КРИМІНАЛ

МАРШ МЕНДЕЛЬСОНА ЗВУЧИТЬ І...ЗА ҐРАТАМИ
Оксана Лункан, vechirka.uafor.net
30.04.2003, 13:19

Переді мною — високі тюремні холодні мури. Що за ними? Тут — на волі — пахне весною. І я схиляю голову перед її силою. Вона — чарівниця — пробуджує від затяжної сплячки природу і вселяє в людські душі надію. У кожного та надія своя. У цих стареньких і посивілих батьків, терплячих дружин, люблячих сестер, що разом зі мною чекають зустрічі під залізними дверима виправної колонії №6 із найріднішими — нехай і засудженими, — не згасає надія побачити їх на волі. Їхні кошики наповнені всякою-всячиною і... Великодніми пасками, від яких віє домашнім затишком і теплом. "Засуджені — теж люди!" — пригадуються слова однієї відповідальної особи. Для більшості з них родина — це остання надія, вона, що б там не сталося, не відвернеться і не зрадить. Їм хочеться у це вірити. Їм хочеться мати життєвий стимул, майбутнє. Адже останній шанс можуть дати лише рідні, кохані люди.

"ВОНА ПРИНЕСЛА В ТЮРМУ КВІТИ, А Я ПОДАРУВАВ ЇЙ ... КОХАННЯ"

Я в кімнаті для довготривалих зустрічей, яка нагадує номер дешевого готелю. Ліжка, стіл, стільці — нічого особливого. Таких кімнат тут більше десятка. У коридорі — загальна кухня, душ, туалет. Чутно жіночі голоси — дружини приїхали провідати своїх чоловіків. Побачення (відповідно до законодавства), дозволяється раз на квартал, причому воно може тривати до трьох діб.

— Знайомтесь, це — Геннадій Миколайович, — представив мені невисокого на зріст чоловіка в окулярах Микола Пипенко, заступник начальника із соціально-психологічної роботи в/к №6, — Геннадію Миколайовичу 53 роки. В колонію потрапив у 1990 році, хоча сидить з 1989. Це вже його друга ходка.

— А за що вас було покарано?

— Та ну... (Неохоче йде на контакт чоловік. — Авт.) Вбив людину...

— ???

— Отримав 15 років, для мене тоді це було сильне потрясіння, фактично вирок ви-креслював із життя найкращі роки. Сенсу не бачив.

— А рідні у вас були?

— Ні. Через це психологічно було дуже важко. Відсидів шість років, і дружина мого друга запропонувала написати листа одній жінці. Я написав. Це було в 1995 році, а через чотири роки ми одружилися — прямо тут, у колонії.

Таміла Федорівна (так звати його половину), за словами мого співрозмовника, звичайна жінка, яка розлучилася з чоловіком. До зустрічі з Геннадієм Миколайовичем вона не була знайома із представниками, як кажуть, злочинного світу. Має двох дорослих дітей — сина і доньку.

— У мене з ними гарні стосунки, — говорить чоловік. — Нещодавно дружина приходила разом з донькою на побачення.

Геннадій Миколайович так і не зміг відповісти, як йому вдалося завоювати дружину. Зізнався лише, що у своєму першому листі свідомо не написав їй, за що відбуває покарання, щоб не шокувати. Відкрився пізніше, коли рибка, мабуть, потрапила на гачок.

Геннадій Миколайович створив сім'ю вперше у своєму житті. До речі, дружина погодилася взяти його прізвище.

— Дуже важливо знати, що в тебе є рідні, які чекають, тоді є перспектива і бажання все зробити для того, щоб достроково вийти на волю, — говорить 53-річний засуджений за вбивство...

Він прекрасний механік. Його бригада ремонтує станки.

— У мене невелика зарплата — 160 гривень, але я намагаюся допомагати своїй сім'ї.

— Геннадію Миколайовичу, часто доводиться читати оголошення в газетах. І красиві, і розумні, і з серйозними намірами хочуть познайомитися з жінками, а в кінці дрібними літерами вказано адресу: в/к.

— Засуджені досить часто дають оголошення в газети. Це ще один спосіб знайомства. Зав'язується листування, буває, що пари одружуються і живуть довго. У мене є друг, який уже звільнився і зараз разом з дружиною мешкає в Керчі, займається риболовлею. У них прекрасна сім'я. Звичайно, є непоодинокі випадки, коли жінки залишають своїх чоловіків.

Я попросила мого співрозмовника пригадати день реєстрації шлюбу, якийсь момент, що ніколи не забудеться.

— Нас розписували в холі — поряд з кімнатами для побачень. Сама церемонія тривала 15 хвилин. Дружина принесла квіти.

— А з вашого боку був якийсь подарунок?

— ... Кохання!

ШІСТЬ ЛИСТІВ ІЗ ЗОНИ

Про листи із зони ходять легенди. Кажуть, що там є штатні писарчуки, які народжують красиві листи, причому за всіх. Геннадій Миколайович писав дружині самостійно. Хоча й не заперечив, що таких випадків немає.

Я торкнулася цієї теми не випадково. Років десять тому мені довелося листуватися із засудженим. Він вважав, що суд виніс несправедливе рішення і писав у різні інстанції. Так лист його потрапив у громадську організацію, в якій я працювала. Я відповіла. Мій лист був коротким, сухим і офіційним. Через кілька тижнів мама засудженого принесла товстий конверт. Я була просто шокована. Олександр писав, що мій лист для нього був, як ковток свіжого повітря. Він детально розповів про своє життя, свою історію — його посадили за згвалтування. Мене вразило те, що Олександр довірив мені найпотаємніше. А ще об'єм листа — дрібним почерком списано шкільний зошит(!). Подібних вісточок із зони я отримала шість. Зі свого боку вивіряла кожне слово, перечитувала, викреслювала фрази, які могли б образити його чи дати надію на довге листування. Його сповіді були сердечними, він шукав рідну душу. Чесно кажучи, мені більше ніколи не доводилося читати щось подібне. Його останній лист був тактовно категоричним. Хлопець хотів з'ясувати стосунки, раз і назавжди. Тому поставив мене перед вибором — або я продовжую листування, або ж замовкаю.

Я вибрала останнє. Листи від Олександра я зберегла напам'ять...

10 ШЛЮБІВ — ЗА РІК

У другу та четверту п'ятницю місяця у виправній колонії №6 народжуються нові сім'ї. Щоправда останнім часом молодят значно поменшало. За минулий рік у колонії зареєстрували лише 10 шлюбів, а в дев'яностих було і 250 у рік.

Валерій Голобородько, заступник начальника із соціально-психологічної роботи управління державного департаменту з питань виконання покарань у Кіровоградській області каже, що пов'язане це зі зміною законодавства.

— Сьогодні бажаючі зареєструвати шлюб повинні мати паспорти нового зразка, а більшість засуджених їх не мають. Або ж інша причина. Приходила до мене на прийом одна дівчина. Її наречений сидить у колонії №6, розлучений. Але для того, щоб їм побратися, необхідна довідка про його розлучення, яку видають тільки особисто в руки. Жінка навіть шукала правду в Києві, але закон є закон.

Сам механізм підготовки і реєстрації шлюбів майже не відрізняється від тих, які проводять на волі. Наречена звертається у відділ реєстрацій актів громадянського стану, заповнює свою частину спільної заяви, а потім приносить її у відділ по контролю за виконанням судових рішень департаменту, в якому зберігаються особисті справи засуджених. Через цей відділ оформляє спільну заяву і наречений, а через місяць шлюб реєструється прямо на території колонії.

Старший інспектор відділу Лариса Барабанова, яка працює в колонії 20 років, ділиться своїми враженнями.

— Ой, чого тут тільки не побачиш! Наречені є різні (від 20 до 60 років). Буває, прийде молоденька, скромна, цікавиться, за що сидить її жених. А ти їй напряму — тікай, дитино, звідси поки не пізно. Деякі дякують, а деякі кажуть, що у них — велике кохання. Є співмешканки, які хочуть узаконити стосунки, щоб мати право на довготермінові побачення.

ЗАМІСТЬ ЕПІЛОГУ

Листуватися чи не листуватися із засудженим, а тим паче одружуватися з ним, це справа особиста. Проте будьте пильними. Адже і з вами може статися ось така історія. Через газету засуджені познайомилися з молодими дівчатами із райцентру. Адресу вказали — Яновського, 50. Написали, що вони служать у спецпідрозділі і їх готують до виконання секретних операцій. Хіба таких джентльменів можна було не покохати? Звичайно, настав час побачення. Четверо дівчат приїхали в Кіровоград, знайшли вулицю, будинок... Одна дівчина не витримала правди і знепритомніла. Медикам колонії довелося надавати їй допомогу...

Архів "ВГ-Кримінал"

 23.05.06, 14:31 Засудженні на шляху каяття
 07.10.05, 15:20 В Кіровоградській області амністовано 144 засуджених
 12.08.05, 12:26 В Україні поширюється наркоманія
 24.06.05, 16:18 Суд залишив Хільченкові міру запобіжного заходу у вигляді застави
 17.06.05, 13:44 По фонду "Артеміда" — з добром до людей" прокуратура порушила третю кримінальну справу
 27.05.05, 13:52 Гусячі яйця і кнуряче м'ясо — дієтичні харчі?
 25.02.05, 12:32 Трьох жителів суд Чернігівської області визнано винними у використанні фальшивих відкріпних талонів
 21.02.05, 15:00 Паління нетверезого чоловіка стало причиною його смерті
 15.02.05, 13:16 В Кіровограді зафіксовано випадки шахрайства з застосуванням підробних посвідчень та печаток неіснуючого підприємства
 02.07.04, 13:31 Знаєте хабарників — зробіть так, щоб про них дізналися інші
 21.06.04, 14:25 Чорні справи не від чорного металу
 21.06.04, 14:20 Залізниця, підроблені документи і держбезпека
 14.06.04, 14:06 За останні два роки на території Кіровоградщини скоєно один мільйон 249 крадіжок енергетичного устаткування
 11.06.04, 01:14 Прокуратура Кіровограда має запитання до колишнього директора "Кіровоградводоканалу"
 09.04.04, 14:11 Податківці закрили 77 підприємств, які торгували спиртним
 08.04.04, 17:35 Суд вирішив. У ролі шахрая — працівник спецінспекції
 29.03.04, 16:23 Про те, як начальник колонії потоваришував із в'язнем
 29.03.04, 10:04 Бюджет ледь не втратив вісімнадцять мільйонів
 18.03.04, 19:24 Розбійників затримали на кіровоградщині
 09.03.04, 17:25 Незаконному розмитненню автомобілів сприяли працівники митниці та МРЕВ ДАІ
 09.03.04, 17:24 За вирощування маку — покарання
 05.03.04, 14:49 Скільки КГЗКОРу пішло на металобрухт?
 03.03.04, 14:41 Хто заправляє "конвертами"?
 02.03.04, 15:46 Справу проти заступника начальника Кіровоградського обласного управління юстиції передано до суду
 02.03.04, 16:37 Працівника кіровоградської митниці затримали в момент отримання хабара
 26.02.04, 19:43 Вибух розкрито. Підривника затримано
 20.02.04, 16:03 Криміналу в медицині чимало. Це засвідчила прокурорська перевірка
 20.02.04, 16:00 По місту зі зброєю
 19.02.04, 19:18 Кіровоградського в'язня-утікача затримали на станції в Смілі
 18.02.04, 00:21 За тяганину у справі Михайловича — до дисциплінарної відповідальності
 13.02.04, 13:46 "На зоні я був, як вареник у маслі..."
 26.01.04, 12:30 Підсумки операції "Канікули"
 26.01.04, 12:04 Крадіїв державного хліба спіймано на гарячому
 26.01.04, 12:01 Кіровоградським самогонникам було непереливки
 26.12.03, 17:13 У цьому році на Кіровоградщині було скоєно 8886 злочинів, розкрито 7119
 26.12.03, 17:09 Уже підробляють нові акцизні марки
 19.12.03, 08:04 "Металісти". Відповідальність за всією суворістю закону
 17.12.03, 11:16 Поворот в деле Лазаренко. Процесс "калифорнийского узника" затянуть не удается
 14.12.03, 20:01 Де знайти фальшиві гроші? Місце треба знати!
 12.12.03, 10:15 Податкова міліція Кіровоградської області вилучила 30 тисяч пляшок незаконної горілки
 29.11.03, 09:12 Співробітники ДАІ відтепер можуть вилучати водійські посвідчення
 28.11.03, 14:17 Контрабанда, вона і в Африці контрабанда
 28.11.03, 08:19 Підпільний цех дислокувався у кіровоградському гаражі
 28.11.03, 08:19 Підпільний цех дислокувався у кіровоградському гаражі
 20.11.03, 19:30 Заради спортивного інтересу
 20.11.03, 11:39 Телезлодія спіймали у засідці
 14.11.03, 15:27 Олександрійська бабуся в ролі наркоділера
 14.11.03, 08:14 Новомиргородці крадуть залізобетон
 30.10.03, 20:20 Прокуратура Кіровоградської області порушила кримінальну справу проти працівників Кіровоградської митниці
 28.10.03, 16:17 Автомобільні злодії — аси та віртуози?
 24.10.03, 13:21 Зі школи — у жебраки?
 17.10.03, 17:09 Правоохоронці вилучають урожай конопель. "Накрито" ціле село!
 17.10.03, 17:06 Крах операції "Роги й копита"
 17.10.03, 16:55 податківцю за хабар у 600 зелений — п'ять статей кримінального кодексу
 13.10.03, 15:16 Розтаскують "Червону зірку"
 13.10.03, 15:13 Кіровоградцю інкримінують крадіжку чотирьох ноутбуків
 09.10.03, 17:39 Херсонські королі металобрухту
 03.10.03, 15:01 Попереджено вбивство на замовлення. Олег Панібратенко лишився живий...
 03.10.03, 14:13 Юна отаманша
 03.10.03, 14:12 З початку року прокуратурою Запорізької області притягнуто до відповідальності 2618 посадових осіб
 02.10.03, 17:52 На Миколаївщині за крадіжку соняшникового насіння до відповідальності притягнуто 16 посадових осіб хлібоприймального пункту
 29.09.03, 13:24 Підпільників накрили
 28.09.03, 17:33 Слухається справа полковника
 22.09.03, 14:36 Операція "Урожай": викрито конвертаційний центр
 22.09.03, 14:33 Кіровоградська Олексіївка — слава великої стихійної бійні
 22.09.03, 13:45 Цукор, який гірчить
 18.09.03, 21:28 СБУ шукає крадіїв зерна
 16.09.03, 20:01 У погоні за шарою, або Як не стати агентом loн (лохом)
 12.09.03, 17:14 Викрито ще один канал поставки наркотиків до Кіровограда
 12.09.03, 17:10 Об'єкт злочину — олександрійська прокуратура
 11.09.03, 19:10 Гастролер
 09.09.03, 11:41 Рейд санітарно-епідеміологічної станції по кіровоградській Новоолексіївці
 20.08.03, 14:04 Правовий нонсенс як спосіб уникнення покарання
 19.08.03, 16:11 Пенсіонер обдурив комунальників
 19.08.03, 11:27 Торгував набоями?
 12.08.03, 12:58 Як боротися з хабародавцями? На кілька годин кореспондент "Вечірки" стала членом екіпажу дорожньо-патрульної служби
 11.08.03, 16:19 Наркозлочинність у Кіровограді тримають етнічні клани?
 08.08.03, 16:05 Заявити на себе в міліцію... випадково
 08.08.03, 16:01 ДПА виявляє порушення на ринку с/г продукції Кіровоградщини
 08.08.03, 09:44 В Кіровограді загострилася криміногенна обстановка. Продовжуємо озброюватись?
 08.08.03, 00:11 Лівак на прилавки не потрапив
 06.08.03, 19:51 На Хмельниччині виявлено серйозні порушення стану додержання законодавства під час формування цін на харчові продукти, збереження й використання зерна
 30.07.03, 20:25 У Києві накрито підприємство-шахрай, що займалося працевлаштуванням громадян за кордоном
 19.07.03, 00:38 Ціни на хліб: криміналу чимало
 18.07.03, 22:23 "Вечірка" міліцейським "УАЗом" з черговим нарядом ППСМ на патрулюванні нічного Кіровограда
 15.07.03, 15:05 Уже "кидають" і контори
 15.07.03, 15:04 "Домушники" відпочивають. Грабіжники працюють. Удень...
 14.07.03, 11:31 Про кого дбав власник?
 14.07.03, 03:06 Великий "кидок"
 11.07.03, 00:02 Меморіал загиблим воїнам-червонозорівцям у Великій Вітчизняній війні у Кіровограді. Вандалів знайдено
 09.07.03, 15:18 Вишліть хабар поштою...
 09.07.03, 14:11 Мігрантам довелося несолодко
 08.07.03, 12:43 Не всі поспішають розлучатися зі зброєю добровільно
 08.07.03, 09:44 А ви вже й забули, що це — злочин?... (проституція)
 07.07.03, 16:13 "Бомбанули" банкомат
 07.07.03, 16:09 "Виставив" аптеку
 30.06.03, 15:00 У полоні наркоти
 26.06.03, 18:32 Дрібну "рибу" піймали. А велику?
 23.06.03, 15:22 Пенсіонери — постачальники зілля
 20.06.03, 18:02 Зміни у кримінальному судочинстві — прямий шлях до уникнення відповідальності?
 18.06.03, 13:23 Чому не виконуються рішення судів?
 18.06.03, 10:47 Розбірки між бджолярами
 13.06.03, 12:37 Куди потечуть ріки фальсифікованої горілки?
 10.06.03, 14:01 Аптека чи магазин дурману?
 10.06.03, 12:25 А сказали б: "Населення заборгувало..."
 10.06.03, 09:16 "Полягла" в боротьбі з колорадським жуком
 08.06.03, 12:38 Позбиткувалися над банком
 07.06.03, 05:06 Конкуренти?
 03.06.03, 10:11 Оренда з багатьма невідомими
 02.06.03, 07:52 Комерційного шпигуна спіймали. Замовника не знайшли
 22.05.03, 15:03 Проблема без вирішення? Металісти, як шпигуни. Так само шкодять державі
 22.05.03, 14:50 "Продовольча" програма. Велика стихійна бойня
 19.05.03, 09:58 Справа рук сільських байкерів?
 30.04.03, 13:19 Марш Мендельсона звучить і...за ґратами
 25.04.03, 11:10 Резонансна справа. Олександр Нікулін на волі
 22.04.03, 13:50 Злочин і кара. Здобували гроші на горілку...
 22.04.03, 10:58 Ще один підпільний пункт прийому брухту металів
 21.04.03, 15:41 Злочинців, які залягли, знайдено
 21.04.03, 15:40 Александр Никулин освобожден из-под стражи
 21.04.03, 14:31 Гастролерка з Донеччини
 21.04.03, 11:04 "Випивон і закусон" коштуватимуть кількох років за ґратами
 18.04.03, 16:12 Справа Нікуліна. Вирок буде винесено 21 квітня
 18.04.03, 13:05 Напад на Олександра Трав'янка: трьох затримано, четвертого шукають
 18.04.03, 12:28 Неповнолітні йдуть у наступ
 16.04.03, 12:47 Битва з криміналом
 14.04.03, 16:37 Кримінальний метал скуповують легальні пункти
 13.04.03, 20:16 Земля — ласий шматочок для злочинців
 11.04.03, 15:13 Підробити можна все. Фіскальні чеки теж
 11.04.03, 09:47 Соцпрацівниця "кинула" бабусю на три тисячі гривень
 10.04.03, 19:12 На зоні мріють про умовно-дострокове звільнення
 10.04.03, 12:19 Рік обмеження волі за торгівлю. Підпільною горілкою
 09.04.03, 11:41 Невиплата зарплати — це теж кримінал
 09.04.03, 07:57 "Металіст" отримав чотири роки ув'язнення
 08.04.03, 18:48 Олександр Нікулін. Два роки і місяць неволі
 08.04.03, 18:45 Набої знайшли. Де ж зброя?
 08.04.03, 15:10 26 незаконних пільговиків
 08.04.03, 11:18 Затримано "металістів"-оригіналів
 07.04.03, 20:31 Винне... Безробіття матері?
 04.04.03, 00:51 Чиїх рук справа? (Напад на Олександра Трав'янко)
 01.04.03, 15:07 „Кидалово" на ринку нерухомості
 01.04.03, 09:37 Дати дитині життя — радість. Відібрати — страшний гріх
 31.03.03, 13:52 Дбала про своїх дітей. Чужих — труїла наркотичним зіллям
 31.03.03, 13:26 Яка кіровоградська вулиця буде наступною?
 31.03.03, 10:12 Хто зупинить продаж цигарок біля кіровоградських шкіл?
 28.03.03, 10:28 Наліт на ювелірний бутик: напевно, то були "гастролери"
 28.03.03, 04:11 Злочин — справа підліткова?
 26.03.03, 11:13 Наркоторгівля процвітає. На жаль
 25.03.03, 12:20 Особливо небезпечний злочинець переховувався в Кіровограді
 25.03.03, 09:11 Відпрацювання Ульянівського району Кіровоградщини
 24.03.03, 15:07 Гранату вчитель приніс у клас...
 24.03.03, 12:38 Не на тих натрапив
 21.03.03, 16:51 Економічна злочинність. І знову фальсифікат?
 21.03.03, 10:10 Кінцевим зупинкам — чистоту і порядок!
 19.03.03, 14:00 „Чи вам потрібен самогонний апарат?"
 19.03.03, 13:45 За що мене судити?
 19.03.03, 09:58 Грівся „буржуйкою": згоріло шість гаражів
 18.03.03, 12:59 "Металева лихоманка" навесні набуває більшого розмаху
 18.03.03, 10:11 Шара — тільки для лохів
 14.03.03, 07:18 Верховний суд сказав своє слово (справа про нанесення тяжких тілесних ушкоджень екс-голові обласної організації ДемПУ Ігорю Клочеку)
 13.03.03, 12:58 Вдаримо по "піратах"!
 12.03.03, 13:22 Базар. Вокзал. Колеса
 12.03.03, 08:06 Неякісне м'ясо на ринки не потрапило
 11.03.03, 15:53 Пограбували співробітника СБУ
 09.03.03, 12:19 Користувався пільгами незаконно
 06.03.03, 00:04 Пожежа на "Червоній зірці"
 05.03.03, 14:59 Бандитизм по-Кіровоградськи
 03.03.03, 18:01 Розбійники тікали. Загубили пістолет
 28.02.03, 08:19 Якби не колесо... (дорожня пригода на автошляху Ульянівка — Миколаїв)
 27.02.03, 18:17 Знам'янську "лавочку" по набору людей для роботи у Москві прикрили
 26.02.03, 13:53 Під слідством — "домушники"
 26.02.03, 10:14 Школяр з "косячком" — явище звичне?
 25.02.03, 17:21 Кулькові ручки, що стріляють
 25.02.03, 14:14 Малолітній умілець
 25.02.03, 08:17 І двері відчиняти не потрібно
 24.02.03, 14:41 Викрадені автомобілі, які розшукував Інтерпол, знайдено
 22.02.03, 02:01 Велику партію наркотиків вилучили у селищі Новому
 14.02.03, 14:57 Симпатична дівчина тепер знайомитиметься у в'язниці
 14.02.03, 12:34 Колишній токар став наркохіміком
 12.02.03, 10:34 Операція "Грабіжник"
 11.02.03, 12:20 Від кого охороняв?
 11.02.03, 11:49 Знайшов собі клопіт
 10.02.03, 14:53 Одним злочинцем поменшало
 10.02.03, 14:51 За древньою методикою
 10.02.03, 13:06 Гроші чи мораль? Чужих дітей не шкода...
 07.02.03, 18:08 П'яний катався. Добре, що його вчасно зупинили правоохоронці, а то без лиха не обійшлося б...
 04.02.03, 15:23 Неповнолітні злочинці. Коротка статистика по Кіровоградщині за 2002-й рік
 30.01.03, 21:09 Міліцейські наряди у Кіровограді таки діють
 29.01.03, 13:22 Кіровоградські байкери готуються до весни?
 29.01.03, 12:42 Наркотики в навчальних закладах Кіровограда - явище звичне?
 28.01.03, 10:48 Справа Нікуліна. Стан здоров'я підсудного погіршився
 28.01.03, 10:42 Заповідь „Не кради" залишається актуальною
 28.01.03, 10:37 Минулого року 12 тисяч 343 водії Кіровоградщини сіли за кермо в нетверезому стані!
 27.01.03, 18:33 Треба знати, де шукати
 27.01.03, 18:22 Велика крадіжка медикаментів
 27.01.03, 10:37 А „металісти" знову за своє
 26.01.03, 12:42 ...Полюють за телевізорами
 25.01.03, 09:18 Злодії грабують „золотих" жінок...
 24.01.03, 10:12 Суд сказав... Закон цього разу - на боці споживача
 22.01.03, 15:38 Підробних справ майстер
 21.01.03, 06:43 Викрадачів затримано
 20.01.03, 21:17 Хтось перевдягається у Діда Мороза, а хтось - у міліціонера
 19.01.03, 13:42 Заробляли на наркотичному зіллі
 18.01.03, 12:19 Металістам і сніг не завада
 17.01.03, 09:42 Новітні шахрайські технології
 16.01.03, 23:41 Відпрацювання кіровоградської Балашівки
 14.01.03, 11:43 Чому соколи не літають? Пальне є. Але воно... Розкрадається
 03.01.03, 21:24 Справа Нікуліна. Свідки на засідання не з'явилися. Випадковий збіг обставин?
 03.01.03, 15:03 Справа Ревуцького і компанії - є вирок!
 27.12.02, 15:55 Операція "Ялинка"
 27.12.02, 15:53 На подарунки?
 27.12.02, 15:51 І знову сліди "металістів"
 24.12.02, 12:24 Попереджено вбивство на замовлення
 23.12.02, 10:26 Не мав водій клопоту і дав... хабара
 22.12.02, 13:43 Самостріл
 21.12.02, 18:18 Знову кляті металісти
 17.12.02, 11:29 Операція "Квартира"
 17.12.02, 08:14 Солодке слово "хабар"?
 16.12.02, 14:32 Підпалювача затримали на гарячому
 15.12.02, 13:39 Зима, холоди й ... Пожежі
 14.12.02, 11:17 І без грошей, і без насіння
 13.12.02, 08:14 а якщо поїзд - під укіс?
 10.12.02, 11:39 Мовчати вже несила
 06.12.02, 01:12 Руйнівні дії "металістів"
 04.12.02, 09:18 Кіровоградські „Конфіскатори"
 03.12.02, 14:20 Місцевий детектив. УБОЗівець був п'яний, убив людину
 02.12.02, 20:14 Зерно приваблює... Злочинців
 02.12.02, 20:08 У Добровеличківці полювали на зброю?
 02.12.02, 13:19 Спроби суїциду
 02.12.02, 07:14 Відлуння війни
 29.11.02, 09:18 Викрадений в Олександрії "ВАЗ-2108" знайдено у Києві
 29.11.02, 01:03 Перед судом - торговці людьми
 28.11.02, 23:48 Справа Нікуліна. Не дозволили лікуватися у цивільній лікарні
 26.11.02, 16:28 Викрито ще одного викрадача голубого палива
 25.11.02, 20:24 Помогите найти Дмитрия и Дениса Карпенко
 25.11.02, 20:15 "Металісти" працюють на КГЗКОРі
 21.11.02, 20:40 Валютний шахрай
 21.11.02, 20:37 Обстріляли будинок
 19.11.02, 14:33 Місцевий детектив. Червоні троянди і білий шарф
 18.11.02, 22:13 Викрадач мобілок отримав умовне покарання
 16.11.02, 12:18 Чи варто купувати таке м'ясо?
 15.11.02, 12:54 Економіка у полі зору злочинців
 12.11.02, 11:14 Їздили по селах, розплачувалися „фантиками"
 08.11.02, 16:13 Суцільне зло через наркотики
 08.11.02, 07:14 Зброя приваблює злочинців
 06.11.02, 10:32 Голодне студентське життя змусило?
 01.11.02, 12:46 Хороший смак, погані перспективи
 01.11.02, 00:16 Пов'язали за дріт
 28.10.02, 12:40 Наркотики не лише шкодять здоров'ю
 25.10.02, 04:14 Справа Нікуліна - в Києві
 24.10.02, 23:15 Хто мав підірватися „завдяки" тротиловій шашці?
 22.10.02, 14:22 Зброя як один із видів чорного бізнесу на Rіровоградщині?
 22.10.02, 14:16 Не виплатив зарплату - сідай за ґрати
 20.10.02, 16:18 "Металеві" злочини/ крадуть щодня. Навіть світлофори
 19.10.02, 10:42 Затримано викрадача худоби
 16.10.02, 14:41 Чи чисті у кіровоградських міліціонерів руки?
 11.10.02, 00:47 Справа Нікуліна. Слово - за верховним судом україни
 07.10.02, 15:57 Де держслужбовець узяв диплом?
 07.10.02, 09:19 Варення зі смаком наркоти
 04.10.02, 15:18 Ще одна незаконна газова врізка
 27.09.02, 13:05 Водогін „Дніпро-Кіровоград" jбкрадають
 24.09.02, 16:37 Глухарі
 20.09.02, 18:01 „Модний" спосіб помсти
 13.09.02, 15:44 Знайдено свідка у справі олександра олійника
 09.09.02, 14:43 Операція „Рецидивіст"
 09.09.02, 14:42 Металістів затримано
 09.09.02, 14:41 Зазіхнув на чуже майно
 06.09.02, 10:11 Справа Нікуліна. Слухання перенесено
 30.08.02, 20:31 Чи дочекається Кіровоградський екс-мер О.В.Нікулін правосуддя?
 30.08.02, 18:35 Пограбування по-сільському
 30.08.02, 18:29 Наркоту перевозили „Запорожцем"
 26.08.02, 09:17 Керівництво двох кіровоградських ринків притягнуто до адмінвідповідальності
 24.08.02, 17:31 Майданчики з приймання брухту. Хто кого?
 16.08.02, 20:19 Кіровоградські злодії пішли у відпустку? Чи подалися на південь?
 16.08.02, 20:14 В швейцарском банке обнаружен 6-миллионный счет личного секретаря экс-президента Аргентины Менема
 16.08.02, 17:31 Захисники вітчизни чи охоронці бізнесменів?
 16.08.02, 16:30 60 літрів „ширки" тільки в одній квартирі
 16.08.02, 13:04 Хабарництво викоренити неможливо?
 13.08.02, 13:52 На території перевірених приватних структур лише троє: сторож, собака і... амброзія. Остання - найнебезпечніша
 13.08.02, 13:46 Хто ти, "полковнику"?..
 12.08.02, 05:11 І не орав, і не сіяв, а урожай зібрав
 11.08.02, 23:41 З "баксами" - в кукурудзу
 11.08.02, 22:18 На дорогах Кіровоградської області неспокійно
 24.07.02, 04:24 Це солодке слово "хабар"
 21.07.02, 09:00 Не бийте міліціонерів. Не треба
 20.07.02, 17:39 Підпільникам перекрили кисень
 20.07.02, 13:43 Оперативно-профілактичне відпрацювання Кіровоградської області
 20.07.02, 11:04 Обережно: фальшиві гроші!
 20.07.02, 10:28 Літня спека - час виникнення пожеж
 12.07.02, 11:09 У результаті перестрілки на Знам'янщині чотирьох чоловіків убито, дев'ятьох - поранено
 05.07.02, 12:20 Відлуння війни
 05.07.02, 10:36 Продавав ... порно
 05.07.02, 09:43 Одним наркопритоном поменшало
 04.07.02, 14:43 Олександр Нікулін у лікарні, але під арештом
 25.06.02, 16:48 Сфера злочину - економіка
 21.06.02, 23:58 А горло не застудили?
 21.06.02, 23:35 Небезпечний продукт до продажу не дійшов
 21.06.02, 11:07 Діти і вулиця - кримінальний тандем?
 21.06.02, 06:48 Викрадач газу відповідатиме перед законом
 18.06.02, 19:31 Скільки коштує квартира для судді?
 17.06.02, 18:42 Антибізнес. "Пірати" ще не перевелися
 17.06.02, 13:48 Місто в пітьмі. Хлопці - самі по собі, а мішок з дротами - сам по собі?
 07.06.02, 09:11 39 нелегальних пунктів викрито правоохоронцями Кіровоградщини у ході операції "метал"
 07.06.02, 08:03 Злодії полюють на... туалети
 07.06.02, 02:15 Куди пішли гроші?
 06.06.02, 16:42 Як боротися з хабародавцями?
 06.06.02, 12:04 Користувалася доступом?
 02.06.02, 10:01 Батьки хлопців, яких засуджено за побиття Ігоря Клочека, звертаються до журналістів
 02.06.02, 09:11 Технологія злочину. Нечесна листоноша
 01.06.02, 05:28 Викрито групу осіб, які торгували наркотиками
 31.05.02, 07:15 Вбито кримінального авторитета. Розбірки?
 27.05.02, 16:46 Об'єкт злодіїв - алюмінієвий посуд. І не тільки
 26.05.02, 12:17 Технологія злочину. Псевдоматеріальна допомога
 25.05.02, 10:15 Потурбуйтеся про охорону свого авто
 24.05.02, 09:42 Кому завадив львівський "Колос"?
 21.05.02, 12:05 Снизился уровень преступности в Одессе
 17.05.02, 06:05 Резонансна справа. Вирок оскаржуватимуть
 17.05.02, 05:57 Справа Нікуліна. Слухання перенесено на липень
 17.05.02, 03:19 Шахраї отримали чужі субсидії
 14.05.02, 14:01 Изъятие незаконно хранящегося оружия в донецкой области
 14.05.02, 13:55 В Україні вперше порушено кримінальну справу проти ВІЛ-терориста
 26.04.02, 14:32 Що вам наливають?
 26.04.02, 12:58 Похищения сверхсекретных устройств - обычное дело у украинских силовиков?
 12.04.02, 15:24 Неудачная попытка работников Новоархангельского сельсовета в "надои" субсидий
 12.04.02, 00:55 "Телефонним терористам" буде несолодко
 11.04.02, 20:13 "Препод в законе"
 11.04.02, 20:10 Долар обирає Житомирщину, фальшивий долар
 29.03.02, 18:14 За спокій на наших вулицях - всією громадою
 29.03.02, 18:12 Металісти продовжують наступати
 15.03.02, 17:00 Кримінал. Резонансний злочин розкрито
 15.03.02, 14:22 ЗаЕдУкраинцев бьют
 15.03.02, 14:15 Совершено разбойное нападение на базу Запорожского завода цветных металлов
 25.02.02, 22:59 Справа Нікуліна слухатиметься після виборів
 18.02.02, 15:02 Справа Нікуліна. На етапі попереднього розгляду
 18.02.02, 10:51 Резонансна справа. Дорожнє пограбування чи маскарад для податківців?
 15.02.02, 13:39 Вимагання. А простіше - рекет
 03.02.02, 17:02 Жиголо, або Чоловік з панелі: "...на хліб з доброю ковбасою вистачає"
 28.01.02, 16:36 216 крадіжок - жодного винного
 18.01.02, 16:11 Справа Нікуліна знову у Комсомольську
 18.01.02, 16:09 Позов до держави
 18.01.02, 15:31 Справа про вбивство Ігоря Клочека: у вівторок буде вирок
 11.01.02, 12:39 Боротьба з металокрадіями. Факти на папері і в житті
 17.12.01, 17:45 Кіровоград - місто без мера
 07.12.01, 19:01 Міліція затримала підозрюваних у нападі на журналіста "Вечірньої газети"
 07.12.01, 18:58 Зникли цінні рідкісні книги
 07.12.01, 18:55 "Ви - пішаки у цій грі...". Справа Ігоря Клочека
 07.12.01, 18:51 Не весь урожай у коморах...
 02.12.01, 18:38 Справа Нікуліна. Дев'ять місяців неволі: коли і який "народиться" вирок?
 02.12.01, 18:08 Резонансна справа. Суд триває: слідство, виявляється, було специфічним
 02.12.01, 18:07 Є така проблема: сусід... У тебе гості. А мені не спати до ранку?
 30.11.01, 08:21 Дільничним потрібна допомога
 27.11.01, 14:54 Місцевий детектив. Для алібі - на операційний стіл
 27.11.01, 14:47 Хай живе "корупціонер"!
 17.11.01, 14:11 Щипачі
 11.11.01, 15:52 Несподіваний поворот у справі Клочека. Адвокату погрожували!
 09.11.01, 13:48 Порушив правила обгону й опинився в лікарні

"ВГ" №4
(21.01.2005)
















Украинския баннерная