ДПА

ПОДАТКОВА МАЄ ШУКАТИ РЕЗЕРВИ. У ТОМУ ЧИСЛІ І БОРЮЧИСЬ ІЗ КОРУПЦІЄЮ. Ігор ВОЛКОВ

Голова громадської ради при ДПА в Кіровоградській області Ігор ВОЛКОВ (фото Олександра КОЛОМИНОВА) Ольга ПИЛИПЕНКО, Vechirka.uafor.net
27.02.2004, 15:33

Громадська рада при Державній податковій адміністрації у Кіровоградській області створена у червні минулого року. Її головою, за рекомендацією податківців, став Ігор Волков — директор однієї з виробничо-комерційних фірм Кіровограда (зараз він — начальник управління у справах преси та інформації облдержадміністрації), депутат міської ради і, крім усього, керівник громадської організації — територіального відділення в нашій області Асоціації платників податків України. Отож досвід співробітництва з податковою службою у нього був, і це, звісно, її керівництвом враховувалось.

Створення такого дорадчого органу — не просто данина моді. Громадська рада (у межах своєї компетенції) має допомагати податківцям вирішувати проблемні питання, що виникають у регіоні зі сплатою певних податків чи платежів, відстежує разом з ними незадіяні ще резерви для збільшення надходжень. Займається вона також роз'яснювально-просвітницькою та аналітичною діяльністю (організовує конференції, наради, круглі столи, семінари) — як зазначається, для підвищення податкової культури населення та налагодження партнерських стосунків між органами державної податкової служби та суб'єктами підприємницької діяльності, в тому числі їх повноправними представниками — громадськими організаціями підприємців. До складу ради входять зокрема керівники трьох таких організацій — Кіровоградського відділення Української спілки промисловців і підприємців Олександр Саінсус, асоціації підприємств промисловості, торгівлі та громадського харчування Сергій Бедзай, спілки підприємців області Григорій Урсол. Членами громадської ради є також заступник голови облдержадміністрації Микола Ковальчук, начальник управління Державного казначейства в області Іван Мартинюк, керівник фінансового управління ОДА Віктор Серпокрилов, голова правління ВАТ "Птахокомбінат" Андрій Райкович. Податківців у раді представляють керівник ДПА в області Василь Руденко, два його заступники Ігор Панасенко та Сергій Колотуха, начальник відділу громадських зв'язків і масово-роз'яснювальної роботи Юрій Маслюков. Троє останніх замінили своїх колег після кадрових перестановок, що відбулися в обласній податковій адміністрації.

ТРЕБА НЕ ТІЛЬКИ ПРОСИТИ В КИЄВІ, А ШУКАТИ Й У СЕБЕ

На першому цьогорічному засіданні громадської ради (вона збирається щоквартально) розглядалося кілька важливих питань, але все ж найбільш детально обговорювалася ситуація зі сплатою в області місцевих податків і зборів. Проаналізувати стан їх надходження, а головне — повноту запровадження сільськими, селищними, міськими радами на підвідомчих територіях запропонував на одному з минулих засідань Микола Ковальчук. На його думку, деякі ради, будучи дотаційними, з власної вини не добирають коштів, котрі могли б мати. Є резерви для збільшення надходжень і в містах.

Чому заступник голови облдержадміністрації ініціював розгляд такого питання, мабуть, не треба пояснювати. У нинішньому році місцевим бюджетам через зменшення надходжень прибуткового податку з громадян (а саме він значною мірою наповнює ці бюджети) буде дуже нелегко. Ще на рівні їх формування фінансисти підрахували, що сума недобору для багатьох територій стане просто катастрофічною.

У Кіровограді зокрема (як спрогнозувала на одному із засідань прес-клубу реформ, де якраз і обговорювалася подібна проблема, начальник фінансового управління міської ради Любов Бочкова) втрати бюджету можуть скласти 10-11 мільйонів гривень. Їх треба чимось перекривати.

Оскільки на загальнодержавні податки і платежі ми вплинути не можемо (розміри їх сплати і відсотки розщеплення зібраних сум визначені законодавством), то щодо місцевих податків і зборів такі повноваження у рад є і вони, вважає Микола Ковальчук, мають використовувати їх сповна. Безперечно, порівняно із загальнодержавними платежами місцеві набагато менші, але жодна гривня в бюджеті зайвою не буде. Тим паче, при тій ситуації, що складається.

За інформацією першого заступника голови ДПА в області Ігоря Панасенка, минулого року місцевих податків і зборів зібрано у сумі 8 мільйонів 106 тисяч гривень. Порівняно з 2002 роком надходження зменшились на 71 тисячу. Це, можливо, не так багато, але факт сам по собі неприємний, і не хотілося б, щоб подібне зменшення стало тенденцією.

РИНКОВИЙ ЗБІР — СПРАВДІ НАЙБІЛЬШ КРИМІНАЛЬНИЙ?

На території Кіровоградської області запроваджено дев'ять видів місцевих податків і зборів. Найбільш дохідним є ринковий збір. Надходження від нього торік склали чотири мільйони 716 тисяч гривень, або більше 58 відсотків усієї суми. Порівняно з 2002 роком, додатково зібрано майже 60 тисяч гривень. Як підкреслив Ігор Панасенко, це стало наслідком роботи по впорядкуванню діяльності ринків, яку спільно проводили податкові інспекції та органи місцевого самоврядування.

В області діє 88 ринків, 37 із них — у Кіровограді (вони поповнили торік міський бюджет більш ніж на два мільйони гривень). Резерви щодо збільшення надходжень, на думку деяких членів громадської ради, ще є. Про них говорив, зокрема, Сергій Бедзай. Він вважає, що збирати кошти з тих, хто торгує на ринках, мають не працівники цих же ринків, а зовсім інші, так би мовити, незалежні особи (наприклад, представники податкової інспекції чи будь-якої іншої організації, повноваження якій надасть місцева влада). Подібний досвід існує в деяких інших регіонах. Він свідчить, що як тільки збором ринкових коштів починають займатись не ринкові працівники, сума надходжень зростає як мінімум на 15-20 відсотків. По-дібне вже не один рік пропонується запровадити в нашій області (хоча б у вигляді експерименту на одній із територій), але пропозиція незрозуміло чому (чи зрозуміло?) так і залишається непочутою. Більш кримінального податку, як висловився Сергій Бедзай, сьогодні, мабуть, немає.

Ігор Волков погодився, що пропозиція варта уваги і найбільш зацікавленими у такій новації мають бути саме місцеві органи влади. Разом з податковою інспекцією (навряд чи сюди потрібно залучати інші організації) вони, мабуть, повинні виробити такий порядок справляння ринкового збору, за яким кошти справді б збирали не господарі ринку, а ті ж, приміром, податківці.

Голова громадської ради, як уже зазначалось, є депутатом Кіровоградської міської ради, тому він сам може запропонувати подібне нововведення колегам. Правда, важко сказати, чи вони його підтримають: 23 грудня минулого року міська рада затвердила у новій редакції положення про розміри, порядок сплати та перерахування місцевих податків і зборів, де передбачається, що "...справляння ринкового збору здійснюють касири та контролери ринку". Можливо, з огляду на інтереси бюджету, а значить усієї територіальної громади, кіровоградські депутати погодяться відкоригувати уже визначену норму.

МАШИН ПАРКУЄТЬСЯ БІЛЬШЕ, НІЖ ЗБИРАЄТЬСЯ ГРОШЕЙ

Обговорювалося також ще одне можливе джерело додаткових надходжень до місцевих бюджетів. Мова йде про збір за паркування автотранспорту. Як повідомив Ігор Панасенко, за результатами проведеної податківцями інвентаризації, в області нараховується 1155 машино-місць такого паркування. За минулий рік від цього збору надійшло коштів майже на третину більше, ніж у 2002 році, хоча за своєю питомою вагою серед інших місцевих платежів він посідає досить незначне місце (1,5 відсотка).

Але чи справді зроблено в цьому випадку все, що можна? Члени ради вважають, що ні. За словами Ігоря Волкова, ота кількість місць для паркування, яка названа по всій області, є, мабуть, в самому лише Кіровограді. Варто подивитися, що коїться у вихідний день, наприклад, біля Колгоспного ринку. І сам ринок, і всі навколишні вулиці заставлені автомобілями впритул. Не всі вони стоять у місцях, визначених для паркування. Хто контролює, яка реальна сума збирається кожного дня, чи проводився хронометраж, скільки машин (особливо у вихідні) під'їжджає-від'їжджає? Адже з кожної береться плата. Це якраз оті живі кошти, які могли б суттєвіше поповнювати бюджет. Тому в цьому плані податківцям треба бути ініціативнішими.

ЗА ДОЗВІЛ ПЛАТИТЬСЯ ОДИН РАЗ

А от інша їхня ініціатива, яку членів громадської ради попросив підтримати перший заступник голови ДПА в області, розуміння не знайшла. Йдеться про щорічне стягування плати за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі з тих суб'єктів, які вже такий дозвіл отримали. Як аргументував Ігор Панасенко, це дозволило б збільшити бюджетні надходження і зробити їх прогнозованішими. Проти цього різко виступив керівник асоціації підприємств промисловості, торгівлі та громадського харчування Сергій Бедзай. Він нагадав, що подібне рішення, яке вже приймалося колись кіровоградською міською владою, суперечить законодавству. Збір за видачу дозволу на розміщення об'єкта торгівлі — якраз і є разова плата за видачу такого дозволу. Ні про яку систематичність стягнення коштів із тих, хто вже відкрився і працює, у законі мова не йде. Тоді підприємці відстоювали свої права через суд. І виграли. Подібна ситуація може скластися й зараз. Напередодні нового року Кіровоградська міська рада прийняла рішення про підвищення розмірів торгових патентів, не погодивши, за словами Сергія Бедзая, подібне збільшення плати з відповідними підприємницькими структурами, як це велить зробити закон. Тому зараз асоціація звернулася до прокуратури з проханням опротестувати дане рішення, оскільки воно прийняте з порушенням законодавства.

Підтримали керівника асоціації й інші його колеги.

— Якщо ми шукаємо шляхи наповнення місцевих бюджетів, — зауважив, підсумовуючи обговорення, Ігор Волков, — то повинні все-таки виходити на це наповнення не через підвищення, в першу чергу, ставок патентів і зборів, не через притягування за вуха деяких сумнівних норм, які явно суперечать законодавству. Треба йти шляхом вивчення ситуації — де, по якому податку чи збору справді є резерви, які ще не використані, але, задіявши які, ми не заженемо людей у глухий кут. Щоб вони від легальних методів роботи не переходили в іншу сферу...

МИ — ТАКІ Ж, ЯК І ВСІ...

Про те, що ця сфера набрала в державі небачених розмірів, говорив на недавній Всеукраїнській нараді з проблем боротьби з організованою злочинністю і корупцією Президент України Леонід Кучма. Він доручив уряду й іншим державним структурам взятись за виправлення ситуації не на словах, а на ділі. Керівнику Державної податкової адміністрації України теж дано цілий ряд доручень. На їх виконання податкова служба області розробила перелік конкретних заходів, які, за словами заступника голови ДПА Сергія Колотухи, вже почала реалізувати. Є перші результати. Відпрацювання областей планується і в центральному ДПАУ. Податківці чекають приїзду одного із заступників голови Державної податкової адміністрації України Миколи Джиги. Він, як відомо, не так давно в іншому міністерстві вже очолював підрозділ по боротьбі з організованою злочинністю.

Цікавий момент із засідання ради, яким би й хотілось закінчити цей матеріал.

— А що, у нас в області теж є корупція? — запитав один із присутніх на засіданні.

— Аякже, — відповів заступник голови податкової адміністрації. — Ми живемо в тих же умовах, що й сусідні області, і вся держава в цілому... Тому, на жаль, такі негативні явища є і в нас. Ми з ними боремось.

На знімку Олександра КОЛОМИНОВА: голова громадської ради при ДПА в Кіровоградській області Ігор ВОЛКОВ.

Архів "ВГ-Силовики"

 24.05.06, 15:07 Міграційна служба. Як отримати українське громадянство
 07.10.05, 14:35 Олег Левицький звинувачує Генерального прокурора у корупції
 12.09.05, 16:03 Збройні сили. Призов — удвічі більший
 26.07.05, 12:22 ВМС. Українська сила і слава
 17.06.05, 13:42 Допризовній підготовці — належну увагу
 14.04.05, 21:48 МНС. Акція "Герой-рятівник року"
 25.03.05, 11:01 МНС. Коли в дім залітає "червоний півень" — винен власник...
 14.03.05, 14:03 МВС. Міністр внутрішніх справ збирається повернути довіру людей
 14.03.05, 13:58 МНС. Чи буде у Кіровограді повінь? Проведені командно-штабні навчання...
 14.03.05, 13:48 МНС. Відкритий лист Міністра України з питань надзвичайних ситуацій до громадян держави
 04.03.05, 15:39 Зміни в силових структурах Кіровоградщини
 25.02.05, 12:27 ВМС. Бойовий склад ВМС України поповнився ракетним корветом "Придніпров'я"
 28.01.05, 17:02 Володимир Ярошенко: "Третейський суд — суд високої довіри"
 24.01.05, 14:25 У три заходи військові знешкодили більше 50 боєприпасів
 21.01.05, 14:38 Міністерство оборони України й ізраїльська корпорація "ЕМІ" домовилися про спільну реалізацію проектів з утилізації надлишкових боєприпасів
 30.12.04, 13:13 Святкувати краще без надзвичайних подій
 22.12.04, 16:52 В Ульяновці Кіровоградської області відкрито будівництво пожежно-рятувальної частину
 25.11.04, 13:32 Управління з питань взаємодії зі ЗМІ МНС України інформує
 16.09.04, 19:18 МНС. Знешкоджуються наслідки війни
 03.08.04, 15:22 УСБУ. Контррозвідка: історія, припущення та реальність
 27.07.04, 13:56 Неостанні герої
 27.07.04, 12:59 "01". Оглянули нову техніку
 02.07.04, 13:38 УПМ ДПА в Кіровоградській області інформує. Податки — на контролі
 29.06.04, 12:14 30 червня перший заступник міністра внутрішніх справ України проводитиме прийом жителів Кіровоградщини
 26.04.04, 15:30 26 квітня — День Чорнобильської трагедії. Сергій Островський: Пам'ятатиму все життя...
 30.03.04, 12:21 МВС. Микола Корецький: "Всі умисні вбивства у Кіровограді розкрито"
 29.03.04, 14:26 УМВС. Як отримати дозвіл на право придбання зброї
 29.03.04, 14:20 Податкова міліція. У гральному бізнесі наводять порядок
 26.03.04, 13:02 ВВ. 26 березня — День внутрішніх військ України. На сторожі правопорядку
 26.03.04, 12:50 МВС. Кожен працівник міліції має відпатрулювати 120 годин
 23.03.04, 12:59 Відбулися планові іспити у навчальному центрі сухопутних військ України
 05.03.04, 14:52 Сергій Фомін — новий начальник УБОЗу в Кіровоградській області
 02.03.04, 16:49 ДАІ. Минулого року на автошляхах Кіровоградщини сталося 969 ДТП
 02.03.04, 16:43 ДАІ. "Кобра" всіх поставила на вуха
 27.02.04, 15:33 ДПА. Податкова має шукати резерви. У тому числі і борючись із корупцією. Ігор Волков
 27.02.04, 15:26 Депутати кіровоградської міської ради і міліція: діалог триває
 24.02.04, 08:01 Олег Левицький — новий прокурор Кіровоградської області
 23.02.04, 18:57 ДАІ. Вилучатимуть жовті номерні знаки
 20.02.04, 17:15 МНС. Триває Всеукраїнська акція "Герой-рятівник року"
 20.02.04, 16:52 МВС. У своїй роботі міліція не повинна допускати прорахунків і помилок
 19.02.04, 20:01 "Кобра" побувала і на Кіровоградщині
 17.02.04, 11:48 Прокуратура посилить боротьбу з відмиванням "брудних" грошей
 13.02.04, 13:59 В Україні фінансового контролю за доходами і видатками чиновників немає
 12.02.04, 19:46 Кіровоградська міліція не забуває про ветеранів
 11.02.04, 15:23 МВС. Торік слідчі Кіровоградської області винесли багато незаконних постанов
 11.02.04, 15:16 Прокуратура. Одна з функцій прокуратури — представництво інтересів громадян та держави в суді
 25.01.04, 11:03 У кіровоградській прокуратурі — кадрові перестановки
 15.01.04, 12:13 Водійські посвідчення вже не вилучатимуться
 23.12.03, 15:45 У Феміди нове обличчя — модельні суди
 20.12.03, 14:11 20 грудня — День міліції України. УБОЗ: гроза бандитів
 10.11.03, 15:15 УМВС. Громадська приймальня УМВС в Кіровоградській області. Керівництво
 30.10.03, 16:21 УМВС в Кіровоградській області запровадило телефон довіри
 23.10.03, 10:20 На Кіровоградщині — новий глава міліцейського відомства
 20.10.03, 19:15 Генпрокурор доручив організувати телефонну "лінію довіри" про факти корупції в правоохоронних органах
 13.10.03, 15:34 Прокурор — це юрист, який з-поміж інших вирізняється інтенсивністю роботи. Андрій Сагун
 09.10.03, 10:01 У Кіровограді вже є юридичний інститут
 03.10.03, 15:06 Спец-прокуратурі — 10 років
 18.09.03, 20:56 Стан роботи прокуратури України з розгляду звернень та особистого прийому громадян за 8 місяців 2003 р.
 09.09.03, 12:54 Колегія Генеральної прокуратури розгляне питання щодо запобігання злочинам проти журналістів
 28.08.03, 07:11 МВС. Микола Білоконь — міністр, а Віктор Озерний — генерал
 26.08.03, 15:08 Генпрокурора намагається боротись із корупцією та службовими зловживаннями в органах влади
 08.08.03, 15:13 ВМС. Кіровоград на Чорному морі
 08.08.03, 13:25 ВПС. Знову піднято питання використання цивільними авіаперевізниками військового аеродрому Канатове
 05.08.03, 09:12 Прокуратура. Відбулось засідання колегії прокуратури Кіровоградської області
 31.07.03, 23:08 ВМС. Спасибі від моряків. Середній десантний корабель "Кіровоград"
 29.07.03, 13:58 Робота паливно-енергетичного комплексу Запорізької області вже під особливою увагою
 28.07.03, 00:11 Генпрокуратура України посилила нагляд за безпекою польотів
 07.07.03, 19:34 Чисті мундири. "Ммамо, вони мене мучили"
 03.07.03, 18:24 Генпрокуратура України: "Севастополю справедливо приділяється особлива увага"
 01.07.03, 12:37 Шануймося, бо ми того варті. Микола Швець
 12.06.03, 18:42 УСБУ. І наркоділків не полишають у спокої, і молоді розкривають очі на шкідливість "сатанинського зілля"
 09.06.03, 11:57 Народна дружина. Десятиліття тому переймали досвід інших. Нині є чому повчитися у них
 03.06.03, 00:04 МНС. Випробувати себе на мужність
 30.05.03, 13:26 У прокуратурі. Посадовців — до відповідальності!
 30.05.03, 11:25 Сергій Бондарук — новий голова Pади офіцерського зібрання УСБУ
 15.05.03, 20:33 Триває Всеукраїнська акція "Герой-рятівник року"
 30.04.03, 12:23 01. Дорогою ціною
 25.04.03, 13:43 Всеукраїнська акція "Герой-рятівник року"
 25.04.03, 09:38 Бути сильнішими за стихію. Володимир Сич
 18.04.03, 11:22 У Кіровограді знову є прокуратура. І прокурор
 14.04.03, 09:11 Операція "Побут"
 31.03.03, 14:07 Кіровоградські пожежники користуються пальним, яке беруть у борг
 25.03.03, 13:54 Проводиться відбір кандидатів щодо проходження військової служби за контрактом у Кіровограді та Дніпропетровську
 18.03.03, 11:34 УСБУ. „Секретні" вакансії
 12.03.03, 13:19 Місячник добровільної здачі зброї
 25.02.03, 14:36 Корупції — бій?!
 24.02.03, 14:25 УМВС. 301 злочин розкрито міліцією кіровоградської області під час останнього відпрацювання
 23.02.03, 10:14 23 лютого — День захисника Вітчизни. Дарунок Гефеста
 20.02.03, 21:41 СБУ повідомляє і попереджає не допустити терористичних проявів
 13.02.03, 22:14 Кожній кіровоградській школі — міліціонера!
 10.02.03, 13:37 Прокуратура. Спрацювали непогано. Aле недоліки все ж є
 30.01.03, 20:05 Пожежна охорона уже в МНСі
 29.01.03, 20:12 01. Покликання - захищати людей від пожеж. Віталій Миронюк
 29.01.03, 12:47 Коли немає медвитверезників...
 28.01.03, 12:18 Точка зору ДАІ на ситуацію, що склалася на дорогах біля кіровоградських ринків
 24.01.03, 02:21 Підсумки. Вони в міліції Кіровоградщини - найкращі
 17.01.03, 07:24 Військова служба і правопорушення - несумісні
 25.12.02, 20:03 У подарунок - автомобілі
 20.12.02, 15:35 20 грудня - День міліції України. Чергова частина - серце райвідділу
 16.12.02, 10:57 Кіровоградське управління СБУ - в ролі доброчинця
 10.12.02, 18:19 Кіровоградський міський голова пообіцяв пожежникам фінансову підтримку
 09.12.02, 13:20 "Чисті руки" ще миють...
 06.12.02, 17:48 Осінній призов. У військах МНС - поповнення
 06.12.02, 16:19 Кількість призовників на Кіровоградщині, осінь 2002 р.
 06.12.02, 15:01 Віктор Пинзеник: "Становлення професійної української армії відбулося"
 02.12.02, 19:45 ДАІ УМВС. Операція "Мак-2002". Наркотикам - заслін на дорогах
 25.11.02, 21:13 Будні міліції. Робота у посиленому режимі: викрито злочинну групу
 25.11.02, 11:03 ДАІ. Три тисячі знаків, які НЕ регулюють дорожній рух на Кіровоградщині
 12.11.02, 15:30 Леонід Кропліс:"Судова влада - на колінах"
 12.11.02, 12:47 Статистика пожеж та їх наслідків на Кіровоградщині за дев'ять місяців 2002-го року
 11.11.02, 16:53 Операція "Чисті руки"
 05.11.02, 05:42 Кіровоградська міліція: коли була зарплата?
 02.11.02, 12:01 Безпека коштує дорого. А її відсутність? ВДСО УМВС
 28.10.02, 12:26 Осінь. У міліції рахують „курчат"
 27.10.02, 10:38 Будні СБУ. Швидкість. Вправність. Сила
 17.10.02, 16:14 Народна дружина - не розкіш? Зустріч на Масляниківці
 08.10.02, 14:12 Служба 01. Вогнеборці рятуються, як можуть
 20.09.02, 19:01 Міліцейських патрулів у Кіровограді побільшало
 16.09.02, 17:24 З корупцією слід боротися цілеспрямовано
 06.09.02, 09:03 „Якщо не ми, то хто?" Вони постійно повторюють ці слова, які стали їхнім девізом
 23.08.02, 12:43 Зустріч керівництва УМВС в Кіровоградській області з представниками обласних осередків політичних партій та рухів
 20.08.02, 15:19 Іван Конох - новий начальник УСБУ в області
 16.08.02, 21:11 Міліція Кіровоградщини звертається із проханням надати добровільні пожертвування
 16.08.02, 18:03 ДАІ. Нові номери на транспорті
 08.08.02, 01:13 ВМС. Ключі від квартири - усім святам свято
 22.07.02, 11:27 Вам потрібна охорона? Спецпідрозділ до ваших послуг
 12.07.02, 14:58 На сторожі державної казни
 05.07.02, 13:06 Про безпеку треба дбати
 04.07.02, 14:17 ЗАЯВА прокуратури Кіровоградської області
 04.07.02, 12:58 ЗАЯВА Центру громадських зв'язків УМВС України в Кіровоградській Області
 27.06.02, 12:17 Служба "01". Цікаво і корисно
 27.06.02, 08:57 Закон і ми. Коли вже дав присягу держслужбовця...
 26.06.02, 09:29 День молодого воїна
 27.05.02, 17:11 Забезпечувати правопорядок допомагають військові
 11.04.02, 19:39 Экологическая милиция
 09.04.02, 10:34 Намечаются разборки депутатов-силовиков?
 29.03.02, 18:26 Володимир Фільштейн: "Кіровоград - не Флорида, але добрі слідчі є і в нас"
 25.03.02, 11:49 Даешь селу шерифа!
 15.03.02, 13:42 Порушенням - ні!
 12.03.02, 15:33 Интервью заместителя начальника генштаба ВС РФ Юрия Балуевского
 12.03.02, 15:20 Луцькі суди давно у кредиторах
 04.02.02, 16:15 Минулого року від вогню загинуло більше ста чоловік
 04.02.02, 15:36 Міліція намагається дбати про свій авторитет
 04.02.02, 14:32 Олексій Фляга:"Про роботу в міліції мріяв з дитинства"
 11.01.02, 14:24 Нелегали - вони і є нелегали
 25.12.01, 15:53 Без "кіношної" романтики і без сімейних вихідних
 14.12.01, 16:08 Новосілля у пожежників Kіровоградщини
 07.12.01, 15:28 Дорожній рух стане демократичнішим і... безпечнішим?
 13.11.01, 19:13 Перестановка кадрів в силових відомствах аж ніяк не змінила ключові взаємовідносини в суспільстві"
 09.11.01, 09:41 "Закон рубильника" страшний і для армії
 09.11.01, 09:29 У пожежників новосілля
 26.10.01, 09:23 Нападників затримали "ДАІшники"
 26.10.01, 09:21 Навчання в МВС. Такий центр - антитерористичний

"ВГ" №4
(21.01.2005)
Украинския баннерная

Copyright © 2001–2006 "Vechirka.uafor.net" :: Design & Creation
Використання текстових матерiалiв cайту дозволяється лише з активним посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.uafor.net.
Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование текстовых материалов сайта разрешается только с активной ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.uafor.net.
Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!