Спорт

ПОЖЕЖНО-ПРИКЛАДНИЙ СПОРТ. НАПЕРЕДОДНІ КУБКА УКРАЇНИ

Фото Олега ШРАМКА Юрій ЛІСНИЧЕНКО, Vechirka.uafor.net
30.05.2006, 10:36

Пожежно-прикладний спорт — це змагання з виконання комплексів навичок, прийомів, необхідних під час гасіння пожеж (подолання перешкод, уміння користуватися пожежно-технічним озброєнням тощо). Часто спортивні навички допомагають виконувати найскладніші завдання під час ліквідації надзвичайних ситуацій. Про розвиток пожежно-прикладного спорту на Кіровоградщині розповідають начальник управління рятувальних сил ГУ МНС України в Кіровоградській області полковник внутрішньої служби Олег ТВЕРДОСТУП і тренер збірних області (юнацької і дорослої) майор внутрішньої служби Дмитро ГОЛОВКО:

— Пожежно-прикладний спорт (ППС) нечасто обдаровують увагою ЗМІ, через що мало відомо про його особливості, історію. Тож саме з цього й варто розпочати наше з ним ознайомлення.

Д.Г.: Змагання з ППС містять у собі кілька видів: пожежну естафету 4х100 метрів; підйом штурмовою драбиною на чотириповерхову вежу; подолання стометрової смуги перешкод з виконанням дій, які застосовуються при гасінні пожежі: бойове розгортання від мотопомпи або пожежної машини. ППС — це комплекс дисциплін, у якому задіяні і легка, і важка атлетика, і гімнастика, і професійне володіння засобами пожежогасіння.

Перші змагання, у які були включені пожежно-прикладні вправи, відбулися 1937 року (змагання пожежної охорони НКВС). 1945 року було розроблено правила змагань з ППС і програму Всесоюзних особисто-командних змагань пожежної охорони МВС СРСР. 1963 року Президія Центральної ради з фізкультури і спорту прийняла постанову “Про включення ППС у Єдину Всесоюзну спортивну класифікацію”. Виконання нормативних вимог Всесоюзної класифікації давало спортсменам право на одержання спортивного розряду, звань майстра спорту СРСР, кандидата в майстри спорту. Після введення в експлуатацію закритих зимових комплексів стало можливим організувати і проводити змагання не лише у теплу пору року, а й у зимовий період.

— Які змагання з ППС відбуваються на всеукраїнському рівні?

О.Т.: Це Кубок Чорнобиля (у місті Вишневому Київської області), зимовий і літній чемпіонати України. Літній цьогоріч пройде 19-24 червня у Чернігові. Перші дванадцять команд за результатами чемпіонату візьмуть участь у розіграші Кубка України, який відбуватиметься у Кіровограді 15-20 серпня. Для нас настає дуже відповідальний час: слід так підготувати збірну області, щоб вона гідно представила господарів змагань, а також зробити усе для безпроблемного їх перебігу. Досвід проведення турнірів загальнодержавного масштабу у нас є: 1999 року в Кіровограді відбувся чемпіонат України, а 2001 року — міжнародні змагання.

— Де саме відбувалися (і відбудуться) названі змагання?

О.Т.: На стадіоні аварійно-рятувальної служби спеціального призначення, розміщеному на Балашівці. Там тренуються й виступають наші спортсмени з міста й області. Там же у теплу пору року займаються й кіровоградські легкоатлети. Наші ж спортсмени у зимовий час тренуються у критому легкоатлетичному комплексі дендропарку. Легкоатлетів, яким до вподоби ППС, запрошуємо займатися у нашій команді. Таких уже немало, і всіх їх працевлаштовано у підрозділах МНС.

— Це, певно ж, лише один зі шляхів поповнення збірної області з ППС перспективними кадрами?

О.Т.: Так. Головну надію покладаємо на дітей і молодь. Наша юнацька обласна команда досягає високих результатів. 2003 року вона на чемпіонаті України посіла перше місце, 2004 — друге, минулого року — десяте. Ті, хто демонструє високі результати, мають усі шанси вступити до вищих навчальних закладів Міністерства надзвичайних ситуацій. На сьогодні четверо хлопців, що виступали у нашій обласній команді, вступили поза конкурсом у ВНЗ МНС. Таких юнаків охоче приймають на навчання, бо вони вже мають необхідні для пожежного, рятувальника навички, добре розуміють специфіку своєї майбутньої роботи, навчені працювати з пожежним інвентарем.

Останніми роками наші спортсмени — діти і юнаки — постійно піднімають авторитет Кіровоградщини, суперничаючи із представниками інших сильних команд. На жаль, таких успіхів не має доросла команда, яка, за результатами змагань, перебуває здебільшого посередині турнірних таблиць. Одна із причин — неможливість тренуватися в негоду та взимку: бігти по буму, перестрибувати паркан, підніматися штурмовою драбиною на чотириповерхову пожежну вежу наші спортсмени можуть на балашівському стадіоні лише за сприятливих погодних умов. А в Україні, окрім літнього чемпіонату, проводиться й зимовий, який відкриває сезон змагань. До участі в ньому нам важко готуватися, бо в Кіровограді немає критого комплексу для тренувань і виступів. Нещодавно прийнято рішення, що з наступного року буде запроваджено зимовий чемпіонат і для юнаків. І це виправдано, бо, готуючись цілий рік, вони виступали на найвищому рівні лише раз. Тепер же зможуть демонструвати свою майстерність на всеукраїнському рівні двічі на рік. Але це створює для нас додаткові проблеми. Тепер не лише дорослу команду, а і юнацьку ніде готувати до зимового чемпіонату.

— І що ж робити за цих умов?

О.Т.: Будемо вивозити команду юнаків на збір у Миколаїв, де є критий комплекс для занять ППС. Туди двічі на рік виїздить і доросла команда. Серед найближчих до нас областей криті комплекси є ще на Полтавщині (два), у Черкасах. Звичайно, найкращим варіантом було б зведення критого манежу в Кіровограді. А так, не маючи необхідної бази, залежимо від того, чи будуть гроші на збори в зимовий час у інших містах. Хоча є й деякі позитивні зрушення. Нас підтримали в намаганні підтягти дорослу команду до вищого рівня і не дати спуститися юнацькій команді начальник управління у справах молоді та спорту ОДА Анатолій Абрамов і заступник голови обласного ФСТ “Динамо” Олександр Симоненко. Цьогоріч уперше за багато років в обласному бюджеті закладено хоч і невеликі, але реальні гроші на організацію і проведення зимових зборів юнацької й дорослої команд.

— Які стратегічні завдання стоять зараз перед обома обласними командами? Яким чином відбувається формування команди юнаків?

О.Т.: Цього року намагатимемося на Кубку України в Кіровограді увійти до дванадцяти найсильніших. Обидві команди тренує один тренер — Дмитро Головко. Зараз саме відбувається омолодження дорослої команди, куди прийшли його вихованці-юнаки. Це доволі складний етап притирання спортсменів. У інших, багатших, областях існують кращі умови для забезпечення спортсменів усім необхідним. Там чимало заслужених майстрів. У нашій же команді майстри спорту, кандидати у майстри й один першорозрядник (усього десятеро спортсменів). Але вони наші, не переманені з інших областей. Усі — вихованці кіровоградського ППС.

Д.Г.: Легіонерів запрошують команди з областей із більшими фінансовими можливостями. Відбирають кращих із кращих. Їм надають житло, створюють сприятливі умови для життя і тренувань. Тому із такими командами важко змагатися. У нашу ми також певний час запрошували немісцевих спортсменів, але з часом побачили, що це не той шлях, який гарантує успіх. Наш пріоритет — підготовка місцевих спортсменів, починаючи з раннього віку.

Співпрацюємо з усіма школами обласного центру. Я їжджу на уроки фізкультури, співробітничаю з багатьма вчителями фізичної культури, за допомогою яких відбираю дітей для занять ППС. У молодшій групі займаються діти 13-14 років (існує ще середня (15-16 років) і старша (17-18 років) групи). Набрати у групу дітей такого віку непросто, тому що багато з них уже займаються іншими видами спорту. Найдоцільніше починати заняття з дітьми шести-восьми років. Наша мрія — другий тренер, який би працював із шести-дванадцятирічними і передавав їх потім тренерові, що тренує юнаків. Цю ідею підтримує і заступник голови ФСТ “Динамо” Олександр Симоненко. Першим кроком до її реалізації стало відкриття цього року при спортшколі “Динамо” секції пожежно-прикладного спорту. Якщо наберемо дітей, добре підготуємо їх і демонструватимемо високі результати, тоді й матимемо можливість взяти другого тренера для роботи з наймолодшими дітьми. Плануємо створити відеоролики про ППС, які показуватимемо у школах і таким чином пропагуватимемо наш спорт.

— Кубок України розпочинається вже менш ніж за три місяці. У якому стані обладнання, бігові доріжки стадіону, де відбуватимуться змагання? Чи заплановано його оновлення?

О.Т.: Хоча загалом маємо непогану спортивну базу, але усе ж вона вже потребує ремонту. Стометрова бігова доріжка покрита спеціальним покриттям — рігополом, постеленим 2001 року. Під впливом дощу, снігу, сонця деякі з’єднувальні шви розійшлися, необхідно їх склеювати. Зносилося частково гумове покриття іншої частини бігового кола навколо стадіону. Треба обшити новими дошками пожежну вежу, провести нові кабелі до місць змагань для електронного фіксування результатів, відремонтувати електротабло. Усі фінансові видатки з підготовки до турніру лягають на плечі організаторів. Тобто цього разу — на наші. А це чималі гроші. На ремонт бігової доріжки (стометрівки) необхідно сорок тисяч гривень. І це лише початок. Та ми докладемо необхідних зусиль, щоб у серпні учасники Кубка України не відчували ніяких незручностей. Уже сьогодні працюємо над цим. Звертатимемося також до підприємців, організацій, котрі мають з нами дружні стосунки. До тих, хто мав у минулому чи має зараз стосунок до пожежної охорони. Їхня спонсорська допомога сприятиме тому, щоб цьогорічний Кубок України було проведено на високому рівні.

Архив "ВГ-Летние виды спорта"

 14.06.06, 11:06 Кіровоградський іподром
 30.05.06, 10:36 Пожежно-прикладний спорт. Напередодні Кубка України
 06.04.06, 20:40 Спортивне товариство "Україна"
 12.09.05, 16:32 Музей спортивної слави Кіровоградщини
 02.09.05, 12:37 Скелелазіння. У піднебесній — чемпіон із Кіровограда!
 30.08.05, 19:38 Авіаспорт. Народжені літати
 08.08.05, 11:04 Водно-моторні види. Кіровоград — місто водне
 02.04.05, 16:53 Плавання. Кіровоградські дельфіни
 24.03.05, 16:49 Кіровоград бейсбольний
 22.03.05, 14:40 Спортивна гімнастика. Сильні тілом і духом
 14.03.05, 15:04 Спортивна гімнастика. Сенс тренерської долі
 06.07.04, 07:14 Олімпійський вогонь відвідав Київ
 19.03.04, 12:44 В Афіни поїдуть вісім кіровоградських олімпійців
 12.02.04, 11:04 Донецьк вже має меморіальну дошку на честь світового рекордсмена Сергія Бубки
 02.02.04, 17:25 Легка атлетика. Відбувся Кубок України та юнацька першість в закритих приміщеннях
 29.01.04, 19:54 В Ираке создается новый Национальный олимпийский комитет
 17.11.03, 10:02 Кіровоградська спортивна хроніка за минулі вихідні
 14.10.03, 12:34 Теннис. Евгений Кафельников играл договорные матчи?
 28.09.03, 00:36 Художественная гимнастика. ЧМ-2003. Анна Бессонова — вторая в многоборье
 23.09.03, 09:18 Сільська спартакіада Кіровоградщини на оновленому стадіоні
 19.09.03, 16:02 Велоспорт. Олександр Симоненко: "Свої спортивні перемоги присвячую пам'яті батька"
 19.09.03, 14:59 Веселі старти у дворі
 09.09.03, 14:01 Теннис. Телезрители США проигнорировали финалы US Open
 03.09.03, 12:36 6-7 та 19-21 вересня відбудуться ігри серед команд ФСК та галузей АПК Кіровоградщини
 11.07.03, 16:10 Бокс. Виталий Кличко считает, что от боя с Льюисом зависит вся его карьера
 11.07.03, 08:34 Пожежно-прикладний спорт. Кіровоградські спортсмени-пожежники — найкращі
 26.06.03, 20:11 Більярд. Тут піраміди не створюють, тут їх — розбивають...
 23.06.03, 13:16 Бокс. Не смотря на поражение, Виталий Кличко ощущает себя победителем
 17.06.03, 12:06 Теннис. Рейтинг WTA (top20)
 13.06.03, 09:13 Бокс. Виталий Кличко изучит манеру боя Льюиса... по художественному фильму
 05.03.03, 11:43 Бокс. Виталия Кличко обяжут встретиться с Холлифилдом
 26.02.03, 13:12 Теннис. Андрей Чесноков скрывал доходы?
 24.02.03, 23:49 Футзал. ЧЕ-2003. Финал. Италия переиграла Украину
 22.02.03, 23:04 Футзал. ЧЕ-2003. Полуфиналы
 21.02.03, 00:11 Футзал. ЧЕ-2003. Третий игровой день: завершен групповой турнир
 18.02.03, 23:46 Футзал. ЧЕ-2003. Второй игровой день. Украина в полуфинале, суперматч Сергея Коридзе
 17.02.03, 23:19 Футзал. ЧЕ-2003. Первый игровой день. Украина начинает с победы
 07.02.03, 17:52 Теннис. Мартина Хингис завершила карьеру
 04.02.03, 14:36 Теннис. Линдсей Дэвенпорт: У Хингис плохо с головой
 27.01.03, 13:17 Теннис. Андре Агасси возглавил рейтинг АТP
 17.01.03, 10:39 Шахи/Шашки. Щоб війна - лише на шахівницях
 23.12.02, 12:16 Анатолій Матвієнко: Обрання Януковича президентом НОК свідчить - "донецькі" всерйоз і надовго обживають київські пагорби
 10.12.02, 13:06 Відроджений кіровоградський "Спартак" святкує роковини
 04.12.02, 22:29 Бокс. Кировоградский "Спартак" - и в боксе мастак
 04.12.02, 13:23 Теннис. Организаторы Australian Open удивлены молчанием Сампраса
 02.12.02, 19:27 Теннис. В сборной Франции грядет чистка кадров
 14.11.02, 20:15 Художественная гимнастика. Международная федерация гимнастики признала нарушения во время допинг-контроля Алины Кабаевой и Ирины Чащиной
 12.11.02, 13:09 Легкая атлетика. ЧМ-2007 примет Осака
 11.11.02, 15:44 Теннис. Сестры Уильямс будут бойкотировать Индиан-Уэллс и впредь
 29.10.02, 22:01 Підсумки відкритого чемпіонату України з легкоатлетичного кросу. Кіровоград
 28.10.02, 13:21 Теннис. Рейтинг AТР Tour Champions Race
 19.10.02, 17:28 Відбулося чергове засідання президії Федерації легкої атлетики Кіровоградської області
 17.10.02, 21:26 Шахматы. В седьмой партии Крамник сыграл с компьютером вничью
 07.10.02, 14:08 Тяжелая атлетика. Три медали Юлии Довгань на юниорском первенстве Европы
 06.10.02, 14:17 Теннис. Кубок Кремля (жен.): Магдалена Малеева вырывает победу. Выступление российских теннисисток
 12.09.02, 20:10 Бокс. Тайсон готується вийти на ринг 7 грудня
 05.09.02, 18:47 Теніс. Антидопінгові заходи у професійному тенісі
 28.08.02, 13:40 Теннис. Организаторы US Open выдали пропуска даже сторожевым псам
 09.07.02, 23:18 IV Всеукраїнська спартакіада товариства "Спартак"
 06.07.02, 22:07 Тріатлон. Чемпіонат Європи-2002
 24.05.02, 15:11 Теніс. Щасти тобі, Іринко!
 22.05.02, 18:03 Итоги 3-ей спартакиады "Укртелеком" (Кировоградская область)
 13.05.02, 12:09 Теннис. Рейтинг WTA (top20)
 28.04.02, 21:20 Спортивная гимнастика. ЧЕ-2002 (мужчины). Финал на перекладине
 28.04.02, 21:16 Спортивная гимнастика. ЧЕ-2002 (мужчины). Финал на коне
 28.04.02, 21:12 Спортивная гимнастика. ЧЕ-2002 (мужчины). Финал на брусьях
 28.04.02, 20:14 Спортивная гимнастика. ЧЕ-2002 (мужчины). Финал на кольцах
 28.04.02, 19:12 Спортивная гимнастика. ЧЕ-2002 (мужчины). Финал на опорном прыжке
 28.04.02, 18:01 Спортивная гимнастика. ЧЕ-2002 (мужчины). Финал на вольных
 27.04.02, 20:08 Спортивная гимнастика. ЧЕ-2002 (мужчины). Дан Потра выиграл многоборье
 27.04.02, 06:12 Спортивная гимнастика. ЧЕ-2002 (мужчины). Румыния выиграла в команде, Россия - вторая, Украина - ...
 24.04.02, 18:02 Важка Атлетика. Українка Наталя Скакун стала чемпіонкою Європи
 21.04.02, 21:42 Спортивная гимнастика. ЧЕ-2002 (женщины). Алена Кваша спасает честь Украины, побеждая на вольных
 21.04.02, 18:01 Спортивная гимнастика. ЧЕ-2002 (женщины). Личное первенство. Бревно
 21.04.02, 17:05 Спортивная гимнастика. ЧЕ-2002 (женщины): Очередное золото Светланы Хоркиной
 21.04.02, 16:27 Спортивная гимнастика. ЧЕ-2002 (женщины): Наталья Зиганшина - лучшая на прыжке
 20.04.02, 18:37 Спортивная гимнастика. ЧЕ-2002 (женщины): Светлана Хоркина вновь чемпионка в абсолюте. Алена Кваша стала третье
 19.04.02, 18:04 Спортивная гимнастика. ЧЕ-2002 (женщины): провал Украины в командном первенстве
 18.03.02, 11:59 Художественная гимнастика. Украинские художницы лучше всех
 18.03.02, 11:42 Теннис. Лейтон Хьюитт победил в Индиан-Уэллсе. Рейтинг АТР
 17.03.02, 05:27 Теннис. Новая звездочка - Даниэла Хантухова
 27.01.02, 13:39 Теннис. Дженнифер Каприати и Томас Юханссон - победители Australian Open-2002
 26.01.02, 06:12 Теннис. Australian Open. Матчи 12-го дня
 25.01.02, 12:36 Теннис. Анна Курникова и Мартинa Хингис выиграли в паре Australian Open. Марат Сафин вышел в финал
 25.01.02, 10:52 Теннис. Australian Open. Матчи 11-го дня
 24.01.02, 18:02 Теннис. Близятся финалы Australian Open
 24.01.02, 08:46 Теннис. Australian Open. Матчи 10-го дня
 23.01.02, 17:22 Шахматы. Финал чемпионата мира по версии FIDE. Руслан Пономарев - чемпион мира
 23.01.02, 08:46 Теннис. Australian Open. Матчи 9-го дня
 22.01.02, 19:43 Шахматы. Финал чемпионата мира по версии FIDE. Победит Руслан Пономарев
 22.01.02, 09:38 Теннис. Australian Open. Матчи 8-го дня
 21.01.02, 17:57 Теннис. Сампрас вылетел уже в 1/8 финала
 21.01.02, 08:14 Теннис. Australian Open. Матчи 7-го дня
 20.01.02, 17:39 Теннис. Australian Open. Матчи 6-го дня
 20.01.02, 15:11 Шахматы. Совсем скоро Украина впервые получит шахматную корону
 20.01.02, 14:07 Теннис. Australian Open. Матчи 5-го дня
 18.01.02, 17:52 Теннис. Мартина Хингис огорчила Германию
 18.01.02, 14:01 Теннис. Australian Open. Матчи 4-го дня
 17.01.02, 19:22 Теннис. Рене Шуттлер выбил Карлоса Мойю
 17.01.02, 11:24 Теннис. Australian Open. Матчи 3-го дня
 16.01.02, 19:36 Теннис. Новых Граф и Беккеров в Германии пока нет
 16.01.02, 11:08 Теннис. Australian Open. Все матчи вторника
 15.01.02, 15:31 Теннис. Australian Open. Первый круг: Россия - Германия - 1:1
 20.12.01, 23:03 Художня гімнастика. Аліна Кабаєва таки вживала заборонені препарати
 11.12.01, 16:26 Відродження Кіровоградського "Спартака"
 26.11.01, 09:01 Легка атлетика. Названі кращі легкоатлети 2001 року
 20.11.01, 14:27 Американський футбол. Перший хет-трик Ренді Мосса
 20.11.01, 14:24 Художня гімнастика. Кабаєва все ще під підозрою
 19.11.01, 22:10 Легка атлетика. Жана Пінтусевич - претендентка на звання кращої легкоатлетки цього року
 08.11.01, 12:14 Легка атлетика. Ігоря Фурманова призначено керівником делегації на чемпіонат Європи
 08.11.01, 10:22 Легка атлетика. Чемпіонат дістав високу оцінку (чемпіонат України з кросу)
 12.10.00, 07:03 Спортивная гимнастика. Ольга Тесленко: "Я хотела стать заслуженной..."

"ВГ" №4
(21.01.2005)

Чи потрібно українському Спартаку змінювати стару символіку?
Зробити все зовсім нове
Нову, але з елементами старої символіки
Переробити лише кольори
Ні в якому разіУкраинския баннерная

Copyright © 2001–2006 "Vechirka.uafor.net" :: Design & Creation
Використання текстових матерiалiв cайту дозволяється лише з активним посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.uafor.net.
Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование текстовых материалов сайта разрешается только с активной ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.uafor.net.
Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!