ХТО СКАЗАВ КАР-Р-Р

Ірина виховує Жору та Еллу (фото Олега Шрамка) ЖОРА, КЛАРА, ГОША І ВСІ, ВСІ, ВСІ...
Оксана Лункан, vechirka.uafor.net
23.04.2002, 15:19

Диваки!!! Впевнена, скажете ви, шановні читачі, прочитавши нашу розповідь про незвичну кіровоградську родину Геннадія та Ірини Журбів. А вони, до слова, так і не думають. Геннадій та Ірина просто щасливі, що живуть під одним дахом з тридцятьма(!) папугами, трьома кішками та собакою.

ЖОРА

Їхню квартиру ми відшукали відразу - різноголосий хор папуг було чути ще на сходах (ну і ну, як же тут живеться сусідам?!). Але більше здивування нас чекало в помешканні. Побачивши в квартирі нових людей, папуги - мабуть, таки виховання далося взнаки - наперебій по-своєму вигукували та піснями вітали гостей.

- Це - наш Жора! - представила Ірина папугу, що гордо красувався на жердинці.

Жора - волелюбний і не любить сидіти в клітці. Наш новий знайомий нагадував неприступного орла (і не тільки сірим окрасом, а й манерою поведін-ки), тож підійти до нього дуже близько ми не наважувалися.

ГОША Й МАША

Поки Ірина перешіптувалася з Жорою, з клітки навпроти намагався вислизнути його побратим Гоша і таким чином привернути увагу до себе.

- Гоша і Маша (вони разом живуть у клітці) не йдуть на руки, гонористі, знають собі ціну. Гоша сердиться, коли щось смачненьке перепадає спочатку Маші. Тож першому даємо їсти Гоші - главі родини - а він уже годує Машу. За законами папуг у такий спосіб самець висловлює до самки свою прихильність, і якщо вона дозволяє залицяльнику годувати себе, то це означає, що його упадання увінчалися успіхом і народиться нова родина. До речі, шлюби папуг, як правило, продовжуються все життя. Пару ніколи не можна розлучати, бо птахи можуть навіть померти від страждань за своєю половиною.

Ірина розповіла нам, як у них вдома з'явився Гоша - дочка побачила оголошення в газеті, що продається папуга. Купили, привезли в квартиру, а Гоша - не їсть, не п'є, нудьгує і чахне на очах. Зателефонували колишнім господарям і з'ясували причину Гошиної хвороби - він закохався. Виявляється, Гошу привезли у Кіровоград разом з Машею, і за цей час вони встигли "знайти спільну мову". Того ж дня Маша переїхала у нове помешкання. Скільки було радості у Гоші! Папуги ніжно цілувалися, переспівувалися, чистили один одному пір'ячко. А ми думали, що буває лише лебедина вірність!

Геннадій з улюбленицею Кларою (фото Олега Шрамка)

АРА-КЛАРА

Улюблениця Геннадія Журби - Клара. Ось у кого привілеї - окрема кімната, власна жердина. Що-що, а 85-сантиметрового птаха в клітку не посадиш. Клару ласкаво називають фарбованою вороною, бо любить каркати. Особливо коли у квартирі з'являються чужі.

Геннадій впевнений, що Клара - це їхній надійний захисник, до того ж у неї дар розпізнавати людей. Захисник з Клари, і справді, надійний. За метр нікого не підпускає до себе. Її червоний окрас, який переливається усіма кольорами веселки, так і вабить. Ой, як кортить простягнути руку і погладити цю красуню. Та її войовничий вигляд зупиняє. До того ж згадуємо, що Гоша й Маша, які трохи менші від Клари, дзьобом перекушують дротики клітки. На що тоді здатна Клара? Господарі, до речі, спочатку теж з острахом спілкувалися з папугою, якого купили, відпочиваючи на морі, у фотографа. Та нещасний випадок змінив їхні стосунки. Клара впала з дерева (до того в неї було перебите крило) і надломила дзьоб, який кровоточив кілька днів. Для Ірини та Геннадія це була трагедія. Клара відмовлялася їсти. І тоді Ірина зі свого рота, пережовуючи зерна пшениці, горіхи, почала годувати Клару. Після цього вони подружилися.

Є у Клари улюблене заняття - щоранку будити свого хазяїна. Оскільки вона не літає, то потихеньку спускається з жердини на підлогу і мандрує у спальню. Можна тільки уявити собі, як ласо поглядають на неї у цей момент кішки. Одного разу найсміливіша Ненсі вирішила підстерегти Клару у темному кутку. Клара у відповідь так дзьобом стукнула кішку, що та більше не претендує на її життя.

ПЕРШЕ ПОТОМСТВО ВЖЕ Є!

Дев'ять видів папуг - жако (Гоша, Маша, Жора), ара (Клара), кубинський амазон (Елла), корелла, розелла, сенегальські, нерозлучні, ожерелові, хвилясті. Останні шість видів - маленькі папуги. Вони живуть парами в клітках у кімнаті, яка просто залита їхнім співом.

Гордість Ірини та Геннадія - перше потомство, яке привели сенегальські папуги. Ще одна тутешня пара чекає на поповнення. Ви б тільки бачили, як самець турбується про самку, не дозволяючи їй навіть покидати гніздо.

ХТО НАЙБІЛЬШИЙ ГОВОРУН?

У спеціальній літературі написано, що папуги-говоруни - ті, в яких словниковий запас більше 500 слів.Вихованці Ірини та Геннадія поки що не можуть похвалитися такими досягненнями. Проте господарі вже точно знають, які види папуг мають талант імітаторів. Це - хвилясті та жако. Причому, жако (вже знайомі Гоша, Маша, Жора) точно відтворюють інтонацію, тембр голосу.

- Одного ранку, - розповідає Геннадій Журба, - хтось подзвонив у двері. Я пішов відчиняти, а за дверима - ні душі. Так повторилося кілька разів. Дзвінок був настільки правдоподібний, що від нього прокинулися всі і навіть собака почав гавкати. Так легко Гоша обвів нас круг пальця. Його улюблені звуки - це телефонний дзвінок, сигналізація.

А нещодавно дочка купила касету співака Вітаса. Гоші дуже сподобалася одна з його пісень і він заспівав голосом Вітаса.

Як же папуг навчити говорити? Ірина радить по кілька разів на день, протягом тижня, в одній інтонації повторювати певну фразу. Цього достатньо. Папуги через тиждень-два її повторять. Гоша про себе: "Гоша - орел (!), красавец (!), козел (!)" Маша: "Маша - радость наша (!)", "Доброе утро!", "I love you!"

ПАПУГИ ВДОМА - ЗАБАВА ЧИ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ?

Тільки не думайте, що папуги вдома - це суцільна забава. Хочете дізнатися про їхній щоденний раціон? Окрім насіння, пшениці, горіхів, сиру, яєць, їм необхідні вітаміни. Тож взимку для них спеціально вирощують траву, купують фрукти (апельсини, яблука), овочі (моркву, буряк). Полюбляють вони їсти черешні, калину, горобину. А ще, кажуть, корисно папугам давати трішки вина, щоб росли здоровими.

На наших очах Жора смакував зі склянки білим сухим напоєм. Розслабившись, він із задоволенням вибрався на плече нашого фотокореспондента і легенько ущипнув його за вухо. На прощання!

Архів "ВГ-Суспільство (різне)"

 24.05.06, 15:16 Екологія. Озеленимо наше місто
 22.05.06, 09:15 Аби деклароване стало реальністю
 29.11.05, 11:11 Цікавинки рідного міста. Кам’яні звірі
 10.11.05, 19:14 Місце дитини — у сім’ї
 13.09.05, 19:05 Цікавинки рідного міста. Не на макітри той тин...
 12.08.05, 12:31 Стоп, реклама! Руйнуючи рекламні стереотипи – до здорового способу життя
 12.08.05, 12:28 Антитероризм. Нова громадська організація покликана боротися з тероризмом
 12.08.05, 12:27 Дитинство на “дні”
 03.04.05, 18:51 Що ми їмо і п'ємо, краще не знати...
 21.02.05, 15:01 "Молодь Кіровоградщини проти надзвичайних ситуацій!"
 01.02.05, 14:27 Наш сучасник. Систему підготовки кадрів слід відроджувати в нових умовах. Сергій Вишницький
 28.01.05, 16:41 За рівні можливості для всіх. Якщо взятися за справу разом
 14.12.04, 14:40 Паління у нетверезому стані — найпоширеніша причина виникнення пожеж
 24.11.04, 16:31 Гриби отримали нові жертви
 09.08.04, 14:39 Екологія. "Лагуна" — конкурент "Мерседеса"
 03.08.04, 15:35 Екологія. Щоб Інгул не став гнилим
 09.07.04, 13:16 IV Всеукраїнський збір-змагання "Школа безпеки". "Орлята вчаться літати..."
 29.06.04, 13:41 Фостерні сім'ї: західний досвід чи українське майбутнє?
 16.04.04, 14:15 Жанна Говенко — королева Кіровоградщини-2004
 09.04.04, 14:17 Кіровоградська область: невесела статистика. Нас із кожним днем стає все менше...
 09.02.04, 17:47 Людмила Дорохіна: "Щоб молодь не стала втраченим поколінням..."
 05.02.04, 18:26 Якщо студент-призовник не йде до військкомату сам, за ним можуть приїхати прямо на лекцію з міліціонером і наручниками
 28.01.04, 14:17 В Украине насчитывается 3,8 млн. пользователей Интернета
 26.12.03, 08:16 Екологія. Чиста Україна — чиста земля
 22.12.03, 13:14 На керівних посадах в Україні — переважно чоловіки. Жінок нерідко зупиняють у кар'єрному зростанні
 19.11.03, 13:44 Екологія. В Україні закінчується питна вода?
 19.11.03, 13:41 Чоловіки люблять дівчат в окулярах, але якщо ті не в штанах
 17.11.03, 16:43 Нелегко це — мирити людей. Національній службі посередництва і примирення — п'ять років
 14.11.03, 17:22 Юрій Маленченко — той, хто загубив у космосі молотка, а в Америці знайшов дружину
 14.11.03, 15:57 Космонавт Юрій Маленченко. Біографія
 28.10.03, 17:10 Моделі. Дефіле! Ще раз дефіле!
 03.10.03, 16:13 Загадкові краєвиди Онуфріївщини
 09.09.03, 13:10 Небезпечних об'єктів на Кіровоградщині — вистачає...
 21.08.03, 14:15 Міграція. Кіровоград. Хто куди?
 21.08.03, 13:19 Екологія. Інгул під мікроскопом
 21.08.03, 13:14 "Я навіть і не сподівався, що виграю путівки на море". Розіграні призи серед передплатників "Вечірки"
 20.08.03, 14:05 Екологія. Тече річка невеличка. Інгул
 20.08.03, 12:52 Екологія. Гарячий телефон в державному управлінні екології та природних ресурсів у Кіровоградській області
 20.08.03, 09:16 Амброзія — біда для всіх: і для природи, і для людей
 19.08.03, 17:31 В оксамитовий сезон у подорож? Немає нічого простішого, бо "Супутник" працює без канікул
 11.08.03, 21:14 Творити добро — почесний обов'язок
 19.07.03, 02:06 Ліван — країна кедрів
 18.07.03, 20:08 Краще оплачувати роботу, ніж безробіття
 16.07.03, 10:44 За кордон без проблем
 15.07.03, 16:01 "Заберете у мене дитину — руки на себе накладу"
 14.07.03, 14:45 Голодні діти — абсолютна реальність
 10.07.03, 18:43 Природа і ми не забудемо його... Михайло Ножнов
 09.07.03, 14:18 Державна служба: пільги і привілеї приваблюють, висока відповідальність — ні
 08.07.03, 05:19 Дощі підуть у вересні
 07.07.03, 15:56 Сколько в Украине пользователей Интернета?
 07.07.03, 07:04 Чи насправді у морі корисно купатися? Так!
 30.06.03, 12:15 Якщо для когось літній табір став тюрмою
 29.06.03, 20:14 На Кіровоградщині молодь — це кожен п'ятий
 24.06.03, 14:03 Где отдыхают украинцы в 2003 году?
 20.06.03, 08:32 Дорогу до сина забула...
 18.06.03, 09:31 Чия ти, річко?
 13.06.03, 16:39 Борючись проти природи, ми боремося проти себе
 09.06.03, 12:31 Кіровограду — порядок? Пляжі: місце небезпеки?
 06.06.03, 00:04 6 червня — День журналіста. Бліц-опитування
 02.06.03, 12:48 У чому ходять наші діти? Невже це шкідливо для здоров'я?
 30.05.03, 15:52 1 червня — День захисту дітей. Дах гаража як життєвий причал...
 30.05.03, 15:41 План заходів до Дня захисту дітей 1 червня 2003 року по м.Кіровограду
 26.05.03, 01:12 Наш земляк — космонавт Росії Юрій Маленченко
 25.05.03, 08:14 25 травня — День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження. Пріоритет спільної справи
 06.05.03, 14:16 Ігри дорослих людей. Дай мільйон
 30.04.03, 13:31 Чиї ви, діти, будете?..
 25.04.03, 14:41 Іринко, бажаємо перемоги!
 25.04.03, 14:36 Господині на замітку. До столу на Великдень
 23.04.03, 10:27 Соціальний захист населення на Кіровоградщині
 22.04.03, 11:30 Інваліди. Вони повинні повірити в себе
 18.04.03, 14:01 Цифри кричать. Нас уже й не 48 мільйонів
 16.04.03, 11:49 Люба і Віталій Ковальчуки: "Ми разом народжували сина!"
 14.04.03, 12:37 "Січ" — сила, істина, честь
 11.04.03, 14:38 Екологія. Склади отрутохімікатів на Кіровоградщині: до кислотних дощів недалеко!
 10.04.03, 19:35 Давайте дружити домами! — пропонує кіровоградцям керівник "Будинку меблів"
 07.04.03, 13:12 Соціальні проблеми легше вирішувати громадою
 06.04.03, 11:02 Рік Росії в Україні триває
 06.04.03, 08:16 6 квітня — День геолога. Золото. Не інків
 28.03.03, 16:07 Її призначення на землі — творити красу
 24.03.03, 15:15 Є така професія. Вуличний соціальний працівник
 23.03.03, 10:19 23 березня — Всесвітній метеорологічний день. А переді мною — увесь світ. Надія Бакуменко
 18.03.03, 15:11 Лариса Познякова: "Руський рух" — за співпрацю
 11.03.03, 11:58 Є і така думка: гуртожиток училища. Де учні?
 08.03.03, 02:28 "Якщо ти — жінка, то не дозволиш cобі мати поганий вигляд"
 04.03.03, 19:14 2003-й рік для "Укрпошти" — "Рік діалогу з клієнтом"
 03.03.03, 16:18 Безквартирні об'єднуються
 28.02.03, 17:38 Фестивалі. "Краса. Мода. Стиль"
 20.02.03, 22:17 Стихія. Готуємося до підтоплення
 19.02.03, 13:12 Екологія. Ми маємо право знати
 13.02.03, 14:13 Виродження нації починається... з наркотичного зілля
 13.02.03, 13:28 Соціальний стан Кіровоградської області за 2002 р.
 12.02.03, 11:06 Російська община — це зовсім не „Руський блок"
 04.02.03, 20:47 Середовище існування. Гуртожиток: рай у курені, чи гетто для соціальних аутсайдерів?..
 04.01.03, 07:18 Наші за кордоном. "Аsta la vista", Ростиславе!
 23.01.03, 08:03 Шлюби. Не зійшлися характерами?
 23.01.03, 07:57 Діти війни вимагають соціальних гарантій
 03.01.03, 21:11 Природа. Михайло Ножнов. Не любитель, а знавець
 29.12.02, 16:09 Рекордсменка, активістка і просто красуня!
 24.12.02, 12:52 Як Наталя НЕ стала "Останнім героєм"
 17.12.02, 14:41 Америка - велика країна емігрантів
 17.12.02, 14:26 Світлана Негода: "Канада - це тотальне дотримання законів і соціальний захист"
 11.12.02, 12:41 Екологія. Сміття не має ні імені, ні прізвища
 11.12.02, 12:01 Кіровоград. Рідне місто... Я люблю і ненавиджу тебе!
 10.12.02, 13:17 У прицілі. Зброя: за і проти
 10.12.02, 11:24 Чотирнадцять кіровоградських родин поповнили у листопаді список новоселів
 10.12.02, 11:12 Екологія. П'ємо те, що вилили?
 04.12.02, 12:12 Наші за кордоном. Відпочинь за кордоном, або Що для одних рай, то іншим - робота
 03.12.02, 08:17 До Міжнародного дня інвалідів. "Милосердя - це поклик душі"
 20.11.02, 12:15 Щоб ви так жили. Мобільні телефони - розкіш чи засіб спілкування?
 19.11.02, 14:27 Поспішіть оформити закордонний паспорт
 11.11.02, 14:40 Міський репортаж. Громадяни теплотрасс
 06.11.02, 12:14 Світ добра. „безплатно віддам у добрі руки котиків та собачок!"
 05.11.02, 19:47 Наші за кордоном. "No parle italiano", або Італійські бомжі працювати за такі гроші відмовляються
 03.11.02, 14:28 3 листопада - День працівників соціальної сфери. Необхідно поширювати співробітництво
 03.11.02, 00:07 Розпочата рr-кампанія
 02.11.02, 21:38 300 безробітних отримали роботу
 02.11.02, 02:31 Нова технологія не завжди допомагає...
 29.10.02, 14:25 Наші за кордоном. Як тобі, Миколо, в обіймах дядька Сема?
 28.10.02, 09:17 Наші за кордоном. В Італії яблука їдять ножичком...
 18.10.02, 00:02 Екологія. "Чиста Україна - чиста земля"
 07.10.02, 16:25 Соціальний захист. Автомобілі будуть у грудні, "дитячі" гроші - значно раніше
 04.10.02, 01:02 Соціальний захист. У будинках-інтернатах проблем стало менше
 13.09.02, 20:18 Пікантна тема у переддень свята
 26.08.02, 14:11 Сімейний альбом. Тільки на себе покладаючись...
 26.08.02, 08:52 Довкілля. "Зелені" рейди триватимуть і надалі...
 20.08.02, 17:19 Новосілля. Під марші духового оркестру
 14.08.02, 11:18 Демографія. Народжуваність зростає, але й смертність теж
 13.08.02, 14:03 Молодь. З Пластом у майбутнє
 13.08.02, 13:53 Дах над головою. Проблеми у житловому секторі міста потребують вирішення, а людська свідомість - змін
 24.07.02, 04:27 Нас стало більше
 24.07.02, 04:26 130 малюків - без молока!
 22.07.02, 15:50 Відпочинь! Відкрийте й ви для себе новий світ
 21.07.02, 16:15 Ловися, рибко! Жіночі роздуми про чоловічу справу
 21.07.02, 11:25 Кіровоград. Жителі вулиці Гоголя категорично проти вирубування дерев
 21.07.02, 08:13 Хочемо надати можливість кіровоградцям дістатися до Криму за 60 хвилин
 12.07.02, 14:04 Довкілля. Щоб зберегти річки Кіровограда
 12.07.02, 10:42 Застереження. Хижак з білими крильцями
 12.07.02, 08:27 Літо. Купайтеся, але будьте обережні!
 05.07.02, 14:30 Чи доступне літо нашим дітям?
 27.06.02, 13:44 День молоді для всіх, хто молодий душею
 26.06.02, 23:52 Стихія. Усе, що робиться, - на краще
 26.06.02, 22:03 Ринок праці. Замовте - навчимо!
 25.06.02, 17:03 Полюби свого перукаря
 19.06.02, 13:27 Літо. Моя кримська мрія!
 19.06.02, 09:17 Засмагати - це не завжди корисно
 18.06.02, 05:27 Літо. Чим доїхати у Крим?
 07.06.02, 10:13 Хто королева?
 05.06.02, 22:44 Долі з присмаком полину, або За правом доброти
 27.05.02, 16:47 Чи розпочнеться у Кіровограді купальний сезон?
 20.05.02, 11:38 Екологія. Чутки та правда про те, що хвилює всіх
 19.05.02, 16:24 Повысим градусность моря!
 17.05.02, 05:43 Екологія. Що криється за страшним словом радіація?
 12.05.02, 06:18 Сім'я. На кращий козацький куліш
 26.04.02, 12:41 Як нас "люблять" поляки
 23.04.02, 15:19 Жора, Клара, гоша і всі, всі, всі...
 23.04.02, 10:56 Найвища українка живе в Чернiговi
 12.04.02, 01:12 Oб'єднана Європа - мати чи мачуха?
 29.03.02, 19:16 Кіровоград виправдовує славу міста красунь
 19.03.02, 12:46 Экология. Марафон природоохранных мероприятий
 19.02.02, 12:15 Вогні нічного міста. Як воно, бути DJєм?
 15.02.02, 14:18 Люби мене, як я тебе!
 14.02.02, 18:46 День Валентина - свято закоханих
 03.02.02, 16:30 Добробут. Будинок, про який можна мріяти і в якому хочеться жити
 15.01.02, 10:42 Мова. "О бедном соседе замолвим же слово"?
 03.02.02, 16:04 Юрій Омельяненко: "Кожен, хто потребує соціальної підтримки, має отримати її"
 02.12.01, 18:21 Юридична консультація. Чи правомірні дії керівника?
 02.12.01, 17:45 Громадські роботи: бути чи не бути?
 02.12.01, 17:43 У Новомиргороді діє свій "Універсал"
 19.11.01, 12:13 А ви пробували обійтися без пошти?.. Отож!
 19.11.01, 11:20 Cім'я. Чи зрозуміють води Йордану українську мову
 19.11.01, 10:58 КВК. "Нова дівчина - добре прикрашена стара дівчина"

"ВГ" №4
(21.01.2005)
















Украинския баннерная