ТЕАТР

Михайло ІЛЛЯШЕНКО: "МИСТЕЦТВО МАЄ ЗАГОСТРЮВАТИ ВІДЧУТТЯ ПРАВДИ"
Світлана Орел, vechirka.uafor.net
23.12.2003, 16:10

Двома прем'єрами розпочав свій черговий театральний сезон Кіровоградський обласний музично-драматичний театр імені Кропивницького. Обидва спектаклі ("Чмир" Марка Кропивницького та "Бажання екстриму" Анатолія Крима), як і попередній — "Ревізор" Миколи Гоголя, засвідчили, що новий головний режисер театру (а віднедавна й директор), намагається виносити на сцену моральні, світоглядні проблеми, прагне наповнити театральне дійство глибоким смислом.
Про театр, його вплив на серця людей та будні конкретного колективу — розмова із заслуженим діячем мистецтв Михайлом Ілляшенком.

— Чи є для вас визначальним у роботі над виставою її актуальність, гострота, присутність конфлікту, внутрішньої драматургії?

— Коли вистава не актуальна, незважаючи на жанр і рівень розкрученості, її в принципі немає сенсу виносити на сцену, бо це завжди нецікаво. Актуальність треба і можна здобувати і в класичних, і навіть у дуже старих творах. Гострі, больові точки суспільних процесів — це предмет дослідження театру, тим, врешті, й збуджується інтерес народу до нашого мистецтва, а коли зі сцени йтиметься про те, що далеко за межами проблем країни, суспільства й людей, то навряд чи можна цим привабити глядача.

Тут доречно використовувати і художні засоби, яких в арсеналі театру безліч. Кожна хороша п'єса має кілька проблем, але можна акцентувати увагу на чомусь одному, зробити емоційний удар, можливо, навіть дещо переінакшити смисл, щоб донести до глядача свою ідею, те, що ти хотів сказати своєю роботою.

— Прийнято вважати, що театр має піднімати вічні теми. А коли зі сцени говориться про нинішніх олігархів, знаходяться люди, які заперечують: ми, мовляв, по вуха в цих проблемах, вони нам у житті набридли, навіщо це в театрі?

— Яку б ми тему не взяли, найважливіше, щоб у ній були присутні людські взаємостосунки. І хіба проблема стосунків простого громадянина з владою це не вічна тема? Який би суспільний лад не був, вона залишиться важливою.

І чи потрібне це, чи ні — вирішувати глядачам. Я намагаюся у своїх роботах розраховувати на розумне сприйняття. Хтось шукає в театрі просто відпочинок, а хтось — поживу для мислення та переживань. І такі, й такі вистави мають бути в репертуарі. Хоча, період зовсім безпроблемної драматургії, який мав місце у літературі, канув у Лету, не залишивши після себе нічого. Це — красномовна оцінка історії.

Навіть у Давніх Греції і Римі ставили різні вистави — слабенькі комедії для плебсу і високу трагедію, драму для аристократії. Якщо ми схиляємося до розважалівки в театрі, це означає, що ми відповідно оцінюємо свій народ.

Існують такі поняття — релаксація і катарсис. Релаксація — це зняття напруги (прерогатива шоу-бізнесу), а катарсис — духовне очищення в результаті співпереживання. Його можуть дати тільки першосортна драматургія та мистецька робота. Власне, це — покликання театру, його сутність. Полегшене ж сприйняття мистецтва характерне для людей, які плутають душевне і духовне.

— Ви згодні, що у нашому суспільстві є певна частина таких людей?

— Вони є у кожному суспільстві. Справа у пропорціях. Там, де йде розвиток, піднесення, там більше людей прагнуть у мистецтві якихось потрясінь, розумової діяльності. І навпаки. Це закон, який існує об'єктивно. Тому я не схиляюся до того, аби говорити, що театрові зараз важко. Були періоди в нашій історії набагато драматичніші й складніші. Чи було легше тим же нашим корифеям, яким взагалі забороняли працювати з українським словом, але вони знаходили можливість і робили свою справу професійно? Візьміть будь-яку з їхніх п'єс — скрізь є внутрішня драматургія, глибина, що спонукають до співпереживання.

— "Бажання екстриму" — це вистава, де сьогодення не просто говорить, а кричить. Багато моментів цілком екстраполюються на реальність, хіба що прізвища не називаються. Чи не відчували ви якогось спротиву при постановці цієї п'єси Анатолія Крима, адже для цього потрібна певна мужність?

— Я над цим не задумувався. У процесі постановки для мене головне — дотримуватися відповідного художнього рівня.

А щодо мужності, то я не знаю режисерів немужніх. Якщо він не мужній, то взагалі не режисер. Це професія значуща і відповідальна, вона визначальна у творчому процесі. Отож, коли режисер у своїй діяльності намагається обійти якісь гострі кути і жити не в ногу із суспільством, він не має ні успішних вистав, ні авторитетного театру.

Врешті, як кожен нормальний громадянин, як патріот (хоч це слово й високе, але ж ми повинні бути такими), я просто думав про те, що болить мені, болить кожному акторові. Мене дуже хвилює те, у якому стані Україна. Страшенно дратує державницька риторика, розмови про те, що ми такий працьовитий, такий співучий народ. Якщо це так, то чому ж ми так ду-у-же погано живемо?

Тобто, це те, що повинно художника хвилювати, інакше якого біса братися за діло, адже митець без позиції, відірваний від проблем свого народу нікому не потрібен.

— Як ви вважаєте, чи існує відповідальність актора за те, що він несе глядачеві? І чи можна взагалі говорити про подібну відповідальність за умов злиденного становища творчої інтелігенції?

— Звичайно, відповідальність величезна. А щодо матеріального становища, то, безперечно, творчі люди перебувають на межі виживання. Але завжди є вибір, і якщо людина не пішла, залишилася, вона не може, виходячи на сцену, думати про свою зарплату і відповідно відміряти власну енергію. Це буде непрофесійно, негідно.

— Ще в минулому році Кіровоградському музично-драматичному театру твердо обіцяно було виділити чималі кошти з Державного бюджету для реконструкції приміщення. Яка ситуація сьогодні?

— Коли колиска українського професійного театру, приміщення, де грали корифеї, знаходиться в аварійному стані — це безглуздо, боляче і несправедливо. Реконструкція не розпочалась, ніякого фінансування немає, більше того, і в гримерних, і у залі холодно. Якоюсь мірою це відлякує й глядача. Я часом навіть дивуюсь героїчності кіровоградців, які приходять у цей холодний зал, значить, театр таки працює непогано.

Необхідно нарешті прийняти Закон "Про культуру". Адже є світові європейські стандарти її фінансування, дотацій, ставлення до неї. Та, врешті, одне прийняття Закону із європейським підходом до меценатства, спонсорства відразу ж позитивно позначилося б, і не лише на театрі, а й на всій культурі. Коли цього не роблять, значить комусь це потрібно. Значить, я можу зробити висновок, що в нашій владі мало патріотів, людей, які дбають про духовність нації, які розуміють, що хліб і пісня здобуваються тільки паралельно один до одного. Якщо ми хоч на якийсь час намагатимемось ставити попереду економіку, ми одразу ж продукуватимемо дике суспільство. Врешті, оце наше нинішнє побите, поруйноване, засмічене місто, це вже результат того, що держава обрала не ті пріоритети, вона просто неграмотно формулює питання розвитку.

І театр ставить цю проблему, яка реально існує в суспільстві. Робимо ми це не для тих бодай і високих чинів, які не ходять до театру. У першу чергу ми це робимо для простих людей, які мають замислитися. Оця бездумність, вирощувана роками продажність і своїх голосів, і своєї совісті, впливають на нас же. Щоб лікувати хворобу, треба знати діагноз. Він у нас невизначений. То ми звинувачуємо Росію, то Захід. Якась частка їхнього впливу є, але вона мізерна. Основна причина і горе в нас самих, ми, як нація, злочинно байдужі до себе, до своїх дітей, до свого майбутнього. Ми можемо за кілограм гречки віддати свій голос. Куди далі йти?!

Тому вистава не спрямована на критику когось. Їх безглуздо критикувати. Вони цього не побачать. Вони дивляться Сердючку, всяке інше. Театр — демократична інституція, вона — для народу, для громадян. А народ має знати правду, загострено її відчувати. Мистецтво має допомагати людині загострити це відчуття правди, пробуджувати совість врешті-решт.

— Що для вас театр корифеїв? Чи відчуваєте ви якийсь зв'язок нинішнього театрального процесу з тодішнім?

— Єдиним достойним продовженням лінії корифеїв може бути дуже сильний сучасний театр. Все інше — це просто слова. Для цього потрібні зусилля не тільки акторів, а всього міста, області. Необхідні конкретні кроки. Слід не тільки подбати про приміщення, а й виховання молодої театральної зміни. Це — страшенно велика робота.

— В Україні сьогодні відбувається багато мистецьких фестивалів. Участь нашого театру в кількох із них показала, що він здатен конкурувати з іншими, досягати успіху. Але я б не назвала Кіровоградський обласний музично-драматичний театр активним учасником українського фестивального життя...

— Участь у престижних фестивалях — це додаткові затрати. Очевидно, область має бути зацікавлена, щоб представити свій театр. Як на мене, це питання для неї сьогодні не зовсім актуальне. Хоча є й незначні зрушення: наші поїздки у Москву (Міжнародний "Слов'янський вінець") і Полтаву (Всеукраїнський "В гостях у Гоголя"), на які театр отримав невеличку підтримку, — свідчення цьому.

Крім грошей треба мати й відповідного рівня вистави, такі, які можна було б показати і в Парижі, і у Роттердамі, і у Відні, й у Москві. До такого рівня треба прагнути. Але зовсім поза фестивальним життям колектив перебувати не повинен, бо участь у них — це теж творче зростання.

— Одна солідна газета, пишучи про відомого режисера, зауважила, що він "...на щастя, не обтяжений принизливою залежністю від невисокої якості традицій українського театру з його схильністю до мелодраматизму та бутафорського побуту, яке тяжіє над багатьма його колегами". Як би ви це прокоментували? Чи відчуваєте ви подібну залежність?

— Як на мене, тут правда посередині. Очевидно, існує нашарування традицій, які схилялись до показу на сцені, в основному, сільського побуту. Це склалося об'єктивно: тим же корифеям, наприклад, просто не дозволялося показувати щось інше. І царській охранці, і радянському ідеологічному контролю було просто вигідно, коли протягом багатьох років на сцені побутував п'яний козак у шароварах і з пляшкою в руках, тобто не українство, а хохломанія, така собі малоросійщина. Це розвивалося і в професійному театрі, і в самодіяльному. Ми з цим звиклися. Багато хто почав це сприймати за культуру нації. Це небезпечна тенденція, яка накладала свій відбиток навіть на постановки п'єс світового рівня (драми Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки).

Але в українському театрі є прекрасні прочитання світової драматургії. Ми мусимо прагнути до європейського рівня. Довгі роки владу влаштовувала малоросійщина. Її треба позбуватися, а це можна зробити тільки з високим рівнем національної гідності і внутрішньої культури.

Архів "ВГ-Мистецтво"

 27.07.06, 17:45 Земляки. Журавленко, брат Журавленка — 2
 12.07.06, 15:38 Земляки. Журавленко, брат Журавленка
 12.09.05, 15:58 Осінь мистецька
 12.09.05, 15:55 Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Моє рідне місто»
 12.08.05, 12:08 До 150-річчя Володимира Ястребова. Чужий по крові, та рідний за духом
 27.05.05, 13:46 Свято українства
 02.04.05, 16:09 Книги. Минуле і сучасне лісівників Кіровоградщини
 11.03.05, 15:23 Театр. Прем'єри. Коли леді стає прекрасною?
 03.02.05, 13:28 Виставки. Художники — музеєві
 24.01.05, 15:17 Література. "Степові" місця немає?
 24.01.05, 15:13 Література. "Зимова флейта" "Серед українців"
 20.01.05, 17:30 На здобуття літературної премії імені Є.Маланюка. "Той у грудях замість серця..."
 10.11.04, 15:39 Поетичні збірки. "В житті я дров чимало наламав..."
 09.11.04, 13:16 Театр. Вперше на сцені корифеїв
 09.11.04, 13:11 9 листопада — День української писемності і мови. Українською читають усе більше
 12.10.04, 12:50 Репліка з приводу однієї виставки
 30.08.04, 15:37 Наші земляки. "Ззвідси почалось моє знайомство зі світом..."
 03.08.04, 15:04 Театр. На сцені — грати, а в житті бути самим собою
 05.07.04, 16:01 Рік Польщі в Україні. Українці та поляки ХХІ століття — добрі сусіди
 02.07.04, 15:54 Нове видання. Відгомін минулих літ
 04.06.04, 14:02 Пам'яті Валерія Дейнекіна присвячується. Вершини й низини "Резонансу"
 20.05.04, 16:52 Із роздумів над книжкою. Про добре слово і добру згадку (До 65-річного ювілею Кіровоградської області)
 19.05.04, 21:31 Нарешті вийшла книга кіровоградського Сосюри
 29.04.04, 13:37 Фотовиставка. Туга за втраченим містом. Новогеоргіївськ
 16.04.04, 13:14 Народні танці. Ансамбль "Ятрань" став комунальною власністю
 26.03.04, 13:39 Театр. 27 березня — Міжнародний день театру. На кіровоградській сцені з'являються майбутні зірки
 25.03.04, 13:35 Виставки. Майстри натюрморту
 18.03.04, 15:26 Виставки. Вшанували людину...
 10.03.04, 10:34 З яким архітектурним обличчям Кіровоград зустрічатиме свій ювілей?
 09.03.04, 16:49 Віктор Погрібний: "Тарас Шевченко у моєму житті". Наші діти надто багато знають Шевченка?
 05.03.04, 14:43 Кіровоградська "Просвіта": прагнення нової якості
 05.03.04, 14:30 Даблоїди про антропоїдів
 05.03.04, 11:03 В 2004 году доля украинских книг станет еще меньшей?
 03.03.04, 13:35 Театр. Історія кіровоградської Терпсихори — на задвірках. Борис Кукуленко
 25.02.04, 10:27 У Вінниці відкрито пересувну виставку живопису "Шляхами Тараса"
 17.02.04, 16:35 Море стало його поезією, оспіваною у прозі. Григорій Карєв
 17.02.04, 14:25 Театр корифеїв у небезпеці
 06.02.04, 04:08 Вручено премію імені Євгена Маланюка
 26.01.04, 12:11 Премія Євгена Маланюка: названо цьогорічних лауреатів
 16.01.04, 10:21 "Смарагдові китиці у... "святій воді". Василь Бондар (дружні штрихи до портрета ювіляра)
 23.12.03, 16:10 Театр. Михайло Ілляшенко: "Мистецтво має загострювати відчуття правди"
 09.12.03, 09:19 Вшанували відомого художника-земляка (О.Осмьоркін)
 05.12.03, 13:42 Виставки. Прийди — подивися — здивуйся. Марія Церна
 20.11.03, 15:16 Виставки. Земля єдина
 19.11.03, 13:38 "Чим більше розумів взаємодіють, об'єднавшись, тим більші можливості нації"
 14.11.03, 16:39 Книги. "Боже, зроби зі мною, що хочеш..."
 14.11.03, 16:33 Театр. Хотіли екстриму — потрапили у страшну дійсність
 14.11.03, 15:01 Щоб слово стало живим
 14.11.03, 13:19 Наступний рік не буде роком культури на Кіровоградщині
 30.10.03, 20:10 Театр. Кропивничани оновлюють репертуар
 28.10.03, 16:11 Театр. У Полтаві — кіровоградський "Ревізор"
 09.10.03, 23:29 Виставки. Частинка літнього Криму в осінньому Кіровограді
 02.10.03, 21:44 59-й концертний сезон. На кіровоградців чекатимуть Лідія Забіляста, Вєрка Сердючка, Валерій Меладзе, Національний хор імені Г.Верьовки, Уездный город, Олександр Розенбаум, Клара Новикова...
 02.10.03, 20:29 Незабаром на Кіровоградщині стартує тиждень національних культур
 09.09.03, 14:09 Катя переконала екзаменаційну комісію: вона — талант
 09.09.03, 12:38 Бібліотеки. "Подаруй книгу! Підтримай бібліотеку!"
 04.09.03, 20:11 Народні танці. Колекцію призів "Проліску" прикрасив і "Срібний дельфін"
 27.09.03, 22:01 Виставки. Україні присвячується...
 26.08.03, 14:27 Кіровоградські бібліотеки виживають за рахунок платних послуг
 19.08.03, 17:19 Книги. "Время Черной Луны". Очередной роман кировоградского писателя А.Корепанова
 14.08.03, 19:37 "Зоряни" стали академічним колективом
 12.08.03, 20:31 Скарби, які ми вже загубили, але ще можемо знайти
 09.08.03, 02:07 Поезія. Антоніна Корінь. "Поезіє, з тобою і загину...".
 07.07.03, 19:19 Матіола пахне для всіх однаково, або Любити красиве
 07.07.03, 04:32 Кіровоградська хроніка червня
 05.07.03, 20:14 Вийшов друком 13-ий номер кіровоградського літературного часопису "Вежа"
 23.06.03, 14:20 Олександр Назаренко. Українські зорі над євразійським хутором...
 18.06.03, 13:38 Виставки. Є номінанти на премію імені Якова Паученка...
 18.06.03, 10:26 "Експеримент" починає і виграє?
 15.06.03, 08:16 Кіно. Директор "Зоряного" — член спілки кінематографістів
 10.06.03, 14:00 Театр. За завісою театрального сезону. У непростій ситуації зустрічають літо кропивничани
 09.06.03, 12:15 Виставки. Партнерство громад: Світловодськ — Спрінгфілд
 06.06.03, 00:01 6 червня — День охорони навколишнього середовища. "Юкка" пізнає світ
 21.05.03, 02:32 Кіровоградські музеї: як відзначали професійне свято
 20.05.03, 01:12 Театр. Прем'єра. Реквієм по коханню
 19.05.03, 12:26 До 90-річчя першої художньої виставки в Єлисаветграді. Вони були першими
 15.05.03, 23:16 Премія імені Володимира Ястребова. Лауреатів побільшало
 15.05.03, 12:45 Всеукраїнський конкурс народного танцю "Толока". Перемогла кіровоградська "Росинка"
 06.05.03, 11:03 Театр. Маркес у Кіровограді
 25.04.03, 16:03 Раїса Близнець: "Великі водяні лілії здавалися мені зорями..."
 25.04.03, 09:59 Під прапором надії. Фестиваль дитячої творчості
 24.04.03, 07:19 Мемуари земляка. Наум Добрін
 23.04.03, 16:32 Галерея — як оранжерея. Леонід Бондар
 22.04.03, 03:18 І вальс, і гопак...
 18.04.03, 15:31 "Тенсінг — це спосіб життя!"
 15.04.03, 11:40 Бібліотеки. „Гербарій почуттів і пристрастей"
 04.04.03, 13:52 Музеї. Пам'ять про земляка
 27.03.03, 18:14 27 березня — Міжнародний День театру. "Що може бути сучасніше, ніж "Ревізор"?
 27.03.03, 11:09 У кожній дитині — талант
 23.03.03, 12:51 23 березня — всесвітній день працівників культури та аматорів народного мистецтва. Від серця і весни
 19.03.03, 15:41 2003 рік на Кіровоградщині — Рік Василя Сухомлинського
 18.03.03, 17:07 Театр. Перерваний політ. Я пам'ятатиму вас, Валерію... Спомин про Валерія Дейнекіна
 11.03.03, 16:53 Виставки, конкурси, вернісажі. Україна: погляд американця
 11.03.03, 14:21 Вершини і низини професора Григорія Клочека. До 60-річчя від дня народження
 10.03.03, 22:24 Кіно. "Енергіє", не скидай обертів!
 09.03.03, 08:19 Може, й не приходять до нас генії такого масштабу, бо ми не готові бути поруч із ними?..
 01.03.03, 10:13 Театр. Пам'яті режисера
 26.02.03, 15:28 Особистість і час: взаємооприявлення
 25.02.03, 13:13 Музей виховує патріотів
 24.02.03, 15:39 Живопис. У Кіровограді відреставровано найкращого "Юродивого" ХІХ століття
 14.02.03, 16:23 Виставки. Відбулася презентація виставки "Відроджені шедеври"
 11.02.03, 12:38 Січень був щедрим на ювілеї
 11.02.03, 12:37 Поезія. Коли у нації є такі поети...
 06.02.03, 22:09 Театр. До нас їде "Ревізор"...
 03.02.03, 16:36 Книги. Новая книга кировоградского писателя-фантаста Алексея Корепанова
 30.01.03, 10:57 Театр. Пішов із життя заслужений артист України Валерій Дейнекін
 28.01.03, 13:16 А ми захоплюємося Афінами... Хоч перші міста-гіганти були на берегах Синюхи
 28.01.03, 12:47 В Арабских Эмиратах открылась выставка жемчуга Персидского залива
 20.01.03, 06:48 Музеї. Перші десять років уже позаду...
 03.01.03, 21:22 Поезія. "Сонечка" Анатолія Черниша
 27.12.02, 16:33 Книговидавництво. Дорога до храму
 26.12.02, 23:12 Кіровоградщина. Відбулась зустріч із керівниками відділень національних творчих спілок України та діячами культури і мистецтва
 20.12.02, 16:23 Театр. Дві комедії в один і той же день
 19.12.02, 14:42 Фотовиставки. Спіймати час? Підвладно чародіям об'єктива...
 10.12.02, 11:08 Рік культури може стати останнім для галузі
 03.12.02, 12:43 Живопис 3 грудня - День інвалідів. Дати надію
 29.11.02, 16:22 Польська делегація у Кіровограді у рамках відзначення 120-ї річниці від дня народження Кароля Шимановського
 29.11.02, 06:52 Виставка Бориса Вінтенка. Світло його душі допоможе нам протистояти злу
 27.11.02, 14:13 Бібліотеки. Світло і тінь на бібліотечній вулиці
 22.11.02, 12:56 Кіно. Проект "Російське кіно: прем'єра в Києві"
 19.11.02, 13:07 Театр. Є привід причепуритись і можливість відпочити
 13.11.02, 22:14 Національні товариства. "Полонією" тепер керує Полячок
 12.11.02, 18:16 Книжкова карта Кіровограда. Скільки не їж, а читати все одно хочеться
 29.10.02, 08:14 Театр. „Наталка-полтавка" хвилює знову
 23.10.02, 10:42 Купили театр-довгобуд
 22.10.02, 13:28 До 120-річчя українського театру. Театр - це одне з найдавніших знарядь будівництва країни... Частина 2
 22.10.02, 13:26 Поповнюючи музей, ми збагачуємо майбутнє
 20.10.02, 18:03 Книжкова полиця. Олександрійський внесок в історію українського театру
 17.10.02, 08:02 Виставки. Художні шедеври на марках
 16.10.02, 14:32 До 120-річчя українського театру. Театр - це одне з найдавніших знарядь будівництва країни... Частина 1
 06.10.02, 05:12 Бібліотеки. Відтепер послуги бібліотеки ім.Д.Чижевського стали доступними
 20.09.02, 18:24 Театр. "Вересневі самоцвіти" у кіровоградському театрі ім.М.Кропивницького
 20.09.02, 18:14 100-річчя Юрія Яновського відзначили тільки У Кіровограді
 20.09.02, 00:38 Першими виступили „Зоряни"
 19.09.02, 23:19 Ювілеї. Присвячено Миколі Смоленчуку
 18.09.02, 15:57 Дизайн. Поєднавши ремесло з уявою
 17.09.02, 15:58 Живопис. Твори земляка побачать у Ватикані
 17.09.02, 15:49 Кіно. Що переможе: кіно чи „відик"? Чи залишатися „Зоряному" самотньою зіркою на чумацькому шляху обласного кінопрокату?
 09.09.02, 14:57 Народні танці. Браво, бравісімо, „Пролісок"!
 27.08.02, 10:51 Леонід Куценко: "Залізний імператор строф" залишається terra incognitа для україни"
 26.08.02, 18:02 До 100-річчя від дня народження Юрія Яновського. Співці степового краю
 26.08.02, 17:56 Виставки. Новопразькі самоцвіти
 25.08.02, 20:02 Кіровоградський художній музею поповнився 800 картинами В.Федорова
 25.08.02, 20:01 Актори театру працюють для сільського глядача
 23.08.02, 11:46 Скульптура. До дня Незалежності України. Постане козак над синюхою
 27.07.02, 08:36 Мистецтво. 75!
 19.07.02, 16:18 Ліричний репортаж. Перлина, без якої життя - сірятина
 19.07.02, 10:12 В индийском штате Карнатака завершилась судебная тяжба в отношении усадьбы русского художника Святослава Рериха
 12.07.02, 13:55 Поетична пам'ять. Коли плачуть поети
 05.07.02, 12:55 Кіровоградський бюджет культури. Має бути відповідь
 05.07.02, 08:59 Музеї. Картини потребують допомоги
 27.06.02, 14:25 Родина Тарковських. Лицарі Єлисаветградської землі, або Скалки дзеркала
 25.06.02, 13:58 Місту - 250. Подарунок на іменини
 23.06.02, 23:02 Свято національних культур
 21.06.02, 16:31 Дні тарковських у Кіровограді
 21.06.02, 10:19 Тиждень національних культур. Спочатку говоримо про мистецтво..."
 07.06.02, 21:32 Тут поет прописаний навічно
 01.06.02, 12:41 Мистецтво. І знову "Колесо"
 31.05.02, 12:14 Театр. Миколаївці на сцені корифеїв марили про українську комічну оперу
 28.05.02, 12:59 Українська книга потрібна в кожному селі
 27.05.02, 15:57 Відновити унікальність Кіровограда на порозі його 250-річного ювілею. Архітектори звертаються до влади. чи буде їх почуто?
 24.05.02, 14:11 Літпроцес. Письменник - це відповідальність
 23.05.02, 23:46 Музеї. Варшавський Гість
 23.05.02, 23:21 Театр. Светлана Хоркина скоро дебютирует в спектакле "Венус"
 21.05.02, 14:09 Звернення Кіровоградської обласної організації Національної Спілки архітекторів України
 21.05.02, 14:08 Перетворення українців на споживачів телевізійних "мильних опер" не відбувається
 20.05.02, 12:46 Театр. Мартин Боруля - новий... українець?
 17.05.02, 10:28 Музеї. Присвячено відомому геологу
 30.04.02, 13:57 Поезія. Коли ж кіровоградці дочекаються вулиці імені Валерія Гончаренка?
 11.04.02, 20:24 Кино. Французский коньяк принимает юбилейный 20-й Международный фестиваль полицейского фильма
 29.03.02, 17:04 Театр. Іван Казнадій: "Бути послідовником корифеїв дуже важко, а інколи й небезпечно"
 25.03.02, 19:11 Кино. "Игры разума" Рона Ховарда - лучший фильм 2002 года
 22.03.02, 17:45 Мистецтво. Людина малює світ
 11.03.02, 13:53 Кино. Названы победители конкурса Американской Гильдии киноактеров
 19.02.02, 12:19 Музеї. Лист з Америки
 04.02.02, 11:04 Живопис. "Колесо", посміхнися, ти - талановите
 04.02.02, 11:01 Література. Вдалий експеримент байкаря-дебютанта
 01.02.02, 00:08 "Городок". Илья Олейников и Юрий Стоянов: "В шоу-бизнесе мы свои среди чужих и чужие среди своих"
 28.01.02, 17:50 Живопис. Виставка молодих кіровоградських художників "Колесо"
 28.01.02, 15:41 Архітектура. Друге народження шедевра
 29.12.01, 09:21 Поэзия. "Открыв ладонь, я выпускаю смех..."
 24.12.01, 12:31 Театр. На свята обласний центр не сумуватиме
 27.11.01, 17:53 Живопис. "Партитура долі". Виставка Юрія Любовича
 22.11.01, 21:09 Кіно. Український документальний фільм бере участь у Міжнародному кіноринку в Амстердамі
 17.11.01, 12:32 Мода. Світлана Ігнатьєва: "Фестивалі дають поштовх до створення нових колекцій"
 17.11.01, 09:45 Оперета. Зірка, до якої можна наблизитись. Лілія Амарфій
 16.11.01, 08:26 Театр. Сезон розпочали класикою
 16.11.01, 05:30 Театр. Ми забули про головне - про любов...
 15.11.01, 17:31 Естрада. За жінок, за майбутнє

"ВГ" №4
(21.01.2005)


К/т «Зоряний»
25.05-31.05

Для дітей! Відомий фільм від авторів «Шрека» і «Мадагаскара»
«ПІДВОДНА БРАТВА»
Сеанси: 9.30, 11.00.
Украинския баннерная

Copyright © 2001–2006 "Vechirka.uafor.net" :: Design & Creation
Використання текстових матерiалiв cайту дозволяється лише з активним посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.uafor.net.
Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование текстовых материалов сайта разрешается только с активной ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.uafor.net.
Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!