МУЗИКА

КОЛИ КРІЗЬ РОЗПАЧ ВИПНЕТЬСЯ НАДІЯ
Ольга Кизименко, vechirka.uafor.net
22.11.2002, 08:37

Старий зошит. Його пожовклі сторінки, напевне, можуть багато про що розповісти. Гортаючи їх, ніби торкаєшся чогось таємничого. Каліграфічним почерком написані вірші - їх тут більше тридцяти - що належали перу Євгена Богуславського, священика, поета, який жив на початку ХХ століття. Цей зошит, як реліквія, передається нащадками.

Мені до рук потрапив він випадково. Моя сусідка - Віка Потапенко, студентка другого курсу Кіровоградського музичного училища, розповіла про свого прапрадіда. До речі, син Євгена Богуславського - Кость (прадід Віки) - був популярним композитором-піснярем, представником пісенно-хорової творчості 20-30-их років минулого століття поряд з Л.Ревуцьким, Г.Верьовкою, В.Верховинцем та іншими.

До того ж, дівчинка, незважаючи на свій юний вік, композитор. У її власному доробку - більше трьох десятків пісень. З нею сьогоднішня розмова.

- Власні пісні, що вони значать для тебе? Це захоплення, хобі чи майбутня професія?

- До написання музики взагалі ставлюся серйозно. Хочу, щоб це було моїм подальшим життям. Мрію брати участь у різноманітних пісенних конкурсах і, звичайно ж, перемагати.

- Хто автор віршів твоїх пісень?

- Найперша пісня „Зимней ночью" написана на слова мого прапрадіда. Він був священиком, і тому його вірші ліричні, задушевні. Відразу хочеться сісти за піаніно і добирати музику. Крім того, вже написана мелодія на вірші В.Симоненка „Коли крізь розпач випнеться надія", з якою я хотіла б виступити на „Червоній руті", пісні на вірші нашої землячки, поетеси з Маловисківського району Оксани Степаненко. Також я співпрацюю з М.Перзеке, чотирнадцятирічною поетесою. Ми - ровесниці. І те, що пише Маргарита, близьке мені. Хоча можу відзначити, що деякі вірші, на мій погляд, занадто дорослі як для дівчини. Наприклад: „Відпусти", „Небо", „Я - женщина", „Девушка, чье имя воскресенье". У нашому спільному доробку близько десяти пісень. Не так давно працівниками бібліотеки ім.Бойченка був проведений наш творчий вечір. Присутніми були як наші однолітки, читачі бібліотеки, так і поети, музиканти. Також була передача на обласному радіо, присвячена нашому творчому дуету.

- Чи є серед названих пісень улюблені?

- Найулюбленішими, напевне, вважаються ті, над якими працюєш. Але все ж таки приємно повертатися до мелодії на поезію М.Лермонтова „Я, Боже, не тобі молюсь" і нещодавно написаної „Не для тебе" - Маргарити Перзеке.

- А що ти плануєш на майбутнє, які твої творчі плани?

- Хотіла б написати побільше пісень на слова сучасних українських поетів, які стали б популярні серед молоді. А також перемагати на всіляких конкурсах та фестивалях. Бути відомою співачкою.

Архів "ВГ-Музика"

 10.02.05, 18:07 Віка Богуславська: "На CD — пісні про добро і зло в шахматному порядку"
 08.02.05, 16:11 Фестивалі. "Від Різдва до Різдва"
 24.01.05, 15:38 Костянтин Пилип'юк. Контакт із музикою на все життя
 12.10.04, 12:44 "Червона рута — 2005"
 04.06.04, 13:17 "Травневі музичні зустрічі". "Який чудовий слухач !"
 10.02.04, 16:28 "Я дуже-дуже вас люблю!". Наталя Бioppo
 29.01.04, 18:46 Розгадуючи таємниці Мейтуса
 27.01.04, 16:42 Пісня, яку співає увесь світ. "Червона рута"
 12.12.03, 16:26 "Зоряни". Із Мар'ївки в Європу, або Пісня не вертається додому?
 25.11.03, 14:51 Марія Бурмака — українська Трейсі Чепмен
 04.11.03, 18:34 Хор Любовича проти повстяної свідомості
 28.10.03, 12:24 Щоб правильно співати, треба правильно жити
 17.10.03, 18:08 Кіровоградська обласна філармонія найближчим часом: Марія Бурмака, "Уездный город", Олександр Новіков
 09.10.03, 20:01 Лідія Забіляста: "Внутрішній стержень людини має бути завжди міцним"
 09.10.03, 16:32 Початок концертної діяльності
 02.10.03, 21:44 59-й концертний сезон. На кіровоградців чекатимуть Лідія Забіляста, Вєрка Сердючка, Валерій Меладзе, Національний хор імені Г.Верьовки, Уездный город, Олександр Розенбаум, Клара Новикова...
 19.07.03, 00:21 Діалектика творчого неспокою. Фрагменти портрета максималіста Любовича
 07.07.03, 19:19 Матіола пахне для всіх однаково, або Любити красиве
 03.07.03, 02:18 Париж, Афіни, Страсбург плюс ... Кіровоград
 27.06.03, 15:20 Справжній бас виступатиме для нас
 23.06.03, 18:23 Життя без прикрас. Для вас співають мандрівні артисти
 13.06.03, 15:54 "Травневі музичні зустрічі". Кіровоградський мюзик-фест виріс і у форматі, і у масштабах, і в резонансі...
 13.06.03, 07:03 III регіональний відкритий конкурс баяністів і акордеоністів "Гармоніка" (Одеса). Є талант!
 12.06.03, 22:14 У кіровограді відкрито меморіальну дошку Юлія Мейтуса
 09.06.03, 13:15 У вересні кіровоградському музпеду — 35!
 03.06.03, 12:08 Валентина Ревенко: Прекрасна будівля під назвою "культура" хитається...
 30.05.03, 16:14 XII фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва "Калиновий спів". "Моя Україна — червона калина, лети ж, моя пісне, лети..."
 30.05.03, 11:45 "Травневі зустрічі" — у повному обсязі!
 22.05.03, 21:32 Фестивальні обрії. "Калиновий спів" запрошує...
 19.05.03, 15:21 Концерт для мобілки з оркестром, або Як знову не загубити Вівальді
 06.05.03, 14:01 VI фестиваль "Травневі музичні зустрічі". Фестиваль буде особливим
 06.05.03, 13:55 Фестиваль "Калиновий спів". Були хори, тепер — солісти
 29.04.03, 10:11 А музика звучить...
 18.04.03, 14:27 Музичний фестиваль скликає друзів. "Нейгаузівські музичні зустрічі"
 12.04.03, 11:02 1-3 травня 2003 р. у Каховці пройде XII Міжнародний фестиваль "Таврійські Ігри"
 01.04.03, 08:14 "Родина — це вся Україна..."
 14.03.03, 09:11 Гастролі, концерти. Сумний арлекін побував і у нас. Валерій Леонтьєв
 08.03.03, 00:13 "Провесінь" несе весну душі
 07.03.03, 16:18 Пам'яті поетеси і патріотки
 25.02.03, 12:34 У Кіровограді розпочався VIII Всеукраїнський фестиваль-конкурс виконавців на народних інструментах "Провесінь"
 12.02.03, 14:50 Юлій Мейтус: повернення у рідний дім
 06.02.03, 23:25 Известный христианский певец Майкл Смит профинансировал 4 000 детей
 29.01.03, 13:14 Всеукраїнська премія у галузі музики та масових видовищ "Золота Жар-птиця" за підсумками 2002 року не вручатиметься
 27.01.03, 08:11 Життя, віддане музиці
 21.09.03, 21:37 Перехрестя талантів
 17.01.03, 09:17 Підростають нові музиканти
 06.01.03, 15:29 Оксана Білозір: „Такого унікального святкування Різдва, як в Україні, немає ніде у світі"
 03.01.03, 19:31 Започатковано музичні вечори
 23.12.02, 15:55 Творче горіння маестро запалювало інших. Кім Олександрович Шутенко
 17.12.02, 12:11 В'ячеслав Бутусов. Вечір ностальгії для вчорашніх тінейджерів
 16.12.02, 12:42 Любов Успенська: "Я обов'язково повернусь..."
 22.11.02, 12:56 На конкурсі пам'яті Володимира Горовиця виступала юна кіровограда
 22.11.02, 08:37 Коли крізь розпач випнеться надія
 08.11.02, 16:44 "Червона рута" червоніє за Кіровоград
 18.10.02, 10:21 Відновлено конкурс виконавської майстерності
 08.10.02, 12:44 То був справжній народний артист
 14.08.02, 11:02 Святкування Дня Незалежності з телеканалом М1!
 12.07.02, 14:07 Як наші були на Таврійських Іграх, або Кіровоградські показові виcтупи у херсонському степу
 19.06.02, 12:51 "Калиновий спів" - це доля, це біль, все те, що не збулося в моєму житті..."
 25.05.02, 12:28 Зберегти пам'ять про відомого композитора
 25.05.02, 07:38 Чотири вечори побачень з классикою
 23.05.02, 19:18 Элтон Джон начал гастрольное турне по Европе
 22.05.02, 13:17 Діана Гурцька: "Сцена - то моє життя"
 29.03.02, 17:10 Діти виконують джаз
 25.03.02, 19:09 Элтону Джону исполнилось 55 лет