ІГРИ ДОРОСЛИХ ЛЮДЕЙ

ДАЙ МІЛЬЙОН
Людмила Зайцева, Оксана Лункан, vechirka.uafor.net
06.05.2003, 14:16

ХТОСЬ ПРОГРАЄ ТРИ ГРИВНІ, А ХТОСЬ — ТРИ ТИСЯЧІ

На лихо, а чи, може, на щастя, ми — люди азартні. Вже встигли програти чимало грошей у різні лотереї. Та, попри це, ми свято віримо у нашу щасливу star. А тому вирішили вхопити за хвоста примхливу пані Удачу в котрійсь... букмекерській конторі. Цікаво, що подібні заклади деякі кіровоградці (особливо жінки) сприймають як таїну за сімома замками. Ще б пак! Скільки легенд і чуток ходить містом! І що одні, програвши, поповнюють ряди божевільних, а інші, хоч і не потрапляють до психіатричної лікарні, стають жебраками. Та коли вже фортуна посміхнеться, можна зірвати такий куш (!!!), що вистачить не лише на хліб з маслом, й на канапки з чорною ікрою. Напередодні Великодня ми вперше переступили поріг однієї з букмекерських контор у самісінькому центрі Кіровограда. Біля віконечка високий брюнет років тридцяти надиктовував касиру цифри:

— Експрес 332 фора 1, 211 — перемога першої, 28 — перемога другої...

Зробивши ставку, чоловік прискіпливо перевіряє видану йому ігрову картку. Це й зрозуміло, адже від оцих цифр залежить, втратить він свої кілька гривень (судячи з усього, ставив чоловік небагато) чи виграє, можливо, й непогану суму.p>

Ми особисто від одиночної ставки (це коли ставиш на одну подію) вирішили відмовитися і поставили "експрес" аж на чотирнадцять позицій. Підсумковий коефіцієнт склав 15,7521. Тож при найгірших розкладах ми програли б свої три гривні (а саме такою символічною була сума нашої ставки), а у кращому б — поклали до кишені 47 гривень 25 копійок. Роблячи ставку, ми не сумнівалися, що улюблене київське "Динамо" переможе аутсайдера — полтавську "Ворсклу". Поставили ми також на перемогу "Штутгарта" (чемпіонат Німеччини) в поєдинку з "Ганзою". Щодо двобою "Валенсія" — "Алавес" (чемпіонат Іспанії), ми були певні, що "Валенсія", яка зараз на висоті, неодмінно заб'є. Поставили ми й на три футбольні події англійської Прем'єр-ліги, вірячи, що "Челсі" візьме гору над "Фулхемом", що "Ньюкасл" у поєдинку із "Сандерлендом" буде забивати і що лондонський "Арсенал" не програє "Болтону"...

З правилами гри, а також зі спортивною статистикою, клієнти мають змогу ознайомитися біля стендів. Ну, це щоб знати напевно. Адже виграш у букмекерській конторі більш прогнозований, аніж в лотерею. А загалом же правила ставок прості й прийнятні. Візьмемо для прикладу поєдинок між тим самим київським "Динамо" та полтавською "Ворсклою". "Динамо" — нинішній віце-чемпіон країни — команда-зірка. Відразу було зрозуміло, що виграє саме вона. Тож звісно, що коефіцієнт щодо виграшу київських футболістів був аж занадто низький — 1,1. Тобто, при мінімальній ставці у три гривні (максимальна ставка обмежується 10 тисячами) можна виграти лише 3,30. Але, за інших обставин, якби виграли полтавчани (а коефіцієнт на них був дуже(!) високим і дорівнював 14), то можна було б отримати аж 42 гривні... Втім, щоб ставити на "Ворсклу", треба бути диваком. Цього разу дива не сталося і вона знову зазнала нищівної поразки...

Ставка "експрес" — це коли ви намагаєтеся передбачити результати кількох матчів (але не більше двадцяти). Коефіцієнти перемножують і виходить один — загальний... Зазвичай, чим на більше позицій, ви ставите, тим більшим виходить коефіцієнт. Проте виграш можна буде забрати лише у випадку, якщо всі ваші прогнози співпадуть.

У букмекерських конторах ви також можете переглянути матчі, на які ставите. Телетрансляція або ж пряма ( у більшості випадків), або у запису. Дізнатися результати поєдинків можна і за допомогою функції телетексту.

Серед відвідувачів контори — військові, студенти, бізнесмени, співробітники прокуратури. Навіть школярів побачили. Жінок у конторах не видно. Можливо, тому, що у них в крові немає азарту чи вони більш прагматичні. Але як би там не було, це підтверджує, що жінки — гості нечасті... Коли ми увійшли до контори, чоловіки дивилися на нас, як на диковинку. Відвідувачі-чоловіки стверджують, що є в Кіровограді дві представниці прекрасної статі, які грають у букмекерських конторах. Ставлять тисячі на маленький коефіцієнт і завжди мають стабільний дохід.

А загалом же всі запеклі гравці грають по-крупному — на тисячі. Навіть якщо коефіцієнт маленький — у підсумку вони все одно мають непогані гроші. Частина контингенту букмекерських контор — люди, які грають на різниці коефіцієнтів. В одній конторі вони, скажімо, ставлять на перемогу збірної України, в іншій — на програш. У третій — на нічию. Ставлять декілька тисяч, і за будь-якого рахунку у програші не залишаються.

І ПАН, І ПРОПАВ...

Азартні люди були завжди. І, звичайно, найпідприємливіші представники людства мали з усього свою вигоду. Варто згадати римські змагання воїнів — не на життя, а на смерть — на колісницях, запряжених четвіркою баских коней. Для когось це було видовище і розвага, а для когось — спосіб поповнення власних скарбів. Часи змінюються. Щоправда, про кінні перегони не забули. З'явилися іподроми, а з ними і можливість заробляти гроші — просто так — на везінні! Батьківщиною букмекерства стала Великобританія. Тоді ставки, як правило, робили лише на кінні перегони, а згодом букмекерські контори, які стрімко почали розвиватися в Європі та Америці, у 20-30-ті роки минулого століття зацікавили азартних гравців іншими видами спорту. Сьогодні однією з найвідоміших і найстаріших контор у Європі є "Парі-матч", її засновник — англієць Вільям Гілл. В Україні ж перші легальні контори з'явилися в кінці 90-х, а в нашому обласному центрі — у 1998 році. У Кіровограді сьогодні ми їх нарахували аж п'ять.

Як правило, це представництва загальноукраїнських і СНДівських контор. Адже конторам-одиночкам важко утримуватися на плаву. Уявіть, що хтось із гравців таки зірвав омріяний куш, а в провінційній конторі не виявилося цієї суми (до речі, виграш може сягнути 150 тисяч гривень). Що тоді? Тоді виручають центральні контори, які за законом повинні мати певну суму НЗ. У кіровоградців, упевнені, є всі шанси отримати купу грошей. Причому, не обов'язково ставити велику суму. Від гравця до гравця передається чи то легенда, чи то правдива історія про місцевого жителя, який в одній із контор поставив 20 гривень, його виграш мав скласти 200 гривень. Так от, власники контор по-різному зацікавлюють гравців. Можна, наприклад, поставити умовно, що і зробив згаданий чоловік. Він вклав майбутній виграш — 200 гривень — і зірвав... 40 тисяч!

Хоча такі випадки поодинокі. Постійних гравців у Кіровограді небагато — 150-200 чоловік. Тридцять із них щодня ставлять від 500 і більше гривень. Той, хто має гроші і прагне їх зберегти і мати стабільний дохід, діє прагматично. Ставить велику суму не невеликий коефіцієнт, як правило — це 1,2 відсотка. Якщо, припустимо, ставити щодня тисячу гривень на вищезгаданий коефіцієнт і вигравати, то в кінці місяця можна заробити 1000 доларів. Звичайно, це мрія кожного гравця. Але гравців, які мають вільні гроші, небагато. Пересічні відвідувачі контор прагнуть з "трьошки" "піднятися", залежно від коефіцієнта, до 40 гривень і вище. Нашого колегу Андрія ми застали в одній із контор. Третій рік він тусується тут. Для нього це і хобі, і спосіб заробляння грошей.

— Я довго ходив, придивлявся, — зізнається Андрій, — а потім поставив 20 гривень. Перша його ставка зіграла. З цього все й почалося. Найбільший куш Андрія — п'ять тисяч. — Я поставив три тисячі, а отримав 8 тисяч гривень.

Про поразки Андрій не любить згадувати. Сказав лише, що на сьогодні його перемоги дорівнюють поразкам.

— Контора дуже затягує, тут уже сформувалося певне коло людей, які добре знають один одного. На його очах кіровоградець програв власну квартиру, а зараз ходить — побирається, заліз у борги. Найсумніше те, що продовжує ставити в конторі. Андрій говорить, що треба вміти вчасно зупинятися. Він уміє. — Виграю тисячу-другу і заляжу на дно, а потім знову ставлю.

НАВІТЬ ТУТ МОЖУТЬ "КИНУТИ"

"Старожили" букмекерських контор застерігають клієнтів-новачків від "кидків". Адже навіть у нас, в Кіровограді, є підприємливі люди, які організовують псевдо-букмекерські контори, і вони начебто працюють під маркою легальних. Та насправді вони юридично не зареєстровані в контролюючих органах, а їхні власники не мають дозволу міськвиконкому на утримання ігорних закладів. Тому гравець перед тим, як поставити ту чи іншу суму (особливо велику), повинен знати про фінансовий стан контори, її страховий фонд. Тобто, щоб звести свій ризик нанівець. Адже коли котрийсь із гравців зірве крупний виграш (10-40 тисяч гривень), контора-нелегал може закритися вже на другий день. У Кіровограді вже було два такі випадки. Так, в одній із контор кіровоградець N виграв десять тисяч гривень. Сума чималенька, навіть для букмекерської контори. Проте коли він прийшов за своїм законним виграшем, там йому відмовили. Мовляв, зачекай кілька днів. N зрозумів, що запахло "смаженим", і підшукав собі "лоха" В., який погодився купити у нього виграшну картку за ті іж десять тисяч гривень. Потім N з грошима покинув місто, а В. почав вимагати виграш. У перший день йому виплатили 500 гривень. Таку ж суму він отримав другого дня. На третій йому видали 200 гривень. А четвертого дня В. побачив, що контора... закрилася! Шукай вітру в полі.

ЗАМІСТЬ ЕПІЛОГУ

Ми ледве-ледве дочекалися дня, коли стали відомі результати. Подумки вже планували, куди витратимо зароблене чесною працею. Збиралися розрахуватися з боргами, скупитися на Перше травня, а ще обов'язково вирішили знову поставити "трьошку". Звичайно, за умови нашого виграшу. Так от, мабуть, гравці команди "Челсі", "Штутгарта" і "Галатасараю" просто не відали, що від їхньої перемоги залежало наше зіркове ігрове майбутнє. Так і хочеться сказати погане слівце. А ми ж на них покладалися. Отож не вірте, коли кажуть, що новачкам щастить...

Архів "ВГ-Суспільство (різне)"

 24.05.06, 15:16 Екологія. Озеленимо наше місто
 22.05.06, 09:15 Аби деклароване стало реальністю
 29.11.05, 11:11 Цікавинки рідного міста. Кам’яні звірі
 10.11.05, 19:14 Місце дитини — у сім’ї
 13.09.05, 19:05 Цікавинки рідного міста. Не на макітри той тин...
 12.08.05, 12:31 Стоп, реклама! Руйнуючи рекламні стереотипи – до здорового способу життя
 12.08.05, 12:28 Антитероризм. Нова громадська організація покликана боротися з тероризмом
 12.08.05, 12:27 Дитинство на “дні”
 03.04.05, 18:51 Що ми їмо і п'ємо, краще не знати...
 21.02.05, 15:01 "Молодь Кіровоградщини проти надзвичайних ситуацій!"
 01.02.05, 14:27 Наш сучасник. Систему підготовки кадрів слід відроджувати в нових умовах. Сергій Вишницький
 28.01.05, 16:41 За рівні можливості для всіх. Якщо взятися за справу разом
 14.12.04, 14:40 Паління у нетверезому стані — найпоширеніша причина виникнення пожеж
 24.11.04, 16:31 Гриби отримали нові жертви
 09.08.04, 14:39 Екологія. "Лагуна" — конкурент "Мерседеса"
 03.08.04, 15:35 Екологія. Щоб Інгул не став гнилим
 09.07.04, 13:16 IV Всеукраїнський збір-змагання "Школа безпеки". "Орлята вчаться літати..."
 29.06.04, 13:41 Фостерні сім'ї: західний досвід чи українське майбутнє?
 16.04.04, 14:15 Жанна Говенко — королева Кіровоградщини-2004
 09.04.04, 14:17 Кіровоградська область: невесела статистика. Нас із кожним днем стає все менше...
 09.02.04, 17:47 Людмила Дорохіна: "Щоб молодь не стала втраченим поколінням..."
 05.02.04, 18:26 Якщо студент-призовник не йде до військкомату сам, за ним можуть приїхати прямо на лекцію з міліціонером і наручниками
 28.01.04, 14:17 В Украине насчитывается 3,8 млн. пользователей Интернета
 26.12.03, 08:16 Екологія. Чиста Україна — чиста земля
 22.12.03, 13:14 На керівних посадах в Україні — переважно чоловіки. Жінок нерідко зупиняють у кар'єрному зростанні
 19.11.03, 13:44 Екологія. В Україні закінчується питна вода?
 19.11.03, 13:41 Чоловіки люблять дівчат в окулярах, але якщо ті не в штанах
 17.11.03, 16:43 Нелегко це — мирити людей. Національній службі посередництва і примирення — п'ять років
 14.11.03, 17:22 Юрій Маленченко — той, хто загубив у космосі молотка, а в Америці знайшов дружину
 14.11.03, 15:57 Космонавт Юрій Маленченко. Біографія
 28.10.03, 17:10 Моделі. Дефіле! Ще раз дефіле!
 03.10.03, 16:13 Загадкові краєвиди Онуфріївщини
 09.09.03, 13:10 Небезпечних об'єктів на Кіровоградщині — вистачає...
 21.08.03, 14:15 Міграція. Кіровоград. Хто куди?
 21.08.03, 13:19 Екологія. Інгул під мікроскопом
 21.08.03, 13:14 "Я навіть і не сподівався, що виграю путівки на море". Розіграні призи серед передплатників "Вечірки"
 20.08.03, 14:05 Екологія. Тече річка невеличка. Інгул
 20.08.03, 12:52 Екологія. Гарячий телефон в державному управлінні екології та природних ресурсів у Кіровоградській області
 20.08.03, 09:16 Амброзія — біда для всіх: і для природи, і для людей
 19.08.03, 17:31 В оксамитовий сезон у подорож? Немає нічого простішого, бо "Супутник" працює без канікул
 11.08.03, 21:14 Творити добро — почесний обов'язок
 19.07.03, 02:06 Ліван — країна кедрів
 18.07.03, 20:08 Краще оплачувати роботу, ніж безробіття
 16.07.03, 10:44 За кордон без проблем
 15.07.03, 16:01 "Заберете у мене дитину — руки на себе накладу"
 14.07.03, 14:45 Голодні діти — абсолютна реальність
 10.07.03, 18:43 Природа і ми не забудемо його... Михайло Ножнов
 09.07.03, 14:18 Державна служба: пільги і привілеї приваблюють, висока відповідальність — ні
 08.07.03, 05:19 Дощі підуть у вересні
 07.07.03, 15:56 Сколько в Украине пользователей Интернета?
 07.07.03, 07:04 Чи насправді у морі корисно купатися? Так!
 30.06.03, 12:15 Якщо для когось літній табір став тюрмою
 29.06.03, 20:14 На Кіровоградщині молодь — це кожен п'ятий
 24.06.03, 14:03 Где отдыхают украинцы в 2003 году?
 20.06.03, 08:32 Дорогу до сина забула...
 18.06.03, 09:31 Чия ти, річко?
 13.06.03, 16:39 Борючись проти природи, ми боремося проти себе
 09.06.03, 12:31 Кіровограду — порядок? Пляжі: місце небезпеки?
 06.06.03, 00:04 6 червня — День журналіста. Бліц-опитування
 02.06.03, 12:48 У чому ходять наші діти? Невже це шкідливо для здоров'я?
 30.05.03, 15:52 1 червня — День захисту дітей. Дах гаража як життєвий причал...
 30.05.03, 15:41 План заходів до Дня захисту дітей 1 червня 2003 року по м.Кіровограду
 26.05.03, 01:12 Наш земляк — космонавт Росії Юрій Маленченко
 25.05.03, 08:14 25 травня — День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження. Пріоритет спільної справи
 06.05.03, 14:16 Ігри дорослих людей. Дай мільйон
 30.04.03, 13:31 Чиї ви, діти, будете?..
 25.04.03, 14:41 Іринко, бажаємо перемоги!
 25.04.03, 14:36 Господині на замітку. До столу на Великдень
 23.04.03, 10:27 Соціальний захист населення на Кіровоградщині
 22.04.03, 11:30 Інваліди. Вони повинні повірити в себе
 18.04.03, 14:01 Цифри кричать. Нас уже й не 48 мільйонів
 16.04.03, 11:49 Люба і Віталій Ковальчуки: "Ми разом народжували сина!"
 14.04.03, 12:37 "Січ" — сила, істина, честь
 11.04.03, 14:38 Екологія. Склади отрутохімікатів на Кіровоградщині: до кислотних дощів недалеко!
 10.04.03, 19:35 Давайте дружити домами! — пропонує кіровоградцям керівник "Будинку меблів"
 07.04.03, 13:12 Соціальні проблеми легше вирішувати громадою
 06.04.03, 11:02 Рік Росії в Україні триває
 06.04.03, 08:16 6 квітня — День геолога. Золото. Не інків
 28.03.03, 16:07 Її призначення на землі — творити красу
 24.03.03, 15:15 Є така професія. Вуличний соціальний працівник
 23.03.03, 10:19 23 березня — Всесвітній метеорологічний день. А переді мною — увесь світ. Надія Бакуменко
 18.03.03, 15:11 Лариса Познякова: "Руський рух" — за співпрацю
 11.03.03, 11:58 Є і така думка: гуртожиток училища. Де учні?
 08.03.03, 02:28 "Якщо ти — жінка, то не дозволиш cобі мати поганий вигляд"
 04.03.03, 19:14 2003-й рік для "Укрпошти" — "Рік діалогу з клієнтом"
 03.03.03, 16:18 Безквартирні об'єднуються
 28.02.03, 17:38 Фестивалі. "Краса. Мода. Стиль"
 20.02.03, 22:17 Стихія. Готуємося до підтоплення
 19.02.03, 13:12 Екологія. Ми маємо право знати
 13.02.03, 14:13 Виродження нації починається... з наркотичного зілля
 13.02.03, 13:28 Соціальний стан Кіровоградської області за 2002 р.
 12.02.03, 11:06 Російська община — це зовсім не „Руський блок"
 04.02.03, 20:47 Середовище існування. Гуртожиток: рай у курені, чи гетто для соціальних аутсайдерів?..
 04.01.03, 07:18 Наші за кордоном. "Аsta la vista", Ростиславе!
 23.01.03, 08:03 Шлюби. Не зійшлися характерами?
 23.01.03, 07:57 Діти війни вимагають соціальних гарантій
 03.01.03, 21:11 Природа. Михайло Ножнов. Не любитель, а знавець
 29.12.02, 16:09 Рекордсменка, активістка і просто красуня!
 24.12.02, 12:52 Як Наталя НЕ стала "Останнім героєм"
 17.12.02, 14:41 Америка - велика країна емігрантів
 17.12.02, 14:26 Світлана Негода: "Канада - це тотальне дотримання законів і соціальний захист"
 11.12.02, 12:41 Екологія. Сміття не має ні імені, ні прізвища
 11.12.02, 12:01 Кіровоград. Рідне місто... Я люблю і ненавиджу тебе!
 10.12.02, 13:17 У прицілі. Зброя: за і проти
 10.12.02, 11:24 Чотирнадцять кіровоградських родин поповнили у листопаді список новоселів
 10.12.02, 11:12 Екологія. П'ємо те, що вилили?
 04.12.02, 12:12 Наші за кордоном. Відпочинь за кордоном, або Що для одних рай, то іншим - робота
 03.12.02, 08:17 До Міжнародного дня інвалідів. "Милосердя - це поклик душі"
 20.11.02, 12:15 Щоб ви так жили. Мобільні телефони - розкіш чи засіб спілкування?
 19.11.02, 14:27 Поспішіть оформити закордонний паспорт
 11.11.02, 14:40 Міський репортаж. Громадяни теплотрасс
 06.11.02, 12:14 Світ добра. „безплатно віддам у добрі руки котиків та собачок!"
 05.11.02, 19:47 Наші за кордоном. "No parle italiano", або Італійські бомжі працювати за такі гроші відмовляються
 03.11.02, 14:28 3 листопада - День працівників соціальної сфери. Необхідно поширювати співробітництво
 03.11.02, 00:07 Розпочата рr-кампанія
 02.11.02, 21:38 300 безробітних отримали роботу
 02.11.02, 02:31 Нова технологія не завжди допомагає...
 29.10.02, 14:25 Наші за кордоном. Як тобі, Миколо, в обіймах дядька Сема?
 28.10.02, 09:17 Наші за кордоном. В Італії яблука їдять ножичком...
 18.10.02, 00:02 Екологія. "Чиста Україна - чиста земля"
 07.10.02, 16:25 Соціальний захист. Автомобілі будуть у грудні, "дитячі" гроші - значно раніше
 04.10.02, 01:02 Соціальний захист. У будинках-інтернатах проблем стало менше
 13.09.02, 20:18 Пікантна тема у переддень свята
 26.08.02, 14:11 Сімейний альбом. Тільки на себе покладаючись...
 26.08.02, 08:52 Довкілля. "Зелені" рейди триватимуть і надалі...
 20.08.02, 17:19 Новосілля. Під марші духового оркестру
 14.08.02, 11:18 Демографія. Народжуваність зростає, але й смертність теж
 13.08.02, 14:03 Молодь. З Пластом у майбутнє
 13.08.02, 13:53 Дах над головою. Проблеми у житловому секторі міста потребують вирішення, а людська свідомість - змін
 24.07.02, 04:27 Нас стало більше
 24.07.02, 04:26 130 малюків - без молока!
 22.07.02, 15:50 Відпочинь! Відкрийте й ви для себе новий світ
 21.07.02, 16:15 Ловися, рибко! Жіночі роздуми про чоловічу справу
 21.07.02, 11:25 Кіровоград. Жителі вулиці Гоголя категорично проти вирубування дерев
 21.07.02, 08:13 Хочемо надати можливість кіровоградцям дістатися до Криму за 60 хвилин
 12.07.02, 14:04 Довкілля. Щоб зберегти річки Кіровограда
 12.07.02, 10:42 Застереження. Хижак з білими крильцями
 12.07.02, 08:27 Літо. Купайтеся, але будьте обережні!
 05.07.02, 14:30 Чи доступне літо нашим дітям?
 27.06.02, 13:44 День молоді для всіх, хто молодий душею
 26.06.02, 23:52 Стихія. Усе, що робиться, - на краще
 26.06.02, 22:03 Ринок праці. Замовте - навчимо!
 25.06.02, 17:03 Полюби свого перукаря
 19.06.02, 13:27 Літо. Моя кримська мрія!
 19.06.02, 09:17 Засмагати - це не завжди корисно
 18.06.02, 05:27 Літо. Чим доїхати у Крим?
 07.06.02, 10:13 Хто королева?
 05.06.02, 22:44 Долі з присмаком полину, або За правом доброти
 27.05.02, 16:47 Чи розпочнеться у Кіровограді купальний сезон?
 20.05.02, 11:38 Екологія. Чутки та правда про те, що хвилює всіх
 19.05.02, 16:24 Повысим градусность моря!
 17.05.02, 05:43 Екологія. Що криється за страшним словом радіація?
 12.05.02, 06:18 Сім'я. На кращий козацький куліш
 26.04.02, 12:41 Як нас "люблять" поляки
 23.04.02, 15:19 Жора, Клара, гоша і всі, всі, всі...
 23.04.02, 10:56 Найвища українка живе в Чернiговi
 12.04.02, 01:12 Oб'єднана Європа - мати чи мачуха?
 29.03.02, 19:16 Кіровоград виправдовує славу міста красунь
 19.03.02, 12:46 Экология. Марафон природоохранных мероприятий
 19.02.02, 12:15 Вогні нічного міста. Як воно, бути DJєм?
 15.02.02, 14:18 Люби мене, як я тебе!
 14.02.02, 18:46 День Валентина - свято закоханих
 03.02.02, 16:30 Добробут. Будинок, про який можна мріяти і в якому хочеться жити
 15.01.02, 10:42 Мова. "О бедном соседе замолвим же слово"?
 03.02.02, 16:04 Юрій Омельяненко: "Кожен, хто потребує соціальної підтримки, має отримати її"
 02.12.01, 18:21 Юридична консультація. Чи правомірні дії керівника?
 02.12.01, 17:45 Громадські роботи: бути чи не бути?
 02.12.01, 17:43 У Новомиргороді діє свій "Універсал"
 19.11.01, 12:13 А ви пробували обійтися без пошти?.. Отож!
 19.11.01, 11:20 Cім'я. Чи зрозуміють води Йордану українську мову
 19.11.01, 10:58 КВК. "Нова дівчина - добре прикрашена стара дівчина"

"ВГ" №4
(21.01.2005)
















Украинския баннерная

Copyright © 2001–2006 "Vechirka.uafor.net" :: Design & Creation
Використання текстових матерiалiв cайту дозволяється лише з активним посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.uafor.net.
Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование текстовых материалов сайта разрешается только с активной ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.uafor.net.
Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!