КАБЕЛЬНЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ

ІГНОРУВАННЯ АВТОРСЬКИХ ПРАВ МОЖЕ ОБІЙТИСЬ У 2,5 МІЛЬЙОНА ГРИВЕНЬ
Ольга Пилипенко, vechirka.uafor.net
05.02.2004, 19:04

— Період холодної війни між організаціями кабельного телебачення, що працюють на території Кіровоградської області, та Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення нібито завершився, і це приємно, — констатувала на нараді з питань розвитку та роботи студій кабельного телебачення, яку провів заступник голови облдержадміністрації Анатолій Перевозник, представник Національної ради у нашому регіоні Любов Бакаленко. На нараду були запрошені і керівники згаданих студій.

Дискусій і навіть конфліктів у попередні роки справді вистачало. Необхідність ліцензування цього виду діяльності викликала у деяких кабельників протест, і вони, замість того, щоб готувати відповідні документи, всіляко оспорювали дане рішення, з яким, однак, не погоджуватись немає смислу, оскільки подібна норма встановлена законодавством. Поки одні конфліктували і сперечалися, інші студії кабельного телебачення, за словами Любові Бакаленко, одержавши ліцензії, розвивали свою мережу, вдосконалювали техніку, підвищували якість послуг і завдяки цьому збільшували кількість абонентів. Взірцем у даному випадку є Олександрійська телерадіокомпанія "Кабельні телевізійні мережі", яка має вже свій телевізійний канал із шістьма годинами власного мовлення. Директор компанії одержав грамоту Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, що трапляється дуже нечасто.

Сьогодні на території області зареєстровано 15 студій кабельного телебачення, його послугами користується майже тридцять тисяч чоловік. Десять студій мають ліцензії Національної ради, решта — готуються до ліцензування і працюють лише за дозволами органів місцевого самоврядування (його одержання теж передбачене), тому, як не прикро про це говорити, зауважив Анатолій Перевозник, оці п'ять студій фактично є порушниками закону.

Сім операторів кабельного телебачення з п'ятнадцяти зареєстровані безпосередньо в Кіровограді. Як на наше невелике місто, їх немало, але навіть при цьому вони охоплюють лише деякі мікрорайони. Той же центр, жартома поскаржився заступник голови облдержадміністрації (він мешкає поруч із Центральним ринком), поки що без кабельного.

Йшла мова на нараді також про необхідність дотримання законодавства щодо авторських та суміжних прав. У липні 2003 року вийшов Указ Президента, яким значно посилена відповідальність за порушення цих прав, а в листопаді в Кіровоградській області створено координаційну раду з питань інтелектуальної власності, на яку й покладено контроль за дотриманням законодавства. Як зазначив головний державний інспектор з питань інтелектуальної власності Юрій Кучинський, що представляє в нашому регіоні державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки, ми єдина область в Україні, де оператори кабельного телебачення досі не уклали жодної угоди з власниками авторських та суміжних прав. А згідно із законодавством вони ще з минулого року мають перераховувати авторам чи організаціям, які представляють їх інтереси, відповідні кошти. До речі, уточнив Юрій Кучинський, за цією ж таки нормою законодавства власники авторських та суміжних прав можуть вимагати від порушників відшкодування у сумі до 2,5 мільйона гривень.

Дискусійним є і питання розміру абонентної плати. У березні 2002 року Кабінет Міністрів установив регулювання тарифів на послуги кабельного телебачення. За словами начальника відділу цін обласної державної адміністрації Тетяни Головченко, у нашій області тарифи дещо вищі, ніж у середньому по Україні. Можливо, для цього є і об'єктивні причини (мережа тільки розвивається), але всі свої витрати кабельники мають обґрунтувати. Зараз підготовлено проект розпорядження голови облдержадміністрації, в якому пропонується встановити три рівні абонентної плати — залежно від кількості каналів, які містить сформований пакет. Найдешевша плата — шість гривень — за так званий соціальний пакет, в який входить до 15 каналів. Перегляд від 16 до 25 каналів має коштувати абоненту 12 гривень, від 26 каналів і більше — 23-25 гривень.

Тарифи ці, зауважила Тетяна Головченко, попередні, вони можуть бути скориговані у бік збільшення, якщо представники студій кабельного телебачення з цифрами в руках доведуть, що їх витрати значно більші, ніж ті, які закладені у пропонованих розмірах абонентної плати.

Витрати, зокрема кіровоградських кабельників, можуть зрости, оскільки, як було заявлено на нараді, у листопаді минулого року прийнято рішення міської влади, згідно з яким КРЕПи вимагають від кабельних операторів щомісяця сплачувати по гривні двадцять копійок за кожного абонента. Підстава для такої плати — використання телевізійниками горищ та дахів будинків, на яких встановлені супутникові антени.

Обґрунтованість подібного рішення, на думку Тетяни Головченко, треба перевіряти, адже утримання горищ та дахів житлових будинків уже входить до квартирної плати, яка нараховується мешканцю. А брати з нього кошти двічі за одне й те ж не можна. Тому необхідно розібратися в цій ситуації.

Архів "ВГ-TV"

 20.04.04, 15:24 До 250-річчя міста. Фільм про Кіровоград теж буде
 05.02.04, 19:04 Кабельне телебачення. Ігнорування авторських прав може обійтись у 2,5 мільйона гривень
 11.12.03, 10:32 TV. Кіровоград перестає бути ефірною провінцією?
 24.02.03, 15:03 На Кіровоградщині перебував голова Нацради України з питань телебачення і радіомовлення Б.Холод
 20.12.02, 13:24 Новым гендиректором российского телеканала ТВС избран Руслан Терекбаев
 13.12.02, 10:19 Кіровоградське телебачення - борги заплатити до понеділка...
 11.12.02, 11:40 Кабельне телебачення як засіб масової інформації
 06.12.02, 00:20 Кіровоградським кабельникам тепер не позаздриш
 21.11.02, 20:01 21 листопада - всесвітній День телебачення. Що нового у просторі? Інформація і правила гри
 16.11.02, 06:58 16 листопада - День працівників радіо, телебачення і зв'язку. Лицар ефіру
 24.10.02, 21:42 Кіровоградське обласне телебачення: вимушена рокіровка каналів
 27.12.01, 16:21 М1 починає роботу
 13.12.01, 19:34 Перший всеукраїнський музичний канал
 07.12.01, 00:24 Микола Вересень: "Я не переконаний, що працюватиму на телебаченні"
 04.12.01, 23:54 "Подробно с Дмитрием Киселевым" - зірка нового сезону?
 17.11.01, 11:16 "Таврійські Ігри" та "Чорноморські Ігри" на Першому Національному

"ВГ" №4
(21.01.2005)
Украинския баннерная

Copyright © 2001–2006 "Vechirka.uafor.net" :: Design & Creation
Використання текстових матерiалiв cайту дозволяється лише з активним посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.uafor.net.
Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование текстовых материалов сайта разрешается только с активной ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.uafor.net.
Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!