Екологія

ОЗЕЛЕНИМО НАШЕ МІСТО

 Учасники  акції “Майбутнє лісу у твоїх руках” Юрій ЛІСНИЧЕНКО, Vechirka.uafor.net
24.05.2006, 15:16

Минулого місяця в Україні було проведено Всеукраїнську акцію “Майбутнє лісу у твоїх руках”. У нашій області її учасники на об’єктах 31 лісництва висадили 237 тисяч дерев: дубів, ясенів, лип, засадили 46 гектарів нових лісів. У заходах акції на Кіровоградщині взяли участь 856 школярів із 56 шкіл області, 41 представник ЗМІ, 314 представників громадськості та місцевої влади. 864 працівники лісового господарства навчали школярів та всіх, хто виявив бажання посадити ліс, технологічним прийомам садження дерев.
Про результати проведеної роботи, роль обласного управління лісового господарства в озелененні Кіровограда йдеться у розмові нашого кореспондента із першим заступником начальника управління лісового господарства Кіровоградської області, головним лісничим Валентиною ТОКАРЧУК:

— Наше управління щороку ініціює обласну акцію з висадження дерев “Посади своє дерево — подбай про безпечне довкілля”. Цього ж року ініційована Держлісгоспом України акція “Майбутнє лісу у твоїх руках” у всеукраїнському масштабі відбулася вперше. Основна її мета — виховна. Потрібно прищепити, насамперед дітям і молоді, шанобливе ставлення до лісу, до природи. А найкраще це зробити, залучивши їх безпосередньо до висаджування дерев. Саме тому наше управління тісно співпрацювало з обласним управлінням освіти, завдяки якому активну участь в акції взяли до тисячі школярів. До неї було залучено й широке коло представників громадськості, ЗМІ, щоб ознайомити не лише з тим, як слід правильно садити дерева, а й з багатьма аспектами ведення лісового господарства. Останнім часом у пресі з’являється чимало публікацій про нашу галузь, і передусім — про вирубування дерев. Ми пояснюємо людям, що планове вирубування — це збирання врожаю деревини, коли дерева вже не виділяють стільки кисню, скільки виробляли його у продуктивному віці. Зовсім інша річ — самовільні вирубування, з якими борються лісівники (як із лісовими пожежами, зі шкідниками, що псують і нищать дерева). Поінформувати населення про все це ми й мали на меті, проводячи в області акцію “Майбутнє лісу у твоїх руках”.

— Чи були в ній задіяні школярі та дорослі з обласного центру?

— Переважна більшість була все ж із районів і сіл. У Кіровограді з Кіровоградським лісництвом співпрацювали ЗОШ №№22, 30, 33, 35. Із працівниками нашого управління у Чорноліський лісгосп виїжджали садити дерева учні еколого-натуралістичного центру, яким ми щорічно надаємо посадковий матеріал для висаджування у Кіровограді. Цієї весни загалом із проханням про це до нас звернулися працівники дошкільного закладу №31, станція швидкої і невідкладної медичної допомоги, міськвиконком, дитяча громадська організація “Флора”, Новенська селищна рада, обласне управління меліорації і водного господарства.

— І які суми кожна з названих установ сплачувала?

— Із обласного екологічного фонду управління отримало десять тисяч гривень для закупівлі посадкового матеріалу. На ці гроші придбали, а потім роздали три тисячі саджанців дерев і кущів. Загалом же усі охочі отримали від нас десять тисяч саджанців (ялівець, самшит, туя, клен, дуб, липа, береза). Сім тисяч ми оформили як спонсорську допомогу організаціям та приватним особам, які до нас зверталися.

— Куди ж приходили охочі подбати про матінку-природу (що варто знати й тим, хто лише в майбутньому збирається долучитися до цієї справи)?

— Безпосередньо в управління. А ми вже скеровували їх у Кіровоградське лісництво на Кущівці, куди заздалегідь із лісгоспів було завезено посадковий матеріал. Кому ж потрібні були саджанці екзотичних порід рослин, той міг (і може) придбати їх у Чорноліському та Олександрівському лісгоспах.

— Чи співпрацює обласне управління лісового господарства із нашим міським трестом зеленого господарства?

— Останніх два-три роки — ні. Раніше знали, які саджанці у кого є, спрямовували людей по них один до одних. Щось було у нас, щось — у них. Минулого й позаминулого року чомусь така співпраця обірвалася. Коли ми засаджували територію біля нового автовокзалу, то посадкового матеріалу із тресту там не було. Хочеться, звичайно, поновити стосунки з колегами.

Хоча вирощуємо в наших лісорозсадниках переважно породи дерев для створення лісів, та життя заставило зайнятися й вирощуванням декоративних порід для озеленення (Олександрівський, Чорноліський лісгоспи, лісове дослідне господарство — парк “Веселі Боковеньки”). На жаль, весь цей посадковий матеріал купують в інші області та столицю. І майже зовсім не використовують для озеленення Кіровограда.

Тож маємо бажання тісніше співпрацювати із громадськістю та владою обласного центру, щоб наш потенціал був задіяний і у рідному місті. Та щоб ця співпраця була плідною, слід наперед спланувати роботу: скільки посадкового матеріалу потрібно, яких порід. Коли відповідальні за озеленення Кіровограда структури виявлять ініціативу, ми їх завжди підтримаємо. Тим паче, що працівники управління вже висаджували, наприклад, ялинки біля будівлі ОДА. Щоправда, їх довелося кілька разів міняти, тому що серед мешканців міста ще чимало людей, у яких руки сверблять, поки не спиляють маківку дерева чи не зламають його.

— Наша розмова неухильно прямує до того, а чи не варто було б обласному управлінню лісового господарства ініціювати проведення щорічної акції в Кіровограді — аналога Всеукраїнської акції “Майбутнє лісу у твоїх руках”...

— Ми могли б стати одним із її ініціаторів, забезпечили б необхідним матеріалом. Однак готуватися до неї треба заздалегідь. Треба, щоби комунальні підприємства визначили, на яких ділянках можна садити, а на яких ні. Щоб потім не корчували посаджене. Фахівці з озеленення повинні визначити, на яких вулицях які породи дерев розмістити. На набережній можна було б висадити верби, створити по місту зелені куточки, подібні до того, який є поряд із будинком, де розміщується наше управління (вул.Тимирязєва, 76).

Якось наші працівники завезли були саджанці на вулицю Героїв Сталінграда. Із будинків повибігали діти й почали з ентузіазмом їх саджати. Вони хочуть це робити. Просто і їх, і дорослих ніхто не організовує для цього. Чомусь від цієї робити останнім часом зовсім усунулися КРЕПи і ЖЕКи. Покласти ж усю роботу з озеленення міста на свої плечі працівники лісового господарства не можуть, бо мають державне завдання зі створення лісів. Та ми готові підтримати ідею перетворити Кіровоград у зелене місто, у якому людям буде затишно жити. Завдяки залученню до цього якомога більшої кількості кіровоградців зменшилось би і тих, хто вважає дерева та кущі своїми ворогами. Тож слово за громадськістю й керівництвом міста, від яких і слід очікувати ініціативи щодо започаткування міської щорічної акції під такою, наприклад, назвою, як “Озеленимо наше місто”.

Архів "ВГ-Суспільство (різне)"

 24.05.06, 15:16 Екологія. Озеленимо наше місто
 22.05.06, 09:15 Аби деклароване стало реальністю
 29.11.05, 11:11 Цікавинки рідного міста. Кам’яні звірі
 10.11.05, 19:14 Місце дитини — у сім’ї
 13.09.05, 19:05 Цікавинки рідного міста. Не на макітри той тин...
 12.08.05, 12:31 Стоп, реклама! Руйнуючи рекламні стереотипи – до здорового способу життя
 12.08.05, 12:28 Антитероризм. Нова громадська організація покликана боротися з тероризмом
 12.08.05, 12:27 Дитинство на “дні”
 03.04.05, 18:51 Що ми їмо і п'ємо, краще не знати...
 21.02.05, 15:01 "Молодь Кіровоградщини проти надзвичайних ситуацій!"
 01.02.05, 14:27 Наш сучасник. Систему підготовки кадрів слід відроджувати в нових умовах. Сергій Вишницький
 28.01.05, 16:41 За рівні можливості для всіх. Якщо взятися за справу разом
 14.12.04, 14:40 Паління у нетверезому стані — найпоширеніша причина виникнення пожеж
 24.11.04, 16:31 Гриби отримали нові жертви
 09.08.04, 14:39 Екологія. "Лагуна" — конкурент "Мерседеса"
 03.08.04, 15:35 Екологія. Щоб Інгул не став гнилим
 09.07.04, 13:16 IV Всеукраїнський збір-змагання "Школа безпеки". "Орлята вчаться літати..."
 29.06.04, 13:41 Фостерні сім'ї: західний досвід чи українське майбутнє?
 16.04.04, 14:15 Жанна Говенко — королева Кіровоградщини-2004
 09.04.04, 14:17 Кіровоградська область: невесела статистика. Нас із кожним днем стає все менше...
 09.02.04, 17:47 Людмила Дорохіна: "Щоб молодь не стала втраченим поколінням..."
 05.02.04, 18:26 Якщо студент-призовник не йде до військкомату сам, за ним можуть приїхати прямо на лекцію з міліціонером і наручниками
 28.01.04, 14:17 В Украине насчитывается 3,8 млн. пользователей Интернета
 26.12.03, 08:16 Екологія. Чиста Україна — чиста земля
 22.12.03, 13:14 На керівних посадах в Україні — переважно чоловіки. Жінок нерідко зупиняють у кар'єрному зростанні
 19.11.03, 13:44 Екологія. В Україні закінчується питна вода?
 19.11.03, 13:41 Чоловіки люблять дівчат в окулярах, але якщо ті не в штанах
 17.11.03, 16:43 Нелегко це — мирити людей. Національній службі посередництва і примирення — п'ять років
 14.11.03, 17:22 Юрій Маленченко — той, хто загубив у космосі молотка, а в Америці знайшов дружину
 14.11.03, 15:57 Космонавт Юрій Маленченко. Біографія
 28.10.03, 17:10 Моделі. Дефіле! Ще раз дефіле!
 03.10.03, 16:13 Загадкові краєвиди Онуфріївщини
 09.09.03, 13:10 Небезпечних об'єктів на Кіровоградщині — вистачає...
 21.08.03, 14:15 Міграція. Кіровоград. Хто куди?
 21.08.03, 13:19 Екологія. Інгул під мікроскопом
 21.08.03, 13:14 "Я навіть і не сподівався, що виграю путівки на море". Розіграні призи серед передплатників "Вечірки"
 20.08.03, 14:05 Екологія. Тече річка невеличка. Інгул
 20.08.03, 12:52 Екологія. Гарячий телефон в державному управлінні екології та природних ресурсів у Кіровоградській області
 20.08.03, 09:16 Амброзія — біда для всіх: і для природи, і для людей
 19.08.03, 17:31 В оксамитовий сезон у подорож? Немає нічого простішого, бо "Супутник" працює без канікул
 11.08.03, 21:14 Творити добро — почесний обов'язок
 19.07.03, 02:06 Ліван — країна кедрів
 18.07.03, 20:08 Краще оплачувати роботу, ніж безробіття
 16.07.03, 10:44 За кордон без проблем
 15.07.03, 16:01 "Заберете у мене дитину — руки на себе накладу"
 14.07.03, 14:45 Голодні діти — абсолютна реальність
 10.07.03, 18:43 Природа і ми не забудемо його... Михайло Ножнов
 09.07.03, 14:18 Державна служба: пільги і привілеї приваблюють, висока відповідальність — ні
 08.07.03, 05:19 Дощі підуть у вересні
 07.07.03, 15:56 Сколько в Украине пользователей Интернета?
 07.07.03, 07:04 Чи насправді у морі корисно купатися? Так!
 30.06.03, 12:15 Якщо для когось літній табір став тюрмою
 29.06.03, 20:14 На Кіровоградщині молодь — це кожен п'ятий
 24.06.03, 14:03 Где отдыхают украинцы в 2003 году?
 20.06.03, 08:32 Дорогу до сина забула...
 18.06.03, 09:31 Чия ти, річко?
 13.06.03, 16:39 Борючись проти природи, ми боремося проти себе
 09.06.03, 12:31 Кіровограду — порядок? Пляжі: місце небезпеки?
 06.06.03, 00:04 6 червня — День журналіста. Бліц-опитування
 02.06.03, 12:48 У чому ходять наші діти? Невже це шкідливо для здоров'я?
 30.05.03, 15:52 1 червня — День захисту дітей. Дах гаража як життєвий причал...
 30.05.03, 15:41 План заходів до Дня захисту дітей 1 червня 2003 року по м.Кіровограду
 26.05.03, 01:12 Наш земляк — космонавт Росії Юрій Маленченко
 25.05.03, 08:14 25 травня — День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження. Пріоритет спільної справи
 06.05.03, 14:16 Ігри дорослих людей. Дай мільйон
 30.04.03, 13:31 Чиї ви, діти, будете?..
 25.04.03, 14:41 Іринко, бажаємо перемоги!
 25.04.03, 14:36 Господині на замітку. До столу на Великдень
 23.04.03, 10:27 Соціальний захист населення на Кіровоградщині
 22.04.03, 11:30 Інваліди. Вони повинні повірити в себе
 18.04.03, 14:01 Цифри кричать. Нас уже й не 48 мільйонів
 16.04.03, 11:49 Люба і Віталій Ковальчуки: "Ми разом народжували сина!"
 14.04.03, 12:37 "Січ" — сила, істина, честь
 11.04.03, 14:38 Екологія. Склади отрутохімікатів на Кіровоградщині: до кислотних дощів недалеко!
 10.04.03, 19:35 Давайте дружити домами! — пропонує кіровоградцям керівник "Будинку меблів"
 07.04.03, 13:12 Соціальні проблеми легше вирішувати громадою
 06.04.03, 11:02 Рік Росії в Україні триває
 06.04.03, 08:16 6 квітня — День геолога. Золото. Не інків
 28.03.03, 16:07 Її призначення на землі — творити красу
 24.03.03, 15:15 Є така професія. Вуличний соціальний працівник
 23.03.03, 10:19 23 березня — Всесвітній метеорологічний день. А переді мною — увесь світ. Надія Бакуменко
 18.03.03, 15:11 Лариса Познякова: "Руський рух" — за співпрацю
 11.03.03, 11:58 Є і така думка: гуртожиток училища. Де учні?
 08.03.03, 02:28 "Якщо ти — жінка, то не дозволиш cобі мати поганий вигляд"
 04.03.03, 19:14 2003-й рік для "Укрпошти" — "Рік діалогу з клієнтом"
 03.03.03, 16:18 Безквартирні об'єднуються
 28.02.03, 17:38 Фестивалі. "Краса. Мода. Стиль"
 20.02.03, 22:17 Стихія. Готуємося до підтоплення
 19.02.03, 13:12 Екологія. Ми маємо право знати
 13.02.03, 14:13 Виродження нації починається... з наркотичного зілля
 13.02.03, 13:28 Соціальний стан Кіровоградської області за 2002 р.
 12.02.03, 11:06 Російська община — це зовсім не „Руський блок"
 04.02.03, 20:47 Середовище існування. Гуртожиток: рай у курені, чи гетто для соціальних аутсайдерів?..
 04.01.03, 07:18 Наші за кордоном. "Аsta la vista", Ростиславе!
 23.01.03, 08:03 Шлюби. Не зійшлися характерами?
 23.01.03, 07:57 Діти війни вимагають соціальних гарантій
 03.01.03, 21:11 Природа. Михайло Ножнов. Не любитель, а знавець
 29.12.02, 16:09 Рекордсменка, активістка і просто красуня!
 24.12.02, 12:52 Як Наталя НЕ стала "Останнім героєм"
 17.12.02, 14:41 Америка - велика країна емігрантів
 17.12.02, 14:26 Світлана Негода: "Канада - це тотальне дотримання законів і соціальний захист"
 11.12.02, 12:41 Екологія. Сміття не має ні імені, ні прізвища
 11.12.02, 12:01 Кіровоград. Рідне місто... Я люблю і ненавиджу тебе!
 10.12.02, 13:17 У прицілі. Зброя: за і проти
 10.12.02, 11:24 Чотирнадцять кіровоградських родин поповнили у листопаді список новоселів
 10.12.02, 11:12 Екологія. П'ємо те, що вилили?
 04.12.02, 12:12 Наші за кордоном. Відпочинь за кордоном, або Що для одних рай, то іншим - робота
 03.12.02, 08:17 До Міжнародного дня інвалідів. "Милосердя - це поклик душі"
 20.11.02, 12:15 Щоб ви так жили. Мобільні телефони - розкіш чи засіб спілкування?
 19.11.02, 14:27 Поспішіть оформити закордонний паспорт
 11.11.02, 14:40 Міський репортаж. Громадяни теплотрасс
 06.11.02, 12:14 Світ добра. „безплатно віддам у добрі руки котиків та собачок!"
 05.11.02, 19:47 Наші за кордоном. "No parle italiano", або Італійські бомжі працювати за такі гроші відмовляються
 03.11.02, 14:28 3 листопада - День працівників соціальної сфери. Необхідно поширювати співробітництво
 03.11.02, 00:07 Розпочата рr-кампанія
 02.11.02, 21:38 300 безробітних отримали роботу
 02.11.02, 02:31 Нова технологія не завжди допомагає...
 29.10.02, 14:25 Наші за кордоном. Як тобі, Миколо, в обіймах дядька Сема?
 28.10.02, 09:17 Наші за кордоном. В Італії яблука їдять ножичком...
 18.10.02, 00:02 Екологія. "Чиста Україна - чиста земля"
 07.10.02, 16:25 Соціальний захист. Автомобілі будуть у грудні, "дитячі" гроші - значно раніше
 04.10.02, 01:02 Соціальний захист. У будинках-інтернатах проблем стало менше
 13.09.02, 20:18 Пікантна тема у переддень свята
 26.08.02, 14:11 Сімейний альбом. Тільки на себе покладаючись...
 26.08.02, 08:52 Довкілля. "Зелені" рейди триватимуть і надалі...
 20.08.02, 17:19 Новосілля. Під марші духового оркестру
 14.08.02, 11:18 Демографія. Народжуваність зростає, але й смертність теж
 13.08.02, 14:03 Молодь. З Пластом у майбутнє
 13.08.02, 13:53 Дах над головою. Проблеми у житловому секторі міста потребують вирішення, а людська свідомість - змін
 24.07.02, 04:27 Нас стало більше
 24.07.02, 04:26 130 малюків - без молока!
 22.07.02, 15:50 Відпочинь! Відкрийте й ви для себе новий світ
 21.07.02, 16:15 Ловися, рибко! Жіночі роздуми про чоловічу справу
 21.07.02, 11:25 Кіровоград. Жителі вулиці Гоголя категорично проти вирубування дерев
 21.07.02, 08:13 Хочемо надати можливість кіровоградцям дістатися до Криму за 60 хвилин
 12.07.02, 14:04 Довкілля. Щоб зберегти річки Кіровограда
 12.07.02, 10:42 Застереження. Хижак з білими крильцями
 12.07.02, 08:27 Літо. Купайтеся, але будьте обережні!
 05.07.02, 14:30 Чи доступне літо нашим дітям?
 27.06.02, 13:44 День молоді для всіх, хто молодий душею
 26.06.02, 23:52 Стихія. Усе, що робиться, - на краще
 26.06.02, 22:03 Ринок праці. Замовте - навчимо!
 25.06.02, 17:03 Полюби свого перукаря
 19.06.02, 13:27 Літо. Моя кримська мрія!
 19.06.02, 09:17 Засмагати - це не завжди корисно
 18.06.02, 05:27 Літо. Чим доїхати у Крим?
 07.06.02, 10:13 Хто королева?
 05.06.02, 22:44 Долі з присмаком полину, або За правом доброти
 27.05.02, 16:47 Чи розпочнеться у Кіровограді купальний сезон?
 20.05.02, 11:38 Екологія. Чутки та правда про те, що хвилює всіх
 19.05.02, 16:24 Повысим градусность моря!
 17.05.02, 05:43 Екологія. Що криється за страшним словом радіація?
 12.05.02, 06:18 Сім'я. На кращий козацький куліш
 26.04.02, 12:41 Як нас "люблять" поляки
 23.04.02, 15:19 Жора, Клара, гоша і всі, всі, всі...
 23.04.02, 10:56 Найвища українка живе в Чернiговi
 12.04.02, 01:12 Oб'єднана Європа - мати чи мачуха?
 29.03.02, 19:16 Кіровоград виправдовує славу міста красунь
 19.03.02, 12:46 Экология. Марафон природоохранных мероприятий
 19.02.02, 12:15 Вогні нічного міста. Як воно, бути DJєм?
 15.02.02, 14:18 Люби мене, як я тебе!
 14.02.02, 18:46 День Валентина - свято закоханих
 03.02.02, 16:30 Добробут. Будинок, про який можна мріяти і в якому хочеться жити
 15.01.02, 10:42 Мова. "О бедном соседе замолвим же слово"?
 03.02.02, 16:04 Юрій Омельяненко: "Кожен, хто потребує соціальної підтримки, має отримати її"
 02.12.01, 18:21 Юридична консультація. Чи правомірні дії керівника?
 02.12.01, 17:45 Громадські роботи: бути чи не бути?
 02.12.01, 17:43 У Новомиргороді діє свій "Універсал"
 19.11.01, 12:13 А ви пробували обійтися без пошти?.. Отож!
 19.11.01, 11:20 Cім'я. Чи зрозуміють води Йордану українську мову
 19.11.01, 10:58 КВК. "Нова дівчина - добре прикрашена стара дівчина"

"ВГ" №4
(21.01.2005)
















Украинския баннерная