УБОЗ

20 грудня — ДЕНЬ МІЛІЦІЇ УКРАЇНИ. УБОЗ: ГРОЗА БАНДИТІВ
Людмила Зайцева, vechirka.uafor.net
20.12.2003, 14:11

Збираючись готувати матеріал, присвячений Дню міліції, я вирішила: писатиму про найкращих. Чомусь була певна, що це бійці з убойного (відділу карного розшуку), які ловлять злочинців і вдень, і вночі... Але, переглянувши певні міліцейські дані, я зрозуміла: цього року найліпше спрацювали співробітники управління по боротьбі з організованою злочинністю. Ними виявлено та знешкоджено дванадцять організованих злочинних угруповань, розкрито всі вбивства, при скоєнні яких застосовувалася вогнепальна зброя, та навіть викрито підривну діяльність економічного шпигуна.

ЧАСИ ГРУБОГО РЕКЕТУ МИНУЛИ

— Сучасні організовані злочинні групи дещо змінилися, — розповідає заступник начальника УБОЗу УМВС в Кіровоградській області Альберт Богомолов. — Відійшли в минуле часи грубого рекету. Сьогодні ОЗГ працюють по двох напрямках. Перший — економічний. Це шахрайства, ухилення від сплати податків, фіктивна підприємницька діяльність. Другий напрямок — силовий, засилля так званого чорного криміналу (замовні вбивства, розбійні напади та інші). Але, — зазначає Альберт Олексійович, — у кіровоградських убозівців достатньо досвіду, сил та технічних можливостей для рішучого наступу на злочинний світ. Багато кримінальних авторитетів та їхніх підлеглих у цьому вже переконалися...

Приміром, нещодавно співробітники УБОЗу затримали групу осіб, що організувала свою злочинну діяльність навколо одного з кіровоградських ВАТ. Яке, між іншим, належить до категорії стратегічно важливих об'єктів. Працюючи там, ці ділки швидко зметикували, яким чином можна розбагатіти. Вони увійшли в змову, чітко розподілили між собою ролі. Одні виносили деталі, інші — за межами заводу — збирали їх. Готові вироби залишалося лише продати. Із цим проблем у зловмисників теж не було. Своя людина у відділі реалізації направляла до них потенційних покупців, підказуючи останнім, що із заводом краще справ не мати. Бо, мовляв, є люди, які продають дешевше... Спрацьовувало... На сьогоднішній день убозівцями доведено кілька фактів реалізації, у тому числі й за межі України — в Молдову, Білорусь. Слідство у справі триває. Наразі підраховується сума спричинених збитків...

На лаву підсудних убозівці відправили і членів іншої організованої злочинної групи, котрі посягнули на ще один стратегічно-важливий об'єкт — гілку водоводу "Дніпро — Кіровоград". Їх було четверо — такий собі кримінальний квартет. Голова сільради, директор КСП та два їхні приятелі. Ці люди прекрасно знали, по яких землях проходить водовод. І взяли їх в оренду. Начебто для того, щоб вирощувати хліб... Але до сільгоспробіт руки у них не дійшли. Взявши на озброєн-ня техніку, четвірка в рекордний термін демонтувала 673(!) метри труб. Водоводу "Дніпро — Кіровоград" вони коштували 326 тисяч гривень. Зайве говорити, що демонтовані труби ділки здали у пункт прийому металобрухту.

УПЕРЕДЖЕННЯ "МОКРУХИ"

Одним із найвагоміших цьогорічних напрацювань співробітників управління по боротьбі з організованою злочинністю стало попередження вбивства на замовлення в Олександрії. Бо ціна їхньої роботи у даному випадку — врятоване людське життя.

Як з'ясувалося, голову профкому державної установи Олега П. замовив керівник однієї з комерційних фірм. За п'ять тисяч зелених — замовник і кілер зійшлися на тому, що саме стільки коштує життя неугодної людини. Тоді убозівцям вдалося встановити і прослідкувати ланцюг замовник — посередник — виконавець. Суботнього вечора правоохоронці біля під'їзду будинку в центрі Олександрії інсценували вбивство Олега П. А в неділю були затримані як кілери, так безпосередньо і замовник та посередники. У гаражі одного з них було вилучено цілий арсенал зброї: револьвер, гранатомет(!), п'ять електродетонаторів, а також величезну кількість набоїв до пістолета Макарова та гвинтівки Драгунова.

А ще, за словами Альберта Богомолова, цього року виявлено групу шахраїв, що діяли на території Кримської автономії, Херсонської та Кіровоградської областей за принципом фінансової піраміди й іменували себе гордо — благодійним фондом. Використовуючи методи психологічного впливу, під виглядом благодійних внесків заволодівали коштами громадян (при цьому сума одного внеску складала 2500 доларів).

Нещодавно співробітники УБОЗу затримали двох мешканців Кіровограда, які заробляли собі на прожиття продажем вогнепальної зброї. Під час огляду їхнього житла було виявлено цілий арсенал, зокрема у схованці лежали автомат Калашникова, два револьвери, пістолет "Парабеллум", помпова рушниця, граната, а також величезна кількість набоїв різного калібру.

НАВІТЬ ШПИГУНА ВИЯВИЛИ!

Виявляється, шпигуни діють не лише в кінофільмах. У цьому кіровоградці мали змогу переконатися взимку, коли місцеві убозівці — вперше за всю дванадцятирічну історію української міліції — викрили підривну діяльність комерційного шпигуна.

Житель міста Києва розумівся на цьому. Офіцер запасу Збройних сил України, він закінчив Ленінградське вище військове морське училище за спеціальністю "Радіотехнічне озброєння підводних човнів". Служив на Північному флоті, був командиром групи спеціального призначення розвідувальної роти водолазів. Тобто, про шпигунську діяльність знав аж ніяк не з книжок. І ось, уже будучи на пенсії, киянин від кількох чоловіків отримав завдання, яке полягало у вистежуванні та збиранні матеріалів про діяльність відомої кіровоградської фірми. Замовників цікавила інформація стосовно прав підприємства на один із розташованих на території нашої області цукрозаводів. Киянин мав розвідати комерційні плани фірми, списки її контрагентів.

Шпигун привіз із собою до Кіровограда суперсучасні технічні спецзасоби, причому деякі були придбані на чорному ринку. Наприклад, радіо-стетоскоп типу "таблетка" для зняття віброакустичного сигналу та передачі його по радіоканалу.

Шпигун зумів зібрати деякі дані про діяльність кіровоградської фірми. І навіть встиг їх передати замовникам. А провалився агент при спробі під'єднати до потрібних телефонних ліній "жучка" — цифровий диктофон та пристрій радіоконтролю, який перетворює телефонний сигнал у високочастотний і дає можливість ловити його всехвильовим скануючим приймачем.

Результатом успішно розробленої та чітко виконаної убозівцями операції стало затримання шпигуна. Він саме виконував певні роботи в коробці розподільчого телефонного щита.

ВИКРИТИ БАНДУ ВАЖКО

— А загалом же, — розповідає заступник начальника УБОЗу УМВС в Кіровоградській області Альберт Богомолов, — викрити такого ось шпигуна чи організоване злочинне угруповання дуже важко. Трапляється, діяльність тієї чи іншої банди документується впродовж довгих місяців, а то й роками... Нам потрібно ретельно відслідкувати розподіл ролей у групі, зв'язки членів ОЗГ з іншими,канали збуту награбованого. Це довготривалий процес. Та й на стадії досудового слідства та судового провадження бандитські справи перебувають дуже довго, бо багатоепізодні. Матеріали справ складаються з десятків томів. Я певен, справа розбійників у масках і камуфляжі слухатиметься довго (ці бандити здійснювали набіги на сільськогосподарські склади Кримської, Миколаївської, Херсонської, Черкаської областей. У нашому регіоні залишили свій слід в Новгородківському районі). Тільки на сьогоднішній день доведено скоєння ними вісімнадцяти розбійних нападів.

Зараз частина криміналітету майже зрослася з різними провладними структурами. Убозівці це враховують і докладають усіх зусиль, аби захистити економіку від злочинних зазіхань.

— Ми освоюємо нові методи роботи, — продовжує Альберт Олексійович, — підходимо до розкриття злочинів з різних сторін. Скажімо, якщо оперативники міських міліцейських підрозділів починають працювати з моменту скоєння злочину, то ми навпаки, працюємо від особи. Приміром, є людина, має невелику фірму, доходи якої, згідно з декларацією, не перевищують кількох сотень гривень на місяць. А людина ця їздить на шестисотому мерседесі, має кілька будинків. Ми починаємо перевіряти її діяльність і, зазвичай, виходимо на той чи інший злочин... Часто натрапляємо на факти відмивання брудних грошей. Приміром, нещодавно нами порушено кримінальну справу проти посадових осіб одного з парків відпочинку обласного центру. Гроші, які виділялися з міського бюджету на реконструкцію парку, ці люди переганяли через підставну фірму і використовували для власних потреб.

ЗІ СВЯТОМ!

УБОЗ — це елітний підрозділ Міністерства внутрішніх справ. Тут працюють виключно професіонали (які на оперативній роботі в інших службах пробули не менше трьох років), справжні чоловіки. Вони, як і інші міліціонери, також не сплять ночами, не мають сімейних вихідних, ну і, звичайно, їхні будні далекі від кіношної романтики. Адже мало не щодня вони наражають себе на бандитські кулі, ризикують власним життям. Бо ж борються не з окремими кримінальними елементами, а з організованою злочинністю, озброєною до зубів...

Під час розмови зі мною Альберт Богомолов назвав кращих співробітників УБОЗу — заступника начальника відділу по боротьбі з ОЗГ Сергія Колесника, начальника відділу по боротьбі з ОЗГ у сфері економіки В'ячеслава Чеканова, Ігоря Катигу — начальника відділення по боротьбі з легалізацією доходів, отриманих злочинним шляхом, Олександра Калтиріна — начальника ВБОЗу Олександрійського РВВС, Валерія Зінченка — начальника ВБОЗу Долинського РВВС. А я думаю, що всі бійці цього спецпідрозділу заслуговують на те, щоб висловити їм щиру дяку. Ось тільки не всіх можна світити, бо така вже у них робота, що працювати в масках — то життєва необхідність...

Архів "ВГ-Силовики"

 24.05.06, 15:07 Міграційна служба. Як отримати українське громадянство
 07.10.05, 14:35 Олег Левицький звинувачує Генерального прокурора у корупції
 12.09.05, 16:03 Збройні сили. Призов — удвічі більший
 26.07.05, 12:22 ВМС. Українська сила і слава
 17.06.05, 13:42 Допризовній підготовці — належну увагу
 14.04.05, 21:48 МНС. Акція "Герой-рятівник року"
 25.03.05, 11:01 МНС. Коли в дім залітає "червоний півень" — винен власник...
 14.03.05, 14:03 МВС. Міністр внутрішніх справ збирається повернути довіру людей
 14.03.05, 13:58 МНС. Чи буде у Кіровограді повінь? Проведені командно-штабні навчання...
 14.03.05, 13:48 МНС. Відкритий лист Міністра України з питань надзвичайних ситуацій до громадян держави
 04.03.05, 15:39 Зміни в силових структурах Кіровоградщини
 25.02.05, 12:27 ВМС. Бойовий склад ВМС України поповнився ракетним корветом "Придніпров'я"
 28.01.05, 17:02 Володимир Ярошенко: "Третейський суд — суд високої довіри"
 24.01.05, 14:25 У три заходи військові знешкодили більше 50 боєприпасів
 21.01.05, 14:38 Міністерство оборони України й ізраїльська корпорація "ЕМІ" домовилися про спільну реалізацію проектів з утилізації надлишкових боєприпасів
 30.12.04, 13:13 Святкувати краще без надзвичайних подій
 22.12.04, 16:52 В Ульяновці Кіровоградської області відкрито будівництво пожежно-рятувальної частину
 25.11.04, 13:32 Управління з питань взаємодії зі ЗМІ МНС України інформує
 16.09.04, 19:18 МНС. Знешкоджуються наслідки війни
 03.08.04, 15:22 УСБУ. Контррозвідка: історія, припущення та реальність
 27.07.04, 13:56 Неостанні герої
 27.07.04, 12:59 "01". Оглянули нову техніку
 02.07.04, 13:38 УПМ ДПА в Кіровоградській області інформує. Податки — на контролі
 29.06.04, 12:14 30 червня перший заступник міністра внутрішніх справ України проводитиме прийом жителів Кіровоградщини
 26.04.04, 15:30 26 квітня — День Чорнобильської трагедії. Сергій Островський: Пам'ятатиму все життя...
 30.03.04, 12:21 МВС. Микола Корецький: "Всі умисні вбивства у Кіровограді розкрито"
 29.03.04, 14:26 УМВС. Як отримати дозвіл на право придбання зброї
 29.03.04, 14:20 Податкова міліція. У гральному бізнесі наводять порядок
 26.03.04, 13:02 ВВ. 26 березня — День внутрішніх військ України. На сторожі правопорядку
 26.03.04, 12:50 МВС. Кожен працівник міліції має відпатрулювати 120 годин
 23.03.04, 12:59 Відбулися планові іспити у навчальному центрі сухопутних військ України
 05.03.04, 14:52 Сергій Фомін — новий начальник УБОЗу в Кіровоградській області
 02.03.04, 16:49 ДАІ. Минулого року на автошляхах Кіровоградщини сталося 969 ДТП
 02.03.04, 16:43 ДАІ. "Кобра" всіх поставила на вуха
 27.02.04, 15:33 ДПА. Податкова має шукати резерви. У тому числі і борючись із корупцією. Ігор Волков
 27.02.04, 15:26 Депутати кіровоградської міської ради і міліція: діалог триває
 24.02.04, 08:01 Олег Левицький — новий прокурор Кіровоградської області
 23.02.04, 18:57 ДАІ. Вилучатимуть жовті номерні знаки
 20.02.04, 17:15 МНС. Триває Всеукраїнська акція "Герой-рятівник року"
 20.02.04, 16:52 МВС. У своїй роботі міліція не повинна допускати прорахунків і помилок
 19.02.04, 20:01 "Кобра" побувала і на Кіровоградщині
 17.02.04, 11:48 Прокуратура посилить боротьбу з відмиванням "брудних" грошей
 13.02.04, 13:59 В Україні фінансового контролю за доходами і видатками чиновників немає
 12.02.04, 19:46 Кіровоградська міліція не забуває про ветеранів
 11.02.04, 15:23 МВС. Торік слідчі Кіровоградської області винесли багато незаконних постанов
 11.02.04, 15:16 Прокуратура. Одна з функцій прокуратури — представництво інтересів громадян та держави в суді
 25.01.04, 11:03 У кіровоградській прокуратурі — кадрові перестановки
 15.01.04, 12:13 Водійські посвідчення вже не вилучатимуться
 23.12.03, 15:45 У Феміди нове обличчя — модельні суди
 20.12.03, 14:11 20 грудня — День міліції України. УБОЗ: гроза бандитів
 10.11.03, 15:15 УМВС. Громадська приймальня УМВС в Кіровоградській області. Керівництво
 30.10.03, 16:21 УМВС в Кіровоградській області запровадило телефон довіри
 23.10.03, 10:20 На Кіровоградщині — новий глава міліцейського відомства
 20.10.03, 19:15 Генпрокурор доручив організувати телефонну "лінію довіри" про факти корупції в правоохоронних органах
 13.10.03, 15:34 Прокурор — це юрист, який з-поміж інших вирізняється інтенсивністю роботи. Андрій Сагун
 09.10.03, 10:01 У Кіровограді вже є юридичний інститут
 03.10.03, 15:06 Спец-прокуратурі — 10 років
 18.09.03, 20:56 Стан роботи прокуратури України з розгляду звернень та особистого прийому громадян за 8 місяців 2003 р.
 09.09.03, 12:54 Колегія Генеральної прокуратури розгляне питання щодо запобігання злочинам проти журналістів
 28.08.03, 07:11 МВС. Микола Білоконь — міністр, а Віктор Озерний — генерал
 26.08.03, 15:08 Генпрокурора намагається боротись із корупцією та службовими зловживаннями в органах влади
 08.08.03, 15:13 ВМС. Кіровоград на Чорному морі
 08.08.03, 13:25 ВПС. Знову піднято питання використання цивільними авіаперевізниками військового аеродрому Канатове
 05.08.03, 09:12 Прокуратура. Відбулось засідання колегії прокуратури Кіровоградської області
 31.07.03, 23:08 ВМС. Спасибі від моряків. Середній десантний корабель "Кіровоград"
 29.07.03, 13:58 Робота паливно-енергетичного комплексу Запорізької області вже під особливою увагою
 28.07.03, 00:11 Генпрокуратура України посилила нагляд за безпекою польотів
 07.07.03, 19:34 Чисті мундири. "Ммамо, вони мене мучили"
 03.07.03, 18:24 Генпрокуратура України: "Севастополю справедливо приділяється особлива увага"
 01.07.03, 12:37 Шануймося, бо ми того варті. Микола Швець
 12.06.03, 18:42 УСБУ. І наркоділків не полишають у спокої, і молоді розкривають очі на шкідливість "сатанинського зілля"
 09.06.03, 11:57 Народна дружина. Десятиліття тому переймали досвід інших. Нині є чому повчитися у них
 03.06.03, 00:04 МНС. Випробувати себе на мужність
 30.05.03, 13:26 У прокуратурі. Посадовців — до відповідальності!
 30.05.03, 11:25 Сергій Бондарук — новий голова Pади офіцерського зібрання УСБУ
 15.05.03, 20:33 Триває Всеукраїнська акція "Герой-рятівник року"
 30.04.03, 12:23 01. Дорогою ціною
 25.04.03, 13:43 Всеукраїнська акція "Герой-рятівник року"
 25.04.03, 09:38 Бути сильнішими за стихію. Володимир Сич
 18.04.03, 11:22 У Кіровограді знову є прокуратура. І прокурор
 14.04.03, 09:11 Операція "Побут"
 31.03.03, 14:07 Кіровоградські пожежники користуються пальним, яке беруть у борг
 25.03.03, 13:54 Проводиться відбір кандидатів щодо проходження військової служби за контрактом у Кіровограді та Дніпропетровську
 18.03.03, 11:34 УСБУ. „Секретні" вакансії
 12.03.03, 13:19 Місячник добровільної здачі зброї
 25.02.03, 14:36 Корупції — бій?!
 24.02.03, 14:25 УМВС. 301 злочин розкрито міліцією кіровоградської області під час останнього відпрацювання
 23.02.03, 10:14 23 лютого — День захисника Вітчизни. Дарунок Гефеста
 20.02.03, 21:41 СБУ повідомляє і попереджає не допустити терористичних проявів
 13.02.03, 22:14 Кожній кіровоградській школі — міліціонера!
 10.02.03, 13:37 Прокуратура. Спрацювали непогано. Aле недоліки все ж є
 30.01.03, 20:05 Пожежна охорона уже в МНСі
 29.01.03, 20:12 01. Покликання - захищати людей від пожеж. Віталій Миронюк
 29.01.03, 12:47 Коли немає медвитверезників...
 28.01.03, 12:18 Точка зору ДАІ на ситуацію, що склалася на дорогах біля кіровоградських ринків
 24.01.03, 02:21 Підсумки. Вони в міліції Кіровоградщини - найкращі
 17.01.03, 07:24 Військова служба і правопорушення - несумісні
 25.12.02, 20:03 У подарунок - автомобілі
 20.12.02, 15:35 20 грудня - День міліції України. Чергова частина - серце райвідділу
 16.12.02, 10:57 Кіровоградське управління СБУ - в ролі доброчинця
 10.12.02, 18:19 Кіровоградський міський голова пообіцяв пожежникам фінансову підтримку
 09.12.02, 13:20 "Чисті руки" ще миють...
 06.12.02, 17:48 Осінній призов. У військах МНС - поповнення
 06.12.02, 16:19 Кількість призовників на Кіровоградщині, осінь 2002 р.
 06.12.02, 15:01 Віктор Пинзеник: "Становлення професійної української армії відбулося"
 02.12.02, 19:45 ДАІ УМВС. Операція "Мак-2002". Наркотикам - заслін на дорогах
 25.11.02, 21:13 Будні міліції. Робота у посиленому режимі: викрито злочинну групу
 25.11.02, 11:03 ДАІ. Три тисячі знаків, які НЕ регулюють дорожній рух на Кіровоградщині
 12.11.02, 15:30 Леонід Кропліс:"Судова влада - на колінах"
 12.11.02, 12:47 Статистика пожеж та їх наслідків на Кіровоградщині за дев'ять місяців 2002-го року
 11.11.02, 16:53 Операція "Чисті руки"
 05.11.02, 05:42 Кіровоградська міліція: коли була зарплата?
 02.11.02, 12:01 Безпека коштує дорого. А її відсутність? ВДСО УМВС
 28.10.02, 12:26 Осінь. У міліції рахують „курчат"
 27.10.02, 10:38 Будні СБУ. Швидкість. Вправність. Сила
 17.10.02, 16:14 Народна дружина - не розкіш? Зустріч на Масляниківці
 08.10.02, 14:12 Служба 01. Вогнеборці рятуються, як можуть
 20.09.02, 19:01 Міліцейських патрулів у Кіровограді побільшало
 16.09.02, 17:24 З корупцією слід боротися цілеспрямовано
 06.09.02, 09:03 „Якщо не ми, то хто?" Вони постійно повторюють ці слова, які стали їхнім девізом
 23.08.02, 12:43 Зустріч керівництва УМВС в Кіровоградській області з представниками обласних осередків політичних партій та рухів
 20.08.02, 15:19 Іван Конох - новий начальник УСБУ в області
 16.08.02, 21:11 Міліція Кіровоградщини звертається із проханням надати добровільні пожертвування
 16.08.02, 18:03 ДАІ. Нові номери на транспорті
 08.08.02, 01:13 ВМС. Ключі від квартири - усім святам свято
 22.07.02, 11:27 Вам потрібна охорона? Спецпідрозділ до ваших послуг
 12.07.02, 14:58 На сторожі державної казни
 05.07.02, 13:06 Про безпеку треба дбати
 04.07.02, 14:17 ЗАЯВА прокуратури Кіровоградської області
 04.07.02, 12:58 ЗАЯВА Центру громадських зв'язків УМВС України в Кіровоградській Області
 27.06.02, 12:17 Служба "01". Цікаво і корисно
 27.06.02, 08:57 Закон і ми. Коли вже дав присягу держслужбовця...
 26.06.02, 09:29 День молодого воїна
 27.05.02, 17:11 Забезпечувати правопорядок допомагають військові
 11.04.02, 19:39 Экологическая милиция
 09.04.02, 10:34 Намечаются разборки депутатов-силовиков?
 29.03.02, 18:26 Володимир Фільштейн: "Кіровоград - не Флорида, але добрі слідчі є і в нас"
 25.03.02, 11:49 Даешь селу шерифа!
 15.03.02, 13:42 Порушенням - ні!
 12.03.02, 15:33 Интервью заместителя начальника генштаба ВС РФ Юрия Балуевского
 12.03.02, 15:20 Луцькі суди давно у кредиторах
 04.02.02, 16:15 Минулого року від вогню загинуло більше ста чоловік
 04.02.02, 15:36 Міліція намагається дбати про свій авторитет
 04.02.02, 14:32 Олексій Фляга:"Про роботу в міліції мріяв з дитинства"
 11.01.02, 14:24 Нелегали - вони і є нелегали
 25.12.01, 15:53 Без "кіношної" романтики і без сімейних вихідних
 14.12.01, 16:08 Новосілля у пожежників Kіровоградщини
 07.12.01, 15:28 Дорожній рух стане демократичнішим і... безпечнішим?
 13.11.01, 19:13 Перестановка кадрів в силових відомствах аж ніяк не змінила ключові взаємовідносини в суспільстві"
 09.11.01, 09:41 "Закон рубильника" страшний і для армії
 09.11.01, 09:29 У пожежників новосілля
 26.10.01, 09:23 Нападників затримали "ДАІшники"
 26.10.01, 09:21 Навчання в МВС. Такий центр - антитерористичний

"ВГ" №4
(21.01.2005)
Украинския баннерная

Copyright © 2001–2006 "Vechirka.uafor.net" :: Design & Creation
Використання текстових матерiалiв cайту дозволяється лише з активним посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.uafor.net.
Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование текстовых материалов сайта разрешается только с активной ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.uafor.net.
Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!