МУЗИКА

ТВОРЧЕ ГОРІННЯ МАЕСТРО ЗАПАЛЮВАЛО ІНШИХ. КІМ ОЛЕКСАНДРОВИЧ ШУТЕНКО
Ганна Герасимова, vechirka.uafor.net
23.12.2002, 15:55

Кілька годин у залі Кіровоградського музичного училища господарювала Музика. Тут відбувався ювілейний концерт, присвячений 70-річчю Кіма Олександровича Шутенка - композитора, талановитого педагога і просто Музиканта.

З 1962 року життя митця пов'язане з Кіровоградщиною. Більше 40 років віддано педагогічній діяльності: кожен, хто потрапляв до його класу, неминуче опинявся у полоні музики і пов'язував з нею своє життя. Творче горіння маестро запалювало інших. Цілу плеяду композиторів виховав Кім Шутенко. Серед них: Борис Стариченко, Оксана Ландар, Борис Отравенко, Олег Смирнов з Якутії, Олександр Щупак, який зараз працює в Польщі, Сергій Усатенко, Віталій Делестьянов, Олексій Харченко, Ігор Ташлинський, Марина Долгіх, Олена Бойко та Володимир Лапко. Особливою гордістю вчителя є його учень, народний артист Росії, композитор і продюсер Ігор Крутий.

Творча діяльність К.Шутенка проходила у тісній співпраці з виконавськими колективами училища. Для симфонічного оркестру написані "Російська увертюра", "Козацька увертюра", симфонічна поема "Чугайстер" та фортепіанний концерт. Оркестр народних інструментів під керуванням Миколи Паюхіна став першим інтерпретатором "Концертіно" для баяна та "Фантазії" на дві українські народні теми, яка була виконана на ювілейному концерті учнем 5-го класу ДМШ №2 Назарієм Назаровим (клас викладача Тамари Шишкіної).

У калейдоскопі дитячих творів композитора домінували хорові мініатюри (виконавці - хори молодших класів ДМШ №2 (керівник Ольга Черняхович) та ДМШ №1 (керівник Лілія Зарецька). Яскравим емоційним піднесенням і образною довершеністю відзначалося трактування пісень і романсів з доробку композитора заслуженим артистом України Володимиром Стратьєвим та піаністкою Світланою Концедаловою.

Лунали привітання, спогади... Особливим сяйвом засвічувалися обличчя тих, кому пощастило навчатися у Кіма Олександровича, хто працював поряд з ним, хто був причетний до вічної таємниці - таїнства творчості.

Глибоко ліричний, зосереджено-стриманий "Романс" для скрипки, віолончелі та фортепіано (виконавці - Наталія Карабан, Марина Іванченко, Тамара Шишкіна), що став завершенням концерту, прозвучав, мов сповідь-монолог майстра...

Тож давайте побажаємо ювілярові міцного здоров'я, довгих років життя, творчої наснаги і нехай Бог береже його.

Архів "ВГ-Музика"

 10.02.05, 18:07 Віка Богуславська: "На CD — пісні про добро і зло в шахматному порядку"
 08.02.05, 16:11 Фестивалі. "Від Різдва до Різдва"
 24.01.05, 15:38 Костянтин Пилип'юк. Контакт із музикою на все життя
 12.10.04, 12:44 "Червона рута — 2005"
 04.06.04, 13:17 "Травневі музичні зустрічі". "Який чудовий слухач !"
 10.02.04, 16:28 "Я дуже-дуже вас люблю!". Наталя Бioppo
 29.01.04, 18:46 Розгадуючи таємниці Мейтуса
 27.01.04, 16:42 Пісня, яку співає увесь світ. "Червона рута"
 12.12.03, 16:26 "Зоряни". Із Мар'ївки в Європу, або Пісня не вертається додому?
 25.11.03, 14:51 Марія Бурмака — українська Трейсі Чепмен
 04.11.03, 18:34 Хор Любовича проти повстяної свідомості
 28.10.03, 12:24 Щоб правильно співати, треба правильно жити
 17.10.03, 18:08 Кіровоградська обласна філармонія найближчим часом: Марія Бурмака, "Уездный город", Олександр Новіков
 09.10.03, 20:01 Лідія Забіляста: "Внутрішній стержень людини має бути завжди міцним"
 09.10.03, 16:32 Початок концертної діяльності
 02.10.03, 21:44 59-й концертний сезон. На кіровоградців чекатимуть Лідія Забіляста, Вєрка Сердючка, Валерій Меладзе, Національний хор імені Г.Верьовки, Уездный город, Олександр Розенбаум, Клара Новикова...
 19.07.03, 00:21 Діалектика творчого неспокою. Фрагменти портрета максималіста Любовича
 07.07.03, 19:19 Матіола пахне для всіх однаково, або Любити красиве
 03.07.03, 02:18 Париж, Афіни, Страсбург плюс ... Кіровоград
 27.06.03, 15:20 Справжній бас виступатиме для нас
 23.06.03, 18:23 Життя без прикрас. Для вас співають мандрівні артисти
 13.06.03, 15:54 "Травневі музичні зустрічі". Кіровоградський мюзик-фест виріс і у форматі, і у масштабах, і в резонансі...
 13.06.03, 07:03 III регіональний відкритий конкурс баяністів і акордеоністів "Гармоніка" (Одеса). Є талант!
 12.06.03, 22:14 У кіровограді відкрито меморіальну дошку Юлія Мейтуса
 09.06.03, 13:15 У вересні кіровоградському музпеду — 35!
 03.06.03, 12:08 Валентина Ревенко: Прекрасна будівля під назвою "культура" хитається...
 30.05.03, 16:14 XII фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва "Калиновий спів". "Моя Україна — червона калина, лети ж, моя пісне, лети..."
 30.05.03, 11:45 "Травневі зустрічі" — у повному обсязі!
 22.05.03, 21:32 Фестивальні обрії. "Калиновий спів" запрошує...
 19.05.03, 15:21 Концерт для мобілки з оркестром, або Як знову не загубити Вівальді
 06.05.03, 14:01 VI фестиваль "Травневі музичні зустрічі". Фестиваль буде особливим
 06.05.03, 13:55 Фестиваль "Калиновий спів". Були хори, тепер — солісти
 29.04.03, 10:11 А музика звучить...
 18.04.03, 14:27 Музичний фестиваль скликає друзів. "Нейгаузівські музичні зустрічі"
 12.04.03, 11:02 1-3 травня 2003 р. у Каховці пройде XII Міжнародний фестиваль "Таврійські Ігри"
 01.04.03, 08:14 "Родина — це вся Україна..."
 14.03.03, 09:11 Гастролі, концерти. Сумний арлекін побував і у нас. Валерій Леонтьєв
 08.03.03, 00:13 "Провесінь" несе весну душі
 07.03.03, 16:18 Пам'яті поетеси і патріотки
 25.02.03, 12:34 У Кіровограді розпочався VIII Всеукраїнський фестиваль-конкурс виконавців на народних інструментах "Провесінь"
 12.02.03, 14:50 Юлій Мейтус: повернення у рідний дім
 06.02.03, 23:25 Известный христианский певец Майкл Смит профинансировал 4 000 детей
 29.01.03, 13:14 Всеукраїнська премія у галузі музики та масових видовищ "Золота Жар-птиця" за підсумками 2002 року не вручатиметься
 27.01.03, 08:11 Життя, віддане музиці
 21.09.03, 21:37 Перехрестя талантів
 17.01.03, 09:17 Підростають нові музиканти
 06.01.03, 15:29 Оксана Білозір: „Такого унікального святкування Різдва, як в Україні, немає ніде у світі"
 03.01.03, 19:31 Започатковано музичні вечори
 23.12.02, 15:55 Творче горіння маестро запалювало інших. Кім Олександрович Шутенко
 17.12.02, 12:11 В'ячеслав Бутусов. Вечір ностальгії для вчорашніх тінейджерів
 16.12.02, 12:42 Любов Успенська: "Я обов'язково повернусь..."
 22.11.02, 12:56 На конкурсі пам'яті Володимира Горовиця виступала юна кіровограда
 22.11.02, 08:37 Коли крізь розпач випнеться надія
 08.11.02, 16:44 "Червона рута" червоніє за Кіровоград
 18.10.02, 10:21 Відновлено конкурс виконавської майстерності
 08.10.02, 12:44 То був справжній народний артист
 14.08.02, 11:02 Святкування Дня Незалежності з телеканалом М1!
 12.07.02, 14:07 Як наші були на Таврійських Іграх, або Кіровоградські показові виcтупи у херсонському степу
 19.06.02, 12:51 "Калиновий спів" - це доля, це біль, все те, що не збулося в моєму житті..."
 25.05.02, 12:28 Зберегти пам'ять про відомого композитора
 25.05.02, 07:38 Чотири вечори побачень з классикою
 23.05.02, 19:18 Элтон Джон начал гастрольное турне по Европе
 22.05.02, 13:17 Діана Гурцька: "Сцена - то моє життя"
 29.03.02, 17:10 Діти виконують джаз
 25.03.02, 19:09 Элтону Джону исполнилось 55 лет