ІЗ РОЗДУМІВ НАД КНИЖКОЮ

ПРО ДОБРЕ СЛОВО І ДОБРУ ЗГАДКУ (До 65-річного ювілею Кіровоградської області)

Іван ОЛІФІРЕНКО, Vechirka.uafor.net
20.05.2004, 16:52

До 65-річного ювілею Кіровоградської області Станіслав Янчуков написав, а Центрально-Українське видавництво видало (2003 р.) книжку "На чолі обласного самоврядування". Автор поставив собі за мету розповісти про тих людей, які з початку утворення області і до сьогодні очолювали обласну депутатську раду і які для широкого загалу, на жаль, залишилися маловідомими. Хоч кожен із них, як наголошує автор, був яскравою особистістю, безперечним лідером.

Читачі одержали змогу ознайомитися з біографіями одинадцяти голів нашої обласної ради та з короткими даними про їхніх соратників, помічників і партнерів, які теж були (а деякі є й нині) талановитими організаторами, полум'яними подвижниками історичного поступу, порядними і високошанованими людьми.

Важливо, що біографічні розповіді про цих людей подаються на фоні соціально-економічного розвитку Кіровоградщини. Запам'ятаймо їх: це — Віталій Павлович Іщенко, Василь Григорович Ком'яхов, Григорій Автономович Турбай, Леонід Гаврилович Кравченко, Микола Карпович Кириченко, Петро Сидорович Кошевський, Дмитро Павлович Максименко, Володимир Іванович Желіба (якому, до речі, 24 лютого виповнилося 70 років), Микола Олексійович Сухомлин, Володимир Андрійович Долиняк, Василь Іванович Сибірцев. Доля подарувала мені можливість працювати і спілкуватися майже з усіма названими у книзі керівниками. У моїй пам'яті і в моєму серці лишились — до кого вдячність, до кого повага, а до багатьох не просто захоплення, а любов. Саме тому хочу сказати, що, попри обраний автором документально-публіцистичний жанр, це видання варто було б доповнити художньо-нарисовими деталями. Скажімо, сучасники Григорія Турбая захоплювалися багатством його української мови та дотепністю, що викликало прихильність до нього. Можливо, варто згадати, що з іменем Леоніда Кравченка зв'язана величезна робота з розвитку садівництва в області. А Микола Кириченко був ініціатором та інтелігентним кураторам будівництва музею на хуторі Надія (власне ця історія варта конкретного нарисового аналізу, а таких на рахунку Миколи Карповича десятки і сотні).

Звичайно, сказати добре слово про книжку С.Янчукова простіше, ніж написати її. Як людині, якій довелося багато років працювати із Станіславом Миколайовичем, хочеться зауважити, що про нього теж мала б з'явитися гідна публікація ще тоді, коли він зміг би її прочитати.

Мене, як і багатьох, давно хвилює проблема історичної пам'яті. Ще від шевченкового "Хто ж ми такі?" і до нинішнього часу ми порпаємось у своєму минулому і ніяк не визначимось як не з нинішніми, то, бодай, з історичними постатями і датами. Замість утвердження доброї пам'яті про свою історію, про історичні особистості, тягаємо одне одного за чуби, зневажаємо своїх попередників, часто викреслюємо із суспільного процесу ще живих ентузіастів, подвижників, патріотів. До цього ряду зараховую і брудні намагання принизити Тараса Шевченка, Лесю Українку, непристойні домисли на адресу інших визначних постатей. До слова, не завжди це робиться прямолінійно, але, як кажуть, хто має вуха, той чує... Та це тема іншої розмови.

Станіслав Янчуков не раз і не два говорить саме про цю проблему. Багато цінного з історії області забувається або згадується тільки у свята і то через кому. Розумію, що це невідворотний процес. І все ж треба виокремити значущі події та виробити систему виховання любові до своєї землі, до свого краю, до своїх людей. Свого часу я вже говорив, що нам слід так любити своє місто, як одесити Одесу.

Ми ж ніби змагаємось, хто більше поганого скаже про наше місто. Відтак, може, і з цієї причини наші земляки нерідко шукають свого щастя у всіх усюдах, а ми ще і хвалимось, що "нашого квіту — по всьому світу". Підготовка до 250-річчя Кіровограда — столиці центральної області України, яку багато хто з нас тривалий час називає степовою перлиною між Дніпром і Бугом — дає можливість згадати добре, зібрати значиме, спробувати належно поцінувати його.

Що пропонується? Думаю, добре було б, аби ми справді почали писати сучасну історію — області, міста, району, села. І робити б це не на любительському рівні, а на професійному. Скажімо, за підсумками року державний чи самоврядний орган складав би літопис (чи історію, чи розповідь) сторінок на 10-15. У тому літописі могли б бути загальна характеристика, відзначені здобутки в розвитку економіки, культури, науки, соціальної сфери та названі ті люди, які варті загального пошанування. Може, варто сказати і про недоліки. Цей матеріал слід би обговорити серед громадськості та затвердити на відповідних сесіях. І так з року в рік. І щоб ніхто не мав права ці матеріали потім переписувати чи знищувати. Ця думка не дуже нова: писали колись історію Нестор-літописець, монастирські монахи та невідомі особи. Отак і маємо "Повість временних літ", "Слово о полку Ігоревім", "Велесову книгу" та багато-багато інших історичних матеріалів. У тому числі й "Історію міст і сіл. Кіровоградська область", видання якої можна назвати подвижництвом ентузіастів і значення якої вочевидь зростає.

С.Янчуков слушно говорить про створення до 70-річчя Кіровоградщини енциклопедії області. Як на мене, то організувати цю роботу варто попросити саме його. І не тому, що, мовляв, вніс пропозицію — то й роби. Цією ідеєю С.Янчуков живе тривалий час, у нього є не тільки побажання, а й інтелект, сили і можливості підготувати таке видання, і хай би йому це вдалося. Двічі автор згадує такі факти з історії області, як укрупнення: спочатку колгоспів, потім — районів. Із цього приводу С.Янчуков пише: "На жаль, у той час не зуміли передбачите соціальні наслідки цього реформування — села, які стали бригадними, почали занепадати (стор.15)". Така тенденція яскраво проявилася в долі колишніх райцентрів. Підкреслюю цю тезу тому, що ось уже протягом кількох років в Україні багато говорять про територіально-адміністративну реформу, яка передбачає й укрупнення областей, а відтак ліквідацію багатьох із нині сущих. У варіантах проектів нового покрою України нашу область нібито планується розділити на доточку інших. Все-таки цікаво: задля чого це планується і які будуть соціально-економічні наслідки такого реформування (та ще як взяти до уваги український афоризм: хотіли як краще, а вийшло як завжди)? І хіба таки історія нічого не вчить?

Не буду заглиблюватись у різні аспекти цієї проблеми та аналізувати аргументи на користь чергового шматування областей. Висловлю лише два судження. Перше, якщо нашу область і досі зараховують до числа економічно слабких і несамодостатніх, то чому вона така, адже маємо найродючіші землі, найбагатші надра, найпотужніші вуглерозрізи бурого вугілля, найунікальніші виробництва (Побузький феронікелевий завод, Заваллівський графітовий комбінат, завод "Червона зірка", Семенівський завод гірського воску та багато інших)?

Друге. Область не тільки сформувалася як єдиний і доволі самодостатній народногосподарський і соціальний комплекс і часом багато в чому була серед кращих в Україні (див. ст.ст. 3-4 книжки), але вже має давні, могутні, животворні літературно-мистецькі, культурно-освітні та наукові традиції. Якщо їх рвати, то тільки посиляться духовно-деградаційні процеси, про які з тривогою і тривалий час говорять політики та науковці і які відчуваються в суспільстві досить таки боляче. Вже не кажу, що кожен шматочок області буде в іншій на околиці, на узбіччі, кожен громадянин, може й підсвідомо, але відчує комплекс своєї меншовартості, а імена нинішнього золотого сузір'я Кіровоградщини, якщо й будуть згадуватися добрим словом, то або останніми у списках, або й зовсім забудуться.

Хтось може заперечити, що до адміністративної реформи ще далеко. Але ж розмови ведуться на високому рівні, її проекти готуються давно, широкий загал їх не знає, і громадськість перебуває в стані невизначеності, що не додає оптимізму.

Ці думки непокоять багатьох кіровоградців, які ще не змінили свого місця проживання в пошуках кращої долі, роботи, зарплати або кого ще не покликав Київ на керівні посади, у престижні фірми, на перспективні манівці. Про це давно думається і мені, а книжка С.Янчукова спонукала сказати авторові добре слово за добру пам'ять.

Архів "ВГ-Мистецтво"

 27.07.06, 17:45 Земляки. Журавленко, брат Журавленка — 2
 12.07.06, 15:38 Земляки. Журавленко, брат Журавленка
 12.09.05, 15:58 Осінь мистецька
 12.09.05, 15:55 Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Моє рідне місто»
 12.08.05, 12:08 До 150-річчя Володимира Ястребова. Чужий по крові, та рідний за духом
 27.05.05, 13:46 Свято українства
 02.04.05, 16:09 Книги. Минуле і сучасне лісівників Кіровоградщини
 11.03.05, 15:23 Театр. Прем'єри. Коли леді стає прекрасною?
 03.02.05, 13:28 Виставки. Художники — музеєві
 24.01.05, 15:17 Література. "Степові" місця немає?
 24.01.05, 15:13 Література. "Зимова флейта" "Серед українців"
 20.01.05, 17:30 На здобуття літературної премії імені Є.Маланюка. "Той у грудях замість серця..."
 10.11.04, 15:39 Поетичні збірки. "В житті я дров чимало наламав..."
 09.11.04, 13:16 Театр. Вперше на сцені корифеїв
 09.11.04, 13:11 9 листопада — День української писемності і мови. Українською читають усе більше
 12.10.04, 12:50 Репліка з приводу однієї виставки
 30.08.04, 15:37 Наші земляки. "Ззвідси почалось моє знайомство зі світом..."
 03.08.04, 15:04 Театр. На сцені — грати, а в житті бути самим собою
 05.07.04, 16:01 Рік Польщі в Україні. Українці та поляки ХХІ століття — добрі сусіди
 02.07.04, 15:54 Нове видання. Відгомін минулих літ
 04.06.04, 14:02 Пам'яті Валерія Дейнекіна присвячується. Вершини й низини "Резонансу"
 20.05.04, 16:52 Із роздумів над книжкою. Про добре слово і добру згадку (До 65-річного ювілею Кіровоградської області)
 19.05.04, 21:31 Нарешті вийшла книга кіровоградського Сосюри
 29.04.04, 13:37 Фотовиставка. Туга за втраченим містом. Новогеоргіївськ
 16.04.04, 13:14 Народні танці. Ансамбль "Ятрань" став комунальною власністю
 26.03.04, 13:39 Театр. 27 березня — Міжнародний день театру. На кіровоградській сцені з'являються майбутні зірки
 25.03.04, 13:35 Виставки. Майстри натюрморту
 18.03.04, 15:26 Виставки. Вшанували людину...
 10.03.04, 10:34 З яким архітектурним обличчям Кіровоград зустрічатиме свій ювілей?
 09.03.04, 16:49 Віктор Погрібний: "Тарас Шевченко у моєму житті". Наші діти надто багато знають Шевченка?
 05.03.04, 14:43 Кіровоградська "Просвіта": прагнення нової якості
 05.03.04, 14:30 Даблоїди про антропоїдів
 05.03.04, 11:03 В 2004 году доля украинских книг станет еще меньшей?
 03.03.04, 13:35 Театр. Історія кіровоградської Терпсихори — на задвірках. Борис Кукуленко
 25.02.04, 10:27 У Вінниці відкрито пересувну виставку живопису "Шляхами Тараса"
 17.02.04, 16:35 Море стало його поезією, оспіваною у прозі. Григорій Карєв
 17.02.04, 14:25 Театр корифеїв у небезпеці
 06.02.04, 04:08 Вручено премію імені Євгена Маланюка
 26.01.04, 12:11 Премія Євгена Маланюка: названо цьогорічних лауреатів
 16.01.04, 10:21 "Смарагдові китиці у... "святій воді". Василь Бондар (дружні штрихи до портрета ювіляра)
 23.12.03, 16:10 Театр. Михайло Ілляшенко: "Мистецтво має загострювати відчуття правди"
 09.12.03, 09:19 Вшанували відомого художника-земляка (О.Осмьоркін)
 05.12.03, 13:42 Виставки. Прийди — подивися — здивуйся. Марія Церна
 20.11.03, 15:16 Виставки. Земля єдина
 19.11.03, 13:38 "Чим більше розумів взаємодіють, об'єднавшись, тим більші можливості нації"
 14.11.03, 16:39 Книги. "Боже, зроби зі мною, що хочеш..."
 14.11.03, 16:33 Театр. Хотіли екстриму — потрапили у страшну дійсність
 14.11.03, 15:01 Щоб слово стало живим
 14.11.03, 13:19 Наступний рік не буде роком культури на Кіровоградщині
 30.10.03, 20:10 Театр. Кропивничани оновлюють репертуар
 28.10.03, 16:11 Театр. У Полтаві — кіровоградський "Ревізор"
 09.10.03, 23:29 Виставки. Частинка літнього Криму в осінньому Кіровограді
 02.10.03, 21:44 59-й концертний сезон. На кіровоградців чекатимуть Лідія Забіляста, Вєрка Сердючка, Валерій Меладзе, Національний хор імені Г.Верьовки, Уездный город, Олександр Розенбаум, Клара Новикова...
 02.10.03, 20:29 Незабаром на Кіровоградщині стартує тиждень національних культур
 09.09.03, 14:09 Катя переконала екзаменаційну комісію: вона — талант
 09.09.03, 12:38 Бібліотеки. "Подаруй книгу! Підтримай бібліотеку!"
 04.09.03, 20:11 Народні танці. Колекцію призів "Проліску" прикрасив і "Срібний дельфін"
 27.09.03, 22:01 Виставки. Україні присвячується...
 26.08.03, 14:27 Кіровоградські бібліотеки виживають за рахунок платних послуг
 19.08.03, 17:19 Книги. "Время Черной Луны". Очередной роман кировоградского писателя А.Корепанова
 14.08.03, 19:37 "Зоряни" стали академічним колективом
 12.08.03, 20:31 Скарби, які ми вже загубили, але ще можемо знайти
 09.08.03, 02:07 Поезія. Антоніна Корінь. "Поезіє, з тобою і загину...".
 07.07.03, 19:19 Матіола пахне для всіх однаково, або Любити красиве
 07.07.03, 04:32 Кіровоградська хроніка червня
 05.07.03, 20:14 Вийшов друком 13-ий номер кіровоградського літературного часопису "Вежа"
 23.06.03, 14:20 Олександр Назаренко. Українські зорі над євразійським хутором...
 18.06.03, 13:38 Виставки. Є номінанти на премію імені Якова Паученка...
 18.06.03, 10:26 "Експеримент" починає і виграє?
 15.06.03, 08:16 Кіно. Директор "Зоряного" — член спілки кінематографістів
 10.06.03, 14:00 Театр. За завісою театрального сезону. У непростій ситуації зустрічають літо кропивничани
 09.06.03, 12:15 Виставки. Партнерство громад: Світловодськ — Спрінгфілд
 06.06.03, 00:01 6 червня — День охорони навколишнього середовища. "Юкка" пізнає світ
 21.05.03, 02:32 Кіровоградські музеї: як відзначали професійне свято
 20.05.03, 01:12 Театр. Прем'єра. Реквієм по коханню
 19.05.03, 12:26 До 90-річчя першої художньої виставки в Єлисаветграді. Вони були першими
 15.05.03, 23:16 Премія імені Володимира Ястребова. Лауреатів побільшало
 15.05.03, 12:45 Всеукраїнський конкурс народного танцю "Толока". Перемогла кіровоградська "Росинка"
 06.05.03, 11:03 Театр. Маркес у Кіровограді
 25.04.03, 16:03 Раїса Близнець: "Великі водяні лілії здавалися мені зорями..."
 25.04.03, 09:59 Під прапором надії. Фестиваль дитячої творчості
 24.04.03, 07:19 Мемуари земляка. Наум Добрін
 23.04.03, 16:32 Галерея — як оранжерея. Леонід Бондар
 22.04.03, 03:18 І вальс, і гопак...
 18.04.03, 15:31 "Тенсінг — це спосіб життя!"
 15.04.03, 11:40 Бібліотеки. „Гербарій почуттів і пристрастей"
 04.04.03, 13:52 Музеї. Пам'ять про земляка
 27.03.03, 18:14 27 березня — Міжнародний День театру. "Що може бути сучасніше, ніж "Ревізор"?
 27.03.03, 11:09 У кожній дитині — талант
 23.03.03, 12:51 23 березня — всесвітній день працівників культури та аматорів народного мистецтва. Від серця і весни
 19.03.03, 15:41 2003 рік на Кіровоградщині — Рік Василя Сухомлинського
 18.03.03, 17:07 Театр. Перерваний політ. Я пам'ятатиму вас, Валерію... Спомин про Валерія Дейнекіна
 11.03.03, 16:53 Виставки, конкурси, вернісажі. Україна: погляд американця
 11.03.03, 14:21 Вершини і низини професора Григорія Клочека. До 60-річчя від дня народження
 10.03.03, 22:24 Кіно. "Енергіє", не скидай обертів!
 09.03.03, 08:19 Може, й не приходять до нас генії такого масштабу, бо ми не готові бути поруч із ними?..
 01.03.03, 10:13 Театр. Пам'яті режисера
 26.02.03, 15:28 Особистість і час: взаємооприявлення
 25.02.03, 13:13 Музей виховує патріотів
 24.02.03, 15:39 Живопис. У Кіровограді відреставровано найкращого "Юродивого" ХІХ століття
 14.02.03, 16:23 Виставки. Відбулася презентація виставки "Відроджені шедеври"
 11.02.03, 12:38 Січень був щедрим на ювілеї
 11.02.03, 12:37 Поезія. Коли у нації є такі поети...
 06.02.03, 22:09 Театр. До нас їде "Ревізор"...
 03.02.03, 16:36 Книги. Новая книга кировоградского писателя-фантаста Алексея Корепанова
 30.01.03, 10:57 Театр. Пішов із життя заслужений артист України Валерій Дейнекін
 28.01.03, 13:16 А ми захоплюємося Афінами... Хоч перші міста-гіганти були на берегах Синюхи
 28.01.03, 12:47 В Арабских Эмиратах открылась выставка жемчуга Персидского залива
 20.01.03, 06:48 Музеї. Перші десять років уже позаду...
 03.01.03, 21:22 Поезія. "Сонечка" Анатолія Черниша
 27.12.02, 16:33 Книговидавництво. Дорога до храму
 26.12.02, 23:12 Кіровоградщина. Відбулась зустріч із керівниками відділень національних творчих спілок України та діячами культури і мистецтва
 20.12.02, 16:23 Театр. Дві комедії в один і той же день
 19.12.02, 14:42 Фотовиставки. Спіймати час? Підвладно чародіям об'єктива...
 10.12.02, 11:08 Рік культури може стати останнім для галузі
 03.12.02, 12:43 Живопис 3 грудня - День інвалідів. Дати надію
 29.11.02, 16:22 Польська делегація у Кіровограді у рамках відзначення 120-ї річниці від дня народження Кароля Шимановського
 29.11.02, 06:52 Виставка Бориса Вінтенка. Світло його душі допоможе нам протистояти злу
 27.11.02, 14:13 Бібліотеки. Світло і тінь на бібліотечній вулиці
 22.11.02, 12:56 Кіно. Проект "Російське кіно: прем'єра в Києві"
 19.11.02, 13:07 Театр. Є привід причепуритись і можливість відпочити
 13.11.02, 22:14 Національні товариства. "Полонією" тепер керує Полячок
 12.11.02, 18:16 Книжкова карта Кіровограда. Скільки не їж, а читати все одно хочеться
 29.10.02, 08:14 Театр. „Наталка-полтавка" хвилює знову
 23.10.02, 10:42 Купили театр-довгобуд
 22.10.02, 13:28 До 120-річчя українського театру. Театр - це одне з найдавніших знарядь будівництва країни... Частина 2
 22.10.02, 13:26 Поповнюючи музей, ми збагачуємо майбутнє
 20.10.02, 18:03 Книжкова полиця. Олександрійський внесок в історію українського театру
 17.10.02, 08:02 Виставки. Художні шедеври на марках
 16.10.02, 14:32 До 120-річчя українського театру. Театр - це одне з найдавніших знарядь будівництва країни... Частина 1
 06.10.02, 05:12 Бібліотеки. Відтепер послуги бібліотеки ім.Д.Чижевського стали доступними
 20.09.02, 18:24 Театр. "Вересневі самоцвіти" у кіровоградському театрі ім.М.Кропивницького
 20.09.02, 18:14 100-річчя Юрія Яновського відзначили тільки У Кіровограді
 20.09.02, 00:38 Першими виступили „Зоряни"
 19.09.02, 23:19 Ювілеї. Присвячено Миколі Смоленчуку
 18.09.02, 15:57 Дизайн. Поєднавши ремесло з уявою
 17.09.02, 15:58 Живопис. Твори земляка побачать у Ватикані
 17.09.02, 15:49 Кіно. Що переможе: кіно чи „відик"? Чи залишатися „Зоряному" самотньою зіркою на чумацькому шляху обласного кінопрокату?
 09.09.02, 14:57 Народні танці. Браво, бравісімо, „Пролісок"!
 27.08.02, 10:51 Леонід Куценко: "Залізний імператор строф" залишається terra incognitа для україни"
 26.08.02, 18:02 До 100-річчя від дня народження Юрія Яновського. Співці степового краю
 26.08.02, 17:56 Виставки. Новопразькі самоцвіти
 25.08.02, 20:02 Кіровоградський художній музею поповнився 800 картинами В.Федорова
 25.08.02, 20:01 Актори театру працюють для сільського глядача
 23.08.02, 11:46 Скульптура. До дня Незалежності України. Постане козак над синюхою
 27.07.02, 08:36 Мистецтво. 75!
 19.07.02, 16:18 Ліричний репортаж. Перлина, без якої життя - сірятина
 19.07.02, 10:12 В индийском штате Карнатака завершилась судебная тяжба в отношении усадьбы русского художника Святослава Рериха
 12.07.02, 13:55 Поетична пам'ять. Коли плачуть поети
 05.07.02, 12:55 Кіровоградський бюджет культури. Має бути відповідь
 05.07.02, 08:59 Музеї. Картини потребують допомоги
 27.06.02, 14:25 Родина Тарковських. Лицарі Єлисаветградської землі, або Скалки дзеркала
 25.06.02, 13:58 Місту - 250. Подарунок на іменини
 23.06.02, 23:02 Свято національних культур
 21.06.02, 16:31 Дні тарковських у Кіровограді
 21.06.02, 10:19 Тиждень національних культур. Спочатку говоримо про мистецтво..."
 07.06.02, 21:32 Тут поет прописаний навічно
 01.06.02, 12:41 Мистецтво. І знову "Колесо"
 31.05.02, 12:14 Театр. Миколаївці на сцені корифеїв марили про українську комічну оперу
 28.05.02, 12:59 Українська книга потрібна в кожному селі
 27.05.02, 15:57 Відновити унікальність Кіровограда на порозі його 250-річного ювілею. Архітектори звертаються до влади. чи буде їх почуто?
 24.05.02, 14:11 Літпроцес. Письменник - це відповідальність
 23.05.02, 23:46 Музеї. Варшавський Гість
 23.05.02, 23:21 Театр. Светлана Хоркина скоро дебютирует в спектакле "Венус"
 21.05.02, 14:09 Звернення Кіровоградської обласної організації Національної Спілки архітекторів України
 21.05.02, 14:08 Перетворення українців на споживачів телевізійних "мильних опер" не відбувається
 20.05.02, 12:46 Театр. Мартин Боруля - новий... українець?
 17.05.02, 10:28 Музеї. Присвячено відомому геологу
 30.04.02, 13:57 Поезія. Коли ж кіровоградці дочекаються вулиці імені Валерія Гончаренка?
 11.04.02, 20:24 Кино. Французский коньяк принимает юбилейный 20-й Международный фестиваль полицейского фильма
 29.03.02, 17:04 Театр. Іван Казнадій: "Бути послідовником корифеїв дуже важко, а інколи й небезпечно"
 25.03.02, 19:11 Кино. "Игры разума" Рона Ховарда - лучший фильм 2002 года
 22.03.02, 17:45 Мистецтво. Людина малює світ
 11.03.02, 13:53 Кино. Названы победители конкурса Американской Гильдии киноактеров
 19.02.02, 12:19 Музеї. Лист з Америки
 04.02.02, 11:04 Живопис. "Колесо", посміхнися, ти - талановите
 04.02.02, 11:01 Література. Вдалий експеримент байкаря-дебютанта
 01.02.02, 00:08 "Городок". Илья Олейников и Юрий Стоянов: "В шоу-бизнесе мы свои среди чужих и чужие среди своих"
 28.01.02, 17:50 Живопис. Виставка молодих кіровоградських художників "Колесо"
 28.01.02, 15:41 Архітектура. Друге народження шедевра
 29.12.01, 09:21 Поэзия. "Открыв ладонь, я выпускаю смех..."
 24.12.01, 12:31 Театр. На свята обласний центр не сумуватиме
 27.11.01, 17:53 Живопис. "Партитура долі". Виставка Юрія Любовича
 22.11.01, 21:09 Кіно. Український документальний фільм бере участь у Міжнародному кіноринку в Амстердамі
 17.11.01, 12:32 Мода. Світлана Ігнатьєва: "Фестивалі дають поштовх до створення нових колекцій"
 17.11.01, 09:45 Оперета. Зірка, до якої можна наблизитись. Лілія Амарфій
 16.11.01, 08:26 Театр. Сезон розпочали класикою
 16.11.01, 05:30 Театр. Ми забули про головне - про любов...
 15.11.01, 17:31 Естрада. За жінок, за майбутнє

"ВГ" №4
(21.01.2005)


К/т «Зоряний»
25.05-31.05

Для дітей! Відомий фільм від авторів «Шрека» і «Мадагаскара»
«ПІДВОДНА БРАТВА»
Сеанси: 9.30, 11.00.
















Украинския баннерная