ЕКОНОМІКА. УКРАЇНА

Тетяна Грицун
Тетяна ГРИЦУН: "ПЕРЕХІД МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ НА КАЗНАЧЕЙСЬКЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ — ЦЕ НОРМА БЮДЖЕТНОГО КОДЕКСУ"
Ольга Пилипенко, vechirka.uafor.net
23.12.2003, 16:15

Казначейське обслуговування є одним з елементів бюджетної реформи в нашій державі. А сама реформа почалася з розробки Бюджетного кодексу, який уже прийнятий і діє з першого липня 2001 року. Правда, не всі його статті вступили в силу одночасно: запровадження деяких норм кодексу перенесено на пізніший термін.

Зокрема це стосується переведення на казначейське обслуговування місцевих бюджетів. Оскільки справа нова, то вирішили почати з експерименту. Тоді, у 2001 році, працювати за новим порядком почали місцеві бюджети лише двох областей — Дніпропетровської та Черкаської. Набутий ними досвід мав застерегти від помилок інші регіони.

Але, як показав час, інші регіони не дуже поспішали із цим нововведенням, тому у грудні 2002 року Президент України видав указ, яким установив конкретні терміни переходу різних областей на казначейську систему обслуговування бюджетних коштів. Кіровоградська область, згідно із змінами, внесеними в указ у квітні нинішнього року, мала б перейти на таку систему до 31 березня 2004 року. Однак, як запевнила начальник міського відділення Державного казначейства Тетяна Грицун, і цей термін було відкориговано, тому місцеві бюджети Кіровоградщини почнуть обслуговуватись територіальними органами Держказначейства уже з першого січня 2004 року.

Для вирішення організаційних та інших проблем, пов'язаних з переходом бюджетів Кіровограда (міського, районних, Новенського селищного) до роботи в нових умовах, створена робоча група, яку очолила заступник міського голови з економічних питань Олена Осауленко. Відбулася вже не одна нарада з розпорядником бюджетних коштів, іде активне навчання бухгалтерів та інших спеціалістів, які безпосередньо працюватимуть із казначейством.

Не всі у місті сприймають подібну новацію позитивно. Та й не тільки у місті. На засіданні круглого столу, яке відбулося не так давно у бізнес-центрі "Кіровоградщина", голова обласної ради Василь Сибірцев навів результати опитування, проведеного в тих регіонах, де нова система вже діє. Негативних думок досить багато, і не тому, що керівники принципово проти роботи із казначейством. Головна причина — невідпрацьованість багатьох питань і неготовність значної частини установ та організацій (у першу чергу через відсутність комп'ютерної техніки) до вимог, які пред'являють у казначействі.

Знає про ці проблеми і Тетяна Грицун, погоджується, що будуть вони і в нас, але без проблем, на її думку, жодна нова справа не обходиться. Тим більше, що ми справді можемо вчитися на помилках інших областей, аби не робити їх самим.

Сьогодні начальник Кіровоградського міського відділення Державного казначейства України Тетяна Грицун — гість "Вечірньої газети". Розмова якраз і піде про новації, які чекають розпорядників міського бюджету з нового року.

— Тетяно Григорівно, навіщо запроваджується казначейське обслуговування місцевих бюджетів і що воно передбачає?

— Якщо говорити коротко, то таке обслуговування забезпечить чітку процедуру проходження бюджетних платежів, посилить контроль за цільовим використанням бюджетних коштів. Нова система означає, що розрахунково-касове обслуговування бюджетних організацій та установ, інших розпорядників коштів, яке раніше проводилось через комерційні банки, з нового року проводитиметься через казначейство. А це ставить перед розпорядниками певні вимоги, яких раніше, коли вони обслуговувались у банку, не було.

— Яка суттєва різниця між тим, що було, і тим, що буде?

— Казначейське обслуговування передбачає контроль бюджетних повноважень — при зарахуванні надходжень, при прийнятті зобов'язань і при проведенні платежів. Три дуже важливі моменти. Банк такими питаннями ніколи не займався. У нього інші функції. Банк не цікавило, на які видатки направляються кошти і чи не порушується при цьому бюджетна дисципліна, головне — оплата рахунків клієнтів при наявності цих коштів.

Ми ж контролюватимемо відповідність поданих нам кошторисів із тими розписами видатків, які визначила конкретному розпорядникові міська, районна чи селищна рада у відповідних рішеннях.

— Тобто всі, хто переходить до вас на обслуговування, мусять подавати кошторис своїх витрат?

— Так. Кожен розпорядник подаватиме річний кошторис, складений на основі доведених йому бюджетних призначень. А казначейство повинно проконтролювати відповідність цього кошторису розпису видатків, який надасть нам фінансове управління міської ради чи селищна рада. Навіщо це потрібно? Ми не можемо провести видатки по кошторису, якщо в ньому записана одна цифра, а відповідним фінансовим органом доведені асигнування в іншій сумі.

Другий важливий момент — існує поняття зобов'язань, і ми вестимемо їх облік по кожному розпоряднику коштів. Це означає, що розпорядник має приймати зобов'язання в межах лише тих асигнувань, які йому виділені.

Наприклад, якщо на утримання автотранспорту передбачено витратити 10 тисяч гривень, то і зобов'язання повинні бути взяті в межах цієї суми. Все, що буде прийнято за угодами понад неї, не вважатиметься бюджетними зобов'язаннями і казначейство не має права приймати їх до обліку.

— Що ще входить до зобов'язань, перелік яких, я так розумію, бюджетні установи й організації мають вам подавати?

— Кошторис складається по тих витратах, які закладені чи то на утримання конкретної установи, чи на виконання певної програми. Вони розписані за відповідними кодами економічної класифікації, і їх фінансування має проводитись у визначених межах — починаючи від зарплати й інших захищених статей і закінчуючи капітальними видатками, якщо вони передбачені.

— Про контроль уже сказано достатньо, і мабуть, усім зрозуміло, що він буде досить жорсткий. Давайте повернемось, Тетяно Григорівно, до конкретних нюансів роботи з організаціями, які переходять під ваше обслуговування.

— Для розрахунково-касового обслуговування в казначействі будуть відкриті рахунки і розпорядникам коштів, і їх одержувачам. Тобто всі, хто матиме справу з коштами з міського бюджету, отримуватиме їх через казначейство.

— Хто такі розпорядники і хто, в даному разі, одержувачі?

— Стаття 22 Бюджетного кодексу передбачає, що головними розпорядниками є керівники місцевих державних адміністрацій, виконавчих органів рад і їх секретаріатів, керівники головних управлінь, відділів та інших самостійних структурних підрозділів місцевих органів влади. А одержувачі — це не бюджетні установи. Ними можуть бути і госпрозрахункові, в тому числі комунальні підприємства, які для виконання певних міських програм чи, можливо, інших завдань отримують із бюджету кошти. Ті ж КРЕПи, наприклад, чи трест зеленого господарства, чи шляхово-дорожні організації. Вони, як і раніше, матимуть рахунки в комерційних банках, але що стосується бюджетних коштів, отримуватимуть їх через рахунки в держказначействі.

— Уже йшла мова про те, що не всі ставляться до такого переходу однозначно, прогнозуючи багато проблем. Скажіть, будь ласка, що дав досвід роботи перших двох експериментальних областей і тих, хто почав працювати за новою системою раніше від нас? Чи є такий досвід взагалі?

— Безумовно, є. Він дає змогу уникати тих помилок, які допускалися іншими областями. З урахуванням цього досвіду розроблено відповідну законодавчу і нормативну бази, якою ми сьогодні користуємось. Тому проблем у нас повинно бути менше. Хоча вони, звичайно, будуть.

Але якщо та ж Дніпропетровська область уже третій рік працює на казначейському обслуговуванні, значить є в цьому і позитивні моменти.

— Які, на ваш погляд?

— Про дотримання бюджетної дисципліни ми вже говорили. Я вам скажу відверто — фінансові органи, там, де керівники на своїх місцях, однозначно за казначейське обслуговування. Чому? Тому, що вони знають: ми проведемо касові видатки лише за тим призначенням, яке передбачено в розпису. Казначейство не може собі дозволити пропустити розрахунково-касові документи розпорядників, якщо вони не відповідають розпису видатків.

А звідси і підвищення фінансової дисципліни, чого вимагають усі органи виконавчої влади.

Є ще один позитивний момент при переході на казначейське обслуговування. Таким чином фінансові ресурси зосереджуються в одній установі, що дасть змогу фінансовим органам без зайвих витрат вирішувати проблему касових розривів. Вона періодично постає, особливо в період виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ, коли недостатньо надходжень місцевих бюджетів. Стаття 73 Бюджетного кодексу передбачає в такому разі позики для покриття тимчасових касових розривів. Банки надавали їх, але за окрему плату. Запозичення ж у державному казначействі буде безпроцентним. Вважаю, що це вигідно і бюджету, і самим розпорядникам.

— Мабуть-таки вигідно, але... Я мала тривалу розмову з приводу даної проблеми з головою Ленінської районної ради і райвиконкому Кіровограда Валерієм Манухіним. Так от він досить скептично ставиться до необхідності переходу місцевих бюджетів на казначейське обслуговування і висловлює сумнів у доцільності такого кроку. Сьогодні, за його словами, система взаєморозрахунків з банком уже відпрацьована і його, як головного розпорядника, повністю задовольняє. Та ж, яку пропонує держказначейство, занадто громіздка і призведе лише до зайвих ускладнень в роботі та виникнення різних недоречностей. Наприклад, для того, щоб провести якийсь платіж, приміром, виплатити ту ж заробітну плату, треба буде мати повністю необхідну суму і лише при її наявності можна робити заявку на одержання коштів, а потім ще два дні чекати. Сьогод-нішня система набагато гнучкіша і дозволяє накопичувати кошти частинами, бо зібрати їх одномоментно дуже важко. І двох днів чекати не треба: все вирішується за годину-дві.

— Мабуть, Валерій Костянтинович не дуже зрозумів або не володіє інформацією в достатній мірі, оскільки і при казначейському обслуговуванні можна накопичувати суму на ті видатки, які необхідно провести. Ми не втручаємось у питання, куди і на які види витрат спрямовуються кошти. Головне, аби вони були у межах кошторисних призначень. Видатки на заробітну плату проводяться за тими строками, які визначені самими розпорядниками коштів. У нас, як і в банку, готівка замовляється за добу.

— Але оскільки у вас набагато жорсткіші вимоги і треба подавати більше документів, ніж до банку, це, вважають, додасть зайвої роботи і призведе до засилля всіляких паперів: тільки платіжки, яких тепер побільшає, бо рахунки відкриватимуться за кожною з функцій розпорядника, керівнику треба буде підписувати ледь не півдня. А щоб носити їх туди-сюди, якщо раптом котрась буде оформлена неправильно, доведеться тримати окремого працівника.

— Це не зовсім так, хоча труднощі, особливо на перших порах, будуть. Документи, про які ви говорите, тобто кошторис і зобов'язання, подаються на початку року — після прийняття місцевих бюджетів. Якщо протягом року відбувається його коригування і видатки розпоряднику по конкретній статті збільшуються чи зменшуються, потрібні також відповідні рішення сесії міської ради, на підставі яких вносяться зміни в уже поданий нам кошторис.

Тому паперів, звичайно, додасться, але ж вимога щодо подання цього кошторису та зобов'язань — це не забаганка казначейства, а норма, передбачена Бюджетним кодексом, виконувати який зобов'язані всі, хто працює з бюджетними коштами.

І немає різниці, чи це органи державної влади чи місцевого самоврядування — норма кодексу стосується всіх однаково.

Просто треба зрозуміти, що між казначейським обслуговуванням і банківським, до якого розпорядники вже звикли, є суттєва різниця.

— Про цю різницю говорили мені і вже згадуваний Валерій Манухін та головний бухгалтер райвиконкому Олена Куценко. Зараз райвиконком працює з банком, де обслуговується, в системі "Клієнт-банк", що надзвичайно зручно, оскільки платіжки пересилаються в електронному вигляді, а це економить значну частину робочого часу бухгалтера, позбавляє його зайвих клопотів і до того ж дозволяє вирішувати питання проплати коштів дуже оперативно. У казначействі такої системи немає, тому перехід знову на "паперове спілкування", замість зручного електронного, викликає зрозуміле невдоволення.

— У цьому плані проблема є. Справді, органи держказначейства системи, подібної до "Клієнт-банк", не мають. Але Головне управління Державного казначейства працює над цим питанням. Така система буде створена, головне в ній — забезпечення захищеності документів.

— Оскільки ми вже торкнулися питання автоматизації вашої сфери, то хочу з'ясувати і такий момент. На нараді, яку проводила 28 листопада з керівниками бюджетних установ та орга-нізацій заступник міського голови Олена Осауленко, ви сказали, що всі документи від розпорядників коштів, які переходять на ваше обслуговування, необхідно подавати на електронних носіях, тобто на дискетах. Для деякої частини бюджетних організацій ця проблема невирішувана, оскільки комп'ютерів у них немає. Як бути в такому разі?

— Якщо у когось комп'ютерів немає, то, звісно, ми прийматимемо документи і в паперовому вигляді, але це забиратиме більше робочого часу як у клієнтів, так і в спе-ціалістів відділення, що може вплинути на якість обслуговування. Усі робочі місця в казначействі будуть комп'ютеризовані, тому надходження документів на дискеті зручніше і нам, і самим клієнтам. Розумію, що питання комп'ютеризації бюджетних установ потребує часу, але впевнена, що розпорядження міського голови від 27 листопада, де пунктом п'ятим передбачено вжиття заходів по забезпеченню комп'ютерною технікою розпорядників коштів, буде виконано.

— Ми говоримо про готовність тих, хто невдовзі перейде на ваше обслуговування. А чи готові ви самі до роботи з такою кількістю майбутніх клієнтів?

— На перших порах буде важко не тільки їм, а й нам. За приблизними підрахунками, казначейство має прийняти на облік близько двохсот організацій — головних розпорядників, розпорядників і одержувачів бюджетних коштів. Навантаження на одного працівника зросте у п'ять-шість разів. Нам додатково виділили шість штатних одиниць. Досвід роботи інших областей свідчить, що цього мало, але будемо виходити з того, що є.

Багато роботи в суто організаційному плані. Найперше — навчити розпорядників, підготувати їх до роботи в новій системі, сформувати на кожного особову справу, яка потім буде зареєстрована як юридична. Але у нас уже є досвід роботи з розпорядниками Державного бюджету, хоча при виконанні місцевих існують свої нюанси, на які треба зважати.

Робота у казначействі специфічна, фахівців не так багато, тому, щоб навчити нових, практикуємо стажування. На шість вакантних посад оголосили конкурс, він буде проводитись на початку січня. Запрошуємо тих, хто має знання, досвід і бажання працювати.

— Ви згадували сьогодні вже не раз про досвід інших областей. Що свідчить цей досвід з приводу того, скільки триватиме період вживання місцевих бюджетів у нову систему і наскільки складним він буде?

— Складно буде у січні (це безперечно), можливо, на початку лютого.

Якщо виникатимуть проблеми, відділення Держказначейства у місті Кіровограді буде вирішувати їх мобільно.

— Чого вам і бажаю.

— Дякую. А я, зі свого боку, майбутнім нашим клієнтам бажаю вдалого бюджетного року.

Архив "ВГ-Економіка (Світ, Україна)"

 16.05.06, 12:59 Щоб дороги були на європейському рівні
 06.04.06, 20:04 Вам нав’язали платні послуги — звертайтесь до суду
 01.11.05, 14:38 АМКУ надав дозволи на придбання "Криворіжсталі"
 31.10.05, 13:19 Пташиний грип: у страху очі великі
 03.04.05, 19:03 Податки. Із членами сім'ї уже розібралися
 22.02.05, 16:22 Ринок бензину під постійним контролем...
 21.02.05, 15:08 Величина інфляції по Україні у січні 2005 р.
 21.02.05, 15:07 Г.Руденко "Деньги от реализации Киотского протокола должны расходоваться исключительно на экологию"
 28.01.05, 16:09 Система розрахунків. Вклади компенсуватимуть водою і квартплатою
 25.01.05, 13:31 Технічні досягнення на полиці не залежаться. ВАТ "Кіровоградський завод дозуючих автоматів"
 24.01.05, 14:50 "Укрзалізниця" під постійним контролем
 09.11.04, 13:02 Цінова ситуація на ринках м'ясної продукції стабілізується
 09.11.04, 11:47 Як збудувати селянину власний дім?
 09.08.04, 13:32 Енергетична могутність України зросла на мільйон кіловат
 03.08.04, 13:29 АКМУ рекомендував підприємству "Газ України" утриматись від неправомірних дій
 09.07.04, 15:50 Ціни на ринках м.Кіровограда та обласних центрів сусідніх областей станом на 22 червня 2004 року
 05.07.04, 15:46 Анатолій Кінах: "Країну, яка не вміє захищати свої інтереси, у світі не слухають і не поважають"
 02.07.04, 16:28 Олександрійську вугільну компанію віддали в оренду повністю
 02.07.04, 13:52 Зовнішня торгівля товарами
 01.07.04, 18:29 За чотири роки державна підтримка АПК зросла у тринадцять разів
 23.06.04, 15:27 Бензин і маніпуляції навколо нього
 15.06.04, 13:18 В Кіровограді перебувала австрійська економічна місія
 14.06.04, 13:12 Презентовано новий український автобус
 29.04.04, 12:48 Кабмин предлагает ужесточить лицензирование производства и торговли спиртом и алкоголем
 15.04.04, 16:50 З 14 червня НБУ планує ввести в обіг нову 5-гривневу банкноту
 14.04.04, 12:07 Цены на молоко в Украине снижаются
 26.03.04, 12:01 АМКУ проти необґрунтованого підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті
 19.03.04, 12:38 Урожай-2004. Прогнози і надії
 18.03.04, 14:15 Цены на овощи и фрукты в Польше значительно ниже, чем в Украине
 17.03.04, 19:18 Хто захищає права споживачів
 17.03.04, 19:16 КРУ не лише перевіряє, а й досліджує
 12.03.04, 13:23 Держрезервівського борошна вистачить ненадовго
 10.03.04, 13:14 Сколько заработали украинские банки в феврале 2004-го года
 09.03.04, 17:35 НБУ випустить ювілейні монети до Дня Кіровограда
 03.03.04, 15:13 Антимонопольний комітет України підвів підсумки 2003-го року
 03.03.04, 14:36 Словничок сучасної людини. Щоб не сплутати маклера з маркером
 27.02.04, 14:37 Качество украинской минеральной воды не всегда отвечает стандартам
 26.02.04, 13:06 Пенсійна реформа: плюси і мінуси. Ганна Філіпова: "Несолодко зараз ні пенсіонерам, ні нашим працівникам"
 25.02.04, 14:38 В 2003 году Украина экспортировала виноградного вина на 20,3 млн. долларов
 24.02.04, 13:08 Тарифи на проїзд в громадському транспорті повинні бути прозорими, зрозумілими та обґрунтованими
 24.02.04, 12:56 З 29 березня НБУ вводить в обіг банкноти нового зразка номіналом 50 гривень
 20.02.04, 14:45 В Украине снижаются объемы производства растительного масла
 17.02.04, 13:07 Будувати треба у два рази більше
 17.02.04, 12:32 Украинских операторов рынка рекламы ожидают проблемы
 16.02.04, 13:01 В Украине ожидается существенный рост производства овощей и фруктов
 16.02.04, 12:27 Створюється Союз аграрних бірж України
 13.02.04, 12:23 Сколько заработал банка "Аваль" в 2003 году?
 12.02.04, 15:43 АКМУ продовжує виявляти порушення на регіональних продовольчих ринках
 11.02.04, 14:03 Рынок парфюмерии и косметики в Украине в 2003 г. вырос на 20-25%, превысив $1 млрд.
 06.02.04, 16:32 Розмір неоподатковуваного мінімуму не змінився
 06.02.04, 15:43 Верховна Рада разрешила подавать в рекламе торговые марки на языке оригинале
 30.01.04, 10:31 Цены семян подсолнечника на пределе
 28.01.04, 17:38 Усі видаткові статті держбюджету України за січень повністю профінансовані
 26.01.04, 13:12 З лютого почнуть відраховувати менше
 26.01.04, 13:08 Производство кирпича в Украине увеличилось на 11%
 26.12.03, 10:02 "Бесплатные входящие" пока продлили
 25.12.03, 14:26 Бесплатные входящие звонки на мобильные телефоны отменены?
 23.12.03, 16:15 Тетяна Грицун: "Перехід місцевих бюджетів на казначейське обслуговування — це норма Бюджетного кодексу"
 22.12.03, 15:43 Ликвидируют 20 украинских банков
 22.12.03, 15:39 Людина діла. Володимир Галицький
 17.12.03, 08:15 Universal Consulting Group увеличенивает количества источников, учавствующих в мониторинге, с 637 до 934
 24.11.03, 16:17 Створення Єдиного державного реєстру. Пільги не ліквідовуються, а упорядковуються
 24.11.03, 15:40 Семь мифов о маркетинговых исследованиях
 19.11.03, 14:40 ЗАТ "Радій": Новий Чорнобиль неможливий
 17.11.03, 13:42 Тенденции на украинском рынке минеральных вод в 2003 году
 13.11.03, 14:37 Сигареты верхнего ценового сегмента в Украине подорожают
 12.11.03, 11:22 В Украине многие компании будут вынуждены изменить свои названия
 10.11.03, 16:35 Просто чоловіки — жінок люблять, а чоловіки-роботодавці — ні
 06.11.03, 19:02 Уряд шукає додаткові ресурси для погашення боргу по зарплаті
 30.10.03, 19:30 Проезд в киевском метро подорожает
 28.10.03, 15:29 Политика монополизации донецкого рекламного рынка может повториться по всей Украине
 27.10.03, 12:19 Нулевая пошлина на ввоз в Украину пшеницы и ржи сохранена
 27.10.03, 12:12 В Украине запущен бесплатный мониторинг
 24.10.03, 16:23 Підсумки діяльності комерційних банків України за 9 місяців 2003 р.
 22.10.03, 12:13 Строительные предприятия Украины за 9 месяцев 2003-го года выполнили объем работ на сумму свыше 9 млрд. грн
 22.10.03, 11:02 Производство хлебобулочных изделий и круп в Украине за сентябрь 2003 г.
 20.10.03, 16:11 Мясопродукты на украинском рынке дорожать не должны
 16.10.03, 19:55 Растут цены на кондитерские изделия
 16.10.03, 19:52 Передзимові турботи Уряду
 15.10.03, 15:47 Снижаются импортные поставки украинских зерновых
 14.10.03, 15:02 АМКУ оцінив порушення конкуренції сумою 100 мільйонів гривень
 14.10.03, 13:07 Цены на продовольственное зерно в Украине снова поползли вверх
 03.10.03, 14:27 Пирогів зі снігу не спечеш, або Виробники хліба не повинні залишитись крайніми про хліб — обережно
 28.09.03, 17:06 "Агро-Буд-Сервіс". Проблема не знайти, а вибрати
 23.09.03, 13:29 На Украине увеличивается производство электронной аппаратуры
 16.09.03, 10:28 Леонид Кучма подписал принятый Верховном Радой Закон "О внесении изменений в Закон Украины "О рекламе"
 14.09.03, 10:45 Харків'яни хочуть узяти в оренду кіровоградську ТЕЦ
 13.09.03, 00:11 Рішення та розпорядження АМКУ
 12.09.03, 16:29 НДС на Украине отменят?
 12.09.03, 15:08 "АМТ" поменяла свое местонахождение
 09.09.03, 14:06 Британский ВПК поддерживает экономику своей страны
 09.09.03, 13:39 Закон "Про поховання і похоронну справу" ускладнить роботу підприємців, які надають ритуальні послуги
 09.09.03, 12:16 Справа Фунта живе і... процвітає
 08.09.03, 20:16 Одесская область будет развивать виноградарство
 04.09.03, 19:09 Антимонопольний комітет продовжує розслідувати дії підприємств, винних у необґрунтованому підвищенні цін на хліб
 04.09.03, 13:32 Чай на Украине не подорожает
 02.09.03, 12:21 После зерна — спирт? В Украине резко дорожает спиртное
 01.09.03, 15:37 Пенсії таки будуть перераховувати
 01.09.03, 15:00 КРЕП — не Верховна Рада
 01.09.03, 14:51 UMC строит "наполеоновские" планы?
 27.08.03, 11:54 "Урга" — територія успіху
 27.08.03, 07:59 Украина завалит Россию бутылками для пива и водки
 22.08.03, 13:06 Итоги работы "Голден Телеком" за первое полугодие 2003 г.
 19.08.03, 07:43 На Украине сократилось производство молока
 14.08.03, 19:35 Закон "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" — реформа... Та не для всіх
 11.08.03, 23:13 На Украине ставка НДС пока остается равной 20% — Президент Украины воспользовался правом вето
 11.08.03, 22:19 Бесплатные входящие в Украине узаконены
 11.08.03, 22:04 Наружная реклама на Украине
 11.08.03, 13:57 ЛАЗ. Итоги за первое полугодие 2003 г.
 06.08.03, 14:12 Итоги деятельности банков Украины на рынке платежных карточек за первое полугодие 2003 г.
 30.07.03, 13:29 Украина планирует сократить срок годности водки
 29.07.03, 14:19 Итоги деятельности украинских коммерческих банков за 1 полугодие 2003 г.
 29.07.03, 14:16 Возможное будущее украинского алкогольного и табачного рынков
 29.07.03, 14:11 "ЛАЗ" раскрывает свои планы до 2008 г.
 29.07.03, 14:08 Украинский рынок мобильной связи в июне 2003 г.
 29.07.03, 00:18 Теперь можно получать всю информацию по интересующему рынку из более 350 источников в одном дайджесте
 18.07.03, 20:34 "Укрінмедстрах". Секрет успіху — команда
 18.07.03, 11:03 "Киевстар" в первом полугодии 2003 года
 16.07.03, 13:24 Банк "Хрещатик". Итоги работы за первое полугодие 2003 г.
 16.07.03, 11:21 Производство безалкогольных напитков на Украине за май 2003 г.
 15.07.03, 15:17 "Кредитпромбанк". Итоги за первое полугодие 2003 г.
 11.07.03, 14:48 Рынок жилой недвижимости: прогноз на вторую половину 2003 года
 11.07.03, 14:35 Результаты работы банка "Финансы и Кредит" за первое полугодие 2003 г.
 11.07.03, 14:31 „УкрСиббанк" подвел итоги за первое полугодие 2003 г.
 09.07.03, 14:40 Хлібне питання. Змова підприємців? А хто доведе?
 09.07.03, 14:06 Банк "Аваль" снизил комиссию за выдачу наличных по картам других банков
 09.07.03, 11:26 Рынок табачных изделий на Украине за первое полугодии 2003 г.
 08.07.03, 12:07 В Украине кофе и шоколад могут быть внесены в перечень подакцизных товаров
 08.07.03, 10:27 Украинская металлургия. Итоги за первое полугодие 2003 г.
 07.07.03, 17:02 Віктор Ющенко: "На імпорті-експорті зерна певні структури заробили два мільярди"
 07.07.03, 16:38 При введенні нової ставки міста втратять 4,3 мільярда гривень
 07.07.03, 16:34 Цены на кондитерские изделия в Украине повышаться не будут
 07.07.03, 16:29 ЗАО "Оболонь" подводит итоги за первое полугодие 2003 года
 07.07.03, 14:48 Текстильная промышленность Украины. Итоги за январь-май 2003 г.
 07.07.03, 09:19 Украинский рынок автомобилей за июнь 2003 г.
 05.07.03, 18:37 Юрій Єхануров: Ситуацію з ажіотажним підвищенням цін уряд зобов'язаний був передбачити і попередити"
 04.07.03, 17:01 Хлібне питання. Економічних підстав для подорожчання немає. Ажіотаж спричинили погодні умови і недобросовісність підприємців
 04.07.03, 12:04 Рынок автомобилей на Украине (январь-май 2003 г.)
 03.07.03, 14:17 Василь Моцний щодо ситуації на ринку хлібопродуктів
 03.07.03, 14:06 Украинский рынок круп. Итоги за январь-май 2003 г.
 02.07.03, 11:56 "Филип Моррис Украина" о повышении акцизного сбора на сигареты
 02.07.03, 11:51 Количество абонентов „UMC" превысило 2 млн. человек
 01.07.03, 12:52 „КРАЗ" теряет свои позиции на отечественном рынке
 01.07.03, 10:48 На украинский рынок выходит новая марка кофе
 30.06.03, 12:11 Жінки на ринку праці
 27.06.03, 15:02 Транспорт. Знам'янка — у центрі нової залізничної швидкісної Магістралі
 27.06.03, 14:37 На Украине будут собирать „ИЖ-2126" и „ВАЗ-2106"
 27.06.03, 09:48 Украинский рынок средств химзащиты растений (январь-май 2003 г.)
 26.06.03, 19:54 Производство тростникового сахара на Украине за январь-май 2003 г.
 26.06.03, 14:02 Рынок яиц в Украине за первые пять месяцев 2003 г.
 25.06.03, 12:39 На Украине возможно увеличение темпов роста цен на хлеб
 25.06.03, 12:19 Производство сигарет в Украине. Итоги за 5 месяцев 2003 г.
 25.06.03, 10:16 Рынок с/х машиностроения Украины за январь-май 2003 г.
 24.06.03, 15:03 Рынок украинского пива. Итоги за январь-май 2003 г.
 24.06.03, 10:38 "SUN Interbrew Ukraine" продает свой завод безалкогольных напитков и минеральной воды
 20.06.03, 18:29 З першого липня знову будуть нараховувати пеню за житлово-комунальні борги
 30.05.03, 14:45 Пенсійному фонду заважає працювати... Судова тяганина
 30.05.03, 14:43 Стихійний ринок — явище європейського масштабу
 19.05.03, 14:50 Бідних в Україні поменшало?
 19.05.03, 14:45 Ринок праці. Дев'ять чоловік на одне місце
 06.05.03, 11:43 Вследствие пыльных бурь 14-20 апреля на полях Украины погибло около 1 миллиона га яровых посевов
 30.04.03, 16:43 Віктор Янукович: "Хліба повинно бути достатньо"
 22.04.03, 11:43 Розбудуємо рідну Якутію, або На край світу за північним сяйвом
 17.04.03, 09:05 Джордж Буш призвал ООН "снять экономические санкции" с Ирака
 11.04.03, 16:22 Ціна хліба. Катастрофи не сталося?
 09.04.03, 11:31 Украина бьет рекорды производства подсолнечного масла
 08.04.03, 17:54 Запасы зерна в мире продолжат снижаться
 31.03.03, 09:46 ЕС, возможно, не покроет весь объём нового транш на импорт пшеницы низкого и среднего качества
 25.03.03, 15:46 Віктор Делюрман: "Eсі за свої борги мусять розрахуватися". Як працює приватна структура по стягуванню комунальних боргів
 25.03.03, 11:44 Вибираючи фах — врахуйте...
 24.03.03, 12:05 Верховна Рада дає шанс боржникам розрахуватися з комунальниками
 11.03.03, 08:28 Хто врятує комуналку?
 05.03.03, 14:05 Трудові стосунки підприємців (фізичних осіб) з найманими працівниками та роль державної служби зайнятості у цьому питанні
 05.03.03, 13:20 Допомога малозабезпеченим сім'ям
 05.03.03, 12:29 Питання сільського безробіття
 19.02.03, 15:01 Украина увеличивает импорт пшеницы и муки
 19.02.03, 14:42 Чи бачать очі, що беруть?
 10.02.03, 13:01 По предварительным оценкам, Украина в январе 2003-го года экспортировала около 1 млн. тонн зерна
 10.02.03, 09:36 2003-й — рік кукурудзи. 13, 20 і 27 лютого у Черкасах відбуватимуться ярмарки "Черкаси — Маїс" по продажу насіння кукурудзи
 07.02.03, 16:11 Украина экспортировала рекордный объем подсолнечного шрота
 05.02.03, 11:34 Дві трудові книжки: для себе і для служби зайнятості... або Незаконно отримані кошти слід повертати
 29.01.03, 17:36 У кожного свій рахунок здобутків і втрат. Степан Фабрика
 03.01.03, 16:42 Лідери якості. ВАТ "Птахокомбінат": орієнтир - Європа
 28.12.02, 15:19 Вкладники. Хто не встиг, той - запізнився?..
 27.12.02, 15:33 Бюджет України - свідчення безпорадності влади
 23.12.02, 14:16 Малий бізнес. І закордон допоможе
 07.12.02, 03:28 Сергій Соболєв: "Незацікавленість влади у самостійному формуванні місцевих бюджетів є причиною затримання прийняття Бюджету-2003"
 25.11.02, 20:36 Олег Рибачук: "Реакція на звільнення Стельмаха може спричинити банківську кризу"
 14.11.02, 20:56 Кіровоградщина-Китай: 600 тис. доларів річного товарообігу
 22.10.02, 20:57 Податки. Шукати вас не будуть...
 09.09.02, 21:25 На мировом валютном рынке вводится глобальная система межбанковских расчетов
 27.08.02, 18:07 Война США с Ираком будет стоить от 50 до 100 млрд долларов и поднимет мировые цены на нефть до 40 долларов за баррель
 16.08.02, 20:31 Российский дефолт: четыре года спустя
 14.08.02, 19:06 Отказ ФРС США снизить ставку краткосрочных межбансковских кредитов вызвал падение на биржах США и стран Азии
 16.07.02, 12:06 Борги банку "Україна": Нацбанк узяв справу у свої руки
 11.07.02, 23:44 Зміни тарифів на пересилання письмової кореспонденції
 25.06.02, 12:48 Китай віднині править бал?
 10.05.02, 19:18 Куда деть тонны украинских пестицидов?
 25.04.02, 23:07 Единый налог на вмененный доход введен в 88 субъектах РФ
 23.04.02, 14:37 Политика Евросоюза угрожает обеспечению поставок газа из России в Европу
 27.03.02, 22:18 З першим десятиліттям!
 26.03.02, 19:54 Ограничительные меры Евросоюза на ввоз стальной продукции Украины России, и Казахстана не касаются
 26.03.02, 13:46 На рынках Украины непосредственно работают всего 10% предпринимателей
 22.03.02, 00:14 Растут цены на платные услуги в Крыму
 19.03.02, 20:55 Европейский союз готов "сразиться" с США
 15.03.02, 20:35 Формирование в рамках СНГ зоны свободной торговли приближается к практическому завершению
 15.03.02, 20:20 Споживання електоенергії у Києві
 15.03.02, 20:18 В Москве проходит экономический совет СНГ
 15.03.02, 16:29 Чи винен Ющенко у банкрутстві "України"?
 14.03.02, 23:38 Податки і ми. Першого квітня будуть сміятись далеко не всі
 26.02.02, 18:34 Державні обіцянки і місцеві борги
 19.02.02, 20:11 Что нового, Аргентина?
 19.02.02, 19:58 Не кладіть євро в кишеню і не крутіть їх довго в руках. Німецькі медики теж мають претензії до нової валюти
 19.02.02, 19:06 Леонід Царенко: "Я тримав десятиєврову банкноту в руках ще три роки тому"
 11.02.02, 16:12 Людина - це те, що вона їсть...
 05.02.02, 13:53 Євросоюз завершує виконання проекту, пов'язаного зі скороченням українських боргів за електроенергію
 04.02.02, 20:26 Комунального боржника продовжують заохочувати. Тепер уже в донецьку
 04.02.02, 20:21 Ще один крок ЄС у наданні допомоги Україні після закриття ЧАЕС
 04.02.02, 20:18 Тепер справді гірко пожалкують ті, хто погоджувався одержувати зарплату в "конвертах"
 04.02.02, 19:32 Тарифи на тепло знижуються. На жаль, поки що не у нас
 04.02.02, 19:19 "Губернаторський" хліб - дешевший
 28.01.02, 21:41 Аргентина. Продолжение следует? Часть 2
 28.01.02, 20:34 Аргентина. Продолжение следует? Часть 1
 28.01.02, 20:07 Українська пошта дорожчає
 21.01.02, 15:08 "Бытие определило сознание" аргентинцев в декабре 2001 года
 21.01.02, 13:22 На великі справи - потрібні великі гроші
 11.01.02, 17:18 Ми вам свої гроші, а ви нам - свої...
 08.01.02, 16:07 Евро в России - России все равно?
 06.01.02, 16:04 2002 - год евро
 17.12.01, 15:13 "Безсистемність і безвідповідальність є основними рисами нашого парламенту"
 26.11.01, 15:09 Серед моря житейського, або Хто допоможе бухгалтеру?
 26.11.01, 15:08 Фракція Українського Народного Руху не голосуватиме за той варіант бюджету, який запропонував Уряд на сьогоднішній Погоджувальні раді
 19.11.01, 19:07 Олександр Кулик: "За комунальні послуги кожна сім'я переплачує втричі більше. Не зі своєї волі"
 15.11.01, 18:41 Юрій Костенко: "У разі ратифікації газових угод між Україною та Росією борги корпорацій за газ буде виплачувати держава"
 15.11.01, 18:38 Ігор Юхновський: "Комітет з питань науки та освіти домігся виділення в Бюджеті-2002 для освіти додатково 1 млрд. грн"
 15.11.01, 18:34 Бюджет і податки - брати-близнюки?
 15.11.01, 18:33 Валерій Асадчев: "У випадку неприйняття бюджету до 1 січня регіони, які мають потужну базу доходів, залишаться без вилучень, а регіони з низькою дохідною базою залишаться без дотацій"

"ВГ" №4
(21.01.2005)
Украинския баннерная

Copyright © 2001–2006 "Vechirka.uafor.net" :: Design & Creation
Використання текстових матерiалiв cайту дозволяється лише з активним посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.uafor.net.
Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование текстовых материалов сайта разрешается только с активной ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.uafor.net.
Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!