МОДЕЛІ

ДЕФІЛЕ! ЩЕ РАЗ ДЕФІЛЕ!
Світлана Орел, vechirka.uafor.net
28.10.2003, 17:10

Шампанське дуже холодне. Торкаючись до нього губами я, здається, добре відчуваю, як холодно дівчатам у купальниках із номерками на зап'ястях. Вони з'юрмилися по один бік сцени.
— Дефіле! — лунає голос ведучої, і дівчата по одній проходять уздовж зали.
— Номер двадцять один — направо.
Для цієї рудокосої дівчини із трохи випнутими лопатками і не зовсім стрункими ногами це означає, що вона більше участі у конкурсі, точніше, в кастингу — так називається відбір претенденток на звання "Міс-Кіровоград" (існує кілька версій його проведення), — не бере. Таких нещасливиць серед кількох десятків імовірних міс набралося чоловік п'ятнадцять.

1. КРАСА ВРЯТУЄ СВІТ?

Решту чекають кілька місяців виснажливої підготовки, репетицій, підбір суконь і костюмів і саме шоу, переможцями в якому теж стануть не всі.

— З дівчатами, які відгукуються на наші оголошення, — розповідає директор агентства "Стиль-моделс" Тетяна Синьоок, — ми проводимо детальні бесіди, готуємо їх до того, що не всіх обов'язково чекає перемога, тим більше, у кожного часу — свій стиль, своє поняття про красу. Сьогодні одні підходи до краси, завтра — інші, до того ж є різні конкурси, де недолік (наприклад, невисокий зріст) може перетворитися на велику перевагу.

І все ж дівчат, які прагнуть брати участь у подібних конкурсах, не меншає. Що їх сюди веде? Безперечно, бажання успіху. Мати вигляд на всі сто. Бути на виду. Реалізувати себе в житті. Швидше досягти того, на що іншим, можливо, і життя не вистачить — визнання, популярності, добробуту. В принципі, це дуже природно для молодості, хоча хтось у цьому прагненні може побачити і певну відсутність внутрішньої самодостатності, і небажання чи невміння реалізувати себе професійно. Правда, останній закид у бідній країні здається не зовсім об'єктивним.

Перемога у кіровоградському конкурсі дає можливість взяти участь у всеукраїнському, а якщо й там вдасться звернути на себе увагу, це дає шанс на отримання вигідного контракту. В тому числі й з участю зарубіжних фірм. Правда, наші дівчата, що не позбулися провінційної наївності та недостатньо знають англійську (хоча б тією мірою, щоб уважно прочитати контракт і все там зрозуміти), можуть серйозно програти. Ні, мова не йде про сексуальне рабство, це інша сфера. Але крупні фірми рідко працюють в Україні напряму. Як правило, вони мають багато посередників, а серед них частенько трапляються й шахраї, кровно зацікавлені, аби юна модель одержала якомога менший відсоток прибутку.

...Яна до перемоги готувала себе давно. І коли договір з німецькою фірмою вже лежав у її модній вишуканій сумочці, почувала себе цілком щасливою. Але засліплення європейським глянцем і показним блиском швидко минуло і дівчина зрозуміла, що на цьому контракті вона не тільки особливо не заробить, а й мусить шукати якогось підробітку, аби добути визначений строк. Їй пощастило — перекладала і набирала тексти. Іноді доводилося робити це й ночами, після виснажливих зйомок, але робота завжди була готова в строк. Яна не дозволяла собі розслабитися. Вона повернулась переможницею, бо, отримавши серйозний досвід і знання мови, успішно робить кар'єру в одному з представництв крупних зарубіжних фірм.

Дуже багато залежить і від того, наскільки дівчина в прямому смислі зібрана, об'єктивно незалежна, рішуча і вміє тримати форму та приймати рішення. Найменші вагання на день-два або затримка через домашні клопоти можуть анулювати вигідну пропозицію, і шанс буде втрачено.

Іноді психологічний злам настає тоді, коли, здається, досягнуто омріяного. Повернення з Європи у бідну країну, у місто, де немає гарячої, а часто й холодної води, у сім'ю, де батько, можливо, вчора став безробітним, може зламати молоду людину, примусити її перестати до чогось прагнути, слідкувати за собою, самовдосконалюватись.

Міцний внутрішній стержень страшенно необхідний юним моделям, бо без нього втриматися у цій дуже конкурентній і жорсткій сфері важко.

Врешті, вона й тимчасова, бо професія моделі, як ніяка інша, обмежена віком, отож добра освіта ніколи не завадить.

— Якось дзвонять нам, — розповідає директор агентства моделей "Ольга" Вікторія Вагжанова, — і запитують: "Чи немає у вас молодої, розкутої, освіченої, із знанням англійської мови і комп'ютера дівчини?" — "Чому ж немає? Є!"

Так одна із дівчат агентства отримала престижну високооплачувану роботу. Правда, не моделі, а секретаря-референта. Але такі дзвінки — рідкість. І взагалі, на думку Вікторії Вагжанової, місцеві підприємства, які виготовляють одяг, не дозріли до того, що їхнім виробам потрібна якісна, професійно зроблена реклама, а в ній не обійтися без спеціально підготовлених моделей. На одній із виставок, які час від часу влаштовує торгово-промислова палата, дівчата з "Ольги" демонстрували вироби швейної фабрики "Вікторія" з Вознесенська і справили чудове враження. Але ж як важко було вмовити представників фабрики на такий крок! А от, скажімо, в Китаї, де виробники одягу намагаються завоювати європейські ринки, є попит на моделей слов'янського типу. І наші, кіровоградські дівчатка, вихованки агентств, на запрошення тамтешніх фірм працюють у китайському моделінгу. І не безуспішно: Вікторія Вагжанова демонструє кілька буклетів, виданих у КНР, цілком присвячених моделям з Кіровограда. І ще вона зауважує, що дівчатка таким чином заробляють собі кошти на навчання — практично всі вони здобувають вищу освіту. На жаль, на батьківщині вітчизняна швейна промисловість не готова так масштабно оцінити їхні здібності.

А модельне агентство при театрі-студії "Мода", яким керує Тетяна Жижа, орієнтується на внутрішній ринок. Вирісши із гуртка при будинку піонерів Ленінського району міста Кіровограда, театр-студія сьогодні має фірму "Ремо" (розробка і виготовлення модного одягу) і постійно демонструє свої власні колекції. Це тут сформувалися і стали відомими у Кіровограді модельєри Сергій Овечкін та Максим Гаркуша.

Покази ексклюзивного одягу відбуваються прямо в ательє. Готуються колекції і для солідних виставок, найпопулярніші серед яких "Pret-a-porte" та фестиваль українських дизайнерів "Сезони моди". Театр-студія — незмінний його учасник, більше того — кіровоградці щоразу запрошують когось із відомих модельєрів у своє місто і з його участю влаштовують своєрідні "Сезони моди у Кіровограді". Додайте сюди ще участь у міжнародних фестивалях моди "Леополіс", "Леоренесанс", переконливі неодноразові перемоги у конкурсах "Чарівна голка", "Метаморфози".

Моделі, створені в "Ремо", охоче купують за кордон. У Німеччині придбали дві колекції — "Вечірня" і "Ромби". "Східну" дівчатка повезли в Китай, а там замовили колекцію в українському фолькстилі. Наші речі користуються попитом, бо вигадка і професіоналізм дизайнерів цілком ексклюзивні, а ціни — набагато нижчі світових. Ніяк не навчимося себе цінувати...

Приємно те, що клієнтів фірми "Ремо", які бажають мати свій неповторний стиль, не меншає — щоб замовити тут річ, треба два тижні чекати в черзі.

Основою діяльності і агентства, і ательє Тетяна Жижа вважає вічну істину: краса врятує світ.

2. ЛЯЛЬКА НІКОМУ НЕ ПОТРІБНА

І все ж, ця краса буває різною. Керівники усіх трьох модельних агентств, виходячи з власного досвіду, стверджують: одухотвореність, інтелект, те, що називають внутрішнім світом, важать набагато більше, ніж правильні риси обличчя та ідеальні параметри фігури, за якими відчувається духовна порожнеча. Дурненька красуня, лялька на подіумі не потрібна, там чекають жінку з багатим внутрішнім світом. Недарма та сама Тетяна Жижа в програму навчання моделей, крім обов'язкових етикету, статики, візажу, акторської майстерності ввела психологію стосунків. Навіть маленькі вихованки модельних агентств, які ще вчора заявили, що їхня найбільша мрія стати моделями, сьогодні розуміють, що до всього — треба одержати серйозну освіту.

Чому батьки ведуть туди дітей? Участь у таких конкурсах, як "Міні-міс", це швидше задоволення батьківських амбіцій. Перемога тут потрібна більше їм, ніж дитині, яка живе у своєму, трохи іншому світі. Але парадокс — несамодостатність батьків, які за рахунок успіху дитини намагаються її компенсувати, якраз і вчить цю дитину самодостатності, прищеплює їй високу самооцінку, дозволяє зрозуміти, що таке ореол популярності і що за ним стоїть. Це, звичайно, сприяє швидшому дорослішанню, розумінню (яке часто відсутнє в дітей), що дорослі не ангели, вони можуть бути і несправедливими, і образити, і що оцінювати людей треба за іншими критеріями.

У тих же агентствах, де діти займаються постійно (наприклад, в "Ользі" вчаться близько 80 дітей), це — заняття гімнастикою, уроки малювання, рукоділля (костюми маленькі моделі мусять виготовляти своїми руками), елементарні навики догляду за собою. Адже десятилітня леді погано розуміє, що перед тим, як фарбувати нігті, бажано їх почистити або підстригти, а руки помити,коли їй це говорить мама, а коли викладач по візажу — тут заперечень немає. Юні моделі іноді обслуговують якісь урочисті заходи (вручають квіти, підносять подарунки), на промислових виставках рекламують продукцію, розповідають про неї. Для них — це шанс бути на виду, бути оціненими, реалізувати здобуті навички. І хоч комусь це може здатися примітивним, але уявіть собі, що квіти на якомусь урочистому заході вручає незграбна вайлувата особа. Смішно? Тож оцінимо граційність і усміхненість юних дівчаток — вони стали такими не відразу, їм довелося вчитися, долати власну закомплексованість, але бажання бути гармонійними перемогло!/p>

Взагалі навички, здобуті в модельному агентстві, можуть дуже згодитися в побудові кар'єри.

...Світлана Уманенко в школі була гидким каченям. Кілька років перебування в агентстві зробили з неї іншу людину — впевнену в собі, із художнім смаком. Вона стала однією з кращих моделей, потім викладачем агентства. Зараз працює в одному з київських агентств нерухомості.

Але можна знайти й протилежні приклади, коли успіх у моделінгу сприяв нещасливому шлюбові і всі здобутки було водночас перекреслено.

Очевидно, тут, як і скрізь, усе вирішує особистість.

Кожне з модельних агентств має свої широкі зв'язки у столиці і за кордоном. Це дає можливість брати участь у найрізноманітніших конкурсах, перемагати, досягати успіху. Така контактність, крім позитиву, має й негатив — усі модельні агентства повністю російськомовні. Хоча зв'язки із зарубежем, зокрема з Росією — не основна причина цього.

— Просто так склалося, — кажуть керівники агентств, — цей бізнес розвинутий в основному в Центральній Україні, а тут більшість — російськомовна. І все-таки українські красуні мають розмовляти українською — рано чи пізно ми до цього прийдемо.

Мода — це свого роду спортивний інтерес. Перебувати у цій сфері — велике задоволення, але й постійна напруга. Намагатися потрапити в модну колію і боятися схибити з неї — непросто. В українському модельному бізнесі, на думку Тетяни Синьоок, не вистачає внутрішнього демократизму, тут ще багато снобізму, який витіснено у зарубіжних модельних агентствах. Нашим моделям часто доводиться несолодко. Але ніхто не повинен знати про твої проблеми, ти мусиш мати потрясаючий вигляд, бути успішним або хоча б здаватися таким. Заманливо?

Архів "ВГ-Суспільство (різне)"

 24.05.06, 15:16 Екологія. Озеленимо наше місто
 22.05.06, 09:15 Аби деклароване стало реальністю
 29.11.05, 11:11 Цікавинки рідного міста. Кам’яні звірі
 10.11.05, 19:14 Місце дитини — у сім’ї
 13.09.05, 19:05 Цікавинки рідного міста. Не на макітри той тин...
 12.08.05, 12:31 Стоп, реклама! Руйнуючи рекламні стереотипи – до здорового способу життя
 12.08.05, 12:28 Антитероризм. Нова громадська організація покликана боротися з тероризмом
 12.08.05, 12:27 Дитинство на “дні”
 03.04.05, 18:51 Що ми їмо і п'ємо, краще не знати...
 21.02.05, 15:01 "Молодь Кіровоградщини проти надзвичайних ситуацій!"
 01.02.05, 14:27 Наш сучасник. Систему підготовки кадрів слід відроджувати в нових умовах. Сергій Вишницький
 28.01.05, 16:41 За рівні можливості для всіх. Якщо взятися за справу разом
 14.12.04, 14:40 Паління у нетверезому стані — найпоширеніша причина виникнення пожеж
 24.11.04, 16:31 Гриби отримали нові жертви
 09.08.04, 14:39 Екологія. "Лагуна" — конкурент "Мерседеса"
 03.08.04, 15:35 Екологія. Щоб Інгул не став гнилим
 09.07.04, 13:16 IV Всеукраїнський збір-змагання "Школа безпеки". "Орлята вчаться літати..."
 29.06.04, 13:41 Фостерні сім'ї: західний досвід чи українське майбутнє?
 16.04.04, 14:15 Жанна Говенко — королева Кіровоградщини-2004
 09.04.04, 14:17 Кіровоградська область: невесела статистика. Нас із кожним днем стає все менше...
 09.02.04, 17:47 Людмила Дорохіна: "Щоб молодь не стала втраченим поколінням..."
 05.02.04, 18:26 Якщо студент-призовник не йде до військкомату сам, за ним можуть приїхати прямо на лекцію з міліціонером і наручниками
 28.01.04, 14:17 В Украине насчитывается 3,8 млн. пользователей Интернета
 26.12.03, 08:16 Екологія. Чиста Україна — чиста земля
 22.12.03, 13:14 На керівних посадах в Україні — переважно чоловіки. Жінок нерідко зупиняють у кар'єрному зростанні
 19.11.03, 13:44 Екологія. В Україні закінчується питна вода?
 19.11.03, 13:41 Чоловіки люблять дівчат в окулярах, але якщо ті не в штанах
 17.11.03, 16:43 Нелегко це — мирити людей. Національній службі посередництва і примирення — п'ять років
 14.11.03, 17:22 Юрій Маленченко — той, хто загубив у космосі молотка, а в Америці знайшов дружину
 14.11.03, 15:57 Космонавт Юрій Маленченко. Біографія
 28.10.03, 17:10 Моделі. Дефіле! Ще раз дефіле!
 03.10.03, 16:13 Загадкові краєвиди Онуфріївщини
 09.09.03, 13:10 Небезпечних об'єктів на Кіровоградщині — вистачає...
 21.08.03, 14:15 Міграція. Кіровоград. Хто куди?
 21.08.03, 13:19 Екологія. Інгул під мікроскопом
 21.08.03, 13:14 "Я навіть і не сподівався, що виграю путівки на море". Розіграні призи серед передплатників "Вечірки"
 20.08.03, 14:05 Екологія. Тече річка невеличка. Інгул
 20.08.03, 12:52 Екологія. Гарячий телефон в державному управлінні екології та природних ресурсів у Кіровоградській області
 20.08.03, 09:16 Амброзія — біда для всіх: і для природи, і для людей
 19.08.03, 17:31 В оксамитовий сезон у подорож? Немає нічого простішого, бо "Супутник" працює без канікул
 11.08.03, 21:14 Творити добро — почесний обов'язок
 19.07.03, 02:06 Ліван — країна кедрів
 18.07.03, 20:08 Краще оплачувати роботу, ніж безробіття
 16.07.03, 10:44 За кордон без проблем
 15.07.03, 16:01 "Заберете у мене дитину — руки на себе накладу"
 14.07.03, 14:45 Голодні діти — абсолютна реальність
 10.07.03, 18:43 Природа і ми не забудемо його... Михайло Ножнов
 09.07.03, 14:18 Державна служба: пільги і привілеї приваблюють, висока відповідальність — ні
 08.07.03, 05:19 Дощі підуть у вересні
 07.07.03, 15:56 Сколько в Украине пользователей Интернета?
 07.07.03, 07:04 Чи насправді у морі корисно купатися? Так!
 30.06.03, 12:15 Якщо для когось літній табір став тюрмою
 29.06.03, 20:14 На Кіровоградщині молодь — це кожен п'ятий
 24.06.03, 14:03 Где отдыхают украинцы в 2003 году?
 20.06.03, 08:32 Дорогу до сина забула...
 18.06.03, 09:31 Чия ти, річко?
 13.06.03, 16:39 Борючись проти природи, ми боремося проти себе
 09.06.03, 12:31 Кіровограду — порядок? Пляжі: місце небезпеки?
 06.06.03, 00:04 6 червня — День журналіста. Бліц-опитування
 02.06.03, 12:48 У чому ходять наші діти? Невже це шкідливо для здоров'я?
 30.05.03, 15:52 1 червня — День захисту дітей. Дах гаража як життєвий причал...
 30.05.03, 15:41 План заходів до Дня захисту дітей 1 червня 2003 року по м.Кіровограду
 26.05.03, 01:12 Наш земляк — космонавт Росії Юрій Маленченко
 25.05.03, 08:14 25 травня — День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження. Пріоритет спільної справи
 06.05.03, 14:16 Ігри дорослих людей. Дай мільйон
 30.04.03, 13:31 Чиї ви, діти, будете?..
 25.04.03, 14:41 Іринко, бажаємо перемоги!
 25.04.03, 14:36 Господині на замітку. До столу на Великдень
 23.04.03, 10:27 Соціальний захист населення на Кіровоградщині
 22.04.03, 11:30 Інваліди. Вони повинні повірити в себе
 18.04.03, 14:01 Цифри кричать. Нас уже й не 48 мільйонів
 16.04.03, 11:49 Люба і Віталій Ковальчуки: "Ми разом народжували сина!"
 14.04.03, 12:37 "Січ" — сила, істина, честь
 11.04.03, 14:38 Екологія. Склади отрутохімікатів на Кіровоградщині: до кислотних дощів недалеко!
 10.04.03, 19:35 Давайте дружити домами! — пропонує кіровоградцям керівник "Будинку меблів"
 07.04.03, 13:12 Соціальні проблеми легше вирішувати громадою
 06.04.03, 11:02 Рік Росії в Україні триває
 06.04.03, 08:16 6 квітня — День геолога. Золото. Не інків
 28.03.03, 16:07 Її призначення на землі — творити красу
 24.03.03, 15:15 Є така професія. Вуличний соціальний працівник
 23.03.03, 10:19 23 березня — Всесвітній метеорологічний день. А переді мною — увесь світ. Надія Бакуменко
 18.03.03, 15:11 Лариса Познякова: "Руський рух" — за співпрацю
 11.03.03, 11:58 Є і така думка: гуртожиток училища. Де учні?
 08.03.03, 02:28 "Якщо ти — жінка, то не дозволиш cобі мати поганий вигляд"
 04.03.03, 19:14 2003-й рік для "Укрпошти" — "Рік діалогу з клієнтом"
 03.03.03, 16:18 Безквартирні об'єднуються
 28.02.03, 17:38 Фестивалі. "Краса. Мода. Стиль"
 20.02.03, 22:17 Стихія. Готуємося до підтоплення
 19.02.03, 13:12 Екологія. Ми маємо право знати
 13.02.03, 14:13 Виродження нації починається... з наркотичного зілля
 13.02.03, 13:28 Соціальний стан Кіровоградської області за 2002 р.
 12.02.03, 11:06 Російська община — це зовсім не „Руський блок"
 04.02.03, 20:47 Середовище існування. Гуртожиток: рай у курені, чи гетто для соціальних аутсайдерів?..
 04.01.03, 07:18 Наші за кордоном. "Аsta la vista", Ростиславе!
 23.01.03, 08:03 Шлюби. Не зійшлися характерами?
 23.01.03, 07:57 Діти війни вимагають соціальних гарантій
 03.01.03, 21:11 Природа. Михайло Ножнов. Не любитель, а знавець
 29.12.02, 16:09 Рекордсменка, активістка і просто красуня!
 24.12.02, 12:52 Як Наталя НЕ стала "Останнім героєм"
 17.12.02, 14:41 Америка - велика країна емігрантів
 17.12.02, 14:26 Світлана Негода: "Канада - це тотальне дотримання законів і соціальний захист"
 11.12.02, 12:41 Екологія. Сміття не має ні імені, ні прізвища
 11.12.02, 12:01 Кіровоград. Рідне місто... Я люблю і ненавиджу тебе!
 10.12.02, 13:17 У прицілі. Зброя: за і проти
 10.12.02, 11:24 Чотирнадцять кіровоградських родин поповнили у листопаді список новоселів
 10.12.02, 11:12 Екологія. П'ємо те, що вилили?
 04.12.02, 12:12 Наші за кордоном. Відпочинь за кордоном, або Що для одних рай, то іншим - робота
 03.12.02, 08:17 До Міжнародного дня інвалідів. "Милосердя - це поклик душі"
 20.11.02, 12:15 Щоб ви так жили. Мобільні телефони - розкіш чи засіб спілкування?
 19.11.02, 14:27 Поспішіть оформити закордонний паспорт
 11.11.02, 14:40 Міський репортаж. Громадяни теплотрасс
 06.11.02, 12:14 Світ добра. „безплатно віддам у добрі руки котиків та собачок!"
 05.11.02, 19:47 Наші за кордоном. "No parle italiano", або Італійські бомжі працювати за такі гроші відмовляються
 03.11.02, 14:28 3 листопада - День працівників соціальної сфери. Необхідно поширювати співробітництво
 03.11.02, 00:07 Розпочата рr-кампанія
 02.11.02, 21:38 300 безробітних отримали роботу
 02.11.02, 02:31 Нова технологія не завжди допомагає...
 29.10.02, 14:25 Наші за кордоном. Як тобі, Миколо, в обіймах дядька Сема?
 28.10.02, 09:17 Наші за кордоном. В Італії яблука їдять ножичком...
 18.10.02, 00:02 Екологія. "Чиста Україна - чиста земля"
 07.10.02, 16:25 Соціальний захист. Автомобілі будуть у грудні, "дитячі" гроші - значно раніше
 04.10.02, 01:02 Соціальний захист. У будинках-інтернатах проблем стало менше
 13.09.02, 20:18 Пікантна тема у переддень свята
 26.08.02, 14:11 Сімейний альбом. Тільки на себе покладаючись...
 26.08.02, 08:52 Довкілля. "Зелені" рейди триватимуть і надалі...
 20.08.02, 17:19 Новосілля. Під марші духового оркестру
 14.08.02, 11:18 Демографія. Народжуваність зростає, але й смертність теж
 13.08.02, 14:03 Молодь. З Пластом у майбутнє
 13.08.02, 13:53 Дах над головою. Проблеми у житловому секторі міста потребують вирішення, а людська свідомість - змін
 24.07.02, 04:27 Нас стало більше
 24.07.02, 04:26 130 малюків - без молока!
 22.07.02, 15:50 Відпочинь! Відкрийте й ви для себе новий світ
 21.07.02, 16:15 Ловися, рибко! Жіночі роздуми про чоловічу справу
 21.07.02, 11:25 Кіровоград. Жителі вулиці Гоголя категорично проти вирубування дерев
 21.07.02, 08:13 Хочемо надати можливість кіровоградцям дістатися до Криму за 60 хвилин
 12.07.02, 14:04 Довкілля. Щоб зберегти річки Кіровограда
 12.07.02, 10:42 Застереження. Хижак з білими крильцями
 12.07.02, 08:27 Літо. Купайтеся, але будьте обережні!
 05.07.02, 14:30 Чи доступне літо нашим дітям?
 27.06.02, 13:44 День молоді для всіх, хто молодий душею
 26.06.02, 23:52 Стихія. Усе, що робиться, - на краще
 26.06.02, 22:03 Ринок праці. Замовте - навчимо!
 25.06.02, 17:03 Полюби свого перукаря
 19.06.02, 13:27 Літо. Моя кримська мрія!
 19.06.02, 09:17 Засмагати - це не завжди корисно
 18.06.02, 05:27 Літо. Чим доїхати у Крим?
 07.06.02, 10:13 Хто королева?
 05.06.02, 22:44 Долі з присмаком полину, або За правом доброти
 27.05.02, 16:47 Чи розпочнеться у Кіровограді купальний сезон?
 20.05.02, 11:38 Екологія. Чутки та правда про те, що хвилює всіх
 19.05.02, 16:24 Повысим градусность моря!
 17.05.02, 05:43 Екологія. Що криється за страшним словом радіація?
 12.05.02, 06:18 Сім'я. На кращий козацький куліш
 26.04.02, 12:41 Як нас "люблять" поляки
 23.04.02, 15:19 Жора, Клара, гоша і всі, всі, всі...
 23.04.02, 10:56 Найвища українка живе в Чернiговi
 12.04.02, 01:12 Oб'єднана Європа - мати чи мачуха?
 29.03.02, 19:16 Кіровоград виправдовує славу міста красунь
 19.03.02, 12:46 Экология. Марафон природоохранных мероприятий
 19.02.02, 12:15 Вогні нічного міста. Як воно, бути DJєм?
 15.02.02, 14:18 Люби мене, як я тебе!
 14.02.02, 18:46 День Валентина - свято закоханих
 03.02.02, 16:30 Добробут. Будинок, про який можна мріяти і в якому хочеться жити
 15.01.02, 10:42 Мова. "О бедном соседе замолвим же слово"?
 03.02.02, 16:04 Юрій Омельяненко: "Кожен, хто потребує соціальної підтримки, має отримати її"
 02.12.01, 18:21 Юридична консультація. Чи правомірні дії керівника?
 02.12.01, 17:45 Громадські роботи: бути чи не бути?
 02.12.01, 17:43 У Новомиргороді діє свій "Універсал"
 19.11.01, 12:13 А ви пробували обійтися без пошти?.. Отож!
 19.11.01, 11:20 Cім'я. Чи зрозуміють води Йордану українську мову
 19.11.01, 10:58 КВК. "Нова дівчина - добре прикрашена стара дівчина"

"ВГ" №4
(21.01.2005)
Украинския баннерная

Copyright © 2001–2006 "Vechirka.uafor.net" :: Design & Creation
Використання текстових матерiалiв cайту дозволяється лише з активним посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.uafor.net.
Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование текстовых материалов сайта разрешается только с активной ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.uafor.net.
Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!