ПАРТІЇ та РУХИ

Віктор ЯНУКОВИЧ РОЗПОВІДАЄ ПРО ПЛАНИ НА МАЙБУТНЄ

Віктор Янукович Vechirka.uafor.net
17.09.2004, 12:54

— Пане Янукович, на Вашу думку, чому виборець повинен піти за Вами? Що саме: чи Ваш досвід, чи ідеї та плани, чи талант є підставою, за якою виборець повинен за Вас голосувати?

— По-перше, виборець голосуватиме так, як підкаже йому сумління. По-друге, у своєму житті я ніколи не мирився з тиском на мене. Я завжди був проти застосування тиску. Я свято вірю в те, що кожна людина має право вільно обирати. Людина народжена вільною і має бути вільною. Ми мусимо поважати права людини.

Саме тому я не можу погодитися з тим, що хтось повинен голосувати так або так. Люди мають право вирішувати, вони мають робити свій вибір на основі власних принципів. Я ніколи не вірив, що людина мусить діяти саме так лише тому, що я обіймаю високу державну посаду.

Виборці мають голосувати за мою політику, мої людські якості, мої політичні погляди, мою спроможність об'єднувати людей, а не за те, що я обіймаю певну посаду.

Коли місцеві чиновники намагаються показати мені свою відданість, створюючи неприємні ситуації (тиснучи на людей, щоб вони підтримували кандидатуру Януковича), вони тим не допомагають мені. Я не така людина. Я проти цього.

Я завжди дотримувався такої позиції, і ще говоритиму на цю тему в майбутньому. Мені неприємно чути, що для того, щоб дістати підтримку виборців, збирають підписи та використовують адміністративний тиск. Я нікого не просив цього робити.

Я дотримуюсь протилежної точки зору. Коли буваю в регіонах з робочими поїздками, то закликаю свою команду за будь-яких умов не вдаватися до таких дій, адже це не піде мені на користь. Кажу їм, що це призведе тільки до негативних результатів. Я говорю: якщо ви проти мене, то продовжуйте тиснути на людей, але якщо ви хочете показати мені свою підтримку, не робіть цього за будь-яких обставин.

— Ви щойно майже відповіли на моє інше запитання. Так само як Уряд та Президент, Ви стверджуєте, що адміністративний ресурс та тиск не повинні бути визначальними засобами у Вашій передвиборчій кампанії. Тоді хто візьме на себе відповідальність, якщо місцеві чиновники вирішать тиснути на місцеве населення з тим, щоб воно Вас підтримувало, сподіваючись, що це забезпечить їм добрі позиції в разі Вашої перемоги?

— Є закони і є Конституція. Кожна людина є відповідальною перед законами і Конституцією.

По-друге, я хотів би, щоб порушення визнавалися обома сторонами. І якщо фіксуються порушення, у тому числі і міжнародними спостерігачами, то ми повинні оперативно реагувати на їх сигнали. Тут я використовуватиму увесь свій авторитет для того, щоб притягнути до відповідальності порушників.

Щодо моєї роботи як Прем'єр-міністра, то я відповідальний за виконання своїх обов'язків на цій посаді. Я не можу ігнорувати свої зобов'язання. Я відповідальна людина.

Країна продовжує жити, нічого не змінюється в житті її громадян. Вибори — це тимчасове явище. Саме тому органи виконавчої влади повинні якомога ефективніше виконувати свої обов'язки. Мої вимоги до представників влади в областях не визначаються передвиборчою кампанією; вони визначаються тим, що уряд повинен звітувати перед громадянами у своїй діяльності. Державний механізм мусить працювати незалежно від зовнішніх чинників — політичних, природних тощо.

— На Вашу думку, які зміни необхідно зробити для того, щоб український ринок став найбільш привабливим для іноземного інвестора? Деякі зміни вже відбулися, проте, безперечно, необхідно їх продовжувати.

— Зараз ми створюємо Державну агенцію з питань іноземних інвестицій. Мабуть, знадобиться багато часу, щоб вона запрацювала на повну потужність. В будь-якому випадку, інвестори чекають виборів, чекають нової владної структури, нового лідера держави.

Агенція займатиметься питаннями розвитку стосунків між державою та інвесторами. Йдеться передусім про удосконалення чинного законодавства України. Цей процес, безсумнівно, вимагатиме тісної співпраці інвесторів за допомогою агенції, котра кооперуватиметься з урядом та Верховною Радою заради поліпшення законодавчої бази України та приведення її у відповідність міжнародним вимогам. Таким чином, цей процес буде дуже динамічним.

Зокрема, ця агенція буде допомагати кожному інвестору. Вона призвичаюватиме інвесторів до українського законодавства та місцевих умов; допомагатиме у пошуках місцевих партнерів; пропонуватиме інноваційні проекти і таке інше.

На мою думку, це допоможе створити чіткі правила гри та рівні можливості для інвесторів, а також запроваджувати прозорі умови. У такий спосіб ми сподіваємось позбавитись усіх сумнівів, які виникли стосовно України.

Я маю дуже великий досвід такої роботи, котрого я набув протягом моєї праці в Донецькій області. За короткий час ми розвинули тісне партнерство з інвесторами. В цьому є багато позитиву. Мені часто доводилось співпрацювати з інвесторами. Ми повинні розвинути такі самі умови в кожному регіоні та на загальнонаціональному рівні. Окрім місцевих проблем є також загальні, державні питання.

Формула така: інвестор мусить працювати згідно із законами України, а держава мусить виробити такі закони, які б сприяли такій діяльності інвесторів.

— Як Ви плануєте боротись з корупцією, хабарами, які так поширені в усіх гілках влади?

— Ми боротимемося з цим різними методами. Мусимо створити законодавчу базу, котра б не давала можливості чиновникам брати хабарі. Іншими словами, мусимо вивести процеси прийняття рішень з-під контролю однієї людини, систематизувати їх та узагальнити.

Наведу вам приклад стосовно бюджету та діяльності Міністерства фінансів. Сьогодні більше немає черг у Міністерстві фінансів. Люди більше не стоять у чергах, щоб отримати бюджетні гроші. Чому? Бо ми виробили систему і бюджет розподіляється в автоматичному режимі. Є бюджетний графік, котрий затверджується щороку, і згідно з яким мусять діяти чиновники.

Ніхто не просить в мене грошей. Ті, хто звикли до хабарів, кажуть, що в Міністерстві фінансів немає чого робити (сміється). Вони говорять: "Що це зробив Янукович, що Міністерство фінансів більше не поважають в Україні?"

А раніше були величезні черги. Надходили тисячі листів з проханнями надати бюджетні кошти. Тепер більше таких листів немає... Проте ми чуємо від людей подяки за те, що ми звільнили їх від необхідності принизливо прохати гроші. Але такою була ситуація протягом усіх років незалежності. Дехто діставав кошти, дехто — ні. Були величезні невідповідності в бюджеті. Тепер усе діє лише за єдиною бюджетною схемою.

Спочатку я дуже контролював хід асигнувань з держбюджету. Тепер я просто переглядаю звіти двічі чи тричі на місяць, щоб пересвідчитись, що все йде згідно з цією схемою.

Звісно, час від часу виникають несподівані ситуації, стихійні лиха, які неможливо передбачити. У таких випадках ми створюємо Державні комісії і будуємо роботу так, щоб були повністю прозорі розрахунки, щоб люди бачили, куди і на які потреби йдуть гроші, які держава виділяє на ліквідацію наслідків стихійного лиха. Але, на жаль, тут ще багато недоліків. Тому ми будемо створювати спеціальні страхові фонди, щоб запрацювала страхова система, щоб від чиновників не залежало вирішення питання розподілу коштів, а діяла система. Тоді буде поставлено надійний бар'єр для зловживань.

Сьогодні ми намагаємось заохотити розвиток страхових компаній, проте ще потрібен час для того, щоб вони поширилися на всі верстви суспільства. Наприклад, на „Краснолиманській" шахті (де нещодавно загинули гірники) діяла система страхування. Але все одно державні посадовці брали участь в процесі виплати компенсацій сім'ям. Державна комісія розглядала ситуацію в кожній родині і розподіляла матеріальну допомогу окремим людям. Але цього також згодом не буде, оскільки діятимуть чіткі правила страховки.

Однак, завжди має бути невеликий резерв в державному бюджеті для різноманітних непередбачуваних обставин. Не кожну ситуацію можливо спрогнозувати.

/b>— Багато людей вважають судову систему в Україні дуже корумпованою. Як Ви гадаєте, яких заходів слід тут вжити? Чи Україні необхідна додаткова судова реформа, чи звільнення певних суддів покращить ситуацію?

— Якщо систему не буде змінено, нічого не допоможе. Незалежно від того, як часто ви змінюватимете посадовців, ситуація не покращуватиметься. Нам потрібне законодавство, яке б визначало розвиток судової системи. Я не спеціаліст із цих питань, але ми мусимо скористатися світовим досвідом і проводитимемо судову реформу відповідно до світових стандартів.

— Тепер дозвольте поставити Вам два запитання щодо стосунків з Москвою. Як президент, чи будете Ви готові змінити вектор міжнародної економічної політики в бік до Єдиного економічного простору? І друге: чи вважаєте Ви, що необхідним було прийняття нової військової доктрини, що викликало сумніви щодо обіцянок України інтегруватися до Європи? Чи це знову негативно позначилося на міжнародному іміджеві України?

— Я гадаю, що Україна стала конкретнішою у ставленні, оцінках, співпраці й інтеграції в різноманітних напрямках. Використаймо як приклад інтеграцію України до ЄС.

Коли я розпочинав свою роботу як Прем'єр-міністр, я помітив, що було дуже багато заяв без належного підґрунтя. Я цікавився стосунками між ЄС та такими країнами, як Швейцарія і Норвегія, вивчав їх.

Я вірю, що Україна також мусить гармонізувати своє законодавство з європейським, підняти стандарти життя, розвинути європейські свободи тощо. Ми маємо зробити це, і тоді інтеграція відбудеться. Щодо економічних відносин: ми не повинні робити вигляд, що "закохалися", а повинні шукати конкретних шляхів співпраці. Україні необхідні умови існування такі, як в інших розвинутих країн.

Україна стане членом Світової організації торгівлі. Я в цьому впевнений, адже це є нашою метою. Україна готова співпрацювати з Європейським Союзом на умовах рівного партнерства.

Щодо зміни військової доктрини, то, коли ми говоримо про інтеграцію до НАТО, маємо ставити єдине питання: коли ми будемо до цього готові? Відповідь така, що ми будемо готові, коли в Україні відбудеться військова реформа.

Сьогодні це складна структура. Саме тому найперше нам потрібні реформи в країні, а потім уже інтеграція. І тому не треба концентруватись на цьому питанні, весь час говорити про нього, писати, але нічого не робити на практиці — як це й було за всі ці роки незалежності.

Ми не достатньо фінансували військо. І цим перетворили його на таке, яке не може оборонятися. Наші технології застаріли, а соціальні проблеми військових залишилися. Як це так сталося, що 36 тисяч військових не мають власної домівки? Чому ми не можемо забезпечити їм нормальні пенсії? Ті, хто вийшли на пенсію протягом років незалежності, мають пенсії вдвічі більші ніж ті, хто вийшов до набуття незалежності.

Отже, ми спершу повинні зайнятися соціальними проблемами наших військових, а вже потім реформувати армію. Це є два основні питання. А щодо наших відносин з НАТО, то ми мусимо відкрито співпрацювати. Відкрито. Не на папері, а конкретними діями.

— Перші 100 днів президентської влади закладають ритм і надають тон на президентство. Які були б Ваші перші кроки в ті 100 днів?

— Я продовжуватиму працювати в тих напрямках, в яких я зараз працюю як глава уряду. Однак, я це робитиму так, як робив завжди, власним почерком, більш ефективно та динамічно. Я впевнений — навіть ще більш ефективно, адже я матиму більші повноваження. Моя мета — отримати владу не заради влади як такої, а заради покращання життя суспільства, країни.

— Чи будете Ви готові стати президентом за умов обмежених повноважень, залежно від того, якою мірою політична реформа в Україні буде успішною?

— Я абсолютно впевнений, що необхідно оптимізувати повноваження президента, уряду і парламенту. Це повинно включати відповідальність за дії трьох гілок влади. Абсолютно.

Виконавча гілка мусить працювати ефективніше. Зараз є багато недоліків, я їх бачу. Саме тому уряд повинен стати сильнішим, щоб контролювати виконання законів України, з тим, щоб він мав відчутний вплив на вертикальну структуру влади по всій країні. Я готовий наглядати за цим.

Парламент мусить бути відповідальним. Президент мусить мати вплив і на парламент, і на виконавчу гілку. Ми знаємо, що сьогоднішня модель влади не є ефективною з огляду на її незбалансованість. Цього ми мусимо досягти. Якщо ми не зможемо зробити цього у нинішньому році, якщо політичні сили виявляться не готовими, тоді ми зробимо це протягом мого президентства.

— Останнє запитання. Де найслабша ланка у Вашому передвиборчому штабі? Можливо, є щось, на що треба було б звернути більшу увагу.

— Я вважаю, що це не тільки моя проблема, а й проблема усіх політичних сил: коли є закон, усі мусять діяти згідно з ним. Ми повинні робити менше заяв. Нам не потрібні підписи під законодавчими актами, котрі не знаходяться у законодавчому полі.

Я вірю, що ті, хто найбільше сьогодні говорять про незаконослухняність інших, якраз і порушують найбільше закон. В цьому і є проблема. Ми повинні поважати закон.

Є також закон чесності і гідності. Є духовні цінності. Є багато віруючих в Україні, і ми мусимо жити з вірою та сумлінням.

Щодо вільних людей, то ця проблема є важливою. Суспільство мусить дістати доступ до чесної, прозорої інформації в мас-медіа, яка б давала всебічну оцінку політичній ситуації або політикові.

Це є загальна проблема, на мій погляд, дуже серйозна. Я серйозно сприймаю кожне слово своїх заяв. Протягом свого життя я завжди намагався відповідати за свої слова. Більшість політиків не сповідують таких цінностей, це мене засмучує. Я хотів би, щоб суспільство взяло це до уваги.

Архів "ВГ-Партії та рухи"

 21.06.06, 12:41 Микола Садовий. Про владу і про пресу
 31.05.06, 16:12 СПУ — про розподіл посад та коаліцію
 06.04.06, 20:18 коаліція. Готові до підписання меморандуму
 16.03.06, 17:27 Микола Цуканов: Кіровоградці не втратять шанс своїми голосами 26 березня покласти край чварам і роздору та привести до міської ради сили, здатні подолати розкол і об’єднати територіальну громаду
 10.02.06, 10:57 Звернення Народного блоку Литвина до народу України
 01.02.06, 10:02 Ще один виборчий список
 29.01.06, 16:09 Кандидати від ліберальної партії України
 25.01.06, 12:31 Є кандидати від „Партії регіонів”
 27.10.05, 23:57 Створено «Народний блок Литвина»
 05.10.05, 18:13 “Союз” та комуністи проти погіршення рівня життя
 05.10.05, 15:28 Розкол у регіоналів
 26.07.05, 12:20 Володимир Литвин: «Ультиматум не сприяє встановленню діалогу”
 24.06.05, 16:22 Чи потрібна Україні опозиція?
 27.05.05, 13:42 Володимир Литвин: „Правила „друзям — усе, ворогам — закон" потрібно уникати"
 27.05.05, 13:16 Євген Кушнарьов: "Політиці потрібні нові обличчя!"
 27.05.05, 13:09 Новий координатор „Трудової України"
 02.04.05, 16:49 Від березня до березня жити в Україні весело
 01.04.05, 21:22 "Громадська оцінка фальсифікації І та ІІ турів президентських виборів 2004 року"
 01.04.05, 20:38 Василь Компанієць: Жити за законом треба вже сьогодні
 22.03.05, 14:17 Комуністи — не "вмонтовані"...
 04.03.05, 15:38 Імперативний підхід до підбору кадрів має забезпечити відповідальність
 28.01.05, 15:56 Зміни в коридорах влади. Сергій Грінченко консультуватиме Леоніда Кравчука
 28.01.05, 15:48 "Трудова Україна" переходить у "кваліфіковану опозицію"
 25.01.05, 14:25 Жінки в політиці. Не закохатися у відмінницю
 14.01.05, 14:01 Спроба прогнозу. Черга за апельсинами
 12.10.04, 11:35 "Трудова Україна" ініціює повернення до виборів депутатів місцевих рад від округів
 12.10.04, 11:33 Проект "Ющенко"
 17.09.04, 12:54 Віктор Янукович розповідає про плани на майбутнє
 03.08.04, 15:14 Причиною провалу Ющенка стануть його соратники
 26.07.04, 15:53 Вибори-2004. Сергій Грінченко: "Я не вірю в те, що адмінресурс відіграватиме вирішальну роль на виборах президента"
 23.07.04, 14:05 Ще одна координаційна рада. "НУ" + БЮТ = "Сила народу"
 16.07.04, 16:35 Олександр Мороз: "політична реформа — запобіжник узурпування влади"
 15.07.04, 19:49 В рамках передвиборчої кампанії в Президенти України Кіровоградщину відвідав Олександр Мороз
 09.07.04, 16:12 Партія регіонів — за прем'єра. "Я вас не підведу"
 09.07.04, 15:12 Лівий кандидат. Мороз — і голова, і претендент
 09.07.04, 15:01 Віктор Янукович: "Я завжди відповідаю сам за себе"
 09.07.04, 14:55 Націоналісти — за Ющенка. "Свобода" зробила вибір
 02.07.04, 14:05 ЗааТАКували "білоруса"
 29.06.04, 13:13 Соціалісти готуються до виборів
 20.05.04, 18:32 Блатняк не повинен звучати в громадських місцях
 30.04.04, 12:47 На першотравневу демонстрацію — разом
 30.04.04, 12:42 "Трудова Україна" підтримала кандидатуру Віктора Януковича
 29.04.04, 13:00 Володимир Рибак: "Віктор Янукович не хоче керувати бюджетом вручну, бо тоді гривні й долари декому прилипатимуть до рук... У Януковича совість чиста"
 09.04.04, 14:39 Кіровоградські журналісти спростовують звинувачення яблучників
 23.03.04, 12:50 Дітям воєнної пори треба надати статус учасників війни
 18.03.04, 18:47 У Кіровограді пройшла козацька рада
 18.03.04, 18:45 Закінчив роботу четвертий з'їзд ветеранів україни
 09.03.04, 17:18 Опозиція вважає: перехідні положення мають вступити в дію у 2006-му році
 03.03.04, 12:06 Кировоградская областная организация "Союз Чернобыль Украины" обратилась к Премьер-министру и народным депутатам
 02.03.04, 16:23 Виборці до виборів готуються від зими
 01.03.04, 13:15 Загрозою для України є протистояння олігархія-демократія, а не ліві-праві
 26.02.04, 11:10 Коммунисты предлагают запретить рекламу табака и алкоголя с 2005 года
 20.02.04, 15:24 СНПУ стала "Свободою"
 09.02.04, 17:32 "Економічна Україна" — у кіровоградській міській раді
 15.01.04, 13:01 Люди повинні знати, що відбувається
 26.12.03, 16:46 Звернення учасників всеукраїнського зібрання представників журналістських колективів
 19.11.03, 12:14 1 мільйон бюджетних гривень народним депутатам
 14.11.03, 14:11 Голова асоціації "Бізнес-леді" щодо Закону "Про внесення змін до Конституції України"
 13.11.03, 19:11 "Наша Україна" збирає підписи за всенародне обрання Президента
 08.11.03, 15:10 Ліві вимагають соціальних гарантій
 30.10.03, 19:50 Кіровоград у полі зору "Регіонів України"
 15.10.03, 17:21 РІШЕННЯ Громадського форуму міста Кіровограда по підтримці політичної реформи в Україні
 06.10.03, 15:33 Може відбутися позачергове засідання ВРУ з питань територіальної цілісності України
 26.09.03, 10:12 Опозиція заявляє про бездіяльність правоохоронних органів
 25.09.03, 13:36 М.Черновол та В.Сибірцев провели зустріч із лідерами осередків політичних партій Кіровоградщини
 19.09.03, 16:11 Створено новий виборчий блок
 09.09.03, 11:48 "Коли розвалять усе дощенту, тоді жінки прийдуть до влади"
 03.07.03, 10:40 Русскому Движению Украины — 4 года
 27.06.03, 15:43 Тиждень блоку Віктора Ющенка у Кіровограді
 16.05.03, 13:41 Борис Тарасюк на чолі НРУ: крок до відродження
 15.05.03, 22:42 Нам допоможуть політологи?
 23.04.03, 22:13 Партія регіонів України: плани — далекі, шанси — серйозні
 14.04.03, 11:02 Відкритий лист КОГО "Союз Чорнобиль України" до кіровоградського міського голови
 12.04.03, 00:41 Соціал-демократи оголошують про підтримку Президента
 11.04.03, 06:11 Партія Регіонів обговорює ініціативи Президента
 01.04.03, 17:43 ЗАЯВА Кіровоградського обкому СДПУ(о) та Асоціації депутатів місцевих рад Кіровоградської області (стосовно злочинного нападу на Олександра Трав'янка)
 17.03.03, 09:11 ОУН ...А НАМ СВОЄ РОБИТЬ
 24.02.03, 15:10 В Кіровограді відбулася звітно-виборча конференція обласної організації Аграрної партії України
 04.02.03, 12:47 Об'єднання ДемПУ з УНР не планувалося
 02.12.02, 18:15 Анатолій Матвієнко: "Януковичу не дали створити те, що він хотів"
 22.11.02, 09:13 Віктор Пинзеник: „Нам треба міняти не керівників, а систему"
 22.11.02, 07:31 Винниченко був соціал-демократом...
 16.11.02, 15:33 Юрій Кармазін про заяву Медведчука з приводу питань зовнішньої політики України
 04.11.02, 02:11 У народних демократів Кіровоградщини новий лідер
 07.10.02, 12:19 На XII з'їзді ДемПУ головою партії знову обрано Анну Антоньєву
 26.08.02, 17:46 "Він пішов у дощ у синьому плащі..." Про зникнення Олександра Олійника
 19.06.02, 10:11 "Єда" офіційно розклалася на 6 фракцій
 19.06.02, 10:01 Во фракцию "Трудовая Украина" подали заявление 31 народный депутат
 01.06.02, 02:14 Все найцікавіше - у тінь, або Мерський скандал-2 по-кіровоградськи
 15.05.02, 11:04 "Я понимаю, насколько это рискованное решение"
 12.04.02, 14:23 Їм потрібна депутатська недоторканість
 08.04.02, 15:58 "Наша Україна" рветься до влади
 04.04.02, 20:28 В.Литвин допускает возможность сотрудничества с антипрезидентскими силами
 29.03.02, 19:07 Майбутнє в наших руках!
 19.03.02, 12:53 Литвин і Симоненко дебатували в телеефірі з проблем корупції, втрачених вкладів, села
 12.03.02, 15:35 По мнению П.Симоненко, рейтинг коммунистов искусственно снижается до 20-21%
 12.03.02, 15:15 В Крыму срыва выборов не будет
 12.03.02, 15:06 "Партійний орган СДПУ(о) "Наша газета+" викреслив Україну з політичної карти Європи"
 11.03.02, 17:06 Кому - вибори, а комунальникам - клопіт
 01.03.02, 10:21 Петро Симоненко заявляє, що в Україні готується конституційний переворот
 15.02.02, 11:39 Резолюція зборів обласної громадської організації "Кіровоградщина - наш спільний дім"
 04.02.02, 15:49 Хохми піарщиків
 04.02.02, 15:31 Щоб реклама не заважала, а допомагала
 04.02.02, 15:23 Їх уже двадцять два...
 29.01.02, 13:58 Поведінка перед стартом
 25.01.02, 13:27 П'ятеро кіровоградців складуть основу майбутньої фракції у парламенті
 25.01.02, 09:04 Селянська партія визначилася з кандидатами
 08.01.02, 18:01 Чи буде створено блок "За ВоДКУ"?
 06.01.02, 15:58 Парламентські партії на кризовій межі
 26.12.01, 15:58 З'їзд демократів - вперше у Кіровограді
 23.12.01, 18:25 "Наша партія працює у першу чергу на себе"
 23.12.01, 07:31 Опозиція відстоює своє право бути почутою
 21.12.01, 18:55 Відставка Медведчука не завадить соціал-демократам (об'єднаним) успішно вести передвиборчу кампанію
 14.12.01, 16:38 Краще "Жінки за реформи" ніж "Жінки за майбутнє"
 07.12.01, 13:17 У першій десятці
 26.11.01, 19:37 Учителю - статус державного службовця!
 26.11.01, 19:35 "Люди голосуватимуть, як вважають за потрібне"
 26.11.01, 19:33 Ще один виборчий блок
 26.11.01, 19:32 Театр починається з вішалки, а культура... - з туалету
 17.11.01, 01:16 З новим лідером "Демсоюз" сподівається на краще
 17.11.01, 01:11 Разом із школярами - проти наркотиків
 15.11.01, 19:14 "Яблуко" добилося створення парламентської слідчої комісії по розслідуванню діянь Володимира Щербаня
 04.11.01, 14:20 Кіровоград став яблучнішим на 450 дерев
 02.11.01, 17:21 Фракція Українcького Народного Руху у Верховній Раді

"ВГ" №4
(21.01.2005)
Украинския баннерная

Copyright © 2001–2006 "Vechirka.uafor.net" :: Design & Creation
Використання текстових матерiалiв cайту дозволяється лише з активним посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.uafor.net.
Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование текстовых материалов сайта разрешается только с активной ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.uafor.net.
Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!