СУСПІЛЬСТВО

ЯК НАТАЛЯ НЕ СТАЛА "ОСТАННІМ ГЕРОЄМ"
Світлана Піскова, vechirka.uafor.net
24.12.2002, 12:52

Є у Південно-Китайському морі острови. І живуть там хижаки і плазуни (і ті, й інші - гидкі й страшні по-своєму), мавпи та різнокольорові голосисті птахи. Живуть вони собі спокійненько своїм життям, нікого не чіпають. Раптом - трах-бах - і з'являється купа людей! Припливли до островів і давай стосунки між собою з'ясовувати. Начебто вдома не могли цього зробити. Могли. Але жити на острові, поспілкуватися з такими ж остров'янами, як і ти сам, і отримати сто тисяч доларів - не порівняєш зі сварками та биттям посуду на кухні. Все це ще й неодмінно покажуть по телебаченню. І буде тобі слава і пошана, і станеш ти героєм. Останнім!

Серед мешканців племені Тигрів (тепер, за сценарієм, обидва племені об'єдналися і живуть на одному острові) могла бути і наша кіровоградка. Коли Наталя поїхала до Києва, де проходив відбірковий тур на гру "Останній герой-2", вона пообіцяла мені розповісти все, що з нею трапиться під час поїздки. На жаль, Наталя так і не стала учасницею гри. І не тому, що не пройшла - всі шанси зіграти свою роль на острові в неї були, а через вибір, який стояв перед нею саме у цей час. Або гра, або університет, вступні іспити до якого повинні були от-от розпочатися. Вирішивши, що останнє - важливіше, повернулася додому. Зараз вона студентка - нові справи, нові турботи. Не до розповідей. Але Наталя не забула про свою обіцянку.

- Дуже багато я розповісти тобі не можу, бо була там не до кінця, - одразу попередила мене Наталя, сподіваючись, що ніяких каверзних запитань з мого боку на зразок: "А вас там не змушували їсти слимаків, щоб упевнитися, що на острові з голоду ви не помрете?", після її попередження не буде.

- Коли закінчувалася перша гра "Останній герой", з'явилася реклама про те, що починається набір на гру "Останній герой-2", - почала свою розповідь Наталя. - Зателефонувавши за номером, який було вказано у рекламі, дізналася в організаторів дату, коли я повинна була приїхати до Києва. Проживання у готелі, де розмістили всіх учасників відбіркового туру, оплачували спонсори гри. Охочих спробувати себе в ролі первісних людей було багато - і жінок, і чоловіків майже порівну. Конкретної кількості не знаю. Пам'ятаю лише, що на одне місце претендувало 10 чоловік.

Коли нас зібрали разом, люди розділилися на групи. Вони намагалися поводитися так, ніби ставляться один до одного однаково приязно, але це було не так. Серед тих, з ким я спілкувалася найчастіше, була і дівчина, якій вдалося потрапити на острів і яка мала всі шанси перемогти - Олена з Маріуполя. В житті вона така ж прямолінійна, як і на екрані.

З людьми, котрі приїхали до Києва (вони представляли всі регіони України), займалися тренер, лікар та психолог. З тренером ми виконували різноманітні фізичні вправи - бігали, стрибали тощо. Хочу сказати, що таких сильних фізичних навантажень, які б валили з ніг, не було. Більше допікав психологічний тиск. Ми відповідали на запитання, які ставив психолог, проходили тестування. Питання були побудовані на тому, щоб, по-перше, дізнатися про людину максимум інформації, по-друге, поставити її у скрутне становище, щоб зрозуміти, чи зможе ця людина викрутитися в умовах повної ізоляції від зовнішнього світу, залишившись наодинці з іншими учасниками гри та своїми комплексами, чи, навпаки, зірковою хворобою. На острів не могли потрапити психологічно неврівноважені люди, люди з певними недугами: венеричною, захворюваннями шкіри, шлунка. Для цього і був потрібен лікар. Ми проходили медичне обстеження від „а" до „я". І лише після цього з нами займався тренер.

Крім цих трьох людей, за нашою групою спостерігали два працівники каналу "1+1". Вони й вирішували: стане та чи інша людина одним із щасливчиків, котрі потраплять на острів. Оголошуючи свій суворий вердикт, підходили до людини і казали їй, що вона з тих чи інших причин не зможе брати участь у грі. Цю новину сприймали по-різному: хтось плакав, хтось умовляв організаторів випробувати їх іще, мовляв, усе у них вийде, тільки залишіть, а дехто реагував спокійно - не вийшло, то й не вийшло, і їхав собі додому. Перед заняттями у спортивному залі та на стадіоні, ми пройшли інструктаж з виживання в екстремальних умовах (звучить як назва академічної дисципліни). Тренер зібрав нас і розповів, як збудувати хижу, як користуватися мачете - великим ножем для обрубування гілок дерев, що переплелися між собою, перекриваючи шлях, і тому подібне. За правилами гри нам не дозволялося брати із собою електронні прилади, дзеркало та годинник. На острів ми могли прихопити лише найпотрібніше з одягу, зошит і ручку, одну книгу.

Одна з обов'язкових умов гри полягала в тому, щоб не ховатися від камер. Тобто, ваше острівне життя проходить у всіх на очах. Навіть якщо ви встали не з тієї ноги і вам дуже хочеться сховатися від людей. Так під час монтажу багато чого вирізають, але найгостріші моменти однак залишаються. Особливо конфліктні ситуації. До фіналу може потрапити не стільки фізично скільки морально витривала людина. А ще більше шансів у того, хто має риси лідера. Головне для розважальної програми - шоу, сенсації. Глядач не буде дивитися биту годину, як люди чвалають островом, шукають їжу і плавають у морі. Йому потрібен вибух емоцій, хай і негативних - конфлікт, сварка, бійка між остров'янами. Тоді до екранів телевізорів прилипають навіть ті, хто цю гру зазвичай не дивиться. Зіштовхнути між собою лідерів, або хоча б конфліктних людей, - і шоу гарантоване!

Якщо у першій грі люди ставились один до одного більш-менш шанобливо, то наприкінці кожен діяв за принципом і сам не гам, і комусь не дам. Навіть у відбірковому турі у Києві деякі люди робили все можливе, щоб інші учасники не потрапили до фіналу. У фінальній частині українська команда зустрічається з російською. Наскільки мені відомо, команди вирішили розділити так, щоб у кожній були і сильні, і слабкі учасники.

Поділ відбувався і серед тих людей, які добре ставляться один до одного. У першій грі це були Сергій та Анна, які пізніше таки зустрілися на одному острові і там одружилися. До речі, були серед конкурсантів сестри-близнюки, але вони не пройшли у фінал.

Я мала шанси вийти у фінал, але вирішила, що навчання важливіше. Так, участь у грі - це престижно. Звісно, грати у фільмах, як Інна Гомес, мене б не пустили. Але стати відомою, хоча б у рідному місті, було б теж непогано. Хоча при вступі до вузу навряд чи це мені допомогло б.

Але на цьому я не зупинюсь, - наостанок сказала Наталя, - і, може, через певний час знову спробую стати учасницею гри. І не важливо, буде це "Останній герой" чи якась інша гра, головне - бажання. А воно у мене є.

З етичних міркувань ім'я героїні змінено.

Архів "ВГ-Суспільство (різне)"

 24.05.06, 15:16 Екологія. Озеленимо наше місто
 22.05.06, 09:15 Аби деклароване стало реальністю
 29.11.05, 11:11 Цікавинки рідного міста. Кам’яні звірі
 10.11.05, 19:14 Місце дитини — у сім’ї
 13.09.05, 19:05 Цікавинки рідного міста. Не на макітри той тин...
 12.08.05, 12:31 Стоп, реклама! Руйнуючи рекламні стереотипи – до здорового способу життя
 12.08.05, 12:28 Антитероризм. Нова громадська організація покликана боротися з тероризмом
 12.08.05, 12:27 Дитинство на “дні”
 03.04.05, 18:51 Що ми їмо і п'ємо, краще не знати...
 21.02.05, 15:01 "Молодь Кіровоградщини проти надзвичайних ситуацій!"
 01.02.05, 14:27 Наш сучасник. Систему підготовки кадрів слід відроджувати в нових умовах. Сергій Вишницький
 28.01.05, 16:41 За рівні можливості для всіх. Якщо взятися за справу разом
 14.12.04, 14:40 Паління у нетверезому стані — найпоширеніша причина виникнення пожеж
 24.11.04, 16:31 Гриби отримали нові жертви
 09.08.04, 14:39 Екологія. "Лагуна" — конкурент "Мерседеса"
 03.08.04, 15:35 Екологія. Щоб Інгул не став гнилим
 09.07.04, 13:16 IV Всеукраїнський збір-змагання "Школа безпеки". "Орлята вчаться літати..."
 29.06.04, 13:41 Фостерні сім'ї: західний досвід чи українське майбутнє?
 16.04.04, 14:15 Жанна Говенко — королева Кіровоградщини-2004
 09.04.04, 14:17 Кіровоградська область: невесела статистика. Нас із кожним днем стає все менше...
 09.02.04, 17:47 Людмила Дорохіна: "Щоб молодь не стала втраченим поколінням..."
 05.02.04, 18:26 Якщо студент-призовник не йде до військкомату сам, за ним можуть приїхати прямо на лекцію з міліціонером і наручниками
 28.01.04, 14:17 В Украине насчитывается 3,8 млн. пользователей Интернета
 26.12.03, 08:16 Екологія. Чиста Україна — чиста земля
 22.12.03, 13:14 На керівних посадах в Україні — переважно чоловіки. Жінок нерідко зупиняють у кар'єрному зростанні
 19.11.03, 13:44 Екологія. В Україні закінчується питна вода?
 19.11.03, 13:41 Чоловіки люблять дівчат в окулярах, але якщо ті не в штанах
 17.11.03, 16:43 Нелегко це — мирити людей. Національній службі посередництва і примирення — п'ять років
 14.11.03, 17:22 Юрій Маленченко — той, хто загубив у космосі молотка, а в Америці знайшов дружину
 14.11.03, 15:57 Космонавт Юрій Маленченко. Біографія
 28.10.03, 17:10 Моделі. Дефіле! Ще раз дефіле!
 03.10.03, 16:13 Загадкові краєвиди Онуфріївщини
 09.09.03, 13:10 Небезпечних об'єктів на Кіровоградщині — вистачає...
 21.08.03, 14:15 Міграція. Кіровоград. Хто куди?
 21.08.03, 13:19 Екологія. Інгул під мікроскопом
 21.08.03, 13:14 "Я навіть і не сподівався, що виграю путівки на море". Розіграні призи серед передплатників "Вечірки"
 20.08.03, 14:05 Екологія. Тече річка невеличка. Інгул
 20.08.03, 12:52 Екологія. Гарячий телефон в державному управлінні екології та природних ресурсів у Кіровоградській області
 20.08.03, 09:16 Амброзія — біда для всіх: і для природи, і для людей
 19.08.03, 17:31 В оксамитовий сезон у подорож? Немає нічого простішого, бо "Супутник" працює без канікул
 11.08.03, 21:14 Творити добро — почесний обов'язок
 19.07.03, 02:06 Ліван — країна кедрів
 18.07.03, 20:08 Краще оплачувати роботу, ніж безробіття
 16.07.03, 10:44 За кордон без проблем
 15.07.03, 16:01 "Заберете у мене дитину — руки на себе накладу"
 14.07.03, 14:45 Голодні діти — абсолютна реальність
 10.07.03, 18:43 Природа і ми не забудемо його... Михайло Ножнов
 09.07.03, 14:18 Державна служба: пільги і привілеї приваблюють, висока відповідальність — ні
 08.07.03, 05:19 Дощі підуть у вересні
 07.07.03, 15:56 Сколько в Украине пользователей Интернета?
 07.07.03, 07:04 Чи насправді у морі корисно купатися? Так!
 30.06.03, 12:15 Якщо для когось літній табір став тюрмою
 29.06.03, 20:14 На Кіровоградщині молодь — це кожен п'ятий
 24.06.03, 14:03 Где отдыхают украинцы в 2003 году?
 20.06.03, 08:32 Дорогу до сина забула...
 18.06.03, 09:31 Чия ти, річко?
 13.06.03, 16:39 Борючись проти природи, ми боремося проти себе
 09.06.03, 12:31 Кіровограду — порядок? Пляжі: місце небезпеки?
 06.06.03, 00:04 6 червня — День журналіста. Бліц-опитування
 02.06.03, 12:48 У чому ходять наші діти? Невже це шкідливо для здоров'я?
 30.05.03, 15:52 1 червня — День захисту дітей. Дах гаража як життєвий причал...
 30.05.03, 15:41 План заходів до Дня захисту дітей 1 червня 2003 року по м.Кіровограду
 26.05.03, 01:12 Наш земляк — космонавт Росії Юрій Маленченко
 25.05.03, 08:14 25 травня — День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження. Пріоритет спільної справи
 06.05.03, 14:16 Ігри дорослих людей. Дай мільйон
 30.04.03, 13:31 Чиї ви, діти, будете?..
 25.04.03, 14:41 Іринко, бажаємо перемоги!
 25.04.03, 14:36 Господині на замітку. До столу на Великдень
 23.04.03, 10:27 Соціальний захист населення на Кіровоградщині
 22.04.03, 11:30 Інваліди. Вони повинні повірити в себе
 18.04.03, 14:01 Цифри кричать. Нас уже й не 48 мільйонів
 16.04.03, 11:49 Люба і Віталій Ковальчуки: "Ми разом народжували сина!"
 14.04.03, 12:37 "Січ" — сила, істина, честь
 11.04.03, 14:38 Екологія. Склади отрутохімікатів на Кіровоградщині: до кислотних дощів недалеко!
 10.04.03, 19:35 Давайте дружити домами! — пропонує кіровоградцям керівник "Будинку меблів"
 07.04.03, 13:12 Соціальні проблеми легше вирішувати громадою
 06.04.03, 11:02 Рік Росії в Україні триває
 06.04.03, 08:16 6 квітня — День геолога. Золото. Не інків
 28.03.03, 16:07 Її призначення на землі — творити красу
 24.03.03, 15:15 Є така професія. Вуличний соціальний працівник
 23.03.03, 10:19 23 березня — Всесвітній метеорологічний день. А переді мною — увесь світ. Надія Бакуменко
 18.03.03, 15:11 Лариса Познякова: "Руський рух" — за співпрацю
 11.03.03, 11:58 Є і така думка: гуртожиток училища. Де учні?
 08.03.03, 02:28 "Якщо ти — жінка, то не дозволиш cобі мати поганий вигляд"
 04.03.03, 19:14 2003-й рік для "Укрпошти" — "Рік діалогу з клієнтом"
 03.03.03, 16:18 Безквартирні об'єднуються
 28.02.03, 17:38 Фестивалі. "Краса. Мода. Стиль"
 20.02.03, 22:17 Стихія. Готуємося до підтоплення
 19.02.03, 13:12 Екологія. Ми маємо право знати
 13.02.03, 14:13 Виродження нації починається... з наркотичного зілля
 13.02.03, 13:28 Соціальний стан Кіровоградської області за 2002 р.
 12.02.03, 11:06 Російська община — це зовсім не „Руський блок"
 04.02.03, 20:47 Середовище існування. Гуртожиток: рай у курені, чи гетто для соціальних аутсайдерів?..
 04.01.03, 07:18 Наші за кордоном. "Аsta la vista", Ростиславе!
 23.01.03, 08:03 Шлюби. Не зійшлися характерами?
 23.01.03, 07:57 Діти війни вимагають соціальних гарантій
 03.01.03, 21:11 Природа. Михайло Ножнов. Не любитель, а знавець
 29.12.02, 16:09 Рекордсменка, активістка і просто красуня!
 24.12.02, 12:52 Як Наталя НЕ стала "Останнім героєм"
 17.12.02, 14:41 Америка - велика країна емігрантів
 17.12.02, 14:26 Світлана Негода: "Канада - це тотальне дотримання законів і соціальний захист"
 11.12.02, 12:41 Екологія. Сміття не має ні імені, ні прізвища
 11.12.02, 12:01 Кіровоград. Рідне місто... Я люблю і ненавиджу тебе!
 10.12.02, 13:17 У прицілі. Зброя: за і проти
 10.12.02, 11:24 Чотирнадцять кіровоградських родин поповнили у листопаді список новоселів
 10.12.02, 11:12 Екологія. П'ємо те, що вилили?
 04.12.02, 12:12 Наші за кордоном. Відпочинь за кордоном, або Що для одних рай, то іншим - робота
 03.12.02, 08:17 До Міжнародного дня інвалідів. "Милосердя - це поклик душі"
 20.11.02, 12:15 Щоб ви так жили. Мобільні телефони - розкіш чи засіб спілкування?
 19.11.02, 14:27 Поспішіть оформити закордонний паспорт
 11.11.02, 14:40 Міський репортаж. Громадяни теплотрасс
 06.11.02, 12:14 Світ добра. „безплатно віддам у добрі руки котиків та собачок!"
 05.11.02, 19:47 Наші за кордоном. "No parle italiano", або Італійські бомжі працювати за такі гроші відмовляються
 03.11.02, 14:28 3 листопада - День працівників соціальної сфери. Необхідно поширювати співробітництво
 03.11.02, 00:07 Розпочата рr-кампанія
 02.11.02, 21:38 300 безробітних отримали роботу
 02.11.02, 02:31 Нова технологія не завжди допомагає...
 29.10.02, 14:25 Наші за кордоном. Як тобі, Миколо, в обіймах дядька Сема?
 28.10.02, 09:17 Наші за кордоном. В Італії яблука їдять ножичком...
 18.10.02, 00:02 Екологія. "Чиста Україна - чиста земля"
 07.10.02, 16:25 Соціальний захист. Автомобілі будуть у грудні, "дитячі" гроші - значно раніше
 04.10.02, 01:02 Соціальний захист. У будинках-інтернатах проблем стало менше
 13.09.02, 20:18 Пікантна тема у переддень свята
 26.08.02, 14:11 Сімейний альбом. Тільки на себе покладаючись...
 26.08.02, 08:52 Довкілля. "Зелені" рейди триватимуть і надалі...
 20.08.02, 17:19 Новосілля. Під марші духового оркестру
 14.08.02, 11:18 Демографія. Народжуваність зростає, але й смертність теж
 13.08.02, 14:03 Молодь. З Пластом у майбутнє
 13.08.02, 13:53 Дах над головою. Проблеми у житловому секторі міста потребують вирішення, а людська свідомість - змін
 24.07.02, 04:27 Нас стало більше
 24.07.02, 04:26 130 малюків - без молока!
 22.07.02, 15:50 Відпочинь! Відкрийте й ви для себе новий світ
 21.07.02, 16:15 Ловися, рибко! Жіночі роздуми про чоловічу справу
 21.07.02, 11:25 Кіровоград. Жителі вулиці Гоголя категорично проти вирубування дерев
 21.07.02, 08:13 Хочемо надати можливість кіровоградцям дістатися до Криму за 60 хвилин
 12.07.02, 14:04 Довкілля. Щоб зберегти річки Кіровограда
 12.07.02, 10:42 Застереження. Хижак з білими крильцями
 12.07.02, 08:27 Літо. Купайтеся, але будьте обережні!
 05.07.02, 14:30 Чи доступне літо нашим дітям?
 27.06.02, 13:44 День молоді для всіх, хто молодий душею
 26.06.02, 23:52 Стихія. Усе, що робиться, - на краще
 26.06.02, 22:03 Ринок праці. Замовте - навчимо!
 25.06.02, 17:03 Полюби свого перукаря
 19.06.02, 13:27 Літо. Моя кримська мрія!
 19.06.02, 09:17 Засмагати - це не завжди корисно
 18.06.02, 05:27 Літо. Чим доїхати у Крим?
 07.06.02, 10:13 Хто королева?
 05.06.02, 22:44 Долі з присмаком полину, або За правом доброти
 27.05.02, 16:47 Чи розпочнеться у Кіровограді купальний сезон?
 20.05.02, 11:38 Екологія. Чутки та правда про те, що хвилює всіх
 19.05.02, 16:24 Повысим градусность моря!
 17.05.02, 05:43 Екологія. Що криється за страшним словом радіація?
 12.05.02, 06:18 Сім'я. На кращий козацький куліш
 26.04.02, 12:41 Як нас "люблять" поляки
 23.04.02, 15:19 Жора, Клара, гоша і всі, всі, всі...
 23.04.02, 10:56 Найвища українка живе в Чернiговi
 12.04.02, 01:12 Oб'єднана Європа - мати чи мачуха?
 29.03.02, 19:16 Кіровоград виправдовує славу міста красунь
 19.03.02, 12:46 Экология. Марафон природоохранных мероприятий
 19.02.02, 12:15 Вогні нічного міста. Як воно, бути DJєм?
 15.02.02, 14:18 Люби мене, як я тебе!
 14.02.02, 18:46 День Валентина - свято закоханих
 03.02.02, 16:30 Добробут. Будинок, про який можна мріяти і в якому хочеться жити
 15.01.02, 10:42 Мова. "О бедном соседе замолвим же слово"?
 03.02.02, 16:04 Юрій Омельяненко: "Кожен, хто потребує соціальної підтримки, має отримати її"
 02.12.01, 18:21 Юридична консультація. Чи правомірні дії керівника?
 02.12.01, 17:45 Громадські роботи: бути чи не бути?
 02.12.01, 17:43 У Новомиргороді діє свій "Універсал"
 19.11.01, 12:13 А ви пробували обійтися без пошти?.. Отож!
 19.11.01, 11:20 Cім'я. Чи зрозуміють води Йордану українську мову
 19.11.01, 10:58 КВК. "Нова дівчина - добре прикрашена стара дівчина"

"ВГ" №4
(21.01.2005)
















Украинския баннерная