TV

КАБЕЛЬНЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ ЯК ЗАСІБ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Наталя Карасьова, vechirka.uafor.net
11.12.2002, 11:40

Продовжую спілкування з представником Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в Кіровоградській області Любов'ю Бакаленко. Тема нашої сьогоднішньої розмови окреслена в заголовку.

- Як абонент кабельної мережі, що справно вносить щомісячну абонентну плату, котра, до речі, з першого листопада цього року збільшилася у півтора раза і становить нині 15 гривень, маю чимало претензій до кабельних ТРО як технічного, так і програмного аспекту. Але, чесно кажучи, не знаю, хто здійснює нагляд за діяльністю організацій кабельного телебачення.

- Згідно зі статтею 24 Закону "Про телебачення і радіомовлення" нагляд за операторами КТБ - компетенція Національної ради. Дотримання ж технічних параметрів контролює державна інспекція електрозв'язку в Кіровоградській області як структурний підрозділ "Укрчастотнагляду".

- Чи маю я право позову проти кабельного оператора, який не надає мені обумовлений пакет телепрограм або вносить до нього небажані для мене, як споживача, зміни?

- Ні. Річ у тому, що у типовому договорі операторів-кабельників предметом угоди є не надання абоненту конкретного набору телепрограм, а лише зобов'язання типу: "Виконання робіт з будівництва та технічного обслуговування кабельної системи колективного прийому телебачення". Тобто, абонент підписався не на пакет телепрограм, а на доставку йому по кабелю амплітуди струму...

- Якщо мені не зраджує пам'ять, то ніякого договору не укладалося. Була лише усна інформація щодо трансляції певної кількості каналів у повному обсязі їх мовлення.

- Безперечно, Національна рада має намір втрутитися у ці ненормальні відносини і захистити законні права телеглядачів.

- До речі, щодо законності. Чи підлягає кабельне телебачення ліцензуванню?

- В Україні діє понад 400 операторів кабельних систем, з них лише 87 мають ліцензію Національної ради. У Кіровограді - 10 кабельних мереж. Жодна з них не має ліцензії. Тож необхідно виробити чіткий і захищений державою процес: рішення органів місцевого самоврядування на монтаж та експлуатацію кабельного обладнання - ліцензія Національної ради.

- Оскільки розвиток кабельних мереж розпочався в 1990 році, то, виходить, більше як десятиліття ця специфічна підгалузь засобів масової інформації, по суті, не підлягала контролю і координації ні державних структур, ні Національної ради як позавідомчого недержавного конституційного органу з питань телебачення і радіомовлення, адже підставою для даного виду діяльності було достатньо лише дозволу органів місцевого самоврядування. Значна частина вітчизняного телепростору заповнена іноземним низькопробним продуктом або ж фільмами, у яких свідомо пропагується культ насилля та тероризму, здійснюється героїзація криміналітету, естетизація різноманітних збочень. І ніким це не контролюється, і ніхто за це не відповідає?!

- З гіркотою маю визнати слушність вашого зауваження. На жаль, Верховна Рада досі не визначилася з прийняттям Закону "Про кабельне і супутникове телерадіомовлення", тож орієнтиром для нас при ліцензуванні є Закон "Про телебачення і радіомовлення", дія якого поширюється і на кабельні мережі. Окрім цього, плануємо створити координаційну раду з питань розвитку телебачення, першочерговим завданням якої будуть розбудова кабельної мережі та чіткий контроль за дотриманням ліцензійних вимог. А поки що всі кабельники лише готуються до здачі документів на ліцензію. Хоча вже є перша ластівка: студію "Віакор" можна привітати з рішенням Національної ради щодо надання їй ліцензії.

До речі, щодо підвищення абонплати. Воно пов'язане з фінансовими витратами, які йдуть на укладання угод з власниками прав кожного із 20 каналів, котрі ми маємо змогу дивитися у мережі кабельного телебачення.

Розвиток кабельних мереж - це перспективна і потрібна річ для жителів міста, оскільки ми не маємо змоги з ефіру приймати всі телеканали, сигнал яких отримує наша телевізійна вежа. Попит і ціна на цю специфічну продукцію зростають, тож і пропозиція (її зміст і якість) просто зобов'язана бути високого гатунку, тим паче, що КТБ - це теж засіб масової інформації, до того ж досить високої вартості.

Архів "ВГ-TV"

 20.04.04, 15:24 До 250-річчя міста. Фільм про Кіровоград теж буде
 05.02.04, 19:04 Кабельне телебачення. Ігнорування авторських прав може обійтись у 2,5 мільйона гривень
 11.12.03, 10:32 TV. Кіровоград перестає бути ефірною провінцією?
 24.02.03, 15:03 На Кіровоградщині перебував голова Нацради України з питань телебачення і радіомовлення Б.Холод
 20.12.02, 13:24 Новым гендиректором российского телеканала ТВС избран Руслан Терекбаев
 13.12.02, 10:19 Кіровоградське телебачення - борги заплатити до понеділка...
 11.12.02, 11:40 Кабельне телебачення як засіб масової інформації
 06.12.02, 00:20 Кіровоградським кабельникам тепер не позаздриш
 21.11.02, 20:01 21 листопада - всесвітній День телебачення. Що нового у просторі? Інформація і правила гри
 16.11.02, 06:58 16 листопада - День працівників радіо, телебачення і зв'язку. Лицар ефіру
 24.10.02, 21:42 Кіровоградське обласне телебачення: вимушена рокіровка каналів
 27.12.01, 16:21 М1 починає роботу
 13.12.01, 19:34 Перший всеукраїнський музичний канал
 07.12.01, 00:24 Микола Вересень: "Я не переконаний, що працюватиму на телебаченні"
 04.12.01, 23:54 "Подробно с Дмитрием Киселевым" - зірка нового сезону?
 17.11.01, 11:16 "Таврійські Ігри" та "Чорноморські Ігри" на Першому Національному

"ВГ" №4
(21.01.2005)
Украинския баннерная

Copyright © 2001–2006 "Vechirka.uafor.net" :: Design & Creation
Використання текстових матерiалiв cайту дозволяється лише з активним посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.uafor.net.
Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование текстовых материалов сайта разрешается только с активной ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.uafor.net.
Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!