ОСВІТА

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ІНСТИТУТ КОМЕРЦІЇ. ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ
Наталя Карасьова, vechirka.uafor.net
20.05.2003, 12:21

У 1993 році був започаткований перший на Кіровоградщині приватний вуз — інститут комерції. З нагоди 10-літнього ювілею — інтерв'ю з його ректором, доктором філософії, кандидатом педагогічних наук, членом-кореспондентом Міжнародної кадрової академії Наталею Василенко.

— Наталю Олександрівно, чи існує у вашому навчальному закладі довгостроковий стратегічний план розвитку? Якщо так, то назвіть ключові його розділи щодо бізнес— та менеджментосвіти.

— Безперечно. Це створення інтегрованого об'єднання І-ІІІ рівнів акредитації (школа — коледж — інститут), впровадження програми післядипломної освіти, короткотермінових програм для керівників середньої та вищої ланки управління, реалізація концепції тотального управління якістю, розробка програм та введення нових бізнес-дисциплін, таких, як "Міжнародний менеджмент", "Франчайзинг", "Операційний менеджмент", "Корпоративне управління" тощо. Це і налагодження ділового співробітництва із закордонними освітніми закладами.

— Які засадничі положення процедури набору студентів до вашого навчального закладу, у чому їхня своєрідність?

— Ми врахували такі особливості: нерівність стартових можливостей абітурієнтів із міста та сільської місцевості через значний розрив у рівнях підготовки. Хоча, будемо відвертими, високий рівень підготовки — не ґарантія, що абітурієнт стане хорошим студентом, а пізніше — спеціалістом і навпаки. Виходячи з вищесказаного, ми розробили процедуру вступу до нашого навчального закладу, яка складається з двох етапів. Перший — тестування з математики та української мови для спеціальностей "фінанси" і "облік та аудит", тестування з математики, української та англійської мов для спеціальності "маркетинг". Другий — співбесіда, головною метою якої є визначення потенційних можливостей абітурієнта. При прийнятті рішення про зарахування до інституту потенціал студента має вирішальне значення.

— Чи передбачається стратегічним планом розвитку вашого вузу налагодження зв'язків та розвитку співпраці з бізнес-компаніями?

— Кіровоградський інститут комерції плідно співпрацює з цілою низкою професійних організацій та бізнес-компаній, таких як: ЗАТ "Інтерресурси", ТОВ "Формула краси", мережа магазинів "Фокстрот", Правекс-банк, Приват-банк, Укрсоцбанк, ТОВ "Трістар", міжнародна компанія "TNT", компанія IDM (комп'ютерні технології), Новоукраїнський КХП.

Концепція стратегічного розвитку інституту на наступні три роки передбачає як подальший розвиток вже існуючих зв'язків, так і пошук нових форм співпраці. На даний момент ми на постійній основі працюємо з міським та обласним центрами зайнятості, центром підвищення кваліфікації державних службовців, клубами, асоціаціями та спілками підприємців, Торгово-промисловою палатою.

Бізнес-школа, створена на базі інституту, надає послуги підприємствам у галузі менеджменту, маркетингу та консалтингу, а також в організації та проведенні маркетингових досліджень, рекламних акцій, дизайну рекламних матеріалів, підборі та навчанні персоналу.

Окрім того, ми запрошуємо до викладання представників бізнесових компаній, організовуємо на їх базі стажування наших студентів та оглядові тури на виробничі підприємства. Представники бізнесових компаній — члени керівних (наглядових) органів навчального закладу. Можемо похвалитися зустрічами ради директорів провідних підприємств міста з викладачами.

— Безперечно, така тісна співпраця — гарант працевлаштування ваших студентів.

— Можу сказати з гордістю — проблема працевлаштування випускників давно знята з порядку денного інституту комерції.

Усі п'ятикурсники вже працевлаштовані. Визначаються з цим питанням наші студенти практично з четвертого, а дехто навіть з третього курсу. Скажу більше, вже два роки ми просто не в змозі задовольнити запити підприємств і компаній, котрі зацікавлені в отриманні працівників такого ґатунку.

— Гадаю, багато сьогоднішніх випускників вищих навчальних закладів щиро позаздрять вашим підопічним. Тож конкретніше про послуги з працевлаштування студентів.

— По-перше, протягом навчання студенти кілька разів проходять виробничу практику на підприємствах та у бізнесових компаніях, де мають змогу себе зарекомендувати. По-друге, протягом року вони постійно отримують інформацію про можливості працевлаштування, тобто про наявність вакансій на підприємствах міста.

Окрім цього, наші студенти беруть активну участь у конкурсах, проектах, виставках, олімпіадах, котрі оголошують банки, компанії, фірми на рівні міста й області, на всеукраїнському рівні. Традиційно наприкінці кожного навчального року проводимо конкурси "Міс бізнес" та "Ярмарок кар'єри", де студенти мають можливість зарекомендувати себе перед керівниками кращих підприємств Кіровоградщини, що сприяє їх працевлаштуванню задовго до закінчення вузу.

— Чи існують програми міжнародних обмінів для студентів бізнес— та менеджментпрограм у вашому навчальному закладі?

— У 2002 році наші студенти третього та четвертого курсів за спеціальністю "Маркетинг" брали участь у програмі міжнародного обміну у Вищій школі бізнесу Новий Сонч (Польща), у формі семінару за двома напрямками: "Промисловий маркетинг" та "Корпоративний менеджмент". По закінченні навчального курсу студенти виконували науково-дослідницькі роботи, основні ідеї яких були висвітлені у наукових рефератах. Як результат успішної роботи, студентка третього курсу Надія Балабанова нагороджена сертифікатом першого ступеня за успішне навчання.

У грудні 2002 року Кіровоградський інститут комерції розпочав інтенсивну підготовку по започаткуванню програми обміну з коледжем "Сільського господарства та навколишнього середовища" (відділ прикладної економіки), університет Джорджії (США). Розпочати обмін студентами планується з вересня 2003 року. Програма зорієнтована на розвиток й удосконалення менеджерських навичок у сфері сільського господарства та укріплення співробітництва двох університетів.

— Чи розробляєте проекти міжнародної співпраці на базі Кіровоградського інституту комерції?

— На даний момент розроблено два спільні проекти з міжнародної співпраці.

Перший дослідницький проект, розроблений спільно з професором відділення професійної освіти Вандою Штітт-Годес (Університет Джорджія, США) та старшим викладачем Людмилою Петровською "Визначення рівня міжкультурної адаптації Кіровоградського інституту комерції" (у рамках IREX). Основна мета проекту — підготовка українських студентів до виходу на міжнародний ринок праці.

Другий дослідницький проект називається "Новий стиль ділової мови в міжнародній торгівлі: чи готові випускники Кіровоградського інституту комерції до процесу глобалізації?" Даний проект розроблений професором міжнародної торгівлі, директором міжнародної політики університету Джорджі (США) Гленом Еймсом та старшим викладачем Л.Петровською.

Влітку 2002 року на запрошення Вищої Школи Бізнесу група наших студентів мала можливість протягом двох тижнів вивчати курси з промислового маркетингу та менеджменту в Новому Сончі. У свою чергу інститутом було розроблено програму по вивченню української та російської мов для польських студентів у Кіровограді. Підписана угода терміном на п'ять років між інститутом комерції та Вищою Школою Бізнесу (Польща) про здійснення обміну студентами та викладачами.

— Нещодавно у вас були входини в нове приміщення по вулиці Башкирській, 2. З якими надіями переступили поріг нової домівки?

— Надіємося на закріплення вищого та надійнішого становища вузу в сфері вищої освіти регіону та України і на визнання інституту лідером у галузі навчальних технологій та інновацій.

А з нагоди десятиліття хочу подякувати всім, хто робив інституту ім'я. Це і викладачі, і студенти та їхні батьки, котрі повірили в нас, котрі нас вибрали і, думаю, не помилилися. Альтернативна вища освіта в Кіровограді довела свою життєздатність, склавши достойну конкуренцію державній освіті. Наш девіз — "Бути кращими!". Гадаю, ми цього досягнемо.

Підтвердженням цієї оптимістичної заяви послугує лист, котрий у передсвяткові дні надійшов до інституту комерції. Дозволю собі процитувати з нього один абзац:

"Ми хотіли б поінформувати Вас про завершення процесу відбору вищих навчальних закладів, які матимуть можливість скористатися технічною допомогою у рамках проекту "Бізнесменеджментосвіта в Україні" (BMEU), що здійснюється за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (АМР США)".

Слід зазначити, що понад 80 вищих навчальних закладів України висловили зацікавленість і подали заяви на участь у даному проекті. 54 з них відвідали експерти з Польщі, США й України. Було відібрано лише 25 вищих навчальних закладів України, які візьмуть участь у діяльності проекту. В гідній компанії національних університетів — "Львівська політех-ніка", Одеський ім.Мечникова, Дніпропетровський фінансово-економічний, Київський економічний, Донецький технічний — за №19 Кіровоградський інститут комерції. Шлях до визнання був довжиною в 10 років.

Архів "ВГ-Освіта"

 19.05.06, 10:02 Кіровоградському педуніверситету потрібне нове приміщення
 10.11.05, 19:20 Лише на позитивних емоціях. Спеціальна загальноосвітня школа №1
 12.09.05, 15:40 Учителі вчителів
 30.08.05, 20:19 Готуємося до школи. Перший раз у перший клас
 11.03.05, 15:38 Велика дружна родина. Кіровоградська "Спеціальна загальноосвітня школа-дитячий садок для дітей із вадами слуху"
 05.02.05, 07:14 Педагоги і просвітяни: люди, що роблять спільну справу
 28.01.05, 16:32 Кіровоградська гімназія ім.Шевченка. Платна безплатна освіта
 28.01.05, 16:30 Кіровоградська гімназія ім.Шевченка. "Хочемо вірити, що хвиля оновлення змиє весь бруд і непотріб"
 28.01.05, 16:26 ГРОНУ — на варті порядності, професіоналізму і закону
 03.09.04, 14:11 Навчальний заклад — як домівка (Олександрійська загальноосвітня І-ІІІ ступенів школа-інтернат для дітей-сиріт і дітей...)
 03.09.04, 14:09 У селі Покотиловому Новоархангельського району Кіровоградщини відбудована сільська школа
 09.08.04, 13:09 Санітарний стан кіровоградських шкіл задовільний?
 12.05.04, 14:03 ЗАЯВА Кіровоградської обласної державної адміністрації (у зв'язку із ситуацією, що склалася навколо діяльності Кіровоградської міської гімназії імені Т.Г.Шевченка...)
 22.04.04, 15:23 Василь Сухомлинський і Кіровоградці
 20.04.04, 15:47 Кіровоградська гімназія ім.Т.Г.Шевченка. Багато галасу. А чи даремно?
 29.03.04, 13:47 "Міській раді слід звернути увагу на стан освіти в кіровограді"
 18.03.04, 20:04 Кіровоградська гімназія №5. Прокуратура порушила кримінальну справу
 18.03.04, 19:03 Вчителі української гімназії голодували і протестували
 06.02.04, 19:01 Названо кращих учителів Кіровограда
 20.11.03, 20:08 Освітянський місток: Кіровоград — Павлиш
 19.11.03, 12:51 Молодість — це стан душі, а студентство — покликання
 07.10.03, 00:21 Свято першого 40-річчя. Кіровоградська ЗОШ №34
 02.10.03, 20:33 Обдаровані діти зможуть поїхати в США
 27.09.03, 20:14 Замість лекцій — шукали квартири
 22.09.03, 16:07 Конкурс на кращий твір студентської та учнівської молоді "Люблю я ніжно місто над Інгулом"
 12.09.03, 07:42 У кіровоградські школи та дитсадки завезено 14 тонн картоплі
 09.09.03, 12:49 Начальника управління освіти і науки Кіровоградщини про підготовку освітніх закладів до нового навчального року
 01.09.03, 11:24 І фермер, і викладач. Віталій Лубинець
 28.08.03, 17:01 Лариса Костенко: "Навчальний рік розпочинаємо без боргів"
 14.08.03, 19:43 Напередодні 1 вересня. Не старі, а мудрі
 11.08.03, 20:39 Кіровоградські навчальні заклади готуються до нового навчального року
 18.07.03, 21:22 За перемогу — грамота міністерства та комп'ютер від "Кіровоградобленего"
 18.07.03, 13:01 Маленький Оксфорд, або Філософія успіху
 11.07.03, 17:39 Університет надії. Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна"
 26.06.03, 15:32 Освітянська профспілка Кіровограда подала в суд
 20.06.03, 17:41 Медалі — це лише моральний стимул
 19.06.03, 10:19 Приватна освіта. Хай тобі фортунить, "Фортуно"
 09.06.03, 12:29 Літо-2003. Де і як відпочиватимуть кіровоградські школярі
 03.06.03, 12:15 Підсумкова державна атестація — відповідальний рубіж у навчанні
 30.05.03, 15:36 Після профтехучилища — хоч до Канади
 29.05.03, 12:11 Перші випускники кіровоградської філії Київського університету туризму, економіки і права
 20.05.03, 12:21 Кіровоградський інститут комерції. Перспективи розвитку
 16.05.03, 22:53 Валерій Радул — новий ректор КДПУ
 15.04.03, 11:56 Було наче вчора (Ганна Павлівна Клюй)
 12.04.03, 13:12 Якщо родина — неблагополучна
 29.03.03, 21:39 Бюджет-2003. Допекло
 26.03.03, 16:58 Скільки учнів у Кіровограді
 11.03.03, 17:02 Учні спеціальної школи розпочали навчання в новому приміщенні
 21.02.03, 16:00 У школах Кіровограда — карантин
 21.02.03, 15:58 Відбулося розширене засідання колегії управління освіти та науки Кіровоградської ОДА
 19.02.03, 15:42 Шлях до гастриту пролягає крізь дитинство
 19.02.03, 13:16 Слідами наших виступів. Кошти на ремонт школи — після затвердження бюджету міста
 13.02.03, 17:32 "Різдвяний Ангел" відвідує кіровоградські школи
 11.02.03, 11:39 Столична університетська освіта... в Кіровограді
 02.02.03, 05:18 Кіровоградська допоміжна школа №1 змінить адресу
 21.01.03, 23:48 Учитель року (Кіровоград)
 03.01.03, 10:36 Хто ж навчить нас любити Україну?
 24.12.02, 13:05 Освітня галузь потребує підтримки
 16.12.02, 14:41 Уже десять років школа тріщить по швах. То чи дочекається вона капремонту в наступному році?
 13.12.02, 16:10 Будемо платити чи ні?
 13.12.02, 00:12 Учні молодших класів Кіровограда пішли на канікули
 24.11.02, 09:10 Громадянська освіта в кіровоградських школах
 21.11.02, 20:38 Перша десятка - в десятку
 14.11.02, 21:31 У кіровоградській ЗОШ №26 знову новосілля
 12.11.02, 15:20 Великий гріх - у старця торбу забирати. Освітяни Кіровограда обговорюють проблеми галузі з народним депутатом А.Антоньєвою
 29.10.02, 10:51 Якщо депутати підтримають програму „школярик", то дітей у Кіровограді безплатно підвозитимуть до школи
 28.10.02, 12:51 Школа-інститут на Новомиколаївці
 06.10.02, 14:02 Легше любити увесь світ, ніж одну дитину
 06.10.02, 12:50 Одна з багатьох, але така - єдина
 06.10.02, 12:46 Шлях до дітей - знання
 03.10.02, 15:19 Влада вітає вчителів
 20.09.02, 17:58 Учитель - вічний учень
 09.09.02, 14:44 Невже наші діти не заслуговують склянки молока?
 09.09.02, 14:39 Матимемо своїх дипломованих менеджерів туризму
 03.09.02, 12:39 Влада обіцяє школам легше життя
 26.08.02, 11:01 Кіровоградські заклади освіти не готові до нового навчального року
 24.08.02, 09:23 У кіровоградській ЗОШ №17 навчилися виготовляти кришки для люків
 16.08.02, 21:22 Cкільки „коштуєш", школярику, або 150 гривень за підручники
 16.08.02, 20:16 Каждый пятый выпускник высшей школы в Японии не может устроиться на работу
 13.08.02, 15:47 Дайте школам затишок! До першого дзвінка - лише три тижні
 21.07.02, 15:00 Ремонт покрівель кіровоградських шкіл у розпалі
 05.07.02, 14:16 Скільки коштують знання?
 27.06.02, 14:10 До побачення, школо! Життя кличе далі!
 27.06.02, 14:00 Кількість випускників у Кіровограді
 27.06.02, 11:36 Виплата відпускних освітянам - під контролем
 19.06.02, 11:07 "Той, хто хоче обрати собі спеціальність і вчитися, таку можливість має"
 07.06.02, 05:27 Без недовіри - до телефону довіри
 31.05.02, 11:17 Чи отримають освітяни відпускні?
 28.05.02, 12:33 Освіта Кіровоградської області. Цифри і факти
 26.05.02, 14:03 На Кіровоградщині для батьків нинішніх випускників запроваджено телефон довіри
 03.02.02, 16:42 Вчитель року-2001. Є вища роль: вона проста, як хліб

"ВГ" №4
(21.01.2005)

Кировоградська обл.
Кожній школі — міліціонера!
Украинския баннерная

Copyright © 2001–2006 "Vechirka.uafor.net" :: Design & Creation
Використання текстових матерiалiв cайту дозволяється лише з активним посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.uafor.net.
Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование текстовых материалов сайта разрешается только с активной ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.uafor.net.
Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!