ЕКОНОМІКА. УКРАЇНА

Анатолій КІНАХ: "КРАЇНУ, ЯКА НЕ ВМІЄ ЗАХИЩАТИ СВОЇ ІНТЕРЕСИ, У СВІТІ НЕ СЛУХАЮТЬ І НЕ ПОВАЖАЮТЬ"

Анатолій Кінах (фото Олександра КОЛОМИНОВА) Ольга ПИЛИПЕНКО, Vechirka.uafor.net
05.07.2004, 15:46

Привітати товариство "Радій" з піввіковим ювілеєм прийшло і приїхало багато гостей. Без перебільшення, одним із найпочесніших був Президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах, який, за його словами, прибув до Кіровограда з робочим візитом, аби не тільки взяти участь у торжествах на "Радії" (він зустрівся з головою спостережної ради товариства Євгеном Бахмачем та головою правління Олександром Сіорою, обговорив з ними важливі проблеми, що хвилюють виробничників, розповів, яку участь в їх вирішенні беруть і братимуть надалі очолюваний ним союз та представники одноіменної партії у парламенті).

Ще одна, не менш важлива, мета приїзду — відверта і принципова розмова з підприємцями Кіровоградщини, оскільки останнім часом у сфері підприємницької діяльності знову починають накопичуватись проблеми, які негативно впливають не тільки на економіку, а й на інші сфери життя держави, що аж ніяк не сприяє процесам подальшого ринкового реформування і утвердження в міжнародному співтоваристві іміджу України як цивілізованого громадянського суспільства. Така зустріч відбулась у залі засідань Федерації профспілок області. Участь у ній взяли представники малого і середнього бізнесу, керівники громадських підприємницьких організацій, депутати рад різних рівнів, а також керівники Федерації профспілок області (Анатолій Кінах, крім усього, очолює Федерацію роботодавців України, з якою профспілки співпрацюють на умовах соціального партнерства).

Керівник регіональної організації УСПП Олександр Саінсус коротко проінформував про зростаючі темпи промислового розвитку області (38 відсотків до рівня минулого року), але підкреслив, що велика заборгованість із заробітної плати (яка, хоча й зменшилася з початку року на сім мільйонів гривень, складає сьогодні 33 мільйони), створює велику соціальну напругу. До того ж не все благополучно і в економічному секторі. Є безумовне зростання обсягів виробництва, однак цифри — річ уперта, а вони свідчать, що тільки 47 відсотків підприємств області наростили свої обсяги. 40 відсотків їх знизили, а решта — взагалі практично не працюють.

Є серйозні проблеми в розвитку малого і середнього бізнесу в регіоні, визнав Олександр Саінсус, і це дуже хвилює. Хоча з подібними труднощами стикаються не тільки на Кіровоградщині. Тому роль найбільшої громадської організації, яка представляє інтереси промисловців і підприємців, безсумнівно, дуже важлива, а приїзд її керівника дає змогу мати з перших вуст інформацію, як відстоює УСПП ці інтереси на найвищому, законодавчому рівні.

Анатолій Кінах говорив не тільки про проблемні моменти у розвитку малого та середнього бізнесу. Як політик державного рівня (він свого часу був Прем'єр-міністром України), торкнувся багатьох принципових питань, від яких залежить не лише наше сьогодення, а й майбутнє. Те, що діється напередодні президентських виборів, хвилює його не тільки як політика, а й як громадянина, бо якщо подібна ситуація збережеться до вересня, важко сказати, що ми передаватимемо дітям і внукам. Скуповування ліквідних рештків державної власності іде швидкісними темпами, і не завжди це відбувається прозоро, на користь держави...

Депутати Верховної Ради знову відхилили закон про Фонд державного майна, в черговий раз не проголосували за програму приватизації, яка, за Конституцією України, має силу закону. Не треба, мабуть, пояснювати, чому. Багато народних обранців мають власний, корисний інтерес.

Отож Анатолій Кінах про ситуацію в державі, своє бачення стосовно процесів, що в ній відбуваються, та участь очолюваного ним Українського союзу промисловців і підприємців у налагодженні діалогу та співробітництва з різними структурами не тільки всередині України, а й за її межами.

ДЕ РЕЗУЛЬТАТИ ПРАЦІ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ?

Зустріч, яка відбувається сьогодні, впевнений, дуже важлива для всіх нас, враховуючи, що соціально-економічне і суспільно-політичне становище в державі складне і неоднозначне.

Безумовно, економіка України, починаючи з другого півріччя 1999 року, після завершення неймовірно тяжкої кризи, достатньо динамічно розвивається. Середньорічний рівень зростання внутрішнього валового продукту за цей час склав приблизно сім відсотків, що досить непогано, враховуючи європейські і світові стандарти.

Але, я думаю, буде набагато кориснішим розібратись у якісному змісті цього зростання. Чи вплинуло воно на конкурентоспроможність української економіки, на ефективність підприємств, рівень життя людей? Чи сприяло зміцненню позицій України в інтеграційних процесах, у світовій системі розподілу праці?

Нікого, в тому числі і вас, особливо не цікавлять цифри зростання ВВП. Люди хочуть знати, що мають вони, має суспільство від такого зростання. Скільки створено робочих місць, чи можна бути впевненим у завтрашньому дні. Чи використовує держава гроші, зароблені усім народом, на підняття рівня достатку людей.

У цьому плані існують дуже серйозні системні проблеми. За п'ять місяців зростання ВВП в Україні — у межах 12 відсотків, а за цей же час дохідність Державного бюджету склала два відсотки. Виникає питання: де результати праці українського народу?

Звідси робимо висновок: величезні фінансові і матеріальні ресурси економіки України не беруть участі у вирішенні соціальних та економічних проблем суспільства. І це дуже серйозна проблема. Дохідна частина бюджету України за своїми параметрами близька до бюджетів прибалтійських держав. Але там населення — 2-3 мільйони, а у нас 47 мільйонів.

Тому ми абсолютно переконані, що проблеми треба вирішувати двома шляхами, паралельно. З одного боку, створювати умови для ефективнішої роботи тих, хто хоче працювати і працює прозоро; з іншого — замість декларацій серйозно зайнятися боротьбою з корупцією та тіньовими схемами.

Щоб більше у бюджеті було коштів і на пільги, і на підвищення пенсій та мінімальної зарплати, досить ліквідувати кількох посередників, так званих торгових домів, які наживаються на експорті продукції українських підприємств, оскільки держава за нинішнім законом про ПДВ вимушена відшкодовувати їм податок як експортерам. А суми ці немалі.

Сам податок на додану вартість — теж дуже велика проблема, він абсолютно неадекватний ні нинішнім економічним умовам, ні платоспроможності підприємств та громадян. Ніякі його зменшення на два-три відсотки ситуацію не покращать. ПДВ руйнує українську економіку. Тому потрібні дуже серйозні, кардинальні зміни, в першу чергу у методах його адміністрування. Експерти нашого союзу тісно співпрацюють у цьому плані з комітетом по боротьбі з корупцією при Президентові України. На останньому його засіданні було прийнято ряд важливих рішень.

Сьогодні вже всім зрозуміло: ситуацію можна виправити лише в тому випадку, якщо вирішити проблему по суті. Ніякі косметичні зміни ефекту не дадуть. Тому ми пропонуємо задіяти механізм виконання закону про компенсацію негативного сальдо в автоматичному режимі — без втручання численних інстанцій, які взаємодіють з податковою адміністрацією. Ніхто вже не приховує, скільки коштує компенсація ПДВ. Два роки тому це було 10-15 відсотків від суми відшкодування, сьогодні — до 40 відсотків і більше. Мільярди гривень ідуть повз бюджет, а то й з України взагалі.

ПІДПРИЄМЦІ ЗНОВУ ЙДУТЬ У ТІНЬ

Є серйозні проблеми в малому бізнесі, який ви тут представляєте. Спостерігаються тривожні тенденції, що підприємці-фізичні особи знову починають іти в тінь. Це неприпустимі речі. На нинішній бюджетний рік була спроба ліквідувати спрощену систему оподаткування. Ми її відстояли, спасибі Президентові, підтримав нас. Однак не менш гострі проблеми з Пенсійним фондом. 32 відсотки нарахувань, які треба платити — при нинішніх умовах...

Тому зараз разом з Держпідприємництвом ми працюємо над рядом законодавчих ініціатив, аби вже в цьому році змінити ситуацію на краще і, вдосконалюючи систему спрощеного оподаткування, не допускати посилення фіскального тиску на підприємців. Адже малий і середній бізнес, підприємці-фізичні особи — дуже важливий економічний прошарок суспільства. За рахунок власного розуму, волі, праці вони забезпечують себе, свою родину, тих, кому дають роботу, і бюджет. Таких людей держава повинна леліяти і захищати. Цього поки що немає.

Закономірну критику викликає ситуація в банківській кредитній сфері. Ніде у світі немає такої деформованої системи, як в Україні. І це тягнеться вже не один рік. Ми вихваляємось високим рівнем макрофінансової стабільності, низькими темпами інфляції, а разом з тим... Річна облікова ставка Національного банку України — 7-7,5 відсотка, а реальна вартість кредитних ресурсів — 18 відсотків і вище. Різниця у три рази! Як конкурувати українському підприємству чи підприємцю із зарубіжними виробниками при таких кредитах, коли у США, приміром, уже більше року кредитна річна ставка тримається на рівні одного відсотка, а в Європі — двох-чотирьох відсотків максимум?

Національний банк України був підданий жорсткій критиці з боку Президента, і це справедливо. Адже без технічного і технологічного обновлення, для яких потрібні доступні кредитні ресурси, українська економіка не зможе стати конкурентоспроможною, що особливо важливо зараз, коли з першого травня кордони Європейського союзу впритул наблизились до України. Відбувається посилення товарного тиску на наш внутрішній ринок. І це на фоні того, що вже другий рік підряд темпи зростання імпорту в Україну на 8-10 відсотків перевищують експорт. Називаючи речі своїми іменами, ми здаємо внутрішній ринок закордонному виробнику, тоді як повинні закривати його своєю продукцією, виробленою на наших українських підприємствах. Та країна, яка дозволяє безперешкодно ввозити на свою територію продукцію, котру спроможна виробляти сама, фінансує створення робочих місць за кордоном. І поповнює бюджет чужої країни.

НАМ ПОТРІБНА ІДЕЯ ЕКОНОМІЧНОГО ПАТРІОТИЗМУ

Особливо це варто усвідомлювати зараз, коли йде мова про вступ до Світової організації торгівлі. Ми ведемо дуже серйозний моніторинг умов, які висуваються до України. Тому що кожен промах з нашого боку, кожна поступка — це втрата ринку, втрата робочих місць. Кожна країна, з якою нам треба підписати двосторонній договір (їх приблизно 45), наполягатиме на вигідніших умовах для себе, своїх виробників, що цілком природно. А нам треба уміти відстоювати власні інтереси.

Наприклад, іде жорстка дискусія про рівень підтримки агропромислового комплексу. Ми хочемо одержати право на підтримку у сумі один мільярд триста сорок п'ять мільйонів доларів. Нам кажуть: це багато, ми вам пропонуємо тільки 90 мільйонів доларів. Так порахували експерти СОТ. Я запитую наших переговорників з Мінекономіки: а ви знаєте, на яку суму Європейський союз підтримав минулого року сільське господарство країн Євросоюзу? 47 мільярдів доларів!

Тому кожна умова вступу до СОТ, яку перед нами ставлять, повинна бути чітко обґрунтована з точки зору інтересів України, з урахуванням міжнародних норм і правил торгівлі. По-іншому не діє жодна країна. Всі захищають власні інтереси. Відчув американський ринок загрозу від поставок металу на свою територію, президент Джордж Буш, не задумуючись, закрив його від імпортерів. Не оглядаючись ні на СОТ, ні на Європейський союз. Він захищає американські інтереси, інтереси вітчизняних сталеварів.

Японія десятиліттями тримає супервисоку ставку ввізного мита на рис. Вона виробляє його достатньо. І ніхто не змусить її відкрити свій ринок для цієї продукції.

Таких прикладів десятки. Тому один із принципових моментів, який ми відстоюємо і будемо поглиблювати: Україні потрібна не тільки національна ідея, а й ідея економічного патріотизму. Щоб незалежно від напряму — схід чи захід, держава просувала і захищала національні економічні та політичні інтереси. Це головна її функція. Не роблячи цього, ми ризикуємо дуже багато втратити.

Говорячи про необхідність економічного патріотизму держави, кожен повинен розуміти: від цього залежить, як до нас будуть ставитись інші. Поважатимуть чи зневажатимуть. І поняття державного протекціонізму — це не пільга, як дехто намагається переконати, це стимул, який застосовують усі країни для того, щоб захистити свій ринок, підвищити конкуренто-здатність національної економіки і розширити ринки збуту — як внутрішній, так і зовнішній.

Інакше ніхто не працює. Нам теж треба цьому вчитись. І чимскоріше — бо зімнуть.

Як тільки ми десь даємо слабинку, йдемо на поступки, до нас відразу починають застосовувати метод подвійних стандартів або економічний чи політичний тиск. За прикладами далеко ходити не треба.

У квітні, якраз перед розширенням Євросоюзу, нам у черговий раз відмовили в статусі держави з ринковою економікою. Так, між іншим. Росії цей статус дали два роки тому. Ми ж прекрасно розуміємо, що з точки зору ринкової інфраструктури вона недалеко від нас пішла. Я не кажу: це погано, що їм дали. Навпаки. Можна по-доброму позаздрити, що країна вміє відстоювати свої інтереси.

Ненадання статусу держави з ринковою економікою — не просто відмова. Це зниження можливості захистити своїх експортерів, ефективно працювати в антидемпінгових процесах, це втрата інвестицій, тому що приватний інвестор охочіше йде туди, де такий статус підтверджено.

Євросоюз відмовив нам і в зниженні негативних наслідків від розширення своїх кордонів. А вони є, і дуже відчутні. Наведу тільки два приклади.

Після першого травня, за правилами ЄС, ліквідовані угоди про вільну торгівлю України з державами Прибалтики (Латвією, Литвою, Естонією). Ми втратили на цьому десятки мільйонів доларів. Їхні ринки для нас закриваються.

Приклад другий. У десять держав, до їх вступу в Європейський союз, ми щорічно постачали в середньому 900 тисяч тонн металу. Річна квота ЄС для України — 185 тисяч тонн. Із травня торгові обмеження поширюються і на наших учорашніх партнерів. А це вже втрата сотень мільйонів доларів для України. Нам кажуть: це ваші проблеми, ніяких поступок не буде. Зараз ніби щось обіцяють. Але — сьогодні обіцяють, завтра ні.

А Росія, практично перед розширенням ЄС, підписала з ним угоду, де Євросоюз твердо пообіцяв їй знизити негативні наслідки від втрати ринків збуту продукції. І вже є конкретні рішення.

ВІД КАДРОВИХ ЕКСПЕРИМЕНТІВ СТРАЖДАЄ ВСЕ СУСПІЛЬСТВО

Наша країна, на жаль, з багатьох питань просто провалюється. Тому ледь не половину робочого часу, кадрових та інших ресурсів Українського союзу промисловців і підприємців, Федерації роботодавців ми спрямовуємо на зовнішньоекономічні заходи. Аби не було такого вакууму, вимушені самі, методами народної дипломатії проводити конференції в Брюсселі, Ялті, вести там складні переговори, доводити, аргументувати, залучати до обговорення цих проблем владні структури. Адже у світі ніхто не слухає і не поважає слабких, тих, хто не вміє захищати свої інтереси. Я переконаний, що ми такими бути не повинні.

Багато проблем, які мають сьогодні держава, українська економіка, безпосередньо пов'язані з нинішнім механізмом добору кадрів, у тому числі і в системі державної влади. Коли люди займають посади не завдяки професійним, моральним чи іншим якостям, а в результаті торгу або лобіювання певної політичної чи комерційної структури.

Ні для кого не є секретом (усі говорять про це відверто), скільки коштує, наприклад, місце голови районної адміністрації. Чи перехід депутата з однієї фракції в іншу. Чи посада заступника міністра...

Це вкрай серйозна проблема, бо від таких кадрових експериментів, від непрофесійності державних чиновників, які представляють Україну, в тому числі і в складних міжнародних переговорах (і, не маючи досвіду та знань, не можуть відстояти інтереси держави), програє все суспільство. Тому ми починаємо роботу і в цьому плані. Питання кадрової політики в державі буде одним із найголовніших у системі наших пріоритетів: кадри сьогодні справді вирішують дуже багато.

На жаль, у нинішній складній суспільно-політичній ситуації багато із тих, хто при владі, витрачають безліч часу і зусиль не на формування ефективної політики країни, а на поглиблення конфронтації, переділ того, що ще залишилось. Не маючи впевненості, що буде після 31 жовтня, вони намагаються швидкими темпами перерозподілити рештки ліквідної власності, щоб відхопити і свій шматок. Нас дуже тривожить ситуація з приватизацією стратегічних об'єктів. Ми прийняли спеціальну заяву, де наполягаємо на тому, що в період політичного загострення, коли немає закону про Фонд держмайна, знову відхилена депутатами Верховної Ради програма приватизації, роздавати стратегічні об'єкти та ще практично за безцінь, недопустимо. Це означає — відібрати те, що належить майбутнім поколінням. Державна власність повинна працювати в інтересах усієї держави. А якщо мова йде про приватизацію, то вона повинна бути обґрунтована, прозора, з відповідним ефектом для суспільства і людей.

НА КАРТУ ПОСТАВЛЕНІ ДОЛЯ УКРАЇНИ І МАЙБУТНІХ ПОКОЛІНЬ

Нинішній рік — рік серйозних політичних випробувань: конституційна реформа, вибори Президента. У чиїх руках буде країна після 31 жовтня? Чи ми працюватимемо на основі консолідації інтелекту, кадрів, ресурсів — для вирішення найважливіших проблем держави, чи будемо й далі розтягувати і перерозподіляти, грузнучи в конфліктах і сварках.

Для нас дуже важливо, щоб хід проведення передвиборчої кампанії підвищив рівень довіри до України як до такої, що сповідує демократичні принципи. Тому вона повинна бути максимально чесною, прозорою і рівноправною з точки зору політичної конкуренції. Якщо ми допустимо, щоб мукачівський сценарій був поширений на всю країну, про повагу до себе з боку навколишнього світу можна забути. Як і про довіру людей до влади.

На карту поставлено дуже багато — майбутнє України, її місце в міжнародному співтоваристві, доля прийдешніх поколінь, які мають право жити в цивілізованій державі. Влада повинна це усвідомлювати.

Зустріч, що планувалася до двох годин, тривала майже три. Анатолій Кінах уважно вислуховував претензії кіровоградських підприємців, занотовував питання, на деякі відповідав, інші брав на замітку для подальшої роботи (ми повернемось до цієї теми в одному з наступних номерів). На прес-конференції, що відбулася згодом, відповів на чимало запитань, у тому числі й на ті, що стосувалися майбутніх виборів Президента України. Чи балотуватиметься він сам, чи буде в когорті тих, хто підтримуватиме єдиного кандидата? Анатолій Кінах відповів, що говорити про виборчі справи зарано, він прибув до Кіровограда з робочим візитом як керівник УСПП та Федерації роботодавців України. Рішення про висунення свого кандидата чи підтримку іншого прийматиме з'їзд Партії промисловців та підприємців, яку він очолює.

— В усякому разі стороннім спостерігачем того, що відбувається в державі, я не буду, — запевнив Анатолій Кінах.

Архив "ВГ-Економіка (Світ, Україна)"

 16.05.06, 12:59 Щоб дороги були на європейському рівні
 06.04.06, 20:04 Вам нав’язали платні послуги — звертайтесь до суду
 01.11.05, 14:38 АМКУ надав дозволи на придбання "Криворіжсталі"
 31.10.05, 13:19 Пташиний грип: у страху очі великі
 03.04.05, 19:03 Податки. Із членами сім'ї уже розібралися
 22.02.05, 16:22 Ринок бензину під постійним контролем...
 21.02.05, 15:08 Величина інфляції по Україні у січні 2005 р.
 21.02.05, 15:07 Г.Руденко "Деньги от реализации Киотского протокола должны расходоваться исключительно на экологию"
 28.01.05, 16:09 Система розрахунків. Вклади компенсуватимуть водою і квартплатою
 25.01.05, 13:31 Технічні досягнення на полиці не залежаться. ВАТ "Кіровоградський завод дозуючих автоматів"
 24.01.05, 14:50 "Укрзалізниця" під постійним контролем
 09.11.04, 13:02 Цінова ситуація на ринках м'ясної продукції стабілізується
 09.11.04, 11:47 Як збудувати селянину власний дім?
 09.08.04, 13:32 Енергетична могутність України зросла на мільйон кіловат
 03.08.04, 13:29 АКМУ рекомендував підприємству "Газ України" утриматись від неправомірних дій
 09.07.04, 15:50 Ціни на ринках м.Кіровограда та обласних центрів сусідніх областей станом на 22 червня 2004 року
 05.07.04, 15:46 Анатолій Кінах: "Країну, яка не вміє захищати свої інтереси, у світі не слухають і не поважають"
 02.07.04, 16:28 Олександрійську вугільну компанію віддали в оренду повністю
 02.07.04, 13:52 Зовнішня торгівля товарами
 01.07.04, 18:29 За чотири роки державна підтримка АПК зросла у тринадцять разів
 23.06.04, 15:27 Бензин і маніпуляції навколо нього
 15.06.04, 13:18 В Кіровограді перебувала австрійська економічна місія
 14.06.04, 13:12 Презентовано новий український автобус
 29.04.04, 12:48 Кабмин предлагает ужесточить лицензирование производства и торговли спиртом и алкоголем
 15.04.04, 16:50 З 14 червня НБУ планує ввести в обіг нову 5-гривневу банкноту
 14.04.04, 12:07 Цены на молоко в Украине снижаются
 26.03.04, 12:01 АМКУ проти необґрунтованого підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті
 19.03.04, 12:38 Урожай-2004. Прогнози і надії
 18.03.04, 14:15 Цены на овощи и фрукты в Польше значительно ниже, чем в Украине
 17.03.04, 19:18 Хто захищає права споживачів
 17.03.04, 19:16 КРУ не лише перевіряє, а й досліджує
 12.03.04, 13:23 Держрезервівського борошна вистачить ненадовго
 10.03.04, 13:14 Сколько заработали украинские банки в феврале 2004-го года
 09.03.04, 17:35 НБУ випустить ювілейні монети до Дня Кіровограда
 03.03.04, 15:13 Антимонопольний комітет України підвів підсумки 2003-го року
 03.03.04, 14:36 Словничок сучасної людини. Щоб не сплутати маклера з маркером
 27.02.04, 14:37 Качество украинской минеральной воды не всегда отвечает стандартам
 26.02.04, 13:06 Пенсійна реформа: плюси і мінуси. Ганна Філіпова: "Несолодко зараз ні пенсіонерам, ні нашим працівникам"
 25.02.04, 14:38 В 2003 году Украина экспортировала виноградного вина на 20,3 млн. долларов
 24.02.04, 13:08 Тарифи на проїзд в громадському транспорті повинні бути прозорими, зрозумілими та обґрунтованими
 24.02.04, 12:56 З 29 березня НБУ вводить в обіг банкноти нового зразка номіналом 50 гривень
 20.02.04, 14:45 В Украине снижаются объемы производства растительного масла
 17.02.04, 13:07 Будувати треба у два рази більше
 17.02.04, 12:32 Украинских операторов рынка рекламы ожидают проблемы
 16.02.04, 13:01 В Украине ожидается существенный рост производства овощей и фруктов
 16.02.04, 12:27 Створюється Союз аграрних бірж України
 13.02.04, 12:23 Сколько заработал банка "Аваль" в 2003 году?
 12.02.04, 15:43 АКМУ продовжує виявляти порушення на регіональних продовольчих ринках
 11.02.04, 14:03 Рынок парфюмерии и косметики в Украине в 2003 г. вырос на 20-25%, превысив $1 млрд.
 06.02.04, 16:32 Розмір неоподатковуваного мінімуму не змінився
 06.02.04, 15:43 Верховна Рада разрешила подавать в рекламе торговые марки на языке оригинале
 30.01.04, 10:31 Цены семян подсолнечника на пределе
 28.01.04, 17:38 Усі видаткові статті держбюджету України за січень повністю профінансовані
 26.01.04, 13:12 З лютого почнуть відраховувати менше
 26.01.04, 13:08 Производство кирпича в Украине увеличилось на 11%
 26.12.03, 10:02 "Бесплатные входящие" пока продлили
 25.12.03, 14:26 Бесплатные входящие звонки на мобильные телефоны отменены?
 23.12.03, 16:15 Тетяна Грицун: "Перехід місцевих бюджетів на казначейське обслуговування — це норма Бюджетного кодексу"
 22.12.03, 15:43 Ликвидируют 20 украинских банков
 22.12.03, 15:39 Людина діла. Володимир Галицький
 17.12.03, 08:15 Universal Consulting Group увеличенивает количества источников, учавствующих в мониторинге, с 637 до 934
 24.11.03, 16:17 Створення Єдиного державного реєстру. Пільги не ліквідовуються, а упорядковуються
 24.11.03, 15:40 Семь мифов о маркетинговых исследованиях
 19.11.03, 14:40 ЗАТ "Радій": Новий Чорнобиль неможливий
 17.11.03, 13:42 Тенденции на украинском рынке минеральных вод в 2003 году
 13.11.03, 14:37 Сигареты верхнего ценового сегмента в Украине подорожают
 12.11.03, 11:22 В Украине многие компании будут вынуждены изменить свои названия
 10.11.03, 16:35 Просто чоловіки — жінок люблять, а чоловіки-роботодавці — ні
 06.11.03, 19:02 Уряд шукає додаткові ресурси для погашення боргу по зарплаті
 30.10.03, 19:30 Проезд в киевском метро подорожает
 28.10.03, 15:29 Политика монополизации донецкого рекламного рынка может повториться по всей Украине
 27.10.03, 12:19 Нулевая пошлина на ввоз в Украину пшеницы и ржи сохранена
 27.10.03, 12:12 В Украине запущен бесплатный мониторинг
 24.10.03, 16:23 Підсумки діяльності комерційних банків України за 9 місяців 2003 р.
 22.10.03, 12:13 Строительные предприятия Украины за 9 месяцев 2003-го года выполнили объем работ на сумму свыше 9 млрд. грн
 22.10.03, 11:02 Производство хлебобулочных изделий и круп в Украине за сентябрь 2003 г.
 20.10.03, 16:11 Мясопродукты на украинском рынке дорожать не должны
 16.10.03, 19:55 Растут цены на кондитерские изделия
 16.10.03, 19:52 Передзимові турботи Уряду
 15.10.03, 15:47 Снижаются импортные поставки украинских зерновых
 14.10.03, 15:02 АМКУ оцінив порушення конкуренції сумою 100 мільйонів гривень
 14.10.03, 13:07 Цены на продовольственное зерно в Украине снова поползли вверх
 03.10.03, 14:27 Пирогів зі снігу не спечеш, або Виробники хліба не повинні залишитись крайніми про хліб — обережно
 28.09.03, 17:06 "Агро-Буд-Сервіс". Проблема не знайти, а вибрати
 23.09.03, 13:29 На Украине увеличивается производство электронной аппаратуры
 16.09.03, 10:28 Леонид Кучма подписал принятый Верховном Радой Закон "О внесении изменений в Закон Украины "О рекламе"
 14.09.03, 10:45 Харків'яни хочуть узяти в оренду кіровоградську ТЕЦ
 13.09.03, 00:11 Рішення та розпорядження АМКУ
 12.09.03, 16:29 НДС на Украине отменят?
 12.09.03, 15:08 "АМТ" поменяла свое местонахождение
 09.09.03, 14:06 Британский ВПК поддерживает экономику своей страны
 09.09.03, 13:39 Закон "Про поховання і похоронну справу" ускладнить роботу підприємців, які надають ритуальні послуги
 09.09.03, 12:16 Справа Фунта живе і... процвітає
 08.09.03, 20:16 Одесская область будет развивать виноградарство
 04.09.03, 19:09 Антимонопольний комітет продовжує розслідувати дії підприємств, винних у необґрунтованому підвищенні цін на хліб
 04.09.03, 13:32 Чай на Украине не подорожает
 02.09.03, 12:21 После зерна — спирт? В Украине резко дорожает спиртное
 01.09.03, 15:37 Пенсії таки будуть перераховувати
 01.09.03, 15:00 КРЕП — не Верховна Рада
 01.09.03, 14:51 UMC строит "наполеоновские" планы?
 27.08.03, 11:54 "Урга" — територія успіху
 27.08.03, 07:59 Украина завалит Россию бутылками для пива и водки
 22.08.03, 13:06 Итоги работы "Голден Телеком" за первое полугодие 2003 г.
 19.08.03, 07:43 На Украине сократилось производство молока
 14.08.03, 19:35 Закон "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" — реформа... Та не для всіх
 11.08.03, 23:13 На Украине ставка НДС пока остается равной 20% — Президент Украины воспользовался правом вето
 11.08.03, 22:19 Бесплатные входящие в Украине узаконены
 11.08.03, 22:04 Наружная реклама на Украине
 11.08.03, 13:57 ЛАЗ. Итоги за первое полугодие 2003 г.
 06.08.03, 14:12 Итоги деятельности банков Украины на рынке платежных карточек за первое полугодие 2003 г.
 30.07.03, 13:29 Украина планирует сократить срок годности водки
 29.07.03, 14:19 Итоги деятельности украинских коммерческих банков за 1 полугодие 2003 г.
 29.07.03, 14:16 Возможное будущее украинского алкогольного и табачного рынков
 29.07.03, 14:11 "ЛАЗ" раскрывает свои планы до 2008 г.
 29.07.03, 14:08 Украинский рынок мобильной связи в июне 2003 г.
 29.07.03, 00:18 Теперь можно получать всю информацию по интересующему рынку из более 350 источников в одном дайджесте
 18.07.03, 20:34 "Укрінмедстрах". Секрет успіху — команда
 18.07.03, 11:03 "Киевстар" в первом полугодии 2003 года
 16.07.03, 13:24 Банк "Хрещатик". Итоги работы за первое полугодие 2003 г.
 16.07.03, 11:21 Производство безалкогольных напитков на Украине за май 2003 г.
 15.07.03, 15:17 "Кредитпромбанк". Итоги за первое полугодие 2003 г.
 11.07.03, 14:48 Рынок жилой недвижимости: прогноз на вторую половину 2003 года
 11.07.03, 14:35 Результаты работы банка "Финансы и Кредит" за первое полугодие 2003 г.
 11.07.03, 14:31 „УкрСиббанк" подвел итоги за первое полугодие 2003 г.
 09.07.03, 14:40 Хлібне питання. Змова підприємців? А хто доведе?
 09.07.03, 14:06 Банк "Аваль" снизил комиссию за выдачу наличных по картам других банков
 09.07.03, 11:26 Рынок табачных изделий на Украине за первое полугодии 2003 г.
 08.07.03, 12:07 В Украине кофе и шоколад могут быть внесены в перечень подакцизных товаров
 08.07.03, 10:27 Украинская металлургия. Итоги за первое полугодие 2003 г.
 07.07.03, 17:02 Віктор Ющенко: "На імпорті-експорті зерна певні структури заробили два мільярди"
 07.07.03, 16:38 При введенні нової ставки міста втратять 4,3 мільярда гривень
 07.07.03, 16:34 Цены на кондитерские изделия в Украине повышаться не будут
 07.07.03, 16:29 ЗАО "Оболонь" подводит итоги за первое полугодие 2003 года
 07.07.03, 14:48 Текстильная промышленность Украины. Итоги за январь-май 2003 г.
 07.07.03, 09:19 Украинский рынок автомобилей за июнь 2003 г.
 05.07.03, 18:37 Юрій Єхануров: Ситуацію з ажіотажним підвищенням цін уряд зобов'язаний був передбачити і попередити"
 04.07.03, 17:01 Хлібне питання. Економічних підстав для подорожчання немає. Ажіотаж спричинили погодні умови і недобросовісність підприємців
 04.07.03, 12:04 Рынок автомобилей на Украине (январь-май 2003 г.)
 03.07.03, 14:17 Василь Моцний щодо ситуації на ринку хлібопродуктів
 03.07.03, 14:06 Украинский рынок круп. Итоги за январь-май 2003 г.
 02.07.03, 11:56 "Филип Моррис Украина" о повышении акцизного сбора на сигареты
 02.07.03, 11:51 Количество абонентов „UMC" превысило 2 млн. человек
 01.07.03, 12:52 „КРАЗ" теряет свои позиции на отечественном рынке
 01.07.03, 10:48 На украинский рынок выходит новая марка кофе
 30.06.03, 12:11 Жінки на ринку праці
 27.06.03, 15:02 Транспорт. Знам'янка — у центрі нової залізничної швидкісної Магістралі
 27.06.03, 14:37 На Украине будут собирать „ИЖ-2126" и „ВАЗ-2106"
 27.06.03, 09:48 Украинский рынок средств химзащиты растений (январь-май 2003 г.)
 26.06.03, 19:54 Производство тростникового сахара на Украине за январь-май 2003 г.
 26.06.03, 14:02 Рынок яиц в Украине за первые пять месяцев 2003 г.
 25.06.03, 12:39 На Украине возможно увеличение темпов роста цен на хлеб
 25.06.03, 12:19 Производство сигарет в Украине. Итоги за 5 месяцев 2003 г.
 25.06.03, 10:16 Рынок с/х машиностроения Украины за январь-май 2003 г.
 24.06.03, 15:03 Рынок украинского пива. Итоги за январь-май 2003 г.
 24.06.03, 10:38 "SUN Interbrew Ukraine" продает свой завод безалкогольных напитков и минеральной воды
 20.06.03, 18:29 З першого липня знову будуть нараховувати пеню за житлово-комунальні борги
 30.05.03, 14:45 Пенсійному фонду заважає працювати... Судова тяганина
 30.05.03, 14:43 Стихійний ринок — явище європейського масштабу
 19.05.03, 14:50 Бідних в Україні поменшало?
 19.05.03, 14:45 Ринок праці. Дев'ять чоловік на одне місце
 06.05.03, 11:43 Вследствие пыльных бурь 14-20 апреля на полях Украины погибло около 1 миллиона га яровых посевов
 30.04.03, 16:43 Віктор Янукович: "Хліба повинно бути достатньо"
 22.04.03, 11:43 Розбудуємо рідну Якутію, або На край світу за північним сяйвом
 17.04.03, 09:05 Джордж Буш призвал ООН "снять экономические санкции" с Ирака
 11.04.03, 16:22 Ціна хліба. Катастрофи не сталося?
 09.04.03, 11:31 Украина бьет рекорды производства подсолнечного масла
 08.04.03, 17:54 Запасы зерна в мире продолжат снижаться
 31.03.03, 09:46 ЕС, возможно, не покроет весь объём нового транш на импорт пшеницы низкого и среднего качества
 25.03.03, 15:46 Віктор Делюрман: "Eсі за свої борги мусять розрахуватися". Як працює приватна структура по стягуванню комунальних боргів
 25.03.03, 11:44 Вибираючи фах — врахуйте...
 24.03.03, 12:05 Верховна Рада дає шанс боржникам розрахуватися з комунальниками
 11.03.03, 08:28 Хто врятує комуналку?
 05.03.03, 14:05 Трудові стосунки підприємців (фізичних осіб) з найманими працівниками та роль державної служби зайнятості у цьому питанні
 05.03.03, 13:20 Допомога малозабезпеченим сім'ям
 05.03.03, 12:29 Питання сільського безробіття
 19.02.03, 15:01 Украина увеличивает импорт пшеницы и муки
 19.02.03, 14:42 Чи бачать очі, що беруть?
 10.02.03, 13:01 По предварительным оценкам, Украина в январе 2003-го года экспортировала около 1 млн. тонн зерна
 10.02.03, 09:36 2003-й — рік кукурудзи. 13, 20 і 27 лютого у Черкасах відбуватимуться ярмарки "Черкаси — Маїс" по продажу насіння кукурудзи
 07.02.03, 16:11 Украина экспортировала рекордный объем подсолнечного шрота
 05.02.03, 11:34 Дві трудові книжки: для себе і для служби зайнятості... або Незаконно отримані кошти слід повертати
 29.01.03, 17:36 У кожного свій рахунок здобутків і втрат. Степан Фабрика
 03.01.03, 16:42 Лідери якості. ВАТ "Птахокомбінат": орієнтир - Європа
 28.12.02, 15:19 Вкладники. Хто не встиг, той - запізнився?..
 27.12.02, 15:33 Бюджет України - свідчення безпорадності влади
 23.12.02, 14:16 Малий бізнес. І закордон допоможе
 07.12.02, 03:28 Сергій Соболєв: "Незацікавленість влади у самостійному формуванні місцевих бюджетів є причиною затримання прийняття Бюджету-2003"
 25.11.02, 20:36 Олег Рибачук: "Реакція на звільнення Стельмаха може спричинити банківську кризу"
 14.11.02, 20:56 Кіровоградщина-Китай: 600 тис. доларів річного товарообігу
 22.10.02, 20:57 Податки. Шукати вас не будуть...
 09.09.02, 21:25 На мировом валютном рынке вводится глобальная система межбанковских расчетов
 27.08.02, 18:07 Война США с Ираком будет стоить от 50 до 100 млрд долларов и поднимет мировые цены на нефть до 40 долларов за баррель
 16.08.02, 20:31 Российский дефолт: четыре года спустя
 14.08.02, 19:06 Отказ ФРС США снизить ставку краткосрочных межбансковских кредитов вызвал падение на биржах США и стран Азии
 16.07.02, 12:06 Борги банку "Україна": Нацбанк узяв справу у свої руки
 11.07.02, 23:44 Зміни тарифів на пересилання письмової кореспонденції
 25.06.02, 12:48 Китай віднині править бал?
 10.05.02, 19:18 Куда деть тонны украинских пестицидов?
 25.04.02, 23:07 Единый налог на вмененный доход введен в 88 субъектах РФ
 23.04.02, 14:37 Политика Евросоюза угрожает обеспечению поставок газа из России в Европу
 27.03.02, 22:18 З першим десятиліттям!
 26.03.02, 19:54 Ограничительные меры Евросоюза на ввоз стальной продукции Украины России, и Казахстана не касаются
 26.03.02, 13:46 На рынках Украины непосредственно работают всего 10% предпринимателей
 22.03.02, 00:14 Растут цены на платные услуги в Крыму
 19.03.02, 20:55 Европейский союз готов "сразиться" с США
 15.03.02, 20:35 Формирование в рамках СНГ зоны свободной торговли приближается к практическому завершению
 15.03.02, 20:20 Споживання електоенергії у Києві
 15.03.02, 20:18 В Москве проходит экономический совет СНГ
 15.03.02, 16:29 Чи винен Ющенко у банкрутстві "України"?
 14.03.02, 23:38 Податки і ми. Першого квітня будуть сміятись далеко не всі
 26.02.02, 18:34 Державні обіцянки і місцеві борги
 19.02.02, 20:11 Что нового, Аргентина?
 19.02.02, 19:58 Не кладіть євро в кишеню і не крутіть їх довго в руках. Німецькі медики теж мають претензії до нової валюти
 19.02.02, 19:06 Леонід Царенко: "Я тримав десятиєврову банкноту в руках ще три роки тому"
 11.02.02, 16:12 Людина - це те, що вона їсть...
 05.02.02, 13:53 Євросоюз завершує виконання проекту, пов'язаного зі скороченням українських боргів за електроенергію
 04.02.02, 20:26 Комунального боржника продовжують заохочувати. Тепер уже в донецьку
 04.02.02, 20:21 Ще один крок ЄС у наданні допомоги Україні після закриття ЧАЕС
 04.02.02, 20:18 Тепер справді гірко пожалкують ті, хто погоджувався одержувати зарплату в "конвертах"
 04.02.02, 19:32 Тарифи на тепло знижуються. На жаль, поки що не у нас
 04.02.02, 19:19 "Губернаторський" хліб - дешевший
 28.01.02, 21:41 Аргентина. Продолжение следует? Часть 2
 28.01.02, 20:34 Аргентина. Продолжение следует? Часть 1
 28.01.02, 20:07 Українська пошта дорожчає
 21.01.02, 15:08 "Бытие определило сознание" аргентинцев в декабре 2001 года
 21.01.02, 13:22 На великі справи - потрібні великі гроші
 11.01.02, 17:18 Ми вам свої гроші, а ви нам - свої...
 08.01.02, 16:07 Евро в России - России все равно?
 06.01.02, 16:04 2002 - год евро
 17.12.01, 15:13 "Безсистемність і безвідповідальність є основними рисами нашого парламенту"
 26.11.01, 15:09 Серед моря житейського, або Хто допоможе бухгалтеру?
 26.11.01, 15:08 Фракція Українського Народного Руху не голосуватиме за той варіант бюджету, який запропонував Уряд на сьогоднішній Погоджувальні раді
 19.11.01, 19:07 Олександр Кулик: "За комунальні послуги кожна сім'я переплачує втричі більше. Не зі своєї волі"
 15.11.01, 18:41 Юрій Костенко: "У разі ратифікації газових угод між Україною та Росією борги корпорацій за газ буде виплачувати держава"
 15.11.01, 18:38 Ігор Юхновський: "Комітет з питань науки та освіти домігся виділення в Бюджеті-2002 для освіти додатково 1 млрд. грн"
 15.11.01, 18:34 Бюджет і податки - брати-близнюки?
 15.11.01, 18:33 Валерій Асадчев: "У випадку неприйняття бюджету до 1 січня регіони, які мають потужну базу доходів, залишаться без вилучень, а регіони з низькою дохідною базою залишаться без дотацій"

"ВГ" №4
(21.01.2005)
Украинския баннерная

Copyright © 2001–2006 "Vechirka.uafor.net" :: Design & Creation
Використання текстових матерiалiв cайту дозволяється лише з активним посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.uafor.net.
Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование текстовых материалов сайта разрешается только с активной ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.uafor.net.
Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!