ЗБРОЙНІ СИЛИ

ПРИЗОВ — УДВІЧІ БІЛЬШИЙ

Юрій ЛІСНИЧЕНКО, Vechirka.uafor.net
12.09.2005, 16:03

Із початком осені школярі йдуть до школи, а призовники — на призовні дільниці. Разом із цими юнаками до Кіровоградського об’єднаного міського військового комісаріату прийшов і наш кореспондент. Де зустрівся із міським військовим комісаром полковником Миколою ТИЩЕНКОМ і демобілізованим старшим солдатом Андрієм ОХРІМЕНКОМ. Під час зустрічі ішлося про теперішній призов, службу в армії загалом і службу демобілізованого старшого солдата зокрема.

— Поточний призов відрізняється чим-небудь від попередніх?

М.Т.: — Військкомат працює зараз над виконанням державного завдання — направленням громадян призовного віку до ЗС та інших військових формувань України. Цього разу нам потрібно направити туди удвічі більше юнаків, ніж ми це робили раніше. Замість 250-300 — близько шестисот. Це пов’язано із тим, що збіглися у часі демобілізація тих, хто пішов у військо навесні 2004 року, і призваних восени 2004 року, які за Указом Президента служили вже замість півтора року — рік (особи із вищою освітою — дев’ять місяців). Через звільнення значної кількості строковиків у ЗС та інші військові формування України треба призвати 46 тисяч осіб. У зв’язку з тим, що основна частина громадян, які ідуть служити з нашої області, проживає в Кіровограді і Кіровоградському районі, на наш об’єднаний міський військовий комісаріат припадає левова частка із загальнообласного набору. Уже можна констатувати, що багато громадян призовного віку демонструють низьку виконавську дисципліну, не з’являючись на медкомісію, порушують українське законодавство.

— Про що саме йдеться?

М.Т.: — Задля виконання доведеного нам наряду, ми запросили, розіславши повістки, до комісаріату 2727 осіб. За місяць роботи медкомісії на неї не з’явилося 944 особи. Ці люди підпадають під дію статті кримінального кодексу за ухилення від військової служби (позбавлення волі від трьох до п’яти років). Звернення військового комісаріату до батьків призовників, до них самих, керівництва підприємств та організацій, де працюють батьки, суттєво не впливають на ухильників. Із оповіщених 2727 осіб з’явилося на медкомісію лише 655. У зв’язку із цим військкомат налагодив співпрацю (щодо розшуку призовників) із міським управлінням МВС, яке надаватиме щодня три екіпажі патрульно-постової служби. Будемо шукати ухильників, доправляти у військкомат, з’ясовувати причину їхнього ігнорування виклику за повісткою. Хоча повістки і не обов’язково треба розсилати. За законом, призовник сам зобов’язаний з’явитися до військкомату після оголошення призову. А повістку йому вручають уже безпосередньо перед відправленням до військ. Можливо, дехто не з’являється до нас, бо має право на відстрочку. Але у цьому випадкові призовник також має з’явитися до військкомату. Це потрібно для перевірки і підтвердження його права на неї. Якщо людина таке право має, то вона лише підтверджує його і навіть медкомісію не проходить, а повертається додому.

— Що може бути причиною ігнорування закону?

М.Т.: — Гадаю, причин кілька. Це надзвичайно низький рівень виконавської дисципліни, пов’язаний із неправильним розумінням демократії. Невиконання законодавчих актів — це не демократія. Громадян, які нехтують покладеними на них обов’язками, буде притягнено до адміністративної або кримінальної відповідальності (залежно від правопорушення). Інша причина — страх позастатутних стосунків між військово-службовцями, так звана дідівщина. На командирів усіх підрозділів покладено завдання викорінювати це явище (якщо воно там існувало). Турбота про солдата в армії оголошена надзавданням. Сьогодні ми маємо змогу послухати демобілізованого із Президентського полку старшого солдата Андрія Охріменка, який, поміж іншим, розповість і про те, чи траплялися випадки позастатутних стосунків у їхньому полку.

Надзвичайно багато призовників мають погане здоров’я. Із 655 осіб, які пройшли медкомісію, 555 довелося направити на додаткове обстеження. Звідки вони часто не з’являються у зазначений термін до військкомату. До цього часу таких 377 осіб. Зазначу, що їм загрожує адміністративна відповідальність (штраф — від 17 до 51 гривні). І тих, хто не з’явився до військкомату за повістками, і тих, хто не повернувся вчасно із додаткового обстеження, будемо розшукувати й доправляти на комісію спільно із працівниками органів внутрішніх справ. Ми постійно сповіщаємо про необхідність прибуття у військкомат призовників, їхніх батьків, сусідів, телефонуємо до них додому. Нещодавно домовилися із головою призовної комісії, заступником міського голови Олегом Бердниковим, що прізвища, імена та по-батькові ухильників від військової служби буде надруковано в місцевих газетах. Можливо, хоч це подіє на них та пробудить їхню совість. Ну а про умови військової служби найкраще розповість той, хто тільки-но демобілізувався. Про це буде цікаво дізнатися і тим, хто там побував, і усім іншим.

А.О.: — Служити в армії я мріяв із дитинства. Тому й готувався до цього. Служив у Президентському полку в Києві у роті спеціального призначення. Служба була надзвичайно цікавою. Нас учили діяти за екстремальних умов. Виїздили на полігон, де оволодівали багатьма видами зброї, десантувалися із бронемашин і танків. Навчання відбувалися і вдень, і вночі, у різні пори року. Тож різноманіття вистачало. У нашій спецроті фізичною підготовкою ми займалися двічі на день, узимку бігали в маскхалатах на лижах. Училися штурмувати будинки, захоплювати противника. Окрім цього, брали участь у різноманітних заходах у місті Києві. Мене часто уже питали про те, як нас годували, у що одягали. Годують там добре. Тим, хто має зріст під два метри, замість звичайної порції видають півтори. Обмундирування усе було новим (польове, маскхалати, парадне, білизна, онучі), ніхто нічого після інших не доношував. У частині ми жили в кімнатах-кубриках по шестеро осіб. На полігоні, як і в самій частині, у казармах у холодну пору року — тепло, а гарячу воду подають протягом цілого року. Кожен військовослужбовець-строковик протягом служби приїжджає додому у відпустку, що триває до 20 днів у солдата і до 25 — у сержанта. Звільнився я у званні старшого солдата на посаді старшого стрільця. Хто хоче служити далі, може лишитися на контрактну службу. Багато моїх друзів так і зробили. Під час служби випадків позастатутних стосунків у нашій частині не було. Командування ставилося до найменших подібних проявів якнайсуворіше. Як і до можливого вживання алкоголю чи наркотиків. Таких випадків у нас теж не було.

Доволі часто ми ходили у звільнення. Це, передусім, залежало від того, наскільки військовослужбовець ретельно служить і не порушує дисципліни. Коли до когось із нас приїжджали батьки, то звільнення надавали обов’язково.

У роті почесної варти нашого полку служба була дещо іншою, але не менш цікавою. Хлопці постійно готувалися й виїздили на урочисті заходи, де були присутніми державні діячі найвищого рангу України та інших держав. Службою своєю я задоволений. Багато чого навчився і побачив за півтора року. Бажаю й іншим цього.

М.Т.: — Додам, що командування частин докладає значних зусиль, щоб ганебного явища позастатутних стосунків не існувало. Про це із солдатами командири говорять часто. Бо ніхто не давав нікому права принижувати іншого. Якщо ж хтось нехтує цим, то на нього очікує штрафбат, де буде достатньо часу на обмірковування того, навіщо було собі псувати життя.

У армії хлопці стають самостійнішими, здатними виконати наказ, виявивши винахідливість, а надалі уже самі керують діями підрозділів. Ніде так докладно, як у армії, не розповідають і не пояснюють ситуацію у країна і світі. Гуманітарна підготовка у військах, спрямована на формування розумної, гуманної, законослухняної особистості.

— Армія поступово переходить на професійні рейки. Наскільки охоче кіровоградці підписують контракт на військову службу?

М.Т.: — Цього року наш комісаріат має запросити на контрактну службу сто осіб. На перше серпня ми вже направили у війська сімдесят вісім контрактників. Серед них і ті, що відслужили строкову службу, і ті, що не служили. Президент України видав указ, за яким особи з вищою освітою, що не відбували строкової служби, можуть служити за контрактом. Таких хлопців із Кіровограда ми вже маємо чотирнадцять. Коли навесні наші працівники спілкувалися із випускниками ВНЗ щодо можливості проходження ними контрактної служби, дехто скептично ставився до цього. Мовляв, і вчитися пішли, щоб не служити. Але не знайшовши роботи за фахом, частина із тих скептиків усе ж вирішили піти в армію. Хоча треба визнати, що доволі значна частина контрактників усе ж звільняються зі служби. В основному через затримку із забезпеченням житлом і ще не надто високу заробітну плату.

— Куди саме традиційно відправляють служити хлопців з міста й району?

М.Т.: — Щонайменше 25 осіб кожного призову направляємо в навчальну частину прикордонних військ (Чернігівська область). Керівник прикордонних військ неодноразово нагороджував грамотами наш військкомат і особисто начальника відділу призову за якісний відбір призовників до служби. Останніх три роки нас відзначають як кращих. Серед хлопців не було жодного поверненого через стан здоров’я чи з інших причин. Традиційно направляємо призовників служити на флот — на малий десантний корабель “Кіровоград” і корабель “Григорій Куроп’ятников”, шефами яких є, відповідно, Кіровоградська міська рада й Кіровоградський район. У Президентський полк раніше постійно відправляли трьох-чотирьох хлопців. Зараз маємо направити 28 осіб. Наших призовників там оцінили й хочуть мати їх у своєму полку. Багатьох спрямовуємо у десантники: у місцевий навчальний центр і в Білгород-Дністровський. А загалом призовники з міста й району служать по всій Україні. І служать добре, бо нарікань у командування Південного оперативного командування на роботу нашого військкомату немає.

— Коли саме відбудуться перше й останнє відправлення у війська і коли армія перейде на один призов?

М.Т.: — Перше відправлення відбудеться 19 вересня у навчальний центр “Десна”(водії, механіки-водії танків, бронемашин, зв’язківці). Останнє відправлення — 24 листопада — у штаб Південного оперативного командування. Із двох призовів на один ми зможемо, ймовірно, перейти 2007 року. Але це лише припущення. 2006 рік засвідчить, чи ітимуть громадяни України служити за контрактом, як триватиме державна програма реформування ЗС щодо їхнього комплектування військовослужбовцями за контрактом. Загалом перейти до формування ЗС на професійній основі заплановано 2011 року.

— Частина призовників (та їхні батьки) хотіли б служити поближче до рідних місць. Чи можливо це?

М.Т.: — 2001 року міністр оборони видав указ про комплектування військ за територіальним принципом: де призовник мешкав — там і служив. Але наступного ж року від цього принципу відмовилися. Тому що значно зросла кількість випадків пияцтва і вживання наркотиків серед строковиків, яким усе те зілля приносили рідні і друзі. Почастішали випадки крадіжок військової техніки і майна, бо демобілізовані місцеві колишні солдати знали, звідки і як усе те можна винести. І домовлялися про це із тими, хто ще служив. Вісімдесят відсотків нинішніх призовників служитимуть по всій Україні, що розширить їхнє уявлення про країну, її людей. Двадцять відсотків — у межах нашої області або в сусідніх областях. Це будуть переважно ті, чиєї допомоги може потребувати сім’я призовника. За потреби його можна буде швидко відкликати додому.

Архів "ВГ-Силовики"

 24.05.06, 15:07 Міграційна служба. Як отримати українське громадянство
 07.10.05, 14:35 Олег Левицький звинувачує Генерального прокурора у корупції
 12.09.05, 16:03 Збройні сили. Призов — удвічі більший
 26.07.05, 12:22 ВМС. Українська сила і слава
 17.06.05, 13:42 Допризовній підготовці — належну увагу
 14.04.05, 21:48 МНС. Акція "Герой-рятівник року"
 25.03.05, 11:01 МНС. Коли в дім залітає "червоний півень" — винен власник...
 14.03.05, 14:03 МВС. Міністр внутрішніх справ збирається повернути довіру людей
 14.03.05, 13:58 МНС. Чи буде у Кіровограді повінь? Проведені командно-штабні навчання...
 14.03.05, 13:48 МНС. Відкритий лист Міністра України з питань надзвичайних ситуацій до громадян держави
 04.03.05, 15:39 Зміни в силових структурах Кіровоградщини
 25.02.05, 12:27 ВМС. Бойовий склад ВМС України поповнився ракетним корветом "Придніпров'я"
 28.01.05, 17:02 Володимир Ярошенко: "Третейський суд — суд високої довіри"
 24.01.05, 14:25 У три заходи військові знешкодили більше 50 боєприпасів
 21.01.05, 14:38 Міністерство оборони України й ізраїльська корпорація "ЕМІ" домовилися про спільну реалізацію проектів з утилізації надлишкових боєприпасів
 30.12.04, 13:13 Святкувати краще без надзвичайних подій
 22.12.04, 16:52 В Ульяновці Кіровоградської області відкрито будівництво пожежно-рятувальної частину
 25.11.04, 13:32 Управління з питань взаємодії зі ЗМІ МНС України інформує
 16.09.04, 19:18 МНС. Знешкоджуються наслідки війни
 03.08.04, 15:22 УСБУ. Контррозвідка: історія, припущення та реальність
 27.07.04, 13:56 Неостанні герої
 27.07.04, 12:59 "01". Оглянули нову техніку
 02.07.04, 13:38 УПМ ДПА в Кіровоградській області інформує. Податки — на контролі
 29.06.04, 12:14 30 червня перший заступник міністра внутрішніх справ України проводитиме прийом жителів Кіровоградщини
 26.04.04, 15:30 26 квітня — День Чорнобильської трагедії. Сергій Островський: Пам'ятатиму все життя...
 30.03.04, 12:21 МВС. Микола Корецький: "Всі умисні вбивства у Кіровограді розкрито"
 29.03.04, 14:26 УМВС. Як отримати дозвіл на право придбання зброї
 29.03.04, 14:20 Податкова міліція. У гральному бізнесі наводять порядок
 26.03.04, 13:02 ВВ. 26 березня — День внутрішніх військ України. На сторожі правопорядку
 26.03.04, 12:50 МВС. Кожен працівник міліції має відпатрулювати 120 годин
 23.03.04, 12:59 Відбулися планові іспити у навчальному центрі сухопутних військ України
 05.03.04, 14:52 Сергій Фомін — новий начальник УБОЗу в Кіровоградській області
 02.03.04, 16:49 ДАІ. Минулого року на автошляхах Кіровоградщини сталося 969 ДТП
 02.03.04, 16:43 ДАІ. "Кобра" всіх поставила на вуха
 27.02.04, 15:33 ДПА. Податкова має шукати резерви. У тому числі і борючись із корупцією. Ігор Волков
 27.02.04, 15:26 Депутати кіровоградської міської ради і міліція: діалог триває
 24.02.04, 08:01 Олег Левицький — новий прокурор Кіровоградської області
 23.02.04, 18:57 ДАІ. Вилучатимуть жовті номерні знаки
 20.02.04, 17:15 МНС. Триває Всеукраїнська акція "Герой-рятівник року"
 20.02.04, 16:52 МВС. У своїй роботі міліція не повинна допускати прорахунків і помилок
 19.02.04, 20:01 "Кобра" побувала і на Кіровоградщині
 17.02.04, 11:48 Прокуратура посилить боротьбу з відмиванням "брудних" грошей
 13.02.04, 13:59 В Україні фінансового контролю за доходами і видатками чиновників немає
 12.02.04, 19:46 Кіровоградська міліція не забуває про ветеранів
 11.02.04, 15:23 МВС. Торік слідчі Кіровоградської області винесли багато незаконних постанов
 11.02.04, 15:16 Прокуратура. Одна з функцій прокуратури — представництво інтересів громадян та держави в суді
 25.01.04, 11:03 У кіровоградській прокуратурі — кадрові перестановки
 15.01.04, 12:13 Водійські посвідчення вже не вилучатимуться
 23.12.03, 15:45 У Феміди нове обличчя — модельні суди
 20.12.03, 14:11 20 грудня — День міліції України. УБОЗ: гроза бандитів
 10.11.03, 15:15 УМВС. Громадська приймальня УМВС в Кіровоградській області. Керівництво
 30.10.03, 16:21 УМВС в Кіровоградській області запровадило телефон довіри
 23.10.03, 10:20 На Кіровоградщині — новий глава міліцейського відомства
 20.10.03, 19:15 Генпрокурор доручив організувати телефонну "лінію довіри" про факти корупції в правоохоронних органах
 13.10.03, 15:34 Прокурор — це юрист, який з-поміж інших вирізняється інтенсивністю роботи. Андрій Сагун
 09.10.03, 10:01 У Кіровограді вже є юридичний інститут
 03.10.03, 15:06 Спец-прокуратурі — 10 років
 18.09.03, 20:56 Стан роботи прокуратури України з розгляду звернень та особистого прийому громадян за 8 місяців 2003 р.
 09.09.03, 12:54 Колегія Генеральної прокуратури розгляне питання щодо запобігання злочинам проти журналістів
 28.08.03, 07:11 МВС. Микола Білоконь — міністр, а Віктор Озерний — генерал
 26.08.03, 15:08 Генпрокурора намагається боротись із корупцією та службовими зловживаннями в органах влади
 08.08.03, 15:13 ВМС. Кіровоград на Чорному морі
 08.08.03, 13:25 ВПС. Знову піднято питання використання цивільними авіаперевізниками військового аеродрому Канатове
 05.08.03, 09:12 Прокуратура. Відбулось засідання колегії прокуратури Кіровоградської області
 31.07.03, 23:08 ВМС. Спасибі від моряків. Середній десантний корабель "Кіровоград"
 29.07.03, 13:58 Робота паливно-енергетичного комплексу Запорізької області вже під особливою увагою
 28.07.03, 00:11 Генпрокуратура України посилила нагляд за безпекою польотів
 07.07.03, 19:34 Чисті мундири. "Ммамо, вони мене мучили"
 03.07.03, 18:24 Генпрокуратура України: "Севастополю справедливо приділяється особлива увага"
 01.07.03, 12:37 Шануймося, бо ми того варті. Микола Швець
 12.06.03, 18:42 УСБУ. І наркоділків не полишають у спокої, і молоді розкривають очі на шкідливість "сатанинського зілля"
 09.06.03, 11:57 Народна дружина. Десятиліття тому переймали досвід інших. Нині є чому повчитися у них
 03.06.03, 00:04 МНС. Випробувати себе на мужність
 30.05.03, 13:26 У прокуратурі. Посадовців — до відповідальності!
 30.05.03, 11:25 Сергій Бондарук — новий голова Pади офіцерського зібрання УСБУ
 15.05.03, 20:33 Триває Всеукраїнська акція "Герой-рятівник року"
 30.04.03, 12:23 01. Дорогою ціною
 25.04.03, 13:43 Всеукраїнська акція "Герой-рятівник року"
 25.04.03, 09:38 Бути сильнішими за стихію. Володимир Сич
 18.04.03, 11:22 У Кіровограді знову є прокуратура. І прокурор
 14.04.03, 09:11 Операція "Побут"
 31.03.03, 14:07 Кіровоградські пожежники користуються пальним, яке беруть у борг
 25.03.03, 13:54 Проводиться відбір кандидатів щодо проходження військової служби за контрактом у Кіровограді та Дніпропетровську
 18.03.03, 11:34 УСБУ. „Секретні" вакансії
 12.03.03, 13:19 Місячник добровільної здачі зброї
 25.02.03, 14:36 Корупції — бій?!
 24.02.03, 14:25 УМВС. 301 злочин розкрито міліцією кіровоградської області під час останнього відпрацювання
 23.02.03, 10:14 23 лютого — День захисника Вітчизни. Дарунок Гефеста
 20.02.03, 21:41 СБУ повідомляє і попереджає не допустити терористичних проявів
 13.02.03, 22:14 Кожній кіровоградській школі — міліціонера!
 10.02.03, 13:37 Прокуратура. Спрацювали непогано. Aле недоліки все ж є
 30.01.03, 20:05 Пожежна охорона уже в МНСі
 29.01.03, 20:12 01. Покликання - захищати людей від пожеж. Віталій Миронюк
 29.01.03, 12:47 Коли немає медвитверезників...
 28.01.03, 12:18 Точка зору ДАІ на ситуацію, що склалася на дорогах біля кіровоградських ринків
 24.01.03, 02:21 Підсумки. Вони в міліції Кіровоградщини - найкращі
 17.01.03, 07:24 Військова служба і правопорушення - несумісні
 25.12.02, 20:03 У подарунок - автомобілі
 20.12.02, 15:35 20 грудня - День міліції України. Чергова частина - серце райвідділу
 16.12.02, 10:57 Кіровоградське управління СБУ - в ролі доброчинця
 10.12.02, 18:19 Кіровоградський міський голова пообіцяв пожежникам фінансову підтримку
 09.12.02, 13:20 "Чисті руки" ще миють...
 06.12.02, 17:48 Осінній призов. У військах МНС - поповнення
 06.12.02, 16:19 Кількість призовників на Кіровоградщині, осінь 2002 р.
 06.12.02, 15:01 Віктор Пинзеник: "Становлення професійної української армії відбулося"
 02.12.02, 19:45 ДАІ УМВС. Операція "Мак-2002". Наркотикам - заслін на дорогах
 25.11.02, 21:13 Будні міліції. Робота у посиленому режимі: викрито злочинну групу
 25.11.02, 11:03 ДАІ. Три тисячі знаків, які НЕ регулюють дорожній рух на Кіровоградщині
 12.11.02, 15:30 Леонід Кропліс:"Судова влада - на колінах"
 12.11.02, 12:47 Статистика пожеж та їх наслідків на Кіровоградщині за дев'ять місяців 2002-го року
 11.11.02, 16:53 Операція "Чисті руки"
 05.11.02, 05:42 Кіровоградська міліція: коли була зарплата?
 02.11.02, 12:01 Безпека коштує дорого. А її відсутність? ВДСО УМВС
 28.10.02, 12:26 Осінь. У міліції рахують „курчат"
 27.10.02, 10:38 Будні СБУ. Швидкість. Вправність. Сила
 17.10.02, 16:14 Народна дружина - не розкіш? Зустріч на Масляниківці
 08.10.02, 14:12 Служба 01. Вогнеборці рятуються, як можуть
 20.09.02, 19:01 Міліцейських патрулів у Кіровограді побільшало
 16.09.02, 17:24 З корупцією слід боротися цілеспрямовано
 06.09.02, 09:03 „Якщо не ми, то хто?" Вони постійно повторюють ці слова, які стали їхнім девізом
 23.08.02, 12:43 Зустріч керівництва УМВС в Кіровоградській області з представниками обласних осередків політичних партій та рухів
 20.08.02, 15:19 Іван Конох - новий начальник УСБУ в області
 16.08.02, 21:11 Міліція Кіровоградщини звертається із проханням надати добровільні пожертвування
 16.08.02, 18:03 ДАІ. Нові номери на транспорті
 08.08.02, 01:13 ВМС. Ключі від квартири - усім святам свято
 22.07.02, 11:27 Вам потрібна охорона? Спецпідрозділ до ваших послуг
 12.07.02, 14:58 На сторожі державної казни
 05.07.02, 13:06 Про безпеку треба дбати
 04.07.02, 14:17 ЗАЯВА прокуратури Кіровоградської області
 04.07.02, 12:58 ЗАЯВА Центру громадських зв'язків УМВС України в Кіровоградській Області
 27.06.02, 12:17 Служба "01". Цікаво і корисно
 27.06.02, 08:57 Закон і ми. Коли вже дав присягу держслужбовця...
 26.06.02, 09:29 День молодого воїна
 27.05.02, 17:11 Забезпечувати правопорядок допомагають військові
 11.04.02, 19:39 Экологическая милиция
 09.04.02, 10:34 Намечаются разборки депутатов-силовиков?
 29.03.02, 18:26 Володимир Фільштейн: "Кіровоград - не Флорида, але добрі слідчі є і в нас"
 25.03.02, 11:49 Даешь селу шерифа!
 15.03.02, 13:42 Порушенням - ні!
 12.03.02, 15:33 Интервью заместителя начальника генштаба ВС РФ Юрия Балуевского
 12.03.02, 15:20 Луцькі суди давно у кредиторах
 04.02.02, 16:15 Минулого року від вогню загинуло більше ста чоловік
 04.02.02, 15:36 Міліція намагається дбати про свій авторитет
 04.02.02, 14:32 Олексій Фляга:"Про роботу в міліції мріяв з дитинства"
 11.01.02, 14:24 Нелегали - вони і є нелегали
 25.12.01, 15:53 Без "кіношної" романтики і без сімейних вихідних
 14.12.01, 16:08 Новосілля у пожежників Kіровоградщини
 07.12.01, 15:28 Дорожній рух стане демократичнішим і... безпечнішим?
 13.11.01, 19:13 Перестановка кадрів в силових відомствах аж ніяк не змінила ключові взаємовідносини в суспільстві"
 09.11.01, 09:41 "Закон рубильника" страшний і для армії
 09.11.01, 09:29 У пожежників новосілля
 26.10.01, 09:23 Нападників затримали "ДАІшники"
 26.10.01, 09:21 Навчання в МВС. Такий центр - антитерористичний

"ВГ" №4
(21.01.2005)
Украинския баннерная

Copyright © 2001–2006 "Vechirka.uafor.net" :: Design & Creation
Використання текстових матерiалiв cайту дозволяється лише з активним посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.uafor.net.
Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование текстовых материалов сайта разрешается только с активной ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.uafor.net.
Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!