БІБЛІОТЕКИ

СВІТЛО І ТІНЬ НА БІБЛІОТЕЧНІЙ ВУЛИЦІ
Юрій Лісниченко, vechirka.uafor.net
27.11.2002, 14:13

Чого, після грошей, звичайно ж, не вистачає нам у щоденному битвожитті? Гадаю, що часу. На те, щоб вислухати рідних і друзів, щоб відпочити, занурившись у світ книги (не телевізора), відвідати концерт, виставку. Щодо відпочинку і найближчих людей - жодних порад не дам, бо сам такий. А от про те, де можна струсити із себе втому мисливця за ліпшим життям і пірнути в привітне середовище - знаю. І не театр це, і не філармонія, і не картинна галерея, а БІБЛІОТЕКА, яка, виконуючи своє основне призначення - збирання і зберігання друкованих і рукописних матеріалів, організацію користування літературою, - влаштовує виставки, камерні концерти, зустрічі з цікавими людьми, вистави, перегляди фільмів тощо.

У Кіровограді, окрім бібліотек відомчих, шкільних, ВНЗ, діють три обласні книгозбірні - для дітей, юнацтва та універсальна наукова. Має місто також Кіровоградську міську централізовану бібліотечну систему (МЦБС).

Обласна бібліотека для дітей імені А.Гайдара (ОДБ) приймає дітей до 15 років, має вона й інформаційно-консультативний відділ з обслуговування студентів, педагогів, шкільних організаторів. Пріоритетним напрямком у діяльності ОДБ є робота із сім'ями. Задля цього в ній створено сімейний клуб „Родинна світлиця". У книгозбірні діють об'єднання читачів „Школа ввічливості", літературно-ігрова студія „Дивосвіт книги", лекторій „Іменем закону", „Пункт довіри". Проводяться різноманітні культурницькі акції для школярів, вихованців школи-інтернату, дитячого будинку „Барвінок". На поповнення книжкового фонду та передплату періодичних видань надходять кошти з обласного бюджету. Зокрема, цього року на періодику виділено десять тисяч гривень, передплачено більше 160 видань. Із цього ж джерела фінансуються роботи з гідроізоляції будівлі ОДБ, ремонту її фасаду. Однак ахіллесовою п'ятою є недостатня комп'ютеризація бібліотеки. Задля подолання цього недоліку нещодавно придбано програмне забезпечення IRBIS та Windows-98 і комп'ютер.

Із старшою категорією читачів - від 14 до 28 років - працюють в обласній бібліотеці для юнацтва ім. О.Бойченка (ОЮБ), яка, як і її молодша сестра - ОДБ, надаючи можливість молоді працювати з книгою, проводить також виховну, освітню, культурологічну роботу. У її фондах - книги, платівки (4000 екземплярів), діафільми, слайди, відеофільми, фільми за навчальною програмою. Тут діють різноманітні клуби, проводяться масові заходи. Здійснюється комп'ютеризація - почалося створення електронного каталогу, складається комп'ютерний запис періодичних видань. Ускладнюють же життя працівникам ОЮБ старезна апаратура, неремонтований дах, облуплений фасад будови. Щоб надавати на сучасному рівні технічні послуги читачам, потрібна відповідна техніка. А зволікання з ремонтом будівлі не сприяє збереженню фондів та залученню нових користувачів. Але перспектива отримати гроші на ремонтні роботи існує, бо будинок, у якому розміщується книгозбірня, є пам'ятником архітектури, а на його реставрацію вже виділено кошти.

Вершиною піраміди із трьох обласних книгозбірень є універсальна наукова бібліотека імені Д.Чижевського (ОУНБ), яку визнано однією з кращих в Україні й нагороджено почесною грамотою Кабінету Міністрів. І є за що. Кожен з її відділів пропонує значний обсяг літератури, в ОУНБ здійснюється робота по створенню електронного каталогу, онлайнового зв'язку, перенесення бібліотечного фонду в електронний вигляд, планується створення електронного абонемента. За рівнем комп'ютеризації ОУНБ не має рівних в області. Хоча цю техніку бібліотеці зовсім не на вишиваному рушникові підносять. Вона залишається в бібліотеці, передусім, після здійснення нею спільних програм з іноземними партнерами, які опікуються їх технічним забезпеченням. Є й придбана за власний кошт. Продовжують існувати давні традиції книгозбірні - зустрічі кіноманів (з переглядом фільмів) у відеосалоні „Екран", художні виставки та камерні концерти у відділі мистецтв, тематичні виставки у кожному із відділів. На проведення такої інтенсивної роботи, а також на поповнення фондів, потрібні гроші. На це йдуть кошти з обласного бюджету, а також зароблені шляхом уведення платної реєстрації, стягнення пені за невчасно повернені книги. На гроші, виділені під реалізацію програми „Забезпечення бібліотечних та архівних фондів Кіровоградської області на 2001-2005 роки", куплено кондиціонер, вимірювальні прилади для відділу рідкісної книги, комп'ютер.

Усі три бібліотеки є методичними центрами й надають методичну допомогу книгозбірням області (а по змозі - допомагають і літературою).

Зважаючи на інтенсивність та результативність діяльності бібліотекарів, спантеличує рівень оплати їхньої праці - від 165 до 185 гривень (нарахованих, а не отриманих), що аж ніяк не дотягує до мінімального прожиткового мінімуму.

Як не буває сонце без плям, так і не буває так, щоб у нас було все більш-менш або просто добре. Унаочненням цієї істини є ситуація, що склалася в міській централізованій бібліотечній системі, користувачами послуг якої є близько 50 тисяч чоловік (її книжковий фонд - близько 370 тисяч примірників). До системи входять 20 бібліотек, розташованих по всьому місту і добре відомих багатьом з дитинства. (Автора цих рядків, наприклад, прилучали до художнього слова в дитячій бібліотеці поблизу школи №9, а з часом він уже сам, пропускаючи уроки, йшов не в парк, не в кіно, а як герой анекдоту - до бібліотеки, в якій і цікаво, і затишно, і ніхто не видасть). Крім безпосередньої роботи з читачами, бібліотекарі ініціювали відкриття клубів за інтересами, яких у різних бібліотеках-філіях вже понад десяток. Для їх членів бібліотека - вже не звичайна книгозбірня, а місце зустрічі однодумців. Але оті милі затишок та різноманіття видань працівникам МЦБС стає дедалі важче створювати і підтримувати. За останні три роки на комплектування бібліотек-філій МЦБС не виділено жодної копійки, на перше півріччя 2002 року дали трохи грошей на передплату періодичних видань, а на друге - нічого! І жодної надії на те, що наступного року щось зміниться. Щоб хоч якось вийти з цього глухого кута, бібліотекарі МЦБС вирішили спрямувати на придбання книг гроші, що надходять від впровадження платних послуг (це, насамперед, плата за користування літературою підвищеного попиту). За рік таких грошей збирають 15-16 тисяч. Але як мав бути зруйнований Карфаген, так і будь-яка ініціатива на наших теренах до сьогодні є справою караною. А який інший може бути висновок, якщо з названої суми забрано 4500 гривень на зарплату цим же бібліотекарям (забрано не ними, звичайно ж). Для багатьох людей (школярів, студентів, пенсіонерів) їхня бібліотека лишилась єдиним місцем, де ще можна безкоштовно скористатись необхідною літературою, ознайомитись із періодикою (можна було?), поспілкуватись, відпочити.

Матеріально-технічна база МЦБС настільки „потужна", що її єдиний комп'ютер, новий (у такій же кількості) та десяток стареньких телевізорів, доперебудовні стелажі й меблі викликають, мабуть, у багатьох заздрість. Адже через неї - іншого пояснення не доберу - вся бібліотечна міська система опинилась перед прірвою, з якої може й не видряпатись.

Деякі філії, затишні завдяки зусиллям колективів (і невеликий ремонт, і шторка, а часом і книжка в бібліотеку - за кошт працівників!), зовні ще нещодавно нагадували епіцентр вуличних заворушень (побиті вікна в центральній бібліотеці та філії №6). Невідомо як зимуватимуть філії №№7, 10, 14, яким виділено лише по тонні вугілля до кінця року. Філії ж №№ 4, 5, 14, 21 не можуть далі функціонувати без негайного ремонту.

Бібліотека - місце, де людина може знайти потрібну їй інформацію, задовольнити свої естетичні, комунікативні потреби. Сьогодні бібліотеки МЦБС це роблять. Але їхні можливості не безмежні. Працівники бібліотек хочуть, як і ми всі, їсти - і не лише сухарі, а відвідувачі книгозбірень - користуватись сучасними, а не сталінської доби послугами й інформацією. Якщо ж МЦБС зникне, як зникла більшість клубів, секцій, гуртків, то грошей у бюджеті набагато більше не стане - лише прибуде людей з порожніми очима, холодним серцем і вовчими звичками. Сьогодні їх і так достатньо, а жити хочеться не серед вовків.

Архів "ВГ-Мистецтво"

 27.07.06, 17:45 Земляки. Журавленко, брат Журавленка — 2
 12.07.06, 15:38 Земляки. Журавленко, брат Журавленка
 12.09.05, 15:58 Осінь мистецька
 12.09.05, 15:55 Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Моє рідне місто»
 12.08.05, 12:08 До 150-річчя Володимира Ястребова. Чужий по крові, та рідний за духом
 27.05.05, 13:46 Свято українства
 02.04.05, 16:09 Книги. Минуле і сучасне лісівників Кіровоградщини
 11.03.05, 15:23 Театр. Прем'єри. Коли леді стає прекрасною?
 03.02.05, 13:28 Виставки. Художники — музеєві
 24.01.05, 15:17 Література. "Степові" місця немає?
 24.01.05, 15:13 Література. "Зимова флейта" "Серед українців"
 20.01.05, 17:30 На здобуття літературної премії імені Є.Маланюка. "Той у грудях замість серця..."
 10.11.04, 15:39 Поетичні збірки. "В житті я дров чимало наламав..."
 09.11.04, 13:16 Театр. Вперше на сцені корифеїв
 09.11.04, 13:11 9 листопада — День української писемності і мови. Українською читають усе більше
 12.10.04, 12:50 Репліка з приводу однієї виставки
 30.08.04, 15:37 Наші земляки. "Ззвідси почалось моє знайомство зі світом..."
 03.08.04, 15:04 Театр. На сцені — грати, а в житті бути самим собою
 05.07.04, 16:01 Рік Польщі в Україні. Українці та поляки ХХІ століття — добрі сусіди
 02.07.04, 15:54 Нове видання. Відгомін минулих літ
 04.06.04, 14:02 Пам'яті Валерія Дейнекіна присвячується. Вершини й низини "Резонансу"
 20.05.04, 16:52 Із роздумів над книжкою. Про добре слово і добру згадку (До 65-річного ювілею Кіровоградської області)
 19.05.04, 21:31 Нарешті вийшла книга кіровоградського Сосюри
 29.04.04, 13:37 Фотовиставка. Туга за втраченим містом. Новогеоргіївськ
 16.04.04, 13:14 Народні танці. Ансамбль "Ятрань" став комунальною власністю
 26.03.04, 13:39 Театр. 27 березня — Міжнародний день театру. На кіровоградській сцені з'являються майбутні зірки
 25.03.04, 13:35 Виставки. Майстри натюрморту
 18.03.04, 15:26 Виставки. Вшанували людину...
 10.03.04, 10:34 З яким архітектурним обличчям Кіровоград зустрічатиме свій ювілей?
 09.03.04, 16:49 Віктор Погрібний: "Тарас Шевченко у моєму житті". Наші діти надто багато знають Шевченка?
 05.03.04, 14:43 Кіровоградська "Просвіта": прагнення нової якості
 05.03.04, 14:30 Даблоїди про антропоїдів
 05.03.04, 11:03 В 2004 году доля украинских книг станет еще меньшей?
 03.03.04, 13:35 Театр. Історія кіровоградської Терпсихори — на задвірках. Борис Кукуленко
 25.02.04, 10:27 У Вінниці відкрито пересувну виставку живопису "Шляхами Тараса"
 17.02.04, 16:35 Море стало його поезією, оспіваною у прозі. Григорій Карєв
 17.02.04, 14:25 Театр корифеїв у небезпеці
 06.02.04, 04:08 Вручено премію імені Євгена Маланюка
 26.01.04, 12:11 Премія Євгена Маланюка: названо цьогорічних лауреатів
 16.01.04, 10:21 "Смарагдові китиці у... "святій воді". Василь Бондар (дружні штрихи до портрета ювіляра)
 23.12.03, 16:10 Театр. Михайло Ілляшенко: "Мистецтво має загострювати відчуття правди"
 09.12.03, 09:19 Вшанували відомого художника-земляка (О.Осмьоркін)
 05.12.03, 13:42 Виставки. Прийди — подивися — здивуйся. Марія Церна
 20.11.03, 15:16 Виставки. Земля єдина
 19.11.03, 13:38 "Чим більше розумів взаємодіють, об'єднавшись, тим більші можливості нації"
 14.11.03, 16:39 Книги. "Боже, зроби зі мною, що хочеш..."
 14.11.03, 16:33 Театр. Хотіли екстриму — потрапили у страшну дійсність
 14.11.03, 15:01 Щоб слово стало живим
 14.11.03, 13:19 Наступний рік не буде роком культури на Кіровоградщині
 30.10.03, 20:10 Театр. Кропивничани оновлюють репертуар
 28.10.03, 16:11 Театр. У Полтаві — кіровоградський "Ревізор"
 09.10.03, 23:29 Виставки. Частинка літнього Криму в осінньому Кіровограді
 02.10.03, 21:44 59-й концертний сезон. На кіровоградців чекатимуть Лідія Забіляста, Вєрка Сердючка, Валерій Меладзе, Національний хор імені Г.Верьовки, Уездный город, Олександр Розенбаум, Клара Новикова...
 02.10.03, 20:29 Незабаром на Кіровоградщині стартує тиждень національних культур
 09.09.03, 14:09 Катя переконала екзаменаційну комісію: вона — талант
 09.09.03, 12:38 Бібліотеки. "Подаруй книгу! Підтримай бібліотеку!"
 04.09.03, 20:11 Народні танці. Колекцію призів "Проліску" прикрасив і "Срібний дельфін"
 27.09.03, 22:01 Виставки. Україні присвячується...
 26.08.03, 14:27 Кіровоградські бібліотеки виживають за рахунок платних послуг
 19.08.03, 17:19 Книги. "Время Черной Луны". Очередной роман кировоградского писателя А.Корепанова
 14.08.03, 19:37 "Зоряни" стали академічним колективом
 12.08.03, 20:31 Скарби, які ми вже загубили, але ще можемо знайти
 09.08.03, 02:07 Поезія. Антоніна Корінь. "Поезіє, з тобою і загину...".
 07.07.03, 19:19 Матіола пахне для всіх однаково, або Любити красиве
 07.07.03, 04:32 Кіровоградська хроніка червня
 05.07.03, 20:14 Вийшов друком 13-ий номер кіровоградського літературного часопису "Вежа"
 23.06.03, 14:20 Олександр Назаренко. Українські зорі над євразійським хутором...
 18.06.03, 13:38 Виставки. Є номінанти на премію імені Якова Паученка...
 18.06.03, 10:26 "Експеримент" починає і виграє?
 15.06.03, 08:16 Кіно. Директор "Зоряного" — член спілки кінематографістів
 10.06.03, 14:00 Театр. За завісою театрального сезону. У непростій ситуації зустрічають літо кропивничани
 09.06.03, 12:15 Виставки. Партнерство громад: Світловодськ — Спрінгфілд
 06.06.03, 00:01 6 червня — День охорони навколишнього середовища. "Юкка" пізнає світ
 21.05.03, 02:32 Кіровоградські музеї: як відзначали професійне свято
 20.05.03, 01:12 Театр. Прем'єра. Реквієм по коханню
 19.05.03, 12:26 До 90-річчя першої художньої виставки в Єлисаветграді. Вони були першими
 15.05.03, 23:16 Премія імені Володимира Ястребова. Лауреатів побільшало
 15.05.03, 12:45 Всеукраїнський конкурс народного танцю "Толока". Перемогла кіровоградська "Росинка"
 06.05.03, 11:03 Театр. Маркес у Кіровограді
 25.04.03, 16:03 Раїса Близнець: "Великі водяні лілії здавалися мені зорями..."
 25.04.03, 09:59 Під прапором надії. Фестиваль дитячої творчості
 24.04.03, 07:19 Мемуари земляка. Наум Добрін
 23.04.03, 16:32 Галерея — як оранжерея. Леонід Бондар
 22.04.03, 03:18 І вальс, і гопак...
 18.04.03, 15:31 "Тенсінг — це спосіб життя!"
 15.04.03, 11:40 Бібліотеки. „Гербарій почуттів і пристрастей"
 04.04.03, 13:52 Музеї. Пам'ять про земляка
 27.03.03, 18:14 27 березня — Міжнародний День театру. "Що може бути сучасніше, ніж "Ревізор"?
 27.03.03, 11:09 У кожній дитині — талант
 23.03.03, 12:51 23 березня — всесвітній день працівників культури та аматорів народного мистецтва. Від серця і весни
 19.03.03, 15:41 2003 рік на Кіровоградщині — Рік Василя Сухомлинського
 18.03.03, 17:07 Театр. Перерваний політ. Я пам'ятатиму вас, Валерію... Спомин про Валерія Дейнекіна
 11.03.03, 16:53 Виставки, конкурси, вернісажі. Україна: погляд американця
 11.03.03, 14:21 Вершини і низини професора Григорія Клочека. До 60-річчя від дня народження
 10.03.03, 22:24 Кіно. "Енергіє", не скидай обертів!
 09.03.03, 08:19 Може, й не приходять до нас генії такого масштабу, бо ми не готові бути поруч із ними?..
 01.03.03, 10:13 Театр. Пам'яті режисера
 26.02.03, 15:28 Особистість і час: взаємооприявлення
 25.02.03, 13:13 Музей виховує патріотів
 24.02.03, 15:39 Живопис. У Кіровограді відреставровано найкращого "Юродивого" ХІХ століття
 14.02.03, 16:23 Виставки. Відбулася презентація виставки "Відроджені шедеври"
 11.02.03, 12:38 Січень був щедрим на ювілеї
 11.02.03, 12:37 Поезія. Коли у нації є такі поети...
 06.02.03, 22:09 Театр. До нас їде "Ревізор"...
 03.02.03, 16:36 Книги. Новая книга кировоградского писателя-фантаста Алексея Корепанова
 30.01.03, 10:57 Театр. Пішов із життя заслужений артист України Валерій Дейнекін
 28.01.03, 13:16 А ми захоплюємося Афінами... Хоч перші міста-гіганти були на берегах Синюхи
 28.01.03, 12:47 В Арабских Эмиратах открылась выставка жемчуга Персидского залива
 20.01.03, 06:48 Музеї. Перші десять років уже позаду...
 03.01.03, 21:22 Поезія. "Сонечка" Анатолія Черниша
 27.12.02, 16:33 Книговидавництво. Дорога до храму
 26.12.02, 23:12 Кіровоградщина. Відбулась зустріч із керівниками відділень національних творчих спілок України та діячами культури і мистецтва
 20.12.02, 16:23 Театр. Дві комедії в один і той же день
 19.12.02, 14:42 Фотовиставки. Спіймати час? Підвладно чародіям об'єктива...
 10.12.02, 11:08 Рік культури може стати останнім для галузі
 03.12.02, 12:43 Живопис 3 грудня - День інвалідів. Дати надію
 29.11.02, 16:22 Польська делегація у Кіровограді у рамках відзначення 120-ї річниці від дня народження Кароля Шимановського
 29.11.02, 06:52 Виставка Бориса Вінтенка. Світло його душі допоможе нам протистояти злу
 27.11.02, 14:13 Бібліотеки. Світло і тінь на бібліотечній вулиці
 22.11.02, 12:56 Кіно. Проект "Російське кіно: прем'єра в Києві"
 19.11.02, 13:07 Театр. Є привід причепуритись і можливість відпочити
 13.11.02, 22:14 Національні товариства. "Полонією" тепер керує Полячок
 12.11.02, 18:16 Книжкова карта Кіровограда. Скільки не їж, а читати все одно хочеться
 29.10.02, 08:14 Театр. „Наталка-полтавка" хвилює знову
 23.10.02, 10:42 Купили театр-довгобуд
 22.10.02, 13:28 До 120-річчя українського театру. Театр - це одне з найдавніших знарядь будівництва країни... Частина 2
 22.10.02, 13:26 Поповнюючи музей, ми збагачуємо майбутнє
 20.10.02, 18:03 Книжкова полиця. Олександрійський внесок в історію українського театру
 17.10.02, 08:02 Виставки. Художні шедеври на марках
 16.10.02, 14:32 До 120-річчя українського театру. Театр - це одне з найдавніших знарядь будівництва країни... Частина 1
 06.10.02, 05:12 Бібліотеки. Відтепер послуги бібліотеки ім.Д.Чижевського стали доступними
 20.09.02, 18:24 Театр. "Вересневі самоцвіти" у кіровоградському театрі ім.М.Кропивницького
 20.09.02, 18:14 100-річчя Юрія Яновського відзначили тільки У Кіровограді
 20.09.02, 00:38 Першими виступили „Зоряни"
 19.09.02, 23:19 Ювілеї. Присвячено Миколі Смоленчуку
 18.09.02, 15:57 Дизайн. Поєднавши ремесло з уявою
 17.09.02, 15:58 Живопис. Твори земляка побачать у Ватикані
 17.09.02, 15:49 Кіно. Що переможе: кіно чи „відик"? Чи залишатися „Зоряному" самотньою зіркою на чумацькому шляху обласного кінопрокату?
 09.09.02, 14:57 Народні танці. Браво, бравісімо, „Пролісок"!
 27.08.02, 10:51 Леонід Куценко: "Залізний імператор строф" залишається terra incognitа для україни"
 26.08.02, 18:02 До 100-річчя від дня народження Юрія Яновського. Співці степового краю
 26.08.02, 17:56 Виставки. Новопразькі самоцвіти
 25.08.02, 20:02 Кіровоградський художній музею поповнився 800 картинами В.Федорова
 25.08.02, 20:01 Актори театру працюють для сільського глядача
 23.08.02, 11:46 Скульптура. До дня Незалежності України. Постане козак над синюхою
 27.07.02, 08:36 Мистецтво. 75!
 19.07.02, 16:18 Ліричний репортаж. Перлина, без якої життя - сірятина
 19.07.02, 10:12 В индийском штате Карнатака завершилась судебная тяжба в отношении усадьбы русского художника Святослава Рериха
 12.07.02, 13:55 Поетична пам'ять. Коли плачуть поети
 05.07.02, 12:55 Кіровоградський бюджет культури. Має бути відповідь
 05.07.02, 08:59 Музеї. Картини потребують допомоги
 27.06.02, 14:25 Родина Тарковських. Лицарі Єлисаветградської землі, або Скалки дзеркала
 25.06.02, 13:58 Місту - 250. Подарунок на іменини
 23.06.02, 23:02 Свято національних культур
 21.06.02, 16:31 Дні тарковських у Кіровограді
 21.06.02, 10:19 Тиждень національних культур. Спочатку говоримо про мистецтво..."
 07.06.02, 21:32 Тут поет прописаний навічно
 01.06.02, 12:41 Мистецтво. І знову "Колесо"
 31.05.02, 12:14 Театр. Миколаївці на сцені корифеїв марили про українську комічну оперу
 28.05.02, 12:59 Українська книга потрібна в кожному селі
 27.05.02, 15:57 Відновити унікальність Кіровограда на порозі його 250-річного ювілею. Архітектори звертаються до влади. чи буде їх почуто?
 24.05.02, 14:11 Літпроцес. Письменник - це відповідальність
 23.05.02, 23:46 Музеї. Варшавський Гість
 23.05.02, 23:21 Театр. Светлана Хоркина скоро дебютирует в спектакле "Венус"
 21.05.02, 14:09 Звернення Кіровоградської обласної організації Національної Спілки архітекторів України
 21.05.02, 14:08 Перетворення українців на споживачів телевізійних "мильних опер" не відбувається
 20.05.02, 12:46 Театр. Мартин Боруля - новий... українець?
 17.05.02, 10:28 Музеї. Присвячено відомому геологу
 30.04.02, 13:57 Поезія. Коли ж кіровоградці дочекаються вулиці імені Валерія Гончаренка?
 11.04.02, 20:24 Кино. Французский коньяк принимает юбилейный 20-й Международный фестиваль полицейского фильма
 29.03.02, 17:04 Театр. Іван Казнадій: "Бути послідовником корифеїв дуже важко, а інколи й небезпечно"
 25.03.02, 19:11 Кино. "Игры разума" Рона Ховарда - лучший фильм 2002 года
 22.03.02, 17:45 Мистецтво. Людина малює світ
 11.03.02, 13:53 Кино. Названы победители конкурса Американской Гильдии киноактеров
 19.02.02, 12:19 Музеї. Лист з Америки
 04.02.02, 11:04 Живопис. "Колесо", посміхнися, ти - талановите
 04.02.02, 11:01 Література. Вдалий експеримент байкаря-дебютанта
 01.02.02, 00:08 "Городок". Илья Олейников и Юрий Стоянов: "В шоу-бизнесе мы свои среди чужих и чужие среди своих"
 28.01.02, 17:50 Живопис. Виставка молодих кіровоградських художників "Колесо"
 28.01.02, 15:41 Архітектура. Друге народження шедевра
 29.12.01, 09:21 Поэзия. "Открыв ладонь, я выпускаю смех..."
 24.12.01, 12:31 Театр. На свята обласний центр не сумуватиме
 27.11.01, 17:53 Живопис. "Партитура долі". Виставка Юрія Любовича
 22.11.01, 21:09 Кіно. Український документальний фільм бере участь у Міжнародному кіноринку в Амстердамі
 17.11.01, 12:32 Мода. Світлана Ігнатьєва: "Фестивалі дають поштовх до створення нових колекцій"
 17.11.01, 09:45 Оперета. Зірка, до якої можна наблизитись. Лілія Амарфій
 16.11.01, 08:26 Театр. Сезон розпочали класикою
 16.11.01, 05:30 Театр. Ми забули про головне - про любов...
 15.11.01, 17:31 Естрада. За жінок, за майбутнє

"ВГ" №4
(21.01.2005)


К/т «Зоряний»
25.05-31.05

Для дітей! Відомий фільм від авторів «Шрека» і «Мадагаскара»
«ПІДВОДНА БРАТВА»
Сеанси: 9.30, 11.00.
Украинския баннерная

Copyright © 2001–2006 "Vechirka.uafor.net" :: Design & Creation
Використання текстових матерiалiв cайту дозволяється лише з активним посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.uafor.net.
Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование текстовых материалов сайта разрешается только с активной ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.uafor.net.
Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!