ЕКОНОМІКА. СВІТ, УКРАЇНА

ПИРОГІВ ЗІ СНІГУ НЕ СПЕЧЕШ, або ВИРОБНИКИ ХЛІБА НЕ ПОВИННІ ЗАЛИШИТИСЬ КРАЙНІМИ ПРО ХЛІБ — ОБЕРЕЖНО
Олег Шверненко, vechirka.uafor.net
03.10.2003, 14:27

Сьогодні, ще не почавши говорити про хліб, слід нагадати собі, що він, хліб, — це не просто харчовий продукт, котрий випікається із тіста, зробленого з борошна, води, дріжджів, солі (цукру), жирів і т. ін. "Panem et circenses" (хліба і видовищ) — відомі слова римського сатирика Ювенала, котрими він висловив суть політики римських державних діячів. Отже, хліб — то не лише їжа, але й потужна зброя, важіль політичного впливу. Про це, повторюю, слід пам'ятати, якщо прагнете об'єктивно розібратися в ситуації, що склалася на ринку зернових, зрозуміти фермерів, хлібопекарів, владу, споживача. Будьте певні, в українському політикумі обов'язково знайдуться люди, котрі збудують власну кар'єру, спекулюючи темою низького врожаю зернових у 2003-му. В їхніх голосах відчуватиметься турбота про людей, але це буде чистим лицемірством. Бо за лаштунками у цей час хтось підраховуватиме політичні дивіденди. Та позаяк тема ця гостра й неминуче актуальна, то і "Вечірка" не може обійти її, тим самим полишивши на обговорення завжди й в усьому категоричним бабцям, чиє незмінне "робоче" місце — лавка біля під'їзду. Звісно, вони достеменно знають про все — і про війну в Іраці, й про вавку на... нозі. А чого не знають, про те здогадаються. Видається, що їхня таємна зброя, джерело впевненості — то насіння, яке вони лускають зранку до ночі. Чим більше злускають, тим впевненіше говорять, наприклад таке: "Все! Пшениця не вродила, хліба не буде, пекарні зупиняться, голодну Україну продадуть Бушу (Путіну...)". Шановні читачі й гортальники газети, будьте готові до того, що цього року бабки з насінням взагалі не лягатимуть спати, адже соняшник, на відміну від зернових, в Україні вродив на славу...

А, до речі, чим ці самі бабці відрізняються від вищезгаданих політиків? Одне й те ж бажання поспекулювати на проблемі й поріднитися з електоратом. Одне різнить — масштаби: в першому випадку — це країна, в другому — рідне подвір'я.

А тепер без жартів. "Вечірня газета" від сьогодні пропонує читачам брати активну участь в обговоренні "хлібної теми". На спеціальній сторінці ми надаватимемо слово керівникам хлібозаводів, представникам влади, рядовим мешканцям міста. Хліб — продукт соціальний, тож не будемо вдавати, що у зерносховищах чи засіках хлібокомбінатів України сьогодні зерна чи борошна — вище даху. Але не будемо й панікувати, повіривши на слово тим, хто стверджує, що в цих самих засіках нині не наметеш і на те, щоб спекти колобка.

ЗАВДАННЯ ВЛАДИ — ПОДБАТИ ПРО МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНИХ

До речі, між молотом і ковадлом сьогодні опинилися ті, хто пече — і досі якісно і в потрібній кількості — "колобки". Тобто — виробники хлібобулочної продукції. З одного боку, ціни на борошно піднімаються, а з іншого — хліб дорожчати не повинен. Єдине місто, де дотується виробництво хліба, — це Київ. Всі решта повинні працювати і виживати, як вийде. "Деловая неделя" ще у липні прогнозувала, що ціни на хліб будуть зростати, однак не встигатимуть за цінами на борошно.

Між іншим, ще одне місто після Києва полегшило долю своїм мешканцям — малозабезпеченим городянам — і своїм хлібопекарням. Тетяна Погрібна, що представляє підприємство "Одеський коровай", розповідає:

— Ми ще три роки тому створили муніципальну торгову мережу, суть якої полягає в реалізації хліба за регульованими цінами для конкретних категорій споживачів. Більше того, "Одеський коровай", розуміючи серйозність і значення хліба як продукту, взяв на себе зобов'язання продавати серед іншої випічки так званий соціально значимий хліб — це хліб, що продається за значно нижчими цінами (є подібна програма і в кіровоградських хлібопекарів: згідно з ресурсними можливостями вони дозволяють собі в цих надскладних умовах виробляти певну кількість недорогого хліба, — авт.). Ми побоювалися, що виникне ажіотаж на цей дешевий хліб, але у споживачів уже сформувалися свої пріоритети, і деякі прошарки купують дорогий хліб. Якщо потрібна допомога соціально незахищеним верствам населення, слід її надати.

Отже, одеська влада пішла назустріч виробникам стратегічного продукту і посильно полегшила їхню роботу в неврожайному 2003-му році. Гірша ситуація — на Львівщині. "Дзеркало тижня" пише про те, що сьогодні всі місцеві хлібопекарські підприємства працюють з рентабельністю, що наближається до мінусової. Це означає, — пише газета, — що вони "з'їдають" можливості розвиватися, якщо такі були, або ж вимивають оборотні кошти... Один із найкрупніших хлібозаводів Львова втрачає за місяць близько 200 тисяч гривень. Автор публікації в "Дзеркалі тижня" пише, що підприємства галузі перебувають у величезній залежності від "хлібної політики" обласної влади, котра змушує хлібопекарів підписати меморандум про те, що останні гарантують необхідну кількість і якість продукції, утримуючи ціни на рівні червневих. Богдан Дудзяний, генеральний директор корпорації "ЕкоЛан", котра займається пошуком і закупівлею зерна для хлібопекарів Львівщини, говорить прямо:

— Державі слід знайти в собі мужність і відмовитися від регулювання в хлібній галузі...

На його думку, ціна на хліб з часом затвердиться на рівні 1,8-2 гривень. Вийти за ці межі їй не дозволить сам ринок. Владі, говорить він, слід лише подбати про допомогу малозабезпеченим.

Що, до слова сказати, й намагається робити Кіровоградська обласна державна адміністрація разом з облрадою. На останній сесії, наприклад, депутати Кіровоградщини прийняли програму про соціальний захист малозабезпечених у разі підвищення цін на хліб. Компенсацію в цьому випадку виробники хліба отримуватимуть із місцевих бюджетів. Крім цієї, сесія прийняла програму про створення регіональних ресурсів зерна та продовольчого забезпечення області на 2003-2004 роки.

АЖІОТАЖУ НЕ ПОВИННО БУТИ

Програми — це добре. Але наразі пекарням потрібне борошно. Причому, за ціною, що дозволяла б рентабельно працювати, не підвищуючи існуючих у магазинах цін на хлібобулочні вироби. Адже підприємствам, котрі виробляють хліб, зовсім не хочеться експериментувати, проводити досліди — витримає чи не витримає населення перевірки на платоспроможність, якщо зросте ціна на найпершу їжу — хліб. А надто такого експерименту не хочеться проводити хлібопекарям Кіровоградщини, котрі мають об'єктивні підстави для сумнівів щодо тієї самої платоспроможності мешканців далеко не найбагатшого (дуже м'яко кажучи, — авт.) регіону України. Але дива не станеться — годі сподіватися на те, що борошно подешевшає настільки, що ціна на хліб поверне назад. Недаремно Кабмін планує закласти в бюджет не менше двох мільярдів гривень на покриття дефіциту, що приблизно відповідає половині витрат на всю оборонну галузь. Недаремно 20 вересня Верховна Рада у першому читанні прийняла законопроект "Про зерно та ринок зерна в Україні". Цей документ передбачає ряд заходів державного регулювання внутрішнього ринку, а також його імпорту та експорту.

Наша думка з приводу сталості цін на хліб підтверджується й точкою зору кваліфікованого фахівця — першого заступника правління ЗАТ "Укрзернопром" Євгенія Ленга:

— Я гадаю, що перебоїв із хлібом не повинно бути. Якщо ціни і повернуться до попереднього рівня, то не раніше 2005 року. Також слід враховувати, що останнім часом ми переживали дефляцію, і за останні два роки ціни на хліб різко знизилися. Хліб вимагає нового до себе ставлення, нової політики, а саме: дотування малозабезпечених верств населення. Хліб — звичайний товар. Якщо я зробив його кращим і дешевшим, ніж інші, то куплять у мене. Ринок все поставить на свої місця, це висококонкурентна галузь. Механізм дотування може бути такий: або виділяється п'ять гривень додатково, або необхідно домовлятися з адміністраціями на місцях про дотування дешевого хліба. Ситуація, що склалася, викликана відсутністю запасів зерна, неврожаєм. До того ж, факт підвищення цін на 10-15 відсотків — це взагалі не подія, не повинно бути такого ажіотажу, при тому, що ціни останнім часом ішли вгору...

ЛЮДИ ЛЮБЛЯТЬ ПРАВДУ

...Доволі відверто. Але, нарешті, зрозуміло звучать ці слова. Очевидно, так і належить говорити спеціалістам, коли вони хочуть, щоб їх почули. Попередити — значить, озброїти.

Іншими словами, треба бути готовими до того, що хліб подорожчає, якщо ціна на пшеницю третього класу від урожаю 2002-го до урожаю 2003-го зростає вдвічі й продовжує зростати далі, більше того, якщо у державі неврожай і цю пшеницю доводиться закуповувати в Росії (а вона, Росія, й сама не настільки багата, щоб забути про потреби внутрішнього ринку) чи Казахстані (чий уряд добре знає, що пшениця з об'єктивних причин — того ж недоврожаю в Європі — подорожчала в усьому світі).

Замовчування реального стану справ лише шкодить. Між іншим, ця думка належить не редакції "Вечірньої газети", а Міжнародному центру перспективних досліджень, спеціалісти котрого стверджують, що стабільне функціонування продовольчих ринків навряд чи можливе без детальної інформації про ситуацію і в учасників ринку, і в населення. На їхню думку, неповні дані щодо продуктових запасів можуть призвести до нової продуктової лихоманки. У цій ситуації, стверджують фахівці МЦПД, споживачів охоплює ажіотаж, а продавці у тривалій перспективі втрачають прибутки.

Інша справа, що до подібної інформації потрібно ставитися обережно. Згадаймо, як у червні республіканські телередакції раптом водночас заговорили про продовольчу кризу: показали сюжети про те, як пенсіонери у великих кількостях купують хліб, крупи, борошно й при цьому скаржаться на дорожнечу. Наступного дня з'явилися тепер уже справді шалені черги і продавці пораділи за себе і свій товар, по кілька разів на день піднімаючи ціни. Менше ніж за тиждень борошняні вироби подорожчали відсотків на п'ятдесят.

Першими на це відреагували правоохоронні структури. Лише Генпрокуратура порушила близько сотні кримінальних справ за фактами розкрадання зерна, нецільового використання продовольчої пшениці із Держрезерву, за фактами приписувань (як з'ясувалося, врожай зернових в Україні минулого року був значно нижчим, ніж офіційно повідомлялося). Але це вже була друга хвиля. Вперше про нестабільність цін на продовольчому ринку та про зростання цін на продовольчу пшеницю й борошно на 20 відсотків експерти заговорили ще у січні-лютому цього року. Не будемо згадувати, кого тоді визнали в усьому винним, не будемо згадувати й тих 10 мільйонів тонн зерна, що його Україна продала за кордон (з рекордного урожаю 2002-го року). Повернімося до сьогодення, до наших хлібозаводів, котрі замість того, щоб збільшувати оборотні кошти, оновлювати техніку, на кожній хлібині втрачають гроші.

"КИЇВСЬКИЙ" ХЛІБ УЖЕ В ЖИТОМИРІ

Наводить на роздум матеріал, днями надрукований в "Урядовому кур'єрі". Заступник голови правління Житомирської облспоживспілки Анатолій Ільчишин розповідає про намагання виконати поставлене перед Спілкою завдання — заготовити 25 тисяч тонн зерна. 10 тисяч тонн мають зібрати до першого жовтня, натомість великі господарства і фермери на кінець вересня уклали угод лише на 250 тонн. Хлібозаводи, за його словами, працюють зі збитками. Але дехто з цієї ситуації отримує чималий зиск. Виявляється, житомирські хлібопекарні вже сьогодні працюють в умовах конкуренції з киянами, котрі на непристосованих для цього машинах завозять в область дотований столичною мерією хліб. Таким чином вони руйнують виробництво в Житомирі.

Оце означає — нажитися. А продавати так, як сьогодні продає, наприклад, "Паляниця" собі на збитки, людям на радість — означає, намагатися втриматися на плаву. Але так довго тривати не може. Це розуміють усі. В одному з номерів "Дзеркала тижня" говориться про те, що навіть думки про подорожчання хліба сьогодні вважаються мало не крамолою, "...хоча, за словами спеціалістів галузі, реальне підвищення цін (лише для того, щоб підприємство могло вижити) повинно складати не менше 27 відсотків, а з деяким запасом на розвиток — 32 відсотки".

Але виробники хліба про це не говорять — бояться.

Архив "ВГ-Економіка (Світ, Україна)"

 16.05.06, 12:59 Щоб дороги були на європейському рівні
 06.04.06, 20:04 Вам нав’язали платні послуги — звертайтесь до суду
 01.11.05, 14:38 АМКУ надав дозволи на придбання "Криворіжсталі"
 31.10.05, 13:19 Пташиний грип: у страху очі великі
 03.04.05, 19:03 Податки. Із членами сім'ї уже розібралися
 22.02.05, 16:22 Ринок бензину під постійним контролем...
 21.02.05, 15:08 Величина інфляції по Україні у січні 2005 р.
 21.02.05, 15:07 Г.Руденко "Деньги от реализации Киотского протокола должны расходоваться исключительно на экологию"
 28.01.05, 16:09 Система розрахунків. Вклади компенсуватимуть водою і квартплатою
 25.01.05, 13:31 Технічні досягнення на полиці не залежаться. ВАТ "Кіровоградський завод дозуючих автоматів"
 24.01.05, 14:50 "Укрзалізниця" під постійним контролем
 09.11.04, 13:02 Цінова ситуація на ринках м'ясної продукції стабілізується
 09.11.04, 11:47 Як збудувати селянину власний дім?
 09.08.04, 13:32 Енергетична могутність України зросла на мільйон кіловат
 03.08.04, 13:29 АКМУ рекомендував підприємству "Газ України" утриматись від неправомірних дій
 09.07.04, 15:50 Ціни на ринках м.Кіровограда та обласних центрів сусідніх областей станом на 22 червня 2004 року
 05.07.04, 15:46 Анатолій Кінах: "Країну, яка не вміє захищати свої інтереси, у світі не слухають і не поважають"
 02.07.04, 16:28 Олександрійську вугільну компанію віддали в оренду повністю
 02.07.04, 13:52 Зовнішня торгівля товарами
 01.07.04, 18:29 За чотири роки державна підтримка АПК зросла у тринадцять разів
 23.06.04, 15:27 Бензин і маніпуляції навколо нього
 15.06.04, 13:18 В Кіровограді перебувала австрійська економічна місія
 14.06.04, 13:12 Презентовано новий український автобус
 29.04.04, 12:48 Кабмин предлагает ужесточить лицензирование производства и торговли спиртом и алкоголем
 15.04.04, 16:50 З 14 червня НБУ планує ввести в обіг нову 5-гривневу банкноту
 14.04.04, 12:07 Цены на молоко в Украине снижаются
 26.03.04, 12:01 АМКУ проти необґрунтованого підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті
 19.03.04, 12:38 Урожай-2004. Прогнози і надії
 18.03.04, 14:15 Цены на овощи и фрукты в Польше значительно ниже, чем в Украине
 17.03.04, 19:18 Хто захищає права споживачів
 17.03.04, 19:16 КРУ не лише перевіряє, а й досліджує
 12.03.04, 13:23 Держрезервівського борошна вистачить ненадовго
 10.03.04, 13:14 Сколько заработали украинские банки в феврале 2004-го года
 09.03.04, 17:35 НБУ випустить ювілейні монети до Дня Кіровограда
 03.03.04, 15:13 Антимонопольний комітет України підвів підсумки 2003-го року
 03.03.04, 14:36 Словничок сучасної людини. Щоб не сплутати маклера з маркером
 27.02.04, 14:37 Качество украинской минеральной воды не всегда отвечает стандартам
 26.02.04, 13:06 Пенсійна реформа: плюси і мінуси. Ганна Філіпова: "Несолодко зараз ні пенсіонерам, ні нашим працівникам"
 25.02.04, 14:38 В 2003 году Украина экспортировала виноградного вина на 20,3 млн. долларов
 24.02.04, 13:08 Тарифи на проїзд в громадському транспорті повинні бути прозорими, зрозумілими та обґрунтованими
 24.02.04, 12:56 З 29 березня НБУ вводить в обіг банкноти нового зразка номіналом 50 гривень
 20.02.04, 14:45 В Украине снижаются объемы производства растительного масла
 17.02.04, 13:07 Будувати треба у два рази більше
 17.02.04, 12:32 Украинских операторов рынка рекламы ожидают проблемы
 16.02.04, 13:01 В Украине ожидается существенный рост производства овощей и фруктов
 16.02.04, 12:27 Створюється Союз аграрних бірж України
 13.02.04, 12:23 Сколько заработал банка "Аваль" в 2003 году?
 12.02.04, 15:43 АКМУ продовжує виявляти порушення на регіональних продовольчих ринках
 11.02.04, 14:03 Рынок парфюмерии и косметики в Украине в 2003 г. вырос на 20-25%, превысив $1 млрд.
 06.02.04, 16:32 Розмір неоподатковуваного мінімуму не змінився
 06.02.04, 15:43 Верховна Рада разрешила подавать в рекламе торговые марки на языке оригинале
 30.01.04, 10:31 Цены семян подсолнечника на пределе
 28.01.04, 17:38 Усі видаткові статті держбюджету України за січень повністю профінансовані
 26.01.04, 13:12 З лютого почнуть відраховувати менше
 26.01.04, 13:08 Производство кирпича в Украине увеличилось на 11%
 26.12.03, 10:02 "Бесплатные входящие" пока продлили
 25.12.03, 14:26 Бесплатные входящие звонки на мобильные телефоны отменены?
 23.12.03, 16:15 Тетяна Грицун: "Перехід місцевих бюджетів на казначейське обслуговування — це норма Бюджетного кодексу"
 22.12.03, 15:43 Ликвидируют 20 украинских банков
 22.12.03, 15:39 Людина діла. Володимир Галицький
 17.12.03, 08:15 Universal Consulting Group увеличенивает количества источников, учавствующих в мониторинге, с 637 до 934
 24.11.03, 16:17 Створення Єдиного державного реєстру. Пільги не ліквідовуються, а упорядковуються
 24.11.03, 15:40 Семь мифов о маркетинговых исследованиях
 19.11.03, 14:40 ЗАТ "Радій": Новий Чорнобиль неможливий
 17.11.03, 13:42 Тенденции на украинском рынке минеральных вод в 2003 году
 13.11.03, 14:37 Сигареты верхнего ценового сегмента в Украине подорожают
 12.11.03, 11:22 В Украине многие компании будут вынуждены изменить свои названия
 10.11.03, 16:35 Просто чоловіки — жінок люблять, а чоловіки-роботодавці — ні
 06.11.03, 19:02 Уряд шукає додаткові ресурси для погашення боргу по зарплаті
 30.10.03, 19:30 Проезд в киевском метро подорожает
 28.10.03, 15:29 Политика монополизации донецкого рекламного рынка может повториться по всей Украине
 27.10.03, 12:19 Нулевая пошлина на ввоз в Украину пшеницы и ржи сохранена
 27.10.03, 12:12 В Украине запущен бесплатный мониторинг
 24.10.03, 16:23 Підсумки діяльності комерційних банків України за 9 місяців 2003 р.
 22.10.03, 12:13 Строительные предприятия Украины за 9 месяцев 2003-го года выполнили объем работ на сумму свыше 9 млрд. грн
 22.10.03, 11:02 Производство хлебобулочных изделий и круп в Украине за сентябрь 2003 г.
 20.10.03, 16:11 Мясопродукты на украинском рынке дорожать не должны
 16.10.03, 19:55 Растут цены на кондитерские изделия
 16.10.03, 19:52 Передзимові турботи Уряду
 15.10.03, 15:47 Снижаются импортные поставки украинских зерновых
 14.10.03, 15:02 АМКУ оцінив порушення конкуренції сумою 100 мільйонів гривень
 14.10.03, 13:07 Цены на продовольственное зерно в Украине снова поползли вверх
 03.10.03, 14:27 Пирогів зі снігу не спечеш, або Виробники хліба не повинні залишитись крайніми про хліб — обережно
 28.09.03, 17:06 "Агро-Буд-Сервіс". Проблема не знайти, а вибрати
 23.09.03, 13:29 На Украине увеличивается производство электронной аппаратуры
 16.09.03, 10:28 Леонид Кучма подписал принятый Верховном Радой Закон "О внесении изменений в Закон Украины "О рекламе"
 14.09.03, 10:45 Харків'яни хочуть узяти в оренду кіровоградську ТЕЦ
 13.09.03, 00:11 Рішення та розпорядження АМКУ
 12.09.03, 16:29 НДС на Украине отменят?
 12.09.03, 15:08 "АМТ" поменяла свое местонахождение
 09.09.03, 14:06 Британский ВПК поддерживает экономику своей страны
 09.09.03, 13:39 Закон "Про поховання і похоронну справу" ускладнить роботу підприємців, які надають ритуальні послуги
 09.09.03, 12:16 Справа Фунта живе і... процвітає
 08.09.03, 20:16 Одесская область будет развивать виноградарство
 04.09.03, 19:09 Антимонопольний комітет продовжує розслідувати дії підприємств, винних у необґрунтованому підвищенні цін на хліб
 04.09.03, 13:32 Чай на Украине не подорожает
 02.09.03, 12:21 После зерна — спирт? В Украине резко дорожает спиртное
 01.09.03, 15:37 Пенсії таки будуть перераховувати
 01.09.03, 15:00 КРЕП — не Верховна Рада
 01.09.03, 14:51 UMC строит "наполеоновские" планы?
 27.08.03, 11:54 "Урга" — територія успіху
 27.08.03, 07:59 Украина завалит Россию бутылками для пива и водки
 22.08.03, 13:06 Итоги работы "Голден Телеком" за первое полугодие 2003 г.
 19.08.03, 07:43 На Украине сократилось производство молока
 14.08.03, 19:35 Закон "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" — реформа... Та не для всіх
 11.08.03, 23:13 На Украине ставка НДС пока остается равной 20% — Президент Украины воспользовался правом вето
 11.08.03, 22:19 Бесплатные входящие в Украине узаконены
 11.08.03, 22:04 Наружная реклама на Украине
 11.08.03, 13:57 ЛАЗ. Итоги за первое полугодие 2003 г.
 06.08.03, 14:12 Итоги деятельности банков Украины на рынке платежных карточек за первое полугодие 2003 г.
 30.07.03, 13:29 Украина планирует сократить срок годности водки
 29.07.03, 14:19 Итоги деятельности украинских коммерческих банков за 1 полугодие 2003 г.
 29.07.03, 14:16 Возможное будущее украинского алкогольного и табачного рынков
 29.07.03, 14:11 "ЛАЗ" раскрывает свои планы до 2008 г.
 29.07.03, 14:08 Украинский рынок мобильной связи в июне 2003 г.
 29.07.03, 00:18 Теперь можно получать всю информацию по интересующему рынку из более 350 источников в одном дайджесте
 18.07.03, 20:34 "Укрінмедстрах". Секрет успіху — команда
 18.07.03, 11:03 "Киевстар" в первом полугодии 2003 года
 16.07.03, 13:24 Банк "Хрещатик". Итоги работы за первое полугодие 2003 г.
 16.07.03, 11:21 Производство безалкогольных напитков на Украине за май 2003 г.
 15.07.03, 15:17 "Кредитпромбанк". Итоги за первое полугодие 2003 г.
 11.07.03, 14:48 Рынок жилой недвижимости: прогноз на вторую половину 2003 года
 11.07.03, 14:35 Результаты работы банка "Финансы и Кредит" за первое полугодие 2003 г.
 11.07.03, 14:31 „УкрСиббанк" подвел итоги за первое полугодие 2003 г.
 09.07.03, 14:40 Хлібне питання. Змова підприємців? А хто доведе?
 09.07.03, 14:06 Банк "Аваль" снизил комиссию за выдачу наличных по картам других банков
 09.07.03, 11:26 Рынок табачных изделий на Украине за первое полугодии 2003 г.
 08.07.03, 12:07 В Украине кофе и шоколад могут быть внесены в перечень подакцизных товаров
 08.07.03, 10:27 Украинская металлургия. Итоги за первое полугодие 2003 г.
 07.07.03, 17:02 Віктор Ющенко: "На імпорті-експорті зерна певні структури заробили два мільярди"
 07.07.03, 16:38 При введенні нової ставки міста втратять 4,3 мільярда гривень
 07.07.03, 16:34 Цены на кондитерские изделия в Украине повышаться не будут
 07.07.03, 16:29 ЗАО "Оболонь" подводит итоги за первое полугодие 2003 года
 07.07.03, 14:48 Текстильная промышленность Украины. Итоги за январь-май 2003 г.
 07.07.03, 09:19 Украинский рынок автомобилей за июнь 2003 г.
 05.07.03, 18:37 Юрій Єхануров: Ситуацію з ажіотажним підвищенням цін уряд зобов'язаний був передбачити і попередити"
 04.07.03, 17:01 Хлібне питання. Економічних підстав для подорожчання немає. Ажіотаж спричинили погодні умови і недобросовісність підприємців
 04.07.03, 12:04 Рынок автомобилей на Украине (январь-май 2003 г.)
 03.07.03, 14:17 Василь Моцний щодо ситуації на ринку хлібопродуктів
 03.07.03, 14:06 Украинский рынок круп. Итоги за январь-май 2003 г.
 02.07.03, 11:56 "Филип Моррис Украина" о повышении акцизного сбора на сигареты
 02.07.03, 11:51 Количество абонентов „UMC" превысило 2 млн. человек
 01.07.03, 12:52 „КРАЗ" теряет свои позиции на отечественном рынке
 01.07.03, 10:48 На украинский рынок выходит новая марка кофе
 30.06.03, 12:11 Жінки на ринку праці
 27.06.03, 15:02 Транспорт. Знам'янка — у центрі нової залізничної швидкісної Магістралі
 27.06.03, 14:37 На Украине будут собирать „ИЖ-2126" и „ВАЗ-2106"
 27.06.03, 09:48 Украинский рынок средств химзащиты растений (январь-май 2003 г.)
 26.06.03, 19:54 Производство тростникового сахара на Украине за январь-май 2003 г.
 26.06.03, 14:02 Рынок яиц в Украине за первые пять месяцев 2003 г.
 25.06.03, 12:39 На Украине возможно увеличение темпов роста цен на хлеб
 25.06.03, 12:19 Производство сигарет в Украине. Итоги за 5 месяцев 2003 г.
 25.06.03, 10:16 Рынок с/х машиностроения Украины за январь-май 2003 г.
 24.06.03, 15:03 Рынок украинского пива. Итоги за январь-май 2003 г.
 24.06.03, 10:38 "SUN Interbrew Ukraine" продает свой завод безалкогольных напитков и минеральной воды
 20.06.03, 18:29 З першого липня знову будуть нараховувати пеню за житлово-комунальні борги
 30.05.03, 14:45 Пенсійному фонду заважає працювати... Судова тяганина
 30.05.03, 14:43 Стихійний ринок — явище європейського масштабу
 19.05.03, 14:50 Бідних в Україні поменшало?
 19.05.03, 14:45 Ринок праці. Дев'ять чоловік на одне місце
 06.05.03, 11:43 Вследствие пыльных бурь 14-20 апреля на полях Украины погибло около 1 миллиона га яровых посевов
 30.04.03, 16:43 Віктор Янукович: "Хліба повинно бути достатньо"
 22.04.03, 11:43 Розбудуємо рідну Якутію, або На край світу за північним сяйвом
 17.04.03, 09:05 Джордж Буш призвал ООН "снять экономические санкции" с Ирака
 11.04.03, 16:22 Ціна хліба. Катастрофи не сталося?
 09.04.03, 11:31 Украина бьет рекорды производства подсолнечного масла
 08.04.03, 17:54 Запасы зерна в мире продолжат снижаться
 31.03.03, 09:46 ЕС, возможно, не покроет весь объём нового транш на импорт пшеницы низкого и среднего качества
 25.03.03, 15:46 Віктор Делюрман: "Eсі за свої борги мусять розрахуватися". Як працює приватна структура по стягуванню комунальних боргів
 25.03.03, 11:44 Вибираючи фах — врахуйте...
 24.03.03, 12:05 Верховна Рада дає шанс боржникам розрахуватися з комунальниками
 11.03.03, 08:28 Хто врятує комуналку?
 05.03.03, 14:05 Трудові стосунки підприємців (фізичних осіб) з найманими працівниками та роль державної служби зайнятості у цьому питанні
 05.03.03, 13:20 Допомога малозабезпеченим сім'ям
 05.03.03, 12:29 Питання сільського безробіття
 19.02.03, 15:01 Украина увеличивает импорт пшеницы и муки
 19.02.03, 14:42 Чи бачать очі, що беруть?
 10.02.03, 13:01 По предварительным оценкам, Украина в январе 2003-го года экспортировала около 1 млн. тонн зерна
 10.02.03, 09:36 2003-й — рік кукурудзи. 13, 20 і 27 лютого у Черкасах відбуватимуться ярмарки "Черкаси — Маїс" по продажу насіння кукурудзи
 07.02.03, 16:11 Украина экспортировала рекордный объем подсолнечного шрота
 05.02.03, 11:34 Дві трудові книжки: для себе і для служби зайнятості... або Незаконно отримані кошти слід повертати
 29.01.03, 17:36 У кожного свій рахунок здобутків і втрат. Степан Фабрика
 03.01.03, 16:42 Лідери якості. ВАТ "Птахокомбінат": орієнтир - Європа
 28.12.02, 15:19 Вкладники. Хто не встиг, той - запізнився?..
 27.12.02, 15:33 Бюджет України - свідчення безпорадності влади
 23.12.02, 14:16 Малий бізнес. І закордон допоможе
 07.12.02, 03:28 Сергій Соболєв: "Незацікавленість влади у самостійному формуванні місцевих бюджетів є причиною затримання прийняття Бюджету-2003"
 25.11.02, 20:36 Олег Рибачук: "Реакція на звільнення Стельмаха може спричинити банківську кризу"
 14.11.02, 20:56 Кіровоградщина-Китай: 600 тис. доларів річного товарообігу
 22.10.02, 20:57 Податки. Шукати вас не будуть...
 09.09.02, 21:25 На мировом валютном рынке вводится глобальная система межбанковских расчетов
 27.08.02, 18:07 Война США с Ираком будет стоить от 50 до 100 млрд долларов и поднимет мировые цены на нефть до 40 долларов за баррель
 16.08.02, 20:31 Российский дефолт: четыре года спустя
 14.08.02, 19:06 Отказ ФРС США снизить ставку краткосрочных межбансковских кредитов вызвал падение на биржах США и стран Азии
 16.07.02, 12:06 Борги банку "Україна": Нацбанк узяв справу у свої руки
 11.07.02, 23:44 Зміни тарифів на пересилання письмової кореспонденції
 25.06.02, 12:48 Китай віднині править бал?
 10.05.02, 19:18 Куда деть тонны украинских пестицидов?
 25.04.02, 23:07 Единый налог на вмененный доход введен в 88 субъектах РФ
 23.04.02, 14:37 Политика Евросоюза угрожает обеспечению поставок газа из России в Европу
 27.03.02, 22:18 З першим десятиліттям!
 26.03.02, 19:54 Ограничительные меры Евросоюза на ввоз стальной продукции Украины России, и Казахстана не касаются
 26.03.02, 13:46 На рынках Украины непосредственно работают всего 10% предпринимателей
 22.03.02, 00:14 Растут цены на платные услуги в Крыму
 19.03.02, 20:55 Европейский союз готов "сразиться" с США
 15.03.02, 20:35 Формирование в рамках СНГ зоны свободной торговли приближается к практическому завершению
 15.03.02, 20:20 Споживання електоенергії у Києві
 15.03.02, 20:18 В Москве проходит экономический совет СНГ
 15.03.02, 16:29 Чи винен Ющенко у банкрутстві "України"?
 14.03.02, 23:38 Податки і ми. Першого квітня будуть сміятись далеко не всі
 26.02.02, 18:34 Державні обіцянки і місцеві борги
 19.02.02, 20:11 Что нового, Аргентина?
 19.02.02, 19:58 Не кладіть євро в кишеню і не крутіть їх довго в руках. Німецькі медики теж мають претензії до нової валюти
 19.02.02, 19:06 Леонід Царенко: "Я тримав десятиєврову банкноту в руках ще три роки тому"
 11.02.02, 16:12 Людина - це те, що вона їсть...
 05.02.02, 13:53 Євросоюз завершує виконання проекту, пов'язаного зі скороченням українських боргів за електроенергію
 04.02.02, 20:26 Комунального боржника продовжують заохочувати. Тепер уже в донецьку
 04.02.02, 20:21 Ще один крок ЄС у наданні допомоги Україні після закриття ЧАЕС
 04.02.02, 20:18 Тепер справді гірко пожалкують ті, хто погоджувався одержувати зарплату в "конвертах"
 04.02.02, 19:32 Тарифи на тепло знижуються. На жаль, поки що не у нас
 04.02.02, 19:19 "Губернаторський" хліб - дешевший
 28.01.02, 21:41 Аргентина. Продолжение следует? Часть 2
 28.01.02, 20:34 Аргентина. Продолжение следует? Часть 1
 28.01.02, 20:07 Українська пошта дорожчає
 21.01.02, 15:08 "Бытие определило сознание" аргентинцев в декабре 2001 года
 21.01.02, 13:22 На великі справи - потрібні великі гроші
 11.01.02, 17:18 Ми вам свої гроші, а ви нам - свої...
 08.01.02, 16:07 Евро в России - России все равно?
 06.01.02, 16:04 2002 - год евро
 17.12.01, 15:13 "Безсистемність і безвідповідальність є основними рисами нашого парламенту"
 26.11.01, 15:09 Серед моря житейського, або Хто допоможе бухгалтеру?
 26.11.01, 15:08 Фракція Українського Народного Руху не голосуватиме за той варіант бюджету, який запропонував Уряд на сьогоднішній Погоджувальні раді
 19.11.01, 19:07 Олександр Кулик: "За комунальні послуги кожна сім'я переплачує втричі більше. Не зі своєї волі"
 15.11.01, 18:41 Юрій Костенко: "У разі ратифікації газових угод між Україною та Росією борги корпорацій за газ буде виплачувати держава"
 15.11.01, 18:38 Ігор Юхновський: "Комітет з питань науки та освіти домігся виділення в Бюджеті-2002 для освіти додатково 1 млрд. грн"
 15.11.01, 18:34 Бюджет і податки - брати-близнюки?
 15.11.01, 18:33 Валерій Асадчев: "У випадку неприйняття бюджету до 1 січня регіони, які мають потужну базу доходів, залишаться без вилучень, а регіони з низькою дохідною базою залишаться без дотацій"

"ВГ" №4
(21.01.2005)
Украинския баннерная

Copyright © 2001–2006 "Vechirka.uafor.net" :: Design & Creation
Використання текстових матерiалiв cайту дозволяється лише з активним посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.uafor.net.
Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование текстовых материалов сайта разрешается только с активной ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.uafor.net.
Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!