ПЛАВАННЯ

КІРОВОГРАДСЬКІ ДЕЛЬФІНИ

(Фото Олександра КОЛОМИНОВА) Юрій ЛІСНИЧЕНКО, Vechirka.uafor.net
02.04.2005, 16:53

Єдиний у кіровоградському басейн знаходиться у школі олімпійського резерву "Надія". Туди щодня приходять чимало людей — як спортсменів, так і відвідувачів абонементних груп, які мають можливість протягом року плавати і таким чином зміцнювати здоров'я. Відділення плавання школи очолює старший тренер Володимир Гуцу. До нього ми і звернулися, аби дізнатися про минуле й сьогодення спортивного плавання в Кіровограді.

— З появою в місті тридцять років тому басейну, певно, виникла необхідність підбору професійного персоналу. Хто першим почав працювати у виниклому в Кіровограді відділенні плавання?

— Із появою у місті басейну постала необхідність залучення до роботи досвідченого тренера. Тому із Кривого Рогу запросили Володимира Манька, який підготував у нас видатного плавця — майстра спорту (м.с.) Сергія Пальчикова, що свого часу входив до складу збірної СРСР, був другим на Спартакіаді народів СРСР, брав участь у чемпіонатах Європи серед юніорів і не потрапив на Олімпійські ігри лише через обмеження щодо кількості спортсменів від кожної країни. Володимир Манько працював також з інвалідами: його вихованець Юрій Андрюшин виборов бронзу на Олімпійських іграх в Атланті, за що тренер отримав звання заслуженого тренера України.

Працював у нас і вихованець школи, який став заслуженим тренером України. Це — Віктор Желтяков. Він підготував цілу плеяду визначних спортсменів. Серед них — майстер спорту міжнародного класу, екс-рекордсменка Європи серед юніорів, багаторазова чемпіонка України, учасниця чемпіонатів Європи, світу, Олімпійських ігор Інна Нікітіна; м.с., чемпіонка України, переможниця багатьох міжнародних змагань Ірина Донець; м.с., чемпіонка України Юлія Чистякова, м.с. Сергій Тарасенко.

— З якого часу у "Надії" працюєте ви? Які досягнення, як тренер, маєте?

— У школі я з 1979-го року. Звідси пішов до армії і сюди ж 1982-го повернувся. Через кілька років моя учениця, м.с. Лариса Вернигора, увійшла до складу юніорської збірної СРСР, брала участь у матчі СРСР-НДР (м.Вільнюс), де стала бронзовим призером. Німці, а особливо німкені, були дуже сильними суперниками. Матч належав до категорії А, мав такий же статус, як і чемпіонат Європи. Лариса була також багаторазовою чем-піонкою України в комплексному плаванні. Крім неї, працював із Вікторією Шутовою — майстром спорту, членом збірної України. Дівчата не брали участі в чемпіонатах Європи, міжнародних змаганнях за кордоном лише тому, що за СРСР спортсменам із провінції потрапити туди було вкрай складно. Тренував і багаторазового переможця першостей України, переможця міжнародних змагань серед юніорів, майстра спорту Андрія Григор'єва й члена юнацької збірної СРСР В'ячеслава Донця.

— Хто із тренерів працював у вас? Хто працює нині?

— У різні роки підготовкою спортсменів займалися Ірина Дар'їна, Петро Будак, багаторічний старший тренер відділення Юрій Поліщук, Ніна Табалова, Михайло Грушевой, Олександр Галка. Сьогодні — Володимир Манько, Вадим Сахарук, Олександр Осадченко, Олена Євчак, Наталя Лінчевська і я.

— Першим учням школи вже за тридцять. Чи пам'ятають вони про неї, чи приходять сюди?

— Ми намагаємося підтримувати з ними стосунки. Пам'ятаю, як на двадцятиріччя, двадцятип'ятиріччя школи приходили учні Володимира Манька. Виросли вже давно і мої перші вихованці. Багатьох із них доля розкидала по світові — до Німеччини, Ізраїлю, Росії. Сподіваюся, що частина з них та інші наші вихованці зберуться на ювілей у Кіровограді.

— Про колишніх учнів ви розповіли. Тож тепер ознайомте із нинішніми.

— Історію відділення я умовно поділяю на три етапи. Перший — за СРСР, коли спортсмени переважно були позбавлені можливості виступати на змаганнях за кордоном. Другий — час розпаду СРСР і виникнення Української держави. Тоді досвідчені спортсмени отримали можливість потрапити до збірної команди країни й виступати на міжнародному рівні. Третій — сучасний період після ремонту школи й басейну. Ремонт цей тривав три роки. За цей час частина тренерів і дітей пішла зі школи. Дехто возив учнів тренуватися в басейни області. Віктор Желтяков зовсім виїхав з міста і тренував свою групу дітей у Білій Церкві, Дніпропетровську. Після завершення ремонту спортсмени, що вийшли до того на високий рівень, продовжили тренуватися, а інші припинили займатися плаванням. Довелося набирати нових дітей. Я набрав групу початкової підготовки, абонементні групи, почав тренування з нуля. Дітей підбирав не семирічних, як це ми переважно робимо, а одинадцяти-дванадцятирічних. Вирішив ризикнути, спробувати за стислий термін підготувати сильних спортсменів. Експеримент виявився вдалим: Анна Бакай через три роки стала майстром спорту, переможницею чемпіонату України, потрапила до збірної України, брала участь у міжнародних змаганнях — Юнацьких спортивних іграх країн СНД, Балтії та регіонів Росії (м. Москва), де стала четвертою на дистанції 200 метрів батерфляй. Талановиті і перспективні — м.с., чемпіонка України 2004 року Крістіна Кулешкова (зараз тренується в Броварах), Олексій Лисиченко, який усередині березня цього року на відкритому зимовому чемпіонаті в Харкові виконав нормативи м.с., здобув бронзову медаль на дистанції 100 метрів батерфляй у першості серед юнаків. Не менш обдаровані — Олена Козаченко — чотириразова переможниця першості України 2004 року, Юля Снісаренко — призер першості України 2004-го року (2005-го року на відкритій зимовій першості в Броварах вони також вдало виступили, привезли кілька медалей), Анна Євчак — десятиразова чемпіонка цьогорічної зимової першості України "Веселий дельфін". Дівчата — члени резерву Національної збірної України, кандидати в майстри спорту (хоча Олена і Юля плавають лише третій рік). Також сильними й перспективними плавцями є мій учень, к.м.с. Леонід Філатьєв, Ярослав Трістан (тренер — В.Сахарук), Микола Крамаренко (вихованець В.Манька). Крім названих вище спортсменів, діти 1994-1995-го років народження й молодші, які є нашим резервом, теж дуже хороші спортсмени: фізично обдаровані, сприймають воду, як рідну стихію, мають мотивацію до вдосконалення. Я, як тренер, просто закоханий у них.

— Для високих результатів необхідно мати й відповідне оснащення. Чи забезпечені ви ним повною мірою?

— Потенціал наших тренерів і спортсменів високий. А от із басейном нам не дуже пощастило. Він нестандартний, малий за розміром, неглибокий, у ньому мало доріжок. Сам проект, за яким його збудували, невдалий. Та протягом багатьох уже років готуємо спортсменів і за цих умов. Найкращі з них виїздять на тренування і в пристосованіші басейни. Та це не найбільша наша проблема. У басейні відсутня вентиляція, труби в підвалі потребують заміни. Частину вітражів — побито. Потребує ремонту балкон для глядачів, щоб вони мали можливість у комфортніших умовах спостерігати за змаганнями. Із двох настінних секундомірів один зламаний. Немає обладнання для плавців, навіть дощок. Плавки, купальники, тренувальні костюми, кросівки спортсмени і тренери купують за власний кошт, хоча все це раніше, за СРСР, надавала спортшкола. У залі сухого плавання — застаріле обладнання, відсутні мати. Дуже хочеться сподіватися, що у зв'язку з ювілеєм на школу звернуть увагу і допоможуть їй оновитися.

— Басейн відвідують не лише спортсмени, а й люди, які приходять туди поплавати заради задоволення...

— У нас існують абонементні групи, до яких входять дорослі і діти. Басейн ніколи не буває порожнім, у ньому завжди плавають, хлюпочуться, вчаться плавати. Дорослі приходять до нас протягом цілого дня — кому як зручно. Дітей вчимо плаванню, а також перших навичок спортивних видів плавання. Після цього найбільш обдаровані з них можуть потрапити до спортивних груп.

— Якою б вам хотілося бачити школу в майбутньому?

— Варто було б обгородити її, облаштувати стоянку для автомобілів, висадити нові дерева. Влітку можна поставити столики, продавати соки, каву, чай. Щоб люди очікували своїх дітей із приємністю для себе. Із часом, хоча про це варто думати вже сьогодні, можна створити при школі центр відпочинку і розваг із літнім аквапарком. Люди могли б приходити сюди на цілий день — позасмагати, покататися на роликових ковзанах, пограти в боулінг, поплавати у басейні, позайматися на тренажерах. Надходження від цих послуг можна було б спрямовувати на розвиток великого спорту. Без цього він не виживе. Як і оздоровлення людей неможливе без застосування досвіду, набутого у великому спорті. Поєднання спорту й масового оздоровлення — це та панацея, яка дасть змогу українській нації стати фізично здоровішою, а значить — успішною.

Архив "ВГ-Летние виды спорта"

 14.06.06, 11:06 Кіровоградський іподром
 30.05.06, 10:36 Пожежно-прикладний спорт. Напередодні Кубка України
 06.04.06, 20:40 Спортивне товариство "Україна"
 12.09.05, 16:32 Музей спортивної слави Кіровоградщини
 02.09.05, 12:37 Скелелазіння. У піднебесній — чемпіон із Кіровограда!
 30.08.05, 19:38 Авіаспорт. Народжені літати
 08.08.05, 11:04 Водно-моторні види. Кіровоград — місто водне
 02.04.05, 16:53 Плавання. Кіровоградські дельфіни
 24.03.05, 16:49 Кіровоград бейсбольний
 22.03.05, 14:40 Спортивна гімнастика. Сильні тілом і духом
 14.03.05, 15:04 Спортивна гімнастика. Сенс тренерської долі
 06.07.04, 07:14 Олімпійський вогонь відвідав Київ
 19.03.04, 12:44 В Афіни поїдуть вісім кіровоградських олімпійців
 12.02.04, 11:04 Донецьк вже має меморіальну дошку на честь світового рекордсмена Сергія Бубки
 02.02.04, 17:25 Легка атлетика. Відбувся Кубок України та юнацька першість в закритих приміщеннях
 29.01.04, 19:54 В Ираке создается новый Национальный олимпийский комитет
 17.11.03, 10:02 Кіровоградська спортивна хроніка за минулі вихідні
 14.10.03, 12:34 Теннис. Евгений Кафельников играл договорные матчи?
 28.09.03, 00:36 Художественная гимнастика. ЧМ-2003. Анна Бессонова — вторая в многоборье
 23.09.03, 09:18 Сільська спартакіада Кіровоградщини на оновленому стадіоні
 19.09.03, 16:02 Велоспорт. Олександр Симоненко: "Свої спортивні перемоги присвячую пам'яті батька"
 19.09.03, 14:59 Веселі старти у дворі
 09.09.03, 14:01 Теннис. Телезрители США проигнорировали финалы US Open
 03.09.03, 12:36 6-7 та 19-21 вересня відбудуться ігри серед команд ФСК та галузей АПК Кіровоградщини
 11.07.03, 16:10 Бокс. Виталий Кличко считает, что от боя с Льюисом зависит вся его карьера
 11.07.03, 08:34 Пожежно-прикладний спорт. Кіровоградські спортсмени-пожежники — найкращі
 26.06.03, 20:11 Більярд. Тут піраміди не створюють, тут їх — розбивають...
 23.06.03, 13:16 Бокс. Не смотря на поражение, Виталий Кличко ощущает себя победителем
 17.06.03, 12:06 Теннис. Рейтинг WTA (top20)
 13.06.03, 09:13 Бокс. Виталий Кличко изучит манеру боя Льюиса... по художественному фильму
 05.03.03, 11:43 Бокс. Виталия Кличко обяжут встретиться с Холлифилдом
 26.02.03, 13:12 Теннис. Андрей Чесноков скрывал доходы?
 24.02.03, 23:49 Футзал. ЧЕ-2003. Финал. Италия переиграла Украину
 22.02.03, 23:04 Футзал. ЧЕ-2003. Полуфиналы
 21.02.03, 00:11 Футзал. ЧЕ-2003. Третий игровой день: завершен групповой турнир
 18.02.03, 23:46 Футзал. ЧЕ-2003. Второй игровой день. Украина в полуфинале, суперматч Сергея Коридзе
 17.02.03, 23:19 Футзал. ЧЕ-2003. Первый игровой день. Украина начинает с победы
 07.02.03, 17:52 Теннис. Мартина Хингис завершила карьеру
 04.02.03, 14:36 Теннис. Линдсей Дэвенпорт: У Хингис плохо с головой
 27.01.03, 13:17 Теннис. Андре Агасси возглавил рейтинг АТP
 17.01.03, 10:39 Шахи/Шашки. Щоб війна - лише на шахівницях
 23.12.02, 12:16 Анатолій Матвієнко: Обрання Януковича президентом НОК свідчить - "донецькі" всерйоз і надовго обживають київські пагорби
 10.12.02, 13:06 Відроджений кіровоградський "Спартак" святкує роковини
 04.12.02, 22:29 Бокс. Кировоградский "Спартак" - и в боксе мастак
 04.12.02, 13:23 Теннис. Организаторы Australian Open удивлены молчанием Сампраса
 02.12.02, 19:27 Теннис. В сборной Франции грядет чистка кадров
 14.11.02, 20:15 Художественная гимнастика. Международная федерация гимнастики признала нарушения во время допинг-контроля Алины Кабаевой и Ирины Чащиной
 12.11.02, 13:09 Легкая атлетика. ЧМ-2007 примет Осака
 11.11.02, 15:44 Теннис. Сестры Уильямс будут бойкотировать Индиан-Уэллс и впредь
 29.10.02, 22:01 Підсумки відкритого чемпіонату України з легкоатлетичного кросу. Кіровоград
 28.10.02, 13:21 Теннис. Рейтинг AТР Tour Champions Race
 19.10.02, 17:28 Відбулося чергове засідання президії Федерації легкої атлетики Кіровоградської області
 17.10.02, 21:26 Шахматы. В седьмой партии Крамник сыграл с компьютером вничью
 07.10.02, 14:08 Тяжелая атлетика. Три медали Юлии Довгань на юниорском первенстве Европы
 06.10.02, 14:17 Теннис. Кубок Кремля (жен.): Магдалена Малеева вырывает победу. Выступление российских теннисисток
 12.09.02, 20:10 Бокс. Тайсон готується вийти на ринг 7 грудня
 05.09.02, 18:47 Теніс. Антидопінгові заходи у професійному тенісі
 28.08.02, 13:40 Теннис. Организаторы US Open выдали пропуска даже сторожевым псам
 09.07.02, 23:18 IV Всеукраїнська спартакіада товариства "Спартак"
 06.07.02, 22:07 Тріатлон. Чемпіонат Європи-2002
 24.05.02, 15:11 Теніс. Щасти тобі, Іринко!
 22.05.02, 18:03 Итоги 3-ей спартакиады "Укртелеком" (Кировоградская область)
 13.05.02, 12:09 Теннис. Рейтинг WTA (top20)
 28.04.02, 21:20 Спортивная гимнастика. ЧЕ-2002 (мужчины). Финал на перекладине
 28.04.02, 21:16 Спортивная гимнастика. ЧЕ-2002 (мужчины). Финал на коне
 28.04.02, 21:12 Спортивная гимнастика. ЧЕ-2002 (мужчины). Финал на брусьях
 28.04.02, 20:14 Спортивная гимнастика. ЧЕ-2002 (мужчины). Финал на кольцах
 28.04.02, 19:12 Спортивная гимнастика. ЧЕ-2002 (мужчины). Финал на опорном прыжке
 28.04.02, 18:01 Спортивная гимнастика. ЧЕ-2002 (мужчины). Финал на вольных
 27.04.02, 20:08 Спортивная гимнастика. ЧЕ-2002 (мужчины). Дан Потра выиграл многоборье
 27.04.02, 06:12 Спортивная гимнастика. ЧЕ-2002 (мужчины). Румыния выиграла в команде, Россия - вторая, Украина - ...
 24.04.02, 18:02 Важка Атлетика. Українка Наталя Скакун стала чемпіонкою Європи
 21.04.02, 21:42 Спортивная гимнастика. ЧЕ-2002 (женщины). Алена Кваша спасает честь Украины, побеждая на вольных
 21.04.02, 18:01 Спортивная гимнастика. ЧЕ-2002 (женщины). Личное первенство. Бревно
 21.04.02, 17:05 Спортивная гимнастика. ЧЕ-2002 (женщины): Очередное золото Светланы Хоркиной
 21.04.02, 16:27 Спортивная гимнастика. ЧЕ-2002 (женщины): Наталья Зиганшина - лучшая на прыжке
 20.04.02, 18:37 Спортивная гимнастика. ЧЕ-2002 (женщины): Светлана Хоркина вновь чемпионка в абсолюте. Алена Кваша стала третье
 19.04.02, 18:04 Спортивная гимнастика. ЧЕ-2002 (женщины): провал Украины в командном первенстве
 18.03.02, 11:59 Художественная гимнастика. Украинские художницы лучше всех
 18.03.02, 11:42 Теннис. Лейтон Хьюитт победил в Индиан-Уэллсе. Рейтинг АТР
 17.03.02, 05:27 Теннис. Новая звездочка - Даниэла Хантухова
 27.01.02, 13:39 Теннис. Дженнифер Каприати и Томас Юханссон - победители Australian Open-2002
 26.01.02, 06:12 Теннис. Australian Open. Матчи 12-го дня
 25.01.02, 12:36 Теннис. Анна Курникова и Мартинa Хингис выиграли в паре Australian Open. Марат Сафин вышел в финал
 25.01.02, 10:52 Теннис. Australian Open. Матчи 11-го дня
 24.01.02, 18:02 Теннис. Близятся финалы Australian Open
 24.01.02, 08:46 Теннис. Australian Open. Матчи 10-го дня
 23.01.02, 17:22 Шахматы. Финал чемпионата мира по версии FIDE. Руслан Пономарев - чемпион мира
 23.01.02, 08:46 Теннис. Australian Open. Матчи 9-го дня
 22.01.02, 19:43 Шахматы. Финал чемпионата мира по версии FIDE. Победит Руслан Пономарев
 22.01.02, 09:38 Теннис. Australian Open. Матчи 8-го дня
 21.01.02, 17:57 Теннис. Сампрас вылетел уже в 1/8 финала
 21.01.02, 08:14 Теннис. Australian Open. Матчи 7-го дня
 20.01.02, 17:39 Теннис. Australian Open. Матчи 6-го дня
 20.01.02, 15:11 Шахматы. Совсем скоро Украина впервые получит шахматную корону
 20.01.02, 14:07 Теннис. Australian Open. Матчи 5-го дня
 18.01.02, 17:52 Теннис. Мартина Хингис огорчила Германию
 18.01.02, 14:01 Теннис. Australian Open. Матчи 4-го дня
 17.01.02, 19:22 Теннис. Рене Шуттлер выбил Карлоса Мойю
 17.01.02, 11:24 Теннис. Australian Open. Матчи 3-го дня
 16.01.02, 19:36 Теннис. Новых Граф и Беккеров в Германии пока нет
 16.01.02, 11:08 Теннис. Australian Open. Все матчи вторника
 15.01.02, 15:31 Теннис. Australian Open. Первый круг: Россия - Германия - 1:1
 20.12.01, 23:03 Художня гімнастика. Аліна Кабаєва таки вживала заборонені препарати
 11.12.01, 16:26 Відродження Кіровоградського "Спартака"
 26.11.01, 09:01 Легка атлетика. Названі кращі легкоатлети 2001 року
 20.11.01, 14:27 Американський футбол. Перший хет-трик Ренді Мосса
 20.11.01, 14:24 Художня гімнастика. Кабаєва все ще під підозрою
 19.11.01, 22:10 Легка атлетика. Жана Пінтусевич - претендентка на звання кращої легкоатлетки цього року
 08.11.01, 12:14 Легка атлетика. Ігоря Фурманова призначено керівником делегації на чемпіонат Європи
 08.11.01, 10:22 Легка атлетика. Чемпіонат дістав високу оцінку (чемпіонат України з кросу)
 12.10.00, 07:03 Спортивная гимнастика. Ольга Тесленко: "Я хотела стать заслуженной..."

"ВГ" №4
(21.01.2005)

Чи потрібно українському Спартаку змінювати стару символіку?
Зробити все зовсім нове
Нову, але з елементами старої символіки
Переробити лише кольори
Ні в якому разіУкраинския баннерная

Copyright © 2001–2006 "Vechirka.uafor.net" :: Design & Creation
Використання текстових матерiалiв cайту дозволяється лише з активним посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.uafor.net.
Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование текстовых материалов сайта разрешается только с активной ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.uafor.net.
Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!