23 лютого — ДЕНЬ ЗАХИСНИКА ВІТЧИЗНИ

На військовому аеродромі у 1991 році (Ю.Жуковський праворуч) ДАРУНОК ГЕФЕСТА
Наталя Карасьова, vechirka.uafor.net
23.02.2003, 10:14

Вкотре пересвідчуюсь: нічого випадкового у людському житті не буває. Днями, перебираючи власний архів, натрапила на дороге серцю фото: власною персоною на військовому аеродромі у шоломі військового льотчика, а по обидва боки — майори-замполіти. Зроблена світлина під час підготовки до 50-ліття з дня заснування Гвардійського Черкаського ордена Богдана Хмельницького бомбардувального авіаполку — одного із найстаріших і найславетніших елітних підрозділів "непереможної і легендарної".

Пройшло більше десяти років, а в пам'яті яскраво постає переповнений зал музично-драматичного театру ім.Кропивницького. Що не людина — то жива легенда. І того, тепер уже далекого 1991-го року, я мала честь зустрітися з ними, військовими льотчиками трьох поколінь, погортати сторінки біографії полку, рік народження якого — 1941-й. То був особливий вечір і особливі ювіляри.

Запитаєте, до чого тут моя ностальгія? А до того, що людина, про яку сьогодні хочу розповісти, — Юрій Жуковський — один із тих замполітів. По закінченні Курганського вищого військово-політичного авіаційного училища та військово-політичної академії служив у частинах військово-повітряних сил у Луганську, Бердянську, Миргороді, Житомирі, Монгольській Народній Республіці, Кіровограді. Від заступника командира авіаескадрильї до заступника начальника політвідділу авіаційної дивізії. Має урядові нагороди — ордени "Знак пошани", "За службу Батьківщині", 12 медалей.

Пам'ятаю, при першому знайомстві з майором пожартувала: "З таким прізвищем — святий обов'язок служити в авіації!"

Отож вам зрозуміле моє приємне здивування, коли, переступивши поріг офісу проектно-монтажного виробничого підприємства "Полум'я", в директорові я впізнала одного із тодішніх організаторів незабутнього ювілейного вечора, де мала честь бути ведучою. Зустрілися, мов давні друзі. Було про що поговорити. Життя в біографії обох розставило несподівані акценти.

— Не вам розповідати, як переорав долю сотень тисяч 1991-й рік, — з гіркотою мовив Юрій Вікторович. — Що вже говорити про нас, військових. Пристосовуватись — не в моєму характері, тож невдовзі пішов "на гражданку" за вислугою років. Що мене там чекало о тій порі, добре знаєте. Був "човником", продавав телефони, ізоляційні матеріали, реманент різноманітного призначення. Та справжнє діло започаткував лише через шість років. Ази бізнесу освоїв, навчаючись у Києві за програмою "Відродження", започаткованою Міністерством оборони України. Головною метою цього проекту була підготовка військових, з різних причин звільнених у запас, до цивільної діяльності, зокрема бізнесової. Адже період адаптації для нас, та ще в ті часи, був настільки болючим, а обставини настільки непередбачувані, що годі й говорити.

— Оминемо період пошуків та помилок і відразу почнемо розмову про суть і організацію діяльності вашого підприємства, адже ця тема турбує і цікавить всіх. Тим паче вона актуальна у ці зимові дні, коли ми вже добряче намерзлися в очікуванні весни, бо ж, як не прикро, а комфорт у наших домівках в осінньо-зимовий період (маю на увазі температурний режим, хоча б за санітарним мінімумом), вочевидь, мусимо створювати власноруч, сиріч з вашою допомогою.

— Предмет нашої діяльності безпомилково можна визначити вже за назвами фірми (перше ім'я — "Данко", сьогоднішнє — "Полум'я") і за символом — Гефестом — Богом вогню. Якщо говорити високим стилем, даємо людям тепло, в тому числі і своїх душ, отримуючи при цьому велике задоволення. Адже немає нічого дорожчого від щирої вдячності за добре виконану роботу. А якщо говорити по-діловому, то це монтаж системи газозабезпечення, в результаті якого ви матимете автономне опалення і гарячу воду.

Уже більше двох років "Полум'я" плідно співпрацює з італійськими фірмами — виробниками теплотехнічного обладнання IMMERGAS, HERMANN. Торгова марка IMMERGAS відома у всіх країнах Європи, Балтики, в Росії і навіть Китаї. В Україну ця фірма поставляє п'ятнадцять модифікацій чотирьох видів котлів. Якщо завод IMMERGAS заснований 1954-го року і невдовзі святкуватиме свій піввіковий ювілей, то компанія HERMANN — значно пізніше, у 1970-му. З літа 2002-го року ПП "Полум'я" пропонує клієнтам навісні газові котли цієї компанії.

Колектив ПП Полум'я

— Чому саме цим фірмам віддали перевагу?

— Обидві фірми мають високий рейтинг у Європі. Але не тільки тому ми зупинили на них свій вибір. Передусім ми ставили умову забезпечення фірмами-виробниками котлів, які вони будуть нам постачати, всіма запчастинами. Тож у нас сьогодні є будь-яка запчастина до будь-якого вузла агрегату, що дає можливість миттєво усунути неполадки, забезпечуючи відмінне як гарантійне, так і сервісне обслуговування. Господарі чи підприємці, що обрали нашу систему опалення, можуть бути абсолютно спокійними. Хочу додати, що за умовами договору з вищезгаданими фірмами, ми маємо можливість ще десять років отримувати запчастини навіть після того, як припинили закуповувати у них обладнання.

— А який, до речі, строк його експлуатації?

— У разі правильної експлуатації — близько 20-ти років. За технічними параметрами через п'ять років міняється клапан, через десять років — плата.

— Який строк гарантійного обслуговування?

— Два роки, а опісля — сервісне.

— Гарантійне і сервісне обслуговування ви забезпечуєте цілодобово?

— Так, ми маємо власну аварійку і можемо в будь-яку годину доби ліквідувати поломку і привести систему в порядок.

— За який відрізок часу окупиться ваша послуга?

— За нашими підрахунками, за чотири-п'ять років.

— Які клопоти чекають потенційних клієнтів, котрі вирішили поставити з вашою допомогою автономне опалення в комунальній квартирі чи в офісі?

— Клієнт мусить взяти у ВАТ "Кіровоградгаз" технічні умови, а все інше: підготовка проектної документації, комп'ютерний аналіз рівня і об'ємів роботи, підготовка й оформлення всієї необхідної документації, монтаж системи газозабезпечення і опалення — то наші турботи. Отож уже через сім-десять днів з моменту звернення клієнт матиме тепло і гарячу воду.

Всі працівники підприємства пройшли спеціальну підготовку в Києві, а інженерно-технічний склад навчався й на обох заводах-виробниках, чию продукцію ми використовуємо. Там вони ознайомилися із системою монтажу та експлуатації даного обладнання безпосередньо у процесі його виготовлення.

— Чи є серед ваших спеціалістів газовики за фахом?

— Так. Це мій компаньйон Олександр Бєлов — інженер по системі тепло-, газозабезпечення і вентиляції. Я займаюсь, в основному, організаційними, він — технічними питаннями.

— Солідні клієнти — це рівень визнання.

— Безперечно. У нас це три Дирекції обласних банків — "Аваль", "Ощадбанк", "Укрсоцбанк", — Кіровоградська райдержадміністрація, обласна ДАІ. Готуємо проектну документацію для ветлабораторії та кінотеатру "Ятрань", нового приміщення Нацбанку, стоять наші прилади у магазинах "Фокстрот", "Оскар", "Імперіал", кафе "Асторія", фітнес-клубі "Галатея", системі магазинів "Екселент". Окрім того, близько п'ятисот квартир у місті вже переведено на автономне опалення з нашою допомогою.

— Кого вважаєте своїм учителем у новій сфері діяльності?

— В Кіровограді є така людина, котру я з вдячністю можу назвати своїм учителем. Це Володимир Васильович Арделян. Під його керівництвом відбулося моє становлення як підприємця. Він навчив мене чесно і добросовісно працювати, не боятися приймати обгрунтовані рішення і бути відповідальним за них.

— Чи вважаєте ви, що фортуна була до вас милостивою, чи є якийсь інший секрет вашого успіху?

— Доля може усміхнутися один раз, подарувавши щасливий випадок. А далі все залежить від людини — її бажання, обізнаності, витримки, гарту, боєздатності, говорячи по-армійськи.

До речі, напередодні Дня захисника Вітчизни, без перебільшення, одного з найулюбленіших свят нашого народу, коли всі представники чоловічої статі — від хлопчаків до сивочолих — ходять з гордо піднятою головою, а жінки, не соромлячись, говорять їм ніжні слова і компліменти, хочу вклонитися ветеранам і благословити майбутніх захисників на святий чоловічий обов'язок у всі часи — берегти Батьківщину.

Уже прощаючись, замилувалася гарним сімейним фото, що стояло на робочому столі Юрія Вікторовича. Поруч з главою сім'ї — дружина і син. Всі щасливі, усміхнені. Зважаючи на дружній тон розмови, дозволила собі комплімент щодо чарівної "половинки" і сина.

За мить лице мого замполіта спохмурніло, в очах з'явилася невимовна туга, з уст злетіло стогоном: "Антошка"...

...Я вклоняюся тобі доземно, замполіте, що терпляче несеш тяжкий хрест вище сил. Співчуваю тобі і твоїй дружині Ірині, всьому твоєму родові, що втратив хорошого сина й онука. Ти, замполіте, народився 9 травня — у День Перемоги і святе Хрещення прийняв саме цього дня сорок років потому. Нехай Господь дасть тобі милість всепрощення, а мужності тобі не позичати...

Архів "ВГ-Силовики"

 24.05.06, 15:07 Міграційна служба. Як отримати українське громадянство
 07.10.05, 14:35 Олег Левицький звинувачує Генерального прокурора у корупції
 12.09.05, 16:03 Збройні сили. Призов — удвічі більший
 26.07.05, 12:22 ВМС. Українська сила і слава
 17.06.05, 13:42 Допризовній підготовці — належну увагу
 14.04.05, 21:48 МНС. Акція "Герой-рятівник року"
 25.03.05, 11:01 МНС. Коли в дім залітає "червоний півень" — винен власник...
 14.03.05, 14:03 МВС. Міністр внутрішніх справ збирається повернути довіру людей
 14.03.05, 13:58 МНС. Чи буде у Кіровограді повінь? Проведені командно-штабні навчання...
 14.03.05, 13:48 МНС. Відкритий лист Міністра України з питань надзвичайних ситуацій до громадян держави
 04.03.05, 15:39 Зміни в силових структурах Кіровоградщини
 25.02.05, 12:27 ВМС. Бойовий склад ВМС України поповнився ракетним корветом "Придніпров'я"
 28.01.05, 17:02 Володимир Ярошенко: "Третейський суд — суд високої довіри"
 24.01.05, 14:25 У три заходи військові знешкодили більше 50 боєприпасів
 21.01.05, 14:38 Міністерство оборони України й ізраїльська корпорація "ЕМІ" домовилися про спільну реалізацію проектів з утилізації надлишкових боєприпасів
 30.12.04, 13:13 Святкувати краще без надзвичайних подій
 22.12.04, 16:52 В Ульяновці Кіровоградської області відкрито будівництво пожежно-рятувальної частину
 25.11.04, 13:32 Управління з питань взаємодії зі ЗМІ МНС України інформує
 16.09.04, 19:18 МНС. Знешкоджуються наслідки війни
 03.08.04, 15:22 УСБУ. Контррозвідка: історія, припущення та реальність
 27.07.04, 13:56 Неостанні герої
 27.07.04, 12:59 "01". Оглянули нову техніку
 02.07.04, 13:38 УПМ ДПА в Кіровоградській області інформує. Податки — на контролі
 29.06.04, 12:14 30 червня перший заступник міністра внутрішніх справ України проводитиме прийом жителів Кіровоградщини
 26.04.04, 15:30 26 квітня — День Чорнобильської трагедії. Сергій Островський: Пам'ятатиму все життя...
 30.03.04, 12:21 МВС. Микола Корецький: "Всі умисні вбивства у Кіровограді розкрито"
 29.03.04, 14:26 УМВС. Як отримати дозвіл на право придбання зброї
 29.03.04, 14:20 Податкова міліція. У гральному бізнесі наводять порядок
 26.03.04, 13:02 ВВ. 26 березня — День внутрішніх військ України. На сторожі правопорядку
 26.03.04, 12:50 МВС. Кожен працівник міліції має відпатрулювати 120 годин
 23.03.04, 12:59 Відбулися планові іспити у навчальному центрі сухопутних військ України
 05.03.04, 14:52 Сергій Фомін — новий начальник УБОЗу в Кіровоградській області
 02.03.04, 16:49 ДАІ. Минулого року на автошляхах Кіровоградщини сталося 969 ДТП
 02.03.04, 16:43 ДАІ. "Кобра" всіх поставила на вуха
 27.02.04, 15:33 ДПА. Податкова має шукати резерви. У тому числі і борючись із корупцією. Ігор Волков
 27.02.04, 15:26 Депутати кіровоградської міської ради і міліція: діалог триває
 24.02.04, 08:01 Олег Левицький — новий прокурор Кіровоградської області
 23.02.04, 18:57 ДАІ. Вилучатимуть жовті номерні знаки
 20.02.04, 17:15 МНС. Триває Всеукраїнська акція "Герой-рятівник року"
 20.02.04, 16:52 МВС. У своїй роботі міліція не повинна допускати прорахунків і помилок
 19.02.04, 20:01 "Кобра" побувала і на Кіровоградщині
 17.02.04, 11:48 Прокуратура посилить боротьбу з відмиванням "брудних" грошей
 13.02.04, 13:59 В Україні фінансового контролю за доходами і видатками чиновників немає
 12.02.04, 19:46 Кіровоградська міліція не забуває про ветеранів
 11.02.04, 15:23 МВС. Торік слідчі Кіровоградської області винесли багато незаконних постанов
 11.02.04, 15:16 Прокуратура. Одна з функцій прокуратури — представництво інтересів громадян та держави в суді
 25.01.04, 11:03 У кіровоградській прокуратурі — кадрові перестановки
 15.01.04, 12:13 Водійські посвідчення вже не вилучатимуться
 23.12.03, 15:45 У Феміди нове обличчя — модельні суди
 20.12.03, 14:11 20 грудня — День міліції України. УБОЗ: гроза бандитів
 10.11.03, 15:15 УМВС. Громадська приймальня УМВС в Кіровоградській області. Керівництво
 30.10.03, 16:21 УМВС в Кіровоградській області запровадило телефон довіри
 23.10.03, 10:20 На Кіровоградщині — новий глава міліцейського відомства
 20.10.03, 19:15 Генпрокурор доручив організувати телефонну "лінію довіри" про факти корупції в правоохоронних органах
 13.10.03, 15:34 Прокурор — це юрист, який з-поміж інших вирізняється інтенсивністю роботи. Андрій Сагун
 09.10.03, 10:01 У Кіровограді вже є юридичний інститут
 03.10.03, 15:06 Спец-прокуратурі — 10 років
 18.09.03, 20:56 Стан роботи прокуратури України з розгляду звернень та особистого прийому громадян за 8 місяців 2003 р.
 09.09.03, 12:54 Колегія Генеральної прокуратури розгляне питання щодо запобігання злочинам проти журналістів
 28.08.03, 07:11 МВС. Микола Білоконь — міністр, а Віктор Озерний — генерал
 26.08.03, 15:08 Генпрокурора намагається боротись із корупцією та службовими зловживаннями в органах влади
 08.08.03, 15:13 ВМС. Кіровоград на Чорному морі
 08.08.03, 13:25 ВПС. Знову піднято питання використання цивільними авіаперевізниками військового аеродрому Канатове
 05.08.03, 09:12 Прокуратура. Відбулось засідання колегії прокуратури Кіровоградської області
 31.07.03, 23:08 ВМС. Спасибі від моряків. Середній десантний корабель "Кіровоград"
 29.07.03, 13:58 Робота паливно-енергетичного комплексу Запорізької області вже під особливою увагою
 28.07.03, 00:11 Генпрокуратура України посилила нагляд за безпекою польотів
 07.07.03, 19:34 Чисті мундири. "Ммамо, вони мене мучили"
 03.07.03, 18:24 Генпрокуратура України: "Севастополю справедливо приділяється особлива увага"
 01.07.03, 12:37 Шануймося, бо ми того варті. Микола Швець
 12.06.03, 18:42 УСБУ. І наркоділків не полишають у спокої, і молоді розкривають очі на шкідливість "сатанинського зілля"
 09.06.03, 11:57 Народна дружина. Десятиліття тому переймали досвід інших. Нині є чому повчитися у них
 03.06.03, 00:04 МНС. Випробувати себе на мужність
 30.05.03, 13:26 У прокуратурі. Посадовців — до відповідальності!
 30.05.03, 11:25 Сергій Бондарук — новий голова Pади офіцерського зібрання УСБУ
 15.05.03, 20:33 Триває Всеукраїнська акція "Герой-рятівник року"
 30.04.03, 12:23 01. Дорогою ціною
 25.04.03, 13:43 Всеукраїнська акція "Герой-рятівник року"
 25.04.03, 09:38 Бути сильнішими за стихію. Володимир Сич
 18.04.03, 11:22 У Кіровограді знову є прокуратура. І прокурор
 14.04.03, 09:11 Операція "Побут"
 31.03.03, 14:07 Кіровоградські пожежники користуються пальним, яке беруть у борг
 25.03.03, 13:54 Проводиться відбір кандидатів щодо проходження військової служби за контрактом у Кіровограді та Дніпропетровську
 18.03.03, 11:34 УСБУ. „Секретні" вакансії
 12.03.03, 13:19 Місячник добровільної здачі зброї
 25.02.03, 14:36 Корупції — бій?!
 24.02.03, 14:25 УМВС. 301 злочин розкрито міліцією кіровоградської області під час останнього відпрацювання
 23.02.03, 10:14 23 лютого — День захисника Вітчизни. Дарунок Гефеста
 20.02.03, 21:41 СБУ повідомляє і попереджає не допустити терористичних проявів
 13.02.03, 22:14 Кожній кіровоградській школі — міліціонера!
 10.02.03, 13:37 Прокуратура. Спрацювали непогано. Aле недоліки все ж є
 30.01.03, 20:05 Пожежна охорона уже в МНСі
 29.01.03, 20:12 01. Покликання - захищати людей від пожеж. Віталій Миронюк
 29.01.03, 12:47 Коли немає медвитверезників...
 28.01.03, 12:18 Точка зору ДАІ на ситуацію, що склалася на дорогах біля кіровоградських ринків
 24.01.03, 02:21 Підсумки. Вони в міліції Кіровоградщини - найкращі
 17.01.03, 07:24 Військова служба і правопорушення - несумісні
 25.12.02, 20:03 У подарунок - автомобілі
 20.12.02, 15:35 20 грудня - День міліції України. Чергова частина - серце райвідділу
 16.12.02, 10:57 Кіровоградське управління СБУ - в ролі доброчинця
 10.12.02, 18:19 Кіровоградський міський голова пообіцяв пожежникам фінансову підтримку
 09.12.02, 13:20 "Чисті руки" ще миють...
 06.12.02, 17:48 Осінній призов. У військах МНС - поповнення
 06.12.02, 16:19 Кількість призовників на Кіровоградщині, осінь 2002 р.
 06.12.02, 15:01 Віктор Пинзеник: "Становлення професійної української армії відбулося"
 02.12.02, 19:45 ДАІ УМВС. Операція "Мак-2002". Наркотикам - заслін на дорогах
 25.11.02, 21:13 Будні міліції. Робота у посиленому режимі: викрито злочинну групу
 25.11.02, 11:03 ДАІ. Три тисячі знаків, які НЕ регулюють дорожній рух на Кіровоградщині
 12.11.02, 15:30 Леонід Кропліс:"Судова влада - на колінах"
 12.11.02, 12:47 Статистика пожеж та їх наслідків на Кіровоградщині за дев'ять місяців 2002-го року
 11.11.02, 16:53 Операція "Чисті руки"
 05.11.02, 05:42 Кіровоградська міліція: коли була зарплата?
 02.11.02, 12:01 Безпека коштує дорого. А її відсутність? ВДСО УМВС
 28.10.02, 12:26 Осінь. У міліції рахують „курчат"
 27.10.02, 10:38 Будні СБУ. Швидкість. Вправність. Сила
 17.10.02, 16:14 Народна дружина - не розкіш? Зустріч на Масляниківці
 08.10.02, 14:12 Служба 01. Вогнеборці рятуються, як можуть
 20.09.02, 19:01 Міліцейських патрулів у Кіровограді побільшало
 16.09.02, 17:24 З корупцією слід боротися цілеспрямовано
 06.09.02, 09:03 „Якщо не ми, то хто?" Вони постійно повторюють ці слова, які стали їхнім девізом
 23.08.02, 12:43 Зустріч керівництва УМВС в Кіровоградській області з представниками обласних осередків політичних партій та рухів
 20.08.02, 15:19 Іван Конох - новий начальник УСБУ в області
 16.08.02, 21:11 Міліція Кіровоградщини звертається із проханням надати добровільні пожертвування
 16.08.02, 18:03 ДАІ. Нові номери на транспорті
 08.08.02, 01:13 ВМС. Ключі від квартири - усім святам свято
 22.07.02, 11:27 Вам потрібна охорона? Спецпідрозділ до ваших послуг
 12.07.02, 14:58 На сторожі державної казни
 05.07.02, 13:06 Про безпеку треба дбати
 04.07.02, 14:17 ЗАЯВА прокуратури Кіровоградської області
 04.07.02, 12:58 ЗАЯВА Центру громадських зв'язків УМВС України в Кіровоградській Області
 27.06.02, 12:17 Служба "01". Цікаво і корисно
 27.06.02, 08:57 Закон і ми. Коли вже дав присягу держслужбовця...
 26.06.02, 09:29 День молодого воїна
 27.05.02, 17:11 Забезпечувати правопорядок допомагають військові
 11.04.02, 19:39 Экологическая милиция
 09.04.02, 10:34 Намечаются разборки депутатов-силовиков?
 29.03.02, 18:26 Володимир Фільштейн: "Кіровоград - не Флорида, але добрі слідчі є і в нас"
 25.03.02, 11:49 Даешь селу шерифа!
 15.03.02, 13:42 Порушенням - ні!
 12.03.02, 15:33 Интервью заместителя начальника генштаба ВС РФ Юрия Балуевского
 12.03.02, 15:20 Луцькі суди давно у кредиторах
 04.02.02, 16:15 Минулого року від вогню загинуло більше ста чоловік
 04.02.02, 15:36 Міліція намагається дбати про свій авторитет
 04.02.02, 14:32 Олексій Фляга:"Про роботу в міліції мріяв з дитинства"
 11.01.02, 14:24 Нелегали - вони і є нелегали
 25.12.01, 15:53 Без "кіношної" романтики і без сімейних вихідних
 14.12.01, 16:08 Новосілля у пожежників Kіровоградщини
 07.12.01, 15:28 Дорожній рух стане демократичнішим і... безпечнішим?
 13.11.01, 19:13 Перестановка кадрів в силових відомствах аж ніяк не змінила ключові взаємовідносини в суспільстві"
 09.11.01, 09:41 "Закон рубильника" страшний і для армії
 09.11.01, 09:29 У пожежників новосілля
 26.10.01, 09:23 Нападників затримали "ДАІшники"
 26.10.01, 09:21 Навчання в МВС. Такий центр - антитерористичний

"ВГ" №4
(21.01.2005)
Украинския баннерная

Copyright © 2001–2006 "Vechirka.uafor.net" :: Design & Creation
Використання текстових матерiалiв cайту дозволяється лише з активним посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.uafor.net.
Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование текстовых материалов сайта разрешается только с активной ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.uafor.net.
Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!