Зустріч з народним депутатом

МИКОЛА САДОВИЙ. ПРО ВЛАДУ І ПРО ПРЕСУ

Галина ВДОВИЧЕНКО, Vechirka.uafor.net
21.06.2006, 12:41

За ініціативи народного депутата України Миколи Садового (СПУ) у редакції „Вечірньої газети” відбулася його зустріч із журналістами вісника міської ради. Микола Ілліч висловив свою думку з приводу незалежності журналістської думки від владних структур: „Газета, навіть якщо вона – газета міської ради, повинна бути незалежною ні від кого, у тому числі незалежним має бути і редактор цього видання. Я завжди виступав проти монополії на що б то не було, і у першу чергу – проти монополії на думку, коли вказують: що писати, а що ні. Так, ваше видання – газета міськради, у вас є певні зобов’язання перед нею. У першу чергу – у висвітленні роботи міської ради, депутатів, виконкому, друкуванні необхідних регуляторних актів тощо. Але необхідно надати колективу можливість творчо працювати, писати про всі події, які відбуваються у місті, незалежно від того – на користь вони міській владі чи ні. Інформація не повинна бути дозованою! Звичайно, як ми знаємо з недавньої історії, міська влада може мати вплив на газету, хоча б у тому, що стосується фінансів. При бажанні можна, наприклад, припинити фінансування, якщо позиція газети чи її редактора не відповідає позиції влади. Але я вас запевняю: наші депутати зуміють відстояти принципову позицію газети. Головне, щоб інформація у ній була правдивою. Я завжди прагнув до співпраці і взаєморозуміння з пресою, моє кредо: ніколи не сваритися з журналістами. Що стосується саме вашої газети, то я завжди готовий підставити плече і допомогти у вирішенні всіх питань.”. Миколу Ілліча дуже здивував той факт, що редакція “Вечірньої газети не є співзасновником видання (колектив позбавила цього права міська влада у 1998 році, а до цього воно у неї було, – авт.), і він вважає, що дану ситуацію треба міняти, тим більше, що, на думку народного депутата, мова про ліквідацію газети йти не може. А ось трудовий колектив має право і повинен бути співзасновником газети, у якій він працює (ст. 7 Закону України “Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні, – ред.). Саме це має убезпечити журналістів від тиску з боку влади і забезпечити справжню свободу слова, а заодно і продемонструвати відкритість влади. До речі, колектив редакції вже звернувся з такою пропозицією до міського голови та до профільної депутатської комісії.

Микола Садовий також зауважив, що вважає, що стосовно нього особисто, коли він ще був депутатом міської ради, „Вечірка” дотримувалася неупередженості, хоча і вважає, що газета була неправа, опублікувавши звернення частини депутатів міськради стосовно того, що він нібито вимагав від Голови Верховної Ради Володимира Литвина два мільйони гривень (хоча це звернення було офіційно оприлюднено на сесії міськради, – авт.). „Інформація про нібито мій лист на ім’я Литвина, що з’явилася на Інтернет-сайті, була неправдивою з самого початку, — підкреслив Микола Садовий. — І на сайті пізніше було опубліковано спростування і вибачення з цього приводу. Я насправді такого листа ніколи не писав, це зробив хтось інший задля того, щоб очорнити мене. Насправді я ще у жовтні минулого року, як і всі народні депутати, одержав квартиру у Києві — мені дісталася двокімнатна. Хоча маю сказати: я й досі у неї не вселився – не були закінчені опоряджувальні роботи, але вселяюся вже буквально за тиждень – два.”

Народний депутат висловив і свою думку щодо діяльності нової влади у Кіровограді. Він вважає, що у міській владі зараз спостерігаються кризові явища. „Знову повторюються старі помилки. Наприклад, це вже нова влада підписала дозвіл на будівництво АТБ біля 13-ї школи, хоча питання це було спірним із самого початку. Мешканці навколишніх будинків виходили на акцію протесту, перекривали дорогу. Після цього прийнято інше рішення і АТБ там споруджувати не будуть. А чому ж спочатку не запитали в людей, що мешкають у тому районі? Або інше: на приміщенні міськвиконкому з’явилася табличка: „Приймальня народного депутата Валерія Кальченка”. Я вважаю: якщо ти народний депутат – організуй свою приймальню в іншому місці, до чого тут міськвиконком? Якщо ж ти міський голова – то у тебе й так є кабінет. До речі, кандидатуру Валерія Кальченка на посаду міського голови Соцпартія на виборах не підтримувала. Поясню чому. Ще у жовтні у мене була з ним розмова і він сказав, що піде у Верховну Раду. Але все ж, вважаючи, що у нього найвищі шанси на перемогу, ми не виставили своєї кандидатури, хоча вона у нас є. Зараз я не розділяю точку зору Валерія Кальченка на те, що він має бути і депутатом ВР, і міським головою і вважаю, що він підвів Кіровоград і своїх виборців. Зараз він повинен заявити, що відмовляється від посади міського голови і працюватиме у Верховній Раді. Але він цього не робить, хоча у Конституції України чітко записано, що депутат Верховної Ради може мати лише один мандат. Що ж стосується ймовірного ініціювання внесення поправки до Конституції, яка б мала дозволити суміщати ці дві посади, то такий прецедент уже був у ВР минулого скликання, тоді справу розглядав Конституційний суд і не дозволив вносити поправку. То що змінилося зараз? Тому я вважаю, що це питання треба вирішувати терміново. Але повторні вибори – це додаткове навантаження на міський бюджет, бо ж повторні вибори фінансуються саме з нього, а це – близько 500 тисяч гривень. Якщо ж повторні вибори у Кіровограді відбудуться, то Соціалістична партія теж виставлятиме свого кандидата. Зараз із Кальченком у мене стосунки на рівні привітання, ми навіть не спілкуємося, зустрічаючись у стінах Верховної Ради. Щодо вирішення якихось питань для міста чи області ми зараз в основному спілкуємося з Едуардом Зейналовим, але не з Валерієм Михайловичем.”

Щодо інших аспектів роботи міської ради, то основним прорахунком Микола Садовий вважає підбір керівних кадрів:” Він здійснюється на особистісних стосунках, а не на професійній основі. До міської влади прийшли люди, не підготовлені до роботи у владі. Не хочу називати якихось прізвищ, але ж не можна відразу людину з вчительського стільця пересаджувати у керівне крісло! У людини має бути досвід саме керівної роботи. Не важливо, хто і як саме активно розмахував прапором, головне – професіоналізм. Ось цього я зараз не бачу не лише у Кіровограді, а й в області та державі. Наприклад, у одному з районів області „біля керма” опинилася людина, вибачте, з явними психічними відхиленнями. Такого не повинно бути!”

Розповів Микола Садовий і про створення коаліції у Верховній Раді. За його словами, названа причина гальмування – нібито та, що Олександр Мороз прагне зайняти крісло спікера – надумана. Головним каменем спотикання, за його словами, є непримиренна позиція Юлії Тимошенко з приводу посади прем’єра: „Двічі в одну воду не увійти. Вона вже мала шанс і її було знято з посади, бо вона з нею не справляється. Юлія Володимирівна – хороший виконавець, але вона не вміє працювати на перспективу, а проводить економічну політику ривків за принципом: сьогодні вижити, а завтра – як буде. Все розпродати – це найлегше. А як жити далі, як будувати державу? Цього вона не бачить, тому я вважаю, що її не можна вдруге призначати прем’єр-міністром. Такої ж думки і президент”. Микола Ілліч також сказав, що створення коаліції гальмує ще ряд невирішених питань, у тому числі – по продажу землі, по вступу до НАТО, про зняття пільг (тут позиція СПУ полягає у тому, що всі пільги знімати не можна, але цілий ряд, наприклад, для суддів, зняти варто). Щодо коаліції з Партією регіонів, то Микола Садовий не виключає такої можливості, але вважає, що вона буде недовгою. Також він повідомив, що навіть якщо коаліція не відбудеться, СПУ не збирається йти в опозицію.

Микола Садовий відповів також на численні запитання журналістів.

Архів "ВГ-Партії та рухи"

 21.06.06, 12:41 Микола Садовий. Про владу і про пресу
 31.05.06, 16:12 СПУ — про розподіл посад та коаліцію
 06.04.06, 20:18 коаліція. Готові до підписання меморандуму
 16.03.06, 17:27 Микола Цуканов: Кіровоградці не втратять шанс своїми голосами 26 березня покласти край чварам і роздору та привести до міської ради сили, здатні подолати розкол і об’єднати територіальну громаду
 10.02.06, 10:57 Звернення Народного блоку Литвина до народу України
 01.02.06, 10:02 Ще один виборчий список
 29.01.06, 16:09 Кандидати від ліберальної партії України
 25.01.06, 12:31 Є кандидати від „Партії регіонів”
 27.10.05, 23:57 Створено «Народний блок Литвина»
 05.10.05, 18:13 “Союз” та комуністи проти погіршення рівня життя
 05.10.05, 15:28 Розкол у регіоналів
 26.07.05, 12:20 Володимир Литвин: «Ультиматум не сприяє встановленню діалогу”
 24.06.05, 16:22 Чи потрібна Україні опозиція?
 27.05.05, 13:42 Володимир Литвин: „Правила „друзям — усе, ворогам — закон" потрібно уникати"
 27.05.05, 13:16 Євген Кушнарьов: "Політиці потрібні нові обличчя!"
 27.05.05, 13:09 Новий координатор „Трудової України"
 02.04.05, 16:49 Від березня до березня жити в Україні весело
 01.04.05, 21:22 "Громадська оцінка фальсифікації І та ІІ турів президентських виборів 2004 року"
 01.04.05, 20:38 Василь Компанієць: Жити за законом треба вже сьогодні
 22.03.05, 14:17 Комуністи — не "вмонтовані"...
 04.03.05, 15:38 Імперативний підхід до підбору кадрів має забезпечити відповідальність
 28.01.05, 15:56 Зміни в коридорах влади. Сергій Грінченко консультуватиме Леоніда Кравчука
 28.01.05, 15:48 "Трудова Україна" переходить у "кваліфіковану опозицію"
 25.01.05, 14:25 Жінки в політиці. Не закохатися у відмінницю
 14.01.05, 14:01 Спроба прогнозу. Черга за апельсинами
 12.10.04, 11:35 "Трудова Україна" ініціює повернення до виборів депутатів місцевих рад від округів
 12.10.04, 11:33 Проект "Ющенко"
 17.09.04, 12:54 Віктор Янукович розповідає про плани на майбутнє
 03.08.04, 15:14 Причиною провалу Ющенка стануть його соратники
 26.07.04, 15:53 Вибори-2004. Сергій Грінченко: "Я не вірю в те, що адмінресурс відіграватиме вирішальну роль на виборах президента"
 23.07.04, 14:05 Ще одна координаційна рада. "НУ" + БЮТ = "Сила народу"
 16.07.04, 16:35 Олександр Мороз: "політична реформа — запобіжник узурпування влади"
 15.07.04, 19:49 В рамках передвиборчої кампанії в Президенти України Кіровоградщину відвідав Олександр Мороз
 09.07.04, 16:12 Партія регіонів — за прем'єра. "Я вас не підведу"
 09.07.04, 15:12 Лівий кандидат. Мороз — і голова, і претендент
 09.07.04, 15:01 Віктор Янукович: "Я завжди відповідаю сам за себе"
 09.07.04, 14:55 Націоналісти — за Ющенка. "Свобода" зробила вибір
 02.07.04, 14:05 ЗааТАКували "білоруса"
 29.06.04, 13:13 Соціалісти готуються до виборів
 20.05.04, 18:32 Блатняк не повинен звучати в громадських місцях
 30.04.04, 12:47 На першотравневу демонстрацію — разом
 30.04.04, 12:42 "Трудова Україна" підтримала кандидатуру Віктора Януковича
 29.04.04, 13:00 Володимир Рибак: "Віктор Янукович не хоче керувати бюджетом вручну, бо тоді гривні й долари декому прилипатимуть до рук... У Януковича совість чиста"
 09.04.04, 14:39 Кіровоградські журналісти спростовують звинувачення яблучників
 23.03.04, 12:50 Дітям воєнної пори треба надати статус учасників війни
 18.03.04, 18:47 У Кіровограді пройшла козацька рада
 18.03.04, 18:45 Закінчив роботу четвертий з'їзд ветеранів україни
 09.03.04, 17:18 Опозиція вважає: перехідні положення мають вступити в дію у 2006-му році
 03.03.04, 12:06 Кировоградская областная организация "Союз Чернобыль Украины" обратилась к Премьер-министру и народным депутатам
 02.03.04, 16:23 Виборці до виборів готуються від зими
 01.03.04, 13:15 Загрозою для України є протистояння олігархія-демократія, а не ліві-праві
 26.02.04, 11:10 Коммунисты предлагают запретить рекламу табака и алкоголя с 2005 года
 20.02.04, 15:24 СНПУ стала "Свободою"
 09.02.04, 17:32 "Економічна Україна" — у кіровоградській міській раді
 15.01.04, 13:01 Люди повинні знати, що відбувається
 26.12.03, 16:46 Звернення учасників всеукраїнського зібрання представників журналістських колективів
 19.11.03, 12:14 1 мільйон бюджетних гривень народним депутатам
 14.11.03, 14:11 Голова асоціації "Бізнес-леді" щодо Закону "Про внесення змін до Конституції України"
 13.11.03, 19:11 "Наша Україна" збирає підписи за всенародне обрання Президента
 08.11.03, 15:10 Ліві вимагають соціальних гарантій
 30.10.03, 19:50 Кіровоград у полі зору "Регіонів України"
 15.10.03, 17:21 РІШЕННЯ Громадського форуму міста Кіровограда по підтримці політичної реформи в Україні
 06.10.03, 15:33 Може відбутися позачергове засідання ВРУ з питань територіальної цілісності України
 26.09.03, 10:12 Опозиція заявляє про бездіяльність правоохоронних органів
 25.09.03, 13:36 М.Черновол та В.Сибірцев провели зустріч із лідерами осередків політичних партій Кіровоградщини
 19.09.03, 16:11 Створено новий виборчий блок
 09.09.03, 11:48 "Коли розвалять усе дощенту, тоді жінки прийдуть до влади"
 03.07.03, 10:40 Русскому Движению Украины — 4 года
 27.06.03, 15:43 Тиждень блоку Віктора Ющенка у Кіровограді
 16.05.03, 13:41 Борис Тарасюк на чолі НРУ: крок до відродження
 15.05.03, 22:42 Нам допоможуть політологи?
 23.04.03, 22:13 Партія регіонів України: плани — далекі, шанси — серйозні
 14.04.03, 11:02 Відкритий лист КОГО "Союз Чорнобиль України" до кіровоградського міського голови
 12.04.03, 00:41 Соціал-демократи оголошують про підтримку Президента
 11.04.03, 06:11 Партія Регіонів обговорює ініціативи Президента
 01.04.03, 17:43 ЗАЯВА Кіровоградського обкому СДПУ(о) та Асоціації депутатів місцевих рад Кіровоградської області (стосовно злочинного нападу на Олександра Трав'янка)
 17.03.03, 09:11 ОУН ...А НАМ СВОЄ РОБИТЬ
 24.02.03, 15:10 В Кіровограді відбулася звітно-виборча конференція обласної організації Аграрної партії України
 04.02.03, 12:47 Об'єднання ДемПУ з УНР не планувалося
 02.12.02, 18:15 Анатолій Матвієнко: "Януковичу не дали створити те, що він хотів"
 22.11.02, 09:13 Віктор Пинзеник: „Нам треба міняти не керівників, а систему"
 22.11.02, 07:31 Винниченко був соціал-демократом...
 16.11.02, 15:33 Юрій Кармазін про заяву Медведчука з приводу питань зовнішньої політики України
 04.11.02, 02:11 У народних демократів Кіровоградщини новий лідер
 07.10.02, 12:19 На XII з'їзді ДемПУ головою партії знову обрано Анну Антоньєву
 26.08.02, 17:46 "Він пішов у дощ у синьому плащі..." Про зникнення Олександра Олійника
 19.06.02, 10:11 "Єда" офіційно розклалася на 6 фракцій
 19.06.02, 10:01 Во фракцию "Трудовая Украина" подали заявление 31 народный депутат
 01.06.02, 02:14 Все найцікавіше - у тінь, або Мерський скандал-2 по-кіровоградськи
 15.05.02, 11:04 "Я понимаю, насколько это рискованное решение"
 12.04.02, 14:23 Їм потрібна депутатська недоторканість
 08.04.02, 15:58 "Наша Україна" рветься до влади
 04.04.02, 20:28 В.Литвин допускает возможность сотрудничества с антипрезидентскими силами
 29.03.02, 19:07 Майбутнє в наших руках!
 19.03.02, 12:53 Литвин і Симоненко дебатували в телеефірі з проблем корупції, втрачених вкладів, села
 12.03.02, 15:35 По мнению П.Симоненко, рейтинг коммунистов искусственно снижается до 20-21%
 12.03.02, 15:15 В Крыму срыва выборов не будет
 12.03.02, 15:06 "Партійний орган СДПУ(о) "Наша газета+" викреслив Україну з політичної карти Європи"
 11.03.02, 17:06 Кому - вибори, а комунальникам - клопіт
 01.03.02, 10:21 Петро Симоненко заявляє, що в Україні готується конституційний переворот
 15.02.02, 11:39 Резолюція зборів обласної громадської організації "Кіровоградщина - наш спільний дім"
 04.02.02, 15:49 Хохми піарщиків
 04.02.02, 15:31 Щоб реклама не заважала, а допомагала
 04.02.02, 15:23 Їх уже двадцять два...
 29.01.02, 13:58 Поведінка перед стартом
 25.01.02, 13:27 П'ятеро кіровоградців складуть основу майбутньої фракції у парламенті
 25.01.02, 09:04 Селянська партія визначилася з кандидатами
 08.01.02, 18:01 Чи буде створено блок "За ВоДКУ"?
 06.01.02, 15:58 Парламентські партії на кризовій межі
 26.12.01, 15:58 З'їзд демократів - вперше у Кіровограді
 23.12.01, 18:25 "Наша партія працює у першу чергу на себе"
 23.12.01, 07:31 Опозиція відстоює своє право бути почутою
 21.12.01, 18:55 Відставка Медведчука не завадить соціал-демократам (об'єднаним) успішно вести передвиборчу кампанію
 14.12.01, 16:38 Краще "Жінки за реформи" ніж "Жінки за майбутнє"
 07.12.01, 13:17 У першій десятці
 26.11.01, 19:37 Учителю - статус державного службовця!
 26.11.01, 19:35 "Люди голосуватимуть, як вважають за потрібне"
 26.11.01, 19:33 Ще один виборчий блок
 26.11.01, 19:32 Театр починається з вішалки, а культура... - з туалету
 17.11.01, 01:16 З новим лідером "Демсоюз" сподівається на краще
 17.11.01, 01:11 Разом із школярами - проти наркотиків
 15.11.01, 19:14 "Яблуко" добилося створення парламентської слідчої комісії по розслідуванню діянь Володимира Щербаня
 04.11.01, 14:20 Кіровоград став яблучнішим на 450 дерев
 02.11.01, 17:21 Фракція Українcького Народного Руху у Верховній Раді

"ВГ" №4
(21.01.2005)
Украинския баннерная

Copyright © 2001–2006 "Vechirka.uafor.net" :: Design & Creation
Використання текстових матерiалiв cайту дозволяється лише з активним посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.uafor.net.
Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование текстовых материалов сайта разрешается только с активной ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.uafor.net.
Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!