ЕКОНОМІКА. СВІТ

Леонід Царенко: “Я ТРИМАВ ДЕСЯТИЄВРОВУ БАНКНОТУ В РУКАХ ЩЕ ТРИ РОКИ ТОМУ”
Ольга Пилипенко, "Вечірня газета"
19.02.2002, 19:06

В СІЧНІ НИНІШНЬОГО РОКУ ЄДИНА ЄВРОПЕЙСЬКА ВАЛЮТА З’ЯВИЛАСЯ НЕ ТІЛЬКИ В ПАРИЖІ І РИМІ, А Й В ОБМІННИХ ПУНКТАХ КІРОВОГРАДА

З початку нинішнього року дванадцять країн Європи перейшли на єдину європейську валюту. Нова грошова одиниця — євро — введена в обіг у Німеччині, Португалії, Іспанії, Італії, Франції, Нідерландах, Бельгії, Австрії, Греції, Ірландії, Люксембурзі та Фінляндії.
Введення єдиної європейської валюти має суттєво обмежити панування американського долара, з іншого боку, такий крок є логічним продовженням тих об’єднувальних процесів, які відбуваються в європейському співтоваристві. Країни поступово відкривають свої кордони для безперешкодного переміщення громадян з однієї держави в іншу (мається на увазі так звана Шенгенська угода), зміцнюється порозуміння у законотворчій, природоохоронній, гуманітарній сферах європейського співіснування.
Україна теж прилучається до цих процесів. І хоча до безвізових стосунків із розвиненими європейськими державами нам ще далекувато, та й перехід на грошові розрахунки за допомогою нової європейської валюти — теж у перспективі, все ж євро з’явилися і у нас. Коли, де їх можна купити, які банки мають право працювати з новою валютою, наскільки вона безпечна в “інфекційному плані”, чи є вже випадки появи фальшивих купюр — про все це розмова з начальником управління Національного банку України в Кіровоградській області Леонідом Царенком.

— Леоніде Юхимовичу, якоїсь активності у продажу євро обмінними пунктами не спостерігається. Принаймні, навіть у розташованих ось тут, у центрі міста, їх практично немає. Чому? Чи не тому, що, як стверджують київські газети, протягом двох місяців євро взагалі в обмінних пунктах продаватись не будуть?

— Я б не став так сліпо довіряти газетам. Можливо, у Києві в обмінних пунктах євро і немає, а у нас є. І з’явились вони вже третього січня — практично у перший робочий день після свят. Це не було якоюсь проблемою, оскільки більшість банків завезли євро ще в грудні. Інші — трохи пізніше.>

А стосовно того, що нова валюта є не в усіх обмінних пунктах, то це право самих банків визначати, в який із своїх пунктів давати євро, а в який — ні. Ми не можемо їх змусити чи заборонити. Кожен визначає самостійно.

— Які, до речі, банки мають право працювати з новою грошовою одиницею?

— Всі, які мають дозвіл на роботу з іноземною валютою. І щоб поставити крапку у питанні щодо обмінних пунктів, то хочу підкреслити, що дозвіл на купівлю-продаж євро мають лише власні пункти банків. Мова не йде про тих, які працюють з банком на агентських угодах. Таким ми дозвіл не давали і поки що не даємо.

- Що означає працюють на агентських угодах?

— У кожного банку є мережа власних обмінних пунктів, відкритих на тій чи іншій території (наприклад, у Кіровограді). Облаштованих за кошти банку і повністю йому підзвітних. Думаю, це зрозуміло. Крім того, банк має право заключати угоди з підприємствами, установами, організаціями про відкриття на їх території (це може бути виробнича, службова, торговельна площа) пунктів, де проводитимуться операції по торгівлі іноземною валютою. У цій ситуації банк виступає агентом (таке визначення дає законодавство), тому й угода має назву агентської. Не зайвим буде зауважити, що банк має бути дуже обережним у виборі партнерів для такого співробітництва, оскільки несе повну відповідальність за дотримання зазначеним пунктом валютного законодавства. При встановленні фактів порушень фінансово відповідатиме саме банк.

— У яких тоді власних обмінних пунктах можна все-таки купити євро в Кіровограді?

— Назву кілька. По вулиці Шевченка (біля магазину “Рубін”), на Критому ринку (з боку вулиці Героїв Сталінграда). Це обмінні пункти Кіровоградської філії “Приватбанку”. У 102-му мікрорайоні (вулиця Попова, магазин “Південний”) — пункт належить центральному відділенню Промінвестбанку України.

— Леоніде Юхимовичу, давайте трохи детальніше поговоримо про самі нові банкноти. Якої вони вартості, що на них зображено, чи є якісь особливості, за якими можна визначити, що це купюра не фальшива. Адже більшість кіровоградців нової валюти навіть в очі не бачили і не виключено, що цим можуть скористатися шахраї. Тим більше, що міняйл біля обмінних пунктів крутиться немало.

— У такому випадку я завжди кажу: люди добрі, не купуйтесь на ті кілька гривень, які виграєте при обміну у міняйл. Ви можете програти значно більше. Якщо не хочете бути обдуреними, майте справу тільки з обмінними пунктами. Немало є людей і в місті, і в області, яких спритники просто “кинули”. Тому обходьте їх десятою дорогою.

А що стосується євро, які продаються зараз через офіційну мережу, то вони отримані нашими банками (через іноземні банки) у новій, фабричній упаковці. Тобто, закуплені безпосередньо на підприємстві, де вони друкувались.

— А де вони друкувались?

— Кожна країна з названих дванадцяти друкувала їх у себе. В основному. Ми закупляли в Німеччині. До речі, саме в Німеччині я тримав десятиєврову банкноту в руках ще три роки тому.

— Тепер цю валюту мають змогу побачити і кіровоградці.

— Так. Багато людей її навіть купили (за січень, наприклад, банками та їх обмінними пунктами продано близько 60 тисяч євро). А тим, хто не знає, які нові гроші на вигляд, скажу: паперові банкноти мають номінал 5, 10, 20, 50, 100, 200 і 500 євро. Така ж картина, як і з гривнею, єдине, що банкноти 500 гривень ще немає. До речі, цікавий екскурс в історію. Перші банкноти номіналом і одна гривня, і двісті, друкувались одночасно. Але, як відомо, одна гривня була введена ще п’ять років тому, а двісті — лише минулого року.

На відміну від наших українських грошей, як і американських доларів теж, на банкнотах євро немає портретів видатних політиків чи історичних осіб. Логіка такого рішення зрозуміла. У кожній країні багато достойних постатей, тому, аби не виникало непорозумінь, вирішили зупинитись на нейтральному варіанті. Основний сюжет — аркові мости та інші монументальні споруди, частина карти Європи, де розташовані країни з новою європейською валютою, та дванадцять п’ятикутних зірочок — по кількості цих країн. До речі, біля зірочок залишено достатньо вільного місця — в розрахунку на те, що до нинішніх дванадцяти будуть долучатись інші європейські держави. Тоді й з’являться нові зірочки.

Щодо захисних елементів на банкнотах, то їх теж достатньо. Частина з них не афішується, а деякі можна назвати. Наприклад, водяних знаків аж два. Є металізована захисна нитка, полосова кінеграма, мікродрук, мікровізерунок…

Звичайно, не всі із цих захисних елементів можна побачити неозброєним оком. Але скільки гроші існують, стільки їх і підробляють. Тому моя порада залишається та ж: купуйте валюту тільки в банках чи їх обмінних пунктах. Там є спеціальні прилади, які перевіряють достовірність купюр. Фальшиву банкноту, навіть якщо вона потрапила в банк, далі в обіг не пустять. Чого не скажеш про вуличних валютників.

— Леоніде Юхимовичу, ви говорите про паперові банкноти, а якого номіналу монети?

— Монет у нас немає. Ми їх не завозили.

— Чому?

— В них немає потреби. Для того, щоб виїхати у названі країни — чи то у відрядження, чи по своїх справах, достатньо тут купити паперові банкноти. А там, якщо потрібні будуть монети, отримати їх значно простіше.

— За повідомленням тих же інформаційних агентств, спільна європейська валюта, вирішивши одну проблему, може спричинити появу іншої. Як стверджують італійські вчені, євро, безперешкодно мандруючи по досить значній території, можуть стати універсальним поширювачем багатьох інфекційних захворювань, у першу чергу шлунково-кишкового тракту. Найбільшу небезпеку таять у собі монети, оскільки в їхніх жолобках і різьбі накопичується бруд, в якому й гніздяться хвороботворні бактерії. Що ви думаєте з цього приводу?

— По-перше, монет у нас немає. Я вже про це сказав. По-друге, масового обігу євро в Україні теж не буде. Ними користується лише невелика категорія людей, яким треба виїхати за кордон. Ну і, по-третє, гроші — яка б це валюта не була: чи долар, чи євро, чи наша рідна гривня — завжди є “транспортувальником” інфекційних захворювань. І не тільки шлунково-кишкових.

Тому треба просто дотримуватись елементарних правил — мити частіше руки з милом, особливо, якщо в них побували гроші. Касирів, продавців, інших осіб, які працюють з грошима постійно, це стосується в першу чергу.

— Новій валюті пішов уже другий місяць. Незважаючи на скептичні прогнози деяких недоброзичливців, різкого падіння її курсу не відбулось. Навпаки, навіть консервативно налаштовані англійці, які раніше і чути не хотіли про спільну європейську валюту (з цього приводу в країні був проведений референдум, на якому жителі туманного Альбіону сказали: “Ні”), тепер починають різко міняти свою думку. За даними соціологічного опитування, проведеного на початку лютого, уже 42 відсотки англійців виступають за приєднання своєї країни до числа дванадцяти.

Якщо вдалось розворушити навіть таких традиційних консерваторів, то, мабуть, справді за євро — майбутнє. Принаймні, в Європі.

— Спільна європейська валюта і задумувалась як така, що об’єднає країни фінансово, тобто, позбавить європейців необхідності, переїжджаючи з держави в державу, плутатись у перерахунках національних валют. Це зручно не тільки громадянам, а й економікам цих держав.

Що стосується курсу євро, то за січень він, справді, трохи впав. А от курс долара зріс. Нічого дивного у цьому немає. Євро — валюта нова, тільки з’явилася на фінансовому ринку, тому щодо неї у багатьох є певні сумніви. Це закономірно.

Час покаже, хто був достовірніший у своїх прогнозах — песимісти чи оптимісти. Але якщо спільна європейська валюта вже з’явилася, вона повинна жити. Це теж, мені здається, закономірно.

— Спасибі, Леоніде Юхимовичу, за розмову.

Читайте також:
Евро в России — России все равно?
2002 — год евро

Архив "ВГ-Економіка (Світ, Україна)"

 16.05.06, 12:59 Щоб дороги були на європейському рівні
 06.04.06, 20:04 Вам нав’язали платні послуги — звертайтесь до суду
 01.11.05, 14:38 АМКУ надав дозволи на придбання "Криворіжсталі"
 31.10.05, 13:19 Пташиний грип: у страху очі великі
 03.04.05, 19:03 Податки. Із членами сім'ї уже розібралися
 22.02.05, 16:22 Ринок бензину під постійним контролем...
 21.02.05, 15:08 Величина інфляції по Україні у січні 2005 р.
 21.02.05, 15:07 Г.Руденко "Деньги от реализации Киотского протокола должны расходоваться исключительно на экологию"
 28.01.05, 16:09 Система розрахунків. Вклади компенсуватимуть водою і квартплатою
 25.01.05, 13:31 Технічні досягнення на полиці не залежаться. ВАТ "Кіровоградський завод дозуючих автоматів"
 24.01.05, 14:50 "Укрзалізниця" під постійним контролем
 09.11.04, 13:02 Цінова ситуація на ринках м'ясної продукції стабілізується
 09.11.04, 11:47 Як збудувати селянину власний дім?
 09.08.04, 13:32 Енергетична могутність України зросла на мільйон кіловат
 03.08.04, 13:29 АКМУ рекомендував підприємству "Газ України" утриматись від неправомірних дій
 09.07.04, 15:50 Ціни на ринках м.Кіровограда та обласних центрів сусідніх областей станом на 22 червня 2004 року
 05.07.04, 15:46 Анатолій Кінах: "Країну, яка не вміє захищати свої інтереси, у світі не слухають і не поважають"
 02.07.04, 16:28 Олександрійську вугільну компанію віддали в оренду повністю
 02.07.04, 13:52 Зовнішня торгівля товарами
 01.07.04, 18:29 За чотири роки державна підтримка АПК зросла у тринадцять разів
 23.06.04, 15:27 Бензин і маніпуляції навколо нього
 15.06.04, 13:18 В Кіровограді перебувала австрійська економічна місія
 14.06.04, 13:12 Презентовано новий український автобус
 29.04.04, 12:48 Кабмин предлагает ужесточить лицензирование производства и торговли спиртом и алкоголем
 15.04.04, 16:50 З 14 червня НБУ планує ввести в обіг нову 5-гривневу банкноту
 14.04.04, 12:07 Цены на молоко в Украине снижаются
 26.03.04, 12:01 АМКУ проти необґрунтованого підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті
 19.03.04, 12:38 Урожай-2004. Прогнози і надії
 18.03.04, 14:15 Цены на овощи и фрукты в Польше значительно ниже, чем в Украине
 17.03.04, 19:18 Хто захищає права споживачів
 17.03.04, 19:16 КРУ не лише перевіряє, а й досліджує
 12.03.04, 13:23 Держрезервівського борошна вистачить ненадовго
 10.03.04, 13:14 Сколько заработали украинские банки в феврале 2004-го года
 09.03.04, 17:35 НБУ випустить ювілейні монети до Дня Кіровограда
 03.03.04, 15:13 Антимонопольний комітет України підвів підсумки 2003-го року
 03.03.04, 14:36 Словничок сучасної людини. Щоб не сплутати маклера з маркером
 27.02.04, 14:37 Качество украинской минеральной воды не всегда отвечает стандартам
 26.02.04, 13:06 Пенсійна реформа: плюси і мінуси. Ганна Філіпова: "Несолодко зараз ні пенсіонерам, ні нашим працівникам"
 25.02.04, 14:38 В 2003 году Украина экспортировала виноградного вина на 20,3 млн. долларов
 24.02.04, 13:08 Тарифи на проїзд в громадському транспорті повинні бути прозорими, зрозумілими та обґрунтованими
 24.02.04, 12:56 З 29 березня НБУ вводить в обіг банкноти нового зразка номіналом 50 гривень
 20.02.04, 14:45 В Украине снижаются объемы производства растительного масла
 17.02.04, 13:07 Будувати треба у два рази більше
 17.02.04, 12:32 Украинских операторов рынка рекламы ожидают проблемы
 16.02.04, 13:01 В Украине ожидается существенный рост производства овощей и фруктов
 16.02.04, 12:27 Створюється Союз аграрних бірж України
 13.02.04, 12:23 Сколько заработал банка "Аваль" в 2003 году?
 12.02.04, 15:43 АКМУ продовжує виявляти порушення на регіональних продовольчих ринках
 11.02.04, 14:03 Рынок парфюмерии и косметики в Украине в 2003 г. вырос на 20-25%, превысив $1 млрд.
 06.02.04, 16:32 Розмір неоподатковуваного мінімуму не змінився
 06.02.04, 15:43 Верховна Рада разрешила подавать в рекламе торговые марки на языке оригинале
 30.01.04, 10:31 Цены семян подсолнечника на пределе
 28.01.04, 17:38 Усі видаткові статті держбюджету України за січень повністю профінансовані
 26.01.04, 13:12 З лютого почнуть відраховувати менше
 26.01.04, 13:08 Производство кирпича в Украине увеличилось на 11%
 26.12.03, 10:02 "Бесплатные входящие" пока продлили
 25.12.03, 14:26 Бесплатные входящие звонки на мобильные телефоны отменены?
 23.12.03, 16:15 Тетяна Грицун: "Перехід місцевих бюджетів на казначейське обслуговування — це норма Бюджетного кодексу"
 22.12.03, 15:43 Ликвидируют 20 украинских банков
 22.12.03, 15:39 Людина діла. Володимир Галицький
 17.12.03, 08:15 Universal Consulting Group увеличенивает количества источников, учавствующих в мониторинге, с 637 до 934
 24.11.03, 16:17 Створення Єдиного державного реєстру. Пільги не ліквідовуються, а упорядковуються
 24.11.03, 15:40 Семь мифов о маркетинговых исследованиях
 19.11.03, 14:40 ЗАТ "Радій": Новий Чорнобиль неможливий
 17.11.03, 13:42 Тенденции на украинском рынке минеральных вод в 2003 году
 13.11.03, 14:37 Сигареты верхнего ценового сегмента в Украине подорожают
 12.11.03, 11:22 В Украине многие компании будут вынуждены изменить свои названия
 10.11.03, 16:35 Просто чоловіки — жінок люблять, а чоловіки-роботодавці — ні
 06.11.03, 19:02 Уряд шукає додаткові ресурси для погашення боргу по зарплаті
 30.10.03, 19:30 Проезд в киевском метро подорожает
 28.10.03, 15:29 Политика монополизации донецкого рекламного рынка может повториться по всей Украине
 27.10.03, 12:19 Нулевая пошлина на ввоз в Украину пшеницы и ржи сохранена
 27.10.03, 12:12 В Украине запущен бесплатный мониторинг
 24.10.03, 16:23 Підсумки діяльності комерційних банків України за 9 місяців 2003 р.
 22.10.03, 12:13 Строительные предприятия Украины за 9 месяцев 2003-го года выполнили объем работ на сумму свыше 9 млрд. грн
 22.10.03, 11:02 Производство хлебобулочных изделий и круп в Украине за сентябрь 2003 г.
 20.10.03, 16:11 Мясопродукты на украинском рынке дорожать не должны
 16.10.03, 19:55 Растут цены на кондитерские изделия
 16.10.03, 19:52 Передзимові турботи Уряду
 15.10.03, 15:47 Снижаются импортные поставки украинских зерновых
 14.10.03, 15:02 АМКУ оцінив порушення конкуренції сумою 100 мільйонів гривень
 14.10.03, 13:07 Цены на продовольственное зерно в Украине снова поползли вверх
 03.10.03, 14:27 Пирогів зі снігу не спечеш, або Виробники хліба не повинні залишитись крайніми про хліб — обережно
 28.09.03, 17:06 "Агро-Буд-Сервіс". Проблема не знайти, а вибрати
 23.09.03, 13:29 На Украине увеличивается производство электронной аппаратуры
 16.09.03, 10:28 Леонид Кучма подписал принятый Верховном Радой Закон "О внесении изменений в Закон Украины "О рекламе"
 14.09.03, 10:45 Харків'яни хочуть узяти в оренду кіровоградську ТЕЦ
 13.09.03, 00:11 Рішення та розпорядження АМКУ
 12.09.03, 16:29 НДС на Украине отменят?
 12.09.03, 15:08 "АМТ" поменяла свое местонахождение
 09.09.03, 14:06 Британский ВПК поддерживает экономику своей страны
 09.09.03, 13:39 Закон "Про поховання і похоронну справу" ускладнить роботу підприємців, які надають ритуальні послуги
 09.09.03, 12:16 Справа Фунта живе і... процвітає
 08.09.03, 20:16 Одесская область будет развивать виноградарство
 04.09.03, 19:09 Антимонопольний комітет продовжує розслідувати дії підприємств, винних у необґрунтованому підвищенні цін на хліб
 04.09.03, 13:32 Чай на Украине не подорожает
 02.09.03, 12:21 После зерна — спирт? В Украине резко дорожает спиртное
 01.09.03, 15:37 Пенсії таки будуть перераховувати
 01.09.03, 15:00 КРЕП — не Верховна Рада
 01.09.03, 14:51 UMC строит "наполеоновские" планы?
 27.08.03, 11:54 "Урга" — територія успіху
 27.08.03, 07:59 Украина завалит Россию бутылками для пива и водки
 22.08.03, 13:06 Итоги работы "Голден Телеком" за первое полугодие 2003 г.
 19.08.03, 07:43 На Украине сократилось производство молока
 14.08.03, 19:35 Закон "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" — реформа... Та не для всіх
 11.08.03, 23:13 На Украине ставка НДС пока остается равной 20% — Президент Украины воспользовался правом вето
 11.08.03, 22:19 Бесплатные входящие в Украине узаконены
 11.08.03, 22:04 Наружная реклама на Украине
 11.08.03, 13:57 ЛАЗ. Итоги за первое полугодие 2003 г.
 06.08.03, 14:12 Итоги деятельности банков Украины на рынке платежных карточек за первое полугодие 2003 г.
 30.07.03, 13:29 Украина планирует сократить срок годности водки
 29.07.03, 14:19 Итоги деятельности украинских коммерческих банков за 1 полугодие 2003 г.
 29.07.03, 14:16 Возможное будущее украинского алкогольного и табачного рынков
 29.07.03, 14:11 "ЛАЗ" раскрывает свои планы до 2008 г.
 29.07.03, 14:08 Украинский рынок мобильной связи в июне 2003 г.
 29.07.03, 00:18 Теперь можно получать всю информацию по интересующему рынку из более 350 источников в одном дайджесте
 18.07.03, 20:34 "Укрінмедстрах". Секрет успіху — команда
 18.07.03, 11:03 "Киевстар" в первом полугодии 2003 года
 16.07.03, 13:24 Банк "Хрещатик". Итоги работы за первое полугодие 2003 г.
 16.07.03, 11:21 Производство безалкогольных напитков на Украине за май 2003 г.
 15.07.03, 15:17 "Кредитпромбанк". Итоги за первое полугодие 2003 г.
 11.07.03, 14:48 Рынок жилой недвижимости: прогноз на вторую половину 2003 года
 11.07.03, 14:35 Результаты работы банка "Финансы и Кредит" за первое полугодие 2003 г.
 11.07.03, 14:31 „УкрСиббанк" подвел итоги за первое полугодие 2003 г.
 09.07.03, 14:40 Хлібне питання. Змова підприємців? А хто доведе?
 09.07.03, 14:06 Банк "Аваль" снизил комиссию за выдачу наличных по картам других банков
 09.07.03, 11:26 Рынок табачных изделий на Украине за первое полугодии 2003 г.
 08.07.03, 12:07 В Украине кофе и шоколад могут быть внесены в перечень подакцизных товаров
 08.07.03, 10:27 Украинская металлургия. Итоги за первое полугодие 2003 г.
 07.07.03, 17:02 Віктор Ющенко: "На імпорті-експорті зерна певні структури заробили два мільярди"
 07.07.03, 16:38 При введенні нової ставки міста втратять 4,3 мільярда гривень
 07.07.03, 16:34 Цены на кондитерские изделия в Украине повышаться не будут
 07.07.03, 16:29 ЗАО "Оболонь" подводит итоги за первое полугодие 2003 года
 07.07.03, 14:48 Текстильная промышленность Украины. Итоги за январь-май 2003 г.
 07.07.03, 09:19 Украинский рынок автомобилей за июнь 2003 г.
 05.07.03, 18:37 Юрій Єхануров: Ситуацію з ажіотажним підвищенням цін уряд зобов'язаний був передбачити і попередити"
 04.07.03, 17:01 Хлібне питання. Економічних підстав для подорожчання немає. Ажіотаж спричинили погодні умови і недобросовісність підприємців
 04.07.03, 12:04 Рынок автомобилей на Украине (январь-май 2003 г.)
 03.07.03, 14:17 Василь Моцний щодо ситуації на ринку хлібопродуктів
 03.07.03, 14:06 Украинский рынок круп. Итоги за январь-май 2003 г.
 02.07.03, 11:56 "Филип Моррис Украина" о повышении акцизного сбора на сигареты
 02.07.03, 11:51 Количество абонентов „UMC" превысило 2 млн. человек
 01.07.03, 12:52 „КРАЗ" теряет свои позиции на отечественном рынке
 01.07.03, 10:48 На украинский рынок выходит новая марка кофе
 30.06.03, 12:11 Жінки на ринку праці
 27.06.03, 15:02 Транспорт. Знам'янка — у центрі нової залізничної швидкісної Магістралі
 27.06.03, 14:37 На Украине будут собирать „ИЖ-2126" и „ВАЗ-2106"
 27.06.03, 09:48 Украинский рынок средств химзащиты растений (январь-май 2003 г.)
 26.06.03, 19:54 Производство тростникового сахара на Украине за январь-май 2003 г.
 26.06.03, 14:02 Рынок яиц в Украине за первые пять месяцев 2003 г.
 25.06.03, 12:39 На Украине возможно увеличение темпов роста цен на хлеб
 25.06.03, 12:19 Производство сигарет в Украине. Итоги за 5 месяцев 2003 г.
 25.06.03, 10:16 Рынок с/х машиностроения Украины за январь-май 2003 г.
 24.06.03, 15:03 Рынок украинского пива. Итоги за январь-май 2003 г.
 24.06.03, 10:38 "SUN Interbrew Ukraine" продает свой завод безалкогольных напитков и минеральной воды
 20.06.03, 18:29 З першого липня знову будуть нараховувати пеню за житлово-комунальні борги
 30.05.03, 14:45 Пенсійному фонду заважає працювати... Судова тяганина
 30.05.03, 14:43 Стихійний ринок — явище європейського масштабу
 19.05.03, 14:50 Бідних в Україні поменшало?
 19.05.03, 14:45 Ринок праці. Дев'ять чоловік на одне місце
 06.05.03, 11:43 Вследствие пыльных бурь 14-20 апреля на полях Украины погибло около 1 миллиона га яровых посевов
 30.04.03, 16:43 Віктор Янукович: "Хліба повинно бути достатньо"
 22.04.03, 11:43 Розбудуємо рідну Якутію, або На край світу за північним сяйвом
 17.04.03, 09:05 Джордж Буш призвал ООН "снять экономические санкции" с Ирака
 11.04.03, 16:22 Ціна хліба. Катастрофи не сталося?
 09.04.03, 11:31 Украина бьет рекорды производства подсолнечного масла
 08.04.03, 17:54 Запасы зерна в мире продолжат снижаться
 31.03.03, 09:46 ЕС, возможно, не покроет весь объём нового транш на импорт пшеницы низкого и среднего качества
 25.03.03, 15:46 Віктор Делюрман: "Eсі за свої борги мусять розрахуватися". Як працює приватна структура по стягуванню комунальних боргів
 25.03.03, 11:44 Вибираючи фах — врахуйте...
 24.03.03, 12:05 Верховна Рада дає шанс боржникам розрахуватися з комунальниками
 11.03.03, 08:28 Хто врятує комуналку?
 05.03.03, 14:05 Трудові стосунки підприємців (фізичних осіб) з найманими працівниками та роль державної служби зайнятості у цьому питанні
 05.03.03, 13:20 Допомога малозабезпеченим сім'ям
 05.03.03, 12:29 Питання сільського безробіття
 19.02.03, 15:01 Украина увеличивает импорт пшеницы и муки
 19.02.03, 14:42 Чи бачать очі, що беруть?
 10.02.03, 13:01 По предварительным оценкам, Украина в январе 2003-го года экспортировала около 1 млн. тонн зерна
 10.02.03, 09:36 2003-й — рік кукурудзи. 13, 20 і 27 лютого у Черкасах відбуватимуться ярмарки "Черкаси — Маїс" по продажу насіння кукурудзи
 07.02.03, 16:11 Украина экспортировала рекордный объем подсолнечного шрота
 05.02.03, 11:34 Дві трудові книжки: для себе і для служби зайнятості... або Незаконно отримані кошти слід повертати
 29.01.03, 17:36 У кожного свій рахунок здобутків і втрат. Степан Фабрика
 03.01.03, 16:42 Лідери якості. ВАТ "Птахокомбінат": орієнтир - Європа
 28.12.02, 15:19 Вкладники. Хто не встиг, той - запізнився?..
 27.12.02, 15:33 Бюджет України - свідчення безпорадності влади
 23.12.02, 14:16 Малий бізнес. І закордон допоможе
 07.12.02, 03:28 Сергій Соболєв: "Незацікавленість влади у самостійному формуванні місцевих бюджетів є причиною затримання прийняття Бюджету-2003"
 25.11.02, 20:36 Олег Рибачук: "Реакція на звільнення Стельмаха може спричинити банківську кризу"
 14.11.02, 20:56 Кіровоградщина-Китай: 600 тис. доларів річного товарообігу
 22.10.02, 20:57 Податки. Шукати вас не будуть...
 09.09.02, 21:25 На мировом валютном рынке вводится глобальная система межбанковских расчетов
 27.08.02, 18:07 Война США с Ираком будет стоить от 50 до 100 млрд долларов и поднимет мировые цены на нефть до 40 долларов за баррель
 16.08.02, 20:31 Российский дефолт: четыре года спустя
 14.08.02, 19:06 Отказ ФРС США снизить ставку краткосрочных межбансковских кредитов вызвал падение на биржах США и стран Азии
 16.07.02, 12:06 Борги банку "Україна": Нацбанк узяв справу у свої руки
 11.07.02, 23:44 Зміни тарифів на пересилання письмової кореспонденції
 25.06.02, 12:48 Китай віднині править бал?
 10.05.02, 19:18 Куда деть тонны украинских пестицидов?
 25.04.02, 23:07 Единый налог на вмененный доход введен в 88 субъектах РФ
 23.04.02, 14:37 Политика Евросоюза угрожает обеспечению поставок газа из России в Европу
 27.03.02, 22:18 З першим десятиліттям!
 26.03.02, 19:54 Ограничительные меры Евросоюза на ввоз стальной продукции Украины России, и Казахстана не касаются
 26.03.02, 13:46 На рынках Украины непосредственно работают всего 10% предпринимателей
 22.03.02, 00:14 Растут цены на платные услуги в Крыму
 19.03.02, 20:55 Европейский союз готов "сразиться" с США
 15.03.02, 20:35 Формирование в рамках СНГ зоны свободной торговли приближается к практическому завершению
 15.03.02, 20:20 Споживання електоенергії у Києві
 15.03.02, 20:18 В Москве проходит экономический совет СНГ
 15.03.02, 16:29 Чи винен Ющенко у банкрутстві "України"?
 14.03.02, 23:38 Податки і ми. Першого квітня будуть сміятись далеко не всі
 26.02.02, 18:34 Державні обіцянки і місцеві борги
 19.02.02, 20:11 Что нового, Аргентина?
 19.02.02, 19:58 Не кладіть євро в кишеню і не крутіть їх довго в руках. Німецькі медики теж мають претензії до нової валюти
 19.02.02, 19:06 Леонід Царенко: "Я тримав десятиєврову банкноту в руках ще три роки тому"
 11.02.02, 16:12 Людина - це те, що вона їсть...
 05.02.02, 13:53 Євросоюз завершує виконання проекту, пов'язаного зі скороченням українських боргів за електроенергію
 04.02.02, 20:26 Комунального боржника продовжують заохочувати. Тепер уже в донецьку
 04.02.02, 20:21 Ще один крок ЄС у наданні допомоги Україні після закриття ЧАЕС
 04.02.02, 20:18 Тепер справді гірко пожалкують ті, хто погоджувався одержувати зарплату в "конвертах"
 04.02.02, 19:32 Тарифи на тепло знижуються. На жаль, поки що не у нас
 04.02.02, 19:19 "Губернаторський" хліб - дешевший
 28.01.02, 21:41 Аргентина. Продолжение следует? Часть 2
 28.01.02, 20:34 Аргентина. Продолжение следует? Часть 1
 28.01.02, 20:07 Українська пошта дорожчає
 21.01.02, 15:08 "Бытие определило сознание" аргентинцев в декабре 2001 года
 21.01.02, 13:22 На великі справи - потрібні великі гроші
 11.01.02, 17:18 Ми вам свої гроші, а ви нам - свої...
 08.01.02, 16:07 Евро в России - России все равно?
 06.01.02, 16:04 2002 - год евро
 17.12.01, 15:13 "Безсистемність і безвідповідальність є основними рисами нашого парламенту"
 26.11.01, 15:09 Серед моря житейського, або Хто допоможе бухгалтеру?
 26.11.01, 15:08 Фракція Українського Народного Руху не голосуватиме за той варіант бюджету, який запропонував Уряд на сьогоднішній Погоджувальні раді
 19.11.01, 19:07 Олександр Кулик: "За комунальні послуги кожна сім'я переплачує втричі більше. Не зі своєї волі"
 15.11.01, 18:41 Юрій Костенко: "У разі ратифікації газових угод між Україною та Росією борги корпорацій за газ буде виплачувати держава"
 15.11.01, 18:38 Ігор Юхновський: "Комітет з питань науки та освіти домігся виділення в Бюджеті-2002 для освіти додатково 1 млрд. грн"
 15.11.01, 18:34 Бюджет і податки - брати-близнюки?
 15.11.01, 18:33 Валерій Асадчев: "У випадку неприйняття бюджету до 1 січня регіони, які мають потужну базу доходів, залишаться без вилучень, а регіони з низькою дохідною базою залишаться без дотацій"

"ВГ" №4
(21.01.2005)
Украинския баннерная

Copyright © 2001–2006 "Vechirka.uafor.net" :: Design & Creation
Використання текстових матерiалiв cайту дозволяється лише з активним посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.uafor.net.
Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование текстовых материалов сайта разрешается только с активной ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.uafor.net.
Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!