ОСВІТА

Фото Олега Шрамка ПЕРШІ ВИПУСКНИКИ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ФІЛІЇ КИЇВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ ТУРИЗМУ, ЕКОНОМІКИ І ПРАВА
Наталя Карасьова, vechirka.uafor.net
29.05.2003, 12:11

У лютому ми вперше надали вам, шановні читачі, на шпальтах вісника міської ради "ВГ" інформацію про філію Київського університету туризму, економіки і права в Кіровограді. Анатолій Залевський, директор філії, пообіцяв тоді завітати ще до редакції наприкінці травня і слова свого дотримав.

Нагадаю нашим читачам, що у квітні минулого року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову "Про державну програму розвитку туризму на 2002-2010 роки", в якій, зокрема, передбачені конкретні заходи, покликані створити інтелектуальний базис — систему вищої туристичної освіти. Київський університет туризму, економіки і права визначено базовим навчальним закладом. У 1998 році була відкрита перша його філія в Кіровограді.

— Анатолію Васильовичу, сьогодні ви благословляєте у світ перших випускників. Можна зробити перші підсумки і перші висновки. Чи виправдала себе на вашому прикладі стратегія розвитку вищої освіти в Україні?

— Гадаю, так. Про це свідчить те, що на сьогодні університет має вже сім відокремлених структурних підрозділів і в планах університету нового навчального року — збільшити їх до десяти-дванадцяти. Є відповідні листи-клопотання від обласних державних адміністрацій з проханням відкрити філії і в їхніх регіонах. Причина цьому, як я вже говорив на попередній зустрічі, — гострий дефіцит наших універсальних фахівців. Як бачите, життя підтверджує мою думку. Судячи з динаміки розвитку, можна зробити висновок: шлях обрано правильний. Судіть самі: чи зміг би столичний університет задовольнити таку кількість бажаючих? Чи мали б змогу батьки забезпечити навчання своїх дітей у столиці? Коментарі, як мовиться, зайві.

— Сьогодні, практично, у кожному обласному центрі є по кілька філіалів столичних інститутів та університетів у більшості своїй економічного спрямування. Чи достатній для цього інтелектуальний базис периферії, а отже, і якісний рівень освіти?

— Питання відокремлених структурних підрозділів (а їх сьогодні на терені України близько чотирьох сотень) серйозно хвилює Міністерство освіти і науки. У нинішньому році проведена детальна перевірка філій з метою уникнення фальсифікації і зловживань. А проблема наукового потенціалу вищої школи і забезпечення навчальних закладів педагогічними кадрами вищої кваліфікації — це проблема, котра вимагає негайного вирішення. Наукове звання сьогодні, на жаль, не престижне ні в матеріальному, ні в моральному еквіваленті. Зізнаюсь чесно, ми хотіли освоїти ще одну спеціальність правового спрямування і саме з причини недостатнього забезпечення філії викладацьким складом відмовилися поки що від цієї ідеї, тому маємо на сьогодні лише одну спеціальність. Завершили повний цикл. Ліцензуємо спеціальність "Менеджмент організацій".

А кадри готуємо для себе самостійно. Методика проста: відбираємо випускників-відмінників, після четвертого курсу направляємо їх у магістратуру університету — і маємо молодих перспективних викладачів, котрі з часом стануть ядром інтелектуального базису філії.

Анатолій Залевський (Фото Олега Шрамка)

— Чи зацікавлена місцева влада наявністю в місті подібних філій?

— Ми платники всіх податків до місцевого бюджету, ми не є юридичною особою, а виступаємо від імені Київського університету, пріоритетним правом якого є зарахування та переведення студентів з курсу на курс і видача дипломів державного зразка. Всі інші питання, як освітні, так і економічні, вирішуються на місці. Гадаю, така практика виправдана. Отож, місцева влада мусить бути зацікавлена. До речі, ми тісно співпрацюємо з управлінням освіти і науки та управлінням з питань фізичної культури, спорту і туризму Кіровоградської ОДА. Окрім усіх переваг, це ще й забезпечення регіону висококваліфікованими спеціалістами туристичної та готельної галузей господарства, адже більшість студентів місцеві і визначаються з працевлаштуванням уже під час практики. До речі, ми платимо базам практики за кожного студента, хоча вони часто забезпечують наших студентів не лише проживанням, а й харчуванням. Хочу похвалитися базами практики: у Кіровограді це готелі "Європа", "Турист", турфірми "Сам", "Новіта", "Анастасія", "Азимут", "Супутник", "Наталі", ПП "Твердоступ", "Хелм", у Києві — готелі "Дніпро", "Президент-палас", кращі готелі Мукачевого, Москви, Криму та ін. У цьому році навчальна практика з активного туризму проходитиме у Мукачевому.

— Рівень підготовки ваших випускників за оцінками державних іспитів та відгуками керівників баз практики?

— Якщо оцінювати за звичною п'ятибальною системою, то середній бал значно вищий четвірки. До речі, склад Державної екзаменаційної комісії і комісії по захисту дипломних робіт, як мовиться, 50:50: викладачі університету і нашої філії, а голова Державної комісії обов'язково із Києва. Сподіваємось, оцінки об'єктивні.

Віднині наші випускники мають можливість працювати не лише у престижних туристичних фірмах та готельних комплексах, а й відкрити свою власну справу, скажімо, невеличкий готель чи туристичну фірму, адже сьогодні, та й у всі часи, це найбільш прибуткові галузі світових індустрій. Кілька цифр до слова: для 83% країн світу туризм є одним з п'яти головних джерел прибутку, а для 38% — головним. Міжнародний туризм входить до трьох найкрупніших експортних галузей господарства, поступаючись лише нафтовидобувній та автомобілебудівній. В індустрії туризму України зайнято близько двох мільйонів працюючих, налічується більше чотирьох з половиною тисяч закладів для розміщення туристів і відпочиваючих на 620000 місць. На терені Кіровоградщини станом на перше січня 2003 року зареєстровано 29 ліцензованих туристичних підприємств, 24 підприємства готельного господарства, 34 санаторно-курортні заклади тривалого перебування. Тож проблеми з працевлаштуванням наших випускників виникнуть нескоро.

— Студентське життя — щаслива пора!..

— Як ви розумієте, воно освячене романтикою походів по рідному краю, різноманітних краєзнавчих туристичних поїздок. Вони мають як оздоровче, так і пізнавальне значення. Якщо брати лише минулий навчальний рік, то це екскурсії до Києва з відвідинами університету та туристичного салону "Україна-2002", Одеси, де ознайомилися з матеріалами унікальної турвиставки "Одеса. Бот-шоу". Брали участь у туристично-патріотичному зльоті у Севастополі, гордимося участю у студентській науково-практичній конференції на IV Всеукраїнському форумі з іноземних мов "Студентська весна", де ми отримали грамоту за оригінальність ідеї у презентації рідного міста англійською мовою.

Зараз готуємося до свята першого випуску та вже традиційної, цього року третьої, обласної виставки-ярмарку "Кіровоградщина. Туризм-2003". До речі, минулого року ми отримали на ній почесну грамоту.

— Ну і, насамкінець, інформація для майбутніх ваших студентів: чи діятимуть у новому навчальному році підготовчі курси. Чи лишаєтесь ви за цією адресою?

— Підготовчі курси будуть функціонувати і в наступному році, приблизно у лютому-квітні. Вступні випробування — диктант з української мови, співбесіда з іноземної мови або географії. Набиратимемо на денну форму навчання 60 чоловік, заочну — 15-20. Лишаємося за нинішньою адресою: м. Кіровоград, вул. Короленка, 22 (медико-санітарна частина льотної академії). Телефон для довідок: 29-44-26. Третій поверх даного приміщення — це наш офіс, а четвертий у цьому році буде переобладнаний під навчальні аудиторії. Будемо розширяти свої володіння і чекати нових абітурієнтів. Адже поле діяльності для високоосвічених кадрів індустрії туризму безмежне.

Архів "ВГ-Освіта"

 19.05.06, 10:02 Кіровоградському педуніверситету потрібне нове приміщення
 10.11.05, 19:20 Лише на позитивних емоціях. Спеціальна загальноосвітня школа №1
 12.09.05, 15:40 Учителі вчителів
 30.08.05, 20:19 Готуємося до школи. Перший раз у перший клас
 11.03.05, 15:38 Велика дружна родина. Кіровоградська "Спеціальна загальноосвітня школа-дитячий садок для дітей із вадами слуху"
 05.02.05, 07:14 Педагоги і просвітяни: люди, що роблять спільну справу
 28.01.05, 16:32 Кіровоградська гімназія ім.Шевченка. Платна безплатна освіта
 28.01.05, 16:30 Кіровоградська гімназія ім.Шевченка. "Хочемо вірити, що хвиля оновлення змиє весь бруд і непотріб"
 28.01.05, 16:26 ГРОНУ — на варті порядності, професіоналізму і закону
 03.09.04, 14:11 Навчальний заклад — як домівка (Олександрійська загальноосвітня І-ІІІ ступенів школа-інтернат для дітей-сиріт і дітей...)
 03.09.04, 14:09 У селі Покотиловому Новоархангельського району Кіровоградщини відбудована сільська школа
 09.08.04, 13:09 Санітарний стан кіровоградських шкіл задовільний?
 12.05.04, 14:03 ЗАЯВА Кіровоградської обласної державної адміністрації (у зв'язку із ситуацією, що склалася навколо діяльності Кіровоградської міської гімназії імені Т.Г.Шевченка...)
 22.04.04, 15:23 Василь Сухомлинський і Кіровоградці
 20.04.04, 15:47 Кіровоградська гімназія ім.Т.Г.Шевченка. Багато галасу. А чи даремно?
 29.03.04, 13:47 "Міській раді слід звернути увагу на стан освіти в кіровограді"
 18.03.04, 20:04 Кіровоградська гімназія №5. Прокуратура порушила кримінальну справу
 18.03.04, 19:03 Вчителі української гімназії голодували і протестували
 06.02.04, 19:01 Названо кращих учителів Кіровограда
 20.11.03, 20:08 Освітянський місток: Кіровоград — Павлиш
 19.11.03, 12:51 Молодість — це стан душі, а студентство — покликання
 07.10.03, 00:21 Свято першого 40-річчя. Кіровоградська ЗОШ №34
 02.10.03, 20:33 Обдаровані діти зможуть поїхати в США
 27.09.03, 20:14 Замість лекцій — шукали квартири
 22.09.03, 16:07 Конкурс на кращий твір студентської та учнівської молоді "Люблю я ніжно місто над Інгулом"
 12.09.03, 07:42 У кіровоградські школи та дитсадки завезено 14 тонн картоплі
 09.09.03, 12:49 Начальника управління освіти і науки Кіровоградщини про підготовку освітніх закладів до нового навчального року
 01.09.03, 11:24 І фермер, і викладач. Віталій Лубинець
 28.08.03, 17:01 Лариса Костенко: "Навчальний рік розпочинаємо без боргів"
 14.08.03, 19:43 Напередодні 1 вересня. Не старі, а мудрі
 11.08.03, 20:39 Кіровоградські навчальні заклади готуються до нового навчального року
 18.07.03, 21:22 За перемогу — грамота міністерства та комп'ютер від "Кіровоградобленего"
 18.07.03, 13:01 Маленький Оксфорд, або Філософія успіху
 11.07.03, 17:39 Університет надії. Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна"
 26.06.03, 15:32 Освітянська профспілка Кіровограда подала в суд
 20.06.03, 17:41 Медалі — це лише моральний стимул
 19.06.03, 10:19 Приватна освіта. Хай тобі фортунить, "Фортуно"
 09.06.03, 12:29 Літо-2003. Де і як відпочиватимуть кіровоградські школярі
 03.06.03, 12:15 Підсумкова державна атестація — відповідальний рубіж у навчанні
 30.05.03, 15:36 Після профтехучилища — хоч до Канади
 29.05.03, 12:11 Перші випускники кіровоградської філії Київського університету туризму, економіки і права
 20.05.03, 12:21 Кіровоградський інститут комерції. Перспективи розвитку
 16.05.03, 22:53 Валерій Радул — новий ректор КДПУ
 15.04.03, 11:56 Було наче вчора (Ганна Павлівна Клюй)
 12.04.03, 13:12 Якщо родина — неблагополучна
 29.03.03, 21:39 Бюджет-2003. Допекло
 26.03.03, 16:58 Скільки учнів у Кіровограді
 11.03.03, 17:02 Учні спеціальної школи розпочали навчання в новому приміщенні
 21.02.03, 16:00 У школах Кіровограда — карантин
 21.02.03, 15:58 Відбулося розширене засідання колегії управління освіти та науки Кіровоградської ОДА
 19.02.03, 15:42 Шлях до гастриту пролягає крізь дитинство
 19.02.03, 13:16 Слідами наших виступів. Кошти на ремонт школи — після затвердження бюджету міста
 13.02.03, 17:32 "Різдвяний Ангел" відвідує кіровоградські школи
 11.02.03, 11:39 Столична університетська освіта... в Кіровограді
 02.02.03, 05:18 Кіровоградська допоміжна школа №1 змінить адресу
 21.01.03, 23:48 Учитель року (Кіровоград)
 03.01.03, 10:36 Хто ж навчить нас любити Україну?
 24.12.02, 13:05 Освітня галузь потребує підтримки
 16.12.02, 14:41 Уже десять років школа тріщить по швах. То чи дочекається вона капремонту в наступному році?
 13.12.02, 16:10 Будемо платити чи ні?
 13.12.02, 00:12 Учні молодших класів Кіровограда пішли на канікули
 24.11.02, 09:10 Громадянська освіта в кіровоградських школах
 21.11.02, 20:38 Перша десятка - в десятку
 14.11.02, 21:31 У кіровоградській ЗОШ №26 знову новосілля
 12.11.02, 15:20 Великий гріх - у старця торбу забирати. Освітяни Кіровограда обговорюють проблеми галузі з народним депутатом А.Антоньєвою
 29.10.02, 10:51 Якщо депутати підтримають програму „школярик", то дітей у Кіровограді безплатно підвозитимуть до школи
 28.10.02, 12:51 Школа-інститут на Новомиколаївці
 06.10.02, 14:02 Легше любити увесь світ, ніж одну дитину
 06.10.02, 12:50 Одна з багатьох, але така - єдина
 06.10.02, 12:46 Шлях до дітей - знання
 03.10.02, 15:19 Влада вітає вчителів
 20.09.02, 17:58 Учитель - вічний учень
 09.09.02, 14:44 Невже наші діти не заслуговують склянки молока?
 09.09.02, 14:39 Матимемо своїх дипломованих менеджерів туризму
 03.09.02, 12:39 Влада обіцяє школам легше життя
 26.08.02, 11:01 Кіровоградські заклади освіти не готові до нового навчального року
 24.08.02, 09:23 У кіровоградській ЗОШ №17 навчилися виготовляти кришки для люків
 16.08.02, 21:22 Cкільки „коштуєш", школярику, або 150 гривень за підручники
 16.08.02, 20:16 Каждый пятый выпускник высшей школы в Японии не может устроиться на работу
 13.08.02, 15:47 Дайте школам затишок! До першого дзвінка - лише три тижні
 21.07.02, 15:00 Ремонт покрівель кіровоградських шкіл у розпалі
 05.07.02, 14:16 Скільки коштують знання?
 27.06.02, 14:10 До побачення, школо! Життя кличе далі!
 27.06.02, 14:00 Кількість випускників у Кіровограді
 27.06.02, 11:36 Виплата відпускних освітянам - під контролем
 19.06.02, 11:07 "Той, хто хоче обрати собі спеціальність і вчитися, таку можливість має"
 07.06.02, 05:27 Без недовіри - до телефону довіри
 31.05.02, 11:17 Чи отримають освітяни відпускні?
 28.05.02, 12:33 Освіта Кіровоградської області. Цифри і факти
 26.05.02, 14:03 На Кіровоградщині для батьків нинішніх випускників запроваджено телефон довіри
 03.02.02, 16:42 Вчитель року-2001. Є вища роль: вона проста, як хліб

"ВГ" №4
(21.01.2005)

Кировоградська обл.
Кожній школі — міліціонера!
Украинския баннерная

Copyright © 2001–2006 "Vechirka.uafor.net" :: Design & Creation
Використання текстових матерiалiв cайту дозволяється лише з активним посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.uafor.net.
Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование текстовых материалов сайта разрешается только с активной ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.uafor.net.
Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!