XII ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС ВОКАЛЬНО-ХОРОВОГО МИСТЕЦТВА "КАЛИНОВИЙ СПІВ"

Фрагменти XII фестивалю "Червона калина", який уже відійшов у історію (Фото Сергія ГУСАРЧЕНКА) "МОЯ УКРАЇНА — ЧЕРВОНА КАЛИНА, ЛЕТИ Ж, МОЯ ПІСНЕ, ЛЕТИ..."
Олександр Воронін, vechirka.uafor.net
30.05.2003, 16:14

Черговим ствердженням невмирущості духу українського народу та його душі — пісні — стало проведення XII фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва "Калиновий спів".

Наведені у заголовку поетичні рядки — цитата з пісні, яку на церемонії відкриття фестивалю разом з канонічним благословінням — "многая літа!" — виконали на честь його організаторів та учасників настоятелі православних храмів міста отці Андрій, Петро та Даниїл. Крім вокальних тріо, були й сольні виступи-привітання. Зокрема, куплет з ліричної пісні "Кохана" заспівав на сцені філармонії, презентуючи свій район, нещодавно призначений голова Кіровоградської райдержадміністрації Ігор Фурманов. А розпочалось пісенне свято, за звичаєм, виконанням творчим колективом цього району — ансамблем "Горлиця" — гімну фестивалю — пісні "Калиновий цвіт", автори якого — Наталія Медведєва та Тетяна Якименко, до речі, були удостоєні спеціального диплома за внесок у становлення традицій фестивалю. Право ж пов'язати рушник до емблеми фестивалю — гілки калини — цього року було надано делегації Гайворонського району, виступом аматорських колективів якого, власне, і розпочався багатогодинний пісенний марафон.

На відміну від попереднього року, коли змагалися хори, цього року колективи районів і міст Кіровоградщини представляли свої таланти у малих формах вокального мистецтва (солісти, дуети, тріо, квартети, невеличкі камерні хори). Звичайно, кожен район намагався засвітитися усіма гранями своїх талантів, однак якби так сталося, то пісенне свято завершилося б тільки наступного ранку, і це при тому, що через брак коштів до нас не приїхали заявлені раніше гості з Донбасу! Тому голова журі, народна артистка України Антоніна Червінська, виставила вимогу: кожному колективу виконувати не більше однієї пісні. І все одно закінчилась конкурсна частина пізно ввечері, і коли сцену філармонії залишали останні виконавці, (а за традицією, ними були співаки вокальних колективів обласного центру), на годиннику було пів на одинадцяту... А у членів журі попереду була безсонна ніч для винесення вердикту по кожній з чотирьох номінацій — академічного, народного, естрадного співу та авторської пісні. Враховуючи високий рівень виконавчої майстерності і підвищення професіоналізму, журі вирішило не поділяти лауреатів і дипломантів конкурсу на три ступені, як це було раніше, а нагородити всіх переможців відповідною премією та званням лауреатів і дипломантів "Калинового співу". Однак з гран-прі фестивалю визначились: його завоював вокальний секстет Знам'янського МПК (керівник — Олена Тихонюк). Багато відзнак одержали вже відомі в регіоні колективи і солісти, та за браком газетної площі назву лише призерів-дебютантів фестивалю, які, впевнений, згодом гідно представлятимуть наш край за його межами. Справжнім відкриттям творчого конкурсу став спів Наталії Ільченко, яка в номінації академічного співу просто блискуче виконала пісню Марусі Чурай "Ой, не ходи Грицю". У номінації "дебют" журі відзначило спів Віталія Патютки з Бобринця, Вікторії Ошеки з Онуфріївки, Артема Ткаченка з Компаніївки та наймолодшої учасниці фестивалю — маловищанки Анастасії Мельник. А солістка Кіровоградського МПК ім.Компанійця Галина Лисенко з рук генерального директора КОДТРК Сергія Омельчука одержала спеціальну відзнаку — "Обличчя телебачення".

Окремих нагород були удостоєні місцеві поети і композитори, що готували репертуар для виконавців, а начальник управління культури облдержадміністрації Юрій Компанієць у ході конкурсних виступів вручив окремим колективам свідоцтва про присвоєння їм статусу народного.

Наступного дня після церемонії нагородження "Калинового співу" відбувся й заключний гала-концерт його лауреатів, який буде показаний на каналі обласного телебачення. І, як завірила берегиня фестивалю, заслужений працівник культури України Валентина Пращур, кращі виконавці пісенного свята будуть представляти наступного травня наші таланти на головній сцені країни — у Національній опері.

На знімку: фрагменти XII фестивалю "Червона калина", який уже відійшов у історію (Фото Сергія ГУСАРЧЕНКА).

Архів "ВГ-Музика"

 10.02.05, 18:07 Віка Богуславська: "На CD — пісні про добро і зло в шахматному порядку"
 08.02.05, 16:11 Фестивалі. "Від Різдва до Різдва"
 24.01.05, 15:38 Костянтин Пилип'юк. Контакт із музикою на все життя
 12.10.04, 12:44 "Червона рута — 2005"
 04.06.04, 13:17 "Травневі музичні зустрічі". "Який чудовий слухач !"
 10.02.04, 16:28 "Я дуже-дуже вас люблю!". Наталя Бioppo
 29.01.04, 18:46 Розгадуючи таємниці Мейтуса
 27.01.04, 16:42 Пісня, яку співає увесь світ. "Червона рута"
 12.12.03, 16:26 "Зоряни". Із Мар'ївки в Європу, або Пісня не вертається додому?
 25.11.03, 14:51 Марія Бурмака — українська Трейсі Чепмен
 04.11.03, 18:34 Хор Любовича проти повстяної свідомості
 28.10.03, 12:24 Щоб правильно співати, треба правильно жити
 17.10.03, 18:08 Кіровоградська обласна філармонія найближчим часом: Марія Бурмака, "Уездный город", Олександр Новіков
 09.10.03, 20:01 Лідія Забіляста: "Внутрішній стержень людини має бути завжди міцним"
 09.10.03, 16:32 Початок концертної діяльності
 02.10.03, 21:44 59-й концертний сезон. На кіровоградців чекатимуть Лідія Забіляста, Вєрка Сердючка, Валерій Меладзе, Національний хор імені Г.Верьовки, Уездный город, Олександр Розенбаум, Клара Новикова...
 19.07.03, 00:21 Діалектика творчого неспокою. Фрагменти портрета максималіста Любовича
 07.07.03, 19:19 Матіола пахне для всіх однаково, або Любити красиве
 03.07.03, 02:18 Париж, Афіни, Страсбург плюс ... Кіровоград
 27.06.03, 15:20 Справжній бас виступатиме для нас
 23.06.03, 18:23 Життя без прикрас. Для вас співають мандрівні артисти
 13.06.03, 15:54 "Травневі музичні зустрічі". Кіровоградський мюзик-фест виріс і у форматі, і у масштабах, і в резонансі...
 13.06.03, 07:03 III регіональний відкритий конкурс баяністів і акордеоністів "Гармоніка" (Одеса). Є талант!
 12.06.03, 22:14 У кіровограді відкрито меморіальну дошку Юлія Мейтуса
 09.06.03, 13:15 У вересні кіровоградському музпеду — 35!
 03.06.03, 12:08 Валентина Ревенко: Прекрасна будівля під назвою "культура" хитається...
 30.05.03, 16:14 XII фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва "Калиновий спів". "Моя Україна — червона калина, лети ж, моя пісне, лети..."
 30.05.03, 11:45 "Травневі зустрічі" — у повному обсязі!
 22.05.03, 21:32 Фестивальні обрії. "Калиновий спів" запрошує...
 19.05.03, 15:21 Концерт для мобілки з оркестром, або Як знову не загубити Вівальді
 06.05.03, 14:01 VI фестиваль "Травневі музичні зустрічі". Фестиваль буде особливим
 06.05.03, 13:55 Фестиваль "Калиновий спів". Були хори, тепер — солісти
 29.04.03, 10:11 А музика звучить...
 18.04.03, 14:27 Музичний фестиваль скликає друзів. "Нейгаузівські музичні зустрічі"
 12.04.03, 11:02 1-3 травня 2003 р. у Каховці пройде XII Міжнародний фестиваль "Таврійські Ігри"
 01.04.03, 08:14 "Родина — це вся Україна..."
 14.03.03, 09:11 Гастролі, концерти. Сумний арлекін побував і у нас. Валерій Леонтьєв
 08.03.03, 00:13 "Провесінь" несе весну душі
 07.03.03, 16:18 Пам'яті поетеси і патріотки
 25.02.03, 12:34 У Кіровограді розпочався VIII Всеукраїнський фестиваль-конкурс виконавців на народних інструментах "Провесінь"
 12.02.03, 14:50 Юлій Мейтус: повернення у рідний дім
 06.02.03, 23:25 Известный христианский певец Майкл Смит профинансировал 4 000 детей
 29.01.03, 13:14 Всеукраїнська премія у галузі музики та масових видовищ "Золота Жар-птиця" за підсумками 2002 року не вручатиметься
 27.01.03, 08:11 Життя, віддане музиці
 21.09.03, 21:37 Перехрестя талантів
 17.01.03, 09:17 Підростають нові музиканти
 06.01.03, 15:29 Оксана Білозір: „Такого унікального святкування Різдва, як в Україні, немає ніде у світі"
 03.01.03, 19:31 Започатковано музичні вечори
 23.12.02, 15:55 Творче горіння маестро запалювало інших. Кім Олександрович Шутенко
 17.12.02, 12:11 В'ячеслав Бутусов. Вечір ностальгії для вчорашніх тінейджерів
 16.12.02, 12:42 Любов Успенська: "Я обов'язково повернусь..."
 22.11.02, 12:56 На конкурсі пам'яті Володимира Горовиця виступала юна кіровограда
 22.11.02, 08:37 Коли крізь розпач випнеться надія
 08.11.02, 16:44 "Червона рута" червоніє за Кіровоград
 18.10.02, 10:21 Відновлено конкурс виконавської майстерності
 08.10.02, 12:44 То був справжній народний артист
 14.08.02, 11:02 Святкування Дня Незалежності з телеканалом М1!
 12.07.02, 14:07 Як наші були на Таврійських Іграх, або Кіровоградські показові виcтупи у херсонському степу
 19.06.02, 12:51 "Калиновий спів" - це доля, це біль, все те, що не збулося в моєму житті..."
 25.05.02, 12:28 Зберегти пам'ять про відомого композитора
 25.05.02, 07:38 Чотири вечори побачень з классикою
 23.05.02, 19:18 Элтон Джон начал гастрольное турне по Европе
 22.05.02, 13:17 Діана Гурцька: "Сцена - то моє життя"
 29.03.02, 17:10 Діти виконують джаз
 25.03.02, 19:09 Элтону Джону исполнилось 55 лет