КУЛЬТУРА

Куточок цвітненської кераміки
СКАРБИ, ЯКІ МИ ВЖЕ ЗАГУБИЛИ, АЛЕ ЩЕ МОЖЕМО ЗНАЙТИ
Світлана Орел, vechirka.uafor.net
12.08.2003, 20:31

На Кіровоградщині завершився перший етап комплексної етнологічної експедиції, здійснений міжвузівським мистецьким етноцентром "Ексампей" спільно із співробітниками інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнографії АН України. На круглому столі, присвяченому цій події, координатор експедиції, кандидат історичних наук Олександр Босий, назвавши Кіровоградщину білою плямою на етнографічній карті України, зазначив, що проведення експедиції стало можливим завдяки сприянню директора інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнографії АН України, доктора історичних наук, професора Ганни Скрипник, ректора Кіровоградського державного педуніверситету ім.В.Винниченка Валерія Радула. Олександр Босий також висловив вдячність за сприяння голові Новоархангельської райдержадміністрації Олександрові Голобородьку, директорові табору "Бригантина" Миколі Наконечному та редакції газети "Кіровоградська правда". Крім підсумків експедиції, учасників круглого столу цікавили питання ставлення до збереження матеріальної та духовної спадщини, безперервності мистецької традиції та етнокультури.
Експедиція тривала десять днів і охопила три райони області — Новоархангельський, Новомиргородський та Олександрівський. Записано десятки касет, зроблено сотні фотографій.

1. ВИШИТИМ РУШНИКОМ МИЄМО ПІДЛОГУ, З МАЛЬОВАНОЇ МИСКИ ГОДУЄМО СОБАКУ?

Наш край, за словами учасниці експедиції Ярослави Музиченко, не відрізняється якимось особливим ставленням до збереження духовної спадщини. Практично по всій Україні це ставлення приблизно однакове (нині тривають експедиції в Донецькій, Харківській, Луганській областях, у деяких куточках України проведено близько двадцяти подібних експедицій): події 30-50-тих років настільки перекрили культурні канали, що люди втратили відчуття цінності національної, матеріальної і духовної спадщини.

— Нерідко можна зустріти таке, — з болем розповідає пані Ярослава, — що в господі старенької бабусі, яка багато чого пам'ятає з минулого, практично не залишилось національних ужиткових речей — вишиванки і кожухи поїли миші, скриню, яка заважала розставити нові меблі, онук порубав і спалив, давніми рушниками миють підлогу, а з мальованої миски годують собаку...

В одному із сільських краєзнавчих музеїв — два зали розповідають про події Жовтневої революції, війни, і ні слова — про голодомор, репресії, про те, що робилося із традиційною культурою. А вона нищилася, всіляко знецінювалася, перекривалися культурні канали, які зв'язували б покоління.

Якщо в минулі роки ці процеси тривали в руслі політики пануючої ідеології, то останнім часом їх стимулюють матеріальні нестатки. Наприклад, гончарний цех у селі Цвітному, який відтворював унікальну кераміку цього краю, відому на весь світ неповторним колоритом, припинив свою діяльність буквально кілька років тому через великі борги за електроенергію. Директор цеху Валентин Барбул розповідає, що світло відрізали раптово, якраз після того, як у піч заклали шість тисяч глиняних виробів. Вони й подосі там, а дороге обладнання цеху поволі розкрадають.

Цікаво, що однією з головних проблем енергетиків були і залишаються крадіжки дротів та обладнання, причому компанії терплять величезні збитки і практично не мають ефективних рецептів боротьби з цим лихом. На жаль, нові власники і бізнесмени, які в першому поколінні отримали в руки великі гроші, не зуміли прорахувати, що найкращий засіб боротьби із люмпенізацією (а крадіжки — похідне цього явища) — збереження і підтримка традиційної культури. Нинішнє лінійне мислення (борги — відключення) — результат вчорашніх підходів, на жаль, не зжитих практично у всіх сферах, яке відповідно породжує лінійну реакцію. Але бізнес — найбільш гнучка сфера, яка мала б оперативно реагувати на суспільні виклики. Отож енергетикам слід задуматись, можливо, почати із гончарного цеху у Цвітному?..

Поки вони думають, керівник місцевої агрофірми Анатолій Шинкаренко вже вирішив: у міру фінансових можливостей фірма підтримуватиме відродження гончарства у рідному селі. Поки живі ще старі гончарі, які не втратили бажання навчати своєму ремеслу молодь. У їдальні агрофірми створено імпровізований музей цвітненського гончарства, який незмінно привертає увагу всіх, хто тут буває.

2. "ПІДИ НА ПРОТОМІСТО — НАРВИ ОГІРКІВ"

— Людина — істота символічна, — переконаний інший учасник експедиції, викладач Кіровоградського державного технічного університету Микола Тупчієнко. — Символи — джерело, яке надихає на творчість, формує моральні цінності. Вийнявши цеглинку традиційної культури із свідомості молодших поколінь, ми утворили порожнечу, яку вона або намагається заповнити символами чужих культур (іслам, крішнаїтство), або дуже легко, не маючи внутрішнього захисту, потрапляє під вплив наркотиків, алкоголю, криміналу.

На думку учасника експедиції, працівника редакції "Кіровоградська правда" Андрія Малика, молодь має навколо себе блокуючий кордон інформації, який ніхто не збирається розривати, але всі поспішають стверджувати, що нові покоління не цікавляться минулим, їм байдужа спадщина віків. Та найменший прорив цієї інформаційної блокади свідчить про інше. Отож, наша держава, беручи приклад із європейських країн, мала б створювати спеціальні молодіжні табори, скансени, де можна було б перейняти традиційну культуру.

Переривання нитки етнокультури, позначилося не тільки на моральному здоров'ї молоді, а й на збереженні ремесел. Адже кожне ремесло — це не лише набір навичок, а й цілий комплекс обрядів, символічності. На цій землі мінялися етноси, а обрядовість залишалася. Зараз вона зникає. Наприклад, сільський коваль (серед них практично немає молоді) знає технологію виготовлення лемеша, але не знає, якими словами, піснями, діями ця робота супроводжувалась. Ми втратили те, що перетворювало сіру буденну сільську працю на свято, одухотворювало її, давало людині гідність і поставу, виконавця важкої фізичної праці робило Господарем, Майстром.

Коли йдеться про обрядовість, мало просто відтворити і записати її, вона мусить передаватися усним шляхом, адже збірник весільних пісень, наприклад, тільки дуже приблизно може передати і загальну атмосферу, і безліч деталей дійства.

Разом з цими, духовного плану речами, ми втрачаємо матеріальне: розпайовується земля, і у приватну власність переходять скіфські кургани, козацькі могили, давні поховання. Усе це розорюється, унікальні речі потрапляють, у кращому випадку, у руки неспеціалістів, і губляться, у гіршому — до рук чорних археологів і чорних етнографів (є уже й такі — нещодавно їздили по області і скуповували вишиті рушники та старовинні глечики — по десятці за штуку), які перепродують їх у приватні колекції, за кордон, назавжди відбираючи у нашої культури. Тут уже не дрімає і кримінал: у Новомиргороді, як повідомив Олександр Босий, історика-любителя Петра Озерова, який зібрав велику кількість старовинних речей, непрохані гості на крутому джипі примусили за безцінь продати значну частину колекції. А з музею села Підвисокого вкрадено практично всі статуетки трипільської доби, які досить дорого коштують на чорному ринку старожитностей.

До речі, на території нашої області, у селі Володимирівці розташована еталонна пам'ятка трипільської культури — найбільше у світі протомісто площею 80 гектарів. Але цілісність її інформаійних шарів у будь-який час може бути порушена чи зруйнована, бо на території протоміста знаходяться ... городи селян. Хтось викопає яму удвічі глибшу, ніж для садіння картоплі — і наша культура може втратити унікальні речі. Та й чи хтось слідкуватиме за такими "дрібницями", якщо на межі Добровеличківського і Новоукраїнського районів, поблизу села Червона Поляна, чорні археологи заклали шурф глибиною чотири метри, шукаючи центральне скіфське поховання. І ніхто не припинив беззаконня, аж поки вони не пішли самі.

За такими речами мала б стежити інспекція охорони пам'яток, яка існує при управлінні культури облдержадміністрації. Коло її повноважень доволі велике, а державного фінансування, як завжди, не вистачає. Інспекція почала надавати платні послуги, але прокуратура області опротестувала такі дії. Відбувся суд, який виніс рішення на користь інспекції, прокуратура оскаржила його, зараз справу розглядає апеляційний суд. Чи не простіше було б, аби обласна рада прийняла відповідне рішення, на основі якого діяла б інспекція? Саме так зроблено в Черкаській області, де інспекція охорони пам'яток зарекомендувала себе авторитетним і ефективним захисником національних скарбів.

Архів "ВГ-Мистецтво"

 27.07.06, 17:45 Земляки. Журавленко, брат Журавленка — 2
 12.07.06, 15:38 Земляки. Журавленко, брат Журавленка
 12.09.05, 15:58 Осінь мистецька
 12.09.05, 15:55 Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Моє рідне місто»
 12.08.05, 12:08 До 150-річчя Володимира Ястребова. Чужий по крові, та рідний за духом
 27.05.05, 13:46 Свято українства
 02.04.05, 16:09 Книги. Минуле і сучасне лісівників Кіровоградщини
 11.03.05, 15:23 Театр. Прем'єри. Коли леді стає прекрасною?
 03.02.05, 13:28 Виставки. Художники — музеєві
 24.01.05, 15:17 Література. "Степові" місця немає?
 24.01.05, 15:13 Література. "Зимова флейта" "Серед українців"
 20.01.05, 17:30 На здобуття літературної премії імені Є.Маланюка. "Той у грудях замість серця..."
 10.11.04, 15:39 Поетичні збірки. "В житті я дров чимало наламав..."
 09.11.04, 13:16 Театр. Вперше на сцені корифеїв
 09.11.04, 13:11 9 листопада — День української писемності і мови. Українською читають усе більше
 12.10.04, 12:50 Репліка з приводу однієї виставки
 30.08.04, 15:37 Наші земляки. "Ззвідси почалось моє знайомство зі світом..."
 03.08.04, 15:04 Театр. На сцені — грати, а в житті бути самим собою
 05.07.04, 16:01 Рік Польщі в Україні. Українці та поляки ХХІ століття — добрі сусіди
 02.07.04, 15:54 Нове видання. Відгомін минулих літ
 04.06.04, 14:02 Пам'яті Валерія Дейнекіна присвячується. Вершини й низини "Резонансу"
 20.05.04, 16:52 Із роздумів над книжкою. Про добре слово і добру згадку (До 65-річного ювілею Кіровоградської області)
 19.05.04, 21:31 Нарешті вийшла книга кіровоградського Сосюри
 29.04.04, 13:37 Фотовиставка. Туга за втраченим містом. Новогеоргіївськ
 16.04.04, 13:14 Народні танці. Ансамбль "Ятрань" став комунальною власністю
 26.03.04, 13:39 Театр. 27 березня — Міжнародний день театру. На кіровоградській сцені з'являються майбутні зірки
 25.03.04, 13:35 Виставки. Майстри натюрморту
 18.03.04, 15:26 Виставки. Вшанували людину...
 10.03.04, 10:34 З яким архітектурним обличчям Кіровоград зустрічатиме свій ювілей?
 09.03.04, 16:49 Віктор Погрібний: "Тарас Шевченко у моєму житті". Наші діти надто багато знають Шевченка?
 05.03.04, 14:43 Кіровоградська "Просвіта": прагнення нової якості
 05.03.04, 14:30 Даблоїди про антропоїдів
 05.03.04, 11:03 В 2004 году доля украинских книг станет еще меньшей?
 03.03.04, 13:35 Театр. Історія кіровоградської Терпсихори — на задвірках. Борис Кукуленко
 25.02.04, 10:27 У Вінниці відкрито пересувну виставку живопису "Шляхами Тараса"
 17.02.04, 16:35 Море стало його поезією, оспіваною у прозі. Григорій Карєв
 17.02.04, 14:25 Театр корифеїв у небезпеці
 06.02.04, 04:08 Вручено премію імені Євгена Маланюка
 26.01.04, 12:11 Премія Євгена Маланюка: названо цьогорічних лауреатів
 16.01.04, 10:21 "Смарагдові китиці у... "святій воді". Василь Бондар (дружні штрихи до портрета ювіляра)
 23.12.03, 16:10 Театр. Михайло Ілляшенко: "Мистецтво має загострювати відчуття правди"
 09.12.03, 09:19 Вшанували відомого художника-земляка (О.Осмьоркін)
 05.12.03, 13:42 Виставки. Прийди — подивися — здивуйся. Марія Церна
 20.11.03, 15:16 Виставки. Земля єдина
 19.11.03, 13:38 "Чим більше розумів взаємодіють, об'єднавшись, тим більші можливості нації"
 14.11.03, 16:39 Книги. "Боже, зроби зі мною, що хочеш..."
 14.11.03, 16:33 Театр. Хотіли екстриму — потрапили у страшну дійсність
 14.11.03, 15:01 Щоб слово стало живим
 14.11.03, 13:19 Наступний рік не буде роком культури на Кіровоградщині
 30.10.03, 20:10 Театр. Кропивничани оновлюють репертуар
 28.10.03, 16:11 Театр. У Полтаві — кіровоградський "Ревізор"
 09.10.03, 23:29 Виставки. Частинка літнього Криму в осінньому Кіровограді
 02.10.03, 21:44 59-й концертний сезон. На кіровоградців чекатимуть Лідія Забіляста, Вєрка Сердючка, Валерій Меладзе, Національний хор імені Г.Верьовки, Уездный город, Олександр Розенбаум, Клара Новикова...
 02.10.03, 20:29 Незабаром на Кіровоградщині стартує тиждень національних культур
 09.09.03, 14:09 Катя переконала екзаменаційну комісію: вона — талант
 09.09.03, 12:38 Бібліотеки. "Подаруй книгу! Підтримай бібліотеку!"
 04.09.03, 20:11 Народні танці. Колекцію призів "Проліску" прикрасив і "Срібний дельфін"
 27.09.03, 22:01 Виставки. Україні присвячується...
 26.08.03, 14:27 Кіровоградські бібліотеки виживають за рахунок платних послуг
 19.08.03, 17:19 Книги. "Время Черной Луны". Очередной роман кировоградского писателя А.Корепанова
 14.08.03, 19:37 "Зоряни" стали академічним колективом
 12.08.03, 20:31 Скарби, які ми вже загубили, але ще можемо знайти
 09.08.03, 02:07 Поезія. Антоніна Корінь. "Поезіє, з тобою і загину...".
 07.07.03, 19:19 Матіола пахне для всіх однаково, або Любити красиве
 07.07.03, 04:32 Кіровоградська хроніка червня
 05.07.03, 20:14 Вийшов друком 13-ий номер кіровоградського літературного часопису "Вежа"
 23.06.03, 14:20 Олександр Назаренко. Українські зорі над євразійським хутором...
 18.06.03, 13:38 Виставки. Є номінанти на премію імені Якова Паученка...
 18.06.03, 10:26 "Експеримент" починає і виграє?
 15.06.03, 08:16 Кіно. Директор "Зоряного" — член спілки кінематографістів
 10.06.03, 14:00 Театр. За завісою театрального сезону. У непростій ситуації зустрічають літо кропивничани
 09.06.03, 12:15 Виставки. Партнерство громад: Світловодськ — Спрінгфілд
 06.06.03, 00:01 6 червня — День охорони навколишнього середовища. "Юкка" пізнає світ
 21.05.03, 02:32 Кіровоградські музеї: як відзначали професійне свято
 20.05.03, 01:12 Театр. Прем'єра. Реквієм по коханню
 19.05.03, 12:26 До 90-річчя першої художньої виставки в Єлисаветграді. Вони були першими
 15.05.03, 23:16 Премія імені Володимира Ястребова. Лауреатів побільшало
 15.05.03, 12:45 Всеукраїнський конкурс народного танцю "Толока". Перемогла кіровоградська "Росинка"
 06.05.03, 11:03 Театр. Маркес у Кіровограді
 25.04.03, 16:03 Раїса Близнець: "Великі водяні лілії здавалися мені зорями..."
 25.04.03, 09:59 Під прапором надії. Фестиваль дитячої творчості
 24.04.03, 07:19 Мемуари земляка. Наум Добрін
 23.04.03, 16:32 Галерея — як оранжерея. Леонід Бондар
 22.04.03, 03:18 І вальс, і гопак...
 18.04.03, 15:31 "Тенсінг — це спосіб життя!"
 15.04.03, 11:40 Бібліотеки. „Гербарій почуттів і пристрастей"
 04.04.03, 13:52 Музеї. Пам'ять про земляка
 27.03.03, 18:14 27 березня — Міжнародний День театру. "Що може бути сучасніше, ніж "Ревізор"?
 27.03.03, 11:09 У кожній дитині — талант
 23.03.03, 12:51 23 березня — всесвітній день працівників культури та аматорів народного мистецтва. Від серця і весни
 19.03.03, 15:41 2003 рік на Кіровоградщині — Рік Василя Сухомлинського
 18.03.03, 17:07 Театр. Перерваний політ. Я пам'ятатиму вас, Валерію... Спомин про Валерія Дейнекіна
 11.03.03, 16:53 Виставки, конкурси, вернісажі. Україна: погляд американця
 11.03.03, 14:21 Вершини і низини професора Григорія Клочека. До 60-річчя від дня народження
 10.03.03, 22:24 Кіно. "Енергіє", не скидай обертів!
 09.03.03, 08:19 Може, й не приходять до нас генії такого масштабу, бо ми не готові бути поруч із ними?..
 01.03.03, 10:13 Театр. Пам'яті режисера
 26.02.03, 15:28 Особистість і час: взаємооприявлення
 25.02.03, 13:13 Музей виховує патріотів
 24.02.03, 15:39 Живопис. У Кіровограді відреставровано найкращого "Юродивого" ХІХ століття
 14.02.03, 16:23 Виставки. Відбулася презентація виставки "Відроджені шедеври"
 11.02.03, 12:38 Січень був щедрим на ювілеї
 11.02.03, 12:37 Поезія. Коли у нації є такі поети...
 06.02.03, 22:09 Театр. До нас їде "Ревізор"...
 03.02.03, 16:36 Книги. Новая книга кировоградского писателя-фантаста Алексея Корепанова
 30.01.03, 10:57 Театр. Пішов із життя заслужений артист України Валерій Дейнекін
 28.01.03, 13:16 А ми захоплюємося Афінами... Хоч перші міста-гіганти були на берегах Синюхи
 28.01.03, 12:47 В Арабских Эмиратах открылась выставка жемчуга Персидского залива
 20.01.03, 06:48 Музеї. Перші десять років уже позаду...
 03.01.03, 21:22 Поезія. "Сонечка" Анатолія Черниша
 27.12.02, 16:33 Книговидавництво. Дорога до храму
 26.12.02, 23:12 Кіровоградщина. Відбулась зустріч із керівниками відділень національних творчих спілок України та діячами культури і мистецтва
 20.12.02, 16:23 Театр. Дві комедії в один і той же день
 19.12.02, 14:42 Фотовиставки. Спіймати час? Підвладно чародіям об'єктива...
 10.12.02, 11:08 Рік культури може стати останнім для галузі
 03.12.02, 12:43 Живопис 3 грудня - День інвалідів. Дати надію
 29.11.02, 16:22 Польська делегація у Кіровограді у рамках відзначення 120-ї річниці від дня народження Кароля Шимановського
 29.11.02, 06:52 Виставка Бориса Вінтенка. Світло його душі допоможе нам протистояти злу
 27.11.02, 14:13 Бібліотеки. Світло і тінь на бібліотечній вулиці
 22.11.02, 12:56 Кіно. Проект "Російське кіно: прем'єра в Києві"
 19.11.02, 13:07 Театр. Є привід причепуритись і можливість відпочити
 13.11.02, 22:14 Національні товариства. "Полонією" тепер керує Полячок
 12.11.02, 18:16 Книжкова карта Кіровограда. Скільки не їж, а читати все одно хочеться
 29.10.02, 08:14 Театр. „Наталка-полтавка" хвилює знову
 23.10.02, 10:42 Купили театр-довгобуд
 22.10.02, 13:28 До 120-річчя українського театру. Театр - це одне з найдавніших знарядь будівництва країни... Частина 2
 22.10.02, 13:26 Поповнюючи музей, ми збагачуємо майбутнє
 20.10.02, 18:03 Книжкова полиця. Олександрійський внесок в історію українського театру
 17.10.02, 08:02 Виставки. Художні шедеври на марках
 16.10.02, 14:32 До 120-річчя українського театру. Театр - це одне з найдавніших знарядь будівництва країни... Частина 1
 06.10.02, 05:12 Бібліотеки. Відтепер послуги бібліотеки ім.Д.Чижевського стали доступними
 20.09.02, 18:24 Театр. "Вересневі самоцвіти" у кіровоградському театрі ім.М.Кропивницького
 20.09.02, 18:14 100-річчя Юрія Яновського відзначили тільки У Кіровограді
 20.09.02, 00:38 Першими виступили „Зоряни"
 19.09.02, 23:19 Ювілеї. Присвячено Миколі Смоленчуку
 18.09.02, 15:57 Дизайн. Поєднавши ремесло з уявою
 17.09.02, 15:58 Живопис. Твори земляка побачать у Ватикані
 17.09.02, 15:49 Кіно. Що переможе: кіно чи „відик"? Чи залишатися „Зоряному" самотньою зіркою на чумацькому шляху обласного кінопрокату?
 09.09.02, 14:57 Народні танці. Браво, бравісімо, „Пролісок"!
 27.08.02, 10:51 Леонід Куценко: "Залізний імператор строф" залишається terra incognitа для україни"
 26.08.02, 18:02 До 100-річчя від дня народження Юрія Яновського. Співці степового краю
 26.08.02, 17:56 Виставки. Новопразькі самоцвіти
 25.08.02, 20:02 Кіровоградський художній музею поповнився 800 картинами В.Федорова
 25.08.02, 20:01 Актори театру працюють для сільського глядача
 23.08.02, 11:46 Скульптура. До дня Незалежності України. Постане козак над синюхою
 27.07.02, 08:36 Мистецтво. 75!
 19.07.02, 16:18 Ліричний репортаж. Перлина, без якої життя - сірятина
 19.07.02, 10:12 В индийском штате Карнатака завершилась судебная тяжба в отношении усадьбы русского художника Святослава Рериха
 12.07.02, 13:55 Поетична пам'ять. Коли плачуть поети
 05.07.02, 12:55 Кіровоградський бюджет культури. Має бути відповідь
 05.07.02, 08:59 Музеї. Картини потребують допомоги
 27.06.02, 14:25 Родина Тарковських. Лицарі Єлисаветградської землі, або Скалки дзеркала
 25.06.02, 13:58 Місту - 250. Подарунок на іменини
 23.06.02, 23:02 Свято національних культур
 21.06.02, 16:31 Дні тарковських у Кіровограді
 21.06.02, 10:19 Тиждень національних культур. Спочатку говоримо про мистецтво..."
 07.06.02, 21:32 Тут поет прописаний навічно
 01.06.02, 12:41 Мистецтво. І знову "Колесо"
 31.05.02, 12:14 Театр. Миколаївці на сцені корифеїв марили про українську комічну оперу
 28.05.02, 12:59 Українська книга потрібна в кожному селі
 27.05.02, 15:57 Відновити унікальність Кіровограда на порозі його 250-річного ювілею. Архітектори звертаються до влади. чи буде їх почуто?
 24.05.02, 14:11 Літпроцес. Письменник - це відповідальність
 23.05.02, 23:46 Музеї. Варшавський Гість
 23.05.02, 23:21 Театр. Светлана Хоркина скоро дебютирует в спектакле "Венус"
 21.05.02, 14:09 Звернення Кіровоградської обласної організації Національної Спілки архітекторів України
 21.05.02, 14:08 Перетворення українців на споживачів телевізійних "мильних опер" не відбувається
 20.05.02, 12:46 Театр. Мартин Боруля - новий... українець?
 17.05.02, 10:28 Музеї. Присвячено відомому геологу
 30.04.02, 13:57 Поезія. Коли ж кіровоградці дочекаються вулиці імені Валерія Гончаренка?
 11.04.02, 20:24 Кино. Французский коньяк принимает юбилейный 20-й Международный фестиваль полицейского фильма
 29.03.02, 17:04 Театр. Іван Казнадій: "Бути послідовником корифеїв дуже важко, а інколи й небезпечно"
 25.03.02, 19:11 Кино. "Игры разума" Рона Ховарда - лучший фильм 2002 года
 22.03.02, 17:45 Мистецтво. Людина малює світ
 11.03.02, 13:53 Кино. Названы победители конкурса Американской Гильдии киноактеров
 19.02.02, 12:19 Музеї. Лист з Америки
 04.02.02, 11:04 Живопис. "Колесо", посміхнися, ти - талановите
 04.02.02, 11:01 Література. Вдалий експеримент байкаря-дебютанта
 01.02.02, 00:08 "Городок". Илья Олейников и Юрий Стоянов: "В шоу-бизнесе мы свои среди чужих и чужие среди своих"
 28.01.02, 17:50 Живопис. Виставка молодих кіровоградських художників "Колесо"
 28.01.02, 15:41 Архітектура. Друге народження шедевра
 29.12.01, 09:21 Поэзия. "Открыв ладонь, я выпускаю смех..."
 24.12.01, 12:31 Театр. На свята обласний центр не сумуватиме
 27.11.01, 17:53 Живопис. "Партитура долі". Виставка Юрія Любовича
 22.11.01, 21:09 Кіно. Український документальний фільм бере участь у Міжнародному кіноринку в Амстердамі
 17.11.01, 12:32 Мода. Світлана Ігнатьєва: "Фестивалі дають поштовх до створення нових колекцій"
 17.11.01, 09:45 Оперета. Зірка, до якої можна наблизитись. Лілія Амарфій
 16.11.01, 08:26 Театр. Сезон розпочали класикою
 16.11.01, 05:30 Театр. Ми забули про головне - про любов...
 15.11.01, 17:31 Естрада. За жінок, за майбутнє

"ВГ" №4
(21.01.2005)


К/т «Зоряний»
25.05-31.05

Для дітей! Відомий фільм від авторів «Шрека» і «Мадагаскара»
«ПІДВОДНА БРАТВА»
Сеанси: 9.30, 11.00.
Украинския баннерная

Copyright © 2001–2006 "Vechirka.uafor.net" :: Design & Creation
Використання текстових матерiалiв cайту дозволяється лише з активним посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.uafor.net.
Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование текстовых материалов сайта разрешается только с активной ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.uafor.net.
Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!