ВІДПОЧИНЬ!

ВІДКРИЙТЕ Й ВИ ДЛЯ СЕБЕ НОВИЙ СВІТ
Оксана Лункан, vechirka.uafor.net
22.07.2002, 15:50

"Ну як відпочила?", "Які там ціни?", "Що нового побачила?" - допитувались мої друзі, щойно я повернулася з Криму. Класно! Супер! Море - лагідне, повітря - лікувальне!

І навіть грошей вистачило. Зізнаюся, що в моєму гаманці було всього 350 гривень. І мені вистало на проїзд, житло, мінімальні розваги, екскурсії, чорноморські делікатеси.

Не вірите? Ну тоді все по порядку.

ДОРОГА ДО КРИМУ

Збираючись на відпочинок, розвідала, чим дешевше і зручніше доїхати до Криму. Підрахувала, що ціна квитка на автобус та поїзд майже однакова.

Але автобус приваблював тим, що не треба було робити пересадок. Тож за два тижні наша компанія купила в одній турфірмі квитки (43гривні - один) до Алушти на автобус "Кіровоград-Ялта".

Від Алушти ми планували дістатись до звичайнісінького села на узбережжі Малорічінського. День від'їзду - ми в очікуванні пригод, нових вражень, цікавих знайомств. На автовокзалі, точніше, вже при посадці в автобус, виявляється, що на кілька місць було продано по два квитки. Що тут почалося між пасажирами? Крики, погрози, звинувачення! На щастя, до бійки не дійшло. Водії знайшли місця для всіх пасажирів, а з їхньої розмови ми зрозуміли, що хтось наплутав з квитками. І... зіпсував усім пасажирам настрій. Та на цьому дорожні пригоди не завершилися. У Кривому Розі на автовокзалі наш автобус атакували ще десяток пасажирів з квитками, на яких чекали кримські санаторії, бази відпочинку і т.д. Але для них уже місць не було.

Розлючені пасажири годину тримали в заручниках водіїв, аж поки адміністрація тамтешнього автовокзалу не вирішила проблеми. На Крим відрядили маршрутне таксі, в якому розмістилися всі криворіжці. Незважаючи на пригоди, автобус приїхав в Алушту вчасно - близько сьомої ранку.

ЖИТЛО НА БУДЬ-ЯКИЙ СМАК

У місті-курорті нас зустріли близько п'ятдесяти (!) алуштинців, які навперебій пропонували житло. Кожен обіцяв шикарні умови проживання. Ціна коливалася від 15 гривень до 25 доларів на добу за одну людину. Правда, цікавість до нас відразу зникла, коли ми заявили, що їдемо відпочивати в село Малорічінське. Окремі агресивно налаштовані бабусі ще сподівалися залишити нас в Алушті, залякували космічними цінами в Малорічінському. Були, чесно кажучи, і ввічливі, які тихенько стояли осторонь, а потім, коли натовп розчинився, підходили до нас і скаржилися, що мало нинішнього року відпочиваючих, бо, мабуть, вони налякані кримськими цінами. І просили передати, коли повернемося додому, що всіх, хто мріє про море, чекають в Алушті.

Нарешті ми дісталися кінцевого пункту нашого вояжу. Село Малорічінське розташоване прямо на трасі. Як і в Алушті, на зупинці нас уже чекали. Не можу сказати, що пропозицій було так багато, як у місті-курорті, але ціни на житло нам сподобалися. Один чоловік просив десять гривень з людини на добу. І ми вирішили оглянути помешкання. Але, ступивши кілька кроків, помітили, що ціни на житло почали різко падати. Нам уже пропонували три окремі кімнати і з кожного по вісім гривень. І ми після оглядин погодилися. У тітки Лізи (так звали нашу господиню) приватний будинок. У дворі - душ, літня кухня, облаштований туалет. Власне, й у Малорічінському, як ми довідались потім, здаються котеджі з усіма зручностями за 25 доларів. Є тут пансіонат "Московський", перебування в якому обійдеться у 40 доларів (сюди входять вартість проживання та харчування).

Цікавилися ми й цінами на квартири у Ялті. Помешкання біля моря коштує в середньому 25 доларів на добу. А наприклад, в смт Нікіта (до речі, тут розташований будинок Софії Ротару) готові були взяти нас на квартиру за 15 гривень (з людини). Правда, господарка попередила, що до моря аж 2,5 кілометра.

ЧОРНОМОРСЬКІ ДЕЛІКАТЕСИ

Відпочиваючи ми сподівалися посмакувати дарами Чорного моря: рибкою, мідіями, морською капустою. Але виявилось, що на ринку згадані делікатеси не продаються. Проте місцеві розважальні заклади пропонували вишукані страви. Ціни, звичайно, шокували. Наприклад, сто грамів смаженої барабулі (так називається морська риба, схожа на тюльку) коштували три гривні. Мовчу вже про судак чи камбалу.>

А рибки так же кортіло! І тоді наші чоловіки вирішили раненько сходити порибалити. Щоправда, наловити ну хоча б бичків їм не пощастило. Але, як кажуть, справжні рибалки додому без риби не повертаються. Найпробивніший у нашій компанії Костянтин познайомився з місцевими рибалками, які нелегально виходили в море./p>

Уперше нам довелося спробувати морського кота. Окрім нього, рибалки пропонували купити морську лисицю, корову та їжака. Незвичні для нас види риб коштували по п'ять гривень за кілограм. В асортименті було й м'ясо мідій - п'ятнадцять гривень за кіло-грам природного білка. А ще Костянтин "роздобув" великий пакет морської капусти, яку ми додавали у різноманітні салати. Одним словом, чорноморськими делікатесами, багатими на йод, ми посмакували.

ЕКСКУРСІЇ ТА НОВІ ВІДКРИТТЯ

Два тижні лише ніжитися на березі моря набридає. Хочеться яскравих вражень, нових відкриттів - потрібно ж буде про щось розповідати друзям та знайомим! Екскурсії, які нам пропонували турагенти, були нам не по кишені (у середньому - 50 гривень). І ми вирішили самостійно побувати в знаменитих куточках Криму. Від мешканців Малорічінського дізналися, що поряд (за 10 кілометрів), біля підніжжя гори Дємєрджи, є водоспад Джур-Джур. Наша прогулянка тривала аж три години. Проте краса водоспаду варта того. Висота падіння води Джур-Джур - п'ятнадцять метрів. Окрім водоспаду, тут ще є три ванни (Молодості, Кохання та Позбавлення гріхів). Місцеві жителі вірять, що достатньо скупатися в них - і будеш вічно молодий, позбавишся гріхів і збережеш кохання. До речі, у ванні Кохання повинні купатися (глибина 2-2,5 метра) закохані пари.

Подивитися на водоспад щодня приїжджають тисячі відпочиваючих. Кожен намагається залишити тут після себе монетку або ж прикрасити хустинками , стрічками і фантиками від цукерок кущі та дерева, які переливаються на сонці, наче новорічні ялинки. Восени єгер влаштовує тут генеральне прибирання.

Наступним пунктом нашої мандрівки стало містечко Судак. Витрати на проїзд в обидва кінці на одного склали 13 гривень (організована екскурсія коштувала п'ятдесят). Тут на вершині гори Кріпосної розташована фортеця - грандіозна фортифікаційна споруда. До другої половини VІІ століття в Сугдеї існувала візантійська фортеця, яка охороняла стоянку кораблів. У ХІ - ХІІ століттях місто стає центром міжнародної торгівлі, в ХІІІ - за монопольне право ведення торгівлі (з дозволу золотоординського хана) починається протистояння між італійськими містами-республіками Генуєю та Венецією. Перемагають генуезці, які відновлюють фортечні оборонні споруди міста, підтримують розвиток ремесел та сільського господарства.

Вражає той факт, що на двадцяти гектарах міста проживало тридцять тисяч мешканців різних культур та віросповідань. На території фортеці збереглися мечеть та фундамент православного храму.

Згадані місця відомі не лише завдяки фортеці. Поряд із Судаком знаходиться селище Новий Світ, у якому виробляють знамените шампанське.

Завод шампанських вин був заснований у 1878 році князем Левом Голіциним. Щоб врятувати завод від банкрутства, князь пішов на хитрість - він подарував його російському царю Миколі ІІ. Тут - у Новому Світі - туристів водять так званою "царською стежкою", яка проходить через грот Шаляпіна (відомий співак любив тут тренувати свій голос). Окрім цього, екскурсоводи розповідають, як тут знімався радянський фільм "Пірати ХХ століття". Безумовно, усіх бажаючих чекають екскурсії в дегустаційний зал заводу шампанських вин. Туристи всього за 15 гривень 60 копійок можуть придбати непідробне шампанське, виготовлене за традиційною технологією. Подібне шампанське, скажімо, в Німеччині, коштує сто доларів. Там п'ють лише брют, а у нас люблять сухе, напівсухе.

Тим, хто мріє потонути в солодкому ароматі квітів магнолії, раджу з'їздити в Нікітський ботанічний сад. Магнолії вже закінчують цвітіння, але ви ще можете встигнути помилуватися тендітними білими квітками. Чи постояти під розкішними кронами найвищого на земній кулі мамонтового дерева (учені стверджують, що воно ровесник мамонта). У ботанічному саду мамонтове дерево "виросло" лише на 40 метрів, а, наприклад, в Каліфорнійському парку (Америка - батьківщина дерева) - був екземпляр - 114 метрів (у діаметрі 23 метри). На жаль, у ХІХ столітті дерево впало, і підприємливі американці, видаливши його серцевину, обладнали в ньому ресторанчик. Або ж пройтися бамбуковим гаєм. До речі, бамбук за добу виростає на 50-60 сантиметрів, його висота - 25 метрів. У ботанічному саду екскурсоводи покажуть бананове дерево, на якому (а не на пальмах), виявляється, ростуть смачні плоди.

Нині в Криму на всьому намагаються заробити гроші, тож відвідини водоспаду, фортеці, ботанічного саду і т.д. платні, у середньому 4-5 гривень. Але сюди можна потрапити й стежками, протоптаними місцевими жителями. А потім приєднатися до будь-якої екскурсійної групи. До речі, такою схемою користуються багато туристів.

Повірте, не варто сидіти вдома і скаржитися на погане життя. Вас чекають у Криму, і як сказала кілька століть тому одна царська особа: "Це - Новий світ"!/p>

Тож відкрийте його для себе!

Архів "ВГ-Суспільство (різне)"

 24.05.06, 15:16 Екологія. Озеленимо наше місто
 22.05.06, 09:15 Аби деклароване стало реальністю
 29.11.05, 11:11 Цікавинки рідного міста. Кам’яні звірі
 10.11.05, 19:14 Місце дитини — у сім’ї
 13.09.05, 19:05 Цікавинки рідного міста. Не на макітри той тин...
 12.08.05, 12:31 Стоп, реклама! Руйнуючи рекламні стереотипи – до здорового способу життя
 12.08.05, 12:28 Антитероризм. Нова громадська організація покликана боротися з тероризмом
 12.08.05, 12:27 Дитинство на “дні”
 03.04.05, 18:51 Що ми їмо і п'ємо, краще не знати...
 21.02.05, 15:01 "Молодь Кіровоградщини проти надзвичайних ситуацій!"
 01.02.05, 14:27 Наш сучасник. Систему підготовки кадрів слід відроджувати в нових умовах. Сергій Вишницький
 28.01.05, 16:41 За рівні можливості для всіх. Якщо взятися за справу разом
 14.12.04, 14:40 Паління у нетверезому стані — найпоширеніша причина виникнення пожеж
 24.11.04, 16:31 Гриби отримали нові жертви
 09.08.04, 14:39 Екологія. "Лагуна" — конкурент "Мерседеса"
 03.08.04, 15:35 Екологія. Щоб Інгул не став гнилим
 09.07.04, 13:16 IV Всеукраїнський збір-змагання "Школа безпеки". "Орлята вчаться літати..."
 29.06.04, 13:41 Фостерні сім'ї: західний досвід чи українське майбутнє?
 16.04.04, 14:15 Жанна Говенко — королева Кіровоградщини-2004
 09.04.04, 14:17 Кіровоградська область: невесела статистика. Нас із кожним днем стає все менше...
 09.02.04, 17:47 Людмила Дорохіна: "Щоб молодь не стала втраченим поколінням..."
 05.02.04, 18:26 Якщо студент-призовник не йде до військкомату сам, за ним можуть приїхати прямо на лекцію з міліціонером і наручниками
 28.01.04, 14:17 В Украине насчитывается 3,8 млн. пользователей Интернета
 26.12.03, 08:16 Екологія. Чиста Україна — чиста земля
 22.12.03, 13:14 На керівних посадах в Україні — переважно чоловіки. Жінок нерідко зупиняють у кар'єрному зростанні
 19.11.03, 13:44 Екологія. В Україні закінчується питна вода?
 19.11.03, 13:41 Чоловіки люблять дівчат в окулярах, але якщо ті не в штанах
 17.11.03, 16:43 Нелегко це — мирити людей. Національній службі посередництва і примирення — п'ять років
 14.11.03, 17:22 Юрій Маленченко — той, хто загубив у космосі молотка, а в Америці знайшов дружину
 14.11.03, 15:57 Космонавт Юрій Маленченко. Біографія
 28.10.03, 17:10 Моделі. Дефіле! Ще раз дефіле!
 03.10.03, 16:13 Загадкові краєвиди Онуфріївщини
 09.09.03, 13:10 Небезпечних об'єктів на Кіровоградщині — вистачає...
 21.08.03, 14:15 Міграція. Кіровоград. Хто куди?
 21.08.03, 13:19 Екологія. Інгул під мікроскопом
 21.08.03, 13:14 "Я навіть і не сподівався, що виграю путівки на море". Розіграні призи серед передплатників "Вечірки"
 20.08.03, 14:05 Екологія. Тече річка невеличка. Інгул
 20.08.03, 12:52 Екологія. Гарячий телефон в державному управлінні екології та природних ресурсів у Кіровоградській області
 20.08.03, 09:16 Амброзія — біда для всіх: і для природи, і для людей
 19.08.03, 17:31 В оксамитовий сезон у подорож? Немає нічого простішого, бо "Супутник" працює без канікул
 11.08.03, 21:14 Творити добро — почесний обов'язок
 19.07.03, 02:06 Ліван — країна кедрів
 18.07.03, 20:08 Краще оплачувати роботу, ніж безробіття
 16.07.03, 10:44 За кордон без проблем
 15.07.03, 16:01 "Заберете у мене дитину — руки на себе накладу"
 14.07.03, 14:45 Голодні діти — абсолютна реальність
 10.07.03, 18:43 Природа і ми не забудемо його... Михайло Ножнов
 09.07.03, 14:18 Державна служба: пільги і привілеї приваблюють, висока відповідальність — ні
 08.07.03, 05:19 Дощі підуть у вересні
 07.07.03, 15:56 Сколько в Украине пользователей Интернета?
 07.07.03, 07:04 Чи насправді у морі корисно купатися? Так!
 30.06.03, 12:15 Якщо для когось літній табір став тюрмою
 29.06.03, 20:14 На Кіровоградщині молодь — це кожен п'ятий
 24.06.03, 14:03 Где отдыхают украинцы в 2003 году?
 20.06.03, 08:32 Дорогу до сина забула...
 18.06.03, 09:31 Чия ти, річко?
 13.06.03, 16:39 Борючись проти природи, ми боремося проти себе
 09.06.03, 12:31 Кіровограду — порядок? Пляжі: місце небезпеки?
 06.06.03, 00:04 6 червня — День журналіста. Бліц-опитування
 02.06.03, 12:48 У чому ходять наші діти? Невже це шкідливо для здоров'я?
 30.05.03, 15:52 1 червня — День захисту дітей. Дах гаража як життєвий причал...
 30.05.03, 15:41 План заходів до Дня захисту дітей 1 червня 2003 року по м.Кіровограду
 26.05.03, 01:12 Наш земляк — космонавт Росії Юрій Маленченко
 25.05.03, 08:14 25 травня — День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження. Пріоритет спільної справи
 06.05.03, 14:16 Ігри дорослих людей. Дай мільйон
 30.04.03, 13:31 Чиї ви, діти, будете?..
 25.04.03, 14:41 Іринко, бажаємо перемоги!
 25.04.03, 14:36 Господині на замітку. До столу на Великдень
 23.04.03, 10:27 Соціальний захист населення на Кіровоградщині
 22.04.03, 11:30 Інваліди. Вони повинні повірити в себе
 18.04.03, 14:01 Цифри кричать. Нас уже й не 48 мільйонів
 16.04.03, 11:49 Люба і Віталій Ковальчуки: "Ми разом народжували сина!"
 14.04.03, 12:37 "Січ" — сила, істина, честь
 11.04.03, 14:38 Екологія. Склади отрутохімікатів на Кіровоградщині: до кислотних дощів недалеко!
 10.04.03, 19:35 Давайте дружити домами! — пропонує кіровоградцям керівник "Будинку меблів"
 07.04.03, 13:12 Соціальні проблеми легше вирішувати громадою
 06.04.03, 11:02 Рік Росії в Україні триває
 06.04.03, 08:16 6 квітня — День геолога. Золото. Не інків
 28.03.03, 16:07 Її призначення на землі — творити красу
 24.03.03, 15:15 Є така професія. Вуличний соціальний працівник
 23.03.03, 10:19 23 березня — Всесвітній метеорологічний день. А переді мною — увесь світ. Надія Бакуменко
 18.03.03, 15:11 Лариса Познякова: "Руський рух" — за співпрацю
 11.03.03, 11:58 Є і така думка: гуртожиток училища. Де учні?
 08.03.03, 02:28 "Якщо ти — жінка, то не дозволиш cобі мати поганий вигляд"
 04.03.03, 19:14 2003-й рік для "Укрпошти" — "Рік діалогу з клієнтом"
 03.03.03, 16:18 Безквартирні об'єднуються
 28.02.03, 17:38 Фестивалі. "Краса. Мода. Стиль"
 20.02.03, 22:17 Стихія. Готуємося до підтоплення
 19.02.03, 13:12 Екологія. Ми маємо право знати
 13.02.03, 14:13 Виродження нації починається... з наркотичного зілля
 13.02.03, 13:28 Соціальний стан Кіровоградської області за 2002 р.
 12.02.03, 11:06 Російська община — це зовсім не „Руський блок"
 04.02.03, 20:47 Середовище існування. Гуртожиток: рай у курені, чи гетто для соціальних аутсайдерів?..
 04.01.03, 07:18 Наші за кордоном. "Аsta la vista", Ростиславе!
 23.01.03, 08:03 Шлюби. Не зійшлися характерами?
 23.01.03, 07:57 Діти війни вимагають соціальних гарантій
 03.01.03, 21:11 Природа. Михайло Ножнов. Не любитель, а знавець
 29.12.02, 16:09 Рекордсменка, активістка і просто красуня!
 24.12.02, 12:52 Як Наталя НЕ стала "Останнім героєм"
 17.12.02, 14:41 Америка - велика країна емігрантів
 17.12.02, 14:26 Світлана Негода: "Канада - це тотальне дотримання законів і соціальний захист"
 11.12.02, 12:41 Екологія. Сміття не має ні імені, ні прізвища
 11.12.02, 12:01 Кіровоград. Рідне місто... Я люблю і ненавиджу тебе!
 10.12.02, 13:17 У прицілі. Зброя: за і проти
 10.12.02, 11:24 Чотирнадцять кіровоградських родин поповнили у листопаді список новоселів
 10.12.02, 11:12 Екологія. П'ємо те, що вилили?
 04.12.02, 12:12 Наші за кордоном. Відпочинь за кордоном, або Що для одних рай, то іншим - робота
 03.12.02, 08:17 До Міжнародного дня інвалідів. "Милосердя - це поклик душі"
 20.11.02, 12:15 Щоб ви так жили. Мобільні телефони - розкіш чи засіб спілкування?
 19.11.02, 14:27 Поспішіть оформити закордонний паспорт
 11.11.02, 14:40 Міський репортаж. Громадяни теплотрасс
 06.11.02, 12:14 Світ добра. „безплатно віддам у добрі руки котиків та собачок!"
 05.11.02, 19:47 Наші за кордоном. "No parle italiano", або Італійські бомжі працювати за такі гроші відмовляються
 03.11.02, 14:28 3 листопада - День працівників соціальної сфери. Необхідно поширювати співробітництво
 03.11.02, 00:07 Розпочата рr-кампанія
 02.11.02, 21:38 300 безробітних отримали роботу
 02.11.02, 02:31 Нова технологія не завжди допомагає...
 29.10.02, 14:25 Наші за кордоном. Як тобі, Миколо, в обіймах дядька Сема?
 28.10.02, 09:17 Наші за кордоном. В Італії яблука їдять ножичком...
 18.10.02, 00:02 Екологія. "Чиста Україна - чиста земля"
 07.10.02, 16:25 Соціальний захист. Автомобілі будуть у грудні, "дитячі" гроші - значно раніше
 04.10.02, 01:02 Соціальний захист. У будинках-інтернатах проблем стало менше
 13.09.02, 20:18 Пікантна тема у переддень свята
 26.08.02, 14:11 Сімейний альбом. Тільки на себе покладаючись...
 26.08.02, 08:52 Довкілля. "Зелені" рейди триватимуть і надалі...
 20.08.02, 17:19 Новосілля. Під марші духового оркестру
 14.08.02, 11:18 Демографія. Народжуваність зростає, але й смертність теж
 13.08.02, 14:03 Молодь. З Пластом у майбутнє
 13.08.02, 13:53 Дах над головою. Проблеми у житловому секторі міста потребують вирішення, а людська свідомість - змін
 24.07.02, 04:27 Нас стало більше
 24.07.02, 04:26 130 малюків - без молока!
 22.07.02, 15:50 Відпочинь! Відкрийте й ви для себе новий світ
 21.07.02, 16:15 Ловися, рибко! Жіночі роздуми про чоловічу справу
 21.07.02, 11:25 Кіровоград. Жителі вулиці Гоголя категорично проти вирубування дерев
 21.07.02, 08:13 Хочемо надати можливість кіровоградцям дістатися до Криму за 60 хвилин
 12.07.02, 14:04 Довкілля. Щоб зберегти річки Кіровограда
 12.07.02, 10:42 Застереження. Хижак з білими крильцями
 12.07.02, 08:27 Літо. Купайтеся, але будьте обережні!
 05.07.02, 14:30 Чи доступне літо нашим дітям?
 27.06.02, 13:44 День молоді для всіх, хто молодий душею
 26.06.02, 23:52 Стихія. Усе, що робиться, - на краще
 26.06.02, 22:03 Ринок праці. Замовте - навчимо!
 25.06.02, 17:03 Полюби свого перукаря
 19.06.02, 13:27 Літо. Моя кримська мрія!
 19.06.02, 09:17 Засмагати - це не завжди корисно
 18.06.02, 05:27 Літо. Чим доїхати у Крим?
 07.06.02, 10:13 Хто королева?
 05.06.02, 22:44 Долі з присмаком полину, або За правом доброти
 27.05.02, 16:47 Чи розпочнеться у Кіровограді купальний сезон?
 20.05.02, 11:38 Екологія. Чутки та правда про те, що хвилює всіх
 19.05.02, 16:24 Повысим градусность моря!
 17.05.02, 05:43 Екологія. Що криється за страшним словом радіація?
 12.05.02, 06:18 Сім'я. На кращий козацький куліш
 26.04.02, 12:41 Як нас "люблять" поляки
 23.04.02, 15:19 Жора, Клара, гоша і всі, всі, всі...
 23.04.02, 10:56 Найвища українка живе в Чернiговi
 12.04.02, 01:12 Oб'єднана Європа - мати чи мачуха?
 29.03.02, 19:16 Кіровоград виправдовує славу міста красунь
 19.03.02, 12:46 Экология. Марафон природоохранных мероприятий
 19.02.02, 12:15 Вогні нічного міста. Як воно, бути DJєм?
 15.02.02, 14:18 Люби мене, як я тебе!
 14.02.02, 18:46 День Валентина - свято закоханих
 03.02.02, 16:30 Добробут. Будинок, про який можна мріяти і в якому хочеться жити
 15.01.02, 10:42 Мова. "О бедном соседе замолвим же слово"?
 03.02.02, 16:04 Юрій Омельяненко: "Кожен, хто потребує соціальної підтримки, має отримати її"
 02.12.01, 18:21 Юридична консультація. Чи правомірні дії керівника?
 02.12.01, 17:45 Громадські роботи: бути чи не бути?
 02.12.01, 17:43 У Новомиргороді діє свій "Універсал"
 19.11.01, 12:13 А ви пробували обійтися без пошти?.. Отож!
 19.11.01, 11:20 Cім'я. Чи зрозуміють води Йордану українську мову
 19.11.01, 10:58 КВК. "Нова дівчина - добре прикрашена стара дівчина"

"ВГ" №4
(21.01.2005)
















Украинския баннерная