СУСПІЛЬСТВО

IV ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ЗБІР-ЗМАГАННЯ "ШКОЛА БЕЗПЕКИ". "ОРЛЯТА ВЧАТЬСЯ ЛІТАТИ..."

Фото МНС України в Кіровоградській області Ірина ЛЕВОЧКО, Vechirka.uafor.net
09.07.2004, 13:16

В усі часи, якими б скрутними чи благополучними вони не були, люди, в першу чергу, дбають про своїх дітей. Бо вони — наше майбутнє, вони забезпечуватимуть нашу старість. Вони — творитимуть той світ, у якому ми старітимемо. А як краще подбати про дітей, ніж навчити їх діяти у будь-якій складній ситуації, орієнтуватись у будь-яких екстремальних ситуаціях, знаходити відповідь на будь-яке складне питання. Іншими словами, дати пташенятам крила для довгого польоту.

ЗНАЙОМСТВО

IV Всеукраїнський збір-змагання "Школа безпеки" розпочався 1 липня у м.Кіровограді на базі Головного управління МНС України в Кіровоградській області та курсів цивільної оборони.

Такі змагання проводяться щорічно. Цього року співпало два ювілея: нашому місту восени виповнюється 250 років, а Всеукраїнський громадський рух "Школа безпеки" відзначає свою п?яту річницю з дня заснування. Тому природно, що саме у нашому місті було вирішено провести цього року збір-змагання.

Юні рятувальники віком від 12 до 15 років з 21-єї області України та команда з Російської Федерації зібралися на території військової частини, щоб випробувати свої сили в орієнтації у надзвичайних ситуаціях природного і техногенного характеру, позмагатися у спритності, кмітливості.

Саме тут, на території полігону, для учасників змагань було влаштоване наметове містечко. Імпровізовані брезентові будиночки на п'ять днів стали домівкою для майже двохсот дітей. Організатори змагань подбали і про інші зручності: смачну їжу у ці дні подаватиме не мама, а кухарі польової кухні.

Перебування юних рятувальників на Кіровоградщині розпочалося із знайомства з містом та один з одним. Екскурсія Кіровоградом познайомила гостей з визначними місцями нашого міста та його славними сторінками минулого.

Знайти друзів допомогла конкурсна програма: дотепно-гумористична розповідь у віршованій формі з музичним супроводом і танком стала візитною карткою для кожної команди-учасниці. А коли весело, хочеться обов'язково поділитися гарним настроєм з тими, хто поруч: так, радість зближує.

Крім того, більше дізнатися про учасників збору можна було з матеріалів стінівок, які діти підготували заздалегідь. У кольорових фото учасники презентували роботу обласних відділень руху "Школа безпеки" і безпосередньо своєї команди за рік. В цілому, перший день збору пройшов у дусі знайомства, взаємного інтересу та піднесеного настрою.

ВІДКРИТТЯ

У день відкриття — 2-го липня — сонячно було не лише на подвір'ї, а й у серцях юних учасників Руху „Школа безпеки". На території табору панувала урочиста атмосфера. Дитяча безпосередність давалася взнаки: у парадній формі снували представники команд, строкатою юрбою пурхали дівчата із запрошених творчих колективів. Налаштовували свої інструменти військові музиканти. І ось нарешті настала очікувана урочиста мить, зазвучали перші акорди Державного гімну. Радісні і тривожні передчуття огортають душу кожного з учасників — ще все попереду, ще невідомо, кого увінчають лаври переможців.

Збір-змагання відкрили почесні гості: начальник Інституту державного управління у сфері цивільного захисту генерал-майор внутрішньої служби Микола Шкарабура наголосив на значимості цих змагань для молоді саме у нинішніх умовах, побажав усім учасникам перемоги і лише перемоги гість з ближнього зарубіжжя президент громадського дитячо-юнацького руху "Школа безпеки" Борис Невзоров, листа з привітанням та побажанням успіху у змаганнях Міністра України у справах сім'ї, дітей і молоді зачитав перший заступник — Ігор Пєкарєв.

Життєву важливість такого заходу підкреслили і присутні представники обласної та міської влади.

Емоційну насолоду учасникам випробувань та гостям подарували представники творчої молоді Кіровоградщини.

НА ДИСТАНЦІЇ

Далі, після усіх врочистостей, розпочалися самі змагання. Юні рятувальники 21-єї команди розподілилися для виконання двох тактичних завдань під час проходження рятувально-прикладної дистанції.

Перше тактичне завдання — "рятувальні роботи на авіаційному транспорті" — передбачало подолання навчальної ділянки з елементами загальновійськової смуги перешкод: підйом по сітці, по вертикальних перилах, надання "потерпілому" першої медичної допомоги, транспортування та евакуація.

Фото МНС України в Кіровоградській області

Розгортати і згортати пожежний рукав, одягати захисний костюм, гасити умовне полум?я, надавати невідкладну допомогу, працювати з дозиметрами — такі завдання довелося виконувати учасникам змагань на іншій ділянці дистанції, „протирадіаційно-хімічний захист та пожежно-рятувальні роботи".

Попереду учасників чекала вечеря у польовій кухні та конкурс "Міс та містер рятувальник — 2004". А найбільш витривалі ще й потанцювали на табірній дискотеці.

Треба було бачити, з яким запалом діти бралися за виконання кожного тактичного завдання. Вони продемонстрували свою згуртованість, вміння діяти колективно, прислухатися до думки один одного і поважати рішення лідера. Кожен з учасників викладався на всі сто, бо мріяв побачити свою команду на п'єдесталі переможців. А конкуренція, погодьтеся, була неабияка. Тому члени кожної з команд завжди проходили дистанцію, тримаючи у полі зору товариша. Без зайвих розмов хлопці допомагали один одному застебнути-розстебнути лямки на захисних костюмах, одягти спорядження, спакувати прилади.

Наступного дня складнощів додала сильна злива. Та й самі завдання "пошуково-рятувальної дистанції" були не з легких: подолання маршруту з природними перешкодами (річка, рів, болото), при цьому потрібно було виконати "рятувальні дії" із застосуванням альпіністського та спеціального рятувального спорядження, входження до зони "стихійного лиха", переправа по вірьовці з поручнями, пошук "постраждалого", його вивільнення, транспортування, надання першої допомоги. Погодьтеся, далеко не всі пересічні громадяни зрозуміють навіть про що йдеться. А діти справлялися з цим із завидною спритністю, навіть незважаючи на те, що погода зовсім цьому не сприяла. Та майже всі учасники збору були одностайними, що сильний дощ якраз і наблизив випробування до реальності.

ДОЗВІЛЛЯ

Коли складні кілометри польових доріг залишилися позаду, залишилися спогадом нелегкі випробування збору, дійшла черга і до розважальної програми. Обирали Містера і Міс рятувальників. Дівчата та хлопці, які вдень були схожі на маленьких бійців, увечері змагалися за титули найвродливіших та найрозумніших. Конкурс перетворився на яскраве шоу, завдяки переможниці Альоні Осипенко — дівчинці з Дніпропетровської області. Розумна і винахідлива, кмітлива і оригінальна, вона знаходила неординарні рішення будь-якої задачі. У сімнадцять років — студентка ІІІ курсу Дніпропетровського національного університету. Її хобі — футбол. Вона підкорила своїм невпинним темпераментом усіх глядачів та журі конкурсу. Містер же, навпаки, був поважним і розсудливим. Словом, Олександр Плєсной показав себе справжнім чоловіком.

Увечері, напередодні закриття, усі — діти, тренери, організатори — зібралися навколо багаття під чисти зоряним небом. Ось де була романтика. Були одкровення, зізнання, тихий(і зі слізьми) сум перед неминучим розтаванням з новими друзями, печена картопля з салом і пісні під гітару.

Несподіваним сюрпризом стали подарунки для іменинників — організатори не залишили поза увагою і таку деталь.

А яскравою крапкою у святі закриття став салют.

Розумію, у когось може виникнути думка, що це схоже не на дитячі забави, а військові маневри. Слушно, бо це і приблизно не нагадувало дитячі ігри. Це справжня школа, яка гартує умілих, відважних, та мужніх рятувальників. Якщо не за професією, то за духом, напевне. Котрий у складній ситуації не буде чекати допомоги, а діятиме чітко і зважено, свідомо. Тому переможців можна привітати із заслуженими нагородами. А ними стали команда з Херсонської області, яка посіла І місце, наші земляки — кіровоградці — разом з командою з Луганщини були другими, а на третю сходинку піднялися волиняни. Насправді ж, виграють усі: діти, яким жити у майбутньому, суспільство, яке матиме таких дієвих громадян. Так що, ростуть крила у орлят...

Ірина Левочко, співробітник центру пропаганди ГУМНС України в Кіровоградській області

Архів "ВГ-Суспільство (різне)"

 24.05.06, 15:16 Екологія. Озеленимо наше місто
 22.05.06, 09:15 Аби деклароване стало реальністю
 29.11.05, 11:11 Цікавинки рідного міста. Кам’яні звірі
 10.11.05, 19:14 Місце дитини — у сім’ї
 13.09.05, 19:05 Цікавинки рідного міста. Не на макітри той тин...
 12.08.05, 12:31 Стоп, реклама! Руйнуючи рекламні стереотипи – до здорового способу життя
 12.08.05, 12:28 Антитероризм. Нова громадська організація покликана боротися з тероризмом
 12.08.05, 12:27 Дитинство на “дні”
 03.04.05, 18:51 Що ми їмо і п'ємо, краще не знати...
 21.02.05, 15:01 "Молодь Кіровоградщини проти надзвичайних ситуацій!"
 01.02.05, 14:27 Наш сучасник. Систему підготовки кадрів слід відроджувати в нових умовах. Сергій Вишницький
 28.01.05, 16:41 За рівні можливості для всіх. Якщо взятися за справу разом
 14.12.04, 14:40 Паління у нетверезому стані — найпоширеніша причина виникнення пожеж
 24.11.04, 16:31 Гриби отримали нові жертви
 09.08.04, 14:39 Екологія. "Лагуна" — конкурент "Мерседеса"
 03.08.04, 15:35 Екологія. Щоб Інгул не став гнилим
 09.07.04, 13:16 IV Всеукраїнський збір-змагання "Школа безпеки". "Орлята вчаться літати..."
 29.06.04, 13:41 Фостерні сім'ї: західний досвід чи українське майбутнє?
 16.04.04, 14:15 Жанна Говенко — королева Кіровоградщини-2004
 09.04.04, 14:17 Кіровоградська область: невесела статистика. Нас із кожним днем стає все менше...
 09.02.04, 17:47 Людмила Дорохіна: "Щоб молодь не стала втраченим поколінням..."
 05.02.04, 18:26 Якщо студент-призовник не йде до військкомату сам, за ним можуть приїхати прямо на лекцію з міліціонером і наручниками
 28.01.04, 14:17 В Украине насчитывается 3,8 млн. пользователей Интернета
 26.12.03, 08:16 Екологія. Чиста Україна — чиста земля
 22.12.03, 13:14 На керівних посадах в Україні — переважно чоловіки. Жінок нерідко зупиняють у кар'єрному зростанні
 19.11.03, 13:44 Екологія. В Україні закінчується питна вода?
 19.11.03, 13:41 Чоловіки люблять дівчат в окулярах, але якщо ті не в штанах
 17.11.03, 16:43 Нелегко це — мирити людей. Національній службі посередництва і примирення — п'ять років
 14.11.03, 17:22 Юрій Маленченко — той, хто загубив у космосі молотка, а в Америці знайшов дружину
 14.11.03, 15:57 Космонавт Юрій Маленченко. Біографія
 28.10.03, 17:10 Моделі. Дефіле! Ще раз дефіле!
 03.10.03, 16:13 Загадкові краєвиди Онуфріївщини
 09.09.03, 13:10 Небезпечних об'єктів на Кіровоградщині — вистачає...
 21.08.03, 14:15 Міграція. Кіровоград. Хто куди?
 21.08.03, 13:19 Екологія. Інгул під мікроскопом
 21.08.03, 13:14 "Я навіть і не сподівався, що виграю путівки на море". Розіграні призи серед передплатників "Вечірки"
 20.08.03, 14:05 Екологія. Тече річка невеличка. Інгул
 20.08.03, 12:52 Екологія. Гарячий телефон в державному управлінні екології та природних ресурсів у Кіровоградській області
 20.08.03, 09:16 Амброзія — біда для всіх: і для природи, і для людей
 19.08.03, 17:31 В оксамитовий сезон у подорож? Немає нічого простішого, бо "Супутник" працює без канікул
 11.08.03, 21:14 Творити добро — почесний обов'язок
 19.07.03, 02:06 Ліван — країна кедрів
 18.07.03, 20:08 Краще оплачувати роботу, ніж безробіття
 16.07.03, 10:44 За кордон без проблем
 15.07.03, 16:01 "Заберете у мене дитину — руки на себе накладу"
 14.07.03, 14:45 Голодні діти — абсолютна реальність
 10.07.03, 18:43 Природа і ми не забудемо його... Михайло Ножнов
 09.07.03, 14:18 Державна служба: пільги і привілеї приваблюють, висока відповідальність — ні
 08.07.03, 05:19 Дощі підуть у вересні
 07.07.03, 15:56 Сколько в Украине пользователей Интернета?
 07.07.03, 07:04 Чи насправді у морі корисно купатися? Так!
 30.06.03, 12:15 Якщо для когось літній табір став тюрмою
 29.06.03, 20:14 На Кіровоградщині молодь — це кожен п'ятий
 24.06.03, 14:03 Где отдыхают украинцы в 2003 году?
 20.06.03, 08:32 Дорогу до сина забула...
 18.06.03, 09:31 Чия ти, річко?
 13.06.03, 16:39 Борючись проти природи, ми боремося проти себе
 09.06.03, 12:31 Кіровограду — порядок? Пляжі: місце небезпеки?
 06.06.03, 00:04 6 червня — День журналіста. Бліц-опитування
 02.06.03, 12:48 У чому ходять наші діти? Невже це шкідливо для здоров'я?
 30.05.03, 15:52 1 червня — День захисту дітей. Дах гаража як життєвий причал...
 30.05.03, 15:41 План заходів до Дня захисту дітей 1 червня 2003 року по м.Кіровограду
 26.05.03, 01:12 Наш земляк — космонавт Росії Юрій Маленченко
 25.05.03, 08:14 25 травня — День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження. Пріоритет спільної справи
 06.05.03, 14:16 Ігри дорослих людей. Дай мільйон
 30.04.03, 13:31 Чиї ви, діти, будете?..
 25.04.03, 14:41 Іринко, бажаємо перемоги!
 25.04.03, 14:36 Господині на замітку. До столу на Великдень
 23.04.03, 10:27 Соціальний захист населення на Кіровоградщині
 22.04.03, 11:30 Інваліди. Вони повинні повірити в себе
 18.04.03, 14:01 Цифри кричать. Нас уже й не 48 мільйонів
 16.04.03, 11:49 Люба і Віталій Ковальчуки: "Ми разом народжували сина!"
 14.04.03, 12:37 "Січ" — сила, істина, честь
 11.04.03, 14:38 Екологія. Склади отрутохімікатів на Кіровоградщині: до кислотних дощів недалеко!
 10.04.03, 19:35 Давайте дружити домами! — пропонує кіровоградцям керівник "Будинку меблів"
 07.04.03, 13:12 Соціальні проблеми легше вирішувати громадою
 06.04.03, 11:02 Рік Росії в Україні триває
 06.04.03, 08:16 6 квітня — День геолога. Золото. Не інків
 28.03.03, 16:07 Її призначення на землі — творити красу
 24.03.03, 15:15 Є така професія. Вуличний соціальний працівник
 23.03.03, 10:19 23 березня — Всесвітній метеорологічний день. А переді мною — увесь світ. Надія Бакуменко
 18.03.03, 15:11 Лариса Познякова: "Руський рух" — за співпрацю
 11.03.03, 11:58 Є і така думка: гуртожиток училища. Де учні?
 08.03.03, 02:28 "Якщо ти — жінка, то не дозволиш cобі мати поганий вигляд"
 04.03.03, 19:14 2003-й рік для "Укрпошти" — "Рік діалогу з клієнтом"
 03.03.03, 16:18 Безквартирні об'єднуються
 28.02.03, 17:38 Фестивалі. "Краса. Мода. Стиль"
 20.02.03, 22:17 Стихія. Готуємося до підтоплення
 19.02.03, 13:12 Екологія. Ми маємо право знати
 13.02.03, 14:13 Виродження нації починається... з наркотичного зілля
 13.02.03, 13:28 Соціальний стан Кіровоградської області за 2002 р.
 12.02.03, 11:06 Російська община — це зовсім не „Руський блок"
 04.02.03, 20:47 Середовище існування. Гуртожиток: рай у курені, чи гетто для соціальних аутсайдерів?..
 04.01.03, 07:18 Наші за кордоном. "Аsta la vista", Ростиславе!
 23.01.03, 08:03 Шлюби. Не зійшлися характерами?
 23.01.03, 07:57 Діти війни вимагають соціальних гарантій
 03.01.03, 21:11 Природа. Михайло Ножнов. Не любитель, а знавець
 29.12.02, 16:09 Рекордсменка, активістка і просто красуня!
 24.12.02, 12:52 Як Наталя НЕ стала "Останнім героєм"
 17.12.02, 14:41 Америка - велика країна емігрантів
 17.12.02, 14:26 Світлана Негода: "Канада - це тотальне дотримання законів і соціальний захист"
 11.12.02, 12:41 Екологія. Сміття не має ні імені, ні прізвища
 11.12.02, 12:01 Кіровоград. Рідне місто... Я люблю і ненавиджу тебе!
 10.12.02, 13:17 У прицілі. Зброя: за і проти
 10.12.02, 11:24 Чотирнадцять кіровоградських родин поповнили у листопаді список новоселів
 10.12.02, 11:12 Екологія. П'ємо те, що вилили?
 04.12.02, 12:12 Наші за кордоном. Відпочинь за кордоном, або Що для одних рай, то іншим - робота
 03.12.02, 08:17 До Міжнародного дня інвалідів. "Милосердя - це поклик душі"
 20.11.02, 12:15 Щоб ви так жили. Мобільні телефони - розкіш чи засіб спілкування?
 19.11.02, 14:27 Поспішіть оформити закордонний паспорт
 11.11.02, 14:40 Міський репортаж. Громадяни теплотрасс
 06.11.02, 12:14 Світ добра. „безплатно віддам у добрі руки котиків та собачок!"
 05.11.02, 19:47 Наші за кордоном. "No parle italiano", або Італійські бомжі працювати за такі гроші відмовляються
 03.11.02, 14:28 3 листопада - День працівників соціальної сфери. Необхідно поширювати співробітництво
 03.11.02, 00:07 Розпочата рr-кампанія
 02.11.02, 21:38 300 безробітних отримали роботу
 02.11.02, 02:31 Нова технологія не завжди допомагає...
 29.10.02, 14:25 Наші за кордоном. Як тобі, Миколо, в обіймах дядька Сема?
 28.10.02, 09:17 Наші за кордоном. В Італії яблука їдять ножичком...
 18.10.02, 00:02 Екологія. "Чиста Україна - чиста земля"
 07.10.02, 16:25 Соціальний захист. Автомобілі будуть у грудні, "дитячі" гроші - значно раніше
 04.10.02, 01:02 Соціальний захист. У будинках-інтернатах проблем стало менше
 13.09.02, 20:18 Пікантна тема у переддень свята
 26.08.02, 14:11 Сімейний альбом. Тільки на себе покладаючись...
 26.08.02, 08:52 Довкілля. "Зелені" рейди триватимуть і надалі...
 20.08.02, 17:19 Новосілля. Під марші духового оркестру
 14.08.02, 11:18 Демографія. Народжуваність зростає, але й смертність теж
 13.08.02, 14:03 Молодь. З Пластом у майбутнє
 13.08.02, 13:53 Дах над головою. Проблеми у житловому секторі міста потребують вирішення, а людська свідомість - змін
 24.07.02, 04:27 Нас стало більше
 24.07.02, 04:26 130 малюків - без молока!
 22.07.02, 15:50 Відпочинь! Відкрийте й ви для себе новий світ
 21.07.02, 16:15 Ловися, рибко! Жіночі роздуми про чоловічу справу
 21.07.02, 11:25 Кіровоград. Жителі вулиці Гоголя категорично проти вирубування дерев
 21.07.02, 08:13 Хочемо надати можливість кіровоградцям дістатися до Криму за 60 хвилин
 12.07.02, 14:04 Довкілля. Щоб зберегти річки Кіровограда
 12.07.02, 10:42 Застереження. Хижак з білими крильцями
 12.07.02, 08:27 Літо. Купайтеся, але будьте обережні!
 05.07.02, 14:30 Чи доступне літо нашим дітям?
 27.06.02, 13:44 День молоді для всіх, хто молодий душею
 26.06.02, 23:52 Стихія. Усе, що робиться, - на краще
 26.06.02, 22:03 Ринок праці. Замовте - навчимо!
 25.06.02, 17:03 Полюби свого перукаря
 19.06.02, 13:27 Літо. Моя кримська мрія!
 19.06.02, 09:17 Засмагати - це не завжди корисно
 18.06.02, 05:27 Літо. Чим доїхати у Крим?
 07.06.02, 10:13 Хто королева?
 05.06.02, 22:44 Долі з присмаком полину, або За правом доброти
 27.05.02, 16:47 Чи розпочнеться у Кіровограді купальний сезон?
 20.05.02, 11:38 Екологія. Чутки та правда про те, що хвилює всіх
 19.05.02, 16:24 Повысим градусность моря!
 17.05.02, 05:43 Екологія. Що криється за страшним словом радіація?
 12.05.02, 06:18 Сім'я. На кращий козацький куліш
 26.04.02, 12:41 Як нас "люблять" поляки
 23.04.02, 15:19 Жора, Клара, гоша і всі, всі, всі...
 23.04.02, 10:56 Найвища українка живе в Чернiговi
 12.04.02, 01:12 Oб'єднана Європа - мати чи мачуха?
 29.03.02, 19:16 Кіровоград виправдовує славу міста красунь
 19.03.02, 12:46 Экология. Марафон природоохранных мероприятий
 19.02.02, 12:15 Вогні нічного міста. Як воно, бути DJєм?
 15.02.02, 14:18 Люби мене, як я тебе!
 14.02.02, 18:46 День Валентина - свято закоханих
 03.02.02, 16:30 Добробут. Будинок, про який можна мріяти і в якому хочеться жити
 15.01.02, 10:42 Мова. "О бедном соседе замолвим же слово"?
 03.02.02, 16:04 Юрій Омельяненко: "Кожен, хто потребує соціальної підтримки, має отримати її"
 02.12.01, 18:21 Юридична консультація. Чи правомірні дії керівника?
 02.12.01, 17:45 Громадські роботи: бути чи не бути?
 02.12.01, 17:43 У Новомиргороді діє свій "Універсал"
 19.11.01, 12:13 А ви пробували обійтися без пошти?.. Отож!
 19.11.01, 11:20 Cім'я. Чи зрозуміють води Йордану українську мову
 19.11.01, 10:58 КВК. "Нова дівчина - добре прикрашена стара дівчина"

"ВГ" №4
(21.01.2005)
Украинския баннерная

Copyright © 2001–2006 "Vechirka.uafor.net" :: Design & Creation
Використання текстових матерiалiв cайту дозволяється лише з активним посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.uafor.net.
Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование текстовых материалов сайта разрешается только с активной ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.uafor.net.
Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!