ПАРТІЇ та РУХИ

Микола ЦУКАНОВ: КІРОВОГРАДЦІ НЕ ВТРАТЯТЬ ШАНС СВОЇМИ ГОЛОСАМИ 26 БЕРЕЗНЯ ПОКЛАСТИ КРАЙ ЧВАРАМ І РОЗДОРУ ТА ПРИВЕСТИ ДО МІСЬКОЇ РАДИ СИЛИ, ЗДАТНІ ПОДОЛАТИ РОЗКОЛ І ОБ’ЄДНАТИ ТЕРИТОРІАЛЬНУ ГРОМАДУ

Микола Цуканов Vechirka.uafor.net
16.03.2006, 17:27

Виборчі перегони 2006 року наближаються до свого екватора. Пристрасті навколо боротьби за депутатські мандати досягають свого апогею. Активно включилися в неї і кіровоградські міські організації партій і блоків. На 76 місць у Кіровоградській міській раді претендують 42 політичні сили, а на посаду міського голови — 20 кандидатів. У численних виступах, презентаціях, публікаціях, «прямих ефірах» загалом переважають нищівна критика опонентів, заклики до нових перерозподілів усього, що піддається поділу, та відверта нетерпимість один до одного гравців регіонального політичного поля. І стає сумно. Сумно від того, що чекає на Кіровоград у квітні 2006 року. Стає зрозумілим, що об’єднати збуджений пристрастями боротьби за владу політикум у єдиний дієвий механізм управління Кіровоградської міської ради навесні цього року буде складніше, ніж будь-коли. Але є надія. Надія на те, що на гладіаторській арені майбутньої влади знайдеться сила, яка зупинить руїну, яка розуміє відповідальність за отриману довіру народу глибше, ніж задоволення власних амбіцій.

З проханням розвіяти наші сумнівні передчуття ми звернулися до секретаря Кіровоградської міської ради, кандидата в депутати міської ради за списками Народного блоку Володимира Литвина Миколи ЦУКАНОВА.

— Миколо Миколайовичу, ми вперше будемо обирати міську раду на пропорційній основі. Яким, на Вашу думку, буде розклад політичних сил у цьому представницькому органі і наскільки він буде дієздатним?

— Дійсно, з 2006 року в Україні вперше запроваджено пропорційну виборчу систему. Добре це в цілому чи погано для демократичних процесів у державі, покаже тільки час. Але вже сьогодні можу констатувати, що у теперішній ситуації наші виборці залишаться у програші. По-перше, докорінно руйнується тісний зв’язок на рівні депутат-виборець. По-друге, процес структуризації політичної системи нашого суспільства не завершився. На жаль, кількість політичних партій і блоків, які виявили намір брати участь у виборах, є надзвичайно великою. На рівні країни їх 45, до міської ради — 42. Як у такій ситуації не розгубитись пересічному виборцю, встигнути співставити і оцінити передвиборчі програми, презентовані партіями і блоками? А враховуючи, що кількість громадян нашої країни, які є членами тієї чи іншої політичної партії, не перевищує двох відсотків, уведення пропорційної системи виборів в Україні, особливо до місцевих рад, вважаю передчасною.

Можу прогнозувати, що більшість партій — учасників виборів, у тому числі тих, хто пройде до органів місцевого самоврядування, у післявиборчий період загублять свій зв’язок із виборцями на найближчі п’ять років.

Щодо питання розкладу політичних сил у Кіровоградській міській раді після березня 2006 року, можу впевнено сказати, що процес об’єднання політичних опонентів буде проходити надзвичайно складно. Доводиться визнати, що міську раду у черговий раз чекають не кращі дні.

Усі партії і блоки, які мають шанси сформувати новий депутатський корпус, я б умовно розподілив на три групи. До першої групи необхідно включити лідерів виборчих перегонів: Партію регіонів, БЮТ та Народний блок Володимира Литвина. Умовна друга група складається з політичних сил, які мають шанси набрати від 3 до 7% голосів виборців. Це «Наша Україна», Комуністична партія та блок «Не Так!». І, нарешті, третю групу складають ті, у кого є рівно проблематичні можливості потрапити до складу міської ради.

— Досвід показує, що об’єднати полярні політичні сили в Україні надзвичайно важко, практично не можливо. Яке місце у міській раді у такому випадку відводиться фракції Народного блоку Литвина, якщо він виявиться серед переможців?

— Я впевнений, що блок Володимира Литвина не тільки залишиться серед лідерів у політичному просторі Кіровограда, а й значно зміцнить свої позиції.

Це підтверджується як найрізноманітнішими соціологічними дослідженнями, так і зростанням реальної кількості прихильників блоку.

Головними чинниками цього є конструктивна позиція, яку займає наш лідер Володимир Литвин, і професійно підібраний склад кандидатів у депутати обласної та міської рад від Народного блоку. Кожен із наших претендентів на депутатський мандат — це яскрава особистість, яка користується заслуженим авторитетом та великою повагою серед мешканців міста і ділові якості яких чудово знають жителі Кіровограда. Серед них представлені як ті, хто вже має досвід депутатської діяльності, — Андрій Кролевець, Олександр Мільто, Віктор Ануфрієв, так і ті, у кого є свіжі та неординарні ідеї майбутнього розвитку територіальної громади міста – Наталія Артеменко, Галина Кузьменко та багато інших.

Тому, безумовно, депутати майбутньої фракції блоку Володимира Литвина зможуть взяти на себе місію об’єднання всіх здорових політичних сил регіону та побудувати надійний місток співпраці між різновекторними, але популярними у місті партіями з єдиною метою — покращання життя і добробуту кіровоградців.

— Що було домінуючим у прийнятті Вами рішення балотуватись за списками Народного блоку Литвина і чи знайомі Ви особисто з лідером блоку?

— Хочу підкреслити, що мені було зроблено чимало пропозицій увійти до виборчих списків тих чи інших партій і блоків чи очолити один із них. Це надзвичайно приємно, коли гідно оцінюють нашу виважену позицію та безкомпромісність у відстоюванні інтересів громади у міській раді. Але скажу відверто, що свій вибір ми зробили значно раніше, ніж почали формувати свої команди наші опоненти. Сьогодні, на жаль, на політичному небосхилі України можна знайти одиниці справді яскравих політиків. Володимир Литвин — один з них. Це людина, яка справді вірить в Україну, яка її любить і, що найголовніше, робить усе можливе, щоб об’єднати весь спектр політичних сил у русло творення майбутнього нашої держави. Якщо у людини справді болить душа за Україну, вона завжди буде прагнути піднести національну гідність свого народу.

У цьому ми переконалися під час приїзду Володимира Михайловича до Кіровограда. Мені неодноразово доводилося спілкуватися з ним, і я отримав справжнє задоволення від його стилю роботи. Це були справжні уроки, як у найкоротший час розібратися у глибині проблеми і консолідувати зусилля на її вирішенні.

— Чи можете Ви вже сьогодні презентувати програму дій депутатської фракції Народний блок Володимира Литвина у 2006 році і на перспективу? Які проблеми міста Ви вважаєте ключовими і першочерговими для розв’язання?

— Як вдало відзначив на одному із засідань міської ради депутат від нашої фракції Андрій Кролевець, поки інші політичні партії вирішують стосунки між собою, депутатська фракція Народного блоку Володимира Литвина вирішує проблеми міста.

Ми свідомо не пішли протореним іншими партіями популістським шляхом і не закидаємо кіровоградців порожніми гаслами і непідкріпленими економічними розрахунками-обіцянками загального характеру. Ми переконані, що кожен мешканець міста має знати, яким буде Кіровоград через місяць, рік, два. Кожен житель обласного центру має бути впевнений, що буде забезпечений усіма комунальними благами, що у його будинку вчасно виконають ремонт, що він вчасно отримає медичну допомогу, що його діти отримають якісну освіту і ще багато інших «що», які і є показниками сучасного цивілізованого життя.

Саме тому кожна ініціатива нашої фракції у міській раді детально прорахована і підкріплена відповідними коштами у бюджеті.

Наприклад, мешканці багатьох кіровоградських будинків, які донедавна перебували у відомчій власності, добре знають, що таке регулярні відключення електроенергії через постійні фінансові конфлікти між власниками житла і енергетиками. Кардинально вирішити цю проблему вдалося через прийняття міською радою запропонованої нашою фракцією програми передачі внутрішньобудинкових електричних мереж на баланс міської філії обленерго. Зазвичай це складна і довга процедура, яка вимагає значного вкладення коштів у ремонтні роботи, але нашій фракції шляхом переговорів вдалося знайти спільну мову з енергетиками і переконати, що прийняття такого рішення буде взаємовигідним. В результаті багато кіровоградців раз і назавжди позбулися головного болю з непередбачуваними відключеннями енергопостачання.

Депутатська фракція «Блок Володимира Литвина» вперше за роки незалежності України виступила з ініціативою прийняття трьох нових соціальних Програм, направлених на повернення бібліотекам, дитячо-юнацьким центрам і закладам освіти за місцем проживання їхньої важливої ролі у культурному, патріотичному і фізичному вихованні підростаючого покоління. Це Програма розвитку бібліотек міста Кіровограда, Програма розвитку шкільного спорту, Програма організації соціальної роботи за місцем проживання дітей та молоді «Рідна домівка». На реалізацію цих програм у міському бюджеті на 2006 рік передбачено 240 тисяч гривень, і ми маємо велику надію, що започатковані програми стануть у Кіровограді довгостроковими.

Соціальна направленість нашої роботи співзвучна з головним на сьогодні документом Народного блоку Володимира Литвина — його передвиборчою програмою. Дуже рекомендую, до речі, усім уважно її прочитати, і тоді стане зрозумілим, що першочергове призначення блоку — у збереженні країни і народу від нових потрясінь, нестабільності і некерованості. Таку мету ми ставимо перед собою і на місцевому рівні.

Впевнений, що кіровоградці — мудрі люди. Вони навчені багаторічними конфліктами у стінах міської ради і протиріччями між керівництвом міста й області. Саме тому вони не втратять шанс своїми голосами 26 березня покласти край чварам і роздору та привести до міської ради сили, здатні подолати розкол і об’єднати територіальну громаду у її прагненні бачити свою маленьку батьківщину найкращою.

Архів "ВГ-Партії та рухи"

 21.06.06, 12:41 Микола Садовий. Про владу і про пресу
 31.05.06, 16:12 СПУ — про розподіл посад та коаліцію
 06.04.06, 20:18 коаліція. Готові до підписання меморандуму
 16.03.06, 17:27 Микола Цуканов: Кіровоградці не втратять шанс своїми голосами 26 березня покласти край чварам і роздору та привести до міської ради сили, здатні подолати розкол і об’єднати територіальну громаду
 10.02.06, 10:57 Звернення Народного блоку Литвина до народу України
 01.02.06, 10:02 Ще один виборчий список
 29.01.06, 16:09 Кандидати від ліберальної партії України
 25.01.06, 12:31 Є кандидати від „Партії регіонів”
 27.10.05, 23:57 Створено «Народний блок Литвина»
 05.10.05, 18:13 “Союз” та комуністи проти погіршення рівня життя
 05.10.05, 15:28 Розкол у регіоналів
 26.07.05, 12:20 Володимир Литвин: «Ультиматум не сприяє встановленню діалогу”
 24.06.05, 16:22 Чи потрібна Україні опозиція?
 27.05.05, 13:42 Володимир Литвин: „Правила „друзям — усе, ворогам — закон" потрібно уникати"
 27.05.05, 13:16 Євген Кушнарьов: "Політиці потрібні нові обличчя!"
 27.05.05, 13:09 Новий координатор „Трудової України"
 02.04.05, 16:49 Від березня до березня жити в Україні весело
 01.04.05, 21:22 "Громадська оцінка фальсифікації І та ІІ турів президентських виборів 2004 року"
 01.04.05, 20:38 Василь Компанієць: Жити за законом треба вже сьогодні
 22.03.05, 14:17 Комуністи — не "вмонтовані"...
 04.03.05, 15:38 Імперативний підхід до підбору кадрів має забезпечити відповідальність
 28.01.05, 15:56 Зміни в коридорах влади. Сергій Грінченко консультуватиме Леоніда Кравчука
 28.01.05, 15:48 "Трудова Україна" переходить у "кваліфіковану опозицію"
 25.01.05, 14:25 Жінки в політиці. Не закохатися у відмінницю
 14.01.05, 14:01 Спроба прогнозу. Черга за апельсинами
 12.10.04, 11:35 "Трудова Україна" ініціює повернення до виборів депутатів місцевих рад від округів
 12.10.04, 11:33 Проект "Ющенко"
 17.09.04, 12:54 Віктор Янукович розповідає про плани на майбутнє
 03.08.04, 15:14 Причиною провалу Ющенка стануть його соратники
 26.07.04, 15:53 Вибори-2004. Сергій Грінченко: "Я не вірю в те, що адмінресурс відіграватиме вирішальну роль на виборах президента"
 23.07.04, 14:05 Ще одна координаційна рада. "НУ" + БЮТ = "Сила народу"
 16.07.04, 16:35 Олександр Мороз: "політична реформа — запобіжник узурпування влади"
 15.07.04, 19:49 В рамках передвиборчої кампанії в Президенти України Кіровоградщину відвідав Олександр Мороз
 09.07.04, 16:12 Партія регіонів — за прем'єра. "Я вас не підведу"
 09.07.04, 15:12 Лівий кандидат. Мороз — і голова, і претендент
 09.07.04, 15:01 Віктор Янукович: "Я завжди відповідаю сам за себе"
 09.07.04, 14:55 Націоналісти — за Ющенка. "Свобода" зробила вибір
 02.07.04, 14:05 ЗааТАКували "білоруса"
 29.06.04, 13:13 Соціалісти готуються до виборів
 20.05.04, 18:32 Блатняк не повинен звучати в громадських місцях
 30.04.04, 12:47 На першотравневу демонстрацію — разом
 30.04.04, 12:42 "Трудова Україна" підтримала кандидатуру Віктора Януковича
 29.04.04, 13:00 Володимир Рибак: "Віктор Янукович не хоче керувати бюджетом вручну, бо тоді гривні й долари декому прилипатимуть до рук... У Януковича совість чиста"
 09.04.04, 14:39 Кіровоградські журналісти спростовують звинувачення яблучників
 23.03.04, 12:50 Дітям воєнної пори треба надати статус учасників війни
 18.03.04, 18:47 У Кіровограді пройшла козацька рада
 18.03.04, 18:45 Закінчив роботу четвертий з'їзд ветеранів україни
 09.03.04, 17:18 Опозиція вважає: перехідні положення мають вступити в дію у 2006-му році
 03.03.04, 12:06 Кировоградская областная организация "Союз Чернобыль Украины" обратилась к Премьер-министру и народным депутатам
 02.03.04, 16:23 Виборці до виборів готуються від зими
 01.03.04, 13:15 Загрозою для України є протистояння олігархія-демократія, а не ліві-праві
 26.02.04, 11:10 Коммунисты предлагают запретить рекламу табака и алкоголя с 2005 года
 20.02.04, 15:24 СНПУ стала "Свободою"
 09.02.04, 17:32 "Економічна Україна" — у кіровоградській міській раді
 15.01.04, 13:01 Люди повинні знати, що відбувається
 26.12.03, 16:46 Звернення учасників всеукраїнського зібрання представників журналістських колективів
 19.11.03, 12:14 1 мільйон бюджетних гривень народним депутатам
 14.11.03, 14:11 Голова асоціації "Бізнес-леді" щодо Закону "Про внесення змін до Конституції України"
 13.11.03, 19:11 "Наша Україна" збирає підписи за всенародне обрання Президента
 08.11.03, 15:10 Ліві вимагають соціальних гарантій
 30.10.03, 19:50 Кіровоград у полі зору "Регіонів України"
 15.10.03, 17:21 РІШЕННЯ Громадського форуму міста Кіровограда по підтримці політичної реформи в Україні
 06.10.03, 15:33 Може відбутися позачергове засідання ВРУ з питань територіальної цілісності України
 26.09.03, 10:12 Опозиція заявляє про бездіяльність правоохоронних органів
 25.09.03, 13:36 М.Черновол та В.Сибірцев провели зустріч із лідерами осередків політичних партій Кіровоградщини
 19.09.03, 16:11 Створено новий виборчий блок
 09.09.03, 11:48 "Коли розвалять усе дощенту, тоді жінки прийдуть до влади"
 03.07.03, 10:40 Русскому Движению Украины — 4 года
 27.06.03, 15:43 Тиждень блоку Віктора Ющенка у Кіровограді
 16.05.03, 13:41 Борис Тарасюк на чолі НРУ: крок до відродження
 15.05.03, 22:42 Нам допоможуть політологи?
 23.04.03, 22:13 Партія регіонів України: плани — далекі, шанси — серйозні
 14.04.03, 11:02 Відкритий лист КОГО "Союз Чорнобиль України" до кіровоградського міського голови
 12.04.03, 00:41 Соціал-демократи оголошують про підтримку Президента
 11.04.03, 06:11 Партія Регіонів обговорює ініціативи Президента
 01.04.03, 17:43 ЗАЯВА Кіровоградського обкому СДПУ(о) та Асоціації депутатів місцевих рад Кіровоградської області (стосовно злочинного нападу на Олександра Трав'янка)
 17.03.03, 09:11 ОУН ...А НАМ СВОЄ РОБИТЬ
 24.02.03, 15:10 В Кіровограді відбулася звітно-виборча конференція обласної організації Аграрної партії України
 04.02.03, 12:47 Об'єднання ДемПУ з УНР не планувалося
 02.12.02, 18:15 Анатолій Матвієнко: "Януковичу не дали створити те, що він хотів"
 22.11.02, 09:13 Віктор Пинзеник: „Нам треба міняти не керівників, а систему"
 22.11.02, 07:31 Винниченко був соціал-демократом...
 16.11.02, 15:33 Юрій Кармазін про заяву Медведчука з приводу питань зовнішньої політики України
 04.11.02, 02:11 У народних демократів Кіровоградщини новий лідер
 07.10.02, 12:19 На XII з'їзді ДемПУ головою партії знову обрано Анну Антоньєву
 26.08.02, 17:46 "Він пішов у дощ у синьому плащі..." Про зникнення Олександра Олійника
 19.06.02, 10:11 "Єда" офіційно розклалася на 6 фракцій
 19.06.02, 10:01 Во фракцию "Трудовая Украина" подали заявление 31 народный депутат
 01.06.02, 02:14 Все найцікавіше - у тінь, або Мерський скандал-2 по-кіровоградськи
 15.05.02, 11:04 "Я понимаю, насколько это рискованное решение"
 12.04.02, 14:23 Їм потрібна депутатська недоторканість
 08.04.02, 15:58 "Наша Україна" рветься до влади
 04.04.02, 20:28 В.Литвин допускает возможность сотрудничества с антипрезидентскими силами
 29.03.02, 19:07 Майбутнє в наших руках!
 19.03.02, 12:53 Литвин і Симоненко дебатували в телеефірі з проблем корупції, втрачених вкладів, села
 12.03.02, 15:35 По мнению П.Симоненко, рейтинг коммунистов искусственно снижается до 20-21%
 12.03.02, 15:15 В Крыму срыва выборов не будет
 12.03.02, 15:06 "Партійний орган СДПУ(о) "Наша газета+" викреслив Україну з політичної карти Європи"
 11.03.02, 17:06 Кому - вибори, а комунальникам - клопіт
 01.03.02, 10:21 Петро Симоненко заявляє, що в Україні готується конституційний переворот
 15.02.02, 11:39 Резолюція зборів обласної громадської організації "Кіровоградщина - наш спільний дім"
 04.02.02, 15:49 Хохми піарщиків
 04.02.02, 15:31 Щоб реклама не заважала, а допомагала
 04.02.02, 15:23 Їх уже двадцять два...
 29.01.02, 13:58 Поведінка перед стартом
 25.01.02, 13:27 П'ятеро кіровоградців складуть основу майбутньої фракції у парламенті
 25.01.02, 09:04 Селянська партія визначилася з кандидатами
 08.01.02, 18:01 Чи буде створено блок "За ВоДКУ"?
 06.01.02, 15:58 Парламентські партії на кризовій межі
 26.12.01, 15:58 З'їзд демократів - вперше у Кіровограді
 23.12.01, 18:25 "Наша партія працює у першу чергу на себе"
 23.12.01, 07:31 Опозиція відстоює своє право бути почутою
 21.12.01, 18:55 Відставка Медведчука не завадить соціал-демократам (об'єднаним) успішно вести передвиборчу кампанію
 14.12.01, 16:38 Краще "Жінки за реформи" ніж "Жінки за майбутнє"
 07.12.01, 13:17 У першій десятці
 26.11.01, 19:37 Учителю - статус державного службовця!
 26.11.01, 19:35 "Люди голосуватимуть, як вважають за потрібне"
 26.11.01, 19:33 Ще один виборчий блок
 26.11.01, 19:32 Театр починається з вішалки, а культура... - з туалету
 17.11.01, 01:16 З новим лідером "Демсоюз" сподівається на краще
 17.11.01, 01:11 Разом із школярами - проти наркотиків
 15.11.01, 19:14 "Яблуко" добилося створення парламентської слідчої комісії по розслідуванню діянь Володимира Щербаня
 04.11.01, 14:20 Кіровоград став яблучнішим на 450 дерев
 02.11.01, 17:21 Фракція Українcького Народного Руху у Верховній Раді

"ВГ" №4
(21.01.2005)
Украинския баннерная

Copyright © 2001–2006 "Vechirka.uafor.net" :: Design & Creation
Використання текстових матерiалiв cайту дозволяється лише з активним посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.uafor.net.
Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование текстовых материалов сайта разрешается только с активной ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.uafor.net.
Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!