У ПРИЦІЛІ

ЗБРОЯ: ЗА І ПРОТИ
Людмила Зайцева, vechirka.uafor.net
10.12.2002, 13:17

Одна із статей проекту Закону України „Про зброю" (який незабаром розглядатиметься Верховною Радою) передбачає надання громадянам в особисте користування короткоствольної вогнепальної зброї. Хоча мало не щодня ми чуємо, що саме високий рівень озброєності населення є головною причиною загострення криміногенної обстановки як у державі в цілому, так і на Кіровоградщині зокрема. Що ж буде, якщо володіння короткоствольною зброєю легалізують?

АРГУМЕНТИ: ЗА... УБИВАЄ НЕ ЗБРОЯ - ЛЮДИНА

І боротися треба насамперед зі злочинністю, а не зі зброєю! Так вважають прихильники згаданого законопроекту. Звичайно, в чомусь вони праві. Скажімо, якщо звернутися до тієї ж статистики, лише два відсотки зловмисників легально придбали свої „стволи" у звичайному магазині, де продається зброя. Більшість же злочинців користуються зброєю, отриманою незаконним шляхом. А навіщо, скажіть, їм світитися? Легально придбані пістолети вони зможуть застосовувати хіба що для стрілянини по городніх пугалах... Проведені дослідження показали, що чим більше на руках у населення легалізованої вогнепальної зброї, тим менше насильницьких злочинів відбувається. Для прикладу: у Швейцарії офіційно дозволене володіння вогнепальною зброєю - в середньому на кожну сім'ю припадає по п'ять „стволів". Але рівень вбивств з використанням вогнепальної зброї у цій країні значно нижчий, ніж там, де вона не легалізована.

Відомий американський криміналіст Дон Кейтс писав, що злочинець завжди знайде спосіб роздобути зброю. Хоча, безумовно, для скоєння злочину йому, до речі, зовсім не обов'язково мати пістолет - є багато інших знарядь убивства. Їхньої дії закон не обмежує. Але ж якщо злочин вчинено за допомогою кухонного ножа - невже треба заборонити всім використовувати кухонні ножі?

Українці хочуть мати зброю. У першу чергу задля того, щоб захистити себе і свою родину від злочинних посягань (приблизно 45 відсотків американських сімей володіють вогнепальною зброєю). Бо зазвичай держава починає відстоювати інтереси людини лише після того, як її поб'ють, зґвалтують, пограбують (перелік цей можна продовжувати)... На жаль...

...І ПРОТИ: ЛЕГАЛІЗОВАНА ЗБРОЯ РОЗВ'ЯЖЕ ЗЛОЧИНЦЯМ РУКИ

Такої думки притримуються противники вищезгаданого законопроекту. Серед яких - і правоохоронці. За словами заступника начальника УМВС в Кіровоградській області Віктора Озерного, сьогодні було б доцільно утриматися від надання права користуватися зброєю всьому населенню країни. Причин кілька. По-перше, короткоствольна нарізна вогнепальна зброя є найбільш небезпечною, і вільне користування нею може украй загострити криміногенну обстановку. Лише торік із застосуванням вогнепальної зброї в Україні вчинено 724 злочини, причому 198 з них - умисні вбивства. З незаконного обігу вилучено понад п'ять тисяч „стволів". У членів організованих злочинних угруповань вилучено 257 одиниць вогнепальної зброї. Віктор Іванович зауважив, що тільки нинішнього року на Кіровоградщині вилучено більше 100 обрізів, пістолетів та автоматів. Незаконне розповсюдження вогнепальної зброї, боєприпасів та вибухових речовин стає каталізатором агресії та жорстокості злочинних проявів. Так на території нашої області було скоєно 35 злочинів із застосуванням короткоствольної зброї, зокрема 10 вбивств, дев'ять розбійних нападів. Наші читачі, певно, пам'ятають такі резонансні злочини, як перестрілка на автошляху під Суботцями, розстріл пасажирів „Мерседеса" на трасі в Ульяновському районі, вбивство приватного підприємця у придорожньому кафе біля села Станіславове.

Якщо Закон України „Про зброю" буде прийнятий у вищезгаданій редакції, наголошує Віктор Озерний, особи, які незаконно зберігають зброю, отримають змогу її легалізувати, і хто може гарантувати, що вона не буде використовуватися ними зі злочинною метою?

І ще один важливий момент. У разі надання права володіння короткоствольною вогнепальною зброєю, цілком можливо, що громадяни можуть стати об'єктом злочинних посягань. Адже відібрати зброю у простої людини для зловмисника не так уже й важко.

СТРІЛЯЙТЕ КРАЩЕ ГУМОВИМИ.В ГОРОБЦІВ НА ГОРОДІ

Як альтернативу, МВС пропонує замість короткоствольної нарізної вогнепальної зброї надати громадянам право володіння для самозахисту спеціальними засобами активної оборони. Це пістолети та револьвери вітчизняного виробництва, заряджені гумовими кулями (або аналогічними за властивостями метальними снарядами несмертельної дії). Такими „стволами" вже дозволено користуватися нам, журналістам. А що ж? Зазначені пристрої не належать до вогнепальної зброї і унеможливлюють нанесення проникаючого поранення при застосуванні. Не відаю я, чи придбав хтось із моїх кіровоградських колег собі таку іграшку. У мене такого бажання поки що не виникало. По-перше, вітчизняний „Форт" коштує не так уже й дешево. По-друге, він би мені знадобився, якби я забажала погратися в розбійників чи відлупцювати якогось пацана з відстані... двох метрів (бо лише з такої дистанції гумова куля може боляче вдарити). А якщо, не приведи Господи, пальнути з „Форта" метрів з п'яти... Тоді, писако-журналісте, бери ноги в руки і тікай (бо ти своєю гумовою кулею розлютив „братана")...

Ми поцікавилися, що думають з цього приводу кіровоградці і, зупинивши на вулиці кількох випадкових перехожих, почули наступне:

Віталій, 19 років, студент:

- Вчора виходжу зі своєю дівчиною з нічного клубу. На вулиці до неї починають чіплятися двоє нетверезих чуваків. А я виявився фізично слабшим від них і не зміг дати відсіч... От якби у мене в кишені був пістолет, я повідстрілював би цим негідникам інтимні місця! Я - однозначно за легалізацію зброї.

Микола Семенович, 52 роки, військовослужбовець:

- Дозволяти населенню користуватися короткоствольною вогнепальною зброєю не можна ні в якому разі! Наше суспільство деградоване, і де гарантія, що чоловік з револьвером у кишені не вийде за межі самооборони? Окрім того, є такі категорії людей, як потенційні самогубці, психічно хворі. Що ж буде, якщо вони матимуть зброю? Навіть уявити важко. Тим народним обранцям, які вперто просувають цей законопроект, варто усвідомити, що Україна - не Швейцарія і не Америка. І наше суспільство ще просто не готове до легалізації зброї.

Олег, 36 років, приватний підприємець:

- Я категорично проти надання громадянам в особисте користування вогнепальної зброї. Адже хто перший може легалізувати свої пістолети та револьвери? Бандити! Окрім того, ми не вміємо зберігати зброю. А це, у свою чергу, може призвести до того, що вона опиниться в руках у дітей. А ті, надивившись сучасних кінобойовиків, запросто можуть влаштувати перестрілку в школах...

Олена, 27 років,

- Я вважаю, що треба дозволити використання вогнепальної зброї нам, простим людям. Бо злочинці вже й так озброєні до зубів. Легалізація зброї нас урівняє.

Валентина, 43 роки, психолог:

- Українське суспільство виховане на принципі табу. Відповідно алкоголік не може утримати вдома горілку (бо обов'язково вип'є), наркоман - ширку (вколеться), а психічно хворий - пістолет (бо обов'язково когось застрелить!). А тому я - проти...А ТИМ ЧАСОМ...

Зброя залишається одним із видів чорного бізнесу. В тому числі й на Кіровоградщині. Нещодавно правоохоронці в Кіровограді по вулиці 50 років Жовтня затримали 23-річного хлопця і вилучили в нього майже сто набоїв до автомата Калашникова. У підсобному приміщенні ще одного кіровоградця співробітники міліції знайшли 212 набоїв. Порушено кримінальні справи. Обидва підозрювані під час проведення слідчих дій зізналися, що зберігали набої з метою продажу. Кому? Це встановлюють правоохоронці.

Вилучаються й самі „стволи". Приміром, в одному із сіл Світловодського району співробітники міліції затримали чоловіка, який при собі мав мало не кілерський набір: швидкострільний карабін з оптичним прицілом.

У селі Камбурліївці Онуфріївського району біля ставка затримано жителя Полтавської області, який мав при собі пістолет кустарного виробництва. У будинку мешканця Олександрії виявлено стартовий пістолет, який був перероблений господарем для стрільби малокаліберними набоями. На Голованівщині співробітники міліції вилучили у молодого хлопця саморобний пістолет - аналог тульського Токарєва...

Архів "ВГ-Суспільство (різне)"

 24.05.06, 15:16 Екологія. Озеленимо наше місто
 22.05.06, 09:15 Аби деклароване стало реальністю
 29.11.05, 11:11 Цікавинки рідного міста. Кам’яні звірі
 10.11.05, 19:14 Місце дитини — у сім’ї
 13.09.05, 19:05 Цікавинки рідного міста. Не на макітри той тин...
 12.08.05, 12:31 Стоп, реклама! Руйнуючи рекламні стереотипи – до здорового способу життя
 12.08.05, 12:28 Антитероризм. Нова громадська організація покликана боротися з тероризмом
 12.08.05, 12:27 Дитинство на “дні”
 03.04.05, 18:51 Що ми їмо і п'ємо, краще не знати...
 21.02.05, 15:01 "Молодь Кіровоградщини проти надзвичайних ситуацій!"
 01.02.05, 14:27 Наш сучасник. Систему підготовки кадрів слід відроджувати в нових умовах. Сергій Вишницький
 28.01.05, 16:41 За рівні можливості для всіх. Якщо взятися за справу разом
 14.12.04, 14:40 Паління у нетверезому стані — найпоширеніша причина виникнення пожеж
 24.11.04, 16:31 Гриби отримали нові жертви
 09.08.04, 14:39 Екологія. "Лагуна" — конкурент "Мерседеса"
 03.08.04, 15:35 Екологія. Щоб Інгул не став гнилим
 09.07.04, 13:16 IV Всеукраїнський збір-змагання "Школа безпеки". "Орлята вчаться літати..."
 29.06.04, 13:41 Фостерні сім'ї: західний досвід чи українське майбутнє?
 16.04.04, 14:15 Жанна Говенко — королева Кіровоградщини-2004
 09.04.04, 14:17 Кіровоградська область: невесела статистика. Нас із кожним днем стає все менше...
 09.02.04, 17:47 Людмила Дорохіна: "Щоб молодь не стала втраченим поколінням..."
 05.02.04, 18:26 Якщо студент-призовник не йде до військкомату сам, за ним можуть приїхати прямо на лекцію з міліціонером і наручниками
 28.01.04, 14:17 В Украине насчитывается 3,8 млн. пользователей Интернета
 26.12.03, 08:16 Екологія. Чиста Україна — чиста земля
 22.12.03, 13:14 На керівних посадах в Україні — переважно чоловіки. Жінок нерідко зупиняють у кар'єрному зростанні
 19.11.03, 13:44 Екологія. В Україні закінчується питна вода?
 19.11.03, 13:41 Чоловіки люблять дівчат в окулярах, але якщо ті не в штанах
 17.11.03, 16:43 Нелегко це — мирити людей. Національній службі посередництва і примирення — п'ять років
 14.11.03, 17:22 Юрій Маленченко — той, хто загубив у космосі молотка, а в Америці знайшов дружину
 14.11.03, 15:57 Космонавт Юрій Маленченко. Біографія
 28.10.03, 17:10 Моделі. Дефіле! Ще раз дефіле!
 03.10.03, 16:13 Загадкові краєвиди Онуфріївщини
 09.09.03, 13:10 Небезпечних об'єктів на Кіровоградщині — вистачає...
 21.08.03, 14:15 Міграція. Кіровоград. Хто куди?
 21.08.03, 13:19 Екологія. Інгул під мікроскопом
 21.08.03, 13:14 "Я навіть і не сподівався, що виграю путівки на море". Розіграні призи серед передплатників "Вечірки"
 20.08.03, 14:05 Екологія. Тече річка невеличка. Інгул
 20.08.03, 12:52 Екологія. Гарячий телефон в державному управлінні екології та природних ресурсів у Кіровоградській області
 20.08.03, 09:16 Амброзія — біда для всіх: і для природи, і для людей
 19.08.03, 17:31 В оксамитовий сезон у подорож? Немає нічого простішого, бо "Супутник" працює без канікул
 11.08.03, 21:14 Творити добро — почесний обов'язок
 19.07.03, 02:06 Ліван — країна кедрів
 18.07.03, 20:08 Краще оплачувати роботу, ніж безробіття
 16.07.03, 10:44 За кордон без проблем
 15.07.03, 16:01 "Заберете у мене дитину — руки на себе накладу"
 14.07.03, 14:45 Голодні діти — абсолютна реальність
 10.07.03, 18:43 Природа і ми не забудемо його... Михайло Ножнов
 09.07.03, 14:18 Державна служба: пільги і привілеї приваблюють, висока відповідальність — ні
 08.07.03, 05:19 Дощі підуть у вересні
 07.07.03, 15:56 Сколько в Украине пользователей Интернета?
 07.07.03, 07:04 Чи насправді у морі корисно купатися? Так!
 30.06.03, 12:15 Якщо для когось літній табір став тюрмою
 29.06.03, 20:14 На Кіровоградщині молодь — це кожен п'ятий
 24.06.03, 14:03 Где отдыхают украинцы в 2003 году?
 20.06.03, 08:32 Дорогу до сина забула...
 18.06.03, 09:31 Чия ти, річко?
 13.06.03, 16:39 Борючись проти природи, ми боремося проти себе
 09.06.03, 12:31 Кіровограду — порядок? Пляжі: місце небезпеки?
 06.06.03, 00:04 6 червня — День журналіста. Бліц-опитування
 02.06.03, 12:48 У чому ходять наші діти? Невже це шкідливо для здоров'я?
 30.05.03, 15:52 1 червня — День захисту дітей. Дах гаража як життєвий причал...
 30.05.03, 15:41 План заходів до Дня захисту дітей 1 червня 2003 року по м.Кіровограду
 26.05.03, 01:12 Наш земляк — космонавт Росії Юрій Маленченко
 25.05.03, 08:14 25 травня — День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження. Пріоритет спільної справи
 06.05.03, 14:16 Ігри дорослих людей. Дай мільйон
 30.04.03, 13:31 Чиї ви, діти, будете?..
 25.04.03, 14:41 Іринко, бажаємо перемоги!
 25.04.03, 14:36 Господині на замітку. До столу на Великдень
 23.04.03, 10:27 Соціальний захист населення на Кіровоградщині
 22.04.03, 11:30 Інваліди. Вони повинні повірити в себе
 18.04.03, 14:01 Цифри кричать. Нас уже й не 48 мільйонів
 16.04.03, 11:49 Люба і Віталій Ковальчуки: "Ми разом народжували сина!"
 14.04.03, 12:37 "Січ" — сила, істина, честь
 11.04.03, 14:38 Екологія. Склади отрутохімікатів на Кіровоградщині: до кислотних дощів недалеко!
 10.04.03, 19:35 Давайте дружити домами! — пропонує кіровоградцям керівник "Будинку меблів"
 07.04.03, 13:12 Соціальні проблеми легше вирішувати громадою
 06.04.03, 11:02 Рік Росії в Україні триває
 06.04.03, 08:16 6 квітня — День геолога. Золото. Не інків
 28.03.03, 16:07 Її призначення на землі — творити красу
 24.03.03, 15:15 Є така професія. Вуличний соціальний працівник
 23.03.03, 10:19 23 березня — Всесвітній метеорологічний день. А переді мною — увесь світ. Надія Бакуменко
 18.03.03, 15:11 Лариса Познякова: "Руський рух" — за співпрацю
 11.03.03, 11:58 Є і така думка: гуртожиток училища. Де учні?
 08.03.03, 02:28 "Якщо ти — жінка, то не дозволиш cобі мати поганий вигляд"
 04.03.03, 19:14 2003-й рік для "Укрпошти" — "Рік діалогу з клієнтом"
 03.03.03, 16:18 Безквартирні об'єднуються
 28.02.03, 17:38 Фестивалі. "Краса. Мода. Стиль"
 20.02.03, 22:17 Стихія. Готуємося до підтоплення
 19.02.03, 13:12 Екологія. Ми маємо право знати
 13.02.03, 14:13 Виродження нації починається... з наркотичного зілля
 13.02.03, 13:28 Соціальний стан Кіровоградської області за 2002 р.
 12.02.03, 11:06 Російська община — це зовсім не „Руський блок"
 04.02.03, 20:47 Середовище існування. Гуртожиток: рай у курені, чи гетто для соціальних аутсайдерів?..
 04.01.03, 07:18 Наші за кордоном. "Аsta la vista", Ростиславе!
 23.01.03, 08:03 Шлюби. Не зійшлися характерами?
 23.01.03, 07:57 Діти війни вимагають соціальних гарантій
 03.01.03, 21:11 Природа. Михайло Ножнов. Не любитель, а знавець
 29.12.02, 16:09 Рекордсменка, активістка і просто красуня!
 24.12.02, 12:52 Як Наталя НЕ стала "Останнім героєм"
 17.12.02, 14:41 Америка - велика країна емігрантів
 17.12.02, 14:26 Світлана Негода: "Канада - це тотальне дотримання законів і соціальний захист"
 11.12.02, 12:41 Екологія. Сміття не має ні імені, ні прізвища
 11.12.02, 12:01 Кіровоград. Рідне місто... Я люблю і ненавиджу тебе!
 10.12.02, 13:17 У прицілі. Зброя: за і проти
 10.12.02, 11:24 Чотирнадцять кіровоградських родин поповнили у листопаді список новоселів
 10.12.02, 11:12 Екологія. П'ємо те, що вилили?
 04.12.02, 12:12 Наші за кордоном. Відпочинь за кордоном, або Що для одних рай, то іншим - робота
 03.12.02, 08:17 До Міжнародного дня інвалідів. "Милосердя - це поклик душі"
 20.11.02, 12:15 Щоб ви так жили. Мобільні телефони - розкіш чи засіб спілкування?
 19.11.02, 14:27 Поспішіть оформити закордонний паспорт
 11.11.02, 14:40 Міський репортаж. Громадяни теплотрасс
 06.11.02, 12:14 Світ добра. „безплатно віддам у добрі руки котиків та собачок!"
 05.11.02, 19:47 Наші за кордоном. "No parle italiano", або Італійські бомжі працювати за такі гроші відмовляються
 03.11.02, 14:28 3 листопада - День працівників соціальної сфери. Необхідно поширювати співробітництво
 03.11.02, 00:07 Розпочата рr-кампанія
 02.11.02, 21:38 300 безробітних отримали роботу
 02.11.02, 02:31 Нова технологія не завжди допомагає...
 29.10.02, 14:25 Наші за кордоном. Як тобі, Миколо, в обіймах дядька Сема?
 28.10.02, 09:17 Наші за кордоном. В Італії яблука їдять ножичком...
 18.10.02, 00:02 Екологія. "Чиста Україна - чиста земля"
 07.10.02, 16:25 Соціальний захист. Автомобілі будуть у грудні, "дитячі" гроші - значно раніше
 04.10.02, 01:02 Соціальний захист. У будинках-інтернатах проблем стало менше
 13.09.02, 20:18 Пікантна тема у переддень свята
 26.08.02, 14:11 Сімейний альбом. Тільки на себе покладаючись...
 26.08.02, 08:52 Довкілля. "Зелені" рейди триватимуть і надалі...
 20.08.02, 17:19 Новосілля. Під марші духового оркестру
 14.08.02, 11:18 Демографія. Народжуваність зростає, але й смертність теж
 13.08.02, 14:03 Молодь. З Пластом у майбутнє
 13.08.02, 13:53 Дах над головою. Проблеми у житловому секторі міста потребують вирішення, а людська свідомість - змін
 24.07.02, 04:27 Нас стало більше
 24.07.02, 04:26 130 малюків - без молока!
 22.07.02, 15:50 Відпочинь! Відкрийте й ви для себе новий світ
 21.07.02, 16:15 Ловися, рибко! Жіночі роздуми про чоловічу справу
 21.07.02, 11:25 Кіровоград. Жителі вулиці Гоголя категорично проти вирубування дерев
 21.07.02, 08:13 Хочемо надати можливість кіровоградцям дістатися до Криму за 60 хвилин
 12.07.02, 14:04 Довкілля. Щоб зберегти річки Кіровограда
 12.07.02, 10:42 Застереження. Хижак з білими крильцями
 12.07.02, 08:27 Літо. Купайтеся, але будьте обережні!
 05.07.02, 14:30 Чи доступне літо нашим дітям?
 27.06.02, 13:44 День молоді для всіх, хто молодий душею
 26.06.02, 23:52 Стихія. Усе, що робиться, - на краще
 26.06.02, 22:03 Ринок праці. Замовте - навчимо!
 25.06.02, 17:03 Полюби свого перукаря
 19.06.02, 13:27 Літо. Моя кримська мрія!
 19.06.02, 09:17 Засмагати - це не завжди корисно
 18.06.02, 05:27 Літо. Чим доїхати у Крим?
 07.06.02, 10:13 Хто королева?
 05.06.02, 22:44 Долі з присмаком полину, або За правом доброти
 27.05.02, 16:47 Чи розпочнеться у Кіровограді купальний сезон?
 20.05.02, 11:38 Екологія. Чутки та правда про те, що хвилює всіх
 19.05.02, 16:24 Повысим градусность моря!
 17.05.02, 05:43 Екологія. Що криється за страшним словом радіація?
 12.05.02, 06:18 Сім'я. На кращий козацький куліш
 26.04.02, 12:41 Як нас "люблять" поляки
 23.04.02, 15:19 Жора, Клара, гоша і всі, всі, всі...
 23.04.02, 10:56 Найвища українка живе в Чернiговi
 12.04.02, 01:12 Oб'єднана Європа - мати чи мачуха?
 29.03.02, 19:16 Кіровоград виправдовує славу міста красунь
 19.03.02, 12:46 Экология. Марафон природоохранных мероприятий
 19.02.02, 12:15 Вогні нічного міста. Як воно, бути DJєм?
 15.02.02, 14:18 Люби мене, як я тебе!
 14.02.02, 18:46 День Валентина - свято закоханих
 03.02.02, 16:30 Добробут. Будинок, про який можна мріяти і в якому хочеться жити
 15.01.02, 10:42 Мова. "О бедном соседе замолвим же слово"?
 03.02.02, 16:04 Юрій Омельяненко: "Кожен, хто потребує соціальної підтримки, має отримати її"
 02.12.01, 18:21 Юридична консультація. Чи правомірні дії керівника?
 02.12.01, 17:45 Громадські роботи: бути чи не бути?
 02.12.01, 17:43 У Новомиргороді діє свій "Універсал"
 19.11.01, 12:13 А ви пробували обійтися без пошти?.. Отож!
 19.11.01, 11:20 Cім'я. Чи зрозуміють води Йордану українську мову
 19.11.01, 10:58 КВК. "Нова дівчина - добре прикрашена стара дівчина"

"ВГ" №4
(21.01.2005)
















Украинския баннерная