КНИГОВИДАВНИЦТВО

Голова Валерій ДОБРОБАТЬКО та директор ТОВ Поліграфічно-видавничого центру Мавік Олександр СІОМА з головою Кіровоградського обласного відділення Українського геральдичного товариства Віталієм КРИВЕНКОМ (Фото Олега ШРАМКА) ДОРОГА ДО ХРАМУ
Наталя Карасьова, vechirka.uafor.net
27.12.2002, 16:33

Так називалася перша книга, видрукувана видавництвом "Мавік". Про свою дорогу до Храму душі людської сьогоднішня розмова з головою Валерієм Добробатьком та директором ТОВ Поліграфічно-видавничого центру Олександром Сіомою.

Валерій ДОБРОБАТЬКО: - Все моє життя пов'язане з рідним Кіровоградом. Навіть ювілеї в один рік, адже я народився рівно через 200 років після заснування фортеці Святої Єлисавети. Тут закінчив школу, тут здобув технічну освіту (тодішній КІСМ). За фахом інженер-механік дорожніх і будівельних машин. Тут розпочав свій трудовий шлях, намагаючись внести посильний вклад у вирішення одвічної вітчизняної проблеми - будівництво пристойних автошляхів. Далі - армія, офіцерські курси, демобілізація, комсомол. Але комсомол, як мовиться, "по-дорослому". З'їзди, зліти, конференції, фестивалі, будзагони, а між ними - копітка цікава робота з молоддю. Згодом - завод "Червона зірка". Хіба міг корінний кіровоградець відмовити собі у задоволенні відгукнутися на пропозицію працювати у цехах флагмана сільськогосподарського машинобудування, як з часом і поповнити представництво червонозорівців у лавах міського комітету єдиної тоді партії.

У серпні 1991 року здалося, що все скінчилося... Але то була лише мить між минулим і майбутнім. Життя продовжувалось. У лютому 1992-го було засновано товариство "Мавік".

Серйозними захопленнями для себе вважаю малювання (мої політичні карикатури у 80-ті роки публікувалися у місцевих періодичних виданнях) і спорт - займався футболом і легкою атлетикою. До речі, останньою майже професійно. Був чемпіоном і рекордсменом області. Одружений. Дружина Наталія - педагог. Син Денис навчається на останньому курсі Української академії друкарства. Маю онука Даниїла.

Олександр СІОМА: - Я українець зразка 1955-го. Народився на Одещині у місті Роздільній. Зі школи відчував потяг до гуманітарних наук, особливо до історії. Однак вступив до Одеського політехнічного інституту і по закінченні отримав спеціальність інженера-електрика. Далі - Кіровоград, завод "Червона зірка", професійна робота в комсомолі, за винятком двох років служби в армії замполітом роти (в нагоді стала військова кафедра політеху). Оминаючи 1991-ий (про нього вже сказав Валерій), коли позбулися не лише роботи, а й певних ідеалів, констатую: у 1992-му році став засновником підприємства "Мавік". Отож, уже 25 років моя доля пов'язана з Кіровоградом. Тут мій дім, моя сім'я, моя робота.

Одружений. Дружина Ірина працює на поліграфічному підприємстві, сини Дмитро і Микола навчаються в Києво-Могилянській академії.

Життєве кредо: людина повинна завжди відстоювати свою гідність, впевнено йти до поставленої мети. Єдиним і незмінним критерієм оцінки всіх дій і вчинків мусить бути порядність.

- З вашого дозволу повернемося до періоду краху ілюзій. Що було критерієм у виборі вашої діяльності? Простіше, з чого все починалося?

Валерій ДОБРОБАТЬКО: - Об'єктом нашої уваги в той час став факт, що наш вітчизняний виробник значно програє закордонному в оздобленні товарів. Як в українському прислів'ї: "Уміла готувати, та не вміла подавати".

Хрещеним батьком став для нас директор швейної фабрики "Україна" Володимир Бевз, котрий зробив перше замовлення - нові етикетки і товарні ярлики на сорочки, що випускала фабрика. У процесі цієї співпраці налагодилось виробництво етикеткової продукції. Ми займалися пошуками клієнтів, розробкою оригінал-макетів. Природно, що ця діяльність ознайомила нас із поліграфічним виробництвом. І вже в лютому 1992 року Кіровоградським міськвиконкомом було зареєстровано товариство "Мавік" як підприємство по наданню поліграфічних послуг.

- Ви вже мали на той час достатній стартовий капітал для такого виробництва?

Зразки видавничої продукції

Олександр СІОМА: - За порадою друзів-юристів ми оформили своє підприємство як повне товариство, що не передбачає статутного фонду. Першими нашими клієнтами були, окрім фабрики "Україна", сокоекстракційний завод та завод продовольчих товарів, ВО "Артеміда". Ми обслуговували, в основному, підприємства харчової і переробної промисловості. Напрацювавши певний стартовий капітал, закупили відповідне обладнання та папір і почали робити свою справу абсолютно самостійно.

Валерій ДОБРОБАТЬКО: - Звучить солідно. А насправді було так: придбавши списану друкарську машину, котру збиралися здавати у металобрухт, ми разом з друзями (знадобилися у повній мірі інженерні знання і вміння) відремонтували її і стали повноправним виробником і учасником поліграфічного ринку України. Це був другий, дуже важливий етап нашого становлення. Згодом ми впровадили новітні технології до друкарської підготовки на базі комп'ютерної техніки Apple Macintosh.

До 1996 року товариство "Мавік" займалося виробництвом промислової поліграфії. 1996-ий - це початок третього, найважливішого етапу нашої діяльності - видавничого. Перший експериментальний варіант - книга "Дорога до Храму".

- Гадаю, ви отримали Господнє благословіння: це, по суті, ваша інвестиція у справу духовного відродження краян. Серед книжок, що за останні роки побачили світ у видавництві "Мавік", - антологія поезії "Євшан", антологія гумору "П'яте колесо", альбом "Театр Марка Кропивницького: минуле і сучасне". Вони стали непересічними подіями в культурному житті області. Альбом про театр, як і останній альбом-каталог "Символіка Кіровоградщини", явища унікальні. І все це на засадах благочинності?

Валерій ДОБРОБАТЬКО: - Можливо, й справді наша перша книга не випадково була про дорогу до Храму. У шаленій круговерті подій, у щоденній турботі про хліб насущний ми розучилися слухати і виховувати свою душу, свій Храм, у якому слід забувати мирську суєтність, очищатися і піднімати ясні очі до небес.

Розпочавши книгодрукування, ми зустрілися з людьми, для яких душа народу, його доля, любов до Батьківщини - не абстракція. Це й заросла бур'янами найродючіша у світі рідна земля, це й завалена сміттям дорога серцю річечка, де плюскотілися, мов жабенята, у дитинстві, це сплюндрований храм, це й калина на весільному рушникові, вигаптуваному маминими руками, і мальви під вікном бабусиної хати, і росяна стежка, котрою пішов у світи. Василь Бондар, Петро Селецький, Валерій Гончаренко, багато художників і музикантів стали нашими друзями.

Спілкуючись із цими непересічними особистостями, ми, за висловом нашого земляка, письменника О.Семененка, "захворіли на місцевий патріотизм". Нам так гостро захотілося допомогти цим талановитим людям, аби їх голос почули краяни і пораділи з того, що подосі не зміліли джерела творчості і талантів рідної землі. Так народилася ідея створення доброчинної серії "Бібліотека "Мавік", де, окрім вами згаданих, були видрукувані книжки переможців конкурсу імені Валерія Гончаренка, заснованого нами разом з обласною Спілкою письменників, - Юрія Обжеляна "Побратими" та Тетяни Андрушко "На перехресті потаємних зим". Творчість юних відображена у збірці "Білі крила". Ми сподіваємося на їхній високий злет. Усі ці книги були передані в обласні управління культури і освіти для шкільних бібліотек та закладів культури області.

Зустрічаючись із молодими, зрозуміли, що людину треба вести до храму ще в ранньому дитинстві. Саме тоді закладаються принципи моралі, етики, любов до рідного краю. Адже пишатися Україною, це, насамперед, пишатися своїм родом, рідним селом чи містом, а отже - дідом-прадідом, людьми, що творили історію малої Батьківщини. Так вирішили, що одним із наступних наших проектів будуть книги для дітей. Хочемо, щоб якщо не діти, то хоча б наші онуки знали історію і праісторію та славу міста, в якому народилися і живуть.

Олександр СІОМА: - Разом з обласною письменницькою організацією ми відродили видання літературно-мистецького журналу "Вежа". Погоджено із засновником видання літературного журналу "Степ".

Таким чином побачили світ роботи з півсотні авторів. До речі, за даними книжкової Палати України, видавництво "Мавік" за 2000-2001 роки благословило у світ кожну третю книжку області. А за нашими підрахунками - за період 2000-2002 років вийшло більше двадцяти книжкових видань.

- Що готує видавництво "Мавік" до 250-ліття рідного міста?

Олександр СІОМА: - "Театр Марка Кропивницького: минуле і сучасне" - кращий наш витвір. У нього вкладено багато праці, любові і таланту всіх, хто над ним працював. За наші власні кошти видрукувано 10 екземплярів цієї книги. Нині вони в музеї театру, обласній науковій бібліотеці імені Чижевського, в обласній раді депутатів та облдержадміністрації. Одна книга подарована на честь дня народження Івану Драчу. Ми щиро вдячні йому за високу оцінку нашої праці. Замовника на цей прекрасний альбом поки що, на жаль, немає. Хоча нас запевняли, що в ньому є гостра потреба. І тираж має бути не менше десяти тисяч. Будемо сподіватись. Хотілося б, аби цю книгу мала принаймні кожна бібліотека області, адже театр корифеїв - це колиска професійного театру України, гордість і слава нашого краю.

Вагомим здобутком до чвертьтисячолітнього ювілею міста вважаємо і альбом-каталог "Символіка Кіровоградщини" (автор Віталій Кривенко) - замовлення обласної ради депутатів. Це унікальне геральдичне видання, подібного якому немає в жодній області України. Ми гордимося, що саме нам доручили таку справу. Це вже визнання. Кажуть, що із цією книгою ознайомився Президент і гідно оцінив її. Хочемо продовжити працювати над цим унікальним каталогом. Власне, ми й не призупинялися. Голова Кіровоградського обласного відділення Українського геральдичного товариства Віталій Кривенко продовжує активну організаційну роботу по герботворенню тих районів, районних центрів, міст і сіл області, котрі не ввійшли у перше видання. Надіємось, що до 250-ліття міста над Інгулом наші плани реалізуються - з'явиться на світ друге, доповнене, видання альбому-каталогу "Символіка Кіровоградщини". Гордимося, що маємо для цього і достатнього рівня фахівців, і відповідне обладнання.

Окрім цього, вже сьогодні готується ціла низка статей про українську геральдику ще з доскіфських часів, котру збираємось друкувати у періодичних виданнях для широкого загалу.

Серед планів на перспективу - ідея створення альбому художників Кіровоградщини всіх поколінь. Це буде серія із трьох книг. Трилогія, триптих, якщо говорити мовою митців цього жанру, за робочими назвами "Діди", "Батьки", "Діти". У першій із них, зрозуміло, найдавніші художники нашого краю, яскравим представником яких є Олександр Осмьоркін, у другій - художники ХХ століття. Дехто з них живий, дехто вже пішов у кращі світи, лишивши по собі добру пам'ять. У третій - молоді художники, котрі ще не мали виставок, не відомі ні широкому, ні вузькому загалу, хоча мають цікаві, неординарні роботи.

У нашому проекті - подарункові набори листівок старого Єлисаветграда та сьогоднішнього Кіровограда, можливо, календарі, оригінальна презентаційна фарфорова продукція нашої художньої майстерні. Планів багато, але, гадаємо, їх слід узгоджувати з комісією по підготовці до ювілею.

Є ще одна дорога для нас задумка, над якою зараз працюємо. Ми прагнемо створити у нашому місті культурно-мистецький центр. Тож, користуючись нагодою, звертаємося до керівництва міста, громадськості з проханням допомогти нам реалізувати цю ідею. У культурно-мистецькому центрі розміститься штаб-квартира творчих спілок Кіровоградщини, хочемо відкрити там магазин "Українська книга", зробити затишний конференц-зал, де могли б збиратися художники, письменники, журналісти, аби поспілкуватися, подискутувати "з приводу", провести прес-конференцію, організувати виставку, презентувати книгу, обговорити певну проблему чи подію. Це був би клуб творчої інтелігенції. Хотілося б, щоб ця мрія теж здійснилася до славного ювілею.

- Найвагоміша складова формули вашого успіху?

Валерій ДОБРОБАТЬКО: - Запорука успіху - люди. Колектив ПВЦ "Мавік" налічує близько сорока чоловік. Це наш неоціненний скарб. Є в колективі ядро, яке всіх згуртовує, об'єднує, надихає на творчий пошук. Це високі майстри друкарської справи, наші ветерани - головний механік Микола Радченко, друкарі Олександр Кріпак та Олександр Матях, помічник друкаря Лілія Фрітче. Творча група високопрофесійних фахівців видавничої справи - Олег Сергієнко, Валерій Нікітінський, Сергій Каракулін. Керівники й організатори виробничого процесу - Людмила Михайлуца, Валерій Чельник, Микола Удовиченко. Вся фінансова діяльність підприємства успішна завдяки старанням головного бухгалтера Тамари Гіріної.

- Астрологи стверджують: "Люди, що народилися під спільним знаком Зодіаку (у вашому випадку Овен), не можуть мирно співіснувати під одним дахом. А ви стільки літ разом робите одну справу. У чому тут секрет?

Олександр СІОМА: - Значить, астрологи помиляються. Принаймні, у нашому випадку. Ми вже 22 роки як товаришуємо і майже одинадцять із них працюємо разом.

Валерій ДОБРОБАТЬКО: - Бувають випадки, хоча дуже рідко, що один говорить "так", інший - "ні". Однак, є ще й середина між цими полюсами, до якої ми прагнемо і котра нас об'єднує.

- Напередодні Новоріччя та Різдва Христового, що хотілося б побажати землякам?

Валерій ДОБРОБАТЬКО: - Знайти свою дорогу до Храму.

Олександр СІОМА: - І не звертати з неї ні за яких обставин.

На знімках: голова Валерій ДОБРОБАТЬКО та директор ТОВ Поліграфічно-видавничого центру "Мавік" Олександр СІОМА з головою Кіровоградського обласного відділення Українського геральдичного товариства Віталієм КРИВЕНКОМ; зразки видавничої продукції (Фото Олега ШРАМКА)

Архів "ВГ-Мистецтво"

 27.07.06, 17:45 Земляки. Журавленко, брат Журавленка — 2
 12.07.06, 15:38 Земляки. Журавленко, брат Журавленка
 12.09.05, 15:58 Осінь мистецька
 12.09.05, 15:55 Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Моє рідне місто»
 12.08.05, 12:08 До 150-річчя Володимира Ястребова. Чужий по крові, та рідний за духом
 27.05.05, 13:46 Свято українства
 02.04.05, 16:09 Книги. Минуле і сучасне лісівників Кіровоградщини
 11.03.05, 15:23 Театр. Прем'єри. Коли леді стає прекрасною?
 03.02.05, 13:28 Виставки. Художники — музеєві
 24.01.05, 15:17 Література. "Степові" місця немає?
 24.01.05, 15:13 Література. "Зимова флейта" "Серед українців"
 20.01.05, 17:30 На здобуття літературної премії імені Є.Маланюка. "Той у грудях замість серця..."
 10.11.04, 15:39 Поетичні збірки. "В житті я дров чимало наламав..."
 09.11.04, 13:16 Театр. Вперше на сцені корифеїв
 09.11.04, 13:11 9 листопада — День української писемності і мови. Українською читають усе більше
 12.10.04, 12:50 Репліка з приводу однієї виставки
 30.08.04, 15:37 Наші земляки. "Ззвідси почалось моє знайомство зі світом..."
 03.08.04, 15:04 Театр. На сцені — грати, а в житті бути самим собою
 05.07.04, 16:01 Рік Польщі в Україні. Українці та поляки ХХІ століття — добрі сусіди
 02.07.04, 15:54 Нове видання. Відгомін минулих літ
 04.06.04, 14:02 Пам'яті Валерія Дейнекіна присвячується. Вершини й низини "Резонансу"
 20.05.04, 16:52 Із роздумів над книжкою. Про добре слово і добру згадку (До 65-річного ювілею Кіровоградської області)
 19.05.04, 21:31 Нарешті вийшла книга кіровоградського Сосюри
 29.04.04, 13:37 Фотовиставка. Туга за втраченим містом. Новогеоргіївськ
 16.04.04, 13:14 Народні танці. Ансамбль "Ятрань" став комунальною власністю
 26.03.04, 13:39 Театр. 27 березня — Міжнародний день театру. На кіровоградській сцені з'являються майбутні зірки
 25.03.04, 13:35 Виставки. Майстри натюрморту
 18.03.04, 15:26 Виставки. Вшанували людину...
 10.03.04, 10:34 З яким архітектурним обличчям Кіровоград зустрічатиме свій ювілей?
 09.03.04, 16:49 Віктор Погрібний: "Тарас Шевченко у моєму житті". Наші діти надто багато знають Шевченка?
 05.03.04, 14:43 Кіровоградська "Просвіта": прагнення нової якості
 05.03.04, 14:30 Даблоїди про антропоїдів
 05.03.04, 11:03 В 2004 году доля украинских книг станет еще меньшей?
 03.03.04, 13:35 Театр. Історія кіровоградської Терпсихори — на задвірках. Борис Кукуленко
 25.02.04, 10:27 У Вінниці відкрито пересувну виставку живопису "Шляхами Тараса"
 17.02.04, 16:35 Море стало його поезією, оспіваною у прозі. Григорій Карєв
 17.02.04, 14:25 Театр корифеїв у небезпеці
 06.02.04, 04:08 Вручено премію імені Євгена Маланюка
 26.01.04, 12:11 Премія Євгена Маланюка: названо цьогорічних лауреатів
 16.01.04, 10:21 "Смарагдові китиці у... "святій воді". Василь Бондар (дружні штрихи до портрета ювіляра)
 23.12.03, 16:10 Театр. Михайло Ілляшенко: "Мистецтво має загострювати відчуття правди"
 09.12.03, 09:19 Вшанували відомого художника-земляка (О.Осмьоркін)
 05.12.03, 13:42 Виставки. Прийди — подивися — здивуйся. Марія Церна
 20.11.03, 15:16 Виставки. Земля єдина
 19.11.03, 13:38 "Чим більше розумів взаємодіють, об'єднавшись, тим більші можливості нації"
 14.11.03, 16:39 Книги. "Боже, зроби зі мною, що хочеш..."
 14.11.03, 16:33 Театр. Хотіли екстриму — потрапили у страшну дійсність
 14.11.03, 15:01 Щоб слово стало живим
 14.11.03, 13:19 Наступний рік не буде роком культури на Кіровоградщині
 30.10.03, 20:10 Театр. Кропивничани оновлюють репертуар
 28.10.03, 16:11 Театр. У Полтаві — кіровоградський "Ревізор"
 09.10.03, 23:29 Виставки. Частинка літнього Криму в осінньому Кіровограді
 02.10.03, 21:44 59-й концертний сезон. На кіровоградців чекатимуть Лідія Забіляста, Вєрка Сердючка, Валерій Меладзе, Національний хор імені Г.Верьовки, Уездный город, Олександр Розенбаум, Клара Новикова...
 02.10.03, 20:29 Незабаром на Кіровоградщині стартує тиждень національних культур
 09.09.03, 14:09 Катя переконала екзаменаційну комісію: вона — талант
 09.09.03, 12:38 Бібліотеки. "Подаруй книгу! Підтримай бібліотеку!"
 04.09.03, 20:11 Народні танці. Колекцію призів "Проліску" прикрасив і "Срібний дельфін"
 27.09.03, 22:01 Виставки. Україні присвячується...
 26.08.03, 14:27 Кіровоградські бібліотеки виживають за рахунок платних послуг
 19.08.03, 17:19 Книги. "Время Черной Луны". Очередной роман кировоградского писателя А.Корепанова
 14.08.03, 19:37 "Зоряни" стали академічним колективом
 12.08.03, 20:31 Скарби, які ми вже загубили, але ще можемо знайти
 09.08.03, 02:07 Поезія. Антоніна Корінь. "Поезіє, з тобою і загину...".
 07.07.03, 19:19 Матіола пахне для всіх однаково, або Любити красиве
 07.07.03, 04:32 Кіровоградська хроніка червня
 05.07.03, 20:14 Вийшов друком 13-ий номер кіровоградського літературного часопису "Вежа"
 23.06.03, 14:20 Олександр Назаренко. Українські зорі над євразійським хутором...
 18.06.03, 13:38 Виставки. Є номінанти на премію імені Якова Паученка...
 18.06.03, 10:26 "Експеримент" починає і виграє?
 15.06.03, 08:16 Кіно. Директор "Зоряного" — член спілки кінематографістів
 10.06.03, 14:00 Театр. За завісою театрального сезону. У непростій ситуації зустрічають літо кропивничани
 09.06.03, 12:15 Виставки. Партнерство громад: Світловодськ — Спрінгфілд
 06.06.03, 00:01 6 червня — День охорони навколишнього середовища. "Юкка" пізнає світ
 21.05.03, 02:32 Кіровоградські музеї: як відзначали професійне свято
 20.05.03, 01:12 Театр. Прем'єра. Реквієм по коханню
 19.05.03, 12:26 До 90-річчя першої художньої виставки в Єлисаветграді. Вони були першими
 15.05.03, 23:16 Премія імені Володимира Ястребова. Лауреатів побільшало
 15.05.03, 12:45 Всеукраїнський конкурс народного танцю "Толока". Перемогла кіровоградська "Росинка"
 06.05.03, 11:03 Театр. Маркес у Кіровограді
 25.04.03, 16:03 Раїса Близнець: "Великі водяні лілії здавалися мені зорями..."
 25.04.03, 09:59 Під прапором надії. Фестиваль дитячої творчості
 24.04.03, 07:19 Мемуари земляка. Наум Добрін
 23.04.03, 16:32 Галерея — як оранжерея. Леонід Бондар
 22.04.03, 03:18 І вальс, і гопак...
 18.04.03, 15:31 "Тенсінг — це спосіб життя!"
 15.04.03, 11:40 Бібліотеки. „Гербарій почуттів і пристрастей"
 04.04.03, 13:52 Музеї. Пам'ять про земляка
 27.03.03, 18:14 27 березня — Міжнародний День театру. "Що може бути сучасніше, ніж "Ревізор"?
 27.03.03, 11:09 У кожній дитині — талант
 23.03.03, 12:51 23 березня — всесвітній день працівників культури та аматорів народного мистецтва. Від серця і весни
 19.03.03, 15:41 2003 рік на Кіровоградщині — Рік Василя Сухомлинського
 18.03.03, 17:07 Театр. Перерваний політ. Я пам'ятатиму вас, Валерію... Спомин про Валерія Дейнекіна
 11.03.03, 16:53 Виставки, конкурси, вернісажі. Україна: погляд американця
 11.03.03, 14:21 Вершини і низини професора Григорія Клочека. До 60-річчя від дня народження
 10.03.03, 22:24 Кіно. "Енергіє", не скидай обертів!
 09.03.03, 08:19 Може, й не приходять до нас генії такого масштабу, бо ми не готові бути поруч із ними?..
 01.03.03, 10:13 Театр. Пам'яті режисера
 26.02.03, 15:28 Особистість і час: взаємооприявлення
 25.02.03, 13:13 Музей виховує патріотів
 24.02.03, 15:39 Живопис. У Кіровограді відреставровано найкращого "Юродивого" ХІХ століття
 14.02.03, 16:23 Виставки. Відбулася презентація виставки "Відроджені шедеври"
 11.02.03, 12:38 Січень був щедрим на ювілеї
 11.02.03, 12:37 Поезія. Коли у нації є такі поети...
 06.02.03, 22:09 Театр. До нас їде "Ревізор"...
 03.02.03, 16:36 Книги. Новая книга кировоградского писателя-фантаста Алексея Корепанова
 30.01.03, 10:57 Театр. Пішов із життя заслужений артист України Валерій Дейнекін
 28.01.03, 13:16 А ми захоплюємося Афінами... Хоч перші міста-гіганти були на берегах Синюхи
 28.01.03, 12:47 В Арабских Эмиратах открылась выставка жемчуга Персидского залива
 20.01.03, 06:48 Музеї. Перші десять років уже позаду...
 03.01.03, 21:22 Поезія. "Сонечка" Анатолія Черниша
 27.12.02, 16:33 Книговидавництво. Дорога до храму
 26.12.02, 23:12 Кіровоградщина. Відбулась зустріч із керівниками відділень національних творчих спілок України та діячами культури і мистецтва
 20.12.02, 16:23 Театр. Дві комедії в один і той же день
 19.12.02, 14:42 Фотовиставки. Спіймати час? Підвладно чародіям об'єктива...
 10.12.02, 11:08 Рік культури може стати останнім для галузі
 03.12.02, 12:43 Живопис 3 грудня - День інвалідів. Дати надію
 29.11.02, 16:22 Польська делегація у Кіровограді у рамках відзначення 120-ї річниці від дня народження Кароля Шимановського
 29.11.02, 06:52 Виставка Бориса Вінтенка. Світло його душі допоможе нам протистояти злу
 27.11.02, 14:13 Бібліотеки. Світло і тінь на бібліотечній вулиці
 22.11.02, 12:56 Кіно. Проект "Російське кіно: прем'єра в Києві"
 19.11.02, 13:07 Театр. Є привід причепуритись і можливість відпочити
 13.11.02, 22:14 Національні товариства. "Полонією" тепер керує Полячок
 12.11.02, 18:16 Книжкова карта Кіровограда. Скільки не їж, а читати все одно хочеться
 29.10.02, 08:14 Театр. „Наталка-полтавка" хвилює знову
 23.10.02, 10:42 Купили театр-довгобуд
 22.10.02, 13:28 До 120-річчя українського театру. Театр - це одне з найдавніших знарядь будівництва країни... Частина 2
 22.10.02, 13:26 Поповнюючи музей, ми збагачуємо майбутнє
 20.10.02, 18:03 Книжкова полиця. Олександрійський внесок в історію українського театру
 17.10.02, 08:02 Виставки. Художні шедеври на марках
 16.10.02, 14:32 До 120-річчя українського театру. Театр - це одне з найдавніших знарядь будівництва країни... Частина 1
 06.10.02, 05:12 Бібліотеки. Відтепер послуги бібліотеки ім.Д.Чижевського стали доступними
 20.09.02, 18:24 Театр. "Вересневі самоцвіти" у кіровоградському театрі ім.М.Кропивницького
 20.09.02, 18:14 100-річчя Юрія Яновського відзначили тільки У Кіровограді
 20.09.02, 00:38 Першими виступили „Зоряни"
 19.09.02, 23:19 Ювілеї. Присвячено Миколі Смоленчуку
 18.09.02, 15:57 Дизайн. Поєднавши ремесло з уявою
 17.09.02, 15:58 Живопис. Твори земляка побачать у Ватикані
 17.09.02, 15:49 Кіно. Що переможе: кіно чи „відик"? Чи залишатися „Зоряному" самотньою зіркою на чумацькому шляху обласного кінопрокату?
 09.09.02, 14:57 Народні танці. Браво, бравісімо, „Пролісок"!
 27.08.02, 10:51 Леонід Куценко: "Залізний імператор строф" залишається terra incognitа для україни"
 26.08.02, 18:02 До 100-річчя від дня народження Юрія Яновського. Співці степового краю
 26.08.02, 17:56 Виставки. Новопразькі самоцвіти
 25.08.02, 20:02 Кіровоградський художній музею поповнився 800 картинами В.Федорова
 25.08.02, 20:01 Актори театру працюють для сільського глядача
 23.08.02, 11:46 Скульптура. До дня Незалежності України. Постане козак над синюхою
 27.07.02, 08:36 Мистецтво. 75!
 19.07.02, 16:18 Ліричний репортаж. Перлина, без якої життя - сірятина
 19.07.02, 10:12 В индийском штате Карнатака завершилась судебная тяжба в отношении усадьбы русского художника Святослава Рериха
 12.07.02, 13:55 Поетична пам'ять. Коли плачуть поети
 05.07.02, 12:55 Кіровоградський бюджет культури. Має бути відповідь
 05.07.02, 08:59 Музеї. Картини потребують допомоги
 27.06.02, 14:25 Родина Тарковських. Лицарі Єлисаветградської землі, або Скалки дзеркала
 25.06.02, 13:58 Місту - 250. Подарунок на іменини
 23.06.02, 23:02 Свято національних культур
 21.06.02, 16:31 Дні тарковських у Кіровограді
 21.06.02, 10:19 Тиждень національних культур. Спочатку говоримо про мистецтво..."
 07.06.02, 21:32 Тут поет прописаний навічно
 01.06.02, 12:41 Мистецтво. І знову "Колесо"
 31.05.02, 12:14 Театр. Миколаївці на сцені корифеїв марили про українську комічну оперу
 28.05.02, 12:59 Українська книга потрібна в кожному селі
 27.05.02, 15:57 Відновити унікальність Кіровограда на порозі його 250-річного ювілею. Архітектори звертаються до влади. чи буде їх почуто?
 24.05.02, 14:11 Літпроцес. Письменник - це відповідальність
 23.05.02, 23:46 Музеї. Варшавський Гість
 23.05.02, 23:21 Театр. Светлана Хоркина скоро дебютирует в спектакле "Венус"
 21.05.02, 14:09 Звернення Кіровоградської обласної організації Національної Спілки архітекторів України
 21.05.02, 14:08 Перетворення українців на споживачів телевізійних "мильних опер" не відбувається
 20.05.02, 12:46 Театр. Мартин Боруля - новий... українець?
 17.05.02, 10:28 Музеї. Присвячено відомому геологу
 30.04.02, 13:57 Поезія. Коли ж кіровоградці дочекаються вулиці імені Валерія Гончаренка?
 11.04.02, 20:24 Кино. Французский коньяк принимает юбилейный 20-й Международный фестиваль полицейского фильма
 29.03.02, 17:04 Театр. Іван Казнадій: "Бути послідовником корифеїв дуже важко, а інколи й небезпечно"
 25.03.02, 19:11 Кино. "Игры разума" Рона Ховарда - лучший фильм 2002 года
 22.03.02, 17:45 Мистецтво. Людина малює світ
 11.03.02, 13:53 Кино. Названы победители конкурса Американской Гильдии киноактеров
 19.02.02, 12:19 Музеї. Лист з Америки
 04.02.02, 11:04 Живопис. "Колесо", посміхнися, ти - талановите
 04.02.02, 11:01 Література. Вдалий експеримент байкаря-дебютанта
 01.02.02, 00:08 "Городок". Илья Олейников и Юрий Стоянов: "В шоу-бизнесе мы свои среди чужих и чужие среди своих"
 28.01.02, 17:50 Живопис. Виставка молодих кіровоградських художників "Колесо"
 28.01.02, 15:41 Архітектура. Друге народження шедевра
 29.12.01, 09:21 Поэзия. "Открыв ладонь, я выпускаю смех..."
 24.12.01, 12:31 Театр. На свята обласний центр не сумуватиме
 27.11.01, 17:53 Живопис. "Партитура долі". Виставка Юрія Любовича
 22.11.01, 21:09 Кіно. Український документальний фільм бере участь у Міжнародному кіноринку в Амстердамі
 17.11.01, 12:32 Мода. Світлана Ігнатьєва: "Фестивалі дають поштовх до створення нових колекцій"
 17.11.01, 09:45 Оперета. Зірка, до якої можна наблизитись. Лілія Амарфій
 16.11.01, 08:26 Театр. Сезон розпочали класикою
 16.11.01, 05:30 Театр. Ми забули про головне - про любов...
 15.11.01, 17:31 Естрада. За жінок, за майбутнє

"ВГ" №4
(21.01.2005)


К/т «Зоряний»
25.05-31.05

Для дітей! Відомий фільм від авторів «Шрека» і «Мадагаскара»
«ПІДВОДНА БРАТВА»
Сеанси: 9.30, 11.00.
















Украинския баннерная

Copyright © 2001–2006 "Vechirka.uafor.net" :: Design & Creation
Використання текстових матерiалiв cайту дозволяється лише з активним посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.uafor.net.
Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование текстовых материалов сайта разрешается только с активной ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.uafor.net.
Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!