СИЛОВИКИ

ОЛЕГ ЛЕВИЦЬКИЙ ЗВИНУВАЧУЄ ГЕНЕРАЛЬНОГО ПРОКУРОРА У КОРУПЦІЇ

 Олег Левицький (фото О.Коломинова) Галина ВДОВИЧЕНКО, Vechirka.uafor.net
07.10.2005, 14:35

30 вересня 2005 року колективу прокуратури Кіровоградської області було представлено Олександра Гардецького, який буде виконувати обов’язки заступника Генерального прокурора України — прокурора області з правом формування нової керівної команди, та ознайомлено з наказом Генерального прокурора України про скорочення посади прокурора Кіровоградської області та трьох його заступників.

Це вже друге звільнення за наказом Генерального прокурора України Олега Левицького, який до цього обіймав посаду прокурора Кіровоградської області. Після першого, такого ж спішного звільнення за один день, рішенням Кіровського місцевого суду м. Кіровограда від 10 серпня було визнано незаконним попередній наказ про звільнення Левицького Олега Петровича з посади прокурора області. 19 серпня 2005 року на виконання судового рішення, знову ж таки, за наказом Генпрокурора, його було поновлено на посаді. Не пройшло і півтора місяця, як неугодний прокурор знову за бортом. За коментарем ситуації, що склалася, ми звернулися безпосередньо до Олега Левицького.

— Олеже Петровичу, що, на вашу думку, послужило причиною такого раптового звільнення з посади?

— Причина того, що ви щойно бачили і чули, єдина: ми у Кіровоградській області зачепили бізнес дружини Генерального прокурора України Піскуна, дружини голови Верховного Суду України Маляренка, дружини колишнього Прем’єр-міністра і голови податкової Миколи Азарова та ще одного родича Генерального прокурора, котрі організували в Києві ТОВ „Планета інвестицій”, яке прийшло у кінці минулого року до нас, у Кіровоградську область, уклало договір оренди Новоукраїнського комбінату хлібопродуктів. Після того, як прокуратура заявила позов про розірвання умов цього договору, і пішли репресії. Спочатку хотіли зняти з роботи мого першого заступника Сергія Жолонка, але на той час він знаходився у відпустці. Зате сьогодні одним махом звільнили і мене, і моїх заступників.

— Ми щойно говорили із Сергієм Жолонком. Він стверджує, що прокурорською перевіркою установлено, що комерційна структура — ТОВ „Планета інвестицій”, з порушеннями чинного законодавства уклала договір на оренду цілісного майнового комплексу ДП „Новоукраїнський комбінат хлібопродуктів”. З його слів очевидно, що внаслідок застосування тіньових схем використання прибуткового державного майнового комплексу за рахунок корупційних зв’язків засновників підприємства державі було нанесено мільйонних збитків. У Кіровоградської прокуратури дійсно є підстави робити такі заяви?

— Судіть самі: працював прекрасний майновий комплекс, можливо навіть — найкращий в Україні у своїй галузі, і хтось вирішив віддати його за п’ять тисяч гривень оренди в місяць разом з працівниками. Не знаю, в якій ще державі таке можливо. Вчора я порушив кримінальну справу за цим фактом, бо такою, вибачте, діяльністю, державі заподіяно мільйонні збитки. Я пов’язую моє сьогоднішнє звільнення тільки з цим.

Чесні прокурори зараз нікому не потрібні. Зараз у моді людина, яка нахилить голову й буде виконувати будь-які накази. Ви чули сьогодні під час представлення нового обласного прокурора, який є ще й заступником Генпрокурора, що ми люди в погонах: нам сказали — ми пішли. („Запитань ми, як люди, які носять погони, не задаємо, а виконуємо те, що нам доручив на сьогоднішній день Генеральний прокурор України”, – цитата з виступу Олександра Гардецького на представленні. — Авт.). А до того, що ми люди, які носять погони, ми ще й люди, які, крім погонів, носять і голови на плечах.

Те, що сьогодні вчинили — це повне беззаконня. Те, що залишили за бортом, так будемо казати, без роботи мене, це ще не все. Я за себе особисто не переживаю, але ж іще залишили без роботи моїх заступників. Це люди, які віддано працювали, а з ними чинять повне беззаконня. В цьому ні моралі, ні честі, ні совісті немає. Стан, у якому знаходиться зараз прокуратура, — це межа, яка опустилася вже нижче плінтуса. Я колись уже казав, що доходить до плінтуса, а це вже стало значно нижче. Вже немає ні авторитету, ні фахівців, яких розганяють і звільняють. Я просто слів для коментарів не знаходжу. І це не тому, що зараз зачепили особисто мене. Ви знаєте прекрасно, скільки нормальних фахівців позвільняли, повиганяли, за двері викинули.

Подібні „реорганізації” вже трапилися з прокурорами інших областей – Одеської, Донецької, Криму. З ними розправилися саме таким чином. Вони промовчали, але я мовчати не буду, оскільки всі ці накази, які сьогодні зачитала від імені Генпрокурора його заступник Тетяна Корнякова, неконституційні і незаконні.

— Тож якими будуть ваші наступні дії?

— Справа в тому, що кожна маса рано чи пізно доходить до своєї критичної точки. Дійде й цього разу. Наше суспільство уже не те, яким було навіть рік тому, і не розуміти цього – це власними руками рити собі яму. Одного разу мене уже звільняли без підстав, суд поновив мої прави, а от тепер знову ніхто не повідомив, що буде зі мною. Ви бачили — без жодних попереджень мене звільнили і все.

Першого разу я був звільнений тільки з політичних мотивів, тому що я приймав рішення відповідно до законів, які не влаштовували сьогоднішню владу. Суд за моїм позовом довів те, що я чинив абсолютно законно. Ніхто цього не зміг заперечити.

Те, що відбувається сьогодні – це незаконно. Відповідно до трудового законодавства, особа попереджується за два місяці про те, що буде реорганізація чи ліквідація якогось підприємства чи установи. Трудове законодавство поширюється (це смішно) і на прокуратуру. Я спокійно і чесно виконував свої посадові обов’язки. Ніхто навіть не наважився мені зателефонувати і сказати, що з Києва вже везуть нового прокурора. Телефонували в кадри, ще кудись, а мені особисто ніхто нічого не казав. Це говорить про те, що ці люди діють за законами дрібних злодюжок. Приїхати, ущипнути, зловити щось собі і втекти. Що ж, маємо те, що маємо, як казав наш перший президент.

Наприклад, мій заступник Микола Сидоренко, воїн-афганець, нагороджений урядовими нагородами, до всього ще голова профкому прокуратури Кіровоградської області. Стосовно нього мали спочатку звернутися до нашого обласного профкому, де повинні були дати згоду на звільнення, але цього не було зроблено, та, я впевнений, це навіть нікому у голову не прийшло.

— Я, та й інші мої колеги-журналісти, присутні в залі обласної прокуратури під час представлення нового прокурора, були приємно вражені тим, як ті самі „люди в погонах” – працівники обласної прокуратури, прокурори районів, зустріли мертвою тишею нового прокурора і вибухнули шквалом оплесків після вашого коротенького виступу, коли ви привітали всіх з наданням Кіровограду статусу Ньо-Васюків. Видно, все-таки зміни у суспільстві і в свідомості кожного відбулися. Але чому саме Нью-Васюки?

— Ну, це всі пам’ятають, як Остап Бендер розповідав у Васюках, що скоро вони стануть Нью-Васюками, тобто, всі туди їхатимуть, як до центру Всесвіту. Якщо Кіровоградською областю керує вже заступник Генерального прокурора, то ми вже, очевидно, перейшли до статусу Нью-Васюків — столиця переїжджає до Кіровограда. Я думаю – що не надовго. Ми ж усі розуміємо, що тут відбувається. На мене чиниться елементарний тиск. Але опускати голову я, та й мої колеги, не збираємося. Будемо оскаржувати свої законні права в суді. Суд і поставить на всьому крапку.

Архів "ВГ-Силовики"

 24.05.06, 15:07 Міграційна служба. Як отримати українське громадянство
 07.10.05, 14:35 Олег Левицький звинувачує Генерального прокурора у корупції
 12.09.05, 16:03 Збройні сили. Призов — удвічі більший
 26.07.05, 12:22 ВМС. Українська сила і слава
 17.06.05, 13:42 Допризовній підготовці — належну увагу
 14.04.05, 21:48 МНС. Акція "Герой-рятівник року"
 25.03.05, 11:01 МНС. Коли в дім залітає "червоний півень" — винен власник...
 14.03.05, 14:03 МВС. Міністр внутрішніх справ збирається повернути довіру людей
 14.03.05, 13:58 МНС. Чи буде у Кіровограді повінь? Проведені командно-штабні навчання...
 14.03.05, 13:48 МНС. Відкритий лист Міністра України з питань надзвичайних ситуацій до громадян держави
 04.03.05, 15:39 Зміни в силових структурах Кіровоградщини
 25.02.05, 12:27 ВМС. Бойовий склад ВМС України поповнився ракетним корветом "Придніпров'я"
 28.01.05, 17:02 Володимир Ярошенко: "Третейський суд — суд високої довіри"
 24.01.05, 14:25 У три заходи військові знешкодили більше 50 боєприпасів
 21.01.05, 14:38 Міністерство оборони України й ізраїльська корпорація "ЕМІ" домовилися про спільну реалізацію проектів з утилізації надлишкових боєприпасів
 30.12.04, 13:13 Святкувати краще без надзвичайних подій
 22.12.04, 16:52 В Ульяновці Кіровоградської області відкрито будівництво пожежно-рятувальної частину
 25.11.04, 13:32 Управління з питань взаємодії зі ЗМІ МНС України інформує
 16.09.04, 19:18 МНС. Знешкоджуються наслідки війни
 03.08.04, 15:22 УСБУ. Контррозвідка: історія, припущення та реальність
 27.07.04, 13:56 Неостанні герої
 27.07.04, 12:59 "01". Оглянули нову техніку
 02.07.04, 13:38 УПМ ДПА в Кіровоградській області інформує. Податки — на контролі
 29.06.04, 12:14 30 червня перший заступник міністра внутрішніх справ України проводитиме прийом жителів Кіровоградщини
 26.04.04, 15:30 26 квітня — День Чорнобильської трагедії. Сергій Островський: Пам'ятатиму все життя...
 30.03.04, 12:21 МВС. Микола Корецький: "Всі умисні вбивства у Кіровограді розкрито"
 29.03.04, 14:26 УМВС. Як отримати дозвіл на право придбання зброї
 29.03.04, 14:20 Податкова міліція. У гральному бізнесі наводять порядок
 26.03.04, 13:02 ВВ. 26 березня — День внутрішніх військ України. На сторожі правопорядку
 26.03.04, 12:50 МВС. Кожен працівник міліції має відпатрулювати 120 годин
 23.03.04, 12:59 Відбулися планові іспити у навчальному центрі сухопутних військ України
 05.03.04, 14:52 Сергій Фомін — новий начальник УБОЗу в Кіровоградській області
 02.03.04, 16:49 ДАІ. Минулого року на автошляхах Кіровоградщини сталося 969 ДТП
 02.03.04, 16:43 ДАІ. "Кобра" всіх поставила на вуха
 27.02.04, 15:33 ДПА. Податкова має шукати резерви. У тому числі і борючись із корупцією. Ігор Волков
 27.02.04, 15:26 Депутати кіровоградської міської ради і міліція: діалог триває
 24.02.04, 08:01 Олег Левицький — новий прокурор Кіровоградської області
 23.02.04, 18:57 ДАІ. Вилучатимуть жовті номерні знаки
 20.02.04, 17:15 МНС. Триває Всеукраїнська акція "Герой-рятівник року"
 20.02.04, 16:52 МВС. У своїй роботі міліція не повинна допускати прорахунків і помилок
 19.02.04, 20:01 "Кобра" побувала і на Кіровоградщині
 17.02.04, 11:48 Прокуратура посилить боротьбу з відмиванням "брудних" грошей
 13.02.04, 13:59 В Україні фінансового контролю за доходами і видатками чиновників немає
 12.02.04, 19:46 Кіровоградська міліція не забуває про ветеранів
 11.02.04, 15:23 МВС. Торік слідчі Кіровоградської області винесли багато незаконних постанов
 11.02.04, 15:16 Прокуратура. Одна з функцій прокуратури — представництво інтересів громадян та держави в суді
 25.01.04, 11:03 У кіровоградській прокуратурі — кадрові перестановки
 15.01.04, 12:13 Водійські посвідчення вже не вилучатимуться
 23.12.03, 15:45 У Феміди нове обличчя — модельні суди
 20.12.03, 14:11 20 грудня — День міліції України. УБОЗ: гроза бандитів
 10.11.03, 15:15 УМВС. Громадська приймальня УМВС в Кіровоградській області. Керівництво
 30.10.03, 16:21 УМВС в Кіровоградській області запровадило телефон довіри
 23.10.03, 10:20 На Кіровоградщині — новий глава міліцейського відомства
 20.10.03, 19:15 Генпрокурор доручив організувати телефонну "лінію довіри" про факти корупції в правоохоронних органах
 13.10.03, 15:34 Прокурор — це юрист, який з-поміж інших вирізняється інтенсивністю роботи. Андрій Сагун
 09.10.03, 10:01 У Кіровограді вже є юридичний інститут
 03.10.03, 15:06 Спец-прокуратурі — 10 років
 18.09.03, 20:56 Стан роботи прокуратури України з розгляду звернень та особистого прийому громадян за 8 місяців 2003 р.
 09.09.03, 12:54 Колегія Генеральної прокуратури розгляне питання щодо запобігання злочинам проти журналістів
 28.08.03, 07:11 МВС. Микола Білоконь — міністр, а Віктор Озерний — генерал
 26.08.03, 15:08 Генпрокурора намагається боротись із корупцією та службовими зловживаннями в органах влади
 08.08.03, 15:13 ВМС. Кіровоград на Чорному морі
 08.08.03, 13:25 ВПС. Знову піднято питання використання цивільними авіаперевізниками військового аеродрому Канатове
 05.08.03, 09:12 Прокуратура. Відбулось засідання колегії прокуратури Кіровоградської області
 31.07.03, 23:08 ВМС. Спасибі від моряків. Середній десантний корабель "Кіровоград"
 29.07.03, 13:58 Робота паливно-енергетичного комплексу Запорізької області вже під особливою увагою
 28.07.03, 00:11 Генпрокуратура України посилила нагляд за безпекою польотів
 07.07.03, 19:34 Чисті мундири. "Ммамо, вони мене мучили"
 03.07.03, 18:24 Генпрокуратура України: "Севастополю справедливо приділяється особлива увага"
 01.07.03, 12:37 Шануймося, бо ми того варті. Микола Швець
 12.06.03, 18:42 УСБУ. І наркоділків не полишають у спокої, і молоді розкривають очі на шкідливість "сатанинського зілля"
 09.06.03, 11:57 Народна дружина. Десятиліття тому переймали досвід інших. Нині є чому повчитися у них
 03.06.03, 00:04 МНС. Випробувати себе на мужність
 30.05.03, 13:26 У прокуратурі. Посадовців — до відповідальності!
 30.05.03, 11:25 Сергій Бондарук — новий голова Pади офіцерського зібрання УСБУ
 15.05.03, 20:33 Триває Всеукраїнська акція "Герой-рятівник року"
 30.04.03, 12:23 01. Дорогою ціною
 25.04.03, 13:43 Всеукраїнська акція "Герой-рятівник року"
 25.04.03, 09:38 Бути сильнішими за стихію. Володимир Сич
 18.04.03, 11:22 У Кіровограді знову є прокуратура. І прокурор
 14.04.03, 09:11 Операція "Побут"
 31.03.03, 14:07 Кіровоградські пожежники користуються пальним, яке беруть у борг
 25.03.03, 13:54 Проводиться відбір кандидатів щодо проходження військової служби за контрактом у Кіровограді та Дніпропетровську
 18.03.03, 11:34 УСБУ. „Секретні" вакансії
 12.03.03, 13:19 Місячник добровільної здачі зброї
 25.02.03, 14:36 Корупції — бій?!
 24.02.03, 14:25 УМВС. 301 злочин розкрито міліцією кіровоградської області під час останнього відпрацювання
 23.02.03, 10:14 23 лютого — День захисника Вітчизни. Дарунок Гефеста
 20.02.03, 21:41 СБУ повідомляє і попереджає не допустити терористичних проявів
 13.02.03, 22:14 Кожній кіровоградській школі — міліціонера!
 10.02.03, 13:37 Прокуратура. Спрацювали непогано. Aле недоліки все ж є
 30.01.03, 20:05 Пожежна охорона уже в МНСі
 29.01.03, 20:12 01. Покликання - захищати людей від пожеж. Віталій Миронюк
 29.01.03, 12:47 Коли немає медвитверезників...
 28.01.03, 12:18 Точка зору ДАІ на ситуацію, що склалася на дорогах біля кіровоградських ринків
 24.01.03, 02:21 Підсумки. Вони в міліції Кіровоградщини - найкращі
 17.01.03, 07:24 Військова служба і правопорушення - несумісні
 25.12.02, 20:03 У подарунок - автомобілі
 20.12.02, 15:35 20 грудня - День міліції України. Чергова частина - серце райвідділу
 16.12.02, 10:57 Кіровоградське управління СБУ - в ролі доброчинця
 10.12.02, 18:19 Кіровоградський міський голова пообіцяв пожежникам фінансову підтримку
 09.12.02, 13:20 "Чисті руки" ще миють...
 06.12.02, 17:48 Осінній призов. У військах МНС - поповнення
 06.12.02, 16:19 Кількість призовників на Кіровоградщині, осінь 2002 р.
 06.12.02, 15:01 Віктор Пинзеник: "Становлення професійної української армії відбулося"
 02.12.02, 19:45 ДАІ УМВС. Операція "Мак-2002". Наркотикам - заслін на дорогах
 25.11.02, 21:13 Будні міліції. Робота у посиленому режимі: викрито злочинну групу
 25.11.02, 11:03 ДАІ. Три тисячі знаків, які НЕ регулюють дорожній рух на Кіровоградщині
 12.11.02, 15:30 Леонід Кропліс:"Судова влада - на колінах"
 12.11.02, 12:47 Статистика пожеж та їх наслідків на Кіровоградщині за дев'ять місяців 2002-го року
 11.11.02, 16:53 Операція "Чисті руки"
 05.11.02, 05:42 Кіровоградська міліція: коли була зарплата?
 02.11.02, 12:01 Безпека коштує дорого. А її відсутність? ВДСО УМВС
 28.10.02, 12:26 Осінь. У міліції рахують „курчат"
 27.10.02, 10:38 Будні СБУ. Швидкість. Вправність. Сила
 17.10.02, 16:14 Народна дружина - не розкіш? Зустріч на Масляниківці
 08.10.02, 14:12 Служба 01. Вогнеборці рятуються, як можуть
 20.09.02, 19:01 Міліцейських патрулів у Кіровограді побільшало
 16.09.02, 17:24 З корупцією слід боротися цілеспрямовано
 06.09.02, 09:03 „Якщо не ми, то хто?" Вони постійно повторюють ці слова, які стали їхнім девізом
 23.08.02, 12:43 Зустріч керівництва УМВС в Кіровоградській області з представниками обласних осередків політичних партій та рухів
 20.08.02, 15:19 Іван Конох - новий начальник УСБУ в області
 16.08.02, 21:11 Міліція Кіровоградщини звертається із проханням надати добровільні пожертвування
 16.08.02, 18:03 ДАІ. Нові номери на транспорті
 08.08.02, 01:13 ВМС. Ключі від квартири - усім святам свято
 22.07.02, 11:27 Вам потрібна охорона? Спецпідрозділ до ваших послуг
 12.07.02, 14:58 На сторожі державної казни
 05.07.02, 13:06 Про безпеку треба дбати
 04.07.02, 14:17 ЗАЯВА прокуратури Кіровоградської області
 04.07.02, 12:58 ЗАЯВА Центру громадських зв'язків УМВС України в Кіровоградській Області
 27.06.02, 12:17 Служба "01". Цікаво і корисно
 27.06.02, 08:57 Закон і ми. Коли вже дав присягу держслужбовця...
 26.06.02, 09:29 День молодого воїна
 27.05.02, 17:11 Забезпечувати правопорядок допомагають військові
 11.04.02, 19:39 Экологическая милиция
 09.04.02, 10:34 Намечаются разборки депутатов-силовиков?
 29.03.02, 18:26 Володимир Фільштейн: "Кіровоград - не Флорида, але добрі слідчі є і в нас"
 25.03.02, 11:49 Даешь селу шерифа!
 15.03.02, 13:42 Порушенням - ні!
 12.03.02, 15:33 Интервью заместителя начальника генштаба ВС РФ Юрия Балуевского
 12.03.02, 15:20 Луцькі суди давно у кредиторах
 04.02.02, 16:15 Минулого року від вогню загинуло більше ста чоловік
 04.02.02, 15:36 Міліція намагається дбати про свій авторитет
 04.02.02, 14:32 Олексій Фляга:"Про роботу в міліції мріяв з дитинства"
 11.01.02, 14:24 Нелегали - вони і є нелегали
 25.12.01, 15:53 Без "кіношної" романтики і без сімейних вихідних
 14.12.01, 16:08 Новосілля у пожежників Kіровоградщини
 07.12.01, 15:28 Дорожній рух стане демократичнішим і... безпечнішим?
 13.11.01, 19:13 Перестановка кадрів в силових відомствах аж ніяк не змінила ключові взаємовідносини в суспільстві"
 09.11.01, 09:41 "Закон рубильника" страшний і для армії
 09.11.01, 09:29 У пожежників новосілля
 26.10.01, 09:23 Нападників затримали "ДАІшники"
 26.10.01, 09:21 Навчання в МВС. Такий центр - антитерористичний

"ВГ" №4
(21.01.2005)
Украинския баннерная

Copyright © 2001–2006 "Vechirka.uafor.net" :: Design & Creation
Використання текстових матерiалiв cайту дозволяється лише з активним посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.uafor.net.
Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование текстовых материалов сайта разрешается только с активной ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.uafor.net.
Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!