РІК ПОЛЬЩІ В УКРАЇНІ

УКРАЇНЦІ ТА ПОЛЯКИ ХХІ СТОЛІТТЯ — ДОБРІ СУСІДИ

Олександр ПОЛЯЧОК (праворуч) та Анджей Бобкевич на концерті фестивалю імені К.Шимановського Юрій ЛІСНИЧЕНКО, Vechirka.uafor.net
05.07.2004, 16:01

Минуле нашої країни (та й сьогодення теж) тісно пов'язане з Польщею й поляками. Тому цілком зрозумілим є проголошення в Україні 2004 року Роком Польщі (березень 2004 — березень 2005), який проходить під гаслом "Польща й Україна разом у Європі".

У зв'язку з цим, а також через зацікавленість громадськості польською культурою, відбулася наша зустріч з Олександром Полячком — керівником Об'єднання поляків Кіровоградщини "Полонія" імені Кароля Шимановського.

— Олександре Івановичу, коли та з якою метою виникло ваше об'єднання, хто входить у нього і яку діяльність його члени здійснюють?

— Об'єднання поляків Кіровоградщини "Полонія" імені Кароля Шимановського засноване 1997 року з метою розвитку дружніх стосунків між поляками та українцями, розвитку національних культурних традицій, самовиявлення громадян польської національності.

До складу Об'єднання входить близько 200 осіб. Багато з них мають польське коріння, є й такі, що не мають його, але цікавляться Польщею, її культурою, історією та сьогоденням. Спираючись на енергію й досвід таких відомих на Кіровоградщині діячів, як перший голова "Полонії" кіно— і телережисер Володимир Мощинський, заслужений учитель України Маргарита Борисова, голова обласного осередку польських учених України Віталій Плінський, заслужений діяч мистецтв України Юрій Любович, керівники, професори й викладачі вищих навчальних закладів Олександр Барно, Ігор Добрянський, Тамара Поляруш, Марцеліна Пахолівецька, Сергій та Людмила Серебреннікови, Ігор Скловський, архітектор Віталій Кривенко, відомі лікарі Микола Ткач та Зінаїда Костюк, спортсмени Юрій Савченко та Ігор Жуков, лідер молодіжної секції Організації Євген Котішевський, "Полонія" щорічно організовує відзначення польських національних свят, музичний фестиваль імені Кароля Шимановського, вечори польської поезії, музики, танцю тощо.

У своїй діяльності Об'єднання спирається на заклади освіти й культури, які мають тісні контакти з освітньо-культурними установами Польщі: педагогічний та технічний університети, Інститут регіонального управління та економіки, кіровоградська філія Відкритого міжнародного університету розвитку людини "Україна", Педагогічна академія та Інститут комерції, які проводять та беруть участь в українсько-польських конференціях, семінарах.

Особливе значення для становлення й розвитку "Полонії" має співпраця з Кіровоградським природничо-гуманітарним колегіумом, у якому з 1996 року ведеться викладання польської мови на підставі міждержавної угоди про співробітництво в галузі освіти. Учителі з Польщі не лише ведуть факультативні заняття для учнів колегіуму, але й проводять різноманітні заходи, присвячені польській культурі. Вони також безкоштовно навчають польській мові всіх охочих, а нерідко, як це робила у 1997-1998 роках Мирослава Томчак, а зараз робить Анджей Бобкевич, від усього серця всіляко допомагають організації в цілому й окремим її членам. Зокрема, завдяки зусиллям пана Анджея п'ятеро "полонян" 2003 року безкоштовно навчалися на літніх курсах у Любліні та Жешуві, а 2004 року таких осіб уже буде шестеро. Найкращого знавця польської мови серед підлітків Анатолія Ляшенка запросили на 10-денний відпочинок у дитячо-юнацький табір під Гданськом, а деякі інші учні різного віку готуються до конкурсу імені Марії Конопницької, фінал якого відбудеться в Польщі.

— Ваша організації носить ім'я нашого земляка Кароля Шимановського. Чи вживаєте ви якихось заходів щодо реставрації його будинку?

— "Полонія" робить усе можливе для завершення відбудови дому одного із найвидатніших польських композиторів, який певний час жив і творив у Єлисаветграді. У цьому вона взаємодіє з Кіровоградським музеєм музичної культури імені К.Шимановського, що тимчасово міститься у приміщенні Кіровоградської дитячої музичної школи №1 імені Г.Нейгауза. У цій будівлі знаходиться зараз експозиція, присвячена творчості класика польської музики ХХ століття.

Ми налагодили контакти з Міністерством культури Польщі та товариством "Спільнота Польська", які пообіцяли виділити певну суму на закінчення відбудови будинку. З боку ж кіровоградської міськради прийнято рішення про виділення на реставрацію будинку 200 тисяч гривень із грошей, які мають надійти з Держбюджету на підготовку до ювілею Кіровограда.

— За останні роки в нашому суспільстві значно зросла роль релігії. Як реалізують своєї релігійні потреби члени Об'єднання?

— Багато членів "Полонії" є парафіянами Римсько-католицької церкви (костелу) Святого Духу, який було побудовано у 1990-х роках замість зруйнованого за часів сталінізму. Його збудовано з ініціативи віруючих. До цього до Кіровограда періодично приїздив священик з Вінницької області. З часом керівництво Римсько-католицької церкви в Україні підтримало пропозицію про спорудження храму. Завдяки підтримці віруючих з Німеччини його й було споруджено. У будівництві храму також брали участь сім'ї кіровоградців Вишневецьких, Пінських, Завадських, Качуровських, Шевченків, Групських, Данильченків, Тушинських, Скуратових, Михайловських.

У церкві знаходиться ікона, освячена Папою Римським Іваном-Павлом ІІ під час його візиту до України й подарована колишнім польським консулом Кшиштофом Шьвідеркєм. Постійну увагу парафіянам приділяє й нинішній Генеральний консул Польщі, Радник-міністр Сильвестер Шостак.

Зараз службу в костелі веде священик В'ячеслав Ковальський, допомагають йому дві сестри-польки зі згромадження сестер святої Єлизавети (угорської). Відзначу також, що служба здійснюється українською мовою, а присутньою на ній може бути людина будь-якої національності.

— Яку роль виконує "Полонія" в налагодженні стосунків між громадами України та Польщі?

— "Полонія" входить до складу Спілки поляків України, плідно співпрацює з Генеральним консульством Республіки Польща в місті Києві, Польським Інститутом у Києві, а також із багатьма інституціями в Польщі, зокрема музеями Кароля Шимановського в Закопаному та Анни і Ярослава Івашкевичів у Ставіску, Спілкою композиторів Польщі, товариством "Спільнота Польська" у Варшаві та її відділом у Жешуві, університетом Марії Склодовської-Кюрі та Полонійним Центром учителів у Любліні. "Полонія" також сприяє розвитку партнерських стосунків між Кіровоградською областю й Нижньосілезьким воєводством (адміністративний центр — місто Вроцлав), містами Олександрією та Ярочином, допомагає в налагодженні таких відносин між містами Кіровоградом і Ополе.

У своїй діяльності "Полонія" знаходить підтримку з боку Кіровоградської обласної державної адміністрації та обласної ради, міських та районних органів влади, що відповідає курсу України, спрямованому на створення правової демократичної держави.

Логічним продовженням співпраці між нашою областю та Нижньосілезьким воєводством буде проведення запланованих на 5-6 липня Днів Нижньої Сілезії на Кіровоградщині (зокрема 5 липня о 18 годині відбудеться урочистий концерт польських і місцевих артистів у залі обласної філармонії).Передумовою цього стало підписання рік тому угоди про партнерство між областю та воєводством. За цей час уже відбулося кілька обопільних візитів до двох країн, під час яких налагоджувались економічні, культурні, освітні зв'язки між організаціями та підприємствами країн-сусідів. Ми сподіваємося, що візит польської делегації стане вагомим етапом у подальшому розвитку добросусідських відносин і співпраці між нашою областю та Нижньою Сілезією.

— Якою, на вашу думку, є роль Польщі в налагодженні нашою країною стосунків з іншими європейськими державами?

— Відповім на це питання, посилаючись на Президента Республіки Польща Олександра Квасьнєвського, який сказав, що Польща є лобістом інтересів України в ЄС. А те, що Польща стала членом цього товариства, сприятиме нашій країні на шляху до євро-інтеграції та побудови держави сучасного європейського зразка.

На знімку: Олександр ПОЛЯЧОК (праворуч) та Анджей Бобкевич на концерті фестивалю імені К.Шимановського.

Архів "ВГ-Мистецтво"

 27.07.06, 17:45 Земляки. Журавленко, брат Журавленка — 2
 12.07.06, 15:38 Земляки. Журавленко, брат Журавленка
 12.09.05, 15:58 Осінь мистецька
 12.09.05, 15:55 Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Моє рідне місто»
 12.08.05, 12:08 До 150-річчя Володимира Ястребова. Чужий по крові, та рідний за духом
 27.05.05, 13:46 Свято українства
 02.04.05, 16:09 Книги. Минуле і сучасне лісівників Кіровоградщини
 11.03.05, 15:23 Театр. Прем'єри. Коли леді стає прекрасною?
 03.02.05, 13:28 Виставки. Художники — музеєві
 24.01.05, 15:17 Література. "Степові" місця немає?
 24.01.05, 15:13 Література. "Зимова флейта" "Серед українців"
 20.01.05, 17:30 На здобуття літературної премії імені Є.Маланюка. "Той у грудях замість серця..."
 10.11.04, 15:39 Поетичні збірки. "В житті я дров чимало наламав..."
 09.11.04, 13:16 Театр. Вперше на сцені корифеїв
 09.11.04, 13:11 9 листопада — День української писемності і мови. Українською читають усе більше
 12.10.04, 12:50 Репліка з приводу однієї виставки
 30.08.04, 15:37 Наші земляки. "Ззвідси почалось моє знайомство зі світом..."
 03.08.04, 15:04 Театр. На сцені — грати, а в житті бути самим собою
 05.07.04, 16:01 Рік Польщі в Україні. Українці та поляки ХХІ століття — добрі сусіди
 02.07.04, 15:54 Нове видання. Відгомін минулих літ
 04.06.04, 14:02 Пам'яті Валерія Дейнекіна присвячується. Вершини й низини "Резонансу"
 20.05.04, 16:52 Із роздумів над книжкою. Про добре слово і добру згадку (До 65-річного ювілею Кіровоградської області)
 19.05.04, 21:31 Нарешті вийшла книга кіровоградського Сосюри
 29.04.04, 13:37 Фотовиставка. Туга за втраченим містом. Новогеоргіївськ
 16.04.04, 13:14 Народні танці. Ансамбль "Ятрань" став комунальною власністю
 26.03.04, 13:39 Театр. 27 березня — Міжнародний день театру. На кіровоградській сцені з'являються майбутні зірки
 25.03.04, 13:35 Виставки. Майстри натюрморту
 18.03.04, 15:26 Виставки. Вшанували людину...
 10.03.04, 10:34 З яким архітектурним обличчям Кіровоград зустрічатиме свій ювілей?
 09.03.04, 16:49 Віктор Погрібний: "Тарас Шевченко у моєму житті". Наші діти надто багато знають Шевченка?
 05.03.04, 14:43 Кіровоградська "Просвіта": прагнення нової якості
 05.03.04, 14:30 Даблоїди про антропоїдів
 05.03.04, 11:03 В 2004 году доля украинских книг станет еще меньшей?
 03.03.04, 13:35 Театр. Історія кіровоградської Терпсихори — на задвірках. Борис Кукуленко
 25.02.04, 10:27 У Вінниці відкрито пересувну виставку живопису "Шляхами Тараса"
 17.02.04, 16:35 Море стало його поезією, оспіваною у прозі. Григорій Карєв
 17.02.04, 14:25 Театр корифеїв у небезпеці
 06.02.04, 04:08 Вручено премію імені Євгена Маланюка
 26.01.04, 12:11 Премія Євгена Маланюка: названо цьогорічних лауреатів
 16.01.04, 10:21 "Смарагдові китиці у... "святій воді". Василь Бондар (дружні штрихи до портрета ювіляра)
 23.12.03, 16:10 Театр. Михайло Ілляшенко: "Мистецтво має загострювати відчуття правди"
 09.12.03, 09:19 Вшанували відомого художника-земляка (О.Осмьоркін)
 05.12.03, 13:42 Виставки. Прийди — подивися — здивуйся. Марія Церна
 20.11.03, 15:16 Виставки. Земля єдина
 19.11.03, 13:38 "Чим більше розумів взаємодіють, об'єднавшись, тим більші можливості нації"
 14.11.03, 16:39 Книги. "Боже, зроби зі мною, що хочеш..."
 14.11.03, 16:33 Театр. Хотіли екстриму — потрапили у страшну дійсність
 14.11.03, 15:01 Щоб слово стало живим
 14.11.03, 13:19 Наступний рік не буде роком культури на Кіровоградщині
 30.10.03, 20:10 Театр. Кропивничани оновлюють репертуар
 28.10.03, 16:11 Театр. У Полтаві — кіровоградський "Ревізор"
 09.10.03, 23:29 Виставки. Частинка літнього Криму в осінньому Кіровограді
 02.10.03, 21:44 59-й концертний сезон. На кіровоградців чекатимуть Лідія Забіляста, Вєрка Сердючка, Валерій Меладзе, Національний хор імені Г.Верьовки, Уездный город, Олександр Розенбаум, Клара Новикова...
 02.10.03, 20:29 Незабаром на Кіровоградщині стартує тиждень національних культур
 09.09.03, 14:09 Катя переконала екзаменаційну комісію: вона — талант
 09.09.03, 12:38 Бібліотеки. "Подаруй книгу! Підтримай бібліотеку!"
 04.09.03, 20:11 Народні танці. Колекцію призів "Проліску" прикрасив і "Срібний дельфін"
 27.09.03, 22:01 Виставки. Україні присвячується...
 26.08.03, 14:27 Кіровоградські бібліотеки виживають за рахунок платних послуг
 19.08.03, 17:19 Книги. "Время Черной Луны". Очередной роман кировоградского писателя А.Корепанова
 14.08.03, 19:37 "Зоряни" стали академічним колективом
 12.08.03, 20:31 Скарби, які ми вже загубили, але ще можемо знайти
 09.08.03, 02:07 Поезія. Антоніна Корінь. "Поезіє, з тобою і загину...".
 07.07.03, 19:19 Матіола пахне для всіх однаково, або Любити красиве
 07.07.03, 04:32 Кіровоградська хроніка червня
 05.07.03, 20:14 Вийшов друком 13-ий номер кіровоградського літературного часопису "Вежа"
 23.06.03, 14:20 Олександр Назаренко. Українські зорі над євразійським хутором...
 18.06.03, 13:38 Виставки. Є номінанти на премію імені Якова Паученка...
 18.06.03, 10:26 "Експеримент" починає і виграє?
 15.06.03, 08:16 Кіно. Директор "Зоряного" — член спілки кінематографістів
 10.06.03, 14:00 Театр. За завісою театрального сезону. У непростій ситуації зустрічають літо кропивничани
 09.06.03, 12:15 Виставки. Партнерство громад: Світловодськ — Спрінгфілд
 06.06.03, 00:01 6 червня — День охорони навколишнього середовища. "Юкка" пізнає світ
 21.05.03, 02:32 Кіровоградські музеї: як відзначали професійне свято
 20.05.03, 01:12 Театр. Прем'єра. Реквієм по коханню
 19.05.03, 12:26 До 90-річчя першої художньої виставки в Єлисаветграді. Вони були першими
 15.05.03, 23:16 Премія імені Володимира Ястребова. Лауреатів побільшало
 15.05.03, 12:45 Всеукраїнський конкурс народного танцю "Толока". Перемогла кіровоградська "Росинка"
 06.05.03, 11:03 Театр. Маркес у Кіровограді
 25.04.03, 16:03 Раїса Близнець: "Великі водяні лілії здавалися мені зорями..."
 25.04.03, 09:59 Під прапором надії. Фестиваль дитячої творчості
 24.04.03, 07:19 Мемуари земляка. Наум Добрін
 23.04.03, 16:32 Галерея — як оранжерея. Леонід Бондар
 22.04.03, 03:18 І вальс, і гопак...
 18.04.03, 15:31 "Тенсінг — це спосіб життя!"
 15.04.03, 11:40 Бібліотеки. „Гербарій почуттів і пристрастей"
 04.04.03, 13:52 Музеї. Пам'ять про земляка
 27.03.03, 18:14 27 березня — Міжнародний День театру. "Що може бути сучасніше, ніж "Ревізор"?
 27.03.03, 11:09 У кожній дитині — талант
 23.03.03, 12:51 23 березня — всесвітній день працівників культури та аматорів народного мистецтва. Від серця і весни
 19.03.03, 15:41 2003 рік на Кіровоградщині — Рік Василя Сухомлинського
 18.03.03, 17:07 Театр. Перерваний політ. Я пам'ятатиму вас, Валерію... Спомин про Валерія Дейнекіна
 11.03.03, 16:53 Виставки, конкурси, вернісажі. Україна: погляд американця
 11.03.03, 14:21 Вершини і низини професора Григорія Клочека. До 60-річчя від дня народження
 10.03.03, 22:24 Кіно. "Енергіє", не скидай обертів!
 09.03.03, 08:19 Може, й не приходять до нас генії такого масштабу, бо ми не готові бути поруч із ними?..
 01.03.03, 10:13 Театр. Пам'яті режисера
 26.02.03, 15:28 Особистість і час: взаємооприявлення
 25.02.03, 13:13 Музей виховує патріотів
 24.02.03, 15:39 Живопис. У Кіровограді відреставровано найкращого "Юродивого" ХІХ століття
 14.02.03, 16:23 Виставки. Відбулася презентація виставки "Відроджені шедеври"
 11.02.03, 12:38 Січень був щедрим на ювілеї
 11.02.03, 12:37 Поезія. Коли у нації є такі поети...
 06.02.03, 22:09 Театр. До нас їде "Ревізор"...
 03.02.03, 16:36 Книги. Новая книга кировоградского писателя-фантаста Алексея Корепанова
 30.01.03, 10:57 Театр. Пішов із життя заслужений артист України Валерій Дейнекін
 28.01.03, 13:16 А ми захоплюємося Афінами... Хоч перші міста-гіганти були на берегах Синюхи
 28.01.03, 12:47 В Арабских Эмиратах открылась выставка жемчуга Персидского залива
 20.01.03, 06:48 Музеї. Перші десять років уже позаду...
 03.01.03, 21:22 Поезія. "Сонечка" Анатолія Черниша
 27.12.02, 16:33 Книговидавництво. Дорога до храму
 26.12.02, 23:12 Кіровоградщина. Відбулась зустріч із керівниками відділень національних творчих спілок України та діячами культури і мистецтва
 20.12.02, 16:23 Театр. Дві комедії в один і той же день
 19.12.02, 14:42 Фотовиставки. Спіймати час? Підвладно чародіям об'єктива...
 10.12.02, 11:08 Рік культури може стати останнім для галузі
 03.12.02, 12:43 Живопис 3 грудня - День інвалідів. Дати надію
 29.11.02, 16:22 Польська делегація у Кіровограді у рамках відзначення 120-ї річниці від дня народження Кароля Шимановського
 29.11.02, 06:52 Виставка Бориса Вінтенка. Світло його душі допоможе нам протистояти злу
 27.11.02, 14:13 Бібліотеки. Світло і тінь на бібліотечній вулиці
 22.11.02, 12:56 Кіно. Проект "Російське кіно: прем'єра в Києві"
 19.11.02, 13:07 Театр. Є привід причепуритись і можливість відпочити
 13.11.02, 22:14 Національні товариства. "Полонією" тепер керує Полячок
 12.11.02, 18:16 Книжкова карта Кіровограда. Скільки не їж, а читати все одно хочеться
 29.10.02, 08:14 Театр. „Наталка-полтавка" хвилює знову
 23.10.02, 10:42 Купили театр-довгобуд
 22.10.02, 13:28 До 120-річчя українського театру. Театр - це одне з найдавніших знарядь будівництва країни... Частина 2
 22.10.02, 13:26 Поповнюючи музей, ми збагачуємо майбутнє
 20.10.02, 18:03 Книжкова полиця. Олександрійський внесок в історію українського театру
 17.10.02, 08:02 Виставки. Художні шедеври на марках
 16.10.02, 14:32 До 120-річчя українського театру. Театр - це одне з найдавніших знарядь будівництва країни... Частина 1
 06.10.02, 05:12 Бібліотеки. Відтепер послуги бібліотеки ім.Д.Чижевського стали доступними
 20.09.02, 18:24 Театр. "Вересневі самоцвіти" у кіровоградському театрі ім.М.Кропивницького
 20.09.02, 18:14 100-річчя Юрія Яновського відзначили тільки У Кіровограді
 20.09.02, 00:38 Першими виступили „Зоряни"
 19.09.02, 23:19 Ювілеї. Присвячено Миколі Смоленчуку
 18.09.02, 15:57 Дизайн. Поєднавши ремесло з уявою
 17.09.02, 15:58 Живопис. Твори земляка побачать у Ватикані
 17.09.02, 15:49 Кіно. Що переможе: кіно чи „відик"? Чи залишатися „Зоряному" самотньою зіркою на чумацькому шляху обласного кінопрокату?
 09.09.02, 14:57 Народні танці. Браво, бравісімо, „Пролісок"!
 27.08.02, 10:51 Леонід Куценко: "Залізний імператор строф" залишається terra incognitа для україни"
 26.08.02, 18:02 До 100-річчя від дня народження Юрія Яновського. Співці степового краю
 26.08.02, 17:56 Виставки. Новопразькі самоцвіти
 25.08.02, 20:02 Кіровоградський художній музею поповнився 800 картинами В.Федорова
 25.08.02, 20:01 Актори театру працюють для сільського глядача
 23.08.02, 11:46 Скульптура. До дня Незалежності України. Постане козак над синюхою
 27.07.02, 08:36 Мистецтво. 75!
 19.07.02, 16:18 Ліричний репортаж. Перлина, без якої життя - сірятина
 19.07.02, 10:12 В индийском штате Карнатака завершилась судебная тяжба в отношении усадьбы русского художника Святослава Рериха
 12.07.02, 13:55 Поетична пам'ять. Коли плачуть поети
 05.07.02, 12:55 Кіровоградський бюджет культури. Має бути відповідь
 05.07.02, 08:59 Музеї. Картини потребують допомоги
 27.06.02, 14:25 Родина Тарковських. Лицарі Єлисаветградської землі, або Скалки дзеркала
 25.06.02, 13:58 Місту - 250. Подарунок на іменини
 23.06.02, 23:02 Свято національних культур
 21.06.02, 16:31 Дні тарковських у Кіровограді
 21.06.02, 10:19 Тиждень національних культур. Спочатку говоримо про мистецтво..."
 07.06.02, 21:32 Тут поет прописаний навічно
 01.06.02, 12:41 Мистецтво. І знову "Колесо"
 31.05.02, 12:14 Театр. Миколаївці на сцені корифеїв марили про українську комічну оперу
 28.05.02, 12:59 Українська книга потрібна в кожному селі
 27.05.02, 15:57 Відновити унікальність Кіровограда на порозі його 250-річного ювілею. Архітектори звертаються до влади. чи буде їх почуто?
 24.05.02, 14:11 Літпроцес. Письменник - це відповідальність
 23.05.02, 23:46 Музеї. Варшавський Гість
 23.05.02, 23:21 Театр. Светлана Хоркина скоро дебютирует в спектакле "Венус"
 21.05.02, 14:09 Звернення Кіровоградської обласної організації Національної Спілки архітекторів України
 21.05.02, 14:08 Перетворення українців на споживачів телевізійних "мильних опер" не відбувається
 20.05.02, 12:46 Театр. Мартин Боруля - новий... українець?
 17.05.02, 10:28 Музеї. Присвячено відомому геологу
 30.04.02, 13:57 Поезія. Коли ж кіровоградці дочекаються вулиці імені Валерія Гончаренка?
 11.04.02, 20:24 Кино. Французский коньяк принимает юбилейный 20-й Международный фестиваль полицейского фильма
 29.03.02, 17:04 Театр. Іван Казнадій: "Бути послідовником корифеїв дуже важко, а інколи й небезпечно"
 25.03.02, 19:11 Кино. "Игры разума" Рона Ховарда - лучший фильм 2002 года
 22.03.02, 17:45 Мистецтво. Людина малює світ
 11.03.02, 13:53 Кино. Названы победители конкурса Американской Гильдии киноактеров
 19.02.02, 12:19 Музеї. Лист з Америки
 04.02.02, 11:04 Живопис. "Колесо", посміхнися, ти - талановите
 04.02.02, 11:01 Література. Вдалий експеримент байкаря-дебютанта
 01.02.02, 00:08 "Городок". Илья Олейников и Юрий Стоянов: "В шоу-бизнесе мы свои среди чужих и чужие среди своих"
 28.01.02, 17:50 Живопис. Виставка молодих кіровоградських художників "Колесо"
 28.01.02, 15:41 Архітектура. Друге народження шедевра
 29.12.01, 09:21 Поэзия. "Открыв ладонь, я выпускаю смех..."
 24.12.01, 12:31 Театр. На свята обласний центр не сумуватиме
 27.11.01, 17:53 Живопис. "Партитура долі". Виставка Юрія Любовича
 22.11.01, 21:09 Кіно. Український документальний фільм бере участь у Міжнародному кіноринку в Амстердамі
 17.11.01, 12:32 Мода. Світлана Ігнатьєва: "Фестивалі дають поштовх до створення нових колекцій"
 17.11.01, 09:45 Оперета. Зірка, до якої можна наблизитись. Лілія Амарфій
 16.11.01, 08:26 Театр. Сезон розпочали класикою
 16.11.01, 05:30 Театр. Ми забули про головне - про любов...
 15.11.01, 17:31 Естрада. За жінок, за майбутнє

"ВГ" №4
(21.01.2005)


К/т «Зоряний»
25.05-31.05

Для дітей! Відомий фільм від авторів «Шрека» і «Мадагаскара»
«ПІДВОДНА БРАТВА»
Сеанси: 9.30, 11.00.
Украинския баннерная

Copyright © 2001–2006 "Vechirka.uafor.net" :: Design & Creation
Використання текстових матерiалiв cайту дозволяється лише з активним посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.uafor.net.
Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование текстовых материалов сайта разрешается только с активной ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.uafor.net.
Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!