МУЗИКА

Всеукраїнська премія у галузі музики та масових видовищ Золота Жар-птиця ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРЕМІЯ У ГАЛУЗІ МУЗИКИ ТА МАСОВИХ ВИДОВИЩ "ЗОЛОТА ЖАР-ПТИЦЯ" ЗА ПІДСУМКАМИ 2002 РОКУ НЕ ВРУЧАТИМЕТЬСЯ
Прес-центр Таврійських Ігор, vechirka.uafor.net
29.01.2003, 13:14

Оргкомітет Всеукраїнської премії у галузі музики та масових видовищ "Золота Жар-птиця" прийняв рішення не вручати Премію за підсумками 2002 року через низьку конкуренцію одразу в кількох номінаціях та недостатню кількість яскравих музичних робіт у минулому році.

Нагадуємо, що Премія була заснована у 1996 році з метою підтримки престижу української музичної культури, нагородження і промоції найкращих її представників. За цей час було проведено 6 урочистих церемоній вручення Премії. Неупереджений та представницький її характер, перевірені часом традиції, авторитет у суспільстві зробили "Золоту Жар-птицю" найвагомішою недержавною нагородою в галузі музики та масових видовищ в Україні. Саме такою Премія і прагне залишатись надалі.

Аналіз музичного 2002 року в Україні, на жаль, не дозволяє продовжити традиції "Золотої Жар-птиці" та зберегти Премію у її чистому вигляді. На сьогодні існує 9 номінацій Премії: "Рок-група", "Поп-група", "Співачка", "Співак", "Відеокліп", "Сольна програма українського виконавця", "Альбом", "Відкриття", "Пісня". Проте відвертий застій у розвитку музичної культури України в 2002 році робить більшість з цих номінацій порожніми і неконкурентноздатними, а створювати Премію з 2-3-х повноцінних номінацій абсолютно недоцільно. Принаймні, це не в правилах "Золотої Жар-птиці".

"Ми добре розуміємо, що більшість премій в Україні продовжуватимуть нагороджувати виконавців, не зважаючи на реальний стан вітчизняної музичної культури, але чи зробить це їхні премії цінними для української культури та бажаними для самих музикантів? - говорить ініціатор премії "Золота Жар-птиця", почесний президент "Таврійських Ігор" Микола Баграєв. - У випадку з премією "Золота Жар-птиця" ми прийняли тверде рішення не нагороджувати артиста "хоча б за щось". 2002 рік був відверто застійним в українській музиці, тому доки в країні не з'являться по-справжньому яскраві творчі роботи, ми вважаємо доцільним "заморозити" "Золоту Жар-птицю". Хочеться вірити, що це ненадовго. "Золота Жар-птиця" має свій авторитет у суспільстві, і ми несемо відповідальність за мистецький рівень і продуктивність тих, кому вона вручається. Присвоювати звання кращого артиста за одну пісню чи один кліп на рік "Золота Жар-птиця" не буде! Ми сподіваємось, що наше рішення стимулюватиме виконавців створювати такий музичний продукт, який би гідно характеризував сучасну українську музику".

Враховуючи всю складність проблеми розвитку сучасної української музики, полярність поглядів та роль ЗМІ у становленні іміджу культури України, "Таврійські Ігри" планують організувати круглий стіл, присвячений цьому питанню, в рамках XII Міжнародного фестивалю "Таврійські Ігри". Про дату та місце круглого столу буде повідомлено додатково.

Архів "ВГ-Музика"

 10.02.05, 18:07 Віка Богуславська: "На CD — пісні про добро і зло в шахматному порядку"
 08.02.05, 16:11 Фестивалі. "Від Різдва до Різдва"
 24.01.05, 15:38 Костянтин Пилип'юк. Контакт із музикою на все життя
 12.10.04, 12:44 "Червона рута — 2005"
 04.06.04, 13:17 "Травневі музичні зустрічі". "Який чудовий слухач !"
 10.02.04, 16:28 "Я дуже-дуже вас люблю!". Наталя Бioppo
 29.01.04, 18:46 Розгадуючи таємниці Мейтуса
 27.01.04, 16:42 Пісня, яку співає увесь світ. "Червона рута"
 12.12.03, 16:26 "Зоряни". Із Мар'ївки в Європу, або Пісня не вертається додому?
 25.11.03, 14:51 Марія Бурмака — українська Трейсі Чепмен
 04.11.03, 18:34 Хор Любовича проти повстяної свідомості
 28.10.03, 12:24 Щоб правильно співати, треба правильно жити
 17.10.03, 18:08 Кіровоградська обласна філармонія найближчим часом: Марія Бурмака, "Уездный город", Олександр Новіков
 09.10.03, 20:01 Лідія Забіляста: "Внутрішній стержень людини має бути завжди міцним"
 09.10.03, 16:32 Початок концертної діяльності
 02.10.03, 21:44 59-й концертний сезон. На кіровоградців чекатимуть Лідія Забіляста, Вєрка Сердючка, Валерій Меладзе, Національний хор імені Г.Верьовки, Уездный город, Олександр Розенбаум, Клара Новикова...
 19.07.03, 00:21 Діалектика творчого неспокою. Фрагменти портрета максималіста Любовича
 07.07.03, 19:19 Матіола пахне для всіх однаково, або Любити красиве
 03.07.03, 02:18 Париж, Афіни, Страсбург плюс ... Кіровоград
 27.06.03, 15:20 Справжній бас виступатиме для нас
 23.06.03, 18:23 Життя без прикрас. Для вас співають мандрівні артисти
 13.06.03, 15:54 "Травневі музичні зустрічі". Кіровоградський мюзик-фест виріс і у форматі, і у масштабах, і в резонансі...
 13.06.03, 07:03 III регіональний відкритий конкурс баяністів і акордеоністів "Гармоніка" (Одеса). Є талант!
 12.06.03, 22:14 У кіровограді відкрито меморіальну дошку Юлія Мейтуса
 09.06.03, 13:15 У вересні кіровоградському музпеду — 35!
 03.06.03, 12:08 Валентина Ревенко: Прекрасна будівля під назвою "культура" хитається...
 30.05.03, 16:14 XII фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва "Калиновий спів". "Моя Україна — червона калина, лети ж, моя пісне, лети..."
 30.05.03, 11:45 "Травневі зустрічі" — у повному обсязі!
 22.05.03, 21:32 Фестивальні обрії. "Калиновий спів" запрошує...
 19.05.03, 15:21 Концерт для мобілки з оркестром, або Як знову не загубити Вівальді
 06.05.03, 14:01 VI фестиваль "Травневі музичні зустрічі". Фестиваль буде особливим
 06.05.03, 13:55 Фестиваль "Калиновий спів". Були хори, тепер — солісти
 29.04.03, 10:11 А музика звучить...
 18.04.03, 14:27 Музичний фестиваль скликає друзів. "Нейгаузівські музичні зустрічі"
 12.04.03, 11:02 1-3 травня 2003 р. у Каховці пройде XII Міжнародний фестиваль "Таврійські Ігри"
 01.04.03, 08:14 "Родина — це вся Україна..."
 14.03.03, 09:11 Гастролі, концерти. Сумний арлекін побував і у нас. Валерій Леонтьєв
 08.03.03, 00:13 "Провесінь" несе весну душі
 07.03.03, 16:18 Пам'яті поетеси і патріотки
 25.02.03, 12:34 У Кіровограді розпочався VIII Всеукраїнський фестиваль-конкурс виконавців на народних інструментах "Провесінь"
 12.02.03, 14:50 Юлій Мейтус: повернення у рідний дім
 06.02.03, 23:25 Известный христианский певец Майкл Смит профинансировал 4 000 детей
 29.01.03, 13:14 Всеукраїнська премія у галузі музики та масових видовищ "Золота Жар-птиця" за підсумками 2002 року не вручатиметься
 27.01.03, 08:11 Життя, віддане музиці
 21.09.03, 21:37 Перехрестя талантів
 17.01.03, 09:17 Підростають нові музиканти
 06.01.03, 15:29 Оксана Білозір: „Такого унікального святкування Різдва, як в Україні, немає ніде у світі"
 03.01.03, 19:31 Започатковано музичні вечори
 23.12.02, 15:55 Творче горіння маестро запалювало інших. Кім Олександрович Шутенко
 17.12.02, 12:11 В'ячеслав Бутусов. Вечір ностальгії для вчорашніх тінейджерів
 16.12.02, 12:42 Любов Успенська: "Я обов'язково повернусь..."
 22.11.02, 12:56 На конкурсі пам'яті Володимира Горовиця виступала юна кіровограда
 22.11.02, 08:37 Коли крізь розпач випнеться надія
 08.11.02, 16:44 "Червона рута" червоніє за Кіровоград
 18.10.02, 10:21 Відновлено конкурс виконавської майстерності
 08.10.02, 12:44 То був справжній народний артист
 14.08.02, 11:02 Святкування Дня Незалежності з телеканалом М1!
 12.07.02, 14:07 Як наші були на Таврійських Іграх, або Кіровоградські показові виcтупи у херсонському степу
 19.06.02, 12:51 "Калиновий спів" - це доля, це біль, все те, що не збулося в моєму житті..."
 25.05.02, 12:28 Зберегти пам'ять про відомого композитора
 25.05.02, 07:38 Чотири вечори побачень з классикою
 23.05.02, 19:18 Элтон Джон начал гастрольное турне по Европе
 22.05.02, 13:17 Діана Гурцька: "Сцена - то моє життя"
 29.03.02, 17:10 Діти виконують джаз
 25.03.02, 19:09 Элтону Джону исполнилось 55 лет