ПРИВАТНА ОСВІТА

Володимир Василенко (Фото Олега Шрамка) ХАЙ ТОБІ ФОРТУНИТЬ, "ФОРТУНО"
Наталя Карасьова, vechirka.uafor.net
19.06.2003, 10:19

Ситуація з так званою приватною освітою в Україні — не нова. Приватні освітні заклади у нас почали з'являтися ще в другій половині ХІХ століття, і окремі з них проіснували навіть до початку 1917 року. Потім більшовицька влада практично покінчила з приватною освітою як буржуазною забаганкою. Процес відродження розпочався аж через сімдесят років. Глобальні трансформаційні процеси, що відбуваються в усіх сферах суспільного життя нашої держави, визначають напрям і характер пошуків освітян. Мусимо визнати: на часі питання перегляду концептуальних положень системи освіти. Про це розмова з Володимиром ВАСИЛЕНКОМ, професором, доктором педагогічних наук, ректором Педагогічної Академії, дійсним членом Міжнародної кадрової Академії, головою координаційної ради Дніпропетровського відділення Міжнародного фонду "Відродження", засновником приватного навчально-виховного комплексу "Фортуна" та його директором — Людмилою ЛІКАРЕНКО.

ПРОБЛЕМА
Володимир ВАСИЛЕНКО:
-Наша концепція навчально-виховної роботи — це індивідуальний підхід до кожної дитини: виявлення здібностей, природних задатків, таланту, психологічних особливостей і їх розвиток та вдосконалення. Скажіть, будь ласка, чи можливо це у державній загальноосвітній школі при наявності 35-40 учнів у класі?

На жаль, на 21,3 тисячі державних шкіл в Україні припадає лише близько 200 приватних. У той же час у Великобританії, наприклад, діє майже 2500 шкіл, котрі не залежать ні від центральної влади, ні від місцевої адміністрації. Серед них відомі у всьому світі закриті привілейовані школи Ітон, Херроу та ін.

Гадаю, потрібно змінити перш за все ідеологію освіти. Ще Сократ, навчаючи своїх учнів, не засмічував їхній мозок нікому не потрібними базами даних, а вчив їх думати, слугував повитухою мислі.

Така освіта дає можливість впевнено почувати себе в суспільстві, що розвивається в нестабільних умовах, бути ерудованим, уміти передбачати результати своїх рішень, вільно володіти кількома іноземними мовами, комп'ютером, вміло організовувати своє життя, долаючи будь-які перешкоди, домагатися безконфліктного вирішення проблем і в майбутньому забезпечувати благополуччя своєї сім'ї.

Хотілося б надіятись на державну підтримку, зокрема з питань пільгового оподаткування, адже питання приватної освіти продовжує перебувати на вістрі уваги українського суспільства.

ЕЛІТНА ШКОЛА
Людмила ЛІКАРЕНКО:
— Ідея створення приватних навчальних закладів виникла не на порожньому місці. Як мовиться, попит породжує пропозицію. Стрімка майнова диференція суспільства поставила вимогу елітного навчання. З одного боку люди бізнесу настільки зайняті, що не в змозі опікуватися власними дітьми, з другого — вони хочуть бачити їх освіченими, ерудованими, впевненими, надійними, самостійними, культурними.

Згідно з цими вимогами вилаштовувалась концепція навчально-виховного комплексу "Фортуна", котрий розпочав свою діяльність 1 вересня 2000 року. Комплекс передбачає такі ступені: дитячий садок — школа — економіко-правовий коледж — Інститут комерції — Педагогічна Академія. Це, по суті, освітній консорціум. Ми абсолютно переконані, що дієво починати готувати дитину до школи слід з дитячого садка. Тоді ми добре знатимемо її фізичний стан, розумові здібності, спостерігатимемо її розвиток з раннього віку. Перше і найголовніше завдання новоствореного навчально-виховного закладу — це становлення і розвиток людської особистості, її взаємин у колективі, суспільстві та природі, тобто, у площині безпосередньої педагогічної практики акцент робиться на творчій діяльності, а формування технічних навичок має підпорядкований характер. Педагогічний колектив "Фортуни" керується філософією добротворення. Кожна дитина має навчитися бути щасливою і дарувати щастя іншим. Школа — це світ, у якому живе дитина, він мусить бути добрим і справедливим.

А якщо говорити конкретно про переваги нашого навчально-виховного комплексу, то це:

— невелика наповнюваність класів (по 10-12 учнів);

— відлагоджений навчальний процес і кращі вчителі (шість кандидатів наук, вісім учителів вищої категорії, п'ять — першої категорії);

— індивідуальний підхід до кожного учня, враховуючи його розумові, фізичні, психологічні особливості (для дітей з послабленим здоров'ям складаються індивідуальні програми);

— новітні технології навчання (комп'ютери, ділові ігри, тренінги);

— зв'язок через Інтернет із закордонними школами і вузами;

— можливість безперервної освіти: НВК "Фортуна" — економіко-правовий коледж — Інститут комерції — Педагогічна Академія;

— поглиблене вивчення англійської мови із запрошенням до викладання спеціалістів із Великобританії та США;

— поглиблене вивчення інформатики з першого класу та доступ в Інтернет;

— факультативи за інтересами;

— спортивні секції (айкидо, йога, баскетбол, плавання, теніс);

— повний день (з 8.00 до 17.00);

— забезпечення підручниками;

— бібліотека, відеотека, аудіотека;

— зустрічі з цікавими людьми, входження в інтелектуальну еліту;

— психологічна служба;

— навчання менеджменту і бізнесу;

— система виховання хороших манер (етика, естетика);

— система безпеки;

— медичне обслуговування;

— повноцінне харчування.

Ось ті 20 чинників, за якими ви мусите обрати нашу школу, якщо вам не байдуже майбутнє ваших дітей. До всіх вищезгаданих переваг додам: це нестандартні, творчі підходи до організації навчально-виховного процесу. І чи не найголовніше: "Фортуна" — це справжня дружна добропорядна родина.

Нагадую, що діти перебувають у школі цілий день. І вихователі-наставники не лише організовують їхнє дозвілля, допомагають виконувати домашні завдання (при потребі призначається консультація викладачів-предметників), вони — порадники і розрадники дітям у всіх їхніх проблемах.

Погодьтеся, це принципи сімейного, народного виховання. Ми прагнемо дуже тісно співпрацювати з батьками. Враховуючи побажання кожного, вилаштовуємо спільну концепцію. Батьки — активні учасники навчально-виховного процесу.

У дев'ятому класі учні роблять вибір подальшого навчання. Той, хто обирає економіко-правовий коледж, за рішенням членів комісії коледжу, присутніх на екзаменах дев'ятикласників, та співбесіди, зараховується до цього навчального закладу. Як правило, це потенційні студенти Інституту комерції або ж Педагогічної Академії.

Ті, що обирають інший шлях, продовжують навчання до одинадцятого класу і, залежно від обраної професії, отримують поглиблені знання з певних предметів, скажімо, хімії, біології чи фізики і математики. Складаємо для кожного індивідуальні плани навчання. Наші випускники не потребують репетиторів, усі вони стовідсотково вступають до вищих навчальних закладів.

"ДІТИ-ПІДПРИЄМЦІ"

Англійський бізнесмен Пітер Маілс став ініціатором міжнародної програми "Діти-підприємці". До участі в конкурсі була залучена і "Фортуна". Дві дитячі фірми діяли протягом року у стінах навчально-виховного комплексу. І все в них було по-дорослому: правління, бухгалтер, менеджер. Вони самостійно випускали продукцію, вели облік, знаходили засоби її реалізації, рахували прибуток, визначали рентабельність виробництва. В ігровій формі діти освоювали на практиці поняття бізнес-план, прибуток, рентабельність. Зокрема, прикладом бізнес-проекту можна назвати і газету "Фортуна", яка випускалася під редакцією учня Михайла Згривця.

Віриться: інформаційна магістраль, особистісно орієнтована система навчання зумовлять основу взаємостосунків учителів і учнів. Вона в педагогіці співпраці, а основна її мета — допомогти кожній дитині знайти себе, спробувати осягнути всесвіт свого "я", проявитися в улюбленій справі, відчути радість творчості.

Тож нехай тобі фортунить, "Фортуно". Ти — на дорозі в майбутнє.

P.S. Ми чекаємо вас за адресою: вулиця Шевченка, 21/27. Приймальна комісія. Телефони: 24-63-41, 35-13-21.

Архів "ВГ-Освіта"

 19.05.06, 10:02 Кіровоградському педуніверситету потрібне нове приміщення
 10.11.05, 19:20 Лише на позитивних емоціях. Спеціальна загальноосвітня школа №1
 12.09.05, 15:40 Учителі вчителів
 30.08.05, 20:19 Готуємося до школи. Перший раз у перший клас
 11.03.05, 15:38 Велика дружна родина. Кіровоградська "Спеціальна загальноосвітня школа-дитячий садок для дітей із вадами слуху"
 05.02.05, 07:14 Педагоги і просвітяни: люди, що роблять спільну справу
 28.01.05, 16:32 Кіровоградська гімназія ім.Шевченка. Платна безплатна освіта
 28.01.05, 16:30 Кіровоградська гімназія ім.Шевченка. "Хочемо вірити, що хвиля оновлення змиє весь бруд і непотріб"
 28.01.05, 16:26 ГРОНУ — на варті порядності, професіоналізму і закону
 03.09.04, 14:11 Навчальний заклад — як домівка (Олександрійська загальноосвітня І-ІІІ ступенів школа-інтернат для дітей-сиріт і дітей...)
 03.09.04, 14:09 У селі Покотиловому Новоархангельського району Кіровоградщини відбудована сільська школа
 09.08.04, 13:09 Санітарний стан кіровоградських шкіл задовільний?
 12.05.04, 14:03 ЗАЯВА Кіровоградської обласної державної адміністрації (у зв'язку із ситуацією, що склалася навколо діяльності Кіровоградської міської гімназії імені Т.Г.Шевченка...)
 22.04.04, 15:23 Василь Сухомлинський і Кіровоградці
 20.04.04, 15:47 Кіровоградська гімназія ім.Т.Г.Шевченка. Багато галасу. А чи даремно?
 29.03.04, 13:47 "Міській раді слід звернути увагу на стан освіти в кіровограді"
 18.03.04, 20:04 Кіровоградська гімназія №5. Прокуратура порушила кримінальну справу
 18.03.04, 19:03 Вчителі української гімназії голодували і протестували
 06.02.04, 19:01 Названо кращих учителів Кіровограда
 20.11.03, 20:08 Освітянський місток: Кіровоград — Павлиш
 19.11.03, 12:51 Молодість — це стан душі, а студентство — покликання
 07.10.03, 00:21 Свято першого 40-річчя. Кіровоградська ЗОШ №34
 02.10.03, 20:33 Обдаровані діти зможуть поїхати в США
 27.09.03, 20:14 Замість лекцій — шукали квартири
 22.09.03, 16:07 Конкурс на кращий твір студентської та учнівської молоді "Люблю я ніжно місто над Інгулом"
 12.09.03, 07:42 У кіровоградські школи та дитсадки завезено 14 тонн картоплі
 09.09.03, 12:49 Начальника управління освіти і науки Кіровоградщини про підготовку освітніх закладів до нового навчального року
 01.09.03, 11:24 І фермер, і викладач. Віталій Лубинець
 28.08.03, 17:01 Лариса Костенко: "Навчальний рік розпочинаємо без боргів"
 14.08.03, 19:43 Напередодні 1 вересня. Не старі, а мудрі
 11.08.03, 20:39 Кіровоградські навчальні заклади готуються до нового навчального року
 18.07.03, 21:22 За перемогу — грамота міністерства та комп'ютер від "Кіровоградобленего"
 18.07.03, 13:01 Маленький Оксфорд, або Філософія успіху
 11.07.03, 17:39 Університет надії. Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна"
 26.06.03, 15:32 Освітянська профспілка Кіровограда подала в суд
 20.06.03, 17:41 Медалі — це лише моральний стимул
 19.06.03, 10:19 Приватна освіта. Хай тобі фортунить, "Фортуно"
 09.06.03, 12:29 Літо-2003. Де і як відпочиватимуть кіровоградські школярі
 03.06.03, 12:15 Підсумкова державна атестація — відповідальний рубіж у навчанні
 30.05.03, 15:36 Після профтехучилища — хоч до Канади
 29.05.03, 12:11 Перші випускники кіровоградської філії Київського університету туризму, економіки і права
 20.05.03, 12:21 Кіровоградський інститут комерції. Перспективи розвитку
 16.05.03, 22:53 Валерій Радул — новий ректор КДПУ
 15.04.03, 11:56 Було наче вчора (Ганна Павлівна Клюй)
 12.04.03, 13:12 Якщо родина — неблагополучна
 29.03.03, 21:39 Бюджет-2003. Допекло
 26.03.03, 16:58 Скільки учнів у Кіровограді
 11.03.03, 17:02 Учні спеціальної школи розпочали навчання в новому приміщенні
 21.02.03, 16:00 У школах Кіровограда — карантин
 21.02.03, 15:58 Відбулося розширене засідання колегії управління освіти та науки Кіровоградської ОДА
 19.02.03, 15:42 Шлях до гастриту пролягає крізь дитинство
 19.02.03, 13:16 Слідами наших виступів. Кошти на ремонт школи — після затвердження бюджету міста
 13.02.03, 17:32 "Різдвяний Ангел" відвідує кіровоградські школи
 11.02.03, 11:39 Столична університетська освіта... в Кіровограді
 02.02.03, 05:18 Кіровоградська допоміжна школа №1 змінить адресу
 21.01.03, 23:48 Учитель року (Кіровоград)
 03.01.03, 10:36 Хто ж навчить нас любити Україну?
 24.12.02, 13:05 Освітня галузь потребує підтримки
 16.12.02, 14:41 Уже десять років школа тріщить по швах. То чи дочекається вона капремонту в наступному році?
 13.12.02, 16:10 Будемо платити чи ні?
 13.12.02, 00:12 Учні молодших класів Кіровограда пішли на канікули
 24.11.02, 09:10 Громадянська освіта в кіровоградських школах
 21.11.02, 20:38 Перша десятка - в десятку
 14.11.02, 21:31 У кіровоградській ЗОШ №26 знову новосілля
 12.11.02, 15:20 Великий гріх - у старця торбу забирати. Освітяни Кіровограда обговорюють проблеми галузі з народним депутатом А.Антоньєвою
 29.10.02, 10:51 Якщо депутати підтримають програму „школярик", то дітей у Кіровограді безплатно підвозитимуть до школи
 28.10.02, 12:51 Школа-інститут на Новомиколаївці
 06.10.02, 14:02 Легше любити увесь світ, ніж одну дитину
 06.10.02, 12:50 Одна з багатьох, але така - єдина
 06.10.02, 12:46 Шлях до дітей - знання
 03.10.02, 15:19 Влада вітає вчителів
 20.09.02, 17:58 Учитель - вічний учень
 09.09.02, 14:44 Невже наші діти не заслуговують склянки молока?
 09.09.02, 14:39 Матимемо своїх дипломованих менеджерів туризму
 03.09.02, 12:39 Влада обіцяє школам легше життя
 26.08.02, 11:01 Кіровоградські заклади освіти не готові до нового навчального року
 24.08.02, 09:23 У кіровоградській ЗОШ №17 навчилися виготовляти кришки для люків
 16.08.02, 21:22 Cкільки „коштуєш", школярику, або 150 гривень за підручники
 16.08.02, 20:16 Каждый пятый выпускник высшей школы в Японии не может устроиться на работу
 13.08.02, 15:47 Дайте школам затишок! До першого дзвінка - лише три тижні
 21.07.02, 15:00 Ремонт покрівель кіровоградських шкіл у розпалі
 05.07.02, 14:16 Скільки коштують знання?
 27.06.02, 14:10 До побачення, школо! Життя кличе далі!
 27.06.02, 14:00 Кількість випускників у Кіровограді
 27.06.02, 11:36 Виплата відпускних освітянам - під контролем
 19.06.02, 11:07 "Той, хто хоче обрати собі спеціальність і вчитися, таку можливість має"
 07.06.02, 05:27 Без недовіри - до телефону довіри
 31.05.02, 11:17 Чи отримають освітяни відпускні?
 28.05.02, 12:33 Освіта Кіровоградської області. Цифри і факти
 26.05.02, 14:03 На Кіровоградщині для батьків нинішніх випускників запроваджено телефон довіри
 03.02.02, 16:42 Вчитель року-2001. Є вища роль: вона проста, як хліб

"ВГ" №4
(21.01.2005)

Кировоградська обл.
Кожній школі — міліціонера!
Украинския баннерная

Copyright © 2001–2006 "Vechirka.uafor.net" :: Design & Creation
Використання текстових матерiалiв cайту дозволяється лише з активним посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.uafor.net.
Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование текстовых материалов сайта разрешается только с активной ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.uafor.net.
Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!