ФЕСТИВАЛІ

"ВІД РІЗДВА ДО РІЗДВА"

Світлана ОРЕЛ, Vechirka.uafor.net
08.02.2005, 16:11

Таку символічну назву має фестиваль, який уже дванадцятий(!) раз відбувається у Дніпропетровську наприкінці січня. Участь у ньому беруть хорові колективи, причому найрізноманітніші — від шкільних дитячих до високопрофесійних і прославлених. А об'єднує їх причетність до духовного піснеспіву. Саме такий фестиваль заснували свого часу управління Дніпропетровської єпархії Української православної церкви та міська рада. Фестиваль став всеукраїнським, а нині претендує і на звання міжнародного, адже участь у ньому беруть і колективи з Білорусії та Росії.

Цього разу учасників фестивалю було понад 60. Тривав він майже тиждень. І що дивно — зал Дніпропетровського театру імені Горького, де відбувалися конкурсні виступи, практично весь час був повен. А найдивніше те, що на більшості концертів присутнім був Дніпропетровський міський голова Іван Куличенко. Зрозуміло, слухав учасників фестивалю й інший представник його засновника — митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней.

Кіровоград на фестивалі представляв один-єдиний колектив — хор старших класів дитячої музичної школи № 2 (керівник Наталя Корсунова-Трибіненко). Ще два колективи (хор "Лілея" Кіровоградської ЗОШ № 35, керівник Василь Шост, та муніципальний камерний хор під керівництвом заслуженого діяча мистецтв Юрія Любовича), які фактично були готові до виступу на фестивалі, не змогли потрапити туди... через відсутність грошей. Не варто й говорити, яких величезних організаційних зусиль коштувала Наталі Вікторівні ця поїздка. Автобус (а це близько тисячі гривень) довелося замовляти фактично за гроші батьків, добре, що вони — однодумці керівника дитячого хору. В роки економічної кризи склалася негативна практика нефінансування владою участі колективів, окремих виконавців у подібних заходах. Уже кілька останніх років влада бадьоро рапортує про економічні успіхи, але, скажімо, для оплати відрядження обдарованої дитини для участі в конкурсі кількох десятків гривень знайти не може! Причому така ситуація не скрізь в Україні: ініціатор і організатор фестивалю гри на народних інструментах "Провесінь" Валентина Ревенко відзначає, що практично з усіх областей нашої держави делегації учасників приїжджають, маючи відрядження, отже, місцева влада компенсує їм ці витрати. Та й хіба можна порівняти ці суми із гордістю міста чи області за своїх талановитих виконавців! На жаль, наша влада цього розуміти не хоче.

А кіровоградський хор, до речі, став одним із лауреатів Дніпропетровського фестивалю "Від Різдва до Різдва", взяв участь у гала-концерті. Ця поїздка стала ще й доброю школою для хористів у плані формуванні їхньої майбутньої професійності, адже де ще вони могли б послухати живе виконання відомого хору "Диво" з Києва, хору Донецької музичної академії, хору Дніпропетровської філармонії?

Немалих зусиль коштувала і підготовка до фестивалю. Варто сказати, що наші діти виконували твори, де звучало акапельне шестиголосся, що часом не під силу і дорослим непрофесійним хорам. Звичайно, все це не з'явилось на порожньому місці: хор був учасником свята духовного співу "Молюсь за тебе, Україно!", брав участь у Міжнародному фестивалі православних хорів "Глас Печерський-2004", який тривав у Свято-Успенській Печерській лаврі.

Нині хор готується до весняної презентації творів композитора Олега Польового, які виконуватимуться вперше, зокрема його кантата "Веснянки" на слова Івана Франка.

Очевидно, рівень колективу давно перевищує ті елементарні вимоги до простого навчального хору, яким він міг би бути. Але не став завдяки небайдужості і творчому неспокою його керівника — Наталі Корсунової-Трибіненко, вихованки славнозвісного "Соловейка" та не менш славнозвісного Миколи Макоди. Можливо, й у сьогоднішніх дитячих колективах виховуються ті, завдяки кому наше місто й через десятки років славитиметься чудовим, неповторним, ангельським співом.

Архів "ВГ-Музика"

 10.02.05, 18:07 Віка Богуславська: "На CD — пісні про добро і зло в шахматному порядку"
 08.02.05, 16:11 Фестивалі. "Від Різдва до Різдва"
 24.01.05, 15:38 Костянтин Пилип'юк. Контакт із музикою на все життя
 12.10.04, 12:44 "Червона рута — 2005"
 04.06.04, 13:17 "Травневі музичні зустрічі". "Який чудовий слухач !"
 10.02.04, 16:28 "Я дуже-дуже вас люблю!". Наталя Бioppo
 29.01.04, 18:46 Розгадуючи таємниці Мейтуса
 27.01.04, 16:42 Пісня, яку співає увесь світ. "Червона рута"
 12.12.03, 16:26 "Зоряни". Із Мар'ївки в Європу, або Пісня не вертається додому?
 25.11.03, 14:51 Марія Бурмака — українська Трейсі Чепмен
 04.11.03, 18:34 Хор Любовича проти повстяної свідомості
 28.10.03, 12:24 Щоб правильно співати, треба правильно жити
 17.10.03, 18:08 Кіровоградська обласна філармонія найближчим часом: Марія Бурмака, "Уездный город", Олександр Новіков
 09.10.03, 20:01 Лідія Забіляста: "Внутрішній стержень людини має бути завжди міцним"
 09.10.03, 16:32 Початок концертної діяльності
 02.10.03, 21:44 59-й концертний сезон. На кіровоградців чекатимуть Лідія Забіляста, Вєрка Сердючка, Валерій Меладзе, Національний хор імені Г.Верьовки, Уездный город, Олександр Розенбаум, Клара Новикова...
 19.07.03, 00:21 Діалектика творчого неспокою. Фрагменти портрета максималіста Любовича
 07.07.03, 19:19 Матіола пахне для всіх однаково, або Любити красиве
 03.07.03, 02:18 Париж, Афіни, Страсбург плюс ... Кіровоград
 27.06.03, 15:20 Справжній бас виступатиме для нас
 23.06.03, 18:23 Життя без прикрас. Для вас співають мандрівні артисти
 13.06.03, 15:54 "Травневі музичні зустрічі". Кіровоградський мюзик-фест виріс і у форматі, і у масштабах, і в резонансі...
 13.06.03, 07:03 III регіональний відкритий конкурс баяністів і акордеоністів "Гармоніка" (Одеса). Є талант!
 12.06.03, 22:14 У кіровограді відкрито меморіальну дошку Юлія Мейтуса
 09.06.03, 13:15 У вересні кіровоградському музпеду — 35!
 03.06.03, 12:08 Валентина Ревенко: Прекрасна будівля під назвою "культура" хитається...
 30.05.03, 16:14 XII фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва "Калиновий спів". "Моя Україна — червона калина, лети ж, моя пісне, лети..."
 30.05.03, 11:45 "Травневі зустрічі" — у повному обсязі!
 22.05.03, 21:32 Фестивальні обрії. "Калиновий спів" запрошує...
 19.05.03, 15:21 Концерт для мобілки з оркестром, або Як знову не загубити Вівальді
 06.05.03, 14:01 VI фестиваль "Травневі музичні зустрічі". Фестиваль буде особливим
 06.05.03, 13:55 Фестиваль "Калиновий спів". Були хори, тепер — солісти
 29.04.03, 10:11 А музика звучить...
 18.04.03, 14:27 Музичний фестиваль скликає друзів. "Нейгаузівські музичні зустрічі"
 12.04.03, 11:02 1-3 травня 2003 р. у Каховці пройде XII Міжнародний фестиваль "Таврійські Ігри"
 01.04.03, 08:14 "Родина — це вся Україна..."
 14.03.03, 09:11 Гастролі, концерти. Сумний арлекін побував і у нас. Валерій Леонтьєв
 08.03.03, 00:13 "Провесінь" несе весну душі
 07.03.03, 16:18 Пам'яті поетеси і патріотки
 25.02.03, 12:34 У Кіровограді розпочався VIII Всеукраїнський фестиваль-конкурс виконавців на народних інструментах "Провесінь"
 12.02.03, 14:50 Юлій Мейтус: повернення у рідний дім
 06.02.03, 23:25 Известный христианский певец Майкл Смит профинансировал 4 000 детей
 29.01.03, 13:14 Всеукраїнська премія у галузі музики та масових видовищ "Золота Жар-птиця" за підсумками 2002 року не вручатиметься
 27.01.03, 08:11 Життя, віддане музиці
 21.09.03, 21:37 Перехрестя талантів
 17.01.03, 09:17 Підростають нові музиканти
 06.01.03, 15:29 Оксана Білозір: „Такого унікального святкування Різдва, як в Україні, немає ніде у світі"
 03.01.03, 19:31 Започатковано музичні вечори
 23.12.02, 15:55 Творче горіння маестро запалювало інших. Кім Олександрович Шутенко
 17.12.02, 12:11 В'ячеслав Бутусов. Вечір ностальгії для вчорашніх тінейджерів
 16.12.02, 12:42 Любов Успенська: "Я обов'язково повернусь..."
 22.11.02, 12:56 На конкурсі пам'яті Володимира Горовиця виступала юна кіровограда
 22.11.02, 08:37 Коли крізь розпач випнеться надія
 08.11.02, 16:44 "Червона рута" червоніє за Кіровоград
 18.10.02, 10:21 Відновлено конкурс виконавської майстерності
 08.10.02, 12:44 То був справжній народний артист
 14.08.02, 11:02 Святкування Дня Незалежності з телеканалом М1!
 12.07.02, 14:07 Як наші були на Таврійських Іграх, або Кіровоградські показові виcтупи у херсонському степу
 19.06.02, 12:51 "Калиновий спів" - це доля, це біль, все те, що не збулося в моєму житті..."
 25.05.02, 12:28 Зберегти пам'ять про відомого композитора
 25.05.02, 07:38 Чотири вечори побачень з классикою
 23.05.02, 19:18 Элтон Джон начал гастрольное турне по Европе
 22.05.02, 13:17 Діана Гурцька: "Сцена - то моє життя"
 29.03.02, 17:10 Діти виконують джаз
 25.03.02, 19:09 Элтону Джону исполнилось 55 лет