СУСПІЛЬСТВО

ВОНИ ПОВИННІ ПОВІРИТИ В СЕБЕ
Ольга Кизименко, vechirka.uafor.net
22.04.2003, 11:30

Існує сумна статистика: одна десята жителів планети — люди з обмеженими фізичними можливостями, тобто інваліди. Майже три мільйони осіб цієї категорії мешкають в Україні. Однією з причин такого становища визначено економічну кризу, в якій перебуває країна, і, як наслідок — низький рівень життя населення, неблагополучна екологічна ситуація, хвороби тощо. З грудня 1992 року Генеральною Асамблеєю ООН прийнято Всесвітню програму дій щодо інвалідів. Тож не випадково Рада Європейського Союзу проголосила 2003 рік Європейським роком інвалідів. У розвинених державах світу принципи соціальної політики будуються таким чином, щоб усунути всі можливі перешкоди, які не дозволяють інвалідам брати повноцінну участь у громадському житті. Який стан вирішення цієї проблеми на Кіровоградщині? Із цим запитанням я звернулась до керуючого Кіровоградським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів Геннадія ЧОРНОГО.

— В Кіровоградській області мешкає 57,5 тисячі інвалідів — це майже п'ять відсотків усього населення. Щорічно загальна кількість цих людей зростає на один відсоток. Наша робота є результатом тісної співпраці з обласною і районними держадміністраціями, управліннями праці і соціального захисту населення, громадськими організаціями.

На сьогодні склалася певна система соціальної підтримки громадян з обмеженими фізичними можливостями. Згідно з нею, працюють служби допомоги інвалідам удома, за рахунок держави утримуються будинки-інтернати для престарілих, діють громадські товариства й організації інвалідів, різноманітні державні та благодійні фонди.

Нині формується цілісна система реабілітації інвалідів, діють Всеукраїнський та 38 регіональних центрів професійної, медичної та соціальної реабілітації.

— Скажіть, чи є такий центр у нашій області? Які напрями його діяльності?

У 1995 році за фінансової підтримки нашого Фонду на базі колишнього дитячого садка, що по вулиці Севастопольській, 9, діє обласний центр трудової та соціальної реабілітації інвалідів. У цьому закладі створена багатопрофільна виробнича база. Робітники центру шиють спецформу для зв'язківців та залізничників, печуть хліб для солдатів, ремонтують взуття, виконують різноманітні замовлення будинків-інтернатів та лікарень.

На даний час вивчається можливість створення та фінансування аналогічних центрів у містах обласного підпорядкування — Олександрії, Світловодську, Знам'янці, що передбачено Національною програмою реабілітації та зайнятості осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2001-2005 роки.

— Які основні напрями діяльності Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів?

— У першу чергу, це залучення інвалідів до активного життя, інтеграція їх у суспільство через працевлаштування. Ця робота нами ведеться спільно з органами виконавчої влади і місцевого самоврядування, управліннями праці та соціального захисту, центрами зайнятості населення. Завдяки спільним зусиллям упродовж останніх трьох років удалося забезпечити роботою 4,5 тисячі малопрацездатних людей (у сфері виробництва та надання послуг працювало понад 3 тисячі чоловік).

Ми співпрацюємо з 705-а підприємствами області, які, згідно із Законом України про працевлаштування інвалідів, дотримуються даних нормативів, 515 торік виконали ці нормативи у повному обсязі. Користуючись нагодою, хочу подякувати за співпрацю й розуміння керівникам таких підприємств, як ВАТ "Кіровоградолія", ВАТ "Гідросила", МААК "УРГА", СВК "Агрофірма "Маріампільська" (Петрівський район), філія Ощадбанку 5425 (м.Мала Виска), Вільшанська аптека №63, Долинське КП "ЦР аптека №18".

Також при обласній організації інвалідів відкрито відділ по працевлаштуванню людей з обмеженими фізичними можливостями (телефон для довідок -55-85-80). До речі, очолює його людина з інвалідністю. Переконаний, що назрів час для створення підрозділів, які б займалися працевлаштуванням інвалідів і в службах зайнятості населення.

— Скажіть, будь ласка, як розподіляються кошти, що надходять до відділення Фонду, зокрема від підприємств, де не виконується норматив працевлаштування інвалідів?

— За кошти, отримані за рахунок цих штрафних санкцій, Міністерством праці та соціальної політики України централізовано профінансовано підприємство "Укрпротез" та Всеукраїнський центр професійної реабілітації інвалідів (с.Лютеж Київської області), в якому отримала професію секретаря-референта представниця нашої області.

Також із цих коштів наше відділення постійно надає фінансову допомогу спеціалізованим підприємствам Українського товариства сліпих на технічне переоснащення, закупівлю сировини й матеріалів. Так, лише в минулому році з цією метою Кіровоградському УВП УТОГ було виділено 267 тисяч гривень. Кіровоградському й Олександрійському УВП УТОС виділено 50 і 55 тисяч гривень. Це дозволило забезпечити новими робочими місцями 108 осіб і зберегти 157 таких робочих місць.

— В області, на жаль, чимало дітей і молоді з інвалідністю. Що робиться працівниками Фонду, аби вони знайшли своє місце в житті?

— Наведу кілька конкретних прикладів. Ми повністю або частково оплачуємо навчання 38 студентів з обмеженими фізичними можливостями, які здобувають освіту в Кіровоградському представництві Відкритого Міжнародного університету розвитку людини "Україна". Наше відділення постійно опікується проблемами цього навчального закладу. З метою зміцнення матеріально-технічної бази університету відділення Фонду надало фінансову допомогу цьому закладу в сумі 7,8 тисячі гривень.

Крім того, ми спрямовуємо кошти на навчання ще сорока студентів-інвалідів інших навчальних закладів.

Також за фінансової підтримки відділення в Кіровограді створено обласний центр ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Планується відновлення його функціонування після створення належних санітарно-гігієнічних умов у другому кварталі цього року.

Спільно з громадськими організаціями, що опікуються соціальним захистом дітей-інвалідів, органами державної влади проводяться різноманітні конкурси творчих робіт, щорічний фестиваль "Повір у себе", дитячі ранки, спортивні змагання, відзначення державних та релігійних свят.

Кіровоградщина пишається досягненнями спортсменів-інвалідів, що уславили наш край на спортивних змаганнях найвищого рангу. Так заслужений майстер спорту Юрій Андрюшин став одним із трьох володарів золотих медалей у складі збірної України на XI Паралімпійських іграх в Австралії. Блискучим був виступ Юрія влітку минулого року на Всесвітніх іграх спортсменів-інвалідів у Англії, де він виборов чотири золоті медалі.

Хочеться відзначити і вдалі старти на останніх зимових Паралімпійських іграх у США лижника Олега Мунца, який здобув дві срібні медалі.

Добре провела минулий рік і майстер спорту з легкої атлетики Алла Мальчик, яка на Всесвітніх іграх зайняла перше місце з метання списа, друге — у штовханні ядра і третє — у метанні диска.

Р.S. Торік за направленнями Кіровоградського обласного центру зайнятості отримали професії радіомеханіка з ремонту та обслуговування телевізійної апаратури, ліфтера, оператора комп'ютерного набору та слюсаря по ремонту автомобілів п'ятеро інвалідів. Цього року до відділу проф-орієнтації та професійного навчання звернулося троє людей з обмеженими фізичними можливостями, які виявили бажання навчатися на курсах оператора комп'ютерного набору, масажиста, опанувати облік і аудит (друга вища освіта — КДТУ).

Архів "ВГ-Суспільство (різне)"

 24.05.06, 15:16 Екологія. Озеленимо наше місто
 22.05.06, 09:15 Аби деклароване стало реальністю
 29.11.05, 11:11 Цікавинки рідного міста. Кам’яні звірі
 10.11.05, 19:14 Місце дитини — у сім’ї
 13.09.05, 19:05 Цікавинки рідного міста. Не на макітри той тин...
 12.08.05, 12:31 Стоп, реклама! Руйнуючи рекламні стереотипи – до здорового способу життя
 12.08.05, 12:28 Антитероризм. Нова громадська організація покликана боротися з тероризмом
 12.08.05, 12:27 Дитинство на “дні”
 03.04.05, 18:51 Що ми їмо і п'ємо, краще не знати...
 21.02.05, 15:01 "Молодь Кіровоградщини проти надзвичайних ситуацій!"
 01.02.05, 14:27 Наш сучасник. Систему підготовки кадрів слід відроджувати в нових умовах. Сергій Вишницький
 28.01.05, 16:41 За рівні можливості для всіх. Якщо взятися за справу разом
 14.12.04, 14:40 Паління у нетверезому стані — найпоширеніша причина виникнення пожеж
 24.11.04, 16:31 Гриби отримали нові жертви
 09.08.04, 14:39 Екологія. "Лагуна" — конкурент "Мерседеса"
 03.08.04, 15:35 Екологія. Щоб Інгул не став гнилим
 09.07.04, 13:16 IV Всеукраїнський збір-змагання "Школа безпеки". "Орлята вчаться літати..."
 29.06.04, 13:41 Фостерні сім'ї: західний досвід чи українське майбутнє?
 16.04.04, 14:15 Жанна Говенко — королева Кіровоградщини-2004
 09.04.04, 14:17 Кіровоградська область: невесела статистика. Нас із кожним днем стає все менше...
 09.02.04, 17:47 Людмила Дорохіна: "Щоб молодь не стала втраченим поколінням..."
 05.02.04, 18:26 Якщо студент-призовник не йде до військкомату сам, за ним можуть приїхати прямо на лекцію з міліціонером і наручниками
 28.01.04, 14:17 В Украине насчитывается 3,8 млн. пользователей Интернета
 26.12.03, 08:16 Екологія. Чиста Україна — чиста земля
 22.12.03, 13:14 На керівних посадах в Україні — переважно чоловіки. Жінок нерідко зупиняють у кар'єрному зростанні
 19.11.03, 13:44 Екологія. В Україні закінчується питна вода?
 19.11.03, 13:41 Чоловіки люблять дівчат в окулярах, але якщо ті не в штанах
 17.11.03, 16:43 Нелегко це — мирити людей. Національній службі посередництва і примирення — п'ять років
 14.11.03, 17:22 Юрій Маленченко — той, хто загубив у космосі молотка, а в Америці знайшов дружину
 14.11.03, 15:57 Космонавт Юрій Маленченко. Біографія
 28.10.03, 17:10 Моделі. Дефіле! Ще раз дефіле!
 03.10.03, 16:13 Загадкові краєвиди Онуфріївщини
 09.09.03, 13:10 Небезпечних об'єктів на Кіровоградщині — вистачає...
 21.08.03, 14:15 Міграція. Кіровоград. Хто куди?
 21.08.03, 13:19 Екологія. Інгул під мікроскопом
 21.08.03, 13:14 "Я навіть і не сподівався, що виграю путівки на море". Розіграні призи серед передплатників "Вечірки"
 20.08.03, 14:05 Екологія. Тече річка невеличка. Інгул
 20.08.03, 12:52 Екологія. Гарячий телефон в державному управлінні екології та природних ресурсів у Кіровоградській області
 20.08.03, 09:16 Амброзія — біда для всіх: і для природи, і для людей
 19.08.03, 17:31 В оксамитовий сезон у подорож? Немає нічого простішого, бо "Супутник" працює без канікул
 11.08.03, 21:14 Творити добро — почесний обов'язок
 19.07.03, 02:06 Ліван — країна кедрів
 18.07.03, 20:08 Краще оплачувати роботу, ніж безробіття
 16.07.03, 10:44 За кордон без проблем
 15.07.03, 16:01 "Заберете у мене дитину — руки на себе накладу"
 14.07.03, 14:45 Голодні діти — абсолютна реальність
 10.07.03, 18:43 Природа і ми не забудемо його... Михайло Ножнов
 09.07.03, 14:18 Державна служба: пільги і привілеї приваблюють, висока відповідальність — ні
 08.07.03, 05:19 Дощі підуть у вересні
 07.07.03, 15:56 Сколько в Украине пользователей Интернета?
 07.07.03, 07:04 Чи насправді у морі корисно купатися? Так!
 30.06.03, 12:15 Якщо для когось літній табір став тюрмою
 29.06.03, 20:14 На Кіровоградщині молодь — це кожен п'ятий
 24.06.03, 14:03 Где отдыхают украинцы в 2003 году?
 20.06.03, 08:32 Дорогу до сина забула...
 18.06.03, 09:31 Чия ти, річко?
 13.06.03, 16:39 Борючись проти природи, ми боремося проти себе
 09.06.03, 12:31 Кіровограду — порядок? Пляжі: місце небезпеки?
 06.06.03, 00:04 6 червня — День журналіста. Бліц-опитування
 02.06.03, 12:48 У чому ходять наші діти? Невже це шкідливо для здоров'я?
 30.05.03, 15:52 1 червня — День захисту дітей. Дах гаража як життєвий причал...
 30.05.03, 15:41 План заходів до Дня захисту дітей 1 червня 2003 року по м.Кіровограду
 26.05.03, 01:12 Наш земляк — космонавт Росії Юрій Маленченко
 25.05.03, 08:14 25 травня — День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження. Пріоритет спільної справи
 06.05.03, 14:16 Ігри дорослих людей. Дай мільйон
 30.04.03, 13:31 Чиї ви, діти, будете?..
 25.04.03, 14:41 Іринко, бажаємо перемоги!
 25.04.03, 14:36 Господині на замітку. До столу на Великдень
 23.04.03, 10:27 Соціальний захист населення на Кіровоградщині
 22.04.03, 11:30 Інваліди. Вони повинні повірити в себе
 18.04.03, 14:01 Цифри кричать. Нас уже й не 48 мільйонів
 16.04.03, 11:49 Люба і Віталій Ковальчуки: "Ми разом народжували сина!"
 14.04.03, 12:37 "Січ" — сила, істина, честь
 11.04.03, 14:38 Екологія. Склади отрутохімікатів на Кіровоградщині: до кислотних дощів недалеко!
 10.04.03, 19:35 Давайте дружити домами! — пропонує кіровоградцям керівник "Будинку меблів"
 07.04.03, 13:12 Соціальні проблеми легше вирішувати громадою
 06.04.03, 11:02 Рік Росії в Україні триває
 06.04.03, 08:16 6 квітня — День геолога. Золото. Не інків
 28.03.03, 16:07 Її призначення на землі — творити красу
 24.03.03, 15:15 Є така професія. Вуличний соціальний працівник
 23.03.03, 10:19 23 березня — Всесвітній метеорологічний день. А переді мною — увесь світ. Надія Бакуменко
 18.03.03, 15:11 Лариса Познякова: "Руський рух" — за співпрацю
 11.03.03, 11:58 Є і така думка: гуртожиток училища. Де учні?
 08.03.03, 02:28 "Якщо ти — жінка, то не дозволиш cобі мати поганий вигляд"
 04.03.03, 19:14 2003-й рік для "Укрпошти" — "Рік діалогу з клієнтом"
 03.03.03, 16:18 Безквартирні об'єднуються
 28.02.03, 17:38 Фестивалі. "Краса. Мода. Стиль"
 20.02.03, 22:17 Стихія. Готуємося до підтоплення
 19.02.03, 13:12 Екологія. Ми маємо право знати
 13.02.03, 14:13 Виродження нації починається... з наркотичного зілля
 13.02.03, 13:28 Соціальний стан Кіровоградської області за 2002 р.
 12.02.03, 11:06 Російська община — це зовсім не „Руський блок"
 04.02.03, 20:47 Середовище існування. Гуртожиток: рай у курені, чи гетто для соціальних аутсайдерів?..
 04.01.03, 07:18 Наші за кордоном. "Аsta la vista", Ростиславе!
 23.01.03, 08:03 Шлюби. Не зійшлися характерами?
 23.01.03, 07:57 Діти війни вимагають соціальних гарантій
 03.01.03, 21:11 Природа. Михайло Ножнов. Не любитель, а знавець
 29.12.02, 16:09 Рекордсменка, активістка і просто красуня!
 24.12.02, 12:52 Як Наталя НЕ стала "Останнім героєм"
 17.12.02, 14:41 Америка - велика країна емігрантів
 17.12.02, 14:26 Світлана Негода: "Канада - це тотальне дотримання законів і соціальний захист"
 11.12.02, 12:41 Екологія. Сміття не має ні імені, ні прізвища
 11.12.02, 12:01 Кіровоград. Рідне місто... Я люблю і ненавиджу тебе!
 10.12.02, 13:17 У прицілі. Зброя: за і проти
 10.12.02, 11:24 Чотирнадцять кіровоградських родин поповнили у листопаді список новоселів
 10.12.02, 11:12 Екологія. П'ємо те, що вилили?
 04.12.02, 12:12 Наші за кордоном. Відпочинь за кордоном, або Що для одних рай, то іншим - робота
 03.12.02, 08:17 До Міжнародного дня інвалідів. "Милосердя - це поклик душі"
 20.11.02, 12:15 Щоб ви так жили. Мобільні телефони - розкіш чи засіб спілкування?
 19.11.02, 14:27 Поспішіть оформити закордонний паспорт
 11.11.02, 14:40 Міський репортаж. Громадяни теплотрасс
 06.11.02, 12:14 Світ добра. „безплатно віддам у добрі руки котиків та собачок!"
 05.11.02, 19:47 Наші за кордоном. "No parle italiano", або Італійські бомжі працювати за такі гроші відмовляються
 03.11.02, 14:28 3 листопада - День працівників соціальної сфери. Необхідно поширювати співробітництво
 03.11.02, 00:07 Розпочата рr-кампанія
 02.11.02, 21:38 300 безробітних отримали роботу
 02.11.02, 02:31 Нова технологія не завжди допомагає...
 29.10.02, 14:25 Наші за кордоном. Як тобі, Миколо, в обіймах дядька Сема?
 28.10.02, 09:17 Наші за кордоном. В Італії яблука їдять ножичком...
 18.10.02, 00:02 Екологія. "Чиста Україна - чиста земля"
 07.10.02, 16:25 Соціальний захист. Автомобілі будуть у грудні, "дитячі" гроші - значно раніше
 04.10.02, 01:02 Соціальний захист. У будинках-інтернатах проблем стало менше
 13.09.02, 20:18 Пікантна тема у переддень свята
 26.08.02, 14:11 Сімейний альбом. Тільки на себе покладаючись...
 26.08.02, 08:52 Довкілля. "Зелені" рейди триватимуть і надалі...
 20.08.02, 17:19 Новосілля. Під марші духового оркестру
 14.08.02, 11:18 Демографія. Народжуваність зростає, але й смертність теж
 13.08.02, 14:03 Молодь. З Пластом у майбутнє
 13.08.02, 13:53 Дах над головою. Проблеми у житловому секторі міста потребують вирішення, а людська свідомість - змін
 24.07.02, 04:27 Нас стало більше
 24.07.02, 04:26 130 малюків - без молока!
 22.07.02, 15:50 Відпочинь! Відкрийте й ви для себе новий світ
 21.07.02, 16:15 Ловися, рибко! Жіночі роздуми про чоловічу справу
 21.07.02, 11:25 Кіровоград. Жителі вулиці Гоголя категорично проти вирубування дерев
 21.07.02, 08:13 Хочемо надати можливість кіровоградцям дістатися до Криму за 60 хвилин
 12.07.02, 14:04 Довкілля. Щоб зберегти річки Кіровограда
 12.07.02, 10:42 Застереження. Хижак з білими крильцями
 12.07.02, 08:27 Літо. Купайтеся, але будьте обережні!
 05.07.02, 14:30 Чи доступне літо нашим дітям?
 27.06.02, 13:44 День молоді для всіх, хто молодий душею
 26.06.02, 23:52 Стихія. Усе, що робиться, - на краще
 26.06.02, 22:03 Ринок праці. Замовте - навчимо!
 25.06.02, 17:03 Полюби свого перукаря
 19.06.02, 13:27 Літо. Моя кримська мрія!
 19.06.02, 09:17 Засмагати - це не завжди корисно
 18.06.02, 05:27 Літо. Чим доїхати у Крим?
 07.06.02, 10:13 Хто королева?
 05.06.02, 22:44 Долі з присмаком полину, або За правом доброти
 27.05.02, 16:47 Чи розпочнеться у Кіровограді купальний сезон?
 20.05.02, 11:38 Екологія. Чутки та правда про те, що хвилює всіх
 19.05.02, 16:24 Повысим градусность моря!
 17.05.02, 05:43 Екологія. Що криється за страшним словом радіація?
 12.05.02, 06:18 Сім'я. На кращий козацький куліш
 26.04.02, 12:41 Як нас "люблять" поляки
 23.04.02, 15:19 Жора, Клара, гоша і всі, всі, всі...
 23.04.02, 10:56 Найвища українка живе в Чернiговi
 12.04.02, 01:12 Oб'єднана Європа - мати чи мачуха?
 29.03.02, 19:16 Кіровоград виправдовує славу міста красунь
 19.03.02, 12:46 Экология. Марафон природоохранных мероприятий
 19.02.02, 12:15 Вогні нічного міста. Як воно, бути DJєм?
 15.02.02, 14:18 Люби мене, як я тебе!
 14.02.02, 18:46 День Валентина - свято закоханих
 03.02.02, 16:30 Добробут. Будинок, про який можна мріяти і в якому хочеться жити
 15.01.02, 10:42 Мова. "О бедном соседе замолвим же слово"?
 03.02.02, 16:04 Юрій Омельяненко: "Кожен, хто потребує соціальної підтримки, має отримати її"
 02.12.01, 18:21 Юридична консультація. Чи правомірні дії керівника?
 02.12.01, 17:45 Громадські роботи: бути чи не бути?
 02.12.01, 17:43 У Новомиргороді діє свій "Універсал"
 19.11.01, 12:13 А ви пробували обійтися без пошти?.. Отож!
 19.11.01, 11:20 Cім'я. Чи зрозуміють води Йордану українську мову
 19.11.01, 10:58 КВК. "Нова дівчина - добре прикрашена стара дівчина"

"ВГ" №4
(21.01.2005)
















Украинския баннерная