МУЗИКА

Марія Бурмака
МАРІЯ БУРМАКА — УКРАЇНСЬКА ТРЕЙСІ ЧЕПМЕН
Оксана Лункан, vechirka.uafor.net
25.11.2003, 14:51

Марії Бурмаці, заслуженій артистці України, яка минулого тижня приїжджала в Кіровоград із концертною програмою "Міа", обласна філармонія влаштувала сюрприз. У філармонійних афішах було написано, що відбудеться концерт Надії Бурмаки. Є така жінка, яка лікує від алкоголізму.
Марія зовсім не образилася. "Я пишаюся своїм прізвищем і не збираюся його змінювати", — сказала журналістам, коли ті запропонували їй узяти якийсь сценічний псевдонім.
Марія Бурмака — харків'янка. Вперше заявила про себе на фестивалі "Червона рута" 1989 року. У дев'яностих її пісня "Сонцем, снігом, дощем" була широко розкручена. Свій виконавчий музичний жанр називає авторським роком.
Філармонійний зал під час концерту не був повним. Сюди прийшли тільки справжні поціновувачі Марії Бурмаки. "Мені засліплювало світло очі і я не бачила, скільки людей сидить в залі, але по тому, як мене приймали, не відчувала дефіциту глядачів", — сказала після концерту Марія. На прес-конференції вона відповіла на запитання журналістів.

Про українську мову

— Чому співаю українською? Питає Лукаш у Швейка: "Чого ти говориш чеською?" — "Тому, що я чех". А я — українка...

Про себе

— Мама -фізик, тато — історик. Батько вчив співати змалечку, я займалася музикою по класу гітари. Батьки примушували ходити в музичну. Я їм за це дуже вдячна. У мене гуманітарна освіта. Батьки казали, що я повинна мати професію. Я закінчила філологічний факультет Харківського університету. Навчаюся четвертий рік в аспірантурі. У мене готовий текст дисертації на тему: "Технологія створення телевізійної програми". Я працюю на телебаченні, вела ранкові програми, прямі ефіри. Тому й обрала таку тему дисертації.

Про власну програму і батарейку енерджайзер

— Місяць тому на п'ятому каналі почала виходити моя програма "Досягти мети". Я знімалася в ролях ветеринара і продавця.

Якщо людина хоче, то вона обов'язково досягне своєї мети. Корисно читати Паоло Коєльо "Алхіміка", де написано, що до бажання людини приєднається весь Всесвіт і воно обов'язково збудеться.

Має значення також, чи цілісна людина. Я знаю, як моя музика робиться від початку до кінця. Я не можу організувати тур, бо залежу від продюсерів. Що стосується творчості, то я постійно в русі. Мої музиканти кажуть, що я батарейка енерджайзер. Деякі люди вважають, що в мене дуже багато виходить. Якби вони знали, скільки я не встигаю зробити...

Про враження від концерту

— Враження чудові. Я не знаю людей, які тут живуть. Мені було страшно, але в процесі концерту я отримала величезне задоволення. У вас зал — фантастичний, звук — прекрасний. Пісню "Сонцем, снігом, дощем" я співала на кожному концерті, але щоб забула слова — таке вперше. Це означає, що мені було дуже добре. Тур розрахований на десять міст, можливо, через деякий час буде його продовжено. Більше десяти концертів фізично провести неможливо. Ви ж самі бачили — ми співали вживу. Я хочу поїхати у Харків, який мене любить. Тож думаю, що буде продовження.

Про музичне уподобання і групу "ВІА Гра"

— Я добре ставлюсь до усіх, хто щось робить. Є різні музичні підходи. Не можна порівнювати Брітні Спірс і Стінга. Це різні музичні одиниці. "ВІА Гра" створювався як комерційний проект. Спочатку ставилося завдання заробити гроші. Так робиться у нас, в Росії, у світі. Дівчата — прекрасні, але вони не є творчими одиницями. Їм треба лише мати гарний вигляд. Ми ж не порівнюємо "Back Street boys"" і Стінга. Мені ближче Стінг. Мені абсолютно однаково, який у нього вигляд. Я була на його концерті і мені хотілося сміятися і плакати одночасно.

Слухаю постійно Стінга, Трейсі Четмен. До речі, посол Карлос Паскуаль після концерту, організованого в пам'ять про трагедію у США 11 вересня, підвів мене до Співакова і почав говорити, англійською мовою, що це видатна українська співачка, це — українська Трейсі Четмен. Цю розмову перекладали Леонідові Кучмі.

Люблю слухати Роберта Планта, ірландську музику, тобто, усю, в якій є душа.

Про особисте життя

— Ця тема болюча. Я зі своїм чоловіком розлучилася. Маю доньку восьми років.

Про творчі плани

— Після туру в мене буде заключний концерт у Києві. У студії збираюся записати пісню "Я можу розбити скло". Російський режисер Андрій Новосьолов запропонував мені гарний сценарій. Два тижні тому зустрічалися з ним. Він сказав: "Я зрозумів, що не помилився. Ти трагікомічний персонаж". Трапляються в житті досить драматичні ситуації, але пізніше я можу говорити про них, як про комікси...

Архів "ВГ-Музика"

 10.02.05, 18:07 Віка Богуславська: "На CD — пісні про добро і зло в шахматному порядку"
 08.02.05, 16:11 Фестивалі. "Від Різдва до Різдва"
 24.01.05, 15:38 Костянтин Пилип'юк. Контакт із музикою на все життя
 12.10.04, 12:44 "Червона рута — 2005"
 04.06.04, 13:17 "Травневі музичні зустрічі". "Який чудовий слухач !"
 10.02.04, 16:28 "Я дуже-дуже вас люблю!". Наталя Бioppo
 29.01.04, 18:46 Розгадуючи таємниці Мейтуса
 27.01.04, 16:42 Пісня, яку співає увесь світ. "Червона рута"
 12.12.03, 16:26 "Зоряни". Із Мар'ївки в Європу, або Пісня не вертається додому?
 25.11.03, 14:51 Марія Бурмака — українська Трейсі Чепмен
 04.11.03, 18:34 Хор Любовича проти повстяної свідомості
 28.10.03, 12:24 Щоб правильно співати, треба правильно жити
 17.10.03, 18:08 Кіровоградська обласна філармонія найближчим часом: Марія Бурмака, "Уездный город", Олександр Новіков
 09.10.03, 20:01 Лідія Забіляста: "Внутрішній стержень людини має бути завжди міцним"
 09.10.03, 16:32 Початок концертної діяльності
 02.10.03, 21:44 59-й концертний сезон. На кіровоградців чекатимуть Лідія Забіляста, Вєрка Сердючка, Валерій Меладзе, Національний хор імені Г.Верьовки, Уездный город, Олександр Розенбаум, Клара Новикова...
 19.07.03, 00:21 Діалектика творчого неспокою. Фрагменти портрета максималіста Любовича
 07.07.03, 19:19 Матіола пахне для всіх однаково, або Любити красиве
 03.07.03, 02:18 Париж, Афіни, Страсбург плюс ... Кіровоград
 27.06.03, 15:20 Справжній бас виступатиме для нас
 23.06.03, 18:23 Життя без прикрас. Для вас співають мандрівні артисти
 13.06.03, 15:54 "Травневі музичні зустрічі". Кіровоградський мюзик-фест виріс і у форматі, і у масштабах, і в резонансі...
 13.06.03, 07:03 III регіональний відкритий конкурс баяністів і акордеоністів "Гармоніка" (Одеса). Є талант!
 12.06.03, 22:14 У кіровограді відкрито меморіальну дошку Юлія Мейтуса
 09.06.03, 13:15 У вересні кіровоградському музпеду — 35!
 03.06.03, 12:08 Валентина Ревенко: Прекрасна будівля під назвою "культура" хитається...
 30.05.03, 16:14 XII фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва "Калиновий спів". "Моя Україна — червона калина, лети ж, моя пісне, лети..."
 30.05.03, 11:45 "Травневі зустрічі" — у повному обсязі!
 22.05.03, 21:32 Фестивальні обрії. "Калиновий спів" запрошує...
 19.05.03, 15:21 Концерт для мобілки з оркестром, або Як знову не загубити Вівальді
 06.05.03, 14:01 VI фестиваль "Травневі музичні зустрічі". Фестиваль буде особливим
 06.05.03, 13:55 Фестиваль "Калиновий спів". Були хори, тепер — солісти
 29.04.03, 10:11 А музика звучить...
 18.04.03, 14:27 Музичний фестиваль скликає друзів. "Нейгаузівські музичні зустрічі"
 12.04.03, 11:02 1-3 травня 2003 р. у Каховці пройде XII Міжнародний фестиваль "Таврійські Ігри"
 01.04.03, 08:14 "Родина — це вся Україна..."
 14.03.03, 09:11 Гастролі, концерти. Сумний арлекін побував і у нас. Валерій Леонтьєв
 08.03.03, 00:13 "Провесінь" несе весну душі
 07.03.03, 16:18 Пам'яті поетеси і патріотки
 25.02.03, 12:34 У Кіровограді розпочався VIII Всеукраїнський фестиваль-конкурс виконавців на народних інструментах "Провесінь"
 12.02.03, 14:50 Юлій Мейтус: повернення у рідний дім
 06.02.03, 23:25 Известный христианский певец Майкл Смит профинансировал 4 000 детей
 29.01.03, 13:14 Всеукраїнська премія у галузі музики та масових видовищ "Золота Жар-птиця" за підсумками 2002 року не вручатиметься
 27.01.03, 08:11 Життя, віддане музиці
 21.09.03, 21:37 Перехрестя талантів
 17.01.03, 09:17 Підростають нові музиканти
 06.01.03, 15:29 Оксана Білозір: „Такого унікального святкування Різдва, як в Україні, немає ніде у світі"
 03.01.03, 19:31 Започатковано музичні вечори
 23.12.02, 15:55 Творче горіння маестро запалювало інших. Кім Олександрович Шутенко
 17.12.02, 12:11 В'ячеслав Бутусов. Вечір ностальгії для вчорашніх тінейджерів
 16.12.02, 12:42 Любов Успенська: "Я обов'язково повернусь..."
 22.11.02, 12:56 На конкурсі пам'яті Володимира Горовиця виступала юна кіровограда
 22.11.02, 08:37 Коли крізь розпач випнеться надія
 08.11.02, 16:44 "Червона рута" червоніє за Кіровоград
 18.10.02, 10:21 Відновлено конкурс виконавської майстерності
 08.10.02, 12:44 То був справжній народний артист
 14.08.02, 11:02 Святкування Дня Незалежності з телеканалом М1!
 12.07.02, 14:07 Як наші були на Таврійських Іграх, або Кіровоградські показові виcтупи у херсонському степу
 19.06.02, 12:51 "Калиновий спів" - це доля, це біль, все те, що не збулося в моєму житті..."
 25.05.02, 12:28 Зберегти пам'ять про відомого композитора
 25.05.02, 07:38 Чотири вечори побачень з классикою
 23.05.02, 19:18 Элтон Джон начал гастрольное турне по Европе
 22.05.02, 13:17 Діана Гурцька: "Сцена - то моє життя"
 29.03.02, 17:10 Діти виконують джаз
 25.03.02, 19:09 Элтону Джону исполнилось 55 лет