СУСПІЛЬСТВО

МІСЦЕ ДИТИНИ — У СІМ’Ї

Юрій ЛІСНИЧЕНКО, Vechirka.uafor.net
10.11.2005, 19:14

Християнський дитячий фонд розпочав свою діяльність в Україні у травні 1997 року як громадська благодійна неконфесійна організація. Від самого початку своєї роботи він є однією з перших громадських організацій, що виступила партнером державних структур у підготовці фахівців, які працюють з дітьми, зокрема соціальних працівників та соціальних педагогів.

Фонд став відомим як один із лідерів у сфері розробки та реалізації інноваційних програм, спрямованих на зміцнення виховного потенціалу сім’ї, мобілізацію ресурсів громад задля найкращого забезпечення інтересів дитини. Якість його програм гарантує високий професіоналізм команди, яка ефективно використовує можливості міжнародного партнерства. Місія організації — забезпечення позитивних змін заради створення сприятливого середовища для розкриття повного потенціалу кожної дитини в Україні. Стратегічні напрями діяльності Фонду на 2003-2007 роки — це впровадження принципів і положень Конвенції ООН про права дитини в реальне життя, мобілізація ресурсів громадян з метою попередження та подолання бідності й вирішення соціальних проблем дітей і сімей, посилення виховного потенціалу української родини, розвиток соціального партнерства заради благополуччя дітей.

За офіційною статистикою, на перше січня 2004 року в Україні загальна кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, складала 96112 осіб. Слід зазначити, що ця кількість лише приблизно відбиває реалії життя, оскільки безпритульні діти, діти-жебраки, діти, що перебувають у диспансерах, не увійшли до цього числа. Дослідження ЮНІСЕФ, проведене 2001 року, виявило, що, порівняно з 1995 роком, кількість біологічних і соціальних сиріт збільшилася у 1,5 раза.

Родичі піклуються приблизно про 66492 біологічних та соціальних сиріт. Інші (невсиновлені чи без опіки та піклування), через відсутність альтернативних форм піклування, перебувають у державних інституціях, де позбавлені виховного впливу сім’ї.

З метою реформування державної системи піклування про дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської турботи, з метою перетворення її на сімейно-орієнтовану Християнський дитячий фонд і Нідерландська організація Stichting Op Kleine Schaal (OKS) розпочали реалізацію спільного проекту “Реформування системи піклування про дітей в Україні шляхом розвитку інституту прийомних сімей”. Проект підтримано урядом Королівства Нідерланди, він триватиме до 30 листопада 2006 року. Мета проекту — сприяти реформуванню системи піклування про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської турботи, шляхом розвитку інституту прийомних сімей як нової сімейно-орієнтованої форми піклування. Місцем реалізації проекту стали Черкаська, Кіровоградська, Хмельницька області та АР Крим. Із цією метою підписано угоди про співпрацю між Фондом та Міністерством України у справах молоді та спорту, Радою Міністрів АР Крим, Черкаською, Кіровоградською й Хмельницькою облдержадміністраціями. Саме у зв’язку з реалізацією проекту в Кіровограді відкрито регіональний інформаційно-консультаційний центр підтримки сім’ї Християнського дитячого фонду, у якому постійно надають юридичні, психологічні, соціально-педагогічні, медичні консультації та проводять тренінги з потенційними прийомними батьками.

Про діяльність центру розповідає регіональний координатор проекту Ірина ПЕМАХОВА:

— Основна наша робота — навчання потенційних прийомних батьків. Останній із тренінгів розпочався 24 вересня і триватиме до кінця листопада. У Кіровограді й області значно зросла кількість осіб, які бажають створити прийомну сім’ю. Це вже третій тренінг від початку реалізації проекту — лютого 2004 року. Ми вже навіть змушені були відмовляти людям (до наступного тренінгу-навчання), які хочуть створити прийомну сім’ю — через велику кількість охочих. Цього разу навчаємо близько двадцяти потенційних прийомних батьків. Їхні кандидатури подали районні управління у справах сім’ї та молоді. Нам усіляко сприяє управління у справах сім’ї та молоді ОДА, зокрема його начальник Ельза Лещенко та її співробітники Віталій Останній (за сумісництвом — тренер проекту) Лариса Горошко. Також співпрацюємо з управлінням сім’ї та молоді міської ради, зокрема, з начальником цього управління Людмилою Дорохіною (яка також є тренером фонду). Завдяки цим людям та їхнім колегам у нас зараз багато потенційних прийомних сімей. Нині майже сформовано списки на наступний тренінговий курс, який почнеться у лютому. Матиме він, як і попередні, десять сесій. Кожна сесія триває чотири з половиною години. За один день відбувається одна сесія. Ми викликаємо людей на один або два дні. Це переважно вихідні, тому що всі потенційні прийомні батьки працюють. Серед них є як кіровоградці, так і мешканці області. Остання сесія тренінгу — особлива. Люди, які навчаються, запрошують на неї своїх друзів, сусідів, батьків, родичів, дітей. Усі спілкуються між собою і можуть задавати будь-які питання, що стосуються прийомного виховання, будь-кому з тих, хто навчається. Це робиться для того, щоб розвіяти негативне сприйняття людьми такого явища, як прийомна сім’я. Задля цього ми також запрошуємо на останню сесію досвідчених прийомних батьків та батьків-вихователів із дитячих будинків сімейного типу, фахівців — психологів, юристів. Таке спілкування суттєво розширює рівень знань щодо прийомних сімей та інших форм піклування про дітей.

Нещодавно завершився розпочатий Фондом конкурс для журналістів. Невдовзі плануємо підбити його підсумки. До складу журі входитимуть регіональні представники проекту та представники Фонду із Києва. Перші три премії маємо вручити на Міжнародній конференції, що відбуватиметься в Києві з 23 по 25 листопада. Це дуже важливий для Християнського дитячого фонду та нашого проекту зокрема захід, у якому візьмуть участь і начальники деяких профільних управлінь нашої області, журналісти, прийомні батьки, залучені до вирішення проблеми сирітства.

Нещодавно в Кіровограді відбувся вкрай важливий тренінг — семінар-нарада для директорів інтернатів. У ньому взяли участь начальник і заступник начальника управління освіти ОДА та директори дитбудинків, інтернатів, Будинку маляти. Семінар проводили тренери, що пройшли навчання у Фонді. Він для нас дуже важливий тому, що нам необхідно змінити ставлення керівників інтернатних закладів до нашого проекту і зробити їх своїми спільниками. Сьогодні вони сприймають нас, наш проект, спрямування державної політики на розформування інтернатів вороже, як конкурентів, як людей, що загрожують їхній роботі. Їх можна зрозуміти. Ми щиро віримо, що вони вкладають душу у своїх вихованців, що вихователі інтернатів зацікавлені у щасливій долі цих дітей. Тому украй важливо було пояснити їм, що розформування цієї системи — це не лише її руйнування. За проектом передбачено таку зміну цієї структури, коли інтернатна установа перестає існувати і перетворюється в заклад, який займатиметься підготовкою потенційних прийомних батьків, підготовкою дітей до влаштування в сім’ї, підбором батьків і дітей, можливо, супроводом прийомних сімей, консультативною допомогою (такий досвід роботи вже мають інші країни). Досвід людей, що працюють в інтернатах і дитбудинках, — цінний. І його ніхто не відкидає. Ми хотіли показати директорам інтернатів, що не є для них загрозою.

Щойно у нас завершила роботу осіння освітня школа для дітей, які виховуються в прийомних сім’ях. Такі школи вже традиційно за проектом функціонують двічі на рік — влітку і восени протягом тижня під час канікул. Школа ця — важливий етап і в нашій роботі, й у житті дітей. Зазвичай управління у справах сім’ї та молоді не мають змоги відправляти на відпочинок і рідних, і прийомних дітей. У прийомних сім’ях через це можуть виникати неприємні ситуації: прийомні діти отримують подарунки від управління, воно ж відправляє їх у табір, а рідні діти цього позбавлені. Тому у нашому проекті ми принципово по-іншому підійшли до вирішення проблеми. Беремо до школи і рідних, і прийомних дітей. Мета проведення таких заходів — адаптація прийомних дітей до сімейних стосунків, а також пристосування прийомних і рідних дітей одних до одних. З дітьми проводять цікаві заняття, не дають їм нудьгувати. Роблять це студенти-волонтери, які, працюючи безкоштовно, набувають необхідного їм досвіду роботи з дітьми. Вони здійснюють також колосальну роботу з підготовки позатренінгових заходів, вечірніх програм. Діти сприймають їх із захопленням. Ми обов’язково залучаємо до роботи в таких школах психолога, який працює з дітьми індивідуально.

Ті люди, які приходять до нас, часто ще не знають, яку форму піклування про чужих дітей оберуть. Вони, закінчивши навчання, не мають ніяких зобов’язань. Деякий відсоток із них (поки що це більша частина) — це люди, які ще не створили прийомних сімей. І, можливо, ніколи їх не створять. Але є й такі, які після тренінгів узяли дітей під опіку, створили дитячий будинок сімейного типу чи прийомну сім’ю або всиновили дітей. Тобто ми працюємо над різними формами піклування про них. До того ж у нашому консультативному центрі психолог та юрист займаються сімейними проблемами не лише прийомних, а і звичайних сімей.

Проект за підтримки програми МАТРА реалізовуватиметься ще рік, після чого ми й далі провадитимемо свою роботу, але вже під опікою управління у справах сім’ї та молоді ОДА.

За період реалізації проекту (з лютого 2004 року) створено чотири прийомних сім’ї (усі — в Кіровограді), одна сім’я усиновила дітей, дехто взяв їх під опіку. У січні 2006 року намічено створити кілька нових дитячих будинків сімейного типу. Зараз їх в області п’ять, із них три — в Кіровограді. Усі ці діти тепер знаходяться там, де їм затишно і де вони перебувають під захистом — у сім’ї. І хоча їх ще небагато, ми докладаємо й докладатимемо зусиль, щоб кількість таких дітей зростала.

Архів "ВГ-Суспільство (різне)"

 24.05.06, 15:16 Екологія. Озеленимо наше місто
 22.05.06, 09:15 Аби деклароване стало реальністю
 29.11.05, 11:11 Цікавинки рідного міста. Кам’яні звірі
 10.11.05, 19:14 Місце дитини — у сім’ї
 13.09.05, 19:05 Цікавинки рідного міста. Не на макітри той тин...
 12.08.05, 12:31 Стоп, реклама! Руйнуючи рекламні стереотипи – до здорового способу життя
 12.08.05, 12:28 Антитероризм. Нова громадська організація покликана боротися з тероризмом
 12.08.05, 12:27 Дитинство на “дні”
 03.04.05, 18:51 Що ми їмо і п'ємо, краще не знати...
 21.02.05, 15:01 "Молодь Кіровоградщини проти надзвичайних ситуацій!"
 01.02.05, 14:27 Наш сучасник. Систему підготовки кадрів слід відроджувати в нових умовах. Сергій Вишницький
 28.01.05, 16:41 За рівні можливості для всіх. Якщо взятися за справу разом
 14.12.04, 14:40 Паління у нетверезому стані — найпоширеніша причина виникнення пожеж
 24.11.04, 16:31 Гриби отримали нові жертви
 09.08.04, 14:39 Екологія. "Лагуна" — конкурент "Мерседеса"
 03.08.04, 15:35 Екологія. Щоб Інгул не став гнилим
 09.07.04, 13:16 IV Всеукраїнський збір-змагання "Школа безпеки". "Орлята вчаться літати..."
 29.06.04, 13:41 Фостерні сім'ї: західний досвід чи українське майбутнє?
 16.04.04, 14:15 Жанна Говенко — королева Кіровоградщини-2004
 09.04.04, 14:17 Кіровоградська область: невесела статистика. Нас із кожним днем стає все менше...
 09.02.04, 17:47 Людмила Дорохіна: "Щоб молодь не стала втраченим поколінням..."
 05.02.04, 18:26 Якщо студент-призовник не йде до військкомату сам, за ним можуть приїхати прямо на лекцію з міліціонером і наручниками
 28.01.04, 14:17 В Украине насчитывается 3,8 млн. пользователей Интернета
 26.12.03, 08:16 Екологія. Чиста Україна — чиста земля
 22.12.03, 13:14 На керівних посадах в Україні — переважно чоловіки. Жінок нерідко зупиняють у кар'єрному зростанні
 19.11.03, 13:44 Екологія. В Україні закінчується питна вода?
 19.11.03, 13:41 Чоловіки люблять дівчат в окулярах, але якщо ті не в штанах
 17.11.03, 16:43 Нелегко це — мирити людей. Національній службі посередництва і примирення — п'ять років
 14.11.03, 17:22 Юрій Маленченко — той, хто загубив у космосі молотка, а в Америці знайшов дружину
 14.11.03, 15:57 Космонавт Юрій Маленченко. Біографія
 28.10.03, 17:10 Моделі. Дефіле! Ще раз дефіле!
 03.10.03, 16:13 Загадкові краєвиди Онуфріївщини
 09.09.03, 13:10 Небезпечних об'єктів на Кіровоградщині — вистачає...
 21.08.03, 14:15 Міграція. Кіровоград. Хто куди?
 21.08.03, 13:19 Екологія. Інгул під мікроскопом
 21.08.03, 13:14 "Я навіть і не сподівався, що виграю путівки на море". Розіграні призи серед передплатників "Вечірки"
 20.08.03, 14:05 Екологія. Тече річка невеличка. Інгул
 20.08.03, 12:52 Екологія. Гарячий телефон в державному управлінні екології та природних ресурсів у Кіровоградській області
 20.08.03, 09:16 Амброзія — біда для всіх: і для природи, і для людей
 19.08.03, 17:31 В оксамитовий сезон у подорож? Немає нічого простішого, бо "Супутник" працює без канікул
 11.08.03, 21:14 Творити добро — почесний обов'язок
 19.07.03, 02:06 Ліван — країна кедрів
 18.07.03, 20:08 Краще оплачувати роботу, ніж безробіття
 16.07.03, 10:44 За кордон без проблем
 15.07.03, 16:01 "Заберете у мене дитину — руки на себе накладу"
 14.07.03, 14:45 Голодні діти — абсолютна реальність
 10.07.03, 18:43 Природа і ми не забудемо його... Михайло Ножнов
 09.07.03, 14:18 Державна служба: пільги і привілеї приваблюють, висока відповідальність — ні
 08.07.03, 05:19 Дощі підуть у вересні
 07.07.03, 15:56 Сколько в Украине пользователей Интернета?
 07.07.03, 07:04 Чи насправді у морі корисно купатися? Так!
 30.06.03, 12:15 Якщо для когось літній табір став тюрмою
 29.06.03, 20:14 На Кіровоградщині молодь — це кожен п'ятий
 24.06.03, 14:03 Где отдыхают украинцы в 2003 году?
 20.06.03, 08:32 Дорогу до сина забула...
 18.06.03, 09:31 Чия ти, річко?
 13.06.03, 16:39 Борючись проти природи, ми боремося проти себе
 09.06.03, 12:31 Кіровограду — порядок? Пляжі: місце небезпеки?
 06.06.03, 00:04 6 червня — День журналіста. Бліц-опитування
 02.06.03, 12:48 У чому ходять наші діти? Невже це шкідливо для здоров'я?
 30.05.03, 15:52 1 червня — День захисту дітей. Дах гаража як життєвий причал...
 30.05.03, 15:41 План заходів до Дня захисту дітей 1 червня 2003 року по м.Кіровограду
 26.05.03, 01:12 Наш земляк — космонавт Росії Юрій Маленченко
 25.05.03, 08:14 25 травня — День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження. Пріоритет спільної справи
 06.05.03, 14:16 Ігри дорослих людей. Дай мільйон
 30.04.03, 13:31 Чиї ви, діти, будете?..
 25.04.03, 14:41 Іринко, бажаємо перемоги!
 25.04.03, 14:36 Господині на замітку. До столу на Великдень
 23.04.03, 10:27 Соціальний захист населення на Кіровоградщині
 22.04.03, 11:30 Інваліди. Вони повинні повірити в себе
 18.04.03, 14:01 Цифри кричать. Нас уже й не 48 мільйонів
 16.04.03, 11:49 Люба і Віталій Ковальчуки: "Ми разом народжували сина!"
 14.04.03, 12:37 "Січ" — сила, істина, честь
 11.04.03, 14:38 Екологія. Склади отрутохімікатів на Кіровоградщині: до кислотних дощів недалеко!
 10.04.03, 19:35 Давайте дружити домами! — пропонує кіровоградцям керівник "Будинку меблів"
 07.04.03, 13:12 Соціальні проблеми легше вирішувати громадою
 06.04.03, 11:02 Рік Росії в Україні триває
 06.04.03, 08:16 6 квітня — День геолога. Золото. Не інків
 28.03.03, 16:07 Її призначення на землі — творити красу
 24.03.03, 15:15 Є така професія. Вуличний соціальний працівник
 23.03.03, 10:19 23 березня — Всесвітній метеорологічний день. А переді мною — увесь світ. Надія Бакуменко
 18.03.03, 15:11 Лариса Познякова: "Руський рух" — за співпрацю
 11.03.03, 11:58 Є і така думка: гуртожиток училища. Де учні?
 08.03.03, 02:28 "Якщо ти — жінка, то не дозволиш cобі мати поганий вигляд"
 04.03.03, 19:14 2003-й рік для "Укрпошти" — "Рік діалогу з клієнтом"
 03.03.03, 16:18 Безквартирні об'єднуються
 28.02.03, 17:38 Фестивалі. "Краса. Мода. Стиль"
 20.02.03, 22:17 Стихія. Готуємося до підтоплення
 19.02.03, 13:12 Екологія. Ми маємо право знати
 13.02.03, 14:13 Виродження нації починається... з наркотичного зілля
 13.02.03, 13:28 Соціальний стан Кіровоградської області за 2002 р.
 12.02.03, 11:06 Російська община — це зовсім не „Руський блок"
 04.02.03, 20:47 Середовище існування. Гуртожиток: рай у курені, чи гетто для соціальних аутсайдерів?..
 04.01.03, 07:18 Наші за кордоном. "Аsta la vista", Ростиславе!
 23.01.03, 08:03 Шлюби. Не зійшлися характерами?
 23.01.03, 07:57 Діти війни вимагають соціальних гарантій
 03.01.03, 21:11 Природа. Михайло Ножнов. Не любитель, а знавець
 29.12.02, 16:09 Рекордсменка, активістка і просто красуня!
 24.12.02, 12:52 Як Наталя НЕ стала "Останнім героєм"
 17.12.02, 14:41 Америка - велика країна емігрантів
 17.12.02, 14:26 Світлана Негода: "Канада - це тотальне дотримання законів і соціальний захист"
 11.12.02, 12:41 Екологія. Сміття не має ні імені, ні прізвища
 11.12.02, 12:01 Кіровоград. Рідне місто... Я люблю і ненавиджу тебе!
 10.12.02, 13:17 У прицілі. Зброя: за і проти
 10.12.02, 11:24 Чотирнадцять кіровоградських родин поповнили у листопаді список новоселів
 10.12.02, 11:12 Екологія. П'ємо те, що вилили?
 04.12.02, 12:12 Наші за кордоном. Відпочинь за кордоном, або Що для одних рай, то іншим - робота
 03.12.02, 08:17 До Міжнародного дня інвалідів. "Милосердя - це поклик душі"
 20.11.02, 12:15 Щоб ви так жили. Мобільні телефони - розкіш чи засіб спілкування?
 19.11.02, 14:27 Поспішіть оформити закордонний паспорт
 11.11.02, 14:40 Міський репортаж. Громадяни теплотрасс
 06.11.02, 12:14 Світ добра. „безплатно віддам у добрі руки котиків та собачок!"
 05.11.02, 19:47 Наші за кордоном. "No parle italiano", або Італійські бомжі працювати за такі гроші відмовляються
 03.11.02, 14:28 3 листопада - День працівників соціальної сфери. Необхідно поширювати співробітництво
 03.11.02, 00:07 Розпочата рr-кампанія
 02.11.02, 21:38 300 безробітних отримали роботу
 02.11.02, 02:31 Нова технологія не завжди допомагає...
 29.10.02, 14:25 Наші за кордоном. Як тобі, Миколо, в обіймах дядька Сема?
 28.10.02, 09:17 Наші за кордоном. В Італії яблука їдять ножичком...
 18.10.02, 00:02 Екологія. "Чиста Україна - чиста земля"
 07.10.02, 16:25 Соціальний захист. Автомобілі будуть у грудні, "дитячі" гроші - значно раніше
 04.10.02, 01:02 Соціальний захист. У будинках-інтернатах проблем стало менше
 13.09.02, 20:18 Пікантна тема у переддень свята
 26.08.02, 14:11 Сімейний альбом. Тільки на себе покладаючись...
 26.08.02, 08:52 Довкілля. "Зелені" рейди триватимуть і надалі...
 20.08.02, 17:19 Новосілля. Під марші духового оркестру
 14.08.02, 11:18 Демографія. Народжуваність зростає, але й смертність теж
 13.08.02, 14:03 Молодь. З Пластом у майбутнє
 13.08.02, 13:53 Дах над головою. Проблеми у житловому секторі міста потребують вирішення, а людська свідомість - змін
 24.07.02, 04:27 Нас стало більше
 24.07.02, 04:26 130 малюків - без молока!
 22.07.02, 15:50 Відпочинь! Відкрийте й ви для себе новий світ
 21.07.02, 16:15 Ловися, рибко! Жіночі роздуми про чоловічу справу
 21.07.02, 11:25 Кіровоград. Жителі вулиці Гоголя категорично проти вирубування дерев
 21.07.02, 08:13 Хочемо надати можливість кіровоградцям дістатися до Криму за 60 хвилин
 12.07.02, 14:04 Довкілля. Щоб зберегти річки Кіровограда
 12.07.02, 10:42 Застереження. Хижак з білими крильцями
 12.07.02, 08:27 Літо. Купайтеся, але будьте обережні!
 05.07.02, 14:30 Чи доступне літо нашим дітям?
 27.06.02, 13:44 День молоді для всіх, хто молодий душею
 26.06.02, 23:52 Стихія. Усе, що робиться, - на краще
 26.06.02, 22:03 Ринок праці. Замовте - навчимо!
 25.06.02, 17:03 Полюби свого перукаря
 19.06.02, 13:27 Літо. Моя кримська мрія!
 19.06.02, 09:17 Засмагати - це не завжди корисно
 18.06.02, 05:27 Літо. Чим доїхати у Крим?
 07.06.02, 10:13 Хто королева?
 05.06.02, 22:44 Долі з присмаком полину, або За правом доброти
 27.05.02, 16:47 Чи розпочнеться у Кіровограді купальний сезон?
 20.05.02, 11:38 Екологія. Чутки та правда про те, що хвилює всіх
 19.05.02, 16:24 Повысим градусность моря!
 17.05.02, 05:43 Екологія. Що криється за страшним словом радіація?
 12.05.02, 06:18 Сім'я. На кращий козацький куліш
 26.04.02, 12:41 Як нас "люблять" поляки
 23.04.02, 15:19 Жора, Клара, гоша і всі, всі, всі...
 23.04.02, 10:56 Найвища українка живе в Чернiговi
 12.04.02, 01:12 Oб'єднана Європа - мати чи мачуха?
 29.03.02, 19:16 Кіровоград виправдовує славу міста красунь
 19.03.02, 12:46 Экология. Марафон природоохранных мероприятий
 19.02.02, 12:15 Вогні нічного міста. Як воно, бути DJєм?
 15.02.02, 14:18 Люби мене, як я тебе!
 14.02.02, 18:46 День Валентина - свято закоханих
 03.02.02, 16:30 Добробут. Будинок, про який можна мріяти і в якому хочеться жити
 15.01.02, 10:42 Мова. "О бедном соседе замолвим же слово"?
 03.02.02, 16:04 Юрій Омельяненко: "Кожен, хто потребує соціальної підтримки, має отримати її"
 02.12.01, 18:21 Юридична консультація. Чи правомірні дії керівника?
 02.12.01, 17:45 Громадські роботи: бути чи не бути?
 02.12.01, 17:43 У Новомиргороді діє свій "Універсал"
 19.11.01, 12:13 А ви пробували обійтися без пошти?.. Отож!
 19.11.01, 11:20 Cім'я. Чи зрозуміють води Йордану українську мову
 19.11.01, 10:58 КВК. "Нова дівчина - добре прикрашена стара дівчина"

"ВГ" №4
(21.01.2005)
Украинския баннерная

Copyright © 2001–2006 "Vechirka.uafor.net" :: Design & Creation
Використання текстових матерiалiв cайту дозволяється лише з активним посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.uafor.net.
Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование текстовых материалов сайта разрешается только с активной ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.uafor.net.
Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!