МЕДИЦИНА

"НА ЛІКУВАННЯ — МОЄМУ ЛІКАРЮ". ГРОШІ НА ОПЕРАЦІЮ В КИЄВІ ДІЛЬНИЧНОМУ ТЕРАПЕВТУ РАЇСІ ЩЕРБИНІ ЗБИРАЛИ УСІМ МИРОМ
Ольга Пилипенко, vechirka.uafor.net
20.06.2003, 15:28

Своє професійне свято — День медичного працівника, яке відзначалося минулої неділі, — лікар-терапевт Раїса Савеліївна Щербина зустріла в палаті інтенсивної терапії кардіологічного відділення третьої міської лікарні. Тут вона проходить черговий, підтримувальний курс лікування в очікуванні життєво необхідної операції в Київському інституті серцево-судинної хірургії, більше знаному як інститут Амосова.

Напередодні свята до неї завітав завідуючий обласним управлінням охорони здоров'я Володимир Бондаренко, привітав, подарував квіти, побажав оптимізму, сил і здоров'я. Вони їй зараз дуже потрібні. Бо за життя заслуженого лікаря України Щербини борються не тільки колеги-лікарі, за неї моляться і страшенно переживають усі, хто живе на її тринадцятій дільниці, кого доля хоч раз зводила із цією доброю, порядною людиною.

Операція коштує дуже великих грошей. У рахунку, привезеному з інституту, сума сягнула за десять тисяч гривень.

— Питаю Раю: "Що ж будемо робити?" — витирає сльози її сестра, теж медик із багаторічним стажем Олена Савеліївна Гаврилюк. — Каже: „Нічого не будемо робити. Немає у мене таких грошей. Значить операції не буде". "Може, до людей звернемося, — пропоную. — Попросимо допомогти". "Що ти, яке допомогти? У мене на дільниці стільки стареньких і інвалідів. Їм самим допомога потрібна".

Операції не буде — це вирок. Медики розуміють це як ніхто. Серце — не той орган, який можна попросити перетерпіти. Колектив, у якому Раїса Савеліївна стільки років пропрацювала і де скількох молодих спеціалістів навчала азам майстерності (вона багато років була головою ради наставників і всі інтерни-терапевти пройшли саме її наставницьку школу), вирішив, що це просто несправедливо: лікар, яка майже сорок років захищала від хвороб чуже здоров'я, тепер неспроможна захистити власне.

Так народилося звернення до органів влади і всіх добрих людей. Воно було опубліковане не тільки у "Вечірці" (25 квітня ц.р.), а й у багатьох інших газетах. У зверненні зазначався номер рахунку в Ощадбанку, на який можна було перерахувати благодійні кошти.

Зверталися за допомогою і в бізнесові структури, і до колег-медиків з інших лікувальних установ.

Але цього теж було замало.

— Ми порадилися з Тетяною Іванівною Шевчук (завідуюча першим терапевтичним відділенням поліклініки, в якому працює Раїса Савеліївна, — О.П.), що можна було б іще зробити, — говорить її колега, завідуюча терапевтичним відділенням №3 Олена Баранова. — Вирішили: все-таки треба йти до людей. Кожна гривня зараз потрібна, може ж, хтось та допоможе.

У кінці квітня, на початку травня на всіх під'їздах будинків дільниці, яку обслуговує Раїса Щербина, з'явилися відповідні листівки-звернення.

Розвішувала листівки дільнична медсестра Вікторія Буря, яка охарактеризувала своє ставлення до лікаря так: "Вона мені як друга мама". І цим усе сказано.p>

Олена Баранова, яка бере найактивнішу участь в організації допомоги лікарю, вважає це своїм моральним обов'язком: вона теж пройшла школу Раїси Савеліївни.

Усі, з ким довелося говорити про Раїсу Савеліївну Щербину, характеризують її як надзвичайно скромну людину ("Вона ніколи за себе не попросить, а все старається допомогти іншим. Коли грянула біда в Чорнобилі і сказали, що потрібні лікарі, однією з перших пішла записуватись, а от посвідчення ніякого не має. Їй підказали, що треба було б зібрати довідки, а вона відмахнулася: "Хіба я за довідками туди їздила. Я їздила людей рятувати"). Але навіть при такій скромності і самовідданості угодництва в її характері немає. ("Якщо бачить, що робиться щось не так, завжди говорить про це відверто і відкрито.")

— Коли їй було 55 років і ми її вітали, — згадують колеги, — головний лікар нашої поліклініки Григорій Іванович Кузьмович, дякуючи Раїсі Савеліївні за багаторічну добросовісну роботу, сказав: "Опиратися треба на того, хто опирається". Якщо вона з чимось не погоджувалася, до її аргументів прислухалися: така людина дарма не скаже.

Дільничний терапевт за роки багаторічної роботи не нажила ніякого багатства, але накопичила таку величезну кількість людської любові до себе, про яку, мабуть, не здогадувалася й сама. І коли прийшла біда, любов, котру Раїса Савеліївна Щербина все життя віддавала своїм пацієнтам, тепер повертається до неї. Як вона помилялася, коли говорила, що люди не в змозі допомогти. Вони, мовляв, і самі бідують.

Не будемо про тих, хто живе не на останню копійку, але кого чужа біда не зачепила. У кожного своє поняття совісті. Однак життя — річ складна, і ніхто не знає, що з ним буде завтра.

Більшість жителів дільниці звістка про важку хворобу свого лікаря і звернення її колег про допомогу не залишили байдужими. Люди почали збирати гроші. Хтось приносив їй прямо в лікарню, хтось здавав завідуючому будинком, передавали через дільничну медсестру, заносили навіть у першу дитячу поліклініку, де працює сестра Раїси Савеліївни і на чиє ім'я відкритий благодійний рахунок у банку. У кожному конверті обов'язково записочка: "Бажаємо здоров'я рідненькій Раїсі Савеліївні", "На лікування дорогому лікарю"...

Одним із перших, хто відгукнувся, були мешканці двох сусідніх будинків на вулиці Василини — третього і шостого.

— Нас тут зовсім небагато, всього вісім сімей, — говорить завідуюча третім будинком Антоніна Пентюхова, — але всі люди здали. Може, й не багато, скільки змогли, але від щирого серця.

У будинку №11 на проспекті Комуністичному з 86 мешканців — половина пенсіонери і учасники війни, але коли з'явилося звернення про допомогу їхньому лікареві, вони відгукнулися першими.

— Немає просто таких слів, щоб передати всю любов, яку ми до неї відчуваємо, — говорить завідуюча тринадцятим будинком на проспекті Комуністичному Єлизавета Слівіна: — Я знаю Раєчку ще з Одеси, де вона працювала в поліклініці водморфлоту. Лікувалася там у неї. Якби ви знали, як уже тоді старалися потрапити на прийом саме до неї, хоч і молоденька ще була.

Усі конверти і записочки, які передають люди, Раїса Савеліївна акуратно складає докупки. Каже, коли, дасть Бог, піднімуся, піду поклонюся і скажу "спасибі" кожній людині, яка допомогла. І тій старенькій жіночці, яка принесла аж у поліклініку свої три гривні ("бо, коли збирали у будинку, в мене не було, а як же для такої людини та не дати"), і інваліду Великої Вітчизняної війни, котрий разом з грошима передав і записочку: "Моєму лікареві на лікування". МІЙ лікар — це багато значить.

Людська любов вимірюється, звісно, не грошима, але завдяки цій любові менше ніж за місяць було зібрано понад тисячу гривень. На таку суму, певно, ніхто й не сподівався. Які дорогоцінні ці гривні, відірвані від невеликої пенсії чи небагатого сімейного бюджету! Спасибі всім небайдужим людям — і від Раїси Савеліївни, і від її родини. Спасибі колективу, в якому вона працює, бо він не тільки піднявся на допомогу, звертаючись до всіх і вся, а й сам зібрав чималу суму грошей. Одноразову матеріальну допомогу виділив Кіровоградський міськвиконком. Чиясь добра душа перерахувала невелику суму на благодійний банківський рахунок. Виплатили Раїсі Савеліївні зарплату, відпускні. Назбиралося трохи більше трьох тисяч гривень. Але цього, зважаючи на виписаний у київському інституті рахунок, звичайно, мало. Тому хтозна, що довелося б робити (а час не жде: оперувати жінку треба було ще на початку квітня), якби не велика особиста допомога завідуючого обласним управлінням охорони здоров'я Володимира Бондаренка. Він чи не кожного дня телефонував до Києва, аби все-таки вирішити питання про безкоштовне виділення для нашої землячки протезу аортального клапана. Зробити це було дуже непросто. Хворих в Україні, які потребують операції на серці, багато, а кошти є у небагатьох. Тому хоч на часткову державну допомогу сподівається більшість...p>

— Якби не найактивніша допомога Володимира Васильовича, — переконаний головний лікар третьої міської лікарні Валерій Голіков, — то ми ще довго ходили б від одних дверей до інших. Самі розумієте, хвороба не жде, поки назбирають грошей. Зараз ми підлікували Раїсу Савеліївну, стан її відносно задовільний і якраз оце б зараз її прооперувати. Я зовсім недавно мав розмову з Володимиром Васильовичем, він сказав, що на 99 відсотків питання про безкоштовне надання протезу клапана та оксигінатора вирішене. Кожного дня чекаємо виклику на операцію.

* * *

Учора рано-вранці Раїса Савеліївна Щербина разом з донькою та сестрою поїхали до Києва на операцію. Просимо у долі, аби вона була вдалою.

Сама операція, за словами Володимира Бондаренка, буде проведена за державні кошти (а це більше семи тисяч гривень). Тих грошей, які взяла із собою Раїса Савеліївна Щербина, на післяопераційне лікування вистачить лише частково.

Тому родина лікаря звернулася з проханням про матеріальну допомогу до свого міського депутата. Вадим Волканов подав відповідний депутатський запит. Сума, яку він просить виділити, може бути надана тільки рішенням сесії міської ради./p>

Коли депутати зберуться на сесію, з огляду на події останнього часу, сказати важко...

Архів "ВГ-Медицина"

 06.07.06, 17:15 Викликати швидку для кіровоградської медицини
 26.05.06, 14:33 Реабілітаційний центр і дитяча лікарня залишаються у власності Кіровограда
 16.05.06, 14:12 Медичні стандарти — основа якісних медпослуг
 12.09.05, 15:46 Медицину чекають серйозні реформи
 30.08.05, 20:17 Медицина. Скорочення зачепить технічних працівників
 11.03.05, 14:15 Кіровоградська дитяча поліклініка №2 знов у приймах
 10.02.05, 19:27 Ще не епідемія. Вірус порога ще не переступив
 25.01.05, 13:13 Куди переїде дитяча поліклініка та що відбувається у медичному центрі "Добруджа"?
 24.01.05, 15:51 Любов Пивоварчук: "Завдяки програмі розвитку галузі охорони здоров'я вдалося зняти соціальну напругу в Кіровограді"
 17.09.04, 13:43 18 вересня — День фармацевтичного працівника. Найголовніше — здоров'я народу
 21.06.04, 14:39 Григорій Кузьмович: "Люди, котрі лікують, повинні бути здоровими..."
 21.06.04, 14:15 Памперси: зручно, але шкідливо
 20.05.04, 09:42 Здорове харчування. Треба знати, де купувати і як зберігати
 26.04.04, 15:33 26 квітня — День Чорнобильської трагедії. Чорнобильська осінь кіровоградських медиків
 19.04.04, 16:38 По той бік свідомості. Частина друга
 15.04.04, 17:08 По той бік свідомості. Частина перша
 18.03.04, 19:34 Нове обладнання — третій кіровоградській лікарні
 24.02.04, 13:24 Наша сім'я — команда. Наталя Яринич-Бучинська
 20.02.04, 16:03 Криміналу в медицині чимало. Це засвідчила прокурорська перевірка
 19.02.04, 16:47 Білоруські вчені створили новий препарат для лікування серцево-судин-них захворювань
 13.02.04, 14:14 Тепер Кіровоград має новітнє обладнання
 06.02.04, 18:35 Щоб поліпшити медичне обслуговування, треба не лише гроші, а й голова
 26.12.03, 17:10 Епідемії грипу в Кіровограді немає
 13.12.03, 22:19 Шлях новий, крок перший
 04.11.03, 17:31 На Кіровоградщині буде свій фонд медичного страхування
 30.10.03, 19:58 Лекарства в Украине могут подорожать
 28.10.03, 15:13 Начальника управління охорони здоров'я Кіровоградської ОДА В.Бондаренко про роботу галузі за 9 місяців 2003 р.
 22.10.03, 17:29 Сімейний лікар: усе нове — добре забуте старе
 16.10.03, 19:40 Розпочалася робота по відновленню кіровоградської лікарняної каси
 16.10.03, 16:21 На Миколаївщині ніде народити дитину
 13.10.03, 16:01 У Кіровограді — лікарняна каса, у Києві — обов'язкове медичне страхування
 28.09.03, 18:10 Есть ли вода на Марсе, или Кировоградская городская больница живет в марсианских условиях
 27.09.03, 08:02 Проблеми з водопостачанням у Кіровограді збільшують захворюваність на дизентерію
 09.09.03, 11:43 Аптека не відпускає ліки пільговикам
 05.09.03, 14:44 У Кіровограді з'являться дві новенькі карети швидкої
 01.09.03, 15:27 Випавши з дев'ятого поверху — залишився живим
 01.09.03, 15:22 Україною крокує СНІД... не минаючи Кіровоградщини
 19.08.03, 16:08 Баклажани — для товстунів бажані
 23.06.03, 15:35 Бог у поміч тобі, лікарю! Родинa Єсаулових
 20.06.03, 15:28 "На лікування — моєму лікарю". Гроші на операцію в Києві дільничному терапевту Раїсі Щербині збирали усім миром
 18.06.03, 11:03 Яку водичку п'ємо?
 15.06.03, 15:21 15 червня — День медичного працівника. Лікар — це той, кому Бог доручив рятувати людей
 03.06.03, 11:19 Добрі руки, святе серце
 02.06.03, 13:01 Хто буде сороковим?
 08.05.03, 16:30 Семінар-нарада лікарів, відповідальних за медичне обслуговування ветеранів війни
 08.05.03, 16:12 Лікарі назвали його Васятком, а мама — Костею
 08.05.03, 15:56 Економічні аспекти медичного обслуговування ветеранів війни на Кіровоградщині
 30.04.03, 00:19 Після Каховки — на карантин
 10.04.03, 16:42 У зоні ризику — більшість українців!
 09.04.03, 11:42 Контактні та віражні дітки шукають спонсорів і меценатів
 08.04.03, 18:43 Туберкульоз може протікати під маскою грипу
 18.03.03, 14:32 Пошта „Вечірки". Лікує доброта
 06.03.03, 10:02 Олексій Чалий. Найвище моє звання — лікар
 04.03.03, 17:40 Завершується ремонт та реконструкція кіровоградського обласного протитуберкульозного центру
 28.02.03, 17:14 В Кіровоградській ОДА відбулося засідання колегії управління охорони здоров'я
 28.02.03, 00:04 Кіровоград в облозі грипу
 21.02.03, 16:00 У школах Кіровограда — карантин
 20.02.03, 22:50 Про грип, бюджет і поліклініку без світла
 19.02.03, 15:42 Шлях до гастриту пролягає крізь дитинство
 17.02.03, 16:48 Обережно: грип. Ще не епідемія, але...
 12.02.03, 12:24 Кіровоградські інваліди війни безкоштовно отримуватимуть ліки
 10.02.03, 12:43 Кіровоградщина на чверть збільшено видатки на медицину
 07.02.03, 17:36 Обережно, грип! "Гонконг" наступає на Україну
 05.02.03, 11:20 Дієта для мозку
 30.01.03, 13:55 Пияцтво - прокляття слов'ян?
 29.01.03, 13:09 Белорусские медики разделяют обеспокоенность Церкви проблемой абортов
 27.01.03, 19:37 Алкоголізм - проблема суспільна
 15.01.03, 20:11 Квіти життя не цвістимуть без турботи й уваги
 15.01.03, 20:07 Щоб діабетики не залишалися сам на сам зі своїми бідами
 15.01.03, 20:05 Не вважатися хворою нацією...
 23.12.02, 13:58 Пільгові медикаменти у Кіровограді: поки що для інвалідів війни
 11.12.02, 12:03 У Кіровограді буде аптека для пільговиків
 04.12.02, 04:19 Модно бути здоровим
 03.12.02, 14:25 Кіровоградські проблеми: з точки зору депутатів. Захворів - плати. Не можеш платити - вибач
 27.11.02, 12:50 Аптека живої природи. Кукурудза звичайна
 26.11.02, 16:09 Аптека живої природи. Горобина чорноплідна (аронія)
 22.11.02, 13:51 Де і яким чином можна працевлаштуватися випускникам Кіровоградського медичного коледжу?
 18.11.02, 21:39 Аптека живої природи. Соняшник однорічний
 11.11.02, 14:25 Підсумок грибних жнив: 170 жертв
 08.11.02, 17:22 Народні засоби підвищення імунітету
 28.10.02, 12:36 Якщо ви - жінка, то ви в зоні ризику
 24.09.02, 15:44 Зоря калинового мосту. Микола Шевчук
 23.09.02, 17:33 Комп'ютерний томограф тепер є і в Кіровограді
 22.09.02, 11:29 Аптека живої природи. Буряк звичайний
 20.09.02, 17:49 Три апарати штучної нирки від німців з Меммінгема - кіровоградській обласній лікарні
 03.09.02, 13:56 Аптека живої природи (слива, морква, груша)
 30.08.02, 18:50 Розрізавши пацієнта, хірург виїхав у справах
 30.08.02, 18:48 Права пацієнтів
 14.08.02, 11:18 Cингапурский инженер патентует новый материал для зубных пломб из "оборонки"
 13.08.02, 13:58 Епідемія СНІДу: перший досвід боротьби
 13.08.02, 13:43 Тепер і мешканці села матимуть свого сімейного лікаря
 12.08.02, 23:47 Ліків від туберкульозу вистачить до кінця року
 12.08.02, 12:48 Відсутність води може призвести до епідемії хвороби боткіна
 20.07.02, 15:01 Зустріч через 35 літ
 18.06.02, 12:20 Микола Ткач: "Скільки людського горя щодня стікається до нашої лікарні..."
 25.04.02, 18:43 Рівненські гроші на медицину
 21.04.02, 15:29 Де гроші на медицину?
 29.03.02, 16:56 Кіровоградська міська стоматполіклініка відсвяткувала новосілля
 20.03.02, 14:24 Количество ВИЧ-инфицированных на Украине
 02.12.01, 17:40 Разом з Червоним хрестом - проти туберкульозу і СНІДу
 27.11.01, 15:01 У першій лікарні Кіровограда - новий діагностичний апарат
 27.11.01, 09:32 Який сценарій загибелі людства небезпечніший?

"ВГ" №4
(21.01.2005)
Украинския баннерная

Copyright © 2001–2006 "Vechirka.uafor.net" :: Design & Creation
Використання текстових матерiалiв cайту дозволяється лише з активним посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.uafor.net.
Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование текстовых материалов сайта разрешается только с активной ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.uafor.net.
Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!