КУЛЬТУРА

Наші земляки. "ЗВІДСИ ПОЧАЛОСЬ МОЄ ЗНАЙОМСТВО ЗІ СВІТОМ..."

Павло Гельбах Катерина ЛІСНЯК, директор літературно-меморіального музею І.К.Карпенка-Карого, Vechirka.uafor.net
30.08.2004, 15:37

Одним із напрямків роботи Кіровоградського літературно-меморіального музею І.К.Карпенка-Карого є пошук та підтримання зв'язків із письменниками-земляками, які живуть у близькому та далекому зарубіжжі.

Листування допомогло нам знайти у місті Воркуті російського літературознавця, дослідника творчості Володимира Короленка, автора книги спогадів "Все дороги ведут на Воркуту" Павла Негретова, у латвійському місті Єлгава — поета і перекладача Костя Оверченка, у місті Мінську — доньку відомого білоруського письменника, драматурга та кіносценариста Ригора Кобця.

Нещодавно нашу увагу привернула ще одна особистість — Павло Олександрович Гельбах. Було відомо, що це знаний колись у Литві літератор та журналіст, що останній раз у рідне місто він приїздив 1975 року, що активно листувався із співробітниками Кіровоградської дитячої бібліотеки імені Гайдара і що це листування несподівано обірвалося у 1993 році. Тому вважали: він уже пішов із життя. Лист, надісланий нами у далеку Литву, був адресований родичам письменника. І яким же було наше здивування, коли одного березневого дня у музей надійшли лист та бандероль від самого Павла Олександровича. 17 квітня 2004 року йому виповнилося 88 років, живе він не у Вільнюсі, а на далекому острові Руський, неподалік Владивостока. І наша сьогоднішня розповідь саме про цю людину.

Він народився у Єлисаветграді 1916 року в будинку Сікорського на вулиці Миргородській (нині вулиця Калініна). Батько майбутнього письменника Олександр Львович працював фармацевтом на земському аптечному складі (помер у 1918 році, коли Павлові було два роки). Мати Євгенія Олександрівна (уроджена Ткаченко) була модисткою. Родина Гельбахів мала чотирьох дітей — усі хлопці.

Наймолодшим у родині був Павло. Йому судилося прожити довге і цікаве життя, він пережив усіх своїх рідних, але через усе життя проніс любов і ніжність до них. В автобіографічній повісті "Ехали дрожки..." та у книзі спогадів "Напрасно прожитые годы?.." він розповість про свою родину, теплим словом згадає матір, братів, дядька Арсена Ткаченка — авіаційного інженера, який трагічно загинув у роки війни не на фронті, а коли монтували обладнання на евакуйованому з Харкова авіаційному заводі. Саме ця людина стала прототипом Арсена Ривчука — головного героя роману П.Гельбаха "Сын чекиста", а мати письменника, Євгенія Олександрівна, стане прототипом героїні цього ж твору Марії Олександрівни. У повісті "Тарасовна" прототипом головного героя Тараса Журби стане брат Павла — Сергій.

У багатьох творах П.О.Гельбах згадує і рідне місто. Події роману "Сын чекиста" і повістей "Дух картошки у костра", "Тарасовна" відбуваються саме в Кіровограді. Зі щемом у серці згадує Павло Олександрович місто свого дитинства в автобіографічній повісті "Ехали дрожки...": "Вітчизна, як магніт, та який там магніт, як серце матері, кличе до себе. Я любив не одне місто... Але жодне з них не примушує так солодко завмирати серце, коли йдеш по його вулицях, як мій, незавидний, але до болю рідний Кіровоград. Тут кожен камінь нагадує про батьків, перших учителів, друзів дитинства. Адже звідси почалось моє знайомство зі світом".

У вісім років Павла віддали на навчання до четвертої фабрично-заводської школи. Хлопцеві легко давалися гуманітарні дисципліни, він любив читати, декламувати вірші, став членом драмгуртка, яким керувала викладачка російської літератури Таїсія Олексіївна Бадіна. У школі Павлові поталанило на викладача української літератури. Ним був директор школи Микита Панасович Глоба, людина колоритна, схожа на запорозького козака, який зійшов з картини Іллі Рєпіна. Він знав і любив українську літературу і передав цю любов своїм учням. "Піввіку я не живу в Україні, а й досі пам'ятаю вірші Тараса Шевченка, Івана Франка, Павла Тичини, Володимира Сосюри та інших українських поетів, яких ми вивчали. Що ж стосується Кобзаря, то й сьогодні, розбуди мене серед ночі, розповім його біографію так, як нам розповідав її Микита Панасович..."

Закінчивши фабрично-заводську дев'ятирічку, Павло вступив на навчання до будівельного технікуму, провчився там рік і поїхав до брата Сергія, який служив у Оренбурзі. З цього моменту і починається навчальна одіссея Павла Гельбаха. У переліку навчальних закладів були: залізничний технікум, медичний інститут, школа морських льотчиків, інститут журналістики. А професію Павло Олександрович вибрав складну, небезпечну, але разом з тим цікаву. Він став журналістом. Перші проби пера зробив ще у школі, коли випускав спочатку класну, а потім шкільну стінгазету. Допоміг у виборі професії старший брат Микола. Це він розгледів журналістські здібності хлопця і порадив йому піти працювати в газету "Батумский рабочий".

Потім були робота в редакціях газет у Горькому, Таганрозі, Єйську, посада власкора "Комсомольської правди" у Читі, Іркутську, Баку та Тбілісі. 1939 року Павла Гельбаха обрали секретарем Горьківського обкому комсомолу, потім працював в апараті ЦК ВЛКСМ. У 1941 році повернувся в "Комсомолку", де очолив відділ робітничої молоді.

1944 року Гельбах переїздить до Вільнюса, де йому доручають створити республіканську російськомовну газету "Советская Литва". На посаді головного редактора цієї газети він працює до 1948 року. До речі, у першому номері "Советской Литвы" лінотипістом була зроблена помилка у прізвищі головного редактора. Замість останньої букви "х" з'явилася буква "к". Так Гельбах несподівано став Гельбаком. Під таким прізвищем він і увійшов у літературу. З 1948 року і до виходу на заслужений відпочинок П.О.Гельбах працював заступником головного редактора російськомовного журналу "Коммунист".

Павло Олександрович — перший російський літератор у Прибалтиці, який став членом Спілки письменників СРСР. Він організатор та багаторічний керівник російської секції Спілки письменників Литви. Перший великий роман Павла Гельбаха "Мой сверстник" побачив світ у Каунасі в 1959 році. Пізніше у різних видавництвах не тільки Литви, а й Росії, вийдуть роман "Сын чекиста", повісті "Дух картошки у костра", "Земляки", "Тарасовна", "Ехали дрожки...", "И вся жизнь". Своїй улюбленій професії Павло Гельбах присвятить повісті "Ночи бессонные", "Дни неспокойные". Є у Павла Олександровича твори "О времени и о себе", є цікаві мемуари.

Велику частину літературного надбання П.О.Гельбаха складає публіцистика. Звертався Павло Олександрович і до драматургії. Його п'єси "Источник силы", "Семья Карвялисов", "Бреднева устраивает сына" йшли у театрах Литви. Найбільшою популярністю користувалися п'єси "Крутые ступени" та "Так начинается жизнь".

Павло Олександрович вважає себе щасливою людиною. Доля подарувала йому довге життя, цікаву роботу, прекрасну дружину Наталію Василівну, яка теж була журналісткою, двох синів і доньку.

Багаторічна дружба поєднувала Павла Олександровича з письменниками-земляками Арсеном Тарковським, Семеном Трегубом та з литовським поетом Едуардасом Межелайтісом. Зустрічам з К.Паустовським, Б.Лавреньовим, М.Шагінян, В.Сосюрою, А Малишком, М.Рильським, М.Бажаном, С.Жураховичем, І.Шамякіним, П.Бровкою присвячена книга нарисів "Книги с автографами".

На схилі літ Павлу Олександровичу випало пережити велике потрясіння. Розвал Радянського Союзу він сприйняв як національну трагедію, а переміни у Литві — як контрреволюційний заколот. Гельбах відмовився від пропозиції Альгірдаса Бразаускаса залишитися у Вільнюсі (так само, як відмовився від посади заступника головного редактора нової російської газети "Эхо Литвы" син Олександр), не скористався багатьма запрошенням переселитися до Москви, не поїхав жити в Україну, а зупинив свій вибір на Примор'ї. Розділений прикордонними шлагбаумами та великою відстанню з донькою Вірою, яка залишилася у Вільнюсі, та із сином Сергієм, який виїхав з Литви до Білорусі, де зараз працює кореспондентом-оператором ГРТ, Павло Олександрович живе на острові Руський. Незважаючи на солідний вік, продовжує літературну діяльність. Приморська крайова організація Добровільного товариства любителів книги Росії видала дві його книги "Наташка с острова Русский" та "Напрасно прожитые годы?.." Ці книги автор подарував нашому музею.

Друга книга "Напрасно прожитые годы?..", яку сам автор назвав іронічно-печально-сповідальними замітками громадянина зниклої країни, — це подорож у минуле. Згадується там і місто Єлисаветград часів громадянської війни та НЕПу.

Спілкування літературно-меморіального музею І.Карпенка-Карого з письменником-земляком, уродженцем нашого міста, триває. Нещодавно від нього надійшов другий лист та двотомник вибраних творів. Книги займуть належне місце на виставці "Слово про місто", де представлені твори літераторів, що згадують місто Єлисаветград-Зінов'євськ-Кіровоград.

Архів "ВГ-Мистецтво"

 27.07.06, 17:45 Земляки. Журавленко, брат Журавленка — 2
 12.07.06, 15:38 Земляки. Журавленко, брат Журавленка
 12.09.05, 15:58 Осінь мистецька
 12.09.05, 15:55 Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Моє рідне місто»
 12.08.05, 12:08 До 150-річчя Володимира Ястребова. Чужий по крові, та рідний за духом
 27.05.05, 13:46 Свято українства
 02.04.05, 16:09 Книги. Минуле і сучасне лісівників Кіровоградщини
 11.03.05, 15:23 Театр. Прем'єри. Коли леді стає прекрасною?
 03.02.05, 13:28 Виставки. Художники — музеєві
 24.01.05, 15:17 Література. "Степові" місця немає?
 24.01.05, 15:13 Література. "Зимова флейта" "Серед українців"
 20.01.05, 17:30 На здобуття літературної премії імені Є.Маланюка. "Той у грудях замість серця..."
 10.11.04, 15:39 Поетичні збірки. "В житті я дров чимало наламав..."
 09.11.04, 13:16 Театр. Вперше на сцені корифеїв
 09.11.04, 13:11 9 листопада — День української писемності і мови. Українською читають усе більше
 12.10.04, 12:50 Репліка з приводу однієї виставки
 30.08.04, 15:37 Наші земляки. "Ззвідси почалось моє знайомство зі світом..."
 03.08.04, 15:04 Театр. На сцені — грати, а в житті бути самим собою
 05.07.04, 16:01 Рік Польщі в Україні. Українці та поляки ХХІ століття — добрі сусіди
 02.07.04, 15:54 Нове видання. Відгомін минулих літ
 04.06.04, 14:02 Пам'яті Валерія Дейнекіна присвячується. Вершини й низини "Резонансу"
 20.05.04, 16:52 Із роздумів над книжкою. Про добре слово і добру згадку (До 65-річного ювілею Кіровоградської області)
 19.05.04, 21:31 Нарешті вийшла книга кіровоградського Сосюри
 29.04.04, 13:37 Фотовиставка. Туга за втраченим містом. Новогеоргіївськ
 16.04.04, 13:14 Народні танці. Ансамбль "Ятрань" став комунальною власністю
 26.03.04, 13:39 Театр. 27 березня — Міжнародний день театру. На кіровоградській сцені з'являються майбутні зірки
 25.03.04, 13:35 Виставки. Майстри натюрморту
 18.03.04, 15:26 Виставки. Вшанували людину...
 10.03.04, 10:34 З яким архітектурним обличчям Кіровоград зустрічатиме свій ювілей?
 09.03.04, 16:49 Віктор Погрібний: "Тарас Шевченко у моєму житті". Наші діти надто багато знають Шевченка?
 05.03.04, 14:43 Кіровоградська "Просвіта": прагнення нової якості
 05.03.04, 14:30 Даблоїди про антропоїдів
 05.03.04, 11:03 В 2004 году доля украинских книг станет еще меньшей?
 03.03.04, 13:35 Театр. Історія кіровоградської Терпсихори — на задвірках. Борис Кукуленко
 25.02.04, 10:27 У Вінниці відкрито пересувну виставку живопису "Шляхами Тараса"
 17.02.04, 16:35 Море стало його поезією, оспіваною у прозі. Григорій Карєв
 17.02.04, 14:25 Театр корифеїв у небезпеці
 06.02.04, 04:08 Вручено премію імені Євгена Маланюка
 26.01.04, 12:11 Премія Євгена Маланюка: названо цьогорічних лауреатів
 16.01.04, 10:21 "Смарагдові китиці у... "святій воді". Василь Бондар (дружні штрихи до портрета ювіляра)
 23.12.03, 16:10 Театр. Михайло Ілляшенко: "Мистецтво має загострювати відчуття правди"
 09.12.03, 09:19 Вшанували відомого художника-земляка (О.Осмьоркін)
 05.12.03, 13:42 Виставки. Прийди — подивися — здивуйся. Марія Церна
 20.11.03, 15:16 Виставки. Земля єдина
 19.11.03, 13:38 "Чим більше розумів взаємодіють, об'єднавшись, тим більші можливості нації"
 14.11.03, 16:39 Книги. "Боже, зроби зі мною, що хочеш..."
 14.11.03, 16:33 Театр. Хотіли екстриму — потрапили у страшну дійсність
 14.11.03, 15:01 Щоб слово стало живим
 14.11.03, 13:19 Наступний рік не буде роком культури на Кіровоградщині
 30.10.03, 20:10 Театр. Кропивничани оновлюють репертуар
 28.10.03, 16:11 Театр. У Полтаві — кіровоградський "Ревізор"
 09.10.03, 23:29 Виставки. Частинка літнього Криму в осінньому Кіровограді
 02.10.03, 21:44 59-й концертний сезон. На кіровоградців чекатимуть Лідія Забіляста, Вєрка Сердючка, Валерій Меладзе, Національний хор імені Г.Верьовки, Уездный город, Олександр Розенбаум, Клара Новикова...
 02.10.03, 20:29 Незабаром на Кіровоградщині стартує тиждень національних культур
 09.09.03, 14:09 Катя переконала екзаменаційну комісію: вона — талант
 09.09.03, 12:38 Бібліотеки. "Подаруй книгу! Підтримай бібліотеку!"
 04.09.03, 20:11 Народні танці. Колекцію призів "Проліску" прикрасив і "Срібний дельфін"
 27.09.03, 22:01 Виставки. Україні присвячується...
 26.08.03, 14:27 Кіровоградські бібліотеки виживають за рахунок платних послуг
 19.08.03, 17:19 Книги. "Время Черной Луны". Очередной роман кировоградского писателя А.Корепанова
 14.08.03, 19:37 "Зоряни" стали академічним колективом
 12.08.03, 20:31 Скарби, які ми вже загубили, але ще можемо знайти
 09.08.03, 02:07 Поезія. Антоніна Корінь. "Поезіє, з тобою і загину...".
 07.07.03, 19:19 Матіола пахне для всіх однаково, або Любити красиве
 07.07.03, 04:32 Кіровоградська хроніка червня
 05.07.03, 20:14 Вийшов друком 13-ий номер кіровоградського літературного часопису "Вежа"
 23.06.03, 14:20 Олександр Назаренко. Українські зорі над євразійським хутором...
 18.06.03, 13:38 Виставки. Є номінанти на премію імені Якова Паученка...
 18.06.03, 10:26 "Експеримент" починає і виграє?
 15.06.03, 08:16 Кіно. Директор "Зоряного" — член спілки кінематографістів
 10.06.03, 14:00 Театр. За завісою театрального сезону. У непростій ситуації зустрічають літо кропивничани
 09.06.03, 12:15 Виставки. Партнерство громад: Світловодськ — Спрінгфілд
 06.06.03, 00:01 6 червня — День охорони навколишнього середовища. "Юкка" пізнає світ
 21.05.03, 02:32 Кіровоградські музеї: як відзначали професійне свято
 20.05.03, 01:12 Театр. Прем'єра. Реквієм по коханню
 19.05.03, 12:26 До 90-річчя першої художньої виставки в Єлисаветграді. Вони були першими
 15.05.03, 23:16 Премія імені Володимира Ястребова. Лауреатів побільшало
 15.05.03, 12:45 Всеукраїнський конкурс народного танцю "Толока". Перемогла кіровоградська "Росинка"
 06.05.03, 11:03 Театр. Маркес у Кіровограді
 25.04.03, 16:03 Раїса Близнець: "Великі водяні лілії здавалися мені зорями..."
 25.04.03, 09:59 Під прапором надії. Фестиваль дитячої творчості
 24.04.03, 07:19 Мемуари земляка. Наум Добрін
 23.04.03, 16:32 Галерея — як оранжерея. Леонід Бондар
 22.04.03, 03:18 І вальс, і гопак...
 18.04.03, 15:31 "Тенсінг — це спосіб життя!"
 15.04.03, 11:40 Бібліотеки. „Гербарій почуттів і пристрастей"
 04.04.03, 13:52 Музеї. Пам'ять про земляка
 27.03.03, 18:14 27 березня — Міжнародний День театру. "Що може бути сучасніше, ніж "Ревізор"?
 27.03.03, 11:09 У кожній дитині — талант
 23.03.03, 12:51 23 березня — всесвітній день працівників культури та аматорів народного мистецтва. Від серця і весни
 19.03.03, 15:41 2003 рік на Кіровоградщині — Рік Василя Сухомлинського
 18.03.03, 17:07 Театр. Перерваний політ. Я пам'ятатиму вас, Валерію... Спомин про Валерія Дейнекіна
 11.03.03, 16:53 Виставки, конкурси, вернісажі. Україна: погляд американця
 11.03.03, 14:21 Вершини і низини професора Григорія Клочека. До 60-річчя від дня народження
 10.03.03, 22:24 Кіно. "Енергіє", не скидай обертів!
 09.03.03, 08:19 Може, й не приходять до нас генії такого масштабу, бо ми не готові бути поруч із ними?..
 01.03.03, 10:13 Театр. Пам'яті режисера
 26.02.03, 15:28 Особистість і час: взаємооприявлення
 25.02.03, 13:13 Музей виховує патріотів
 24.02.03, 15:39 Живопис. У Кіровограді відреставровано найкращого "Юродивого" ХІХ століття
 14.02.03, 16:23 Виставки. Відбулася презентація виставки "Відроджені шедеври"
 11.02.03, 12:38 Січень був щедрим на ювілеї
 11.02.03, 12:37 Поезія. Коли у нації є такі поети...
 06.02.03, 22:09 Театр. До нас їде "Ревізор"...
 03.02.03, 16:36 Книги. Новая книга кировоградского писателя-фантаста Алексея Корепанова
 30.01.03, 10:57 Театр. Пішов із життя заслужений артист України Валерій Дейнекін
 28.01.03, 13:16 А ми захоплюємося Афінами... Хоч перші міста-гіганти були на берегах Синюхи
 28.01.03, 12:47 В Арабских Эмиратах открылась выставка жемчуга Персидского залива
 20.01.03, 06:48 Музеї. Перші десять років уже позаду...
 03.01.03, 21:22 Поезія. "Сонечка" Анатолія Черниша
 27.12.02, 16:33 Книговидавництво. Дорога до храму
 26.12.02, 23:12 Кіровоградщина. Відбулась зустріч із керівниками відділень національних творчих спілок України та діячами культури і мистецтва
 20.12.02, 16:23 Театр. Дві комедії в один і той же день
 19.12.02, 14:42 Фотовиставки. Спіймати час? Підвладно чародіям об'єктива...
 10.12.02, 11:08 Рік культури може стати останнім для галузі
 03.12.02, 12:43 Живопис 3 грудня - День інвалідів. Дати надію
 29.11.02, 16:22 Польська делегація у Кіровограді у рамках відзначення 120-ї річниці від дня народження Кароля Шимановського
 29.11.02, 06:52 Виставка Бориса Вінтенка. Світло його душі допоможе нам протистояти злу
 27.11.02, 14:13 Бібліотеки. Світло і тінь на бібліотечній вулиці
 22.11.02, 12:56 Кіно. Проект "Російське кіно: прем'єра в Києві"
 19.11.02, 13:07 Театр. Є привід причепуритись і можливість відпочити
 13.11.02, 22:14 Національні товариства. "Полонією" тепер керує Полячок
 12.11.02, 18:16 Книжкова карта Кіровограда. Скільки не їж, а читати все одно хочеться
 29.10.02, 08:14 Театр. „Наталка-полтавка" хвилює знову
 23.10.02, 10:42 Купили театр-довгобуд
 22.10.02, 13:28 До 120-річчя українського театру. Театр - це одне з найдавніших знарядь будівництва країни... Частина 2
 22.10.02, 13:26 Поповнюючи музей, ми збагачуємо майбутнє
 20.10.02, 18:03 Книжкова полиця. Олександрійський внесок в історію українського театру
 17.10.02, 08:02 Виставки. Художні шедеври на марках
 16.10.02, 14:32 До 120-річчя українського театру. Театр - це одне з найдавніших знарядь будівництва країни... Частина 1
 06.10.02, 05:12 Бібліотеки. Відтепер послуги бібліотеки ім.Д.Чижевського стали доступними
 20.09.02, 18:24 Театр. "Вересневі самоцвіти" у кіровоградському театрі ім.М.Кропивницького
 20.09.02, 18:14 100-річчя Юрія Яновського відзначили тільки У Кіровограді
 20.09.02, 00:38 Першими виступили „Зоряни"
 19.09.02, 23:19 Ювілеї. Присвячено Миколі Смоленчуку
 18.09.02, 15:57 Дизайн. Поєднавши ремесло з уявою
 17.09.02, 15:58 Живопис. Твори земляка побачать у Ватикані
 17.09.02, 15:49 Кіно. Що переможе: кіно чи „відик"? Чи залишатися „Зоряному" самотньою зіркою на чумацькому шляху обласного кінопрокату?
 09.09.02, 14:57 Народні танці. Браво, бравісімо, „Пролісок"!
 27.08.02, 10:51 Леонід Куценко: "Залізний імператор строф" залишається terra incognitа для україни"
 26.08.02, 18:02 До 100-річчя від дня народження Юрія Яновського. Співці степового краю
 26.08.02, 17:56 Виставки. Новопразькі самоцвіти
 25.08.02, 20:02 Кіровоградський художній музею поповнився 800 картинами В.Федорова
 25.08.02, 20:01 Актори театру працюють для сільського глядача
 23.08.02, 11:46 Скульптура. До дня Незалежності України. Постане козак над синюхою
 27.07.02, 08:36 Мистецтво. 75!
 19.07.02, 16:18 Ліричний репортаж. Перлина, без якої життя - сірятина
 19.07.02, 10:12 В индийском штате Карнатака завершилась судебная тяжба в отношении усадьбы русского художника Святослава Рериха
 12.07.02, 13:55 Поетична пам'ять. Коли плачуть поети
 05.07.02, 12:55 Кіровоградський бюджет культури. Має бути відповідь
 05.07.02, 08:59 Музеї. Картини потребують допомоги
 27.06.02, 14:25 Родина Тарковських. Лицарі Єлисаветградської землі, або Скалки дзеркала
 25.06.02, 13:58 Місту - 250. Подарунок на іменини
 23.06.02, 23:02 Свято національних культур
 21.06.02, 16:31 Дні тарковських у Кіровограді
 21.06.02, 10:19 Тиждень національних культур. Спочатку говоримо про мистецтво..."
 07.06.02, 21:32 Тут поет прописаний навічно
 01.06.02, 12:41 Мистецтво. І знову "Колесо"
 31.05.02, 12:14 Театр. Миколаївці на сцені корифеїв марили про українську комічну оперу
 28.05.02, 12:59 Українська книга потрібна в кожному селі
 27.05.02, 15:57 Відновити унікальність Кіровограда на порозі його 250-річного ювілею. Архітектори звертаються до влади. чи буде їх почуто?
 24.05.02, 14:11 Літпроцес. Письменник - це відповідальність
 23.05.02, 23:46 Музеї. Варшавський Гість
 23.05.02, 23:21 Театр. Светлана Хоркина скоро дебютирует в спектакле "Венус"
 21.05.02, 14:09 Звернення Кіровоградської обласної організації Національної Спілки архітекторів України
 21.05.02, 14:08 Перетворення українців на споживачів телевізійних "мильних опер" не відбувається
 20.05.02, 12:46 Театр. Мартин Боруля - новий... українець?
 17.05.02, 10:28 Музеї. Присвячено відомому геологу
 30.04.02, 13:57 Поезія. Коли ж кіровоградці дочекаються вулиці імені Валерія Гончаренка?
 11.04.02, 20:24 Кино. Французский коньяк принимает юбилейный 20-й Международный фестиваль полицейского фильма
 29.03.02, 17:04 Театр. Іван Казнадій: "Бути послідовником корифеїв дуже важко, а інколи й небезпечно"
 25.03.02, 19:11 Кино. "Игры разума" Рона Ховарда - лучший фильм 2002 года
 22.03.02, 17:45 Мистецтво. Людина малює світ
 11.03.02, 13:53 Кино. Названы победители конкурса Американской Гильдии киноактеров
 19.02.02, 12:19 Музеї. Лист з Америки
 04.02.02, 11:04 Живопис. "Колесо", посміхнися, ти - талановите
 04.02.02, 11:01 Література. Вдалий експеримент байкаря-дебютанта
 01.02.02, 00:08 "Городок". Илья Олейников и Юрий Стоянов: "В шоу-бизнесе мы свои среди чужих и чужие среди своих"
 28.01.02, 17:50 Живопис. Виставка молодих кіровоградських художників "Колесо"
 28.01.02, 15:41 Архітектура. Друге народження шедевра
 29.12.01, 09:21 Поэзия. "Открыв ладонь, я выпускаю смех..."
 24.12.01, 12:31 Театр. На свята обласний центр не сумуватиме
 27.11.01, 17:53 Живопис. "Партитура долі". Виставка Юрія Любовича
 22.11.01, 21:09 Кіно. Український документальний фільм бере участь у Міжнародному кіноринку в Амстердамі
 17.11.01, 12:32 Мода. Світлана Ігнатьєва: "Фестивалі дають поштовх до створення нових колекцій"
 17.11.01, 09:45 Оперета. Зірка, до якої можна наблизитись. Лілія Амарфій
 16.11.01, 08:26 Театр. Сезон розпочали класикою
 16.11.01, 05:30 Театр. Ми забули про головне - про любов...
 15.11.01, 17:31 Естрада. За жінок, за майбутнє

"ВГ" №4
(21.01.2005)


К/т «Зоряний»
25.05-31.05

Для дітей! Відомий фільм від авторів «Шрека» і «Мадагаскара»
«ПІДВОДНА БРАТВА»
Сеанси: 9.30, 11.00.
Украинския баннерная

Copyright © 2001–2006 "Vechirka.uafor.net" :: Design & Creation
Використання текстових матерiалiв cайту дозволяється лише з активним посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.uafor.net.
Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование текстовых материалов сайта разрешается только с активной ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.uafor.net.
Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!