ЕКОНОМІКА. УКРАЇНА

Пенсійна реформа: плюси і мінуси. Ганна ФІЛІПОВА: "НЕСОЛОДКО ЗАРАЗ НІ ПЕНСІОНЕРАМ, НІ НАШИМ ПРАЦІВНИКАМ"

Фото Олександра КОЛОМИНОВА Ольга ПИЛИПЕНКО, Vechirka.uafor.net
26.02.2004, 13:06

Майже сім років українців переконували у необхідності проведення в державі пенсійної реформи, а коли на початку нинішнього січня вони відчули результати цієї реформи, з'ясувалося, що нічого, крім гіркого розчарування, більшості громадян вона не принесла. Правда, той, перший проект пенсійного закону, розроблений за сприянням фахівців відповідних міжнародних організацій ще в 1998 році, у багатьох моментах кардинально відрізняється від остаточної його редакції, за яку проголосували депутати Верховної Ради України влітку минулого року.

Як задумувалося на початку розробки цього важливого реформаційного документа, він мав стати єдиним пенсійним законом у державі, увібравши в себе норми близько двадцяти діючих на той час в Україні законодавчих актів, де йшлося про призначення пенсій різним (в основному за професійною ознакою) категоріям громадян. Це було б і логічно, і справедливо, роз'яснювали розробники законопроекту, оскільки в державі, яка взялася за глобальне реформування всіх своїх галузей, треба позбутися відомчого підходу у пенсійному забезпеченні, адже складають кошти у єдиний, так би мовити, пенсійний котел усі разом, а беруть звідти по-різному.

За ці сім років не тільки двічі змінився склад Верховної Ради, змінилася значною мірою ідеологія закону, його переробляли вздовж і впоперек, доповнюючи принципово важливими, на думку авторів поправок, змінами і пропозиціями, багато з яких при розгляді чергового варіанту закону, відстоювалися з боєм, а коли порозуміння не досягалось, проект відправляли на чергове доопрацювання. В результаті тільки п'ята його редакція, як консенсусний варіант різних ідеологічно-політичних переконань і поглядів, у липні 2003 року набула нарешті статусу закону, який і почав діяти з нинішнього січня.

На жаль, депутати Верховної Ради України, змінивши в процесі реформування пенсійне забезпечення на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, не спромоглися (чи не побажали) змінити інший принципово важливий момент — відомчість у призначенні пенсій. Благі наміри ініціаторів реформи так і залишились побажаннями, а держава продовжує ділити своїх пенсіонерів на звичайних і кастових, коли пенсія одних може складати 91 гривню 19 копійок, а інших, кому вона призначається за відомчим законом, де і принцип її нарахування зовсім інший, — 2660 гривень. Більше просто законодавство не дозволяє.

Такого величезного розриву між мінімальною і максимальною пенсією немає в жодній країні світу, у нас — є. І якщо це результат реформування, то дуже сумний результат...

Оптимісти кажуть, що всього відразу досягти не можна, особливо в такій складній сфері, як пенсійна, де роками культивувалось елітне становище частини пенсіонерів серед усіх інших, і законодавчо виправити ситуацію не так просто. Треба йти до досягнення мети поступово.

Можливо, й так, але в державі, яка з усіх сил переконує світову громадськість у своєму бажанні стати цивілізованою, як мінімум незрозумілою є ситуація, коли одні на свою пенсію ледве перебиваються, а інші — розкошують. Причому і ті, й інші протягом життя працювали, відраховували, небезпідставно вважаючи, що ці кошти забезпечать їм спокійну старість...

Закон "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", який почав діяти з 2004 року, надій пенсіонерів поки що не виправдав. Замість обіцяного високими урядовцями суттєвого перерахунку пенсій (напередодні прийняття закону та й після його проголосування засоби масової інформації рясніли коментарями, що пенсії зростуть у середньому на 25 відсотків), донарахували більшості людей по кілька гривень — до встановлених раніше максимальних 150. Інакше як знущанням пенсіонери такий перерахунок не називають. Навіщо взагалі було носитися із цією реформою, обурюються люди, якщо обіцяли одне, а вийшло, в результаті, зовсім інше.

Найбільший шквал емоцій і запитань у перші тижні дії нового закону прийняли на себе місцеві пенсійні органи.

У начальника управління пенсійного забезпечення головного управління Пенсійного фонду в Кіровоградській області Ганни ФІЛІПОВОЇ на робочому столі акуратно розкладені стоси паперів. Один із них — суцільні запитання від пенсіонерів та організацій, що стосуються нового пенсійного закону.

— Із чим найбільше звертаються до вас люди, що хочуть знати? — цікавлюсь у Ганни Василівни.

— Чому розмір пенсії підвищився лише на 6 гривень 30 копійок? А це і є якраз оті 4,2 відсотка, про які йде мова у постанові Кабінету Міністрів №1783 від 20 листопада минулого року.

— Але ж ця постанова, зокрема четвертий її пункт, гласить, що на 4,2 відсотка підвищується розмір трудових пенсій особам, які не одержали право на таке підвищення після перерахунку їх пенсій відповідно до статті 43 Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". То що, у нас більшість пенсіонерів після перерахунку, проведеного за новим законом, образно кажучи, вийшли в мінусі і тільки й можуть сподіватися на ці 4,2 відсотка? А як тоді із тими роз'ясненнями і Міністра праці та соціальної політики, і представників Пенсійного фонду України, що пенсія в середньому зросте на 25 відсотків?

— Я вам відповім так: у різних людей пенсія зросла по-різному. Справді, більше все-таки тих, кому дораховано 6 гривень 30 копійок, але є і дуже суттєві суми. Давайте пройдемося по цифрах.

У Кіровоградській області на 1 січня 2004 року на обліку перебуває 330853 пенсіонери. Перерахунок пенсії проведено 288487 із них. Від 10 до 50 гривень нараховано 33196 пенсіонерам, від 50 до 200 гривень — майже 22 тисячам. Це в основному ті люди, які отримували досить високу зарплату, порівняно із середньою по народному господарству за відповідний період. Це льотчики, шахтарі, металурги, залізничники.

У середньому по області, після проведених перерахунків, пенсії зросли приблизно на 13 відсотків.

— Добре, давайте тоді розглянемо проблему перерахунків трохи в іншому плані. На конкретному, так би мовити, прикладі. Дві наші співробітниці пішли на пенсію практично одночасно — у липні 2002 року. Одній із них нарахували, згідно з її трудовим стажем і розміром середньої зарплати, 278 гривень, іншій — 276 гривень, але виплачували обом по 150 гривень. Оскільки існувала визначена державою межа у розмірі виплати. Після перерахунку обом додали по шість гривень. От ці жінки й кажуть: а чому у нас тоді відбирали наші ж гроші і фактично забрали їх тепер. Не треба нам нічого підвищувати, віддайте ту суму, яка нарахована.

— Так, до 1 січня 2004 року, коли діяв Закон "Про пенсійне забезпечення", існувала обмежувальна норма щодо розміру виплачуваних пенсій. Цей розмір потроху зростав, зважаючи на фінансові можливості держави, але не повинен був перевищувати трьох або чотирьох мінімальних розмірів пенсії. Ви знаєте, що з кожним роком пенсіонерів в Україні стає все більше, а тих, хто заробляє кошти для їх утримання — все менше. Така от сьогодні реальність.

А чому у 2002 році було нараховано вищу суму, ніж зараз, зрозуміло. Тоді існувала одна методика обрахування пенсій — 55 відсотків від середньої зарплати (при наявності необхідного стажу: у жінок — 20 років, у чоловіків — 25), зараз — зовсім інша. Один рік страхового стажу дорівнює одному відсотку.

— Але люди ставлять питання і так: якщо новий закон почав діяти з 2004 року, нехай за встановленим ним порядком обраховують пенсії тим, хто оформляє їх зараз чи оформлятиме у майбутньому. Чому перерахували уже призначені пенсії, адже на час обрахунків діяв інший закон? Скажемо відверто, набагато лояльніший щодо людей. В юридичній практиці існує норма, коли встановлене за певну провину більш жорстке покарання не діє щодо тих, які вже одержали за це ж порушення м'якшу міру покарання. Тобто закон не має зворотної сили. Чому ж у цьому випадку — всіх під один гребінець?..

— Це питання не до мене, а до законодавців. Верховна Рада прийняла і сам закон, і порядок його запровадження, і новий механізм обрахунку пенсій, і рішення про перерахунок тих, що вже призначені. Я не маю повноважень коментувати: правильно це — чи неправильно. Кожен займається своєю справою. Ми працюємо над виконанням уже прийнятих рішень, і наше головне завдання працювати так, щоб нарікань на роботу пенсійних органів не було.

Що дуже важливо, і на цьому треба акцентувати увагу: після проведеного перерахунку розмір пенсії жодного пенсіонера не зменшився.

— Тоді поговоримо про конкретні питання, пов'язані з перерахунком пенсії. Уже відомо, що за новою методикою її розмір безпосередньо залежить від тривалості страхового стажу та величини одержуваних працівником заробітків. До першого січня цього року поняття страховий стаж не існувало. Був трудовий. А це не зовсім одне й те ж. Як виходили із цієї ситуації при перерахунках?

— Новий закон передбачає, що весь трудовий стаж пенсіонера, набутий до 1 січня 2004 року (тобто все, що записано у нього в трудовій книжці), враховується при перерахунках як страховий. З першого січня діє норма закону, котра гласить, що страховий стаж — це період, за який особа, що підлягає загальнообов'язковому пенсійному страхуванню, сплачувала страхові внески до Пенсійного фонду. Тобто людина не просто відпрацювала рік, а відраховувала протягом нього відповідні кошти.

Від розміру цих внесків, нагадую, залежить і розмір майбутньої пенсії. Тому той, хто погоджується офіційно одержувати мінімальну зарплату, а решту — в конверті, робить собі погану послугу. Не завжди ж ми будемо молодими і здоровими. Пенсійний час все одно прийде.

— За новим законом, як в принципі, і за попереднім, тоді для обрахунку пенсій, зараз для перерахунку, дозволяється брати будь-які п'ять років трудового стажу до 1 липня 2000 року (з першого липня враховуються дані персоніфікованого обліку. Скажіть, Ганно Василівно, як може людина дізнатись, у які ж із п'яти років протягом її трудової діяльності у неї була найбільша зарплата? Де можна взяти такі дані?

— Я наведу вам приклад одного свого знайомого. Він, коли звільнявся з місця роботи, домігся, аби йому видали довідку про помісячну заробітну плату за всі роки, які там працював. Працював, повірте, немало. Не дуже йому хотіли видавати таку довідку, бо це треба було шукати, спеціально вибирати, але чоловік наполіг. І коли прийшла пора оформляти пенсію, він був, так би мовити, у всеозброєнні. Перед очима — дані про весь свій заробіток, і, будь ласка, — вибирай. Передбачливий, як бачите, чоловік.

Я не закликаю, щоб усі зараз дружно бігли до своїх бухгалтерів і вимагали подібну довідку. Тим паче, що йде вже персоніфіковане накопичення коштів. Але якщо пенсіонер хоче впевненіше орієнтуватись у тому, в які ж п'ять років підряд його заробітки були найвищі і в який період співвідношення його зарплати та середньої по державі було для нього найбільш оптимальним (а таке співвідношення безпосередньо впливає на коефіцієнт, що обраховується за конкретний рік), то, звісно, можна взяти детальну довідку на підприємстві, де людина працювала. Якщо воно існує сьогодні. Якщо його немає, такі дані, певно, зберігаються в архіві. Треба звернутись туди.

Я вам скажу, що ми вносимо у пенсійну справу пенсіонера дані з усіх довідок, які ним подаються. Вибрана помісячно зарплата, вносимо помісячну, є тільки річна — вносимо річну.

— А яку краще подавати? Є в цьому випадку якась різниця?

— Помісячну краще. Точніше можна визначити річний коефіцієнт.

— Ще одне важливе питання, яке цікавить багатьох людей. Ідуть розмови про те, що додатково до уже перерахованих пенсій буде нараховуватись певна сума тим, хто має посвідчення "Ветеран праці". Чи так це? Люди питають, де можна одержати таке посвідчення?

— У відділах праці та соціального захисту населення тих міст чи районів, де вони живуть. Є певні умови для видачі такого посвідчення, там можна дізнатись про них детальніше.

Але мушу розчарувати ваших читачів: це посвідчення не дає права на додатковий перерахунок пенсії. Знаю, чому виникли такі розмови. В одному зі своїх інтерв'ю міністр праці та соціальної політики Михайло Папієв сказав про це. Можливо, просто помилився, можливо, є якісь наміри щодо цього в міністерстві, але зараз закон, який діє, подібної норми не містить.

— Ви говорили, Ганно Василівно, що намагаєтесь у цей гарячий період працювати так, аби не було нарікань від пенсіонерів. Дуже багато скарг надходить щодо величезних черг у Кіровському районному пенсійному відділі. Старі люди, інваліди мусять стояти годинами, і немає певності, що вони таки дочекаються цього дня зустрічі з інспектором. Над чергою витає стійкий запах валокордину, корвалолу... Що ж робити? Не хочу нікого образити, але в Ленінському пенсійному відділі такого стовпотворіння немає.

— Знаю про цю проблему. Ми якраз за день до розмови з вами були у Кіровському відділі — і перевіряли його роботу, і практично допомагали. Тут склався цілий комплекс проблем. По-перше, у Кіровському районі Кіровограда набагато більше пенсіонерів, ніж у Ленінському (він просто за територією більший), по-друге, пенсійний відділ тільки у січні перебрався у приміщення, де зараз знаходиться. (Хоча новостворені відділи мали забезпечити таким приміщенням ще до 1 липня 2002 року). Уявіть собі, що таке переїзд у період, коли вже має повним ходом іти прийом людей і документів. Треба було скласти десятки тисяч пенсійних справ, перевезтися, розібратися на новому місці з цими документами — це величезний обсяг роботи. Люди працюють і в суботу, а в робочі дні — до пізнього вечора.

Саме приміщення не дуже вдале. Воно невелике, багато відвідувачів там розмістити ніде, вони, ви самі бачили, стоять на вулиці. На жаль, така от сьогодні ситуація. Намагаємось виправити її, працюємо з міським пенсійним управлінням. Але є об'єктивні причини. Інспектори відділу просто фізично неспроможні прийняти всіх бажаючих відразу (на одного інспектора припадає близько трьох тисяч пенсіонерів). На кожного, хто прийшов на прийом, треба затратити чимало часу — розібратися з його довідками, з'ясувати якісь спірні моменти, якщо виникають. А вони, повірте, виникають. На це потрібні не тільки час, а й нерви. Тому, звичайно, несолодко в цій ситуації ні пенсіонерам, ні нашим працівникам.

Я сама вже неодноразово зверталася і по радіо, і по телебаченню до пенсіонерів з роз'ясненням про те, що довідки, які вони хочуть донести у пенсійний відділ, не обов'язково нести саме зараз. Їх можна подати пізніше — у квітні, липні, вересні — і пенсію, якщо будуть на те підстави, дорахують їм з 1 січня 2004 року. Тобто за весь період з початку року, коли б ці додаткові документи люди не принесли.

Звертаюся і через вашу газету до пенсіонерів Кіровського району з проханням зрозуміти ситуацію і, якщо можна, трохи перенести свій візит до пенсійного відділу. Це ніяк не вплине на розмір перерахованої пенсії, а здоров'я люди збережуть.

— Спасибі вам, Ганно Василівно, за такі детальні роз'яснення. Питань від наших читачів, з якими я прийшла до вас, дуже багато. Немало їх буде, мабуть, і надалі, адже пенсійна реформа тільки розпочалася, не все в ній однозначно. Є частина закону, зокрема щодо недержавного пенсійного страхування, яка взагалі почне працювати пізніше, там теж питань вистачатиме. Тому вам дякуємо за розмову, а читачам "Вечірньої газети" обіцяємо, що тему пенсійного реформування в нашій державі та проблем, пов'язаних із цим, продовжимо й надалі. Жодне ваше запитання без відповіді спеціалістів не залишиться.

Архив "ВГ-Економіка (Світ, Україна)"

 16.05.06, 12:59 Щоб дороги були на європейському рівні
 06.04.06, 20:04 Вам нав’язали платні послуги — звертайтесь до суду
 01.11.05, 14:38 АМКУ надав дозволи на придбання "Криворіжсталі"
 31.10.05, 13:19 Пташиний грип: у страху очі великі
 03.04.05, 19:03 Податки. Із членами сім'ї уже розібралися
 22.02.05, 16:22 Ринок бензину під постійним контролем...
 21.02.05, 15:08 Величина інфляції по Україні у січні 2005 р.
 21.02.05, 15:07 Г.Руденко "Деньги от реализации Киотского протокола должны расходоваться исключительно на экологию"
 28.01.05, 16:09 Система розрахунків. Вклади компенсуватимуть водою і квартплатою
 25.01.05, 13:31 Технічні досягнення на полиці не залежаться. ВАТ "Кіровоградський завод дозуючих автоматів"
 24.01.05, 14:50 "Укрзалізниця" під постійним контролем
 09.11.04, 13:02 Цінова ситуація на ринках м'ясної продукції стабілізується
 09.11.04, 11:47 Як збудувати селянину власний дім?
 09.08.04, 13:32 Енергетична могутність України зросла на мільйон кіловат
 03.08.04, 13:29 АКМУ рекомендував підприємству "Газ України" утриматись від неправомірних дій
 09.07.04, 15:50 Ціни на ринках м.Кіровограда та обласних центрів сусідніх областей станом на 22 червня 2004 року
 05.07.04, 15:46 Анатолій Кінах: "Країну, яка не вміє захищати свої інтереси, у світі не слухають і не поважають"
 02.07.04, 16:28 Олександрійську вугільну компанію віддали в оренду повністю
 02.07.04, 13:52 Зовнішня торгівля товарами
 01.07.04, 18:29 За чотири роки державна підтримка АПК зросла у тринадцять разів
 23.06.04, 15:27 Бензин і маніпуляції навколо нього
 15.06.04, 13:18 В Кіровограді перебувала австрійська економічна місія
 14.06.04, 13:12 Презентовано новий український автобус
 29.04.04, 12:48 Кабмин предлагает ужесточить лицензирование производства и торговли спиртом и алкоголем
 15.04.04, 16:50 З 14 червня НБУ планує ввести в обіг нову 5-гривневу банкноту
 14.04.04, 12:07 Цены на молоко в Украине снижаются
 26.03.04, 12:01 АМКУ проти необґрунтованого підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті
 19.03.04, 12:38 Урожай-2004. Прогнози і надії
 18.03.04, 14:15 Цены на овощи и фрукты в Польше значительно ниже, чем в Украине
 17.03.04, 19:18 Хто захищає права споживачів
 17.03.04, 19:16 КРУ не лише перевіряє, а й досліджує
 12.03.04, 13:23 Держрезервівського борошна вистачить ненадовго
 10.03.04, 13:14 Сколько заработали украинские банки в феврале 2004-го года
 09.03.04, 17:35 НБУ випустить ювілейні монети до Дня Кіровограда
 03.03.04, 15:13 Антимонопольний комітет України підвів підсумки 2003-го року
 03.03.04, 14:36 Словничок сучасної людини. Щоб не сплутати маклера з маркером
 27.02.04, 14:37 Качество украинской минеральной воды не всегда отвечает стандартам
 26.02.04, 13:06 Пенсійна реформа: плюси і мінуси. Ганна Філіпова: "Несолодко зараз ні пенсіонерам, ні нашим працівникам"
 25.02.04, 14:38 В 2003 году Украина экспортировала виноградного вина на 20,3 млн. долларов
 24.02.04, 13:08 Тарифи на проїзд в громадському транспорті повинні бути прозорими, зрозумілими та обґрунтованими
 24.02.04, 12:56 З 29 березня НБУ вводить в обіг банкноти нового зразка номіналом 50 гривень
 20.02.04, 14:45 В Украине снижаются объемы производства растительного масла
 17.02.04, 13:07 Будувати треба у два рази більше
 17.02.04, 12:32 Украинских операторов рынка рекламы ожидают проблемы
 16.02.04, 13:01 В Украине ожидается существенный рост производства овощей и фруктов
 16.02.04, 12:27 Створюється Союз аграрних бірж України
 13.02.04, 12:23 Сколько заработал банка "Аваль" в 2003 году?
 12.02.04, 15:43 АКМУ продовжує виявляти порушення на регіональних продовольчих ринках
 11.02.04, 14:03 Рынок парфюмерии и косметики в Украине в 2003 г. вырос на 20-25%, превысив $1 млрд.
 06.02.04, 16:32 Розмір неоподатковуваного мінімуму не змінився
 06.02.04, 15:43 Верховна Рада разрешила подавать в рекламе торговые марки на языке оригинале
 30.01.04, 10:31 Цены семян подсолнечника на пределе
 28.01.04, 17:38 Усі видаткові статті держбюджету України за січень повністю профінансовані
 26.01.04, 13:12 З лютого почнуть відраховувати менше
 26.01.04, 13:08 Производство кирпича в Украине увеличилось на 11%
 26.12.03, 10:02 "Бесплатные входящие" пока продлили
 25.12.03, 14:26 Бесплатные входящие звонки на мобильные телефоны отменены?
 23.12.03, 16:15 Тетяна Грицун: "Перехід місцевих бюджетів на казначейське обслуговування — це норма Бюджетного кодексу"
 22.12.03, 15:43 Ликвидируют 20 украинских банков
 22.12.03, 15:39 Людина діла. Володимир Галицький
 17.12.03, 08:15 Universal Consulting Group увеличенивает количества источников, учавствующих в мониторинге, с 637 до 934
 24.11.03, 16:17 Створення Єдиного державного реєстру. Пільги не ліквідовуються, а упорядковуються
 24.11.03, 15:40 Семь мифов о маркетинговых исследованиях
 19.11.03, 14:40 ЗАТ "Радій": Новий Чорнобиль неможливий
 17.11.03, 13:42 Тенденции на украинском рынке минеральных вод в 2003 году
 13.11.03, 14:37 Сигареты верхнего ценового сегмента в Украине подорожают
 12.11.03, 11:22 В Украине многие компании будут вынуждены изменить свои названия
 10.11.03, 16:35 Просто чоловіки — жінок люблять, а чоловіки-роботодавці — ні
 06.11.03, 19:02 Уряд шукає додаткові ресурси для погашення боргу по зарплаті
 30.10.03, 19:30 Проезд в киевском метро подорожает
 28.10.03, 15:29 Политика монополизации донецкого рекламного рынка может повториться по всей Украине
 27.10.03, 12:19 Нулевая пошлина на ввоз в Украину пшеницы и ржи сохранена
 27.10.03, 12:12 В Украине запущен бесплатный мониторинг
 24.10.03, 16:23 Підсумки діяльності комерційних банків України за 9 місяців 2003 р.
 22.10.03, 12:13 Строительные предприятия Украины за 9 месяцев 2003-го года выполнили объем работ на сумму свыше 9 млрд. грн
 22.10.03, 11:02 Производство хлебобулочных изделий и круп в Украине за сентябрь 2003 г.
 20.10.03, 16:11 Мясопродукты на украинском рынке дорожать не должны
 16.10.03, 19:55 Растут цены на кондитерские изделия
 16.10.03, 19:52 Передзимові турботи Уряду
 15.10.03, 15:47 Снижаются импортные поставки украинских зерновых
 14.10.03, 15:02 АМКУ оцінив порушення конкуренції сумою 100 мільйонів гривень
 14.10.03, 13:07 Цены на продовольственное зерно в Украине снова поползли вверх
 03.10.03, 14:27 Пирогів зі снігу не спечеш, або Виробники хліба не повинні залишитись крайніми про хліб — обережно
 28.09.03, 17:06 "Агро-Буд-Сервіс". Проблема не знайти, а вибрати
 23.09.03, 13:29 На Украине увеличивается производство электронной аппаратуры
 16.09.03, 10:28 Леонид Кучма подписал принятый Верховном Радой Закон "О внесении изменений в Закон Украины "О рекламе"
 14.09.03, 10:45 Харків'яни хочуть узяти в оренду кіровоградську ТЕЦ
 13.09.03, 00:11 Рішення та розпорядження АМКУ
 12.09.03, 16:29 НДС на Украине отменят?
 12.09.03, 15:08 "АМТ" поменяла свое местонахождение
 09.09.03, 14:06 Британский ВПК поддерживает экономику своей страны
 09.09.03, 13:39 Закон "Про поховання і похоронну справу" ускладнить роботу підприємців, які надають ритуальні послуги
 09.09.03, 12:16 Справа Фунта живе і... процвітає
 08.09.03, 20:16 Одесская область будет развивать виноградарство
 04.09.03, 19:09 Антимонопольний комітет продовжує розслідувати дії підприємств, винних у необґрунтованому підвищенні цін на хліб
 04.09.03, 13:32 Чай на Украине не подорожает
 02.09.03, 12:21 После зерна — спирт? В Украине резко дорожает спиртное
 01.09.03, 15:37 Пенсії таки будуть перераховувати
 01.09.03, 15:00 КРЕП — не Верховна Рада
 01.09.03, 14:51 UMC строит "наполеоновские" планы?
 27.08.03, 11:54 "Урга" — територія успіху
 27.08.03, 07:59 Украина завалит Россию бутылками для пива и водки
 22.08.03, 13:06 Итоги работы "Голден Телеком" за первое полугодие 2003 г.
 19.08.03, 07:43 На Украине сократилось производство молока
 14.08.03, 19:35 Закон "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" — реформа... Та не для всіх
 11.08.03, 23:13 На Украине ставка НДС пока остается равной 20% — Президент Украины воспользовался правом вето
 11.08.03, 22:19 Бесплатные входящие в Украине узаконены
 11.08.03, 22:04 Наружная реклама на Украине
 11.08.03, 13:57 ЛАЗ. Итоги за первое полугодие 2003 г.
 06.08.03, 14:12 Итоги деятельности банков Украины на рынке платежных карточек за первое полугодие 2003 г.
 30.07.03, 13:29 Украина планирует сократить срок годности водки
 29.07.03, 14:19 Итоги деятельности украинских коммерческих банков за 1 полугодие 2003 г.
 29.07.03, 14:16 Возможное будущее украинского алкогольного и табачного рынков
 29.07.03, 14:11 "ЛАЗ" раскрывает свои планы до 2008 г.
 29.07.03, 14:08 Украинский рынок мобильной связи в июне 2003 г.
 29.07.03, 00:18 Теперь можно получать всю информацию по интересующему рынку из более 350 источников в одном дайджесте
 18.07.03, 20:34 "Укрінмедстрах". Секрет успіху — команда
 18.07.03, 11:03 "Киевстар" в первом полугодии 2003 года
 16.07.03, 13:24 Банк "Хрещатик". Итоги работы за первое полугодие 2003 г.
 16.07.03, 11:21 Производство безалкогольных напитков на Украине за май 2003 г.
 15.07.03, 15:17 "Кредитпромбанк". Итоги за первое полугодие 2003 г.
 11.07.03, 14:48 Рынок жилой недвижимости: прогноз на вторую половину 2003 года
 11.07.03, 14:35 Результаты работы банка "Финансы и Кредит" за первое полугодие 2003 г.
 11.07.03, 14:31 „УкрСиббанк" подвел итоги за первое полугодие 2003 г.
 09.07.03, 14:40 Хлібне питання. Змова підприємців? А хто доведе?
 09.07.03, 14:06 Банк "Аваль" снизил комиссию за выдачу наличных по картам других банков
 09.07.03, 11:26 Рынок табачных изделий на Украине за первое полугодии 2003 г.
 08.07.03, 12:07 В Украине кофе и шоколад могут быть внесены в перечень подакцизных товаров
 08.07.03, 10:27 Украинская металлургия. Итоги за первое полугодие 2003 г.
 07.07.03, 17:02 Віктор Ющенко: "На імпорті-експорті зерна певні структури заробили два мільярди"
 07.07.03, 16:38 При введенні нової ставки міста втратять 4,3 мільярда гривень
 07.07.03, 16:34 Цены на кондитерские изделия в Украине повышаться не будут
 07.07.03, 16:29 ЗАО "Оболонь" подводит итоги за первое полугодие 2003 года
 07.07.03, 14:48 Текстильная промышленность Украины. Итоги за январь-май 2003 г.
 07.07.03, 09:19 Украинский рынок автомобилей за июнь 2003 г.
 05.07.03, 18:37 Юрій Єхануров: Ситуацію з ажіотажним підвищенням цін уряд зобов'язаний був передбачити і попередити"
 04.07.03, 17:01 Хлібне питання. Економічних підстав для подорожчання немає. Ажіотаж спричинили погодні умови і недобросовісність підприємців
 04.07.03, 12:04 Рынок автомобилей на Украине (январь-май 2003 г.)
 03.07.03, 14:17 Василь Моцний щодо ситуації на ринку хлібопродуктів
 03.07.03, 14:06 Украинский рынок круп. Итоги за январь-май 2003 г.
 02.07.03, 11:56 "Филип Моррис Украина" о повышении акцизного сбора на сигареты
 02.07.03, 11:51 Количество абонентов „UMC" превысило 2 млн. человек
 01.07.03, 12:52 „КРАЗ" теряет свои позиции на отечественном рынке
 01.07.03, 10:48 На украинский рынок выходит новая марка кофе
 30.06.03, 12:11 Жінки на ринку праці
 27.06.03, 15:02 Транспорт. Знам'янка — у центрі нової залізничної швидкісної Магістралі
 27.06.03, 14:37 На Украине будут собирать „ИЖ-2126" и „ВАЗ-2106"
 27.06.03, 09:48 Украинский рынок средств химзащиты растений (январь-май 2003 г.)
 26.06.03, 19:54 Производство тростникового сахара на Украине за январь-май 2003 г.
 26.06.03, 14:02 Рынок яиц в Украине за первые пять месяцев 2003 г.
 25.06.03, 12:39 На Украине возможно увеличение темпов роста цен на хлеб
 25.06.03, 12:19 Производство сигарет в Украине. Итоги за 5 месяцев 2003 г.
 25.06.03, 10:16 Рынок с/х машиностроения Украины за январь-май 2003 г.
 24.06.03, 15:03 Рынок украинского пива. Итоги за январь-май 2003 г.
 24.06.03, 10:38 "SUN Interbrew Ukraine" продает свой завод безалкогольных напитков и минеральной воды
 20.06.03, 18:29 З першого липня знову будуть нараховувати пеню за житлово-комунальні борги
 30.05.03, 14:45 Пенсійному фонду заважає працювати... Судова тяганина
 30.05.03, 14:43 Стихійний ринок — явище європейського масштабу
 19.05.03, 14:50 Бідних в Україні поменшало?
 19.05.03, 14:45 Ринок праці. Дев'ять чоловік на одне місце
 06.05.03, 11:43 Вследствие пыльных бурь 14-20 апреля на полях Украины погибло около 1 миллиона га яровых посевов
 30.04.03, 16:43 Віктор Янукович: "Хліба повинно бути достатньо"
 22.04.03, 11:43 Розбудуємо рідну Якутію, або На край світу за північним сяйвом
 17.04.03, 09:05 Джордж Буш призвал ООН "снять экономические санкции" с Ирака
 11.04.03, 16:22 Ціна хліба. Катастрофи не сталося?
 09.04.03, 11:31 Украина бьет рекорды производства подсолнечного масла
 08.04.03, 17:54 Запасы зерна в мире продолжат снижаться
 31.03.03, 09:46 ЕС, возможно, не покроет весь объём нового транш на импорт пшеницы низкого и среднего качества
 25.03.03, 15:46 Віктор Делюрман: "Eсі за свої борги мусять розрахуватися". Як працює приватна структура по стягуванню комунальних боргів
 25.03.03, 11:44 Вибираючи фах — врахуйте...
 24.03.03, 12:05 Верховна Рада дає шанс боржникам розрахуватися з комунальниками
 11.03.03, 08:28 Хто врятує комуналку?
 05.03.03, 14:05 Трудові стосунки підприємців (фізичних осіб) з найманими працівниками та роль державної служби зайнятості у цьому питанні
 05.03.03, 13:20 Допомога малозабезпеченим сім'ям
 05.03.03, 12:29 Питання сільського безробіття
 19.02.03, 15:01 Украина увеличивает импорт пшеницы и муки
 19.02.03, 14:42 Чи бачать очі, що беруть?
 10.02.03, 13:01 По предварительным оценкам, Украина в январе 2003-го года экспортировала около 1 млн. тонн зерна
 10.02.03, 09:36 2003-й — рік кукурудзи. 13, 20 і 27 лютого у Черкасах відбуватимуться ярмарки "Черкаси — Маїс" по продажу насіння кукурудзи
 07.02.03, 16:11 Украина экспортировала рекордный объем подсолнечного шрота
 05.02.03, 11:34 Дві трудові книжки: для себе і для служби зайнятості... або Незаконно отримані кошти слід повертати
 29.01.03, 17:36 У кожного свій рахунок здобутків і втрат. Степан Фабрика
 03.01.03, 16:42 Лідери якості. ВАТ "Птахокомбінат": орієнтир - Європа
 28.12.02, 15:19 Вкладники. Хто не встиг, той - запізнився?..
 27.12.02, 15:33 Бюджет України - свідчення безпорадності влади
 23.12.02, 14:16 Малий бізнес. І закордон допоможе
 07.12.02, 03:28 Сергій Соболєв: "Незацікавленість влади у самостійному формуванні місцевих бюджетів є причиною затримання прийняття Бюджету-2003"
 25.11.02, 20:36 Олег Рибачук: "Реакція на звільнення Стельмаха може спричинити банківську кризу"
 14.11.02, 20:56 Кіровоградщина-Китай: 600 тис. доларів річного товарообігу
 22.10.02, 20:57 Податки. Шукати вас не будуть...
 09.09.02, 21:25 На мировом валютном рынке вводится глобальная система межбанковских расчетов
 27.08.02, 18:07 Война США с Ираком будет стоить от 50 до 100 млрд долларов и поднимет мировые цены на нефть до 40 долларов за баррель
 16.08.02, 20:31 Российский дефолт: четыре года спустя
 14.08.02, 19:06 Отказ ФРС США снизить ставку краткосрочных межбансковских кредитов вызвал падение на биржах США и стран Азии
 16.07.02, 12:06 Борги банку "Україна": Нацбанк узяв справу у свої руки
 11.07.02, 23:44 Зміни тарифів на пересилання письмової кореспонденції
 25.06.02, 12:48 Китай віднині править бал?
 10.05.02, 19:18 Куда деть тонны украинских пестицидов?
 25.04.02, 23:07 Единый налог на вмененный доход введен в 88 субъектах РФ
 23.04.02, 14:37 Политика Евросоюза угрожает обеспечению поставок газа из России в Европу
 27.03.02, 22:18 З першим десятиліттям!
 26.03.02, 19:54 Ограничительные меры Евросоюза на ввоз стальной продукции Украины России, и Казахстана не касаются
 26.03.02, 13:46 На рынках Украины непосредственно работают всего 10% предпринимателей
 22.03.02, 00:14 Растут цены на платные услуги в Крыму
 19.03.02, 20:55 Европейский союз готов "сразиться" с США
 15.03.02, 20:35 Формирование в рамках СНГ зоны свободной торговли приближается к практическому завершению
 15.03.02, 20:20 Споживання електоенергії у Києві
 15.03.02, 20:18 В Москве проходит экономический совет СНГ
 15.03.02, 16:29 Чи винен Ющенко у банкрутстві "України"?
 14.03.02, 23:38 Податки і ми. Першого квітня будуть сміятись далеко не всі
 26.02.02, 18:34 Державні обіцянки і місцеві борги
 19.02.02, 20:11 Что нового, Аргентина?
 19.02.02, 19:58 Не кладіть євро в кишеню і не крутіть їх довго в руках. Німецькі медики теж мають претензії до нової валюти
 19.02.02, 19:06 Леонід Царенко: "Я тримав десятиєврову банкноту в руках ще три роки тому"
 11.02.02, 16:12 Людина - це те, що вона їсть...
 05.02.02, 13:53 Євросоюз завершує виконання проекту, пов'язаного зі скороченням українських боргів за електроенергію
 04.02.02, 20:26 Комунального боржника продовжують заохочувати. Тепер уже в донецьку
 04.02.02, 20:21 Ще один крок ЄС у наданні допомоги Україні після закриття ЧАЕС
 04.02.02, 20:18 Тепер справді гірко пожалкують ті, хто погоджувався одержувати зарплату в "конвертах"
 04.02.02, 19:32 Тарифи на тепло знижуються. На жаль, поки що не у нас
 04.02.02, 19:19 "Губернаторський" хліб - дешевший
 28.01.02, 21:41 Аргентина. Продолжение следует? Часть 2
 28.01.02, 20:34 Аргентина. Продолжение следует? Часть 1
 28.01.02, 20:07 Українська пошта дорожчає
 21.01.02, 15:08 "Бытие определило сознание" аргентинцев в декабре 2001 года
 21.01.02, 13:22 На великі справи - потрібні великі гроші
 11.01.02, 17:18 Ми вам свої гроші, а ви нам - свої...
 08.01.02, 16:07 Евро в России - России все равно?
 06.01.02, 16:04 2002 - год евро
 17.12.01, 15:13 "Безсистемність і безвідповідальність є основними рисами нашого парламенту"
 26.11.01, 15:09 Серед моря житейського, або Хто допоможе бухгалтеру?
 26.11.01, 15:08 Фракція Українського Народного Руху не голосуватиме за той варіант бюджету, який запропонував Уряд на сьогоднішній Погоджувальні раді
 19.11.01, 19:07 Олександр Кулик: "За комунальні послуги кожна сім'я переплачує втричі більше. Не зі своєї волі"
 15.11.01, 18:41 Юрій Костенко: "У разі ратифікації газових угод між Україною та Росією борги корпорацій за газ буде виплачувати держава"
 15.11.01, 18:38 Ігор Юхновський: "Комітет з питань науки та освіти домігся виділення в Бюджеті-2002 для освіти додатково 1 млрд. грн"
 15.11.01, 18:34 Бюджет і податки - брати-близнюки?
 15.11.01, 18:33 Валерій Асадчев: "У випадку неприйняття бюджету до 1 січня регіони, які мають потужну базу доходів, залишаться без вилучень, а регіони з низькою дохідною базою залишаться без дотацій"

"ВГ" №4
(21.01.2005)
Украинския баннерная

Copyright © 2001–2006 "Vechirka.uafor.net" :: Design & Creation
Використання текстових матерiалiв cайту дозволяється лише з активним посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.uafor.net.
Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование текстовых материалов сайта разрешается только с активной ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.uafor.net.
Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!